Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:25:01

Автор Тема: Това ни/ви е било президент  (Прочетена 6964 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Това ни/ви е било президент
« -: Октомври 16, 2018, 18:16:17 »
Quote (selected)
"Почти всички медии в България са изкупени благодарение на завишената с няколкостотин милиона лева цена на проекта „Цанков камък”.

Това обясни бившият държавен глава Росен Плевнелиев, макар и без да говори с конкретни имена. Той участва на конференция в Софийския университет на тема „Хибридните заплахи: мит или реалност? Последствия за националната и европейската сигурност”, предаде Флагман.

Плевнелиев изпадна в откровения по отношение на състоянието на медиите у нас.
"Южен поток България” беше уговорен спомняте ли си за колко пари? За 4,2 милиарда. В Сърбия знаете ли за колко бе договорен? За 1,6. Това беше моят кошмар – че българската олигархия, която от един язовир с главен консултант… направи проекта вместо 400 милиона лева за 1 милиард лева. И точно тогава се изкупиха почти всички медии. Медийната империя е финансирана, според мен, с тези пари”, коментира бившият държавен глава.

Плевнелиев попита: „Ами какво би било, ако същите тези хора, руските олигарси в България, получат разликата между 1,6 и 4 милиарда евро? Какво те ще купят не с 200 милиона евро, а с 2 милиарда евро! Нашата демокрация беше заминала според мен, ако те имат такъв ресурс. Затова се противопоставих.”
Експрезидентът се похвали, че е спрял „Южен поток” чрез служебното правителство след кабинета „Орешарски”.

В началото на 2013 г. Росен Плевнелиев имал откровен разговор с Бойко Борисов, като го убеждавал да не подава оставка по повод започналите протести за цената на тока.


На другия ден обаче излязъл материал във вестник „Труд”.
"И не искам да забравя и няма да забравя каква беше корицата на вестник „Труд” и кой беше на нея точно в този ден - мисля, че 22 януари 2013 г. Един член на футболната агитка на клуба на „Локомотив” (Пловдив), собственик на един известен български олигарх – Цветан Василев”, разказва Росен Плевнелиев. Той вероятно имаше предвид „Ботев” (Пловдив), който бе собственост на Василев.

Бившият държавен глава добави следното: „Същевременно вестник „Труд”, който никога не е криел своите проруски позиции и винаги се е управлявал от агенти на Държавна сигурност, на първа страница обилно показваше кръвта от раната на този герой”.

Доклади на конференцията имаха още и експремиерът Иван Костов и бившият председател на Народното събрание Александър Йорданов.

 

Последва дискусия с въпроси.

Едно от питанията бе за връщането на Уляна Пръмова в БНТ и как може да се „освободим от това рубладжийско ръководство” на телевизията.

 

Росен Плевнелиев обясни: Казусът „Уляна Пръмова” може да бъде разглеждан не просто само в рамките на БНТ. Например аз никога няма да забравя как в един момент, в който bTV, която по това време беше най-гледаната българска телевизия, собственост не на кой да е, а на Time Warner - една главно американска медийна компания, излъчваше романтични филми един след друг и репортажи от добре осветения Болшой театър, от Кремъл в момент, в който точно Русия извършваше руската окупация на Крим. Аз тогава лично бях толкова потресен от тоталната дезинформация, която течеше по българските медии, че се опитах да направя нещо, което никога не съм си позволил да правя като държавен глава; не съм си позволил да звъня на един журналист и на един собственик на медия, за да го помоля за нещо. Това беше част от начина, по който аз действах и вярвах, че това беше правилният начин.”

Тогава Плевнелиев говорил с американския посланик и го попитал дали не счита, че нещо не е наред.
„Та нима няма една българска телевизия, една, която да отиде на 100 км от Москва и да покаже как живеят днес руснаците? Защо една българска телевизия не отиде там в Сибир, където веднъж на месец идва влакът с магазина, от който те купуват… Защо не покажем начина, по който днес живеят руснаците? Че практически в крайна сметка опозицията бе избита. Тя не е просто елиминирана, тя е избита. Защо българските медии нямат елементарната смелост да излязат и да посочат проблемите такива, каквито са - как живеят днес руснаците”, попита с апломб Плевнелиев.

