Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 17:52:35

Автор Тема: Майките победиха  (Прочетена 42833 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #120 -: Ноември 18, 2018, 14:48:03 »
Quote (selected)
Не, не е лесно за смилане.
очевидно. значи към момента има два проекта за данъчно облагане - на герб и на бсп. без значение как е в кралството. повтарям: имаш да избираш от два проекта. ако някой парламентарно представен е предложил трети вариант, то аз не го знам, бъди така добър да го посочиш.

а като имаш два варианта да посочваш как е в краслтвото, в тимбукту или в папуа нова гвинея си е тролене без връзка с темата. иди на бсп.бг, запиши се там като член и действай отвътре да стане това, дето го искаш. или, ако те влече повече, иди на герб.бг и направи същото.

точно така. изборът е между два проекта, като бсп просто се опитва да е малце по-добрият герб в очите на електората.
така няма да стане.
ако бяха направили по-добър проект, вероятно щяха да имат повече подкрепа.

какво точно променя техният проект за хората с годишни доходи до 46,800лв, м?
може би им дава необлагаем минимум, освобождава ги от осигуровки при ниски доходи, увеличава процента за доброволно пенсионно осигуряване, увеличава необлагаемия минимум на хората с телк, дава данъчни кредити...кое точно?

а опитът на други страни е важен и полезен, тва, разбира се, ако човек не се е вторачил в пъпа си, докато си го чопли.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #121 -: Ноември 18, 2018, 14:58:30 »
Quote (selected)
Някакви примери за елитен бизнес у нас?

Ей го е. Поне това ни се/го рекламира.

http://krib.bg/bg/s/Bodies/

Приятно четене! Много е любопитно да се разгледа внимателно, щото вътре има и държавно участие - екстра микс от "частни" и "назначени" бизнесмени :smokin:

Е не, тези не са сериозни. Не са решили, не са ги фалирали.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #122 -: Ноември 18, 2018, 15:03:13 »
Е ти ме попита за елитния ни бизнес! Тва се предлага.. :D

Я виж нещо интересно, също има общо с темата и гербавите безобразия

Quote (selected)
Разговор на Къдринка Къдринова от baricada.org с известната журналистка и депутатка за нейните разследвания на тъмните страни в управлението на България, за атаките на ГЕРБ срещу нея, за необходимия независим контрол на пътното строителство у нас, за бъдещето на Бойко Борисов, за селското стопанство, индустрията и здравеопазването, за свободата на медиите, за избора на БСП между Корбин и Орбан


http://glasove.com/categories/na-fokus/news/elena-joncheva-shte-gi-smenyame-dokato-ne-namerim-pochtenite-hora-video

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #123 -: Ноември 18, 2018, 15:13:53 »
Quote (selected)
3900 лв. - 10%;


 :t0168:


Аз не ви чета много бесепарските вопли и това съм го пропущила... даже 80% нема му се вържат...нема спечелите никакви избори с тая скала.
Както винаги - преоблекъл се Илия, погледнал се - пак у тия.
Що си мислите 80-те % за толко загубени, а?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #124 -: Ноември 18, 2018, 15:54:59 »
Quote (selected)
Не, не е лесно за смилане.
очевидно. значи към момента има два проекта за данъчно облагане - на герб и на бсп. без значение как е в кралството. повтарям: имаш да избираш от два проекта. ако някой парламентарно представен е предложил трети вариант, то аз не го знам, бъди така добър да го посочиш.

а като имаш два варианта да посочваш как е в краслтвото, в тимбукту или в папуа нова гвинея си е тролене без връзка с темата. иди на бсп.бг, запиши се там като член и действай отвътре да стане това, дето го искаш. или, ако те влече повече, иди на герб.бг и направи същото.

точно така. изборът е между два проекта, като бсп просто се опитва да е малце по-добрият герб в очите на електората.
така няма да стане.
ако бяха направили по-добър проект, вероятно щяха да имат повече подкрепа.

какво точно променя техният проект за хората с годишни доходи до 46,800лв, м?
може би им дава необлагаем минимум, освобождава ги от осигуровки при ниски доходи, увеличава процента за доброволно пенсионно осигуряване, увеличава необлагаемия минимум на хората с телк, дава данъчни кредити...кое точно?

