Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 19:45:50

Автор Тема: Мъртвило 1  (Прочетена 10244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Мъртвило 1
« -: Октомври 11, 2018, 11:41:14 »
МЪРТВИЛО 1 РЕГУЛИРОВЧИЦИ НА СМЪРТТА
Отделната човешка трагедия ни възпламенява – къде искрено, къде показно – особено, ако пострада известна личност.
Трайната драма на милиони хора обаче ни оставя равнодушни, дори вече я смятаме за нещо нормално.
Свикнали сме с нея, много рядко се отронва нещо за този позор.
Колкото повече са тия хора, толкова по-малко ги забелязваме – и изобщо не се притесняваме от разгрома на нормалното им съществуване.
В политическото говорене тия хора не съществуват.
Върнете се само няколко месеца назад и ще видите колко маловажни, дори излишни неща са били сладострастно обговорени.
Днес те вече изглеждат дори несмислени.
Но никой не говори за милионите ни бедняци, това сякаш е забранено.
Само си представете, как се чувства един бедняк, застанал/застинал пред телевизора, който безсрамно му изплюва в лицето безумни тъпанарщини, и, в крайна сметка, го наскърбява с едно отровно безразличие.
Дори не са в състояние да го разведрят с традиционните опиати – глупавите шоу програми с още по-глупавите им автори и изпълнители. Ами рекламите – какво от тази лъскавост е достъпна за този човек и милионите като него – хора, които навремето са дали всичко на държавата си, и то никак не е било малко – а сега тя се изхрачва в лицата им.
Политиката в България трябва да се прави мълчаливо.
Да мълчат като пукали – така ще е по-справедливо/праведно.
Пукал политика.
Да се пуйчат колкото щат, но мълчаливо.
Защото милиони хора са направо изоставени на произвола.
Разкараха призрака на комунизма – и това си приписаха, но сега приемат като нещо нормално скотската бедност да броди наоколо.
Почти всичко е изоставено.
Примерно: изгазили от соца и заварили 6 хиляди и 200 язовира – по броя на язовирите България е на първо място в Европа.
Направили ги комунистите и натоварили с още една грижа днешните първенци, които сигурно и за това ги проклинат.
От 30 години те проклинат всичко, което не може набързо да се осребри, а иска грижи и ум, разбира се.
Заради това само плячкосват и разсипват всичко.
Единствено българските бедняци се оказаха упорито неизтребими и все още им висят на тлъстите вратове.
Тия дни се оказа, че от шестте хиляди язовира двайсетина са в критично състояние, други десетки са с неясна собственост.
От катастрофата в Бисер насам нищо не се е променило.
Преди две години се повъртяха около язовир „Искър“ – и сетне го забравиха.
Сега пак се сетиха.
Това са спорадичните напъни на Пукалите да се правят на стопани, съвестни и грижовни – макар инак да са чувствителни, колкото е чувствителен гьона.
Много обичат да фалшивеят, да изиграят набързо някое театро на съпричастност – както сега за горкото момиче от Русе.
Докато опяват абсолютно рутинно смъртта му, умряха още трима души, пострадали в катастрофата край Своге.
За тях вече няма театро, завесата е спусната.
Хората си мрат – и дори не ги изпращат с едно безлично мрънкотене.
Може ли изобщо някои да си мислят, че управляват държава, когато тя продължава да е на първо място по смъртност – освен ако не са приели ролята на Регулировчици на Смъртта.
След безкрайните разправии с майките на деца с увреждания, човек се пита, защо протакат тази агония.
Да не би да смятат, че тя ги увековечава?
Колкото ще ги увековечат строените набързо стадиони, обречени да се саморазрушат празни.
Добре, че някой меломан не управлява държавата, че щяхме да направим хиляда музикални зали.
Сякаш някои хора дори не си представят, какво е да имаш дете с увреждания в дома си – каква Голгота е това, и каква безпределна любов и устойчивост трябва да притежаваш, за да оцелееш.
Тази битка е сто пъти по-драматична и сложна, отколкото да управляваш една крива държава с увреждания.
Сякаш вече нищо не може да се промени в голяма България – не оная, нагиздената с криви плочки, а Истинската, в която оскотяват Истински хора.
Те са оставени на произвола, захвърлени са като в някакво бунище.