Той обясни, че 2 милиона българи напуснали страната, и попита колко са отишли в Русия.  И сам си отговори:„Нула”.

Росен Плевнелиев попита и защо подценяваме българския народ. По думите му - хората не са глупави и те вярват в човешките права и свободи и че демокрацията е нещо добро.
„Отгоре на върха на руската пропаганда стои една от любовниците на президента Путин и е инсталирана неслучайно, за да прави това, което тя прави”, добави Плевнелиев.
Любимо средство за антиевропейска пропаганда била Кончита Вурст. Руснаците обяснявали, че това не било нито мъж, нито жена и че такъв бил Европейският съюз.

„Давам си сметка, че толкова надълбоко хващат корени лъжите, които се разпространяват днес от Кремъл, включително и чрез всички медии, не само БНТ, че единственото противодействие може да се води днес в българския парламент, но точно там сме най-пробити.

 

Всъщност и БНТ по един или друг начин, и bTV, и всички останали… няма как, ако в българския парламент се води качествен дебат, честен дебат за ролята на Русия, за хибридните атаки, за начина, по който се влияе на обществото, ако щете за истината – истината за това как живеят руснаците днес, истината за това дали Русия днес представлява някакъв алтернативен модел, в който ние вярваме; истината за това, че в Русия 100 олигарха държат 90% от икономиката, че те държат 97% от банките, че техните деца бягат на запад. Истината, истината, истината! Аз не успях да се преборя, заявявам най-откровено, за това да проведем качествен дебат в българския парламент за истината. Камо ли в българските медии”, коментира още експрезидентът.

„И затова си мисля, че нека все пак да знаем, че голямата битка тепърва предстои. България е парламентарна демокрация. Нека да не се случи така, че лелеяният сценарий от парламентарна за президентска република да се осъществи. Тогава ви слагат един президент отпред с „голям шлем” и сме дотам. Русия винаги е лелеяла и искала и аз съм сигурен, че този дебат ще се вдигне със страшна сила”, заяви още Росен Плевнелиев, като коментира и че „за да разберем, че има по-лошо от мен, по-лошо от нас, трябва да гледаме винаги към Скопие”.

След това експрезидентът се върна на разговора си с предишния американски посланик.
„Например в bTV американският посланик, човекът, когато го питах в прав текст как е възможно американска медия да излъчва денонощно и да облъчва българския народ с руската, кремълска пропаганда – че нашата демокрация се е провалила, че в Кремъл всичко блести и е цъфнало и вързало, и той ми каза „ами, г-н президент, съжалявам (това беше бившият американски посланик), но Вие знаете много добре, всъщност, шефът на новините пък по bTV се определя от златната акция на г-н Красимир Гергов””, разказа Росен Плевнелиев.

Според него в държавата има сто важни позиции.


„Трябва да си даваме сметка, че в тази държава, казвам го най-откровено, има сто позиции. За тези сто позиции проруските лобита водят жестоки битки денонощно и планират с години напред кой ще ги завземе. От тези сто позиции зависи бъдещето на нашата демокрация. И това е главен прокурор, това е шеф на данъчните… Най-голямата репресия днес в България днес минава през данъчните. Но това е моделът на Орбан”, добави Плевнелиев.


