Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 14, 2024, 21:51:48

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 591272 пъти)

пешo, Пенчо бре и 78 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1680 -: Декември 27, 2022, 21:20:22 »
https://youtu.be/445-OpKkBio?t=552
9:11 Обострение на Балканах: выстоит ли Сербия?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1681 -: Декември 28, 2022, 03:46:57 »
Богомил Бонев
Фейсбук

Абе защо викаме руския посланик заради обвинение срещу Христо Грозев, а не викаме американския посланик заради обвинения срещу Главния прокурор.
Кое е по-значимо?
А по повод назначаването на новата посланичка на Украйна у нас Олеся Илашчук, Богомил Бонев написа:
Не разбирам недоумението в Украйна и България от избора на Зеленски.
Олеся била сексолог и нямала дипломатически опит за посланик.
А Надка да не би да имаше дипломатически опит, та Костов я направи министър на дипломатите, м?
Зеленски се учи от Костов. Това е обяснението.
https://epicenter.bg/article/Bonev--Zashto-vikame-ruskiya-poslanik-zaradi-Grozev--a-ne-vikame-amerikanskiya-zaradi-Geshev/303880/2/0

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1682 -: Декември 28, 2022, 08:02:22 »
Financial Times:"През тази година европейските страни, поради рязкото покачване на цените на енергията, се сблъскаха с рекордна инфлация: в Естония тя възлиза на 21%, в Литва - 17,6%, в Латвия - 16,5%, в Холандия - 12%, в Италия - 11,8%, в Белгия - 9,5%, в Испания - 8,8%, Австрия - 5,1%."
-------------------
Явно България не я считат за европейска страна.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1683 -: Декември 28, 2022, 09:34:00 »
Явно България не я считат за европейска страна.

Едва ли. Ние сме важен стратегически съюзник. По-скоро считат, че България, под мъдрото ръководство на подопечните на мемсахиб Мустафа „харвардци,“ е страна с нулева или незначителна инфлация.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1684 -: Декември 28, 2022, 11:27:42 »
За да си отговориш на този въпрос, дали България е европейска страна, трябва първо да си отговориш на въпроса какво е Европа.
Изразът, „Европа свършва там, от където започват църквите с кръгли кубета„, е европейски, и посочва ясно границата. Религиозната граница.
Защото благоденстваща Европа, това е Католицизъм и Протестантизъм. И в двете религии е посочен врагът - на първо място Православието, а след това католиците за Протестантизма, и протестантите за Католицизма.
Разказва ми аптекарката от отсрещната аптека на домът ми в Атина. Осемдесетте години тя и брат и са студенти по фармацевтика в малък италиански град, и хората там се отнасят с тях и групата студенти от Гърция като с хора втора ръка, защото са православни.
Но това е тема дълга.
Второ какво е Европа. Група колониални държави, които в продължение на повече от 300 години са грабили и грабят светът. Това е политика, това е манталитет, и населението на тези държави знае много добре от къде идва тяхното благоденствие. Ви искате да бъдете наредени наравно с Испания? С Франция? С Холандия? С Белгия? С Италия, Германия? Или с Австрия?
Да, България е приобщена към съюзът на тези държави, но не да седи зад масата наравно стях, а да е върху масата. Източник на ресурси. Финансови, изкопаеми, човешки.
По интересното е, че в самата Европа не ни смятат за европейци, а в България се вихри западенчеството.
Западенчество,  преливащо в нихилизъм, което се проявява в презрение към своят народ и себеподобните, към своят произход. Ето, аз съм по висш от вас, аз съм избран. И елитната група, която служи на този Запад, съвсем се е откъснала от своят нард. Те са избрани да служат.
И тук виждаме западенчество в църквата, модерно зааденчество, постмодерно западенчество.. въобще, накъдето се е запътил Зпадът, ние подир него.
Но скоро зелената трева на исляма ще покрие гроба на западната цивилизация. И прав и път.
А никой не се замисля, че всичко което имаме, и което все още сме, го дължим на това, че сме правславни.
Да, ние сме Европа..
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 11:38:20 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1685 -: Декември 28, 2022, 11:49:11 »
Някои работи си ги малко позасилила. На мен например не ми липсва самочувствие. Според мен то е по-скоро културен феномен, като се сложиш на кантар с другите. А всеки гледа да ти скрои капата, ако допуснеш. А ислямът не бива да бъде подценяван. И той има доста съществен принос в световната култура.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1686 -: Декември 28, 2022, 12:49:07 »
А ислямът не бива да бъде подценяван. И той има доста съществен принос в световната култура.

