Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:38:43

Автор Тема: Позитивни новини  (Прочетена 40122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Позитивни новини
« -: Октомври 29, 2018, 16:51:57 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2018, 20:21:07 »
Шеф подари 600 коли на служителите си


Савджи Дхолакия, който дарява служителите си не с купони за храна от близкия магазин, а с коли. И тази година милиардерът продължи традицията за празника Дивали, най-големият индийски и индуистки празник, равносилен на християнската Коледа. Миналата седмица собственикът на Hari Krishna Exporters връчи ключовете за чисто нови автомобили на 600 от своите служители, обработващи диамантите, с което им засвидетелства благодарността за свършената през годината работа.
Тази година избраните служители получиха като бонус автомобили Renault KWID и Maruti Suzuki Celerio. Но това далеч не означава, че останалите са били пренебрегнати. Церемонията по връчването на колите се е състояла на 25 октомври в Ню Делхи, но към този момент 4000 от общо 5500 служители вече са били получили други бонуси (вероятно аналог на българските пликчета, но с по-сериозно парично съдържание).
Тазгодишният жест към служителите е четвърти пореден, като най-дълбоко в джобовете Дхолакия се бръкна през 2016 г. Тогава бизнесменът, чиято компания прави годишен стокооборот за около 1,4 млрд. лева, дари на служителите си 1260 автомобила, 400 апартамента и дори диаманти на част от работниците.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2018, 20:24:32 »
Малко в повече ми идват такива "позитивни" новини.
В Индия, където гладът все още е актуална тема.
Направо БЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2018, 20:30:50 »
Ми не ги чети.
То и в България гладът е актуална тема, ама нема ни един бизнесмен с такива уклони.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2018, 20:36:19 »
Не се дразни от коментарите.
Пишеш чета, харесвам или не.
За предния пост не коментирах.
Има и позитивни неща в живота.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2018, 22:33:36 »
Камиони, изрисувани с красиви места от страната ни, популяризират България
„В Словакия карах зад камион, чието ремарке бе изрисувано с гледки от Пловдив.
Стана ми приятно, че рекламират родния ми град“, пише българин,
живеещ от години зад граница. След час видял друг камион с картина
от 7-те рилски езера. Читателят търсел чия е идеята за картините на колела и
питал защо не е масова. Бързо проучване показало, че брандираните с
рекламни послания ремаркета на товарните автомобили са част от пилотен
проект на Министерството на туризма, които засега изпълняват курсове по
маршрута България- Румъния-Унгария- Словакия- Полша и обратно. Идеята всъщност дошла от собственик на спедиторска и транспортна фирма, който предложил своите
транспортни средства за популяризиране на страната ни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 16:06:42 от von Gossinger »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #7 -: Декември 03, 2018, 23:46:32 »
Първи град с безплатен транспорт край Пловдив
Докато Пловдив все още се бори с електронното таксуване и подобряване на услугата в градските рейсове, съседният Стамболийски пуска безплатен обществен транспорт. Жителите на града и четирите прилежащи села - Йоаким Груево, Куртово Конаре, Ново село и Триводици, ще се возят без пари от 15 декември. Новината съобщи кметът Георги Мараджиев. Градската линия бе възстановена в началото на тази година, след като години наред хората нямаха обществен транспорт. По същото време по разпореждане на градоначалника в определени часови зони бе пуснат и междуселищен рейс.
Освен безплатния транспорт жителите на община Стамболийски ще имат на разположение и два автобуса, които ще бъдат закупени, за да не се ползват услугите на външна фирма, както е в момента
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #8 -: Декември 06, 2018, 18:50:21 »
Люксембург става първата държава в света с напълно безплатен обществен транспорт, съобщи "Гардиън". От следващото лято всички влакове, трамваи и автобуси в страната стават безплатни
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #9 -: Декември 06, 2018, 18:53:53 »
Естонците скоро ще имат изцяло безплатен градски и междуградски транспорт, предадоха световните информационни агенции.
Услугата бе въведена преди 5 години в столицата Талин, но само за столичани. Те трябваше да закупят крта от 2 евро и да се регистрират като живущи в столицата.
За гостите на града транспортът е все още платен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #10 -: Декември 08, 2018, 13:13:22 »
Румънското правителство одобри проекторешение за увеличение на брутната минимална заплата от 1 януари 2019 година с 9,5 на сто до 2080 леи, съобщава "Медиафакс". Това е еквивалентът на 874 лева.

