Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 11:47:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 563407 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Accipiter, Eisblock и 170 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11700 -: Октомври 30, 2023, 18:59:32 »
Quote (selected)
Подкрепа за кандидата на левицата в София на втория тур на изборите Ваня Григорова изрази на своята страница във Фейсбук бившият конституционен съдия Георги Марков.

"Браво на Ваня! Хубава жена с умна глава и кръст носи! "ПОДКРЕПА", ОТКЪДЕТО ВАНЯ ДОЙДЕ, Е ОСНОВАТЕЛ НА СДС, ЗА РАЗЛИКА ОТ ДСБ - УБИЕЦЪТ НА СДС, пише Георги Марков, с което подсказва на избирателите на ГЕРБ и на десницата в столицата за кого трябва да гласуват на втория тур.
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--Bravo-na-Vanya--Hubava-zhena-s-umna-glava-i-krast-nosi-/331083/11/0
Интересно дали беснодесните ще видят в лицето на Григорова рицарката въздаваща справедливост над убииците на СДС?
Няма да им е за сефте, вече почти преглътнаха Терзиев за техен, сега що не и Ваня.
Феерии на квадрат, ако не и на куб. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11701 -: Октомври 30, 2023, 19:09:28 »
Дотук добре, но все пак нещо ме притеснява. Наистина ли "гей-парадът няма как да бъде спрян от кмета", както каза тя?
За съжаление Григорова е усвоила новобрюкселски.
В българския език не  мога и не искам са доста различни смислово.
Остава следващият път да допълни "Европа не дава" и всичко ще е пИрфектно.

Темата е важна, защото ето каква закана е получила певицата Милена Славова:

« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 19:23:38 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11702 -: Октомври 30, 2023, 19:21:30 »
Съобщение от Нинова: "Започнахме преговори за балотажите. ИТН ще подкрепи Ваня Григорова в София"
Цитат на: Корнелия Нинова
"Провеждаме преговори с другите партии за балотажите, в които БСП участва в цялата страна. Започнахме със София. Проведох разговор със Слави Трифонов. ИТН ще подкрепи нашия кандидат Ваня Григорова."
Т.е. Трифонов казва на избирателите си да гласуват за Григорова и те послушно се подчиняват като по команда?!
Ако Костадинов направи същото, избирателите му ще го изядат с парцалите. (Предвиждам въпроса и отговарям.)
« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 19:52:19 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11703 -: Октомври 30, 2023, 20:12:29 »
Темата е важна, защото ето каква закана е получила певицата Милена Славова:

Мисля, че това е достатъчно привържениците на Възраждане да гласуват за Ваня Григорова.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11704 -: Октомври 30, 2023, 20:19:46 »
Темата е важна, защото ето каква закана е получила певицата Милена Славова:

Мисля, че това е достатъчно привържениците на Възраждане да гласуват за Ваня Григорова.
От изреченото до сега от Григорова не виждам разлика с Терзиев по тази тема.
Та да си прави сметка какви послания ще излъчи следващите дни
Щото и славчовите хич не се радват на подобни позиции
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11705 -: Октомври 30, 2023, 20:21:25 »
Quote (selected)
Наистина ли "гей-парадът няма как да бъде спрян от кмета", както каза тя?
Лъчо, претраях си от преди изборният ден, ще си претрая и сега!
Само кротка вметка - долу горе си същият като онези със съобщенията в нета, дето била циганка и то тиражирани изобилно най вече в парцали като Дневник.
Айде сопрете се малко!
Ще стане ясно дали след балотажа има ваша роля за подкрепа на Ваня или ще си останете на първо четене само "собака на сене".
За непроверилите значението ще спомена - сам не може, но и на другите вмирисва сеното.
Тва е първото, но не най важното!
По важното е, че плювайки по циганката, която не можела да спре гей парада, ще спомогнете, да получите баш гея - Васильча!
Де да ви знам, мое пък с ньега по добре да мелите, не ли?
 :think:
п.п. бе що си не гледате мазната бОрба с Портних и да знаете - тази работа не е за такива дето сами са си достатъчни и не искат други - чикиджии им викат. Винаги идва ден, когато и най бруталните самодостатъчни херои идват до момента на "дай бабо огънче". Нали знаеш какво ше получите тогава?
Не, не това което си мислиш, щото то е да са всички като вас!
Ще получите подкрепа, но ше се наложи да целивате. На по друго място.
Засега - до тук.
 :t2407:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11706 -: Октомври 30, 2023, 20:31:57 »
Това "кротка вметка" ли беше? По принцип си прав, но това, дето го пишеш за "Възраждане", не важи за тях, а за БСП. Има една песен на Uriah Heep "Look at yourself"...
Просто попитах дали това, което тя каза, е вярно. Няма агитация тук. Защо скачаш като ужилен? Значи въпросът наистина е важен. Ако не знаеш отговора му, мълчи си.
Ако бях софиянец, вчера щях да гласувам за Николов, а в неделя – за Григорова. А като варненец, след като на Коста Стоянов малко не му стигна, на балотажа съм пас.
« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 20:45:05 от lucho »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11707 -: Октомври 30, 2023, 20:44:54 »
Джузепе е напълно прав. От една или дори две злини е редно да се търси по-малката!