ислямът е друга линия на противопоставяне според онзи американец.

алиса говори само за християнството и не мисля, че е прекалила в разказа по картинка.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1687 -: Декември 28, 2022, 12:59:02 »
Англосаксонците използват всеки наличен инструмент за техните си цели. Не мисля, че конфронтацията е печеливша стратегия. Има доста болни мозъци на високо/отговорно ниво. А земните проблеми са решими в обозримо бъдеще. За жалост не се върви по правилния път.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1688 -: Декември 28, 2022, 13:00:27 »
Алиса Днес в 11:27:42   :thup:

И аз така мисля! И самочувствието ми не е от сравнение с другите на запад, а от това че се харесвам, харесвам и страната си, западнячеството, което е обхванало масово елита ни и стадото в столицата е смешно, жалко и не води на никъде.

Жалки са например модерните ни певци, имитиращи западните, чак и на английски пеят, но те никога няма да изпеят своята музика, ще са само имитат, като сиренето от палма!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1689 -: Декември 28, 2022, 13:02:24 »
Какво е Европа. Група колониални държави, които в продължение на повече от 300 години са грабили и грабят светът. Това е политика, това е манталитет, и населението на тези държави знае много добре от къде идва тяхното благоденствие.
:t2015:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1690 -: Декември 28, 2022, 13:23:00 »
Благоденствието не идва само. Както слънцето не изгрява едновременно навсякъде. И в Африка има не лоши условия. Но ние държим на Антарктида, на пампирева стар пребоядисан кораб подарихме. Че от там голям келепир чакаме. Га вземат да дупчат големите, да ни поканят и нас н софрата. Ще, ще.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1691 -: Декември 28, 2022, 14:02:25 »
Африка?
Да си чул за някой известен писател, поет, философ, учен от Конго, ЦАР, Мали, Танзания наример. Или известна Академия на науките в африканска държава? Европейците да са развили там някаква култура? 300 години този континет е ограбван и държан безпросветен.
Имали сме ниско ниво на образованието в България. Ама тя била в Европа. Тези хора знаят как се прави това, имат богат опит в управлението на колониите.
Франция има 14 африкански държави колонии, и печати за тях т.н. колониален франк. Този колониален франк е вързан към франка, а от там и към еврото.  Т.е. за хартийки Франция изнася материални блага от Африка. Без тези потоци, Франция ще е една треторазрядна страна. Да е чул някъде в тези колонии цъфтеж на каквато и да е култура, освен културата на мизерията.
На нас кой печата лева? Германия?
А нивото на икономиката и образованието ни е на нивото на Танзания.
Така казват.
Не знам Танзания чия колония е била. Но в тази далавера няма минало време

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1692 -: Декември 28, 2022, 14:37:08 »
Ма ти оправдаваш расизма един вид. Вярно, че в Африка са най-черни, ама ... . Може би намекваш, че смукани къмто 7 века, бидейки по-добро качество сме оцелели. Или щото сме дишали европейски въздух, та сме глътнали и култура. Представи си ако не беше се случило туй. Гърците са виновни, да знаеш. И руснаците, и сърбите, и румънците. Не е ли време да искаме обезщетение?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1693 -: Декември 28, 2022, 16:33:30 »
Абе защо викаме руския посланик заради обвинение срещу Христо Грозев, а не викаме американския посланик заради обвинения срещу Главния прокурор.
Щели да гарантират сигурността на Христо Грозев...
Quote (selected)
"...включително чрез сътрудничество с партньорските служби".
"Партньорските служби" така хубаво ще "гарантират" сигурността му, че след като го убият, ще обвинят за това Русия. Елементарно!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1694 -: Декември 28, 2022, 16:50:54 »
Изказвания по повод на лицето Грозев от Александър Симов и от Костадин Костадинов, който между другото дава и препратка към прелюбопитна жабарска статия за това лице.