а опитът на други страни е важен и полезен, тва, разбира се, ако човек не се е вторачил в пъпа си, докато си го чопли.
тва трой ли го е писал или буратино :m1728:

тролщина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #125 -: Ноември 18, 2018, 15:56:08 »
кайле, какво си пропущила не може да ме учуди, особено при доказаната ти комбинация от мързел и наглост. плувай.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #126 -: Ноември 18, 2018, 16:40:30 »
Вие кво толкова сте се превъзбудили, като че се каните да яхате протеста...
Айде изчакайте малце, па пробвайте да го яхнете, па да ви гледам и на вас сеира.
 :giggle-3307:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #127 -: Ноември 18, 2018, 16:41:59 »
Quote (selected)
Това е неадекватна реплика. Емоционална, но абсолютно несвързана.

Забелязвам, че ти наричаш 'емоционално' всичко, с което не си съгласен. На път си да изобретиш термин 'рациолиризъм', даже ще има повече смисъл от съчетанието 'либералфашизъм'.
Извинявам се, така като ти отговарям със закъснение, малко като спам се получава, на фона на по-конкретни дебати, но се извинявам. :))

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #128 -: Ноември 18, 2018, 16:43:37 »
kаily, ти май...твърдо "Цъфнал герб", а? :))

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #129 -: Ноември 18, 2018, 17:00:55 »
Аз съм срещу целата политическа пасмина, БСП в т.ч.
И ги гледам как се радват сега, кога е било народът да не покаже рогца и сички търбуси мазни да не го яхнат...
Противоречието е управлявани - управляващи.
Ма бесепарите туканка никога нема го разберат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #130 -: Ноември 18, 2018, 17:05:56 »

тва трой ли го е писал или буратино :m1728:

тролщина.
[/quote]

аха. а освен тва някой аргумент?

те го предложението

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #131 -: Ноември 18, 2018, 17:09:55 »
кайле, какво си пропущила не може да ме учуди, особено при доказаната ти комбинация от мързел и наглост. плувай.

онци, ти си олицетворение на акъл, трудолюбие и доброта  :0007:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #132 -: Ноември 18, 2018, 17:19:56 »
Нещо поощрително за трол на годината няма ли да дадете?
За "дебил" досега не съм видял никакви ползи. :b0201:
Онзи, аде ако не те затруднява ме наричай "шут" на форума.
Като в старите царски домове, шута си говори и всички се смеят, царят го поощрява.
После придворните като се усетят, че царя им точи секирата всичките плачат, шута се смее.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #133 -: Ноември 18, 2018, 17:47:45 »
Quote (selected)
Айде да го обясня с нещо популярно и достъпно за широките народни маси. Кражбите: преди опг-то, краде се 20%(за ДПС беше 30%), свършва се работа за останалите пари. Гербавото "управление" - върши се работа за 20%, останалото се краде. Точно, ясно и вЕрвам разбираемо :D
Ти май си не толкова млада като тути, ама изглежда и ти не си спомняш какво представляваше радиоточката.
 :m1728:
За колегата с необлагаемия минимум. Ако се сложи долна черна, бедна ти е фантазията колко стотици хиляди ще минат под нея, от сега съществуващите.
Quote (selected)
Публикувано във факти.бг: Но най-многобройни са хората, които за цялата 2016 г. пред НАП са обявили доходи в размер между 3000 лв. и 7200 лв. Те са 1,131 млн. души и средните им месечни облагаеми доходи са между 250 лв. и 600 лв.
https://fakti.bg/bulgaria/294633-ot-600-lv-do-5000-lv-zaplati-v-balgaria
Искаш 40% от работещите да изсивеят пак ли?
То убуу за най бедните да има бонуси, но се оказва, че не е толкова просто. Ако беше, масата от циганите щяха да видят помощи през крив макарон.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #134 -: Ноември 18, 2018, 17:50:53 »
Quote (selected)
Аз съм срещу целата политическа пасмина, БСП в т.ч.

О, дааа! Аз съм жив свидетел, колко спущени ти отгоре моделя си прегърнала! И Волен възпЕ и капо ди тути капи, тоже! Кайли, не се обиждай, но човек като теб, изключително податлив на елементарни манипулации, не бива да се изживява като борец за правда и да претендира, някой да го следва. Липсва ти функционална грамотност, желание за пълна информираност по всякакво събитие или процес, професионален опит, обучение в перфидно поведение и най-лошото е - наличието на кръчмарска самонадеяност. Всичко това работи срещу иначе природно дадените ти сензори за "добро" и "зло". Но, причината си е в теб - не желаеш да четеш и не желаеш да чуваш нищо, което не ти пасва на твоята ти теза в момента :smokin:

Колеги, много моля да запазите добрия тон! Простотията и простащината са далеч повече обединени и безконфликтни помежду си!
п. п. Олди, и аз това казвам! Дадох линкове към официална информация - няма накъде повече от тази към която дадох линкове. Сто пъти обясних, че реформа се прави в пакет и след тежък размисъл. Дори съм ги смятала тези неща, ама се съмнявам, че ще има интерес - то не е като да джавкаш по форумите! Защо бе? Защо поне не прочете това, което ви се предлага като информация? Защо бързате само да си кажете не търпящото възражение мнение? Никога ли не можете да допуснете, че на този свят съществуват и хора, които са си бухали главите на такава тема в реално време!?
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 18:00:17 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #135 -: Ноември 18, 2018, 17:56:54 »
Олди, повечето икономисти са на мнение,че сивата икономика, предпазен клапан за бялата.
Когато станат бюджетари рязко си променят становищата.
При нас проблемът е,че няма истински бизнес неподкрепен от държавата, малките семейни фирми са основно в сивия сектор в различна степен.
По света се говори за гарантиран минимален доход, ние още водим война да обложим всяка филия хляб.
Държавите губят битката с черният, криминален бизнес и търсят индулгенция като мачкат дребните "частници".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #136 -: Ноември 18, 2018, 18:06:17 »
Quote (selected)
повечето икономисти са на мнение,че сивата икономика, предпазен клапан за бялата.

Тия идиотщини, платени с мноо държавни пари, съм ги чела за последен път 2012 година, любезно представени ми на фниманието от една подставена фирмичка със "служители" от кол и вЪже. Великите си творения, за пореден път ни ги листваха да им плАтим, след като бяха преписали абцелютно същите глупости, дето тЕхната организация, ги беше писАла 1995 година!. Въпросната организация и се вика Световна банка!
Тва е, Буратино, цЕлата свинщина - едно и също за близо 30 години...но продължава да крънка пари за едни и същи глупости.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #137 -: Ноември 18, 2018, 18:14:17 »
Quote (selected)
По света се говори за гарантиран минимален доход, ние още водим война да обложим всяка филия хляб.
Признавам си, че вече започвам уеко да се изнервям, когато за пример ми дават "света"!
За хубуу или за лошо, ние през цялата си 1 300 г. история сме оцелявали, защото не сме били "като света". Странно, но факт!
В последните 30-на от тях, се опитваме да бъдем дибидюс "като света".
Резултатите засега са плачевни.
Или не можем, или вътрешно не искаме, или някакъв наш здрав разум ни подсказва това.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 18:16:58 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #138 -: Ноември 18, 2018, 18:14:32 »
Асол тия "свинщини" идеално кореспондират с идеята за ББД, преди гони бяха утопия, сега се коментират сериозно.
Сивият сектор позволява на хората с нисък социален статус да оцелеят.
Контрабандата на 1 тир стоки не е "сив" сектор.
П.П. И "популист" не е лошо макар,че на някой елитари много имсе иска.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #139 -: Ноември 18, 2018, 18:16:45 »
Олди, ние сме част от света, не е задължително да чакаме някой да ни "случи" нещо хубаво.
Можем и ние да го направим, при такава история все нещо сме научили, сега ако добавим и капка самочувствие ще стане.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 18:25:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #140 -: Ноември 18, 2018, 18:27:46 »
Буратино, знайш ли, не ми се дискутира сега, но съм имал възможността да бъда
по доста време и от едната и от другата страна на "завесата".
Най краткото което мога да кажа е - майната им и на двете страни!
След което три дни и нощи мога да давам примери кое как и що, но не аз, а един светъл ум, още преди време /забравил съм го, но ако се напъна, може и да го открия пак/, беше отбелязал нещо от сорта "чуждият опит, никому, никога, нищо не е помогнал".
Само да уточня, за желаещите да ме апострофират, по длъжко бе, но накратко идеята на човека бе, че прилагайки чуждият опит 1:1 винаги се получава нещо недобро, а адаптирайки го - то първо вече не е чист експеримента.
Обикновено "адаптаторите" /може би е моя дума/, поне у нас, винаги гледат да извлекат изгода за себе си и то фор фрии - нали е "чужд опит"? Ако трябва, ще се изсулят лесно - "ама ние налиии..."
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #141 -: Ноември 18, 2018, 18:28:17 »
Quote (selected)
Сивият сектор позволява на хората с нисък социален статус да оцелеят.