Защото мъжлето е точно това, което се гади на нормалните хора! Поне момата е изразено фемина. Ако Възраждане не обяви, че ще поддържа Григорова, това ще е голям автогол. Може да обявят какво не им харесва в нея, но трябва да се спре представителя на Разрушителите на Мамковината!

Ни повече, ни по-малко!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11708 -: Октомври 30, 2023, 20:47:12 »
Да, кротка вметка беше, просто бях ти приготвил една по малко кротка, ако на Ваня не и бе стигнал процент - два за да ходи на балотаж и то защото дори и да има шанс някога да се случи нещо добро на мамковината, винаги се намират услужливи самовлюбени стойкаджии, които не са в час*.
В това отношение презираният от мен, но и уважаван като националист Волен, бе с класа нагоре - все пак крепи доколкото можа мижавото равенство, дори и за малко, дори и предполагам добре подплатено, за да падне поне временно мутрата от власт.
Нещо, което няма да се види от другия, новият Волен.
При все това, въпреки всичко и все още, оставам толерантен към националистите от секкъф десен, щото всяка страна трябва да има такива, за да запазва идентичността си. Но като се приемат насериозно - я не по високо от цървулите, молим.
*тва не е мое мнение само - виж десният Дачков, знаеш за какво говоря.
п.п.с. И не, не може да се търси отговорност защо някой не бил подкрепил някого си, дори и да вижда, че сам не може, дори и да се оказва, че същият неможещ има близки разбирания за извора на нещостия в мамковината.
 Няма проблем!
Просто този неможещ, трябва да се нарече така, какъвто всъщнос си е. Случайник.
 Твай!
:bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11709 -: Октомври 30, 2023, 20:52:18 »
Джузепе е напълно прав. От една или дори две злини е редно да се търси по-малката!

Защото мъжлето е точно това, което се гади на нормалните хора! Поне момата е изразено фемина. Ако Възраждане не обяви, че ще поддържа Григорова, това ще е голям автогол. Може да обявят какво не им харесва в нея, но трябва да се спре представителя на Разрушителите на Мамковината!

Ни повече, ни по-малко!
С всичко съм напълно съгласен, без първото и петото изречение, за които се съмнявам.

"Възраждане" няма практика да дава директиви за гласуване за други. Избирателите на тази партия си имат глави на раменете и решават сами. Ако някой, пък бил той и Костадинов, им каже за кого да гласуват, ще постигне по-скоро обратния ефект. Писах вече по-горе аз как бих постъпил. За другите не мога да гарантирам, но мисля, че всички виждат срещу кого трябва да се гласува на втория тур. И това е достатъчно. Ако все пак някой от "Възраждане" каже нещо по въпроса, то ще е в този дух.
« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 20:57:21 от lucho »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11710 -: Октомври 30, 2023, 20:53:40 »
"ЕС има ембарго върху руските въглища и петрол, но няма санкции върху вноса на природен газ", заяви говорител на Комисията.
хм
чеки
как няма санкции тоест?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11711 -: Октомври 30, 2023, 20:54:02 »
И още нещо - дращя ги тези неща, не защото раутта опечена - не, дори си мисля, че в крайна сметка пидалчето ше спечели. Яд ме е, че ше е не щото го могат, а защото другата раздробена и в насипно състояние сбирщина не може да се освести когато се налага и с това се нарежда в най уевия сектор на пидалщината.
Типичната, и отдавна определена още от соца роля от вакантното място на дявола за БГ казанът в Ада.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11712 -: Октомври 30, 2023, 20:55:53 »
Quote (selected)
"Възраждане" няма практика да дава директиви за гласуване за други.
И слава Богу!
Дано поне такава мечешка услуга не реши да направи Коцето, че...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11713 -: Октомври 30, 2023, 20:57:20 »
Сега и за друго се сещам - гъбарите?
Как сме браточки?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11714 -: Октомври 30, 2023, 21:00:40 »
В това отношение презираният от мен, но и уважаван като националист Волен, бе с класа нагоре - все пак крепи доколкото можа мижавото равенство, дори и за малко, дори и предполагам добре подплатено, за да падне поне временно мутрата от власт.
Той точно затова се срина бързо и вече е никой.
Бил съм му застъпник. Но помня откъде тръгна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11715 -: Октомври 30, 2023, 21:04:55 »
"ЕС има ембарго върху руските въглища и петрол, но няма санкции върху вноса на природен газ", заяви говорител на Комисията.
хм
чеки
как няма санкции тоест?
Всъщност има, ама иначе - няма!
Бе не ги разбираш ти тия раути Кайли.
Гледай повече фигурно пързаляне - тва пируети, двоен, троен аксел...бе...богатство на форми, фантазия и др. т.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11716 -: Октомври 30, 2023, 21:05:13 »
И още нещо - дращя ги тези неща, не защото раутта опечена - не, дори си мисля, че в крайна сметка пидалчето ше спечели.
Случаят донякъде прилича на Манолова срещу Фандъкова. Но сега мисля, че наистина има доста голям шанс за победа.
Може би си прав, че не е сега моментът за критика. Трябва обединяване на силите срещу "Сглобката" на ПосолствоТО !!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11717 -: Октомври 30, 2023, 21:08:02 »
И още нещо - дращя ги тези неща, не защото раутта опечена - не, дори си мисля, че в крайна сметка пидалчето ше спечели. Яд ме е, че ше е не щото го могат, а защото другата раздробена и в насипно състояние сбирщина не може да се освести когато се налага и с това се нарежда в най уевия сектор на пидалщината.
Типичната, и отдавна определена още от соца роля от вакантното място на дявола за БГ казанът в Ада.
Да се прехвърля цялата вина върху Възраждане при положение че те имат 10% от гласувалите е несериозно.
1 милион останаха по софрите или бяха за гъби, никой не докосна душите им.

