Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:39:04

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 298343 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #300 -: Септември 23, 2019, 19:51:57 »
Да припомним на затоплистите:
- Земята не е център на Вселената.
- Земята не е център на Слънчевата система.
- Земята не е център даже и на Луната!

Да обясним на затоплистите:
- Използването на енергия е признак на живот.
- Използването на много енергия е признак на съзнателен живот.

Къде сме ние? А ние сме в още пещерата!
https://ru.wikipedia.org/wiki/Шкала_Кардашёва
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #301 -: Септември 23, 2019, 19:55:24 »
Quote (selected)
Неудачно сравнение. Oктавиан е нямал срещу себе си силна и агресивна държава-враг.
На Русия й трябва владетел от типа на Темуджин  8) Тъй и тъй "демократичните, цивилизовани, бели и десни" (по Ганий) я обявяват за "дива азиатска сатрапия". Нека бъде такава  :smokin:

Мислиш? И при Октавиан са били "вокруг одни враги". И той е имал да оправя батаците след прехваления Цезар/Сталин и няколко Марк Антониевци, обаче и той действал разумно, хладнокръвно и методично и опазил държавата си.
Да оставим и външната прилика.:)

За мен чарът на Русия е в разума и цивилизоваността ѝ, сатрапиите - за варварите.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #302 -: Септември 23, 2019, 20:22:45 »
Батаците на Рим ги е оправял Сула  8) Гай Юлий общо-взето само е надувал свирката. А след Октавиан се редят само психопати. След Ал. Велики - гражд. войни. След Сталин - дружинка предатели и некадърници. След Иван Грозни - хаос.
Затова предпочитам Темуджин - не просто побеждава, а и оставя здрава сплотена структура.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #303 -: Септември 23, 2019, 20:37:27 »
Определено "измамата" глобално затопляне се оказва по голям дразнител, отколкото "измамата" кацане на Луната.
  :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #304 -: Септември 23, 2019, 20:40:42 »
Определено "измамата" глобално затопляне се оказва по голям дразнител, отколкото "измамата" кацане на Луната.
  :m1731:
"измамата" кацане на Луната поне засега ни излиза безплатно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #305 -: Септември 23, 2019, 20:42:11 »
Russia gives definitive approval to Paris climate accord

Quote (selected)
MOSCOW (Reuters) - Russia said it would implement the 2015 Paris Agreement to fight climate change after Prime Minister Dmitry Medvedev on Monday approved a government resolution signifying Moscow’s final acceptance of the deal.
https://www.reuters.com/article/us-climate-change-russia/russia-gives-definitive-approval-to-paris-climate-accord-idUSKBN1W8162

Мошеници!

Мошеници–НЕмошеници, това е първият смислен пост сред морето от ...  :pissed-891:

Затуй ми кАжи
:

Кой изтропа тук тъз СЕМПЛА темичка за „глобалното затопляне” и „промените в климата” /където връзката е причинно–следствена!/, за да стигнете чак до Октавиан?!  :giggle-3307:
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 20:51:26 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #306 -: Септември 23, 2019, 20:42:34 »
Хмм, Норчо, на мен това ми звучи половин идея по-привлекателно от чудния свят на Брьогел Стари, но вкусове разни.  ;D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #307 -: Септември 23, 2019, 20:46:50 »
Хмм, Норчо, на мен това ми звучи половин идея по-привлекателно от чудния свят на Брьогел Стари, но вкусове разни.
Ай ся – и Брьогел!!!  :b0230:

С "краставицата" на МИРЧА КРИШАН – просто е умилително ...   :jump_for_joy-951:
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 20:57:07 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #308 -: Септември 23, 2019, 20:57:25 »
Определено "измамата" глобално затопляне се оказва по голям дразнител, отколкото "измамата" кацане на Луната.
  :m1731:
Ако на темата се погледне по-отвисоко, по-едро, по-конспиративно, по-параноично, то много неща ще станат по-ясни, особено ако има някакъв умисъл в поднасянето на инфото.

Предполагам във всички Големи Истерии (студ, озонова дупка, жега, промени) има някаква истина.
Но какво се получава!
Започва едно непомерно и едностранчиво пропагандно раздухване, което поражда основателни съмнения.