Има резон в това мнение, но подобен разговор никога няма да проведа във форум по понятни причини. И причината не е, че съм за сивия сектор, а защото за неговото съществуване има много комплексни фактори, за преодоляването на които, се иска много време, работа и най-вече ползването на творението на един доктор :t0147:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #142 -: Ноември 18, 2018, 18:31:52 »
Quote (selected)
най-вече ползването на творението на един доктор :t0147:
А знаеш ли реакцията, пред "творението" на един руснак, французин и германец?
п.с. има връзка с "чуждият опит", затова се сетих? На стари вицове ме избива нещо тази вечер.
 :sad-3295:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #143 -: Ноември 18, 2018, 18:32:35 »
Не. Разкажи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #144 -: Ноември 18, 2018, 18:32:50 »
Олди всеки опит е полезен, ако го приложиш при подходящи условия.
Твърдо съм против да се пренасят готови модели където и и да е.
Говорим за посоки, това поне можем да опитаме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #145 -: Ноември 18, 2018, 18:33:33 »
И аз не го знам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #146 -: Ноември 18, 2018, 18:34:32 »
Кайли е в една или друга степен на френцки социал. Обяснимо е. Има съвсем други интереси.
 
Хайде да си кажа и аз мнението. Необлагаем минимум е глупост при тъждественост на бизнес и далавера.
Една примерна скала е 5, 15,25 и 35 % за ДОД.
За първата стъпка трябва е до мимимална-минимална и половина за да може при 3-4 пъти минималната да се изравни със сегашните нива. 5% процента е и сегашното нива на доста ставки примерно върху дивидента. И разбира се корпоративните данъци требе са към максимума, а не към минимума на ДОД.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #147 -: Ноември 18, 2018, 18:36:04 »
Последно желание на руснака - бутилка водка. Дават му я, изпива я, слага главата и...изобретението засича!
Според законите - освобождават го.
Французина си е французин - иска си мацка. Готово...след което изобретението пак засича. И пак според законите...
Германеца се качва и още преди да го питат за последно желание, изнервен казва - бе дайте една отвертка да го оправя това изобретение бе...
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #148 -: Ноември 18, 2018, 18:37:33 »
За колегата с необлагаемия минимум. Ако се сложи долна черна, бедна ти е фантазията колко стотици хиляди ще минат под нея, от сега съществуващите.
Quote (selected)
Публикувано във факти.бг: Но най-многобройни са хората, които за цялата 2016 г. пред НАП са обявили доходи в размер между 3000 лв. и 7200 лв. Те са 1,131 млн. души и средните им месечни облагаеми доходи са между 250 лв. и 600 лв.
https://fakti.bg/bulgaria/294633-ot-600-lv-do-5000-lv-zaplati-v-balgaria
Искаш 40% от работещите да изсивеят пак ли?
То убуу за най бедните да има бонуси, но се оказва, че не е толкова просто. Ако беше, масата от циганите щяха да видят помощи през крив макарон.

добре бе, как се случва в други страни, та има необлагаем минимум.
не ми се рови в момента, ма мисля, че в европа май само у нас няма.




Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #149 -: Ноември 18, 2018, 18:41:23 »
Виж постовете ми по горе. Е, те така се случва.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #150 -: Ноември 18, 2018, 18:42:57 »
Quote (selected)
добре бе, как се случва в други страни, та има необлагаем минимум.

Добре, де. Колко пъти трябва да ти посоча, къде да четеш и колко пъти трябва да ти обясня, че става дума за пакети!? Че аз теб, дето си левичар, не мога да те накарам да си съсредоточиш вниманието към основното и да вникнеш, за какво точно ти говоря, как си представяш, че това може да се обясни на практика на населението, зомбирано от телевизора, пък даже и да успееш да го накараш да те изслуша!? М? Къде са медиите? М? На КОЙ Господ служат? М?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #151 -: Ноември 18, 2018, 18:43:14 »
Кайли е в една или друга степен на френцки социал. Обяснимо е. Има съвсем други интереси.
 
Хайде да си кажа и аз мнението. Необлагаем минимум е глупост при тъждественост на бизнес и далавера.
Една примерна скала е 5, 15,25 и 35 % за ДОД.
За първата стъпка трябва е до мимимална-минимална и половина за да може при 3-4 пъти минималната да се изравни със сегашните нива. 5% процента е и сегашното нива на доста ставки примерно върху дивидента. И разбира се корпоративните данъци требе са към максимума, а не към минимума на ДОД.

необлагаем минимум е жизненоважен за хора, които са служители.

а по повод на дивидентите - кое му е лошото освен 5% данък да има и по 1% за доо и за нзок върху дивидентите? или към 10% върху наемите още по 1-2% за доо и за нзок.

един от проблемите на бсп е липсата на еднакво облагане на доход от труд и доход от капитал.
запазването на изключително привилегированото облагане на дохода от капитал (дивиденти, ренти) води до още по-голямо неравенство.