Той изрази възмущение, че българските социалисти застанали зад унгарския премиер Виктор Орбан и неговите авторитарни методи на действие, вместо да защитят репресираната им сестринска соцпартия в Унгария.
Източник - Епицентър

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2018, 18:47:03 »
в "гласове" са сложили заглавие
Плевнелиев изпадна в русофобски делириум на форум за хибридните заплахи
 :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2018, 19:16:24 »
.
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 19:17:23 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2018, 19:19:58 »
Като вица за селото,то па едно село.
Че и Плевньо  щастлифт прецеденент на територията, то па една територия. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2018, 19:37:49 »
Вие сте мазохисти!
Това, миризливото, почти го бях забравил.Докато бе министър в МРРБ, като че ли гълташе нещо много ефикасно, но като стана президентин изглежда му спряха хапчетата и простотията и вонящата му същност разцъфтяха.
Защо се самонаказвате? Миризливото вече не представлява нищо, това, че му обръщат внимание по лекции - ами това е положението - 80%!
Да го оставим назад, в мрака, тя тази синяптичка ще си свърши вместо нас работата, тя е изглежда пратена от Господ, нали е справедлив!
Нали знаете как се "женят" богомолките /насекомите/.
Въпрос на време.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2018, 22:17:48 »
Мисля, че само споменаването на това нищо, да не говорим за разните му участия и показванията му по телевизиите, води до силно нарушаване на аурата на човека.
Абсолютно съм съгласен с Олда.
Той си носи кръста. Какъвто му е - такъв.
Изключително неправилно е да му се обръща всякакво внимание.
Не трябва да поемаме негативите никому, особено пък тези, на някакво случайно нищожество!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2018, 04:07:59 »

Абсолютно съм съгласен с Олда.
Той си носи кръста. Какъвто му е - такъв.
Изключително неправилно е да му се обръща всякакво внимание.


А аз не съм съгласна. Вече не.
Защото му е дадена трибуна не другаде, а в Софийския университет, а Софийският университет е станал място за конференция на тема „Хибридните заплахи: мит или реалност? Последствия за националната и европейската сигурност”, на която в президиумчето виждаме не само припечелващия от антируска пропаганда, а всъщност вече открита хибридна война с Русия, Сашко Йорданов, но и Иван Костов.
И аз надвечер, като прочетох изречените щуротии, първо си помислих, че нещастникът съвсем е превъртял, но после видях мястото и темата на сборището, и се ужасих. Софийският университет им е предоставил духовното си пространство!

Пешо

  • Гост
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2018, 09:48:22 »

Защото му е дадена трибуна не другаде, а в Софийския университет, а Софийският университет е станал място за конференция на тема „Хибридните заплахи: мит или реалност? Последствия за националната и европейската сигурност”, на която в президиумчето виждаме не само припечелващия от антируска пропаганда, а всъщност вече открита хибридна война с Русия, Сашко Йорданов, но и Иван Костов.
И аз надвечер, като прочетох изречените щуротии, първо си помислих, че нещастникът съвсем е превъртял, но после видях мястото и темата на сборището, и се ужасих. Софийският университет им е предоставил духовното си пространство!

Защото СУ отдавна не е това, което някога беше. Защото СУ има нужда от финансиране по проекти, без което преподавателският състав там ще издъхне. Затова ще предостави не само духовното си пространство, ами и седалищните си части.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2018, 20:51:45 »
Quote (selected)
Защото му е дадена трибуна не другаде, а в Софийския университет...
Господи! Това ли?
Че това нищо беше ПРЕЗИДЕНТ!!!
На държава.
Е, вярно, че това определение (държава) у нас твърде се е обезценило, но все пак.
А ти ни говориш за духовно пространство!
Ми... какъвто президент беше това, таквоз е и вече духовнтото пространство. Дори и това в СУ!
Panta rei!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2018, 21:02:16 »
Пред ВодителЮ???
 :nuts:
п.с.Симпли, тя Държавицата ни си отиде, ти за влиянието на духовата музика връз духовния живот на духовенството береш кахър!
« Последна редакция: Октомври 17, 2018, 21:11:32 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Timor Mortis

  • Гост
Re: Това ни/ви е било президент
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2018, 08:57:00 »
Защото СУ отдавна не е това, което някога беше. Защото СУ има нужда от финансиране по проекти, без което преподавателският състав там ще издъхне. Затова ще предостави не само духовното си пространство, ами и седалищните си части.

Обърках се. СУ не беше ли свърталище на дърти закостенели комунисти и ченгета?

https://m.webcafe.bg/article/400910579

Вижте си огледалния образ: