Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:43:11

Автор Тема: Огън по всички в дясно, извън тези, които са в коалиция с ГЕРБ  (Прочетена 10348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил

Quote (selected)
Огън по всички в дясно, извън тези, които са в коалиция с ГЕРБ, откри тази сутрин бившият финансов министър от правителството на Костов - Муравей Радев.

"Не виждам в "Демократична България" дясна партия.

Радан Кънев веднъж е заявил: "че кой е казал, че съм десен".

Тафров казва, че няма да се присъедини към ЕНП, ако стане евродепутат. Част от ръководството на ДСБ казват смущаващи неща, които няма как да привлекат десните избиратели да гласуват за тях.

Христо Иванов няма как да мине за десен човек, а неговата партия "Да, България" е повече лява партия, отколкото дясна. А Зелените са откровено леви...

Така че ГЕРБ в обединение с няколко десни формации може да привлекат десните хора, за да бъде спрян походът на БСП към властта.

Това коментира в студиото на Би Ти Ви бившият финансов министър Муравей Радев настоящата ситуация в дясно.

Муравей Радев бе особено критичен към Стефан Тафров, който е в листата на „десните“, но е обявил, че няма да се присъедини към парламентарната група на ЕНП в Европарламента, ако успее да стане депутат там.

Десният човек търси да гласува за дясна партия, въпросът е, че аз не виждам ДСБ и "Да, България" като десни партии.

Всяка една кампания изборна е нечиста, тази - най-много, каза още Муравей Радев. Всеки човек има политически пристрастия, но когато станеш президент, нямаш право на това, уточни той по повод престрелката между президент и премиер дали се харчат пари от бюджета за предизборната кампания. Нормално е в една политическа обстановка да го казва опозицията - нормално е да го казва Корнелия Нинова, но на президента Радев не му отива, допълни Радев.

Държавата не може нищо да не прави, докато има предизборна кампания, каза още бившият финансов министър.

Въпросът е един-единствен - избор или ГЕРБ и няколкото десни партии, които се обединиха, или да управлява БСП и Корнелия Нинова, което е опасно, каза Радев.

Той и дъщеря му са издали книга за баща му, който 10 години е прекарал в комунистическите лагери. Той е бил следен дори 2 месеца след 10 ноември 1989 г. каза Радев, който за първи път го видял чак 10-годишен.

Той алармира, че хората на Борис Бояджиев са токсични за демокрацията и обясни, че зърнал баща си едва, когато бил на 10 години, защото баща му бил по лагерите на смъртта! Това е опасното, а фактът, че лицето на държавна сигурност Борис Бояджиев е на протести редом с Радан Кънев е доказателство за това явление, което е смяна на етикета на развалена стока! Това е лицето на ДС на БКП и не случайно „Да(й) България“ е съставена от внуците на БКП деятелите!

http://epicenter.bg/article/Priyatelski-ogan--Muravey-Radev-napadna-Radan-Kanev--Toy-ne-e-desen-/182460/2/0

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Огън по всички в дясно, извън тези, които са в коалиция с ГЕРБ, откри тази сутрин бившият финансов министър от правителството на Костов - Муравей Радев.

"Не виждам в "Демократична България" дясна партия.

Радан Кънев веднъж е заявил: "че кой е казал, че съм десен".
Асол, за темата –  :thumbs_up-3334:

И като начало мога само да кажа, че от доста време насам – откакто у нас приключихме с "антикомунизма" /и слава Богу!/ – ясна граница между ЛЯВО и ДЯСНО вече не съществува (imho).

Което се отнася и до повечето антисистемни – най–вече популистки партии в Европа.


Светът се развива и не можеш да продължаваш да го набутваш в тесни категории, които са се оформяли в продължение на дълги години, за да "поместят в себе си" съществуващите тогава обществени отношения.