За висшистите с поне една година стаж по специалността минималното месечно възнаграждение ще стане 2350 леи (987 лева). За тази група хора увеличението е 24 процента, уточнява БНР.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #11 -: Декември 08, 2018, 22:57:34 »
Браво, такива новини да се чуват!  Та дори се споменава и България.

Quote (selected)
Виетнам

Впечатляващо!
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 16:32:18 от MichaelL »


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #13 -: Януари 08, 2019, 10:31:26 »
Страстта, с която в линка на сержанта се защитава клането на животни по определен начин е отлична илюстрация на дълбинната същност на всяка религия: яростно отстояване на всякакви дивотии, жестокости, измишльотини и обикновени глупости за сметка на разумното, човещината и доброто като маловажни.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позитивни новини
« Отговор #14 -: Януари 08, 2019, 23:23:41 »
Страстта, с която в линка на сержанта се защитава клането на животни по определен начин е отлична илюстрация на дълбинната същност на всяка религия: яростно отстояване на всякакви дивотии, жестокости, измишльотини и обикновени глупости за сметка на разумното, човещината и доброто като маловажни.
Впрочем, този начин на клане на животни е един от най-малко жестоките, известни в съвременния свят. Даже идеяте е живинката да не се мъчи.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #15 -: Януари 09, 2019, 00:29:03 »
Quote (selected)
Даже идеяте е живинката да не се мъчи
Нали – в съзнание, с изцъклени от ужас очи, докато се дави в кръвта си?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позитивни новини
« Отговор #16 -: Януари 09, 2019, 04:59:37 »
Quote (selected)
Даже идеяте е живинката да не се мъчи
Нали – в съзнание, с изцъклени от ужас очи, докато се дави в кръвта си?
Ако е попаднала на треторазряден колач - така е. Но правилото не е такова. В крайна сметка, тези методи са били разработени в древните времена, от племена, които сами са си отглеждали живинките и са имали някакви емоционални връзки с тях. Какво струва едно наставление, че ножът, който се използва, трябва да е пределно остър, че не се коли едно животно пред другарчето му, че се внимава разрезът да е бърз и да даде възможност за максимално скоростно обезкървяване на мозъка! Оглушаващата пневматика едва ли е по-безболезнена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #17 -: Януари 09, 2019, 12:17:57 »
ква пневматика, 67? цапват два електрода и живинката заспива. натам действат по процедура, която може да е същата.

това е поне от 10 години задължително за мамковината, част от хуманното отношение към животните. бабх даже брошури имат как се прави, ето: цък, цък

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #18 -: Януари 09, 2019, 12:29:33 »
Quote (selected)
В крайна сметка, тези методи са били разработени в древните времена
  • Ако всяко древно знание или умение е най-доброто в съответната област, значи не съществува напредък в никоя област.
  • Клането дори с най-остър нож и възможно най-бързо си е клане. И животното е в съзнание и ужас, докато хърка кръв и губи живота си.
  • Правоверните евреи и муслимани от статията настояват на тяхното си не с аргумента, че то е по-добро, а че им нарушавали правата да колят както те искат – пречели им на вярата.

Цялото обсъждане обаче на това кой метод за убийство на животни е „по-добър“ няма никакво отношение към, и не може да оспори това, което казах в началото – че религията се занимава с, цитирам се: „яростно отстояване на всякакви дивотии, жестокости, измишльотини и обикновени глупости за сметка на разумното, човещината и доброто като маловажни“.