Дали те са глупави или актьорите в спектакъла са слаби е голям въпрос.
« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 21:16:10 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11718 -: Октомври 30, 2023, 21:16:59 »
Мисля, че е по-скоро първото.

Никак не ми се иска да съм прав, но мисля, че "Сглобката", колкото и да пращи по шевовете, колкото и да се клати и тресе, докато ПосолствоТО я крепи, ще си стои. То я сглоби, то и ще я разглоби. Задачата ни е да ускорим процеса, без да си правим илюзии, че ще протече бързо. Само не знам какво още трябва да стане, че негласуващите да се стреснат. Забранят ли опозиционните партии, ще съжаляват, че не са използвали правото си на избор, докато все още са имали такъв, но вече ще бъде много късно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11719 -: Октомври 30, 2023, 21:18:21 »
Quote (selected)
Да се прехвърля цялата вина върху Възраждане при положение че те имат 10%
Аз лично никаква вина, па на сичку отгоре и "цялата" не прехвърлям на никого.
То и сега може нищо да не стане, но щеше да е повече от жалко един път на сиромаха да му се разгони кравата и селския бик точно в този момънт да му се счупи кура, щото бил индивидуалист.
Твай пойнта.
Съжалявам, ако нещо не съм дообяснил. Имам си кусура, че ако нещо съм писал преди, то е достатъчно ясно и не трябва всеки път да влача всички аргументи.
И не мога да се освободя от този си кусур, кво да напрая!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11720 -: Октомври 30, 2023, 21:26:58 »
Но сега мисля, че наистина има доста голям шанс за победа.
Може би си прав, че не е сега моментът за критика. Трябва обединяване на силите срещу "Сглобката" на ПосолствоТО !!!
Мисля, че Костадинов трябва да прикани последователите да гласуват "по съвест", но да гласуват. Ние можем само да се досещаме повечето за кого биха гласували. Но негласуването е със сигурност в полза на ППДБ.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11721 -: Октомври 30, 2023, 21:36:38 »

Ако Костадинов направи същото, избирателите му ще го изядат с парцалите. (Предвиждам въпроса и отговарям.)

Хи,хи. И това ми било партия , а не сбирщина от случайни индивидуалисти, без обща цел ( ама не само за тях си ) и нещо като партиен резон или дисциплина ?
Ако Костадинов го е страх да даде препоръка , да вземат колективно решение  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11722 -: Октомври 30, 2023, 21:38:24 »
То и сега може нищо да не стане, но щеше да е повече от жалко един път на сиромаха да му се разгони кравата и селския бик точно в този момънт да му се счупи кура, щото бил индивидуалист.
Твай пойнта.
Съжалявам, ако нещо не съм дообяснил. Имам си кусура, че ако нещо съм писал преди, то е достатъчно ясно и не трябва всеки път да влача всички аргументи.
И не мога да се освободя от този си кусур, кво да напрая!

Разбирам те. За повечето неща си прав. Уважавам те, защото не ти е безразлична съдбата на Родината. Но макар и обръгнал, по-добре да не се нахвърляме 1 върху друг.

Добре, да отложим въпроса с правните възможности да се спрат т.н. "гей-паради" от кмета за след балотажа. Още повече че аз не съм юрист, но мисля, че тук има такива.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11723 -: Октомври 30, 2023, 21:39:52 »
[Мисля, че Костадинов трябва да прикани последователите да гласуват "по съвест", но да гласуват. Ние можем само да се досещаме повечето за кого биха гласували. Но негласуването е със сигурност в полза на ППДБ.
На 100% съм съгласен!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11724 -: Октомври 30, 2023, 21:53:39 »
Хи,хи. И това ми било партия , а не сбирщина от случайни индивидуалисти, без обща цел ( ама не само за тях си ) и нещо като партиен резон или дисциплина ?
Ако Костадинов го е страх да даде препоръка, да вземат колективно решение

Не го е страх. Те ще вземат решение, спокойно. Деян Николов неведнъж каза. А партийната им дисциплина е много висока по мои впечатления. Например, на основането на партийната структура в Сопот Костадинов (който винаги лично основава всяка структура) изложи по три основни права и задължения на членовете на партията:

Права:
1. Да определят политиката на партията.
2. Да избират и да бъдат избирани в партийните органи.
3. Да бъдат защитавани от партията при нужда.
     Задължения:
1. Да не крият партийната си принадлежност.
2. Да изпълняват поставените им задачи.
3. Да водят организационен живот.