ок, нека да има някакъв бонус за дохода от капитал, но да има малце и за общественото осигуряване.
едва ли добавянето на 1-2% към облагането на дивиденти и наеми ще се отрази значително на получателите.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #152 -: Ноември 18, 2018, 18:45:37 »
Уф, добре!
Една идея по сериозно.
По другите страни, ако получаваш минимален, необлагаем доход, е срам за теб, за семейството ти, за децата ти, за роднините ти и т.н.С всички последствия от това.
Тук, да се докараш до положение да получаваш И!!! социалка е гордост. Уважават те семейството ти, децата ти /чааветата най вече/, роднините ти и т.н.С всички последствия от това.
Да продължавам ли?
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 18:48:11 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #153 -: Ноември 18, 2018, 18:49:04 »
Quote (selected)
един от проблемите на бсп е липсата на еднакво облагане на доход от труд и доход от капитал.
запазването на изключително привилегированото облагане на дохода от капитал (дивиденти, ренти) води до още по-голямо неравенство.
онези числа да ти ги копирам ли пак? белки забележиш, че там се предлага прогресивно облагане както на трудови доходи, така и на дивиденти?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #154 -: Ноември 18, 2018, 18:50:36 »
Quote (selected)
добре бе, как се случва в други страни, та има необлагаем минимум.

Добре, де. Колко пъти трябва да ти посоча, къде да четеш и колко пъти трябва да ти обясня, че става дума за пакети!? Че аз теб, дето си левичар, не мога да те накарам да си съсредоточиш вниманието към основното и да вникнеш, за какво точно ти говоря, как си представяш, че това може да се обясни на практика на населението, зомбирано от телевизора, пък даже и да успееш да го накараш да те изслуша!? М? Къде са медиите? М? На КОЙ Господ служат? М?

тоест въпросът ти е защо не се печелят избиратели със сто страници програма.
ми напишете ги на две, та да е разбираемо и готово.

знаеш ли кво правят администрациите (че и опозициите) другаде - при всяко по-сериозно предложение за промяна си правят оценка на въздействието и казват как ще се отрази на съответните групи, че и на бюджета.

има ли я тая оценка на въздействието в предложенията на бсп за данъците? казват ли просто и ясно някъде - вие сте семейство (без, с 1/2/3...деца), сам човек, двойка пенсионери, при герб вашите данъци и осигуровки бяха Х, при нас ше се У?

има ли го тва някъде, че да стигне посланието до хората, м?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #155 -: Ноември 18, 2018, 18:52:54 »
Quote (selected)
един от проблемите на бсп е липсата на еднакво облагане на доход от труд и доход от капитал.
запазването на изключително привилегированото облагане на дохода от капитал (дивиденти, ренти) води до още по-голямо неравенство.
онези числа да ти ги копирам ли пак? белки забележиш, че там се предлага прогресивно облагане както на трудови доходи, така и на дивиденти?

не ме разбра.
дивидентите не се облагат с доо и нзок.
с каква данъчна ставка ше се облагат е без значение.

въпросът е доходът от капитал да се облага не само с данъци, но и с некви, макар и минимални осигуровки, писал съм по-рано какво ми се струва справедливо.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #156 -: Ноември 18, 2018, 19:01:52 »
Quote (selected)
има ли го тва някъде, че да стигне посланието до хората, м?
Напипал си един от проблемите.
Все още го няма!
Да не ти обяснявам как бе при Станишевото. Просто цъкни ф нета да послушаш негово изказване. За 30 сек. - стига да се ориентираш.
Ако пък искаш теория - Фирмин е на разположение!
п.с. ше те помоля, като и ако ти го обясни и като и ако го стоплиш - бъди така добър, да опиташ и на мен да го сведеш с думи разбираеми за един дрът среден ситизън!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #157 -: Ноември 18, 2018, 19:09:52 »
Quote (selected)
има ли го тва някъде, че да стигне посланието до хората, м?
Напипал си един от проблемите.
Все още го няма!
Да не ти обяснявам как бе при Станишевото. Просто цъкни ф нета да послушаш негово изказване. За 30 сек. - стига да се ориентираш.
Ако пък искаш теория - Фирмин е на разположение!
п.с. ше те помоля, като и ако ти го обясни и като и ако го стоплиш - бъди така добър, да опиташ и на мен да го сведеш с думи разбираеми за един дрът среден ситизън!

ами добре, тя и при станишев си беше дясноцентристка партия, не особено загрижена за ниските социални слоеве.
ма нали при корнелия било друго и напълно различно, защо посланието пак не стига?