Костадинов съобщава и новината, че парцалът "СЕГА" спрял да излиза на хартия! По този повод поздравявам драгите съфорумци. Чистата хартия е винаги за предпочитане пред изцапаната:
Quote (selected)
По Коледа наистина стават чудеса! Един от най-мръсните отходни канали на американското посолство и създател на хиляди фалшиви новини през годините, т.нар. "вестник "Сега", спря да излиза на хартия.
Агонията на американския пропаганден тумор ще продължи, но вече само в интернет.
Да си пожелаем за новата година същата съдба да сполети и "Капутал" :)
И да поработим активно в тази посока, разбира се :)

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1695 -: Декември 28, 2022, 17:27:20 »
Изказвания по повод на лицето Грозев от Александър Симов и от Костадин Костадинов, който между другото дава и препратка към прелюбопитна жабарска статия за това лице.

Костадинов съобщава и новината, че парцалът "СЕГА" спрял да излиза на хартия! По този повод поздравявам драгите съфорумци. Чистата хартия е винаги за предпочитане пред изцапаната:
Quote (selected)
По Коледа наистина стават чудеса! Един от най-мръсните отходни канали на американското посолство и създател на хиляди фалшиви новини през годините, т.нар. "вестник "Сега", спря да излиза на хартия.
Агонията на американския пропаганден тумор ще продължи, но вече само в интернет.
Да си пожелаем за новата година същата съдба да сполети и "Капутал" :)
И да поработим активно в тази посока, разбира се :)
Поста ми е от 21.04 2021г.
''В началото на цялата гюрултия Бабиш заяви,че ще покаже неоспорими данни за участието на руските тайни служби,но след това се отказа и се появи „Белингкат“.
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/emko-prizna-che-neyno-imushtestvo-e-vzriveno-chehiya
Кои са „Белингкат“
https://riafan.ru/1404689-kak-bellingcat-podderzhivaet-terroristov-na-informacionnom-fronte
и нещо за Христо Грозев:
https://riafan.ru/1361291-chem-proslavilsya-v-bolgarii-posobnik-navalnogo-grozev-kolonka-vladimira-tulina
 "Тайный агент" НАБУ Шевченко рассказал Bellingcat о предателях среди руководства Украины в деле вагнеровцев
Больше читайте тут: https://gordonua.com/news/politics/tajnyj-agent-nabu-shevchenko-rasskazal-bellingcat-o-predateljah-sredi-rukovodstva-ukrainy-v-dele-vagnerovtsev-1543535.html
тук вече не знам лъжа ли е или истина.''

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1696 -: Декември 28, 2022, 17:45:33 »
Костадинов съобщава и новината, че парцалът "СЕГА" спрял да излиза на хартия! По този повод поздравявам драгите съфорумци. Чистата хартия е винаги за предпочитане пред изцапаната:

не ме четеш внимателно, особено на 22-ри декември тази година:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=28.msg248471#msg248471
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1697 -: Декември 28, 2022, 18:05:28 »
Признавам, че тази тема никога не съм я чел и не съм ползвал функцията "непрочетени публикации".

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1698 -: Декември 28, 2022, 18:51:51 »
Може да е от "жабарите", но има много данни за Христо Грозев. Явно е "необикновен журналист".
https://frognews.bg/novini/ruska-mediia-hristo-grozev-medien-magnat-agent-zapada-ili-prosto-rusofob.html

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1699 -: Декември 28, 2022, 19:52:53 »
Може да е от "жабарите", но има много данни за Христо Грозев. Явно е "необикновен журналист".
https://frognews.bg/novini/ruska-mediia-hristo-grozev-medien-magnat-agent-zapada-ili-prosto-rusofob.html

Не точно журналист, а акордьор. Настройва инструмента да свири определена мелодия.
Но пък статията  дава малка възможност да се изясни „оръжейното лоби„ и за кого работи то.
И тук са упоменати и Костов, и Гебрев/ Дунарит, и барон Манджуков/Сопотските заводи
Интересно,  Арсенал дали е в тази дружина

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1700 -: Декември 28, 2022, 20:03:08 »
Днес в изказване по телевизията Христо Грозев изглеждаше бая уплашен и гласът му трепереше. Ако долното е вярно, има основание да се страхува.
https://epicenter.bg/article/FSB--Hristo-Grozev-e-bil-zadeystvat-ot-GUR-na-Ukrayna-za-otvlichane-na-ruski-voenni-samoleti/303919/2/0

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1701 -: Декември 28, 2022, 20:05:28 »
Quote (selected)
Обвиненията във връзки с Кръстева и Пеевски са актуални и до днес. През 2020 г. бившият партньор на Делян Пеевски, бивш собственик на Корпоративна търговска банка (КТБ) Цветан Василев, обвини Грозев, че работи за одиозен олигарх и използва връзки със западните разузнавателни служби на най-ниското ниво за изпълнение на престъпни схеми в България.