Но ние вече се отклоняваме от темата. Има си специална тема за "Възраждане".


Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11726 -: Октомври 30, 2023, 22:08:34 »
Хи,хи. И това ми било партия , а не сбирщина от случайни индивидуалисти, без обща цел ( ама не само за тях си ) и нещо като партиен резон или дисциплина ?
Ако Костадинов го е страх да даде препоръка, да вземат колективно решение

Не го е страх. Те ще вземат решение, спокойно. Деян Николов неведнъж каза. А партийната им дисциплина е много висока по мои впечатления. Например, на основането на партийната структура в Сопот Костадинов (който винаги лично основава всяка структура) изложи по три основни права и задължения на членовете на партията:

Права:
1. Да определят политиката на партията.
2. Да избират и да бъдат избирани в партийните органи.
3. Да бъдат защитавани от партията при нужда.
     Задължения:
1. Да не крият партийната си принадлежност.
2. Да изпълняват поставените им задачи.
3. Да водят организационен живот.

Но ние вече се отклоняваме от темата. Има си специална тема за "Възраждане".


Ами като са по, по, най,  да дадат препоръка ( не заповед ) за Ваня Григорова без да чакат Нинова да ги покани или се кипрят. Смешно е.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11727 -: Октомври 30, 2023, 22:13:58 »
Върховният административен съд отмени решението на ЦИК във връзка с отмяната на машинния вот
Решението на ВАС не може да се обжалва. Следва ЦИК да вземе решение. Тировете с машините отново на път. :c0301:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11728 -: Октомври 30, 2023, 22:16:23 »
Ами като са по, по, най,  да дадат препоръка ( не заповед ) за Ваня Григорова без да чакат Нинова да ги покани или се кипрят. Смешно е.
На мен пък не ми е смешно. Пиша за кой ли път – избирателите на "Възраждане" имат глави на раменете си и сами могат да решат за кого да гласуват. То е ясно за кого!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11729 -: Октомври 30, 2023, 22:19:41 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11730 -: Октомври 30, 2023, 22:24:26 »
Добре е, че този път не се наложи да се пращат и връщат машини в Европа, зад океана и къде ли не още. :125:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11731 -: Октомври 30, 2023, 22:31:24 »
 Що ли чета решението на ВАС малко по иначе?
ВАС е отменил решението на ЦИК - да се гласува на 29-и с машини.
Нещо, без правни последствия.
Така поне пишат мисирките.
А и за балотажа ли е разпоредил ВАС???
 :think:
п.с. щото не съм съвсем сигурен дали има такива правомощия да разпорежда бъдещи действия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11732 -: Октомври 30, 2023, 22:47:41 »
А, ясно, другаде го пишат по разбрано-
Quote (selected)
От прессъобщението на съда за решението се разбира, че то отменя това на ЦИК само в частта, с която комисията беше разпоредила и на втория тур следващата неделя да се гласува с машини.
Е, да не са разпореждали за балотажа - щяха да имат възможност пак в събота да отменят машинното.
Всъщност, тази отмяна, много социолози и анализатори я смятат, че е възбудила пъпъидъйбъ така, че са гласували доста по масово.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11733 -: Октомври 30, 2023, 22:54:17 »
Опааа-
Quote (selected)
Върховните магистрати приемат, че за провеждането на балотажа може да се изпълнят изискванията на Изборния кодекс
Quote (selected)
при спазване на законоустановената процедура
като удостоверяването по чл. 213а, ал.2 от Кодекса се извърши от компетентните органи. В мотивите на решението си ВАС е описал предвидения в закона ред.
???
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11734 -: Октомври 31, 2023, 01:33:55 »
По-подробно решението:
Quote (selected)
Върховните магистрати приемат, че това е достатъчно основание да се приеме, че не е установено съответствие на устройствата за машинно гласуване по предвидения за това ред и от компетентните органи, което препятства гарантирането на принципите по чл. 3 на Изборния кодекс за прозрачност и сигурност на машинното гласуване. Затова решението на ЦИК, в частта за провеждане на изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023г. само с хартиени бюлетини, се явява законосъобразно.