Пресен и доста комичен пример от форума: когато наскоро обсъждахме тук обществените категории в съвременното общество по Марх и аз попитах ОТВРАТ къде би ме сложил мен като човек със свободна професия, той ми отговори с определено чувство за хумор:
"Ами ние с теб, Джиджи, принадлежим към дребната буржоазия." :giggle-3307:
« Последна редакция: Май 10, 2019, 11:34:48 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
който иска дясна партия - да ходи при абв и румпет. те се сдушиха с "единна русия", бяха в коалиция с герб, сега въртят мръсни номера на бсп - кво повече може да иска един нашенски десен избирател :too_happy-1067:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
те се сдушиха с "единна русия", бяха в коалиция с герб, сега въртят мръсни номера на бсп
Те  (абв) продължават да са си в скрита коалиция с шебеците, само дето не ми излиза ситуацията с "Единна Русия". Последните изобщо, ама изобщо не ги виждам в комуникация с опг-то и то се вижда ясно. Не знам как по-точно може да се обясни натъртването, че докато опг-то властува - потоци и АЕЦ - няма да има! Руснаците не желаят да влизат в бизнесотношения с шебеците и през последните поне шест месеца доказателствата за това вадят очите!

А относно "приятелския огън" съм на мнение, че Радан и ко като перспектива  само могат да спечелят от отърваването от разни муравеи, алюрдановци и ко. Ако се отърват и от инджевците, илианвасилевците и прочее мизантропи, ще имат още повече шансовете
« Последна редакция: Май 10, 2019, 11:53:42 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
кво повече може да иска един нашенски десен избирател

Казах вече, Онци, чисто "десни" избиратели отдавна вече няма. И лично аз съм пресен пример затова.

Бях "тъмно синя", но от доста време вече не съм. Каква съм точно по оста ляво – дясно, изобщо не мога да се определя. И "не съм обърнала палачинката", защото просто не ми е присъщо! Виждаш, че самият Радан, за когото ще продължа да гласувам, е казал нещо подобно.  :aplause:  :aplause:

А относно "приятелския огън" съм на мнение, че Радан и ко като перспектива  само могат да спечелят от отърваването от разни муравеи, алюрдановци и ко. Ако се отърват и от инджевците, илианвасилевците и прочее мизантропи, ще имат още повече шансовете
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Май 10, 2019, 12:39:36 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
който иска дясна партия - да ходи при абв и румпет. те се сдушиха с "единна русия", бяха в коалиция с герб,

Начи, Единна Русия е руският герп. Едно къмто едно. Класическите кадети. Единствената съществена разлика е, че Русия е велика сила, много богата и там има безброй повече истински милиардери. Налагайки руското влияние по света, те работят за тях. Във вътрешен план е същият батак.
Спарведлива Русия е друга манджа. Това са руските социалдемократи и с тях си другарува БСП. Нормално! И двете са социаллиберални, и двете не са мархистки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Казах вече, Онци, чисто "десни" избиратели отдавна вече няма.
напротив, и разните му ивоинджевци и алйордановци са есенцията на седесейското чистодясно - бясна омраза към "комунистите" и "руснаците". не помниш ли култовото "кой не скача е червен"?

а иначе, обективно погледнато, десни избиратели няма откъде да се появят в едно ляво общество без аристокрация, която да е акумулирала богатство, и без средна класа, която да проима десни възгледи. един файтон.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Казах вече, Онци, чисто "десни" избиратели отдавна вече няма.
напротив, и разните му ивоинджевци и алйордановци са есенцията на седесейското чистодясно - бясна омраза към "комунистите" и "руснаците". не помниш ли култовото "кой не скача е червен"?

Говорим за момента, Онци! Оттогава насам са изминали цели два'есе години и тези за които говориш ти, отдавна вече не предат!!!  :bigok:

Quote (selected)
обективно погледнато, десни избиратели няма откъде да се появят в едно ляво общество без аристокрация ...

Обективно погледнато, в лявото общество НЯМА аристокрация!!! :D

А скивай само кво става на Запад!  :m1329:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
бясна омраза към "комунистите" и "руснаците". не помниш ли култовото "кой не скача е червен"?

Само че това не е нито задължително, нито достатъчно, за да бъдеш класически "десен". В либералния политически спектър (както и във всички останали) също има дясно и ляво. Но извън леките отлики в идейното пространство на конкретна политическа идеология, класическото дясно и либерализмът са люти врагове. Т.е. един либерал може да каже, че е десен, но един десен никога няма да използва думичката "либерализъм" в своя речник. А случаят с "традиционната градска" е точно такъв.
« Последна редакция: Май 10, 2019, 15:12:04 от otvrat »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Говорим за момента, Онци! Оттогава насам са изминали цели два'есе години и тези за които говориш ти, отдавна вече не предат!!!  :bigok:
е алйо в кой точно момент е възкресен и кандидат за ойродепутат? сега, вчера или утре?