Даже да отмахнем, макар да не бива, тезата, че това е част от информационния терор, които ни залива денонощно. Защото срещу нещо конкретно като "враг" всеки може, малко или много, да вземе някакви мерки. Но тук "врагът" е толкова размит и абстрактен, че всъщност никой (индивидуално или групово) реално не може да се защити - т.е. трябва цялото "стадо" да се юрне в пропагандираната и предначертана насока.

Тук можем да си спомним не само "1984", но и много други примери за конкретно сплотяване на широките маси срещу абстрактния враг... Познат и изпробван механизъм за въздействие!

Много пъти съм критикувал един българофоб (българофоб!), който се изплющя как 80% от Българите били идиоти, кретени и пр. А то, откак свят светува и във всички общества, 70-80-90% от населението е внушаемо, доверчиво, лековерно, както искате го наречете.

И се започват едни манийни състояния на цялото общество, предизвикано от манийните състояния на някои учени (добросъвестни или меркантилни), разтръбени от пропагандата до невероятни размери.

Ако отмахнем пропагандната обвивка, което е много трудно, поради абстрактността на основната теза (отново си слагам тенекия - ако не е чисто и просто елементарен инфо-терор!), то всичко се опростява до крайност - да се чуят и двете страни.*

И понеже същите тези 70-80-90% многократно са лъгани от пропагандата, то и ефектът е минимум разнопосочен!

Посочих други Истерии, които са свързани със злободневни политически теми - Саддам, Тръмп, Изхода, където непогрешимата пропаганда крещеше едно, а излезе съвсем друго - т.е. парен таратор духа...

Сложна тема!

----
заб.* - ми да вземем една много по-банална и лесна за анализ тема - Изхода... Че от 100,000 условни дописки за него в нашта преса (която е огледало на меродавната международна), то 99,999 условни дописки са колко лош е тоз Изход, а в изключението се подиграват на Изходчиите, поднасяйки тезите им по възможно най-гнусен и саркастичен начин.

Как може да се изгради каквото и да е непредубедено мнение, след като при две (да ги наречем крайни!) тези, никой нищо не знае за едната!?

Цензурата в капиталистическата, демократична, пазарна, дясна и бяла преса е много по-зловеща от цензурата в соц-пресата!
Никой не може да ме разубеди в обратното!
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 21:16:35 от Ганий »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Проблемът с измененията на климата е изключително сериозен и има много страни. Това е много сериозно противоречие между необходимостта от икономическото развитие и опазването на природата, заяви проф. Мария Нейкова, преподавател по Международни отношения в СУ, в предаването "В развитие" на Bloomberg TV Bulgaria.

„Изследванията на повишаването на температурата на Земята се извършват от края на 19-ти век. Учените са установили, че за 100 години температурата се е повишила с 0.8 градуса по Целзий. 0.6 от тях са през последните 30 години, което показва, че има значително ускоряване".
"Много е важно да се обяснява на хората какво се крие зад термина „изменение на климата“, коментира Нейкова.
„Под „изменение на климата“ се има предвид повишаването на температурата на Земята. С това е свързан и парниковият ефект, който се счита за нещо отрицателно. Всъщност парниковият ефект е начинът, по който земната атмосфера улавя енергията, излъчвана от Слънцето. Част от тази енергия се връща обратно към Земята и проблемът е в нея“.
"Най-разпространеният парников газ е водната пара, която не се задържа повече от 2-3 дни. Проблемът е с въглеродния диоксид и според учени ще са необходими стотици години, за да се върне нивото от прединдустриалното време", обясни тя.
"Беше въведен и терминът „климатичен апартейд“, коментира Нейкова.
„Това е възможността по-богатите части на обществата да се справят със затоплянето, намаляването на храната и недостига на вода, а по-бедните няма да се справят и ще станат жертва на изменението на климата и повишаването на температурата. Цели островни държави са заплашени от потопяване“.
"Докладите показват, че ще има все повече гладни хора без достъп до питейна вода. Трябва всеки с действия да допринася за разрешаването на тези проблеми", отбеляза Нейкова.

https://www.investor.bg/bloomberg-tv/461/a/kakvo-e-obshtoto-mejdu-klimatichnite-promeni-i-socialnoto-neravenstvo-289864/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #310 -: Септември 23, 2019, 21:12:50 »
 :way_to_go-1308:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #311 -: Септември 23, 2019, 21:14:21 »
Quote (selected)
Всъщност парниковият ефект е начинът, по който земната атмосфера улавя енергията, излъчвана от Слънцето. Част от тази енергия се връща обратно към Земята и проблемът е в нея
И тва професор?!?
И тва се води по-умно от тея де ни управляват?!?