В останалата част за провеждане на гласуването на втори тур на изборите за кметове на 5 ноември 2023г. само с хартиени бюлетини, съставът на ВАС приема, че решението на ЦИК е незаконосъобразно.
https://tribune.bg/bg/obshtestvo/vas-reshi-v-nedelya-shte-se-gl/
И вълкът сит, и агнето изядено!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11735 -: Октомври 31, 2023, 09:12:04 »
Що ли чета решението на ВАС малко по иначе?
ВАС е отменил решението на ЦИК - да се гласува на 29-и с машини.
Нещо, без правни последствия.
Така поне пишат мисирките.
Решението е тук:
http://info-adc.justice.bg/courts/portal/edis.nsf/e_act.xsp?id=2265013&code=vas&guid=1386501683
От него се вижда, че е отменено само решението за втория тур, а за първия се потвърждава, че е било правилно:
Quote (selected)
Това е достатъчно основание да се приеме, че не е установено съответствие на устройствата за машинно гласуване по предвидения за това ред и от компетентните органи, което препятства гарантирането на принципите по чл. 3 ИК за прозрачност и сигурност на машинното гласуване. Затова решението на Централната избирателна комисия, в частта за провеждане на изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023г. само с хартиени бюлетини, се явява законосъобразно.

В останалата част за провеждане на гласуването на втори тур на изборите за кметове на 5 ноември 2023г. само с хартиени бюлетини, решението е незаконосъобразно. За провеждането на тези избори може да се изпълнят изискванията на закона при спазване на законустановената процедура като удостоверяването по чл.213а, ал.2 от Кодекса се извърши от компетентните за това органи по предвидения ред, съобразно мотивите, изложени по-горе.

По тази съображения решението на Централната избирателна комисия в частта за гласуване на втори тур на изборите за кметове на 5 ноември 2023г. само с хартиена бюлетина е незаконосъобразно и в тази част следва да бъде отменено.
Теоретично, ако пак не се установи съответствие по чл. 213а, ал. 2, ЦИК пак може да забрани машинното гласуване, макар че не вярвам два пъти тоя министър да настъпи една и съща мотика. Впрочем всичко е възможно, защото видяхме какви некадърници (даже се появи неологизъм "неможачи") са тия от ПП-ДБ.
« Последна редакция: Октомври 31, 2023, 09:25:39 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11736 -: Октомври 31, 2023, 11:24:13 »
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--Bravo-na-Vanya--Hubava-zhena-s-umna-glava-i-krast-nosi-/331083/11/0
Вече не знам на кой свят съм - Жорето дантелата, направи най добрата реклама на Ваня.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11737 -: Октомври 31, 2023, 11:49:57 »
Не носи кръст, а ключе.



Да се покажем достойни за истинската промяна
Цитат на: Достена Ангелова-Лаверн
За тези, които не ме познават, казвам се Достена Ангелова Лаверн, авторка съм на книгата „Експертите на прехода“, в която разкривам пагубната роля на редица НПО-та, включително на фондация Отворено общество, за налагането на неолибералните политики в България по времето на т.нар. „преход“.

Тези политики доведоха до разграбването на публичния ресурс от чужди и родни олигарси. Наблюдавам с болка случващото се в кампанията на тези местни избори, и по-специално нападките срещу Ваня Григорова и твърденията, че е „соросоидка“, прокарваща неолиберални политики.

Тези твърдения са толкова верни, колкото бяха и тези, с които по време на изборите за Европарламент през 2014-та приближени до БСП ме наклеветиха че съм нарекла възрастните хора “отворени гробове” или че съм човек на Ковачки и т.н!!! Аз платих солена цена и за книгите, които написах, а после и за нелепите клевети на хора които никога не са рискували нищо от комфорта и интересите си в името на Истината! Но най-тежка цена плаща народът, който все още не успява да избере политици, които да влязат в огъня заради него и да се преборят за неговия интерес!

Считам, че съм доказала компетентността си по темата за НПО мрежите, затова си позволявам да изкажа мнение за Ваня. Познавам и следя дейността й от години. Докато е работела по една програма на Отворено общество, тя попада на моята книга и остава силно впечатлена. Оттогава поддържаме връзка и мога да кажа, че е една от малкото хора, които последователно и безкомпромисно се бори срещу неолиберализма и мрежите му в България. Тези ѝ идеи са заложени в цялата ѝ визия за управлението на София, която се фокусира във връщането на обществените услуги в обществени ръце.

Ваня още през 2015 г. написа доклад срещу пагубните за България „структурни реформи“, налагани от МВФ и Световната банка и промотирани именно от Отворено общество. През годините написа още много доклади срещу неолибералните политики, представяше ги на редица дискусии и организираше граждански протести. Така например, тя се опълчи срещу добива на шистов газ в България и Европа (в който лично Сорос инвестира), организира масова кампания срещу трансатлантическите споразумения, които бяха изцяло в интерес на международните компании на гърба на гражданите, бореше се срещу големите транснационални компании, които искаха да вкарат ГМО в българското земеделие без оглед на последствията. Не на последно място, се опълчи срещу приватизацията на водата, на летището, на ЕРП-тата и т.н. Битките ѝ в защита на правата на работниците, пенсионерите и бедните хора в страната доведоха до не една победа, макар и несъзнавана от повечето хора.