оттогава изминаха не дваесе, а триесе години, и комичността на тези психобеснодесни става все по-очевидна.

Quote (selected)
Само че това не е нито задължително, нито достатъчно, за да бъдеш класически "десен".
за нашенските условия се оказа достатъчно преди 30 лета. сега е достатъчно като за един файтон, или кемпер по модерному. повече не е и необходимо. мога да дам една скромна лепта /както казва ганий: обзалагам се на суми до една стотинка.../ да организират за тях една клетка в зоопарка и да ги показват като атракция.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
За съжаление в България всички деклариращи, че изповядват десни възгледи по презумпция се явяват англосаксонски еничари и врагове на страната и народа ни, така, че не виждам някакъв смисъл да се обсъждат. Иначе аз който по принцип съм по-скоро ляв, ще подкрепя всеки умерено десен, стига да поставя на първо място народния интерес.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
За съжаление в България всички деклариращи, че изповядват десни възгледи по презумпция се явяват англосаксонски еничари и врагове на страната и народа ни, така, че не виждам някакъв смисъл да се обсъждат. Иначе аз който по принцип съм по-скоро ляв, ще подкрепя всеки умерено десен, стига да поставя на първо място народния интерес.
В съседната тема зададох няколко въпроса. Ще ми бъдат много интересни отговорите. Не се шегувам, наистина искам да разбера как хора, които са мнение, че всички са маскари, смятат да допринесат за добруването на населението? Колега, може и тук да ми отговорите, ако желаете - не е нужно да прескачаме от тема в тема
« Последна редакция: Май 10, 2019, 15:49:40 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
за нашенските условия

Е, нашенските условия са си нашенски условия. Тези условия ги създава хроничната българска неграмотност. Всеки, който недолюбва БКП и не харесва Нинова, се бара десен. Изобщо дясното е много моден десен в България. Десни са профсъюзите, десни са зелените, десни са студентите, десни са интелектуалците, десни са безработните и дружествата за защита на домашните любимци. Десни са всички журналя, които от сутрин до вечер се соплявят в телевизора за "социална справедливост". Стига се до световния парадох, когато "автентични десни" плюят по БСП, че не била никаква лява партия, а дясна такава, защото имало богати индивиди в ръководството.
И всички български "десни" са в обединен фронт срещу богатите, картелите, монополите и олигарсите.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
В нашенски условия "дясното" се изчерпва с антикомунистическа/антибесепе риторика, русофобство и  "война" с паметниците и фактите от българската история, които не са им по вкуса. Мисля, че изчерпах всичките им приоритети

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
за да бъде спрян походът на БСП към властта.

Спирачи си бяха, спирачи си и останаха.
Ония, дето с чукове с едни дълги дръжки почукват по накладките на вагоните, правейки се че вършат мноо отговорната работа "проверка".
Някъде в студентските ми години имаше един съсед под наем - Мики /да ме извини форумният, оня е друг/ - типично седерастко създание на Божията воля. От ония, които те карат да се чувстваш пълноценен човек дори и да си отчайващо тъп - като застанеш до Мики.
Оня Мики.
От Разлог беше обиденото създание.
« Последна редакция: Май 10, 2019, 16:06:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Мисля, че изчерпах всичките им приоритети

Напълно! Ти помниш ли преди години как видни български политолози и социални антропотаковата авторитетно обявяваха Атака за "крайно дясна партия"? И сега явно ги е срам, затова изобщо не коментират към кой политически спектър принадлежи. Изчерпват се само с "проруска".

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Мисля, че изчерпах всичките им приоритети

Напълно! Ти помниш ли преди години как видни български политолози и социални антропотаковата авторитетно обявяваха Атака за "крайно дясна партия"? И сега явно ги е срам, затова изобщо не коментират към кой политически спектър принадлежи. Изчерпват се само с "проруска".

Помня, разбира се. В интерес на истината в приоритетите на Атака нямаше нищо дясно. Предполагам, че от всичките щения на атакистите са обърнали внимание само на нетърпимостта им към циганските набези и национализма им. Ся, според мен това не те прави "десен", ама...

Отврат, направило ми е впечатление, че на т. нар. ни "политолози", "социолози" и други телевизионери, особено на най-изявените от тях, кариерата им води начало от АОНСУ - то и разните там "идеологически" катедри от едно време. Характерното за тез образувания беше, че се явяваха не някакви средища за сериозна научна работа и визионерство, а ретранслатори на спуснати от някъде отгоре кеф ти намерения, кеф ти решения. Тяхната задача бе и все още е - да лъжат и мажат публиката. Това обяснява повратливостта им ..и гнусното впечатление, което оставят..на ренегати и наемници
« Последна редакция: Май 10, 2019, 16:17:00 от Асол »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Да си призная, ако махнем бялата Златка и още половин дузина а-такисти, на доста неща от партията им симпатизирам.
За някои даже и им завиждам - за куража да артикулират ясно посланията си и отношенията си към джендърските простотии на повечето от другите партии.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
обявяваха Атака за "крайно дясна партия"?
Крайно дясна е и Марин Льо Пен според телевизорите.
Каквото и да означава това, аз не съм срещал вменяемо обяснение за "крайно десен".
Но е интересно каква е градацията, кое е по-лошо "крайно десен", или "проруски"?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
кое е по-лошо "крайно десен", или "проруски"?
Ти си най лошото или иначе казано - Путинист!
Шото оттатък разни йезуити се кълнат, че обичали Русия и руснаците но не и Путин.
Всъщност, може да се каже, че и него го обичат.
Припечен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
са обърнали внимание само на нетърпимостта им към циганските набези и национализма им.

Е, да! Щото са чули отнякъде, че ксенофобията и национализмът са "крайнодясно". А това изобщо не е вярно. Социалдемокрацията винаги е била националистическа. Хитлер оглавява една крайнолява шовинистична лумпенпролетарска партия. Тя по-късно се продава на големия бизнес и приключва с лявото в "Нощта на дългите ножове".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Шото оттатък разни йезуити се кълнат, че обичали Русия и руснаците но не и Путин.

И руската литература, нали? И чайковски. Дърто, нали знаеш, че на турски йезуит е мюзевир.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Путинист е хай левъл. И още едно имат си спомням - рублофил.
И съм до там със степенуването...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
че на турски йезуит е мюзевир.
Знам, аз си му викам мюзевирин, щото да не се цапа точната турска дума.
За което неведнъж отнасях банове, от правоверната модературкиня.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
И руската литература, нали?
За тва не съм съвсем сигурен, гаче ли Достоевски им е доста близък, но знам ли...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
гаче ли Достоевски им е доста близък, но знам ли...

Сигурно са запленени от Салтиков-Щедрин...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
бясна омраза към "комунистите" и "руснаците". не помниш ли култовото "кой не скача е червен"?

Само че това не е нито задължително, нито достатъчно, за да бъдеш класически "десен". В либералния политически спектър (както и във всички останали) също има дясно и ляво. Но извън леките отлики в идейното пространство на конкретна политическа идеология, класическото дясно и либерализмът са люти врагове. Т.е. един либерал може да каже, че е десен, но един десен никога няма да използва думичката "либерализъм" в своя речник. А случаят с "традиционната градска" е точно такъв.

Никой вече не борави с тези изтъркани определения, отврат. Даже и по телевизора.
Туй е както ти определи себе си и мен за дребни буржоа!  :b0201:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мисля, че изчерпах всичките им приоритети

Напълно! Ти помниш ли преди години как видни български политолози и социални антропотаковата авторитетно обявяваха Атака за "крайно дясна партия"? И сега явно ги е срам, затова изобщо не коментират към кой политически спектър принадлежи. Изчерпват се само с "проруска".

Те кога са чели Чейковски, ти даже не си бил роден! :t0301:
По въпроса за дясното.
РФ сега живее в класически капитализъм ( не може да прескачаш строй природата не дава),
Това много дразни бившите капиталисти, сегашни либерали и глобалисти.
Жалко е когато диагностици и други подобни клеймят "комуниста" Путин.
Толкова могат! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Дясно, дясно и си стигнеш до левия задник.
Гъзоврат!
Не спиритуализъм Нор да не ме репликираш! :animated-smileys-stargate-015
Гъзоврат, всичко се върти около един голям дирник. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
антисистемни – най–вече популистки партии в Европа

Светът се развива и не можеш да продължаваш да го набутваш в тесни категории
Какво разбираш под "популистки" партии ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Какво разбираш под "популистки" партии ?

Хмм ...

Независимо от това, дали ме питаш сериозно или само ме поднасяш, отговорът остава за утре, тъй като е малко дълъг.