Това пък обяснява защо Илхан Кючук се фърля в защита, а дежурните клакьори от ПП и ДБ не им се чува врещенето.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1702 -: Декември 28, 2022, 20:14:06 »
Днес в изказване по телевизията Христо Грозев изглеждаше бая уплашен и гласът му трепереше. Ако долното е вярно, има основание да се страхува.
https://epicenter.bg/article/FSB--Hristo-Grozev-e-bil-zadeystvat-ot-GUR-na-Ukrayna-za-otvlichane-na-ruski-voenni-samoleti/303919/2/0
Змей, този капут има действителен проблем и наистина изглежда уплашен.
"Употребен и безполезен" си е присъда, която бива изпълнявана в първия възможен момент, щото кому е необходим неудобен свидетел?
Единственото полезно нещо от това нищожество може да е  врявата, която може да се вдигне, че ФСБ са го пречукали.
Не изглежда на прост и си знае какво го чака.
Опитва се да си осигури защита, без да раздразни повече кукловодите си. Може и да си я осигури - еврогеювите не са малко.
Проблемът му е, че и там, сред тях е пълно с подлоги и готови да го предадат на правилните хора.
И това го знае.
Уплашен е.
Аз се радвам.
Дано поне по умните червеи си извлекат поуката.
Тъпите копеуета и тъй и тъй никога няма да се оправят, поне по тарикатите да се замислят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1703 -: Декември 28, 2022, 20:19:44 »
"Употребен и безполезен" си е присъда, която бива изпълнявана в първия възможен момент, щото кому е необходим неудобен свидетел?
Единственото полезно нещо от това нищожество може да е  врявата, която може да се вдигне, че ФСБ са го пречукали.
Все едно, че си ми чел мислите или аз твоите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1704 -: Декември 28, 2022, 20:23:22 »
Признавам, че тази тема никога не съм я чел и не съм ползвал функцията "непрочетени публикации".

 :cool-1084: :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1705 -: Декември 28, 2022, 20:31:46 »
Блазе на някои хора, дето откриват или им подхвърлят зрънца от истината. То истината често е съмнителна, или опасна. Аз държа на генералните истини, а те стават все по-замъглени. Частните истини не ме интересуват.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1706 -: Декември 28, 2022, 20:45:27 »
Quote (selected)
Все едно
Все едно е кой на кого.
Проблемът е на други - на конете с капаци.
Но те пък си живеят по леко.
Може пък и да са прави.
Имах някакви не баш преки, но достатъчно близки впечатления от един друг капут, на доста по високо ниво от нашия несретник.
Немцов.
Знаеш къде е и този нашичкият също е запознат.
Парадокс, за някои кратуни дори и от сий форум - нашият има избор.
Да се предаде.
Е, ще бъде пратен да прави компания на Навални, но ще е жив.
Ъъъъ, за Немцов споменах, нали?
Бе кво става със Скрипалите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1707 -: Декември 28, 2022, 20:56:44 »
Е, и като ги знаете - какво?
А и те не се крият.
Въпросът е, накъде ни водят
За чия идея, и за каква кауза работят.
А че работят, работят активно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1708 -: Декември 28, 2022, 21:04:29 »
А, виж ти, това открих в гугъля като една от последните информации.
Quote (selected)
Власти британского города Солсбери выставили на продажу дом, в котором были отравлены Сергей и Юлия Скрипали. Об этом пишет The Telegraph.
отравлены!!!
Минало, свършено време.
Толкоз!
Колко ли ще си спомнят сагата след десетина години?
 :smokin:
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 21:13:39 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1709 -: Декември 28, 2022, 21:06:55 »
Алисо, ко речи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1710 -: Декември 28, 2022, 21:08:37 »
Джузепе
И аз си мисля че най-сигурното място за него е Лубянка.
Но той най-вероятно вече е под плътен контрол и няма кой да го пусне дотам дори и той да го разбира това.
Пример може да му е Навални. Бързо схвана.
Предпочете жив и забравен в руската тюрма вместо мъртъв герой и знаме на някои си за няколко месеца.
Но общо взето е дошло време да плаща сметките на сайбиите си.
Ролята на сакрална жертва е идеална за господарите му.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1711 -: Декември 28, 2022, 21:16:56 »
Мавр сделал свое дело
мавр надо уйти.