Баааа, пускайте ракетите!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #312 -: Септември 23, 2019, 21:18:10 »

Ако на темата се погледне по-отвисоко, по-едро, по-конспиративно, по-параноично ...

Ай, нема нужда!!! :b0201:

За да не се чудим след това, защо никой не идва да пише тук ...   :nuts:

Дето вика Мики,

Quote (selected)
ПО–ДОБРЕ ПУСКАЙТЕ РАКЕТИТЕ
:animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 21:26:33 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #313 -: Септември 23, 2019, 21:23:44 »
Цитат на: Джиджи
За да не се чудим след това, защо никой не идва да пише тук ...

Що ? Глупостите на Рекиджа малко ли ти идват ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #314 -: Септември 23, 2019, 21:24:15 »
Ти остави, че "парниковият ефект е начинът, по който земната атмосфера улавя енергията," ами гледай че
Под „изменение на климата“ се има предвид повишаването на температурата на Земята. "
Значи ако вземе да застудее ще е необходим друг термин, примерно "изкривяване на климата".
Между другото, след прочетеното очаквам професорите климатолози да се изкажат за международното положение.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #315 -: Септември 23, 2019, 21:25:11 »
Quote (selected)
Казано по просто, България ще плаща на богатите северни държави, за да работят въглищните ни централи и те се притесняват, че няма да могат да ни оскубят подобаващо.
А сега това го преведи на затоплените другарчета. И им обясни за N-ти път че става въпрос за едни пари, а не за некакви швецки!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #316 -: Септември 23, 2019, 21:27:09 »
Quote (selected)
Проблемът с измененията на климата ... заяви проф. Мария Нейкова, преподавател по Международни отношения
Цитат на: Kole
след прочетеното очаквам професорите климатолози да се изкажат за международното положение
:yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #317 -: Септември 23, 2019, 21:41:37 »
Цитат на: Джиджи
За да не се чудим след това, защо никой не идва да пише тук ...

Що ? Глупостите на Рекиджа малко ли ти идват ?

Между "глупостите" на Рекиджа и глупостите на Ганча, разликата е между Земята и Небето и обратно.


Като за "обратното" не съм сигурна ...  :tongue-out:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #318 -: Септември 23, 2019, 21:43:32 »
Рекидж,  :b0302:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #319 -: Септември 23, 2019, 21:48:44 »
Quote (selected)
Казано по просто, България ще плаща на богатите северни държави, за да работят въглищните ни централи и те се притесняват, че няма да могат да ни оскубят подобаващо.
А сега това го преведи на затоплените другарчета. И им обясни за N-ти път че става въпрос за едни пари, а не за некакви швецки!
Винаги става въпрос за пари.
И понеже няма начин да вземат парите от тези които са продали и другите които изгорили въглищата, нефта и газа и са забогатели от това, ще плащаме по по равно,
независимо кой е ял печено пиле и кой кисело зеле.
Приема се, че всички сме яли пиле със зеле.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #320 -: Септември 23, 2019, 21:49:39 »
Quote (selected)
Цената на квотите за въглеродни емисии на пазара на ЕС понастоящем е 26-27 евро за тон въглероден диоксид на фона на реформите, договорени миналата година след години на стагнация на цената от под 10 евро. Цената над 30 евро на тон се счита за особено важна за стимулирането на инвестициите в чисти технологии.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #321 -: Септември 23, 2019, 21:50:38 »
Quote (selected)
Много е важно да се обяснява на хората какво се крие зад термина „изменение на климата“, коментира Нейкова.

права е жената и затва чуфствам за свой дълг да обясня на Колето и другите засегнати колеги, кво се крие зат тоя евфемизъмтермин:

Зат евфемизматермина "климатични промени" се крие реалният научен факт, известен като "глобално затопляне".
Евфемизмът, пърдон, терминът "климатични промени" се ползва, за да се мътят главите на хората с цел техната по-лесна обработваемост. Със същата цел фдруги ситуации се ползват термини като "мигранти" (вместо "бежанци"), "съпътстващи жертви" (вместо "невинни жертви"), "окончателното решение" (вместо "геноцид"), "традиционни ценности"(вместо "нацистки булшит") и т.н. и т.н.