* На www.kevorkkevorkian.com може да намерите: Публикации, Книги, Списания, Галерия, Всяка Неделя, Нови свидетелства, Интимно от профила.
Кеворк Кеворкян

Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2018, 13:38:42 »
Абе аз КК го недолюбвам, откак имаше стачка на таксиджиите преди много много години и той така с присмех пита един - Е, точно вие ли намерихте да стачкувате, като сте най-добре от всички?
Сега, номенклатурата си е номенклатура.
Баш ти ли, баш он ли, баш те ли и така до края на държавата, пък после ама що така...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2018, 15:09:43 »
То, Кайли и аз не го тача кой знае колко като морал, но пък не може да му се отрече, че е един от последните динозаври в журналистиката. Заедно с Дмитри, Томата Томов,тук там някой проблясък от младите и толкоз!Останалото е мрак и подгъзуване. Този поне е в състояние да нарича нещата така, както ги мисли че са. В състояние, не значи, че ще го направи, но го може. Други и това не могат.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2018, 15:34:51 »
Да бе, и затова се надсмиваше над стачкуващите за сефте в България.
Може и да може да казва нещата, както ги мисли, ама ги мисли покварено.
Нали знаеш, че покварен на английски е corrupt.
Що ли...


Изобщо намирам за много арогантно точно хората, които доведоха с мисли, думи и дела България до това дередже, сега да се жалват или да дават акъл.
Нема забравя, животът ме срещна с Огнян Донев за пръв и последен път на някаква явка на някакви фирми по някакви европейски проекти, което вече не помня, ама тоя го запомних, че освен дето беше бял като тебешир, се ожали, че му прибират здравна вноска, моля ти се, а той ползва частно здравеопазване.
Е, сори, ама те просто са corrupt. Счупени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2018, 15:50:40 »
Кайли, разбирам терзанията ти, но аз онова "...нека пръв хвърли камък, който е безгрешен...", го научих  чак след като бе избухнала демокрацията. И не много след това, много започнах да внимавам по кого да хвърля камък. И не от боязливост.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2018, 16:08:40 »
Една-две статии на Автора съм чела, но той само оплаква и се оплаква. :smokin:

А, да си кажа!
Бановете ми във в. „Сега„ започнаха, след една статия на КК, за това, кой можел да напише новата история на България, или нещо такова. И там, взел, че написал за  „някакви глухарчета„
(Някой я подаде като линк във вестника, та я прочетох и аз.)
След тази статия се заформи доста интересно отношение към мен във форума, и непрекъснато съм с бан.
 А никът ми тогава беше  gluhar4e.
Куриозното беше, че така и не разбрах какво искаше да каже автора с глухарчетата. :t2412: :t0120:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2018, 16:12:12 »
А, не така!
Всички сме грешни, ама те са със самочувствие и ръсят мъдрости, а ние се свиваме.
Аз вина вече не поемам - ни с мезета, ни без мезета.
ПисАл ли е КК нещо за стачките, като го четеш?
Да видим дали се е изправил.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2018, 16:28:41 »
Всички сме грешни, ама те са със самочувствие и ръсят мъдрости, а ние се свиваме.
Аз вина вече не поемам - ни с мезета, ни без мезета.
ПисАл ли е КК нещо за стачките, като го четеш?
Имаш ли нещо против казаното от КК? Дай поне един абзац, който не ти се нрави.
Вина никой и не търси от теб, сама ли се натискаш?
Не го чета и търся да чета редовно - като ми попадне, преглеждачм и ако ми направи впечатление - споделям Какъвто е и случая.
Вече на едно място обясних, че получавам от доста приятели различни публикации, мнения на блогъри и т.н. Което ми хване окото - споделям. Толкова.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2018, 21:32:50 »
Quote (selected)
Много обичат да фалшивеят, да изиграят набързо някое театро на съпричастност – както сега за горкото момиче от Русе.
Докато опяват абсолютно рутинно смъртта му, умряха още трима души, пострадали в катастрофата край Своге.
За тях вече няма театро, завесата е спусната.

