Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 23:41:04

Автор Тема: Арестуваха бившия главен редактор на ДУМА Юрий Борисов  (Прочетена 67068 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Всë так верно и поэтому красиво...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
Ма нещо са ни длъжни поради щото стотин пъти са ни спасявали?
Това не е много умно изказване и никак не следва от написаното от мен.
Казах, че ни предадоха и далеч не само аз мисля така – казано и писано е от не един и далеч преди днес.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Красиво... Красиво...
На мен ми е грозно. Но е вярно - нищерници.

аменеменема - пак питам за сърбите. И тях предадоха, но се биха. Не се нагъзиха. И получиха уважението на силните.
И ти си бил офицер?...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
пак питам за сърбите
Ако искаш питай и за негрите, но не за тях е думата.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
МИД России предупредил об ответных мерах на высылку дипломата из Софии
Москва примет ответные меры в связи с решением Софии выслать из страны российского дипломата, заявил замглавы МИД России Александр Грушко.

«Разумеется, мы рассмотрим ответные меры, как это принято в дипломатической практике», — цитирует его ТАСС.
https://ru.rt.com/em8i
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
След родната изцепка Русия смята да изгони един от българските дипломати, а нашите льольовци скочиха като ощипани.
Достатъчно е само да се види кое западно посолство веднага се обяви в "защита на българската позиция" за да стане ясно кои са кукловодите.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Не ние нея, а Русия нас предаде – за едното приятелско потупване по рамото от Запада. Нас, техните другари и съюзници!

Ха така!
Бравос!
А ние?! А?!
НИЕ какво направихме за да покажем, че не е така?!
99% от СМИ-тата у нас лееха и още леят русофобска помия, служат си с какви ли не измишльотини и откровени лъжи за да опростачват все повече и повече дебилитета и най-вече младежта.
А руснаците, какво? Трябва да се усмихват и снизходително да отминават всичко това, така ли?
Да ни простят за американската база ли?
За коритцето, което изпратихме на натовската среща в Украйна ли?
За поруганите паметници, сигурно.
За управниците ни - нагъзени на запад и разтворили бузи до сцепване!
.............
Те ни били предали, моля ви се!!!
НИЕ до такава степен сме развили "искуството" на предателството, че достигнахме върха да се предадем сами. А там (в предателството) сме сила. 
Ще спомена само Левски. И повече не. 
От срамът с Апостола, до сега - ... ами, това е за интелигентни хора!
 :t0115: 
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 01:41:47 от Bradatko »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Bradatko, недей така....
Такива постове ги трият. И може би с право!
Пък и файда няма да спорим кой кого предал - докато се наспорим и ше изпуснем войната. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Мики,
Стоя зад всяка дума и запетайка, които съм написал!
А и много добре ми знаеш позицията.
Тя е трибуквена - СВД!
Бъди здрав!!!

ПП. И изобщо нямам намерение да споря с когото и да било!
Споровете, особено по форумите, граничат с безсмислие.
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 01:59:33 от Bradatko »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не виждам причина да бъде трит постът на Брадатко. Мнението не е обидно, то е по-скоро констатация, отколкото пристрастие.
Мики, не се притеснявай за войната - на когото му е писано да бъде обесен, той не може да се удави.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
След родната изцепка Русия смята да изгони един от българските дипломати, а нашите льольовци скочиха като ощипани.

Tова е стандартна дипломатическа практика. Ти гониш един - и те ти гонят един. Ти гониш двама - и те ти гонят двама. И трябва предварително да знаеш, че това ще се случи, и не можеш да протестираш. Но тези неща ги знаят дипломатите, а не калинките в българското външно.
Ясно е, че това е провокация към Русия, извършена под натиск от който трябва. Как можеш да обявиш някого за шпионин, защото се срещал с българи, а да не обвиниш тези българи, че са работили с него. Да не посочиш дори каква информация е събирал или му е била предавана.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Не ние нея, а Русия нас предаде – за едното приятелско потупване по рамото от Запада. Нас, техните другари и съюзници! Това не е ли свинство? Да не би да не знаеха какво ще стане? Да не би да не знаеха какво ни причиняват? Натириха ни в ръцете на враговете си, а сега и ще ни одумват като „предатели“ и „просяци“. Ай сиктир!