Предполагам, че има уютен дом във Виена.
Или поне виличка в Алпите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1712 -: Декември 28, 2022, 21:21:17 »
Руснаците не са дребнави и не се захващат така, случайно, с някой си световно неизвестен, и не става въпрос за фалшиви новини, и че уж бил ядосал ВВП, навредил им е с нещо, той си знае, но който нож вади, от нож умира, казват стари хора.

Човек трабва да знае, кога и до къде да спре, да си дава сметка, на кого е обявил война!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1713 -: Декември 28, 2022, 21:21:48 »
Quote (selected)
Пример може да му е Навални.
По нашите ширини примерът обикновено се нарича Поли Пантев и се надяват на о. Аруба напр.
п.с. Прилагам карта.
https://www.google.com/maps/place/Aruba/@11.9564513,-70.7762453,7.21z/data=!4m5!3m4!1s0x8e8539430c1181c9:0x3442b1deca5b27e5!8m2!3d12.5123697!4d-69.9788551
На екземпляри с такова пипе им се вижда някъде на Мачу Пичу ф царевичака.
Абе спомняте ли си "Мюнхен 1972"?

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1714 -: Декември 28, 2022, 21:24:39 »
Христо Грозев ли, един от децата на лейтенант Шмид?!
Quote (selected)
В моите очи Христо Грозев винаги е бил един от децата на лейтенант Шмид.

Сега Путин го издирвал, а грантоядите у нас късат ризи и бършат сополи. А ГЕРБ пуснали тревожна декларация – долу ръцете от доблестния херой…

Христо Грозев разследващ журналист, другар на Навални?!

Това е чудесна илюстрация, че живеем в гротесков роман на Илф и Петров, примесен с абсурдизма на Зошченко.

Като се тръшкате за Христо Грозев, първо кажете кой е той.

Аз го познавам от времето, когато заедно с Любо Павлов и Огнян Донев купи Пресгрупа „168 часа“ плюс вестник „Труд“. Остап Грозев влезе в сделката от името на…Хабсбургите?! Да й придаде международна легитимност.

После пред очите ми се изпокараха и той започна да пише доноси срещу довчерашните си съдружници. Този път вече работеше за Сараите, КТБ, Цветан Василев и Цветан Цветанов. По негова жалба прокуратурата повдигна обвинения на Павлов и Донев, принудиха ги силово да продадат вестниците си, плашейки ги с арест.

И аз малко поизгорях – бастисаха моя вестник „България днес“, отнет ми по лично разпореждане на Цветанов и Бойко Борисов.

Помня как съдия-изпълнител нахлу с полиция в редакциите на „Труд“ и „24 часа“ и запечата всичко, позовавайки се на искова молба на днешния борец срещу Путин. Печатницата дори затвориха, не можехме да си пуснем утрешния брой…

Помня и как на едно заседание на Съюза на издателите „борецът“ излъчваше тайно пренията ни в туитъра си с гнусни коментари, въпреки че заседанието бе закрито…Впрочем тогава той бе в лагера на Пеевски, ако не са забравили почитаемите господа от „Капитал“. Даже бях изтипосал папараци пред офиса на Пеевски на „Бачо Киро“ и те често документираха как влиза и излиза оттам.

След това Грозев се появи като съсобственик на „Стандарт“ и русенската група „Утро“. С чии пари, кой стоеше зад него, чии интереси представляваше? Една от типологичните тайни на медийното задкулисие.

И сега изведнъж – Навални, Путин, Украйна…Човекът не си играе, работи със замах.

Пълна пародия е това, но понеже няма кой да помни, а публичната памет е дефицит, мистификатори като този тип спокойно минават за мъченици на демокрацията и правдата.