Както е видно од дадените примери, тяхното предназначение е ефективно да прекъснат връзката между обработваното чрез тях лице и реалността, посретсвом елиминиране на всяка рационална и емоционална връзка, която би могла да се направи между означаващотото(терминът) и означаемото(описваният од термина обективно съществуващ феномен).
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 21:59:34 от wreckage »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #322 -: Септември 23, 2019, 21:55:59 »
Quote (selected)
Цената на квотите за въглеродни емисии на пазара на ЕС понастоящем е 26-27 евро за тон въглероден диоксид на фона на реформите, договорени миналата година след години на стагнация на цената от под 10 евро. Цената над 30 евро на тон се счита за особено важна за стимулирането на инвестициите в чисти технологии.

квотите са финансови инструменти и фунционират точно така, както може да се очаква од ени финансови инструменти.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Как смеете?
« Отговор #323 -: Септември 23, 2019, 21:56:09 »
Quote (selected)
Как смеете? Вие идвате при нас с надежда за младите хора. Вие ограбихте моите мечти и детството ми с вашите празни думи и все пак аз съм един от късметлиите. Аз дори не трябваше да съм тук сега, а на училище. Хората страдат, умират, цели екосистеми се сриват. Ние сме в началото на масово изтребление и всичко, за което можете да говорите, са парите и приказките за вечен икономически растеж.
Това заяви в гневната си реч Грета Тунберг, 16-годишната шведска активистка, която подбуди младите хора по целия свят да стачкуват за повече действия за борба срещу глобалното затопляне.
Тя направи изявлението на срещата на върха в САЩ за климата в понеделник.

https://news.bg/world/greta-tunberg-ograbihte-detstvoto-i-mechtite-mi-a-govorite-samo-za-pari-i-ikonomicheski-rastezh.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #324 -: Септември 23, 2019, 22:01:29 »
Quote (selected)
На мен лично ми е безразлично,дори не харесвам "Зелените"--стига тумбака ми да е пълен,всичко е --ок.И не се правете на интересни--всички сме така.
В един момент се огледах--няма пчели,няма птици,страшна суша, дори светулките от детството ми ги няма. Зададох си въпроса--Това ли искам да оставя на своите деца и внуци ?--стана ми кофти. Дори и тая Грета да прави всичко за пари ,поне нещо прави. А аз чакам някой друг да го направи--българска му работа.
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #325 -: Септември 23, 2019, 22:07:28 »
Quote (selected)
Как смеете? Вие идвате при нас с надежда за младите хора.

ноо ги нахрани момичето и ефектът от тва ще им стане още по-ясен, когато естествената демографска динамика принуди политиците да почнат да се умилкват за техните(на младите) гласове. Което ще стане адски скоро.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #326 -: Септември 23, 2019, 22:08:24 »
Quote (selected)
В един момент се огледах--няма пчели,няма птици,страшна суша, дори светулките от детството ми ги няма.
Това ми звучи като на някоя кифла да са и откраднали телефона.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Как смеете?
« Отговор #327 -: Септември 23, 2019, 22:09:46 »
Това заяви в гневната си реч Грета Тунберг, 16-годишната шведска активистка, която подбуди младите хора по целия свят да стачкуват за повече действия за борба срещу глобалното затопляне.
Гледах я тази реч, това детенце има нужда от лечение. Психиатрично, и бързо.
А стачкуващите млади хора оставят след себе си такъв срач, включително планини от пластмасови чашки, сламки и кутийки, че по-добре да не стачкуват. Да си седят в училище и да учат що е то екосистема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #328 -: Септември 23, 2019, 22:12:28 »
Quote (selected)
На мен лично ми е безразлично,дори не харесвам "Зелените"--стига тумбака ми да е пълен,всичко е --ок.И не се правете на интересни--всички сме така.
Стига с тая Грета, бря!!! 
Баси простотията за "тумбака", дето е изрекла по–горе! :b0756:

А щом и БХК /Българският хелзинкски комитет/, който отдавна се провали отсекъде, се произнесе в нейна подкрепа и даже я номинира за некви глупости, можеш да си представиш докъде е стигнала порнографията в международен мащаб ...  :b0414:

И, дето вика Ной по–горе, колкото по–бързо я вземат в психиатрична клиника, толкова по–бързо ... вече не знам ...