Типични, български, хоремашки мантри. Все някой ни е виновен, все ние сме жертва, все някой не ни обича, все някой ни изоставя. Ние сме ангели, светци, многострадални, верни, искрени и чисти като сълза.
Русия, нас, специално, не ни е изоставяла. Точно обратното : В Малта петнистият се договори България и Румъния никога да не влизат в НАТО. И те го излъгаха. България сама си избра тази политическа ориентация и българският народ я одобри мълчаливо.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Важно е да се притури и ...
http://epicenter.bg/article/Posolstvoto-na-SASht-za-izgoneniya-ruski-shpionin--Visoko-tsenim-deystviyata-na-balgarskoto-pravitelstvo-/197391/2/0

Quote (selected)
The United States commends recent actions of the Bulgarian government to defend the country’s independence and sovereignty from malign influence. We support the long-term efforts of the agencies involved in investigating and exposing violations of Bulgarian law. Bulgaria is a strong NATO ally and EU partner and has an unalienable right to define its own future.

Дручко си е сахибите да те помилват по лисото теме, там де папи са милвали ...

Но да спазим равноотдалечеността и дадем думата и на другата страна ...

Quote (selected)
Виждаш ли как викам да живей, пък ти си взел да казваш, че съм бил против. Завиждаш ми, да те вземе дявола. Знайш си ти, че ако вземем да се надвикваме, не се знай кой кого ще надвика. Па и за почитание ако дойде думата, аз пак не се давам. Ти ще цалунеш ръка, аз — двете ръце; ти ще цалунеш скута, аз — краката; ти ще цалунеш на друго място, аз — на още по-друго място. Че ти с мен ли ще се надпреварваш бе, кьорпе?


Ганю Балкански

 :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
country’s independence and sovereignty

kiss my ass  :pissed-891:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
В Малта петнистият се договори България и Румъния никога да не влизат в НАТО. И те го излъгаха. България сама си избра тази политическа ориентация
То бива, бива глупост, ама чак толкова е просто неприлично.

А Косматко да вземе да се научи да чете това, на което възразява, преди да се изцепи. Че да има шанс да „попадне на темата“, както се казва.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
То бива, бива глупост, ама чак толкова е просто неприлично.

Нищо, плачи си, българино, как те били "изоставили" на лошите хора, щом това ти дава вътрешно успокоение, че все някой друг ти е виновен. А, и прочето малко Джеимс Бейкър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ха! Пияндето Елцин им хариза подложи на сахибите Русия, вие тук за някаква си Задунайская нюни распустили  8)
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 10:54:36 от Firmin »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
В Малта петнистият се договори ... И те го излъгаха.
Петнистия нищо не се договори. "Договарянето" му беше маскировка на предателството.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Петнистия нищо не се договори. "Договарянето" му беше маскировка на предателството.

Предателство към собствената си държава - може би. Даже сигурно. Това, че е бил балък и не е подписал - не го оправдава. Но за нас - четете Бейкър. Това са общоизвестни факти.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Това да си мислиш, че при подялба на света страна като нашата – в средата на Балканите, с излаз на Черно море, на крачка от Русия, е била оставена „сама да си решава с кого ще ходи“ – това наистина е потресаваща глупост, която няма как да се опише. Нямаш ВД, нямаш СИВ, съседка ти е втората по мощ армия в НАТО – и ти си решаваш сам, а?
Предадени бяхме от Русия и още как! И, както казах, далеч не само ние, а целият соцблок. Съсипаха себе си, съсипаха и нас. Та те Украината си – жива руска плът! – не опазиха, предадоха, а ние се самополиваме с лайна в чест на техния позор. Казах вече, ние си имаме свои позорни петна в историята и не са малки. Но няма защо да си затваряме очите пред другото.
Не е русофилство да повтаряш казаното за родината ти от тролове и глупаци по руските форуми, че и да му се любуваш даже, и да си горд с такъв мазохизъм. Такова „русофилство“ е просто формена глупост и българомразство, и като резултат – идеален терен за развихряне на русофобия.
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 12:54:17 от аменеменема »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Това да си мислиш, че при подялба на света страна като нашата – в средата на Балканите, с излаз на Черно море, на крачка от Русия, е била оставена „сама да си решава с кого ще ходи“ – това наистина е потресаваща глупост, която няма как да се опише.