Тъй че, по-полека с Христо Грозев!

Недялко Недялков, ПИК

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1715 -: Декември 28, 2022, 21:24:49 »
Абе какво му става на Жоро дантелата на дърти години?

https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov-savetva-Hristo-Grozev--Da-razsledva-Baydan-i-sina-mu-za-nezakonniya-biznes-v-Ukrayna/303909/11/0

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1716 -: Декември 28, 2022, 21:26:16 »
Абе спомняте ли си "Мюнхен 1972"?

Не. Напиши!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1717 -: Декември 28, 2022, 21:28:17 »
Абе какво му става на Жоро дантелата на дърти години?
Живее в Унгария и е почитател на Орбан :)))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1718 -: Декември 28, 2022, 21:31:04 »
Quote (selected)
Руснаците не са дребнави и не се захващат така, случайно, с някой си световно неизвестен, и не става въпрос за фалшиви новини, и че уж бил ядосал ВВП, навредил им е с нещо, той си знае, но който нож вади, от нож умира, казват стари хора.
Ооо, в това съм сигурен, но виж колко е удобна топката.
Световно неизвестен, обаче се пуска фитила на такива като нашите разкамбени служби, дипсреди и т.н., същите подемат топката и вдигат врява до бога.
Действие фтору - световно неизвестния става световно известен.
Действие трето - не ставащия за нищо друго световно известен става неудобен за друго и удобен за утилизиране.
Сега е ред на утилизаторите да решават каква е изгодата им.
Опция - премахване и експлоатиране на остатъчния матрял. Удобно - бахгофсиганина,някакъф българин.
Опция за руснаците, които иначе не са дребнави - дават с чужди ръце нишан на мераклиите да им се пречкат.
Опция - скриват го.
Опция за руснаците - и тъй и тъй са оплювани, но ей го - има разни Костадиновци, които вадят хастара на сакото с белите конци - навън. И не само костадиновци, все още има, а даже и по читавите страни се появяват все повече не само овци.
И все по ясно става за какво иде реч.
Абе примерно, аз да не съм Авакум Захов!
 :bigok:
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 21:36:33 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1719 -: Декември 28, 2022, 21:31:10 »
С чии пари, кой стоеше зад него, чии интереси представляваше? Една от типологичните тайни на медийното задкулисие.


И мен това ме интересува.
Останалото от гастролите му е бла-бла

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1720 -: Декември 28, 2022, 21:32:22 »
То в България много разследващи журналисти се навъдиха. Едно време бяха просто ентусиасти, жаждащи правдата. Сещам се за Михнева. После стана мода. И га утихне шумът - нищо. И парата се е разсеяла.
..................
То ако се позагледаш и Асандж може да се окаже балон. Разсейващ противника. Абе хитри са, пък има и друго, като циганите все нови номера измислят.
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 21:40:46 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1721 -: Декември 28, 2022, 21:34:16 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1722 -: Декември 28, 2022, 21:45:20 »
Quote (selected)
Не. Напиши!
https://m.helikon.bg/118871-%D0%9C%D1%8E%D0%BD%D1%85%D0%B5%D0%BD.html

Искаш да кажеш, че има нещо общо с „Черният септември„, станала основа на Ал Каида?
Не знам. Може би. Като се замислиш, корените...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1723 -: Декември 28, 2022, 21:48:14 »
Евреите се хвалеха, че са изтрепали виновните до един. После идеята претърпя развитие.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1724 -: Декември 28, 2022, 21:58:58 »
Не всички.
Съвсем в началото на форума бях пуснала тук един много, много хубав филм„Граница„ Та там в края на филма, един от участниците в атентата в Мюнхен го спипаха  в Афганистан след повече от двадесет години

Извинявам се. Филмът е „Застава„
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 22:26:51 от Алиса »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1725 -: Декември 28, 2022, 23:06:18 »
Умъртвеното време
........
Българското Време е подложено на тежки изпитания – то не може да бъде осмислено от дребнави хорица, които не могат да проумеят, че нещо може да изглежда по един начин, но да е нещо съвършено различно. Заради такива типове Времето сякаш оглупява. Имаме часовници, но не познаваме Времето, ако използвам думите на един автор. Точният цитат изглежда така: „Американците имаха часовници, но афганистанците разполагаха с времето…“.
........
Човек, принудително дистанциран от Българското Време, е готов за еничарин, особено е валидно това за младите, Преходът изпълни своята роля и в това отношение. На тях им казват какви трябва да бъдат – и първото условие е да бъдат изпълнени с неприязън към Миналото, без дори да го познават., без да направят опит да вникнат в него Те трябва да бъдат убедени, че Миналото е за мъртвите, че не трябва изобщо да се вглеждат в него.