а (с) фирмин (се) разбирам чудесно, но не виждам защо го намесваш в това обсъждане.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #158 -: Ноември 18, 2018, 19:14:35 »
Уф, добре!
Една идея по сериозно.
По другите страни, ако получаваш минимален, необлагаем доход, е срам за теб, за семейството ти, за децата ти, за роднините ти и т.н.С всички последствия от това.

Тва пък на какви наблюдения почива???
Те ти тука за срама, обхванал половин Франция преди две години, не ми се рови за тази, мисля, че е още по-срамежливо положението.

https://www.thelocal.fr/20160412/record-low-number-of-french-paying-income-taxes


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #159 -: Ноември 18, 2018, 19:14:57 »
Е ти ме попита за елитния ни бизнес! Тва се предлага.. :D

Значи ни предлагат някакви заместители. Кирил Домусчиев — елитен бизнесмен. WTF?!

Quote (selected)
Я виж нещо интересно, също има общо с темата и гербавите безобразия

Quote (selected)
Разговор на Къдринка Къдринова от baricada.org с известната журналистка и депутатка за нейните разследвания на тъмните страни в управлението на България, за атаките на ГЕРБ срещу нея, за необходимия независим контрол на пътното строителство у нас, за бъдещето на Бойко Борисов, за селското стопанство, индустрията и здравеопазването, за свободата на медиите, за избора на БСП между Корбин и Орбан

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/elena-joncheva-shte-gi-smenyame-dokato-ne-namerim-pochtenite-hora-video

Благодаря, прочетох го.
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #160 -: Ноември 18, 2018, 19:19:08 »
Ех!
Дясноцентристка...не искам да споря пак и пак и пак и пак, кой определя каква е една партия!
При Корнелия било съвсем друго....ами друго е, пак и пак и пак ли да пиша какво е? Е, има архив, мързи ме вече!
Че не е достатъчно - ясно, проблема дето си го постнал си остава. Въпросче, а къде смяташ, че може да се явяват непрекъснато представители на тази партия, пък ако ще и дясноцентристка и да обясняват позициите си?
При Цветанка? При Хекимян? При оня със 120-те минути? В другите СМИ? Нека бъдем сериозни.Медиите са страхотна власт! И също такива проститутки. Тук - Ганий!
Нищо не казвам за Фирмин, просто моля, ако ти обясни каквото питаш и ако го разбереш и на мен да помогнеш.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #161 -: Ноември 18, 2018, 19:26:28 »
А Боко се снишава, снишава .....
На "нишан" докарва работата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #162 -: Ноември 18, 2018, 19:34:21 »
Ех!
Дясноцентристка...не искам да споря пак и пак и пак и пак, кой определя каква е една партия!
При Корнелия било съвсем друго....ами друго е, пак и пак и пак ли да пиша какво е? Е, има архив, мързи ме вече!
Че не е достатъчно - ясно, проблема дето си го постнал си остава. Въпросче, а къде смяташ, че може да се явяват непрекъснато представители на тази партия, пък ако ще и дясноцентристка и да обясняват позициите си?
При Цветанка? При Хекимян? При оня със 120-те минути? В другите СМИ? Нека бъдем сериозни.Медиите са страхотна власт! И също такива проститутки. Тук - Ганий!
Нищо не казвам за Фирмин, просто моля, ако ти обясни каквото питаш и ако го разбереш и на мен да помогнеш.

Добре, бсп са леви, щото имат лоялен ляв електорат, пък в програмите да си пишат каквото искат и после да си провеждат каквато политика искат. Така по-добре ли е?

Ти са изкара, че бсп никой никъде не им дава трибуна за изява и че са едва ли не подпольная организация вне закона.
Техен си проблем как ще си популяризират идеите. Виж онци как безплатно им прави реклама тук.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #163 -: Ноември 18, 2018, 19:36:40 »
Допълнение - за Франция, ами те си обясняват хората защо ще плащат по малко хора такси, но ние говорим тук за друго - как, едно действие у нас - необлагаем минимум, води обикновено до андрешковщини и измами.
Аз не съм против необлагаемия минимум. Даже имам предложение как да бъде въведен.
Ако се фиксира мин. раб. заплата 500 лева, необлагаемият минимум да е 300 лева. Примерно.
Тогава - едва ли мнозина ще посмеят да се издалаверчат някак това.Няма да има никакъв стимул тези, които получават 510...550...600 и т.н. лева, да правят далавери - все едно, няма да ги огрее далаверата.
Просто дадох пример, че много внимателно трябва да се пипа, защото:
Ако се фиксира необлагаем минимум над мин. заплата, около 500 000 ще са в състояние да "слезат" под него.Изкуствено. Сиво. Да де, ама от 500 лева 10% на година са 600 лева, за 500 000 стават 300 000 000!
Сериозна сума, нали? И при това - загубена заради сивеещи фирмички.
Не ли?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #164 -: Ноември 18, 2018, 19:36:52 »
Quote (selected)
Техен си проблем как ще си популяризират идеите. Виж онци как безплатно им прави реклама тук.