Ако това е така, България няма право да съществува като самостоятелна държава. Няма смисъл от нея, а гражданите ѝ, като теб, ще си живеят добре с всеки, по-силен от тях. Сърбия още не могат да я заставят да влезе в НАТО, нали? И тези оправдания на дребните душици "ама ние сме малки, от нас нищо не зависи" само доказват какво овче стадо са българите. Не сме виновни ние, че се продадохме за банани и безвизово ходене "на Запад", а Русия, че не била направила какво?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Не е русофилство да повтаряш казаното за родината ти от тролове и глупаци по руските форуми, че и да му се любуваш даже, и да си горд с такъв мазохизъм.
Не е. Не е... Особено когато "тролове и глупаци" казват въпиюща истина.
Ний сме предадени!!! Мууууу.
КАК СМЕЯТ?!?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това да си мислиш, че при подялба на света страна като нашата – в средата на Балканите, с излаз на Черно море, на крачка от Русия, е била оставена „сама да си решава с кого ще ходи“ – това наистина е потресаваща глупост, която няма как да се опише.

Ако това е така, България няма право да съществува като самостоятелна държава.

Офтопик. Който е виждал море и океан няма как да не е разбрал, че трябва да си невероятно тъп или луд, за да си помислиш, че яхнал едно дръвце можеш да плаваш из вълните.

От друга страна, луди тъпаци от този тип колонизирали Тихия океан, създавайки цивилизация. Други пък плавали и по нашите морета наоколо. Преди хилядолетия. Поетът писал по-късно "гърди от трипластова мед ще да е имал този пръв спуснал кораб сред вълните" (приблизителен цитат).

Така и с нашата ... държавотворност. Малко сме като онзи монах, дето ходел по водата щото не знаел, че по водата не може да се ходи.

И като писах държавотворност, подсетих се нещо, върху което размишлявах наскоро.

Проблемът, изначален при това, с нашето русофилство, е че го мислим държавотворно. Русофилството не може да е дефинитивно спроти българската държавност. Не бива и не може всяка една наша обществена еволюция или, щом щете, и революция, да се почва или свършва с туй "А що ще рече Русията?". Докле тъй, Русия що ще рече е ясно.

Каквото и на Батемберг, кога питал с кое основание руското командване отдава заповеди на неговите офицери. Не знаете? Ами попитали го руските военни тук следното -  а ти офицер от коя армия си и на кого си се клел, забрави ли? ???

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
Особено когато "тролове и глупаци" казват въпиюща истина
Именно тролове и глупаци, защото това е преобладаващата маса пишещи анонимни мнения из интернет, и това е добре известно. В случая този факт се подчертава от обстоятелството, че те дори повтарят буквално едни и същи фрази. Четат се, надъхват едни други с глупостите си и така се множат – така работи простотията, А „въпиющата истина“ са именно глупости, както лесно може да се проследи. Ако за теб „болгары – народ предателей“, „они всегда предавали нас“ и т.н. е въпиющата истина, за мен това са злобни простотии, които обаче съвсем не са безобидни и съвсем целенасочено се разпространяват. Какво си мислиш, че неграмотникът-руснак, чийто руски е многократно по̀ зян от този на повечето в нашия форум – че този полудебил има компетентно мнение за историята? Ами тогава гледай го зяпнал и си записвай въпиющите му простотии.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Ако за теб „болгары – народ предателей“, „они всегда предавали нас“ и т.н. е въпиющата истина, за мен това са злобни простотии
За този наш спор съществува пособие, наречено История.
Хайде сега да я поразчепкаш тая пуста История и да извадиш едно примерче с което да докажеш че не сме предатели.
Едно! Едно бе - ей тъй за цвят.