Това с настояването за „правилното“ догматично клане е само един пример на такова идиотско пилеене на енергия. По-безобидна, но не по-малко глупава форма е например настояването да има чудеса: чудодейно запалващ се огън, непорочно зачатие и какво ли не – като че ли без тези измислици в света няма на какво да се радваме и възхищаваме! Нима няма около нас безброй истински, недогматични чудеса, които само чакат да ги забележим? Нима Природата е толкова скучна? Не е, разбира се. Но тези истински чудеса не са глупава догма, а това, което дава храна на нашата наука, поезия и музика, на мисълта и чувствата ни.

Само че религия без догми не е религия. За да те държат в подчинение, научават те да приемаш без ропот и мисъл, без въпроси. Забраняват ти да се съмняваш. Така ще си готов да се подчиниш и на много друго. Около това се върти всичко: подчинението. Затова и не дават да им се бъркаш на догмите и ритуалите, защото ако го правиш им изземаш властта.
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 13:10:25 от аменеменема »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #19 -: Януари 18, 2019, 20:30:05 »
В Турция строят комунизма

Градчето Оваджик в Източна Турция е населявано от около 6000 жители и кмет-комунист. Фатих Мехмет Мачоглу е човек с идеали, пише „Тагесцайтунг”, цитиран от „Дойче веле” (Deutsche Welle).

След като кандидатът на Комунистическата партия на Турция (TKP) станал кмет през 2014 година, той започнал да строи комунизма. Разпоредил пустеещите държавни земи около града да бъдат засети с фасул и нахут. С приходите от реколтата кметът отпуснал стипендии на студенти. Ползването на градския транспорт е безплатно, за вода жителите на Оваджик плащат символично, а селските стопани от региона получават субсидии за гориво и семена за посев.

Оваджик е пример за многообразието на Турция. Докато в Анкара президентът Ердоган налага властта си все по-силово, в източната част на страната е възможно да управлява комунист. Снимки на Че Гевара красят стените в офиса на Мачоглу, а никъде из фоайето на кметството не се забелязват портрети на основателя на Републиката Ататюрк, нито на президента Ердоган, които иначе са почти задължителни за всички държавни сгради.

Самият кмет също прави нетрадиционно впечатление – 50 годишният Мачоглу не носи костюм и вратовръзка, а дънки и тениска. Говори високо, обича да се шегува със сътрудниците си и постоянно притичва от офиса си до мазето на кметството, за да помага в опаковането на продуктите, които кооперативът продава.

Социалистическият кооператив е големият идеал в живота на кмета-комунист, който обяснява: „Обикновените кооперативи разпределят печалбите между съкооператорите, докато при нас приходите не се разпределят, а отиват за финансирането на училища и нови посевни площи”.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #20 -: Януари 18, 2019, 20:40:49 »
Кайли,
https://www.vesti.bg/a-na-tova-miasto-v-turciia-stroiat-komunizma-6091080

Така е по-добре. :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Новината е хубава!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #21 -: Януари 23, 2019, 22:32:20 »
https://news2.bg/2019/01/21/поли-генова-забременяла-в-тройка/

 :aplause:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #22 -: Януари 23, 2019, 22:58:38 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Червеният кръст бие тревога за използването на „роботи убийци“

http://e-vestnik.bg/29624/cherveniat-krast-bie-trevoga-za-izpolzvaneto-na-roboti-ubiytsi/

За вас не знам!
За мен това е позитивна новина.
Има хора които се борят с 'модерните"начини на геноцид.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Червеният кръст бие тревога за използването на „роботи убийци“

http://e-vestnik.bg/29624/cherveniat-krast-bie-trevoga-za-izpolzvaneto-na-roboti-ubiytsi/

За вас не знам!
За мен това е позитивна новина.
Има хора които се борят с 'модерните"начини на геноцид.
Тов. ЗИП би приветствал роботите-убийци с коментар, че всяка уважаваща се империя може и трябва да използва всякакви средства, без да се интересува от ничие одобрение. И че прогресът в света е благодарение именно на  най-смъртоносните оръжия  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #25 -: Януари 25, 2019, 21:07:05 »
Тук ни липсва някой като  ЗИП.
Никога не знаеш коя страна ще заеме, Китай, Русия, САЩ.
Покрай него винаги има съспенс. :crazy-1358:
Като балканче е, набира ама не се знае надолу ли се движи или едва крета по баира.
Обаче яко ръмжи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #26 -: Януари 26, 2019, 01:19:31 »
Тук ни липсва някой като  ЗИП.
Никога не знаеш коя страна ще заеме, Китай, Русия, САЩ.
Която му се вижда най-имперска и безцеремонна в момента  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2019, 14:16:48 »
Дарина Гочева се чувства щастлива с/ъс Петър Константинов Низамов и Елена Крумова.
18 часа