Това е! Обаче досущ като кутретата на Павлов, в днешно модерно време ако пуснем на търсачката "смърт+журналист+ еврофондове", само тогава се наблюдава размърдване на тлъсти еврозадници, обилно подплатени с медийно възмущение...и после по рецепта следва "палче нагоре", "палче надолу" в духа на Колизея от преди новата ера. Щото е модерно, презентация на модерната еврофалшива посредственост, издигнала в ненормален култ определени професионални занимания, забравила, че преди глашатаите подчинени на евросребърниците има много други хора, от чийто труд произлиза истинската легитимация на държавата, има и хора, чийто живот явно евтино се харчи и не предизвиква всенационална възмутеност. Държава ли казах? У нас това вече е клон на СИК..хора ли казах? Има марионетки, дето подскачат, ако някой иновативен нахал им пусне сълзлива история. Те самите нямат сетива да видят такива истории, които със сигурност срещат всеки ден, докато си цъкат на телефоните в метрото...чакат някой светнат от фейса да им разкаже, какво става около тях.и да си отприщат на спокойствие емоциите ...и да се почувстват най-вече като мноо добри хора..направо готови да ги прожектират по телевизора
« Последна редакция: Октомври 11, 2018, 21:43:06 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 1
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2018, 00:05:20 »
Като че ли в темата и в коментарите виждам твърде много омраза, опитваща се да се представи за критика.
До никъде няма я докараме с този стил.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2018, 00:34:39 »
Толерантността към бандитите и тъпаците ни доведе до тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2018, 00:37:35 »
Ако ми хвърляш камъни в градинката, не е омраза. Гнус е. Не съм го чела и гледала Кеворк напоследък, карам по едновремешни спомени. Много мразим, ама това е лаф, не е омраза, много мразик ентелектуалци да се държат високомерно с простолюдието и да ехидничат. Това с таксиджиите беше едно. После второто беше с един от Дързост и красота, де беше в България. Аз тоя сериал принципно съм гледала 2-3 серии, не съм му фен, ма тоя Рич май беше идва в България и беше при КК.
Е, скъса се КК да го подпитва не му ли е тъжно да играе в такива долнопробни постановки, вместо да играе Хамлет.


Е, ако някой отрече префиненото и не толкова високомерие на КК към простосмъртните, нека го направи тук.
И сега изведнъж публично се е загрижил точно за тия простосмъртни... или новите енергии са го ударили и се е трансформирал, което не е невъзможно, или не знам какво прави.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Мъртвило 1
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2018, 09:45:20 »
Ами аз ще отрека "префиненото" му високомерие ! Относно таксиметърджиите - трудно човек може да изпитва симпатии имайки предвид какви са 80% от тях ! За Ричи - питал го е , може да е гледал някой сериал , може да е останал с неприятно впечатление и да го е отразил във въпросите си .
  При толкова много говорене пред телевизора и писане във Фейсбук - нормално е да каже и някоя глупост , ама ако търсиш само какво и къде е сгрешил - обективноста ти отива на нула !
 Има много публикации , в които патриотизма му надминава патриотизма на бая патриоти - потърси и прочети , ако не те е толкова гнус !

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2018, 20:29:07 »
За мен си е ненадминат! Корифей!
Колко останаха от старите!?
А нови няма.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2018, 22:39:57 »
Пише страхотно и интелигентно. Има бърза реакция и богати изразни средства.
Останаха още няколко такива.
Журналисти, имам предвид.
От новите (по-младите) не мога да отлича никого.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мъртвило 1
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2018, 14:08:34 »
МЪРТВИЛО 2
ТРОНОВЕ ЕШАФОДИ
Днешните поколения трябва да се презират сами, че милиони българи са докарани до такава нищожност.
Те не живеят истински живот, пребивават в някакво подобие на живот - човек, който трябва да просъществува с 200-300 лева просто вегетира.
До там ги докараха милиони хора. Ура.

Няма и кой да търси милост за вегетиращите.
Дори собствените им деца и внуци не искат да се нагърбят с това, и те са Пукали – родни, милички.
Изучили са се покрай техните усилия, а сега сякаш се срамуват от тях - иначе не може да се обясни оглушителното им мълчание.
Ако имаше някаква енергия в днешните Млади, те нямаше да се примирят и да мълчат.
Сякаш не съпреживяват ужаса от скотското съществуване на близките си.

Учили в чужбина, пък се върнали тук, уж за да извисят Блатото, такава е стандартната им дрънканица.
Ако е така, покажете състраданието си - изтикайте на един площад родителите си, дядовците и бабите си и хубаво им се нагледайте.
И дано се попитате, кой ги превърна в аборигени в собствената им страна, кой ги обедни и оскърби до такава степен.

Соца бе изметен преди 30 години – но продължават да се оправдават с пороците му. Това е оправдание за идиоти.
Защо тогава Младите приемат да ги заблуждават с елементарни блъфове.
Не изпитвате ли поне мимолетен срам, когато видите в какво са се превърнали родителите ви?

От време на време, някоя медия ще изпищи, когато се натъкне на мизерията на „звезда“ от миналото.
Ами, милионите хорица, които са в самото Сметище на Живота, тях защо не ги забелязвате?
Или в нашия рай и с Изтреблението се свиква?