И не ми бягай по тъча че меша политиците с народа. Народа мислел едно, па те правели друго. Ми така се получава, ама това нищо не променя.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
Хайде сега да я поразчепкаш тая пуста История и да извадиш едно примерче с което да докажеш че не сме предатели
Предложението ти е нищо повече от поредната глупост, насложена върху глупостта на твърдението „болгары – народ предателей“. Никой народ не е народ от предатели. Такава постановка е умствена и нравствена низост и дори не заслужава коментиране.
Вчера и днес вече дадох достатъчно доводи в подкрепа на мнението си, а насреща си виждам само голословни българомразки крясъци. Не изпитвам никаква нужда да участвам повече.
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 14:13:23 от аменеменема »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Никой народ не е народ от предатели.
Е, беше ясно че ще бягаш по тъча. :)
Нейсе, спорът наистина е безсмислен. Каквито сме - такива сме си.

Кстати, аз познавам истински русофоб! Не като тези телевизионните герои, дето утре ако се мерне насам руска дивизия ще оближат на Путин... каквото докопат.
Бяхме се събрали на една сбирка след работа на гости при един колега. И кой ме би през простата уста да изтропам крилатата фраза: Русия ще спаси света!
И като се почна една... Цяла нощ!
Човекът искрено и лично си мразеше Русия и руснаците. Така и не разбрах защо.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Никой народ не е народ от предатели.

Естествено, че седем милиона българи не са предатели. Но така се казва. Всеки народ си има отличителна черта. А съвременната история на българския народ е низ от предателства към неговия освободител и създател на неговата държава. Това е типичният комплекс за малоценност на дребната душица, която не си е мръднала пръста от страх за стоката и един ден се събудила свободна.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако за теб „болгары – народ предателей“, „они всегда предавали нас“ и т.н. е въпиющата истина, за мен това са злобни простотии
За този наш спор съществува пособие, наречено История.
Хайде сега да я поразчепкаш тая пуста История и да извадиш едно примерче с което да докажеш че не сме предатели.
Едно! Едно бе - ей тъй за цвят.

И не ми бягай по тъча че меша политиците с народа. Народа мислел едно, па те правели друго. Ми така се получава, ама това нищо не променя.

Да започнем с примерче, обаче, от коя своя позиция и гледна точка Русия раздава етикетите "предател". Предатели на кое, впрочем?

„За успеха на нашата политика, не само на Изток, но и въобще в Европа, най-важното е да си изясним и поставим целта, към която трябва неизменно и единодушно да се стремим, придържайки се неотклонно към определен начин на действие и оставайки равнодушни към европейските събития, които нямат отношение към нашите преки интереси. По-голямата част от европейските държави не случайно, а обосновано, е враждебна на Русия по различни причини. Следователно за нас Европа е безопасна само тогава, когато политическото равновесие и съгласие между западноевропейските държави е нарушено. Ясно осъзната цел и правилната оценка на делото от руска гледна точка ще ни позволи да се възползваме от всички случайни обстоятелства в Европа, за да постигнем убедително желания резултат. Отсъствието на корист в политиката всъщност не е нещо друго, а доброволно отказване от поверените ни общонародни действителни интереси (които трябва да бъдат святи за дипломатите) заради лекомисленото ни щестлавие или страх, недостойни за един велик народ.
Русия е проиграла много благоприятни случаи при опазване на интересите си на Изток, много време е изгубила и е понесла напразни жертви, но ако имаме умна политика и твърдо ръководство, то ние ще имаме успехи в бъдеще. За свой съюзник и приятел в Европа можем да смятаме само този, чийто главни интереси не противоречат на нашите, който може в даден случай да ни помогне съзнателно или даже неволно да се доближи до решаването на нашата историческа задача: завладяване на Проливите, установяване на присъствие в Цариград, освобождаване и обединяване на славяните под ръководството на Русия върху развалините на Турция и Австрия. „


Понеже споменаваш Историята, та си направих труда да ти препиша от книга, която е пред мен, края и. Дали се сещаш книгата коя е, както и авторът, щом си тъй наясно с историята ...  ???