А сега отворих форума само за малко от чисто любопитство – да видя дали случайно не се случва нещо.  8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
При мен е кратък:
"Популистки" са всички, които твърдят, че положението в ЕС е супер и всичко трябва да си остане така, както е сега. Т.е. казионните, лоясали, неолиберални, глобалистки, соросоидни слуги с "ишиас".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Психо профил на десния либерал: Гонят ме, мамо, руснаци

http://www.glasove.com/categories/na-fokus/news/psiho-profil-na-desniya-liberal-gonyat-me-mamo-rusnaci

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Изпревари ме! Тъкмо се канех да го пусна тук, ама ме забави хиленето :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
СДС разпространи в публичностото пространство писмо до Стефан Тафров, кандидат за евродепутат на „Демократична България".

"В публичното пространство Вие разпространявате предизборни клипове, в които използвате символите на Съюза на демократичните сили, без да сте кандидат на тази партия.
Не вярвате ли в идеите и успеха на „Демократична България“, та се налага да крадете символите и авторитета на СДС?", питат от най - старата дясна партия.

"Не е мъжко, г-н Тафров!", казват му те.

"Не започвайте евентуалното си евродепутатство с кражба, г-н Тафров. В Европа не се толерират тези неща!", поясняват в писмото си СДС.

"Вие отдавна нямате нищо общо със СДС, въпреки че цялата си кариера дължите на тази партия. Но я припознавахте като своя само, когато беше на власт. После забравихте пътя към "Раковски"134. След това получавахте постове и назначения от други партии, от други силни на деня. Именно политическите номадства като Вашето, постепенно разколебаваха доверието на нашите верни симпатизанти и част от тях се разочароваха от българската десница. А сега,от политически номад, еволюирахте в политически джебчия.

Жалко е, че толкова късно осъзнахте колко важна роля има СДС за десните българи, с проевропейски възгледи. Водачът на листата Ви, Радан Кънев, също си позволява да говори от името на седесарите и да твърди, че те ще го подкрепят, без никога да е имал нещо общо със синята партия. Пет месеца „Демократична България“ увърташе и опитваше да унижава СДС, да омаловажава значението и влиянието му, и не пожела обединение за евроизборите.
А сега сте се вкопчили в името, историята и символите на същото това
СДС!
Радваме се, че и Вие, и Радан Кънев, най-сетне сте осъзнали, че СДС е силен, че е символ на дясното и демокрацията. Благодарим и за усилената реклама на нашата партия. Но Вие нямате право да се пришивате нито към СДС, нито към седесарите. Недостойно е да се опитвате да заблуждавате десните избиратели. Прочетете поучителната българска приказка "Краденото не засища!" и ще разберете, че измамата не носи нищо добро. Българската десница няма нужда от „фалшиви герои“, още по-малко от „фалшиви седесари“!

Това, което правите, е смешно, безпомощно и жалко. Но по-лошото е, че е неморално, г-н Тафров.

Ще сезираме ЦИК за Вашата кражба на символите и името на СДС и неправомерното им използване в предизборните Ви материали, а на Вас препоръчваме да сезирате съвестта си и чувството си за срам", се казва още в писмото, разпространено от СДС.

 :D

AnonimusBG

  • Гост
Изпревари ме! Тъкмо се канех да го пусна тук, ама ме забави хиленето :D
Сори.

Quote (selected)
"Не е мъжко, г-н Тафров!", казват му те.
В десятката.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Изпревари ме! Тъкмо се канех да го пусна тук, ама ме забави хиленето
Сори.

Quote (selected)
"Не е мъжко, г-н Тафров!", казват му те.
В десятката.

Има и по–готин отговор:

– Не е мъжко, г-н Тафров, ЖЕНСКО Е!

– Вие пък откъде знаете?
– Мноо е дашно – още от малко ...
  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Май 15, 2019, 16:52:14 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
При кака Ризова пада голяма кавга, която аз не можах да издържа начело с некъв Тафров. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Че Тафров не е "некъв", е известно и на малките деца.

Но и аз не можах да издържа.  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Новата (предположително) министерка на змледелието при кака Ризка.
Не знайно защо не я изтърпях.
Май щото се скъса да обяснява че е най-по-хубава и ептен честна.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Измислените герои като Евгений Михайлов и закъснелите антикомунисти – 30 години след 10 ноември
Иван Бакалов
13 май 2019
В понеделник сутринта участвах в смешно предаване за култура по БНТ. Повод –  откриваме във вторник, 14 май, изложба „Големите надежди“ – 30 години от 10 ноември 1989, мои снимки от първите шествия и митинги (3 ноември, 18 ноември, 10 декември). По инициатива на „Фотофабрика“ и Еми Барух.