Сега, влизайки в политиката, вярвам, че победите ѝ ще бъдат много по-големи и осезаеми. Нека не се подаваме на клевети и партийни интриги прикрити под маската на претенции за “чисти” и “свети” стандарти в политиката! Докато не се вразумим и подкрепим реални алтернативи ще ни прехвърлят от едни на други “спасители”! Ваня е един от малкото примери у нас на човек, борещ системно и компетентно срещу неолибералните политики. Неуморна, силна и изключително подготвена, ценностите ѝ са неподправени! И моля ви, не я наричайте „соросоидка“! Нелепо и нечистоплътно е! Аз ще я подкрепя с чиста съвест! Призовавам ви и вие да го направите, ако наистина искате София и България да тръгнат по нов път. Не заради БСП, която до дъно ме разочарова, а заради политическата мъдрост да изберем човек, който ще върне мира и обществените услуги в София борейки се срещу тежко неолиберално наследство! В неделя нека покажем мъдро и зряло политическо мислене и подкрепим Ваня!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11738 -: Октомври 31, 2023, 12:03:47 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11739 -: Октомври 31, 2023, 12:12:54 »
Лица на корупцията във Варна: Благомир Коцев и Иван Портных – милиони в имоти, офшорки и Дидо Дънката

На Коста Стоянов ("Възраждане") не му стигнаха 2,85%, за да излезе на второ място. Сега за втория тур имаме "хвани единия, блъсни другия". Затова избор вече няма.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11740 -: Октомври 31, 2023, 12:23:37 »
Quote (selected)
https://glasove.com/novini/ministar-yolovski-zapochva-rabota-po-udostoveryavane-na-mashinite-za-vtoriya-tur
Така!
Значи не е точно така както пишат мисирките, че ВАС решил да гласуваме на втори тур с машини.
МОЖЕ и да гласуваме с машини, ако...следва матрялчето.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11741 -: Октомври 31, 2023, 12:32:27 »
Ваня Григорова изглежда като кандидат срещу сглобката
Quote (selected)
Цитат на: Деян Николов
”Ако всичко, за което Ваня Григорова казва, че се бори, е вярно, изглежда като кандидат срещу сглобката и срещу всичко, което се случва в България през последните месеци. До 1–2 дни ще имаме решение дали да я подкрепим на евентуален балотаж.”
Това заяви в ефира на БТВ кандидатът за кмет на София от „Възраждане“ Деян Николов.
 
""Възраждане" влезе в тези избори, стартирайки от нулата. Това са ни първите големи местни избори. От тази гледна точка ние няма как да не сме доволни, защото ние сега трайно ще влезем в местната власт", коментира той.
 
„Важното за нас най-вече е, че ще имаме солидна група в Столичния общински съвет и се надявам, че чрез нея ще можем да упражняваме контрол и ще прокарваме някои добри решения за града“, посочи кандидат-кметът.
 
Николов бе категоричен, че за съпартийците му е е изключително важно да знаят кандидатите, които отиват на балотаж, как мислят и какво могат да очакват от тях.
 
Ако опонентът на Васил Терзиев на балотажа е Антон Хекимян обаче, според него това ще са две лица на една и съща монета.
 
„Сглобката от национално ниво, пренасяйки се на местно ниво – дали ще управлява кандидатът от едната половина на сглобката, или другият, не мисля, че има някакво кой знае какво значение“, смята кандидатът за кмет на „Възраждане“.
Ако съм сбъркал някъде в това, което съм писал тук по този въпрос, моля за извинение.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11742 -: Октомври 31, 2023, 14:08:14 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11743 -: Октомври 31, 2023, 16:44:15 »
Quote (selected)
Борисов: Имаме двойно по-добър резултат от ПП-ДБ в цялата страна. Ще спасим София от спасителите. По-добре държавна собственост, отколкото Държавна сигурнос
https://glasove.com/novini/borisov-imame-dvoyno-po-dobar-rezultat-ot-pp-db-v-tsyalata-strana-shte-spasim-sofiya-ot-spasitelite-po-dobre-darzhavna-sobstvenost-otkolkoto-darzhavna-sigurnost
Ххха-ха!
Жорето с дантелите, Петко Симеонов, Каракачанов...сега и този!
Брейй, наистина ако е така, май съвсем са омръзнали тия умнокраставите на всички други.
Да видим!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11744 -: Октомври 31, 2023, 16:59:53 »
И една непродуктивна позиция, бих я нярекъл първата голяма и тъпа грешка на Нинова, ако е казала точно това.
Quote (selected)
Очаквам нашият кандидат да се разграничи от тази позиция на Борисов (за подкрепа, б.р.). Това управление на ГЕРБ в София в последните 18 години трябва да бъде сменено, подчерта тя.
Това управление в София ВЕЧЕ е сменено, мем и би било добре понякога да можеш да си затвориш устата, вместо да избълваш глупост.
Просто да си затвориш устата! Търсиш подкрепа за Ваня от по близки партии, а ако някой друг И дава непоискана - теб какво те засяга да се репчиш?
Освен това, има и работа с общински съветници, а ако се наложи да ви съвпаднат позициите по даден въпрос с тези на ГЕРБ, ей така, случайно - какво ще направите?
Ще се фръцнете наобратно ли?
Ей тва поведение не го разбирам. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11745 -: Октомври 31, 2023, 17:11:58 »
"Възраждане" няма практика да дава директиви за гласуване за други. Избирателите на тази партия си имат глави на раменете и решават сами. Ако някой, пък бил той и Костадинов, им каже за кого да гласуват, ще постигне по-скоро обратния ефект. Писах вече по-горе аз как бих постъпил. За другите не мога да гарантирам, но мисля, че всички виждат срещу кого трябва да се гласува на втория тур. И това е достатъчно. Ако все пак някой от "Възраждане" каже нещо по въпроса, то ще е в този дух.
това изказване и по-точно липсата на логика в него ме накара да потърся устава на възраждане. беше ми трудно да повярвам, че партийните членове не е необходимо да се подчиняват на решенията на партията. оказа се така, но не съвсем.