Малко му е материалът за хвалене на онзи, но прави и невъзможното. :giggle-3307:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #165 -: Ноември 18, 2018, 19:38:21 »
Ех!
Дясноцентристка...не искам да споря пак и пак и пак и пак, кой определя каква е една партия!
При Корнелия било съвсем друго....ами друго е, пак и пак и пак ли да пиша какво е? Е, има архив, мързи ме вече!
Че не е достатъчно - ясно, проблема дето си го постнал си остава. Въпросче, а къде смяташ, че може да се явяват непрекъснато представители на тази партия, пък ако ще и дясноцентристка и да обясняват позициите си?
При Цветанка? При Хекимян? При оня със 120-те минути? В другите СМИ? Нека бъдем сериозни.Медиите са страхотна власт! И също такива проститутки. Тук - Ганий!
Нищо не казвам за Фирмин, просто моля, ако ти обясни каквото питаш и ако го разбереш и на мен да помогнеш.

Добре, бсп са леви, щото имат лоялен ляв електорат, пък в програмите да си пишат каквото искат и после да си провеждат каквато политика искат. Така по-добре ли е?

Ти са изкара, че бсп никой никъде не им дава трибуна за изява и че са едва ли не подпольная организация вне закона.
Техен си проблем как ще си популяризират идеите. Виж онци как безплатно им прави реклама тук.
като е техен проблем, ти кво си зейнал? иди, информирай се, имат си хората програма, прочети я, па после идвай да тролиш.

или не е само техен проблем?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #166 -: Ноември 18, 2018, 19:39:25 »
Quote (selected)
Техен си проблем как ще си популяризират идеите. Виж онци как безплатно им прави реклама тук.

Малко му е материалът за хвалене на онзи, но прави и невъзможното. :giggle-3307:
ти бъди така добър да изречеш поне веднъж мнение, което можеш да защитиш. с факти. щото досега такова твое мнение няма.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #167 -: Ноември 18, 2018, 19:40:55 »
Ако го направят 300 при 500 минимална, че почнат да играят с 4 часов работен ден. Не че сега не го правят и заобикалят.
Единствено намалена примерно 5% ставка в началото е вариант.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #168 -: Ноември 18, 2018, 19:42:50 »
Допълнение - за Франция, ами те си обясняват хората защо ще плащат по малко хора такси, но ние говорим тук за друго - как, едно действие у нас - необлагаем минимум, води обикновено до андрешковщини и измами.
Аз не съм против необлагаемия минимум. Даже имам предложение как да бъде въведен.
Ако се фиксира мин. раб. заплата 500 лева, необлагаемият минимум да е 300 лева. Примерно.
Тогава - едва ли мнозина ще посмеят да се издалаверчат някак това.Няма да има никакъв стимул тези, които получават 510...550...600 и т.н. лева, да правят далавери - все едно, няма да ги огрее далаверата.
Просто дадох пример, че много внимателно трябва да се пипа, защото:
Ако се фиксира необлагаем минимум над мин. заплата, около 500 000 ще са в състояние да "слезат" под него.Изкуствено. Сиво. Да де, ама от 500 лева 10% на година са 600 лева, за 500 000 стават 300 000 000!
Сериозна сума, нали? И при това - загубена заради сивеещи фирмички.
Не ли?

такаа, колко дивиденти бяха декларирали 8,000 данъкоплатци, някъде по-рано тук ми се върти линк за 7 милиарда, сори, ако ми изневерява паметта.

значи хайде сега на тия 7 милиарда да им турим (както бих искал) още 1% доо и още 1% нзок - 140,000,000 до тук, което е половината от сумата, "загубена" според теб по-горе.

са, тия 7 милиарда не са единствените декларирани дивиденти, има поне още толкова в останалото население, значи сметката ше излезе.

въпросът е струва ли си да кършим хатъра основно на 8,000 големи данъкоплатци заради някакви си 500,000, които биха могли да не плащат данъци, ма на които всъщност тоя необлагаем минимум за кво им е...

« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 19:46:14 от SgtTroy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #169 -: Ноември 18, 2018, 19:43:14 »
Ако го направят 300 при 500 минимална, че почнат да играят с 4 часов работен ден. Не че сега не го правят и заобикалят.
Единствено намалена примерно 5% ставка в началото е вариант.