Но не за това е думата.

В БНТ поканили заедно с мен Евгени Михайлов и Бойко Станкушев. Втори или трети път участвам в предаване с Евгени Михайлов. Всеки път започва да говори дълго и протяжно за своята „танкова касета“, как Петър Младенов на 14 декември 1989 казал „да дойдат танковете“, а Евгени Михайлов геройски го заснел. И колко страшно било, че по митингите имало хора на ДС.

Вече 30 години Евгени Михайлов се опитва нарцистично да превръща в основен проблем на прехода своето видео.

Измислен герой. Измислен героизъм и измислен, несъществуващ проблем.

Никакви танкове никога не са викани и не са идвали. Какво е казал и дали го е казал това Младенов е без значение.

ДС не е била страшна по митингите след 10 ноември. ДС беше страшна преди това – донякъде и за някого, но не и за Евгени (точното му име е Евгений), възпитаник на кинофакултета в Москва.

В България нямаше профсъюзи като „Солидарност“, митинги като на площадите в Прага, дисиденти в затвора и т. н.

Стефан Цанев не стана българският Хавел. Пишеше стихове за партията и чекистите (виж тук), дадоха му апартаменти от комитети и съюзи, а не го тикнаха зад решетките.

Никакъв преход и лидери на СДС не са подменяни, внедрявани и т. н. Първите митинги бяха организирани от най-активните, а това си бяха тези от снимките. Нямаше други. Ако е имало – да са си организирали митинг, да са станали лидери, да са направили партии. Тогава кой ли не направи партия.

Тогавашни западни медии писаха, че на опозицията в България й трябваше една седмица след свалянето на Живков, за да организира първия си митинг.

И поради липса на дисиденти и герои, изпълзяха измислени – антикомунисти, закъснели с по 10-20-30 години.


http://e-vestnik.bg/30317/izmislenite-geroi-kato-evgeni-mihaylov-i-zakasnelite-antikomunisti-30-godini-sled-10-noemvri/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В БНТ поканили заедно с мен Евгени Михайлов. Втори или трети път участвам в предаване с Евгени Михайлов. Всеки път започва да говори дълго и протяжно за своята „танкова касета“, как Петър Младенов на 14 декември 1989 казал „да дойдат танковете“, а Евгени Михайлов геройски го заснел.

http://e-vestnik.bg/30317/izmislenite-geroi-kato-evgeni-mihaylov-i-zakasnelite-antikomunisti-30-godini-sled-10-noemvri/

Моя близка колежка и приятелка разказва /и няма защо да не ѝ вярвам!/, че тогава е била там, в тарапаната пред страничния вход на Народното събрание.

Както и че Петър Младенов не бил казал "да дойдат танковете", а „да дойде Станко”.  :cool-1084:
/Станко Тодоров, председател на Народното събрание между 1981 и 1990 г./ :t1811:
« Последна редакция: Май 17, 2019, 10:41:56 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Кой от всичките на кадрото ни е мин.пред. че много си мязат. :)

Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
В БНТ поканили заедно с мен Евгени Михайлов. Втори или трети път участвам в предаване с Евгени Михайлов. Всеки път започва да говори дълго и протяжно за своята „танкова касета“, как Петър Младенов на 14 декември 1989 казал „да дойдат танковете“, а Евгени Михайлов геройски го заснел.

http://e-vestnik.bg/30317/izmislenite-geroi-kato-evgeni-mihaylov-i-zakasnelite-antikomunisti-30-godini-sled-10-noemvri/

Моя близка колежка и приятелка разказва /и няма защо да не ѝ вярвам!/, че тогава е била там, в тарапаната пред страничния вход на Народното събрание.

Както и че Петър Младенов не бил казал "да дойдат танковете", а „да дойде Станко”.  :cool-1084:
/Станко Тодоров, председател на Народното събрание между 1981 и 1990 г./ :t1811:
всъщност фразата беше "най-добре е станко да дойде", интерпретирана като "най-добре е танковете да дойдат". практика, успешно доказала се с времето, ей я иванчева - от "децата да не ходят в центъра" стана "не искам 10%".