първо, на сайта на възраждане устав не се открива. той обаче е наличен на сайта на софийския градски съд, ето линк: https://sgs.justice.bg/upload/26673/720-14.pdf

значи в задълженията на партийните членове не влиза изпълнението на решенията на органите на партията /стр. 4, чл. 40/. от друга страна, неизпълнение на решенията на висшестоящите органи е причина за изключване /чл. 42/. а бе аджамийска работа ми се види, без да съм специалист :nuts:

с две думи: ако някой от софийската организация или по-нагоре каже, че кандидатите срещу сглобката трябва да се подкрепят, то това решение на практика става задължително за изпълнение от членовете на партията. и ако последните не го изпълняват, рискуват отсвирване.

защо костадинов се срамува от устава на партията си не знам, но факт е, че устав на сайта на възраждане няма. там няма и разни други неща като общи условия и политика за поверителност, или най-малкото това са текстове, а не хипервръзки /най-долу на сайта, в средата/.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11746 -: Октомври 31, 2023, 17:16:34 »
Quote (selected)
значи в задълженията на партийните членове не влиза изпълнението на решенията на органите на партията /стр. 4, чл. 40/. от друга страна, неизпълнение на решенията на висшестоящите органи е причина за изключване /чл. 42/. а бе аджамийска работа ми се види, без да съм специалист
Има един друг подобен устав, само че той бил от две точки.
Quote (selected)
Чл.1. Всеки от членовете може да прави каквото си иска.
Чл.2. Никой не е длъжен да изпълнява Чл.1.
:surr:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11747 -: Октомври 31, 2023, 17:18:05 »
И една непродуктивна позиция, бих я нярекъл първата голяма и тъпа грешка на Нинова, ако е казала точно това.
Quote (selected)
Очаквам нашият кандидат да се разграничи от тази позиция на Борисов (за подкрепа, б.р.). Това управление на ГЕРБ в София в последните 18 години трябва да бъде сменено, подчерта тя.
Това управление в София ВЕЧЕ е сменено, мем и би било добре понякога да можеш да си затвориш устата, вместо да избълваш глупост.
Просто да си затвориш устата! Търсиш подкрепа за Ваня от по близки партии, а ако някой друг И дава непоискана - теб какво те засяга да се репчиш?
Освен това, има и работа с общински съветници, а ако се наложи да ви съвпаднат позициите по даден въпрос с тези на ГЕРБ, ей така, случайно - какво ще направите?
Ще се фръцнете наобратно ли?
Ей тва поведение не го разбирам.

първо, това управление още не е сменено. още поне седмица кметица е фандъкова.

второ, нинова е казала на глас една от основните опорки, използвана за бой по бсп: "вие си разправяте там в парламента, че сте срещу гербавите, ама по места сте биз-бизе". сега се натвърдва, че местните коалиции с гербавите не би трябвало да са особено търсени от червените общинари.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11748 -: Октомври 31, 2023, 17:22:08 »
Нинова е загубила хурката, окончателно!
 :suicide:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11749 -: Октомври 31, 2023, 17:24:31 »
Сменено е, още седмица му остава, сего сме просто в нормалния преходен период.
За това да не се влиза в контакти със структурите на гербавите - ДА, твърдо ДА, но да рипаш, че някой щял бил да те подкрепя - това не го приемам.
Още повече, че въобще не е ясно дали на практика така ще стане. А може би и на теория - нали знаеш този по колко пъти си върти гъзъ на ден?
Аз си мисля, че това са анонси към онези, улавите умнокрастави, блъф, за да може сетне каквото и да стане, този да се изсули - "аз нали ви казвах".Инвестиция в сглобката, коята ще продължи да ни тормози.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11750 -: Октомври 31, 2023, 17:27:46 »
Ето ти го от друг материал-
Quote (selected)
“Подкрепата за балотажа трябваше да бъде реципрочна. Ние да призовем нашите симпатизанти да гласуват за кандидат-кметовете на ППДБ, те да призоват да се подкрепят нашите. Виждате ли нещо подобно да се случва? Не.