Днес добрата новина , която никоя телевизия няма да ви кажа е , че съда в Смолян в лицето на наистина достойната за уважение съдия Райна Русева върнаха откраднатото бебе. Никой няма да ви каже , че това стана благодарение на Петър Константинов Низамов . Както и никой до ден днешен не е казал колко деца е върнал и на колко хора е помогнал Перата благодарение на неговата организация - БЮК-Български Юридически комитет . За българските медии е изгодно образа на Перата да е максимално черен, да го асоциираме с престъпник , и е факт , че медиите полагат доста усилия за това. За мен беше изненадващо , когато Генка Шикерова , Лиляна Панделиева и подобни ме нападнаха , изсипвайки в поста ми за откраднатото бебе толкова злъч и толкова негативизъм , че бях меко казано шокирана. Тогава се запитах " Защо бе , мамка му , какво им става на тези жени , нали и те са майки , как може да подкрепят такава еничарска кражба ? " . Разбира се , никоя медия няма да ви разкаже как журналистки са се гаврили с майката Симона , как са нахълтали в дома й , обходили са го целия, ровили са във всяка стая, карали са я да им демонстрира дали разпознава мерните единици , като налива определено от журналистките количество вода в бебешко шише. Няма как да знаете , че Симона и майка й са умолявали журналистките да си тръгнат след 3- часовия им престой и ровичкане в дома им. След униженията , на които са били подложени. За сметка на това пък ни заляха с фалшивите новини , че Симона е умствено изостанала , че бабата е деградирала алкохоличка . Благодаря на всички хора , които ми повярваха и ме подкрепиха , защото благодарение на тях към днешна дата дома на Симона е основно ремонтиран , със събраните от даренията пари дограмата е сменена , имат нови бойлер, печка , мебели , дрешки за детето. Единствените реално отразили случая си останаха Елена Крумова и Радио Кърджали. Благодарение на Елена се даде гласност на случая , и тя за пореден път доказа , че е един от най-добрите и обективни журналисти в България. Имам честта и привилегията и Петър Константинов Низамов и Елена Крумова да са мои Приятели, и ако някой днес има право да бъде наречен ДОСТОЕН ЧОВЕК това са именно те. Остава въпроса - защо всички медии така опорочиха Симона и майка й , и защо подкрепиха тази извратена кражба на бебе ? Наистина ли за тях съдбата на това дете е просто поредната новина, с която да запълнят емисията си ? Колко струва да се продадеш , и как спиш после , как прегръщаш детето си , когато си съучастник в кражбата на 20-дневно бебе ? Какво печелят изграждайки образ на едва ли не най-голямата мутра в Европа на Перата ? Може би пък точно това , че вече няколко пъти успя да пребори Системата и да върне и децата от Русе , и децата от Ямбол на родителите им е проблема ? Тогава пък идва въпроса - защо с българските деца може да се гаврят така , но отнето дете от цигани няма ? Не знам .... Имам чувството , че аз и някои от уж великите ни журналисти не живеем в една и съща държава. Отново ще кажа - благодаря на Бог , че имам такива приятели като Елена Крумова и Петър Константинов Низамов , защото благодарение на тях днес бебе Александър за първи път ще спи у дома , с майка си. И бебешкото кошче няма да е празно. Моля ви да споделяте, защото България има нужда точно от тези новини. Едно българче се прибра у дома.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2019, 17:15:17 »
Сатанистите проверяват могат ли вече и в Б-я да направят Барневарн.