А то е единствената тема, с която трябва да се занимават медиите.
Нека се видят, какви са Пукалите – защото извън всичко останало, те нямат никаква представа за себе си.

Живеят затворени във фантазиите си и това им е напълно достатъчно.
Най-голямото наказание, което може да ти наложи Животът, е докрай да не разбереш, какво представляваш.
Но не можеш да правиш политика без познание за себе си.

Тук се краде, за да се напудри фасадата - а бедняците все си остават, вградени в някакъв изоставен, полуразпаднал се фундамент.
За да се позакърпи той, са нужни хора с друго мислене.
Обаче мнозина от днешните властници всяка заран се чудят как са се домогнали до постовете си , как са се качили на трончетата си, които усърдно цапотят със златен варак, сакън, да не ги помислят за обикновена дървения.

Те дори не схващат, че седят на собствените си ешафоди, нямат толкова ум.

Буквално всеки нов ден ни замерва с поредния факт за Разгрома, който причини Сектата и който е очевиден 30 години след Промяната.
Ето и сега - повишаването на автомобилните данъци.
След 30 години я докарахте до там, че българите карат най-големите боклуци из европейския рай.
Нали се подигравахте на ладите, жигулите, москвичите - 30 години се изнизаха, соца отиде по дяволите и изведнъж се оказа, че България е подвижна автоморга.

И накъдето и да погледнеш е все същото.
А Историята стои пред вас и очаква някакъв отговор.

Сега харчат огромни пари, за да преместят Парламента – вместо да го закрият, ако съдим по репутацията му.
Правели го за удобство на депутатите – така щели да бъдат по-близо до кабинетите си.
Сега, докато стигнат от Парламента до бившия Партиен дом, където са офисите им, умните им мисли изветрявали.

От какво бягат?
От прокобата на Парламента, строен върху турски гробища – така казват?
И къде отиват – в Партийната Цитадела – а там и досега скитат духовете на комунистическата върхушка, с тях сигурно по-добре ще се разберат.

Показност и оскотяваща бедност.
Само дето трябва да си знаят, че хората, колкото и скотски да живеят, са изначално встрастени по други правила, от друг Господ.
И няма лесно да се отървете от тия бедняци.
Ще си управлявате, те ще оскотяват все повече, но нямат да се изпарят. Това не е като да изчезнат тефтерите на някаква крадлива фирма.

А ония некадърници от соца правеха автомобили още през 60-те години на миналия век, и то френски, но се отказаха, защото беше много по-разумно да внасят руски срещу домати, накрая дори вкиснали.
А сега се хвалят, че правят чаркове за някакви автомобили – открият някаква цехче с 80 работника - и ето ти повод за голям водосвет.
80 души, които работят за пет пъти по-малки заплати, отколкото в Германия.
Не е малък прогрес - хайде още един водосвет.

В края на краищата, Големият Разлом трябва някак да бъде обяснен – а на хрантутниците му също да им направят един водосвет…

Софийските ремонти се превърнаха в една метафора.
Дори плочките се съпротивяват - няма място, където да са сложили плочки, и те да не са накриво.
Плочки не можете да наредите, а ще правите нов фундамент.

Мъртвилото в немалка част от България е пред очите ни, отчаяно гледа да привлече вниманието ни - обаче ние си лепим афишите на успеха.
То дава непрекъснато знаци - от Бисер до Своге - само че, когато свикнеш с Мъртвилото, то започва да ти изглежда поносимо, хайде да лепим афишите.

Сега сложиха плочата за свободата на словото – заради убийството в Русе. Тя обаче отдавна е накърнена, защото е позволено да оглеждаме предимно фасадата, плочките - а не онова, което се крие под тях.

Кривите плочки са израз и на бутафорното, което властва навсякъде.
Извън тази бутафорност, единственото реално нещо е гладът, той е реален и видим.
Единственото реално нещо са бедняците.
Но за тях все не стига времето, дори и на медиите.

И по начало, да живееш след толкова знаци на бутафорното и да смяташ, че всичко е наред, е лудост.
Страхът на някои хора да напуснат Бутафорното е унищожителен - и те не смеят на направят и една стъпка встрани.

И все се хвалят, че безработицата била рекордно ниска.
Ето какво пък прикрива този рекорд: 400 хиляди от работещите българи получават заплати под линията на бедността.
Това означава само едно: че са експлоатирани абсолютни бедняци, дрипави аргати.
И се хвалят с това…
 
На www.kevorkkevorkian.com може да намерите: Публикации, Книги, Списания, Галерия, Всяка Неделя, Нови свидетелства, Интимно от профила.
Кеворк Кеворкян