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/umartvenoto-vreme/26773

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1726 -: Декември 28, 2022, 23:52:08 »
https://youtu.be/1_S3FzXEHKM?t=1853
Същият полк. Марков.
Нищо ново или конкретно, но напомня защо турския народ е станал морално разложена нация.
(кълнеш ли турчин, кълни го да пропие ракия; кълнеш ли българин, кълни го да захване давия)
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1727 -: Декември 29, 2022, 10:03:58 »
Слугинска врява и престараване
Quote (selected)
Всички власти, като един, се втурнаха да бранят българския, разследващ, независим журналист Христо Грозев. Само че Грозев нито е български, нито е разследващ, нито е независим, нито е журналист:
  • Не знам да е казал или написал нещо за българска медия;
  • Нито едно от разследванията му не бе доказано, доведено до край и довело да някакъв резултат;
  • Сайтът му Белингкат е пощенска кутия на британското разузнаване МИ6;
Аз съм журналист от близо половин век. Попадал съм на разни места, в различни, понякога деликатни, ситуации. Никога българските власти не са заставали зад мен. Не помня, да са го правили и за някой колега.

А шумотевицата им около Грозев е само слугинска врява и престараване.
Калин Тодоров

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1728 -: Декември 29, 2022, 12:12:19 »
Дайте да отворим дума и за един препечен планинар, младеж само на 69, дето още го дирят. Не е ли време да си плащат за простотията? Като си понесат пълните разноски по издирването. Че даже и по-солено, като превантивна мярка. Общата ни държава не е длъжна да обслужва безплатно всеки самонадеян глупак.
« Последна редакция: Декември 29, 2022, 12:37:50 от dabedabe »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1729 -: Декември 29, 2022, 13:16:31 »
Quote (selected)
Според доц. Сарийски, в сегашната среда е трудно и да се направят инвестиции, с които да „се спасят“ спестяванията. В момента например, много е трудно да се намери недвижим имот, който да не е надценен...

В дългосрочен план икономистът препоръча като най-добри вложения инвестициите в образованието на децата, като се помисли кои специалности са перспективни.
https://glasove.com/novini/dots-grigor-sariyski-ako-zaplatata-vi-ne-e-uvelichena-s-edna-shesta-znachi-realno-e-namalyala

Мерси на доцента за дейното участие в подготовката на референдумчето, но тази му картина е демоде.
При наличие на опасност амебите свиват максимално контактната повърхност.
Излишното съм зачертал.
*********   ✹    *********

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1730 -: Декември 29, 2022, 15:11:15 »
Дайте да отворим дума и за един препечен планинар, младеж само на 69, дето още го дирят. Не е ли време да си плащат за простотията? Като си понесат пълните разноски по издирването. Че даже и по-солено, като превантивна мярка. Общата ни държава не е длъжна да обслужва безплатно всеки самонадеян глупак.

ти специално отвори дебелите книги и си преговори понятието "застраховка".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1731 -: Декември 29, 2022, 16:02:48 »
То ако всичко на този свят вървеше таман, застраховки кому са нужни? Това е един вид тото. И познай кой печели. И защо ли ченгетата се загнездиха в банките и застраховането. Ще пресъхне тоя извор скоро.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1732 -: Декември 29, 2022, 16:55:50 »
Обзор от доц. Валентин Вацев на събитията през 2022 г.:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1733 -: Декември 29, 2022, 17:11:14 »
Зарежи го тоз фаталист! Мязат си с Иво Христов. Народът ни има нужда от надежда, а не от плашила.
« Последна редакция: Декември 29, 2022, 17:45:07 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1734 -: Декември 29, 2022, 17:49:20 »
Като например надеждата за теб в какъв образ трябва да се яви?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1735 -: Декември 29, 2022, 17:53:24 »
Народът ни има нужда от надежда, а не от плашила.
Народът ни има нужда от истината, а тя никак не е обнадеждаваща.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1736 -: Декември 29, 2022, 19:22:12 »
Соъбщение, публикувано на страницата на Руското посолство в София:
Quote (selected)
На 29 декември Посланикът на Русия в България Елеонора Митрофанова беше поканена в МВнР на България за обсъждане на актуални теми от двустранния дневен ред, в това число ситуацията с преподаване на българския език в Русия и обявяването от руските органи на реда на гражданина на РБ Х.Грозев за издирване.

Подчертахме, че с оглед на многонационалния характер на руската държава свободно изучаване на родните езици е неотделимо право на гражданите и се поощрява на федерално ниво. Уговорихме се да изясним подробностите около преподаване на български език в Запорожка област.

Пояснихме ситуацията с Х.Грозев, акцентирайки върху това, че нарушаване на руското законодателство довежда до съответни правни последствия, не зависещи от рода на дейността на обвиняваното/заподозряно лице или гражданството му. Акцентирахме, че не става дума за сплашването на журналиста или каквато и да е заплаха за неговия живот.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9058
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1737 -: Декември 29, 2022, 19:53:13 »
12-минутна церемония на връчването на трите награди "Златен ибрик" от Фондация "Костя Копейкин":

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/2211192195717891/

(Да се похваля: За първата и третата награда познах, малко след като разбрах кои са предложените, но за втората не, защото не бях дори чувал за някои от тях.)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1738 -: Декември 29, 2022, 21:15:03 »
Българи от Крим: Абсурдно е твърдението, че Русия забранява изучаването на български език. Точно обратното е
https://glasove.com/intervyuta/balgari-ot-krim-absurdno-e-tvardenieto-che-rusiya-zabranyava-izuchavaneto-na-balgarski-ezik-tochno-obratnoto-e

Зачудих се по какъв повод е отвореното писмо.
Оказва се че на Митрофанова във външно са ѝ чели конско не само за Грозев, а и за някаква забрана за изучаване на български език.
Та по този повод да попитам:
    - ще могат ли отговорните за това да опровергаят председателя на Регионалната българска национално-културна автономия на Република Крим „Паисий Хилендарски“ и да докажат че са пращали учители по български език. Ако може с документи и с личности.
     - що мълчаха като бити п*******и когато в Украйна приеха закона за държавната мова и забраниха изучаването на руски, унгарски, български и т.н. в училищата. Орбан точно заради това тогава се изпокара с Украйна. Или може би защото главната цел беше руския език.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1739 -: Декември 29, 2022, 21:25:10 »
Quote (selected)
И що като го знаеха това до последно помагаха на променливите?
Да напомням ли за визитата в Козлодуй на Петков когато Нинова отдавна трябваше да е хвърлила кърпата, но я държа специално заради това.
Е аде стига де, помисли малко, не скачай веднага!
Това дори да е истина, е казано ДНЕС на Свиленски или там на когото е, толкова ли не внимаваш?
Не напомняй нищо, щото нищо не е станало и за Козлодуй.
Давай го по сериозно.

АЕЦ "Козлодуй" и "Уестингхаус Електрик Швеция" подписаха договор за доставка на свежо ядрено гориво
https://glasove.com/novini/aets-kozloduy-i-uestinghaus-elektrik-shvetsiya-podpisaha-dogovor-za-dostavka-na-svezho-yadreno-gorivo

Честно казано вече ми е все тая.
Да правят каквото искат и каквото са им наредили.
Радев също се оказа един спукан плондер.
На пийпъла му е все тая.
Значи си заслужава съдбата.

И още от същото.
Предновогодишно.

На 30 декември 2022 г., от 10:30 часа, в зала "Триадица 2" на Гранд хотел София, ще бъде подписано споразумение между "АЕЦ Козлодуй" ЕАД и компанията Фраматом GmbH АВ за свежо ядрено гориво за VI блок на атомната централа.
Това съобщиха от пресцентъра на министерството на енергетиката.

https://epicenter.bg/article/Podpisvat-utre-dogovora-s--quot-Framatom-quot--za-svezho-yadreno-gorivo-za-VI-blok-na--quot-AETs-Kozloduy-quot-/304010/4/0

Живи и здрави.