П.П. Чоки, благодаря за всички новини, които ни постваш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #29 -: Февруари 16, 2019, 22:26:30 »
В един коментар към същата публикация някой беше написал, че подобно отнемане на новородено не може да се случи при циганите, защото с брадви и ножове ще се нахвърлят и на социални, и на доктори и вся остальная... В това отношение, солидарността на общността, не можем ги стигнем циганите...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2019, 22:38:39 »
В това отношение, солидарността на общността, не можем ги стигнем циганите...
То това отношение е единственото, което важи. Останалото са подробности от пейзажа. Затова ние намаляваме, а те растат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #31 -: Април 30, 2019, 22:12:55 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #32 -: Април 30, 2019, 22:43:34 »
Кайле, предполагам, че тук си публикувала картинка, каквато и на мен до онзи ден не ми се получаваше, но в крайна сметка ми се получи – и то не само веднъж!

И – ако не се сърдиш – ще се опитам да ти обясня като ‘уманитар на ‘уманитар. ;D

Ако случайно в адреса на картинката има информация напр. [img width=400 height=240], аз я запазвам за малка картинка. А ако искам по–голяма – започвам да експериментирам внимателно с цифрите, докато ми се получи.

Поблемът е, когато няма такава информация. Тогава вмъкваш [img width=400 height=240] с каквито си цифри искаш непосредствено преди самия адрес на картинката http: // … . И всичко заспива.
Дано да ти се получи!!!  :b0348:

Божке, доживях и аз да давам акъл по компютърни въпроси …  :0007: :0007: :0007:
« Последна редакция: Април 30, 2019, 22:48:15 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #33 -: Април 30, 2019, 22:59:18 »
Ако случайно в адреса на картинката има информация напр. [img width=400 height=240], аз я запазвам за малка картинка. А ако искам по–голяма – започвам да експериментирам внимателно с цифрите, докато ми се получи.
Само width слагай, height го махни. width=600 е добре за екран на компютър.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #34 -: Април 30, 2019, 23:33:09 »
Само width слагай, height го махни. width=600 е добре за екран на компютър.

Ми, при 'уманитарите като мен на ставаше. Въпреки че ми го бяхте препоръчали и ти, и Принца.  :D

А Кайли е 'уманитар. Като мен. Не я обърквай повече, плийз.  :m1302:
« Последна редакция: Април 30, 2019, 23:38:17 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #35 -: Април 30, 2019, 23:36:57 »
Нищо не обърквам. Ти бъркаш нещата.
 :angry-smiley-014:
Само width слагай, height го махни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #36 -: Април 30, 2019, 23:44:59 »
Нищо не обърквам. Ти бъркаш нещата.

Нищо не бъркам аз! Виж ми само изящните картинки в "Дъската за съобщения" по повод на Великден. Не са една и две!!!  :ive_got_it-1379:

Вече си играя с размерите и пак ми стана кеф!!!  :bigok:

А Кайли – както реши ...
« Последна редакция: Април 30, 2019, 23:48:01 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #37 -: Април 30, 2019, 23:50:05 »
На 4-те картинки долу е един и същ файл, който заради форматирането се показва различно.
Първо съм писал модела, по който се прави (но без тирето отпред), после с адреса (пак с тире),
а долу как излиза във форума.

оригинал                 [-img]адрес[/img]
смален                    [-img width=200]адрес[/img]
смачкан отвесно     [-img width=400 height=200]адрес[/img]
смачкан странично [-img width=200 height=400]адрес[/img]

оригинал
[-img]http://www.bg.lovetheteam.com/images/nauka/sovet-1-kak-najti-diagonal-kvadrata_9.jpg[/img]

смален
[-img width=200]http://www.bg.lovetheteam.com/images/nauka/sovet-1-kak-najti-diagonal-kvadrata_9.jpg[/img]

смачкан отвесно
[-img width=400 height=200]http://www.bg.lovetheteam.com/images/nauka/sovet-1-kak-najti-diagonal-kvadrata_9.jpg[/img]

смачкан странично
[-img width=200 height=400]http://www.bg.lovetheteam.com/images/nauka/sovet-1-kak-najti-diagonal-kvadrata_9.jpg[/img]

оригинал


смален


смачкан отвесно


смачкан странично
« Последна редакция: Май 01, 2019, 00:37:28 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #38 -: Април 30, 2019, 23:52:22 »
Този път не стана. Ти ме урочаса!  :sad-3295:

И защо онези мои картинки станаха? Тук не съм пипала.

« Последна редакция: Май 01, 2019, 00:04:47 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #39 -: Април 30, 2019, 23:54:11 »
Нищо не бъркам аз!
Бъркаш !
Погледни как съм си поиграл и виж какво става с квадрата, когато му пляснеш height
Когато задаваш едновременно ширина и височина, деформираш оригиналния образ.
A и това, което давам (само width), oсвен че е правилното, е и по-кратко и просто.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #40 -: Април 30, 2019, 23:57:52 »
E ти двама Мислители (двойно определени - по твоя метод) - един набит и един длъгнест  :bigok:



[/quote]
« Последна редакция: Май 01, 2019, 00:43:07 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #41 -: Май 01, 2019, 00:05:41 »
Аз нищо не разбраф
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #42 -: Май 01, 2019, 00:08:56 »
О.К. Оставяме за утре. Но объркахме и Кайли.  :sad-3295:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #43 -: Май 01, 2019, 00:10:01 »
Аз нищо не разбраф
Сефте! :)
Кайле, ако не гониш точна картинка, а по някаква тема, просто я изгугли и си настрой през гуглето - големи, малки, средни...
Да не се чекнеш с разни сайзове.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #44 -: Май 01, 2019, 00:17:20 »
Аз нищо не разбраф

Как ще разбереш миличка, като и мен ме объркаха отново?!  :b0705:

А толкоз бях горда с "ЯЙЦАТА" и "СВЕЩИЧКАТА" за Великден!!!

Но се надявам утре да го оправим заедно тримата тук, дано Нор не се откаже.

Поне вече знам какви въпроси да задавам. 

ЛЕКА и на двама ви!!!  :b0315:
« Последна редакция: Май 01, 2019, 00:24:41 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #45 -: Май 01, 2019, 00:22:44 »
ЛЕКА и на двама ви!!!  :b0315:
Лека, Джидже  :b0301:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #46 -: Май 01, 2019, 00:25:35 »
Гледай горе поста с правоъгълниците.
« Последна редакция: Май 01, 2019, 00:38:16 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #47 -: Май 10, 2019, 12:16:04 »



ГОРНООРЯХОВСКИ МИЛИОНЕР СТРОИ НАЙ-ГОЛЕМИЯ ИСТОРИЧЕСКИ ПАРК У НАС


Ивелин Михайлов е пример за успял предприемач. От беден консултант той се превръща в милионер. Основател е на няколко фирми, които са лидери в своята област. Посветил се е на каузата за запазване на българския дух и култура. Основател е на фондации, изгражда паметници, сега предстои да открие и първия по рода си у нас исторически парк край Варна.
https://rodopi-info.com/gornooryahovski-milioner-stroi-naj-golemiya-istoricheski-park-u-nas/?fbclid=IwAR2PT8gDYH4p6yoVK2rCsY_6x64TZ37AbKC2dUKL3Wm06lYYsPR6WfteHu4
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #48 -: Май 10, 2019, 12:24:32 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #49 -: Май 10, 2019, 16:25:32 »
Quote (selected)
width=... height=
Пак ви казвам, не обяснявайте на жени работата с онез горните операнди, или с Ctrl +.
Бъгясват!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #50 -: Май 10, 2019, 16:45:55 »
От беден консултант той се превръща в милионер.

Бах тез метаморфози! Как се превръщат тези хора в милионери, бe? Златнаta рибка? По заповед на щуката? България май също е "What a country! Yeah!"
« Последна редакция: Май 10, 2019, 16:49:42 от otvrat »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #51 -: Май 10, 2019, 16:47:55 »
Quote (selected)
width=... height=
Пак ви казвам, не обяснявайте на жени работата с онез горните операнди, или с Ctrl +.
Бъгясват!

И кво искаш да кайш с това? Че аз вече не съм жена ли?!  :cool-1084:

А за картинката на парка, Кайле,  :way_to_go-1308: Аз съ изнасям във Варна ...
« Последна редакция: Май 10, 2019, 16:50:26 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #52 -: Май 10, 2019, 17:01:43 »
Quote (selected)
Че аз вече не съм жена ли?!
Мъ напротифф!
Само че тва е друга тема.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #53 -: Май 10, 2019, 21:50:30 »
Quote (selected)
width=... height=
Пак ви казвам, не обяснявайте на жени работата с онез горните операнди, или с Ctrl +.
Бъгясват!
И кво искаш да кайш с това? Че аз вече не съм жена ли?!  :cool-1084:
Жена си. Щото не разбра нищо и бъгяса  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #54 -: Май 10, 2019, 22:47:45 »
Пак ви казвам, не чета всичко, изпуснала съм обясненията за шрифта, Джиджи ми каза нещо, което не разбрах и те тека. Опитах се и намерих по-малка картинка през гугъла, обаче, щото първата излезе десетина пъти по-голяма от тая.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #55 -: Май 10, 2019, 23:06:17 »
Туй, дето ти го каза Джиджи, не е вярно.
Пък големината на картинките няма нищо общо с големината на шрифта. Двете се нагласят по различен начин.
Ако искаш да ни покажеш тук голяма картинка, не е нужно да я вкарваш в страницата (т.е. в таг). Достатъчно е да дадеш линка към нея и който иска, ще си я види.
Може да се направи голямата картинка тук да се покаже малка и на предната страница обясних как. Обяснението е дълго, не защото е сложно, а защото казвам едно и също нещо по няколко начина.
Най-общо, ако имаш някаква мн. широка картинка и искаш да я покажеш, след като я вкараш в таг, в първата част на тага след  [-img] допиши width=600, та да стане [-img width=600]адрес[/img]
Без тиренцата пред таг.
Това 600 е ширината на картинката в пиксели. Например последната ти картинка е 692 пиксела широка  и се събира добре на екрана. Висока е 415, но височината не ни интересува, затова не я пишеш.
« Последна редакция: Май 10, 2019, 23:12:58 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #56 -: Май 11, 2019, 10:46:21 »
В първата част, във втората част...покажи ми таг, за да видя коя му е първата част и кое къде изобщо се слага. Почваме с това, че кликаме на картинка и излиза надписче
http://
И после кво?
Ето линк
http://www.beu.bg/f/uploads/images/lotos.jpg
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #57 -: Май 11, 2019, 10:55:11 »
В първата част, във втората част...покажи ми таг, за да видя коя му е първата част и кое къде изобщо се слага. Почваме с това, че кликаме на картинка и излиза надписче
http://
И после кво?
Ето линк
http://www.beu.bg/f/uploads/images/lotos.jpg



[+img width=600]https://www.beu.bg/f/uploads/images/lotos.jpg[+/img]

само трябва да махнеш „+“  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #58 -: Май 11, 2019, 11:31:31 »
Eто това е, Кайле.

[+img width=600]https://www.beu.bg/f/uploads/images/lotos.jpg[+/img]

само трябва да махнеш „+“

Първата част на тага е [+img], пред линка, която част дописваме до [+img width=600]
Втората част е [+/img] - след линка. Между двете части е линкът. Ето ти го шарено:
[+img width=600]https://www.beu.bg/f/uploads/images/lotos.jpg[+/img]


П.П. Дантгуин сложи плюсче, аз сложих тиренце (минусче) - това нека не те обърква. Едно и също е.

П.П.П. Като пишеш пост, в "предварителен преглед" можеш да видиш кода в поста (таговете).
Може и друго (което аз често правя) - пиша опростен пост (само текст), поствам го, после давам на "промени" и тогава си внасям корекциите и таговете в него - линкове, цветове, размер на шрифта, емотикони и т.н..

« Последна редакция: Май 11, 2019, 11:48:31 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #59 -: Май 11, 2019, 12:13:13 »
Просто да падладееш
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.