В София - да, Ваня Григорова е по-добрият избор, според мен. Но аз не мога да се разпореждам на нашите хора как да гласуват; познавам ги - не се поддават на команди. Те сами ще си решат. Това е истината.”
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11751 -: Октомври 31, 2023, 17:29:40 »
Нинова е загубила хурката, окончателно!
 :suicide:
Днес разговарях с една бивша университетска преподавателка по политическите дисциплини, член на БСП и сега. Мнението ни съвпада с това на Eisblock.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11752 -: Октомври 31, 2023, 17:30:12 »
първо, на сайта на възраждане устав не се открива. той обаче е наличен на сайта на софийския градски съд, ето линк: https://sgs.justice.bg/upload/26673/720-14.pdf
[...]
защо костадинов се срамува от устава на партията си не знам, но факт е, че устав на сайта на възраждане няма.
Не е вярно, има го устава там:

https://vazrazhdane.bg/wp-content/uploads/2023/06/Устав-ПП-Възраждане.pdf

Като отидеш на сайта, най-отгоре избираш "За нас" и на страницата, която се отваря, малко по-надолу е горният устав. Съгласен съм, че има трески за дялане в него. Предполагам, че не са го пипали още от основаването на партията преди 9 години. (Не е бил Костадинов в НШЗО "Христо Ботев", където ни преподаваха "Партийно строителство и партийно-политическа работа". Е да, вярно е, че и аз вече не помня какво ни преподаваше подполковникът тогава – много отдавна беше! Това в рамките на шегата.) Сега правата и задълженията на членовете, които Костадинов обявява при основаване на всяка нова местна структура на партията, се различават много от тези в устава. Мисля, че уставите на повечето сегашни партии ги пишат, тръгвайки от общ тертип, който се диктува от закона, и по-нататък ги развиват. Личи си шаблонният подход. На някой конгрес трябва сериозно да го преработят.)
« Последна редакция: Октомври 31, 2023, 18:00:47 от lucho »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11753 -: Октомври 31, 2023, 17:31:45 »
Сменено е, още седмица му остава, сего сме просто в нормалния преходен период.

това извиква в мен некви спомени касателно последната седмица на кирчовото правителство и как точно нинова беше нещо там виновна. за разни решения, взети от кирчо и кокорчо. през последната седмица. когато и то беше сменено. и му оставаше по-малко от седмица. или, както викат руснаците, ето другое?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11754 -: Октомври 31, 2023, 17:33:32 »
Нинова е загубила хурката, окончателно!
Днес разговарях с една бивша университетска преподавателка по политическите дисциплини, член на БСП и сега. Мнението ни съвпада с това на Eisblock.
И аз съм съгласен. Не знам дали това го прави от ревност, от властност или от глупост. Нека да каже някой, който я познава по-добре.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11755 -: Октомври 31, 2023, 17:33:49 »
Нинова е загубила хурката, окончателно!
 :suicide:
Ся, рано е още за изводи - рибата още в морето.
Но и в двата варианта-печелене или губене на балотажа, все още има доста вода да се излее, преди да настъпят неккви големи промени. Където и да е и на каквото и ниво да са.
Дори в самата БСП.
По скоро смятам, че ако Ваня спечели балотажа, ще се наложи в т.н. левица да проявят разум - заравят томахавките, включително и към Президента /ако и той сложи настрана своята/ и правят обединение.
Някакво, не знам какво.
Но след притриване на грапавините и изчистване на това кой е по-по-най, може и да стъпят на здрав път.
Може!
А може и да не могат и ще им е за последно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11756 -: Октомври 31, 2023, 17:34:06 »
Не е вярно, има го устава там:

https://vazrazhdane.bg/wp-content/uploads/2023/06/Устав-ПП-Възраждане.pdf

(Като отидеш на сайта, най-отгоре избираш "За нас" и на страницата, която се отваря, малко по-надолу е горният устав. Съгласен съм, че има трески за дялане в него.)

да, вярно, моя грешка. меа кулпа. цопнали са го точно над отчета за 2022. личното ми мнение е, че като основополагащ документ му се полагаше по-престижно място, затова и не съм го забелязал там.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11757 -: Октомври 31, 2023, 17:39:11 »
Що се отнася до хурката, нещо се двоумя като какво е за Ейс хурката - като скиптър, или хурката като сопа.
 :eyes:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11758 -: Октомври 31, 2023, 17:39:34 »
По скоро смятам, че ако Ваня спечели балотажа, ще се наложи в т.н. левица да проявят разум - заравят томахавките, включително и към Президента /ако и той сложи настрана своята/ и правят обединение.
Някакво, не знам какво.
обединението е ясно какво - предложението бившите вождове да се върнат като редови членове все още е в сила  :i_laughing:

сега сериозно: за мен нинова се издъни в основната си задача - да прочисти бсп от лекетата. и това не е само мое мнение, а мнението на масата, гласувала за нея на преките избори - там тя спечели доверието на над 4/5 от партийните членове. обаче прекалено мудно и прекалено меко действаше и действа.

колкото по-бързо приключи с хирургията, толко по-бързо ще може да започне възстановителния процес. и съответно привличане на външни на партията симпатизанти. сепак знайно е, че на скарани съпрузи не им ходят на гости.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11759 -: Октомври 31, 2023, 17:41:27 »
Quote (selected)
че на скарани съпрузи не им ходят на гости.
А, това е много точно!
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.