Май отдавна е прекалено късно ...  :sad-3295:
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 22:20:09 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #329 -: Септември 23, 2019, 22:16:11 »
Quote (selected)
А стачкуващите млади хора оставят след себе си такъв срач

кво са оставили слет себе си?

само не ми показвай онова, дето пролетта ени тревомани го беха оставили ф Риджънт'с парк и пичовете од Extinction Rebellion слет тва изчистиха, да са живи и здрави.

=========
Quote (selected)
Баси простотията за "тумбака", дето е изрекла по–горе!

одкъде ти хрумна, че тва го е казало момичето?
https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/sep/23/world-leaders-generation-climate-breakdown-greta-thunberg
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 22:21:23 от wreckage »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #330 -: Септември 23, 2019, 22:18:28 »
Quote (selected)
Стига с тая Грета, бря!!!
Тя е знамето и пътеводната светлина на затоплистите.
Нужно е да ни бъде навирана в ушите, очите и... ай стига толкоз иначе едни хора са едни пари назад.
Много пари. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #331 -: Септември 23, 2019, 22:19:20 »
Quote (selected)
Как смеете? Вие идвате при нас с надежда за младите хора.

ноо ги нахрани момичето и ефектът от тва ще им стане още по-ясен, когато естествената демографска динамика принуди политиците да почнат да се умилкват за техните(на младите) гласове. Което ще стане адски скоро.
Политиците вече започват да реагират, макар и бавно.
Quote (selected)
Германия се готви да удвои финансовия принос в борбата с климатичните промени, така че сумата, която да предостави да стане 4 милиарда евро. Това заяви германският канцлер Ангела Меркел на световната среща за климата в ООН, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
"Германия вижда своята отговорност в международен и в национален контекст. Що се отнася до международния контекст ние ще удвоим средствата за борба с климатичните изменения в света в сравнение с 2014 г. и те ще станат от 2 на 4 милиарда евро", каза тя.
По думите на Меркел климатичните промени могат да бъдат спрени само с усилията на цялата международна общност. "Сблъскахме се с глобални предизвикателства, чийто отговор може бъде намерен само със съвместни усилия", предупреди Меркел и каза, че международната общност трябва да се ръководи в действията си от Парижкото споразумение за климата.
Същевременно германското министерство на развитието днес обеща 200 милиона евро за програмата за защита на горите по света, предаде ДПА. Програмата бе създадена от германския министър на развитието Герд Мюлер и от президента на световната банка Дейвид Малпас с цел защита на горите. Създателите й се надяват да получат 1 милиард долара финансиране за нея.

https://topnovini.bg/novini/841769-merkel-obeshta-4-miliarda-evro-za-borbata-s-klimatichnite-promeni
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #332 -: Септември 23, 2019, 22:21:52 »
Quote (selected)
Как смеете? Вие идвате при нас с надежда за младите хора.

ноо ги нахрани момичето и ефектът от тва ще им стане още по-ясен, когато естествената демографска динамика принуди политиците да почнат да се умилкват за техните(на младите) гласове. Което ще стане адски скоро.
Младите и лесно манипулируеми гласове отдавна са зелена цел, с доста попадения в богатите държави. Ефектът ще дойде, когато направеното от тате, дядо и прадядо попривърши и "зелените" ще трябва да направят материални неща, които сега само консумират. И това също ще стане адски скоро, още при следващата голяма депресия. След това зеленото става кафяво, появява се и едно червено и нататък по спиралата...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #333 -: Септември 23, 2019, 22:23:38 »
Wreckage, не може с евфемизми да се говори за научни доказателства и факти. С евфемизми си служат разказвачите на приказки.
Та, сам казваш, че затоплистите използват евфемизми...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #334 -: Септември 23, 2019, 22:25:31 »
не знам дали са или не са лесно манипулируеми, предвит че доста од колегите сте напрао кат пластелин. Фсеки може да ви прави на квото си иска.
===========
Quote (selected)
Wreckage, не може с евфемизми да се говори за научни доказателства и факти. С евфемизми си служат разказвачите на приказки.
Та, сам казваш, че затоплистите използват евфемизми...

