Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:01:50

Автор Тема: Мъртвило 2  (Прочетена 20911 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #60 -: Октомври 22, 2018, 22:48:39 »
бе тя темата ще трябва да се казва "простотиите на нор1", ама нейсе.

къш бе. като успееш да обективизираш "обичайно приеманото количество", заповядай.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #61 -: Октомври 22, 2018, 23:23:52 »
Има си хран. норми - това - от толкова до толкова грама на ден (според килограми, пол, възраст, здравен статус, приемани медикаменти).
Когато в 150 г месо ти натъпчат "подобрители" и сол за десетдневна норма, когато сиренето не е сирене, ами чудо на химията с трансмазнини, това вече не е храна. Това е бавна отрова.
Къш ще викаш на колежките си от БАБХ !
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #62 -: Октомври 22, 2018, 23:43:19 »
а, ти си от тези фанатизираните интернет-всичколози, дето сичко могат и сичко знаят.

пиле, след като дозата според собствените ти думи варира
Quote (selected)
(според килограми, пол, възраст, здравен статус, приемани медикаменти)
то единственото, което може да направи регулаторът, е да накара производителя да напише всичко коректно на етикета, и оттам нататък потребителят да си вземе очилата и калкулатора и да смята накъде отива
Quote (selected)
според килограми, пол, възраст, здравен статус, приемани медикаменти
ти може би имаш по-съвършен метод?

ениуей, по тази тема прекратявам комуникацията, щото не ѝ е тук мястото. ако искаш да го обсъдим - открий тема и се подготви.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #63 -: Октомври 23, 2018, 01:00:39 »
Цитат на: onzi
ениуей, по тази тема прекратявам комуникацията
Добре  :D
Всъщност не ми е приятно да се карам с полит. съмишленик. Във форума на Сега ми правеше мн. добро впечатление.

Не съм всичколог, разбирам професионално от 2 неща (имам 2 образования), но не ми се иска да пускам в интернет повече лично инфо  ;)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Timor Mortis

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #64 -: Октомври 23, 2018, 08:59:54 »
Всъщност не ми е приятно да се карам с полит. съмишленик.
:bigok:
"Жертва на едностранчиви възгледи за живота, ние тогава дирехме само идейната другарка, чиито достойнства се състояха само в това, че е прочела няколко книги върху борбите за обществено равенство между бедни и богати или върху свободата на жената и човешката личност".
 :angry-smiley-014:  :erotic3:

Чок觧

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #65 -: Октомври 23, 2018, 09:15:20 »
Айде успокойте малко топката !
Има си хранителни норми в 150гр месо колко сол , вода и др. съставки да има - това (трябва да) го определя БАБХ или каквато е там агенцията по храните за да е здравословно !
 Какво количество от това месо ще изяде едно дете или един възрастен според килограмите , здравния статус , височина и така нататък трябва да си го определи самия човек , защото и най-здравословната храна , когато се яде в прекомерни количества е вредна , макар и не отровна .

Чок觧

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #66 -: Октомври 23, 2018, 09:20:51 »
Всъщност не ми е приятно да се карам с полит. съмишленик.
:bigok:
"Жертва на едностранчиви възгледи за живота, ние тогава дирехме само идейната другарка, чиито достойнства се състояха само в това, че е прочела няколко книги върху борбите за обществено равенство между бедни и богати или върху свободата на жената и човешката личност".
 :angry-smiley-014:  :erotic3:
ГлЮпости на търкалета ! Дирели сме "другарка" , която сексуално да ни подхожда , щото в леглото няма да си говорим за богати и бедни и свободата на човешката личност , а каква поза предпрочита !

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #67 -: Октомври 23, 2018, 10:13:28 »
Quote (selected)
като успееш да обективизираш "обичайно приеманото количество", заповядай.
100 мл вечер със салатка  :m1731: ?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #68 -: Октомври 25, 2018, 14:39:15 »
концентрат ли, драги Пешо?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Мъртвило 2
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2018, 17:47:45 »
"Отрова е всичко, което в обичайно приемано количество вреди на организма."
Само ми е неясно защо трябва да е "обичайно приемано". Обичайно си пия виното с туршийката, до мен майка ми пафка поредната цигара, съседът отстрани си поправя ладата и какво излиза от ауспуха й е тайна велика, но вероятно е неприемливо, ама някой да го прави на въпрос? Ако река обаче, че седя и се тровя, половината форум минимум ще ме заплюе.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2018, 20:03:37 »
Quote (selected)
Всички вещества са отровни. Няма такива, които не са. Само дозата разграничава отровата от лекарството.
Филип Ауреол Теофраст Бомбаст фон Хохенхайм (Philippus Aureolus Teophrastus Bombastus von Hohenheim), по-известен като Парацелз (от латински: Paracelsus), швейцарски лекар, учен, алхимик, астролог, философ.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2018, 20:07:37 »
Според фармацевтите няма отрови има дози, ама те какви са?
Някакви шарлатани. :b0230:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2018, 20:56:05 »
Цитат на: Old_BG
Quote (selected)
Всички вещества са отровни. Няма такива, които не са. Само дозата разграничава отровата от лекарството.
Dosis sola facit venenum!
 :t1236:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.