просто се опитах да ти помогна ф социолингвистичен план, за другото фактите са налични, дал съм линкове, пействал съм разни диаграми...правя квото мога. Од тая аудитория не могат да се очакват некви чудеса ф областта на възприемането, но не съм се одказал.
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 22:29:18 от wreckage »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #335 -: Септември 23, 2019, 22:31:43 »
По думите на Меркел климатичните промени могат да бъдат спрени само с усилията на цялата международна общност.

Ми, айде най–сетне и Меркелица да рече нещо СМИСЛЕНО, преди да е изчезнала в небитието!!! :way_to_go-1308:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #336 -: Септември 23, 2019, 22:40:01 »
По думите на Меркел климатичните промени могат да бъдат спрени само с усилията на цялата международна общност.

Ми, айде най–сетне и Меркелица да рече нещо СМИСЛЕНО, преди да е изчезнала в небитието!!! :way_to_go-1308:
Коя тая международна общност бе Джо?!?
Оная ли, дето харчи милиарди за "отбрана" и жълти стотинки за наука?
Няма да стане с тоя начин на мислене.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #337 -: Септември 23, 2019, 22:41:42 »
Quote (selected)
Оная ли, дето харчи милиарди за "отбрана" и жълти стотинки за наука?

За кво ти е наука като одказваш да слушаш кво ти казват учените?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #338 -: Септември 23, 2019, 22:42:19 »
Quote (selected)
Всъщност парниковият ефект е начинът, по който земната атмосфера улавя енергията, излъчвана от Слънцето. Част от тази енергия се връща обратно към Земята и проблемът е в нея.
Казано по просто, голяма част от енергията, излъчвана от Слънцето към Земята, се излъчва от Земята обратно в Космоса. Като се има предвид, че по голямата част от тази енергия е в близкия инфрачервен спектър, задържането и обратно на земята предизвиква парниковия ефект.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #339 -: Септември 23, 2019, 22:47:29 »
именно.
Тоя ефект е одкрит од разни затоплистки толерасти като Фурие, Тиндал и (сънародника на Грета) Сванте Арениус.

Учени мошеници, рийшли...да им дадеш на такива по ена лопата, па да ги пратиш ф тухларните да берат тютюн...
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 22:55:03 от wreckage »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #340 -: Септември 23, 2019, 22:55:12 »
Quote (selected)
Баси простотията за "тумбака", дето е изрекла по–горе!

одкъде ти хрумна, че тва го е казало момичето?
https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/sep/23/world-leaders-generation-climate-breakdown-greta-thunberg

Не знам! Некой беше цитирал нещо тук и реших, че е ТЯ. :icon_idea:

Бай дъ уей, мен ме немА тук почти цели три дни около празниците, щото имах гости и празДнувах.  :D

Но когато се върнах тази вечер, намерих две теми – най–вече заради Грета! ...  :pissed-891: И в момента изразявам отношение.

Според мен, случаят с това дете /щото тя все още е дете!/ е пълна ПОРНОГРАФИЯ, като не мога да разбера къде тук са нейните родители.  :m1313:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #341 -: Септември 23, 2019, 22:57:33 »
Quote (selected)
За кво ти е наука като одказваш да слушаш кво ти казват учените?
УчЕните като цитираната госпожа ли?
Не знам за социолингвистичните възприятия, но с емпирикофактологичните има проблеми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #342 -: Септември 23, 2019, 22:58:17 »
... не мога да разбера къде тук са нейните родители.  :m1313:
А, що, добре са си. Майка й се изживява като актриса, прави филми за пици в пластмасови опаковки. Татю й ходи с Гретето, а всички семейно поддържат антифа, или поне носят техните фланелки. Така че Гретето си е точно такова, каквото те са го произвели. Не ми изглеждат обаче вегани, прекалено са добре изглеждащи.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #343 -: Септември 23, 2019, 22:59:57 »
кво предлагаш да направят родителите на тва дете, така щото то да води един по-смислен и щастлифт живот? Ти на техно място как би постъпила предвит, че момичето говори на поколението на родителите си и на поколението на прародителите си?
===========
Quote (selected)
УчЕните като цитираната госпожа ли?
Не знам за социолингвистичните възприятия, но с емпирикофактологичните има проблеми.

Учените.
Съжалявам да науча за другите ти проблеми, но не съм изненадан.
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 23:02:32 от wreckage »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #344 -: Септември 23, 2019, 23:01:34 »
Quote (selected)
Тунберг допълни, че в разговорите си с лидерите й е било казано, че младите хора се чуват и неотложната нужда от решение е разбрана.
"Но без значение колко съм тъжна и ядосана, не искам да вярвам в това, защото ако наистина разбирате ситуацията и все още продължавате да не успеете да действате, тогава щяхте да сте злото и аз отказвам да повярвам."
Тунберг, която често изглежда, че се чувства неудобно в светлината на прожекторите и се възприема неохотно като лидер, след това подробно описа различните цели, които се пропускат, подчертавайки риска от „необратими верижни реакции извън контрола на хората“.
Тя също се стремеше към срещата на върха, свикана от генералния секретар Антониу Гутериш, за да помоли страните да разширят своите ангажименти, казвайки: „Няма да има никакви решения или планове, представени в съответствие с тези цифри днес тук, защото тези числа са твърде неудобни, а вие все още не сте достатъчно зрели, за да го кажете така, както е. "
"Вие ни проваляте", заключи тя. „Но младите хора започват да разбират вашето предателство. Очите на всички бъдещи поколения са над вас. И ако решите да ни провалите, казвам, никога няма да ви простим!"

https://topnovini.bg/novini/841767-tunberg-pred-oon-vie-otkradnahte-moite-mechti-i-detstvoto-mi
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #345 -: Септември 23, 2019, 23:05:32 »
Quote (selected)
Ракът и десетките му разновидности вече изместват сърдечните заболявания по брой отнети животи. Твърдението важи за хората на възраст между 35 и 70 години, които живеят в държави, където доходите са средни или над средните в световен мащаб.
Това сочат резултатите на скорошно проучване, проведено в Квебек, Канада, което показва, че от 2003 г. насам случаите на рак са се увеличили значително.
Смъртоносните сърдечни заболявания все още са водещата причина за смърт в глобален план, но в държави от "първия свят", сред които са Канада, Швеция и Обединените арабски емирства, ракът отнема до два път повече животи от сърдечните болести.

https://topnovini.bg/novini/841110-koya-e-nay-smartonosnata-bolest-v-razvitite-darjavi
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #346 -: Септември 23, 2019, 23:08:55 »
кво предлагаш да направят родителите на тва дете, така щото то да води един по-смислен и щастлифт живот? Ти на техно място как би постъпила предвит, че момичето говори на поколението на родителите си и на поколението на прародителите си?
Да и купят космически кораб.
Ама не руски, от ония истинските дето са - фиииииуууууу!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #347 -: Септември 23, 2019, 23:11:02 »
Quote (selected)
А стачкуващите млади хора оставят след себе си такъв срач

кво са оставили слет себе си?
Какъв Риджънтс, какви пет паунда! В нашия градски парк по съседство. Според мен даже патките се сащисаха, а те са специалисти по осирането на зелена градска собственост (ние сме на две минути летене от един от големите регионални охранителни паркове за гнездене, хиляди пернати се чувстват у дома си). На градската управа й се наложи да презасажда някои от цветните лехи и да докара още кофи за боклук в очакване на следващата "стачка".
Паркът страда, защото е между три от големите училища и има сцена. Назначените за дежурни учители не се и опитват да се справят с масата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #348 -: Септември 23, 2019, 23:18:25 »
По думите на Меркел климатичните промени могат да бъдат спрени само с усилията на цялата международна общност.

Ми, айде най–сетне и Меркелица да рече нещо СМИСЛЕНО, преди да е изчезнала в небитието!!! :way_to_go-1308:
Коя тая международна общност бе Джо?!?
Оная ли, дето харчи милиарди за "отбрана" и жълти стотинки за наука?
Няма да стане с тоя начин на мислене.

Нищо ми нема на моя начин на мислене!  :D

Имах НАпредвиТ:

Първо
, напускането на Тръмпи на Парижкото споразумение; и

Фторо, фключването на моя – едва ли не любимец! – Путин, въф Парижкото споразумение!!!  :P
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 23:26:35 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #349 -: Септември 23, 2019, 23:21:05 »
Quote (selected)
Съжалявам да науча за другите ти проблеми, но не съм изненадан.
wreckage, минаваш на лични обиди? Аргументите ли свършиха?
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 23:23:34 от Kole »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Как смеете?
« Отговор #350 -: Септември 23, 2019, 23:21:35 »
Цитат на: Ной
Гледах я тази реч, това детенце има нужда от лечение. Психиатрично, и бързо
:yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #351 -: Септември 23, 2019, 23:22:37 »
кви обиди?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Как смеете?
« Отговор #352 -: Септември 23, 2019, 23:33:13 »
Цитат на: Ной
Гледах я тази реч, това детенце има нужда от лечение. Психиатрично, и бързо
:yes-1289:
Туй го рекох и аз!  :yes-1289: На мен що не ми се кефиш?!  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #353 -: Септември 23, 2019, 23:34:37 »
кви обиди?
Не се карайте вие двамата, рекиджа май е чел на диагонал, ама щото има дълги купешки думи, дето Колето ги е писал.
Стиснете си ръце, че госпожата си има проблеми и мир да има.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #354 -: Септември 23, 2019, 23:36:49 »
кво предлагаш да направят родителите на тва дете, така щото то да води един по-смислен и щастлифт живот? Ти на техно място как би постъпила предвит, че момичето говори на поколението на родителите си и на поколението на прародителите си?
Да и купят космически кораб.
Ама не руски, от ония истинските дето са - фиииииуууууу!
Сепак имало и истински?!  :too_happy-1067:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Как смеете?
« Отговор #355 -: Септември 23, 2019, 23:45:23 »
Цитат на: Ной
Гледах я тази реч, това детенце има нужда от лечение. Психиатрично, и бързо
:yes-1289:
Туй го рекох и аз. На мен що не ми се кефиш?!  :D
Ти потвърди думите на 67. Редно е да бъде зачетен първоизточникът :)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #356 -: Септември 23, 2019, 23:48:46 »
То който и разумен да го гледа, одма става първоизточник на "Оле, Боже, побъркаха човечето!"  :t0328:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Как смеете?
« Отговор #357 -: Септември 24, 2019, 08:22:50 »
Цитат на: Ной
Гледах я тази реч, това детенце има нужда от лечение. Психиатрично, и бързо
:yes-1289:
Ами,  права е. Но аз друго недоумявам - как се стигна дотам от трибуната на ООН да се изказват психически увредени хлапета.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #358 -: Септември 24, 2019, 10:01:30 »
Quote (selected)
Стига с тая Грета, бря!!!
Тя е знамето и пътеводната светлина на затоплистите.

Не зная защо, но тая ми напомня за Ска Клер, дето по едно време се вихреше по пиринските писти ...

Но пък невръстното активистче е пропуснало ено височайше внимание, дето мама със сигурност нема да може да му прости …  :t0131:

Quote (selected)
Тръмп подмина Грета Тунберг в ООН

Видеоклип, на който се вижда как президентът на САЩ Доналд Тръмп игнорира екоактивистката Грета Тунберг в коридорите на централата на ООН в Ню Йорк, набира все по-голяма популярност в интернет.

https://www.segabg.com/hot/trump-podmina-greta-tunberg-oon-video

Ииии …  :t1813:

Quote (selected)
Да ѝ извърти два плесника не би помогнало, а и ще го изядат с парцалите
  :0007:
« Последна редакция: Септември 24, 2019, 10:04:10 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #359 -: Септември 24, 2019, 10:08:24 »
Не съм слушал какво е говорила гретата, но пробягах написаното тук и ме учудват две неща.
Едното е, че очевидно някои приемат изказване от изключително чуваема в света трибуна като някакъв глас народен. Да си мислите, че такива комбинации съществуват в природата е крайно наивно. На такова чуваемо място може да се говори само това, което много, ама много силни хора искат да чуете.
Второ, айде да не се умиляваме от 4-те милиарда, които щяла (но още не е!) да даде Германия да бори глобалното климатично такова. Нали се сещате, че само за разваляне на климата в една отделно взета страна щатовете бяха похарчили (не щели да похарчат, а бяха вече похарчили, и то само дотогава) не 4, а 5 милиарда?