Миналото лято в Сънито май набараха един хотел с персонал назначен на 1 час.
Управител, рецепция, счетоводство... всички. :D
По-миналото сезон 2017.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #170 -: Ноември 18, 2018, 19:45:23 »
Ех!
Дясноцентристка...не искам да споря пак и пак и пак и пак, кой определя каква е една партия!
При Корнелия било съвсем друго....ами друго е, пак и пак и пак ли да пиша какво е? Е, има архив, мързи ме вече!
Че не е достатъчно - ясно, проблема дето си го постнал си остава. Въпросче, а къде смяташ, че може да се явяват непрекъснато представители на тази партия, пък ако ще и дясноцентристка и да обясняват позициите си?
При Цветанка? При Хекимян? При оня със 120-те минути? В другите СМИ? Нека бъдем сериозни.Медиите са страхотна власт! И също такива проститутки. Тук - Ганий!
Нищо не казвам за Фирмин, просто моля, ако ти обясни каквото питаш и ако го разбереш и на мен да помогнеш.

Добре, бсп са леви, щото имат лоялен ляв електорат, пък в програмите да си пишат каквото искат и после да си провеждат каквато политика искат. Така по-добре ли е?

Ти са изкара, че бсп никой никъде не им дава трибуна за изява и че са едва ли не подпольная организация вне закона.
Техен си проблем как ще си популяризират идеите. Виж онци как безплатно им прави реклама тук.
като е техен проблем, ти кво си зейнал? иди, информирай се, имат си хората програма, прочети я, па после идвай да тролиш.

или не е само техен проблем?

прочел съм я, далеч не ме е грабнала.
нещо друго?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #171 -: Ноември 18, 2018, 19:48:14 »
Казал съм - примерно, колкото да илюстрирам идеята. Кой знае колко сметки ще трябва да бъдат направени, преди да се фиксира нещо конкретно.
Може би най справедливо ще е скала без необлагаем, но с 10 прага примерно.
Само че какво ли ще се получи с обработката на такива ставки от администрацията.
Преди време Муравейчо Радев премахна доброволната регистрация по ДДС с аргумента, че нямало кой да ги следи всички! Ми спрете градския транспорт бе айол и там няма кой да хваща всички гратисчии!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #172 -: Ноември 18, 2018, 19:53:21 »
Олди, дали ще смятат скала с или без необлагаем минимум няма голяма разлика.
И да въведат прогресивна ще я напишат без да извадят калкулатора, по принцип.
Просто не искат, не вярват, че има "толкова" бедни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #173 -: Ноември 18, 2018, 19:54:12 »
Кайли е в една или друга степен на френцки социал. Обяснимо е. Има съвсем други интереси.
Да, ама не съм. Поне не на тоя етап. Просто бачкам за толкова почти на час, за колкото у нас бачках на ден. 30-ина часа месечно са ми достатъчни да живея скромно, при условие, че не плащам квартира. А онова, което съм яла в България, за да оцелявам, тук е по-евтино, около или малко по-скъпо, та общо взето е танто за кукуригу.


Quote (selected)
Кайли, не се обиждай, но човек като теб, изключително податлив на елементарни манипулации
Очевидно на БСП и тия манипулации им са прекосили, що веднъж досега не успяха да ме зарибят.
А па да турите облагаема скала, която уж променя нещо, но за 90% от населението остава същата, е добра манипулация, ама независимо податливостта ми, на това нема се вържа.



Quote (selected)
добре бе, как се случва в други страни, та има необлагаем минимум.
не ми се рови в момента, ма мисля, че в европа май само у нас няма.
Еми е те тека се случва. БСП маймуни с трици лови, нищо не може да направи, за всичко има оправдание и накрая тропа с крачка сърдито, че 80% не го разбират.
Некадърни, ама високомерни и с претенции.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 19:57:49 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #174 -: Ноември 18, 2018, 20:00:07 »
Казал съм - примерно, колкото да илюстрирам идеята. Кой знае колко сметки ще трябва да бъдат направени, преди да се фиксира нещо конкретно.
Може би най справедливо ще е скала без необлагаем, но с 10 прага примерно.
Само че какво ли ще се получи с обработката на такива ставки от администрацията.
Преди време Муравейчо Радев премахна доброволната регистрация по ДДС с аргумента, че нямало кой да ги следи всички! Ми спрете градския транспорт бе айол и там няма кой да хваща всички гратисчии!

ъъъ...софтуер.
нали не мислиш, че администрацията смята на ръка декларация по декларация колко данък се дължи?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #175 -: Ноември 18, 2018, 20:18:49 »
Не, не би трябвало да я смята на ръка, но такова чувство остава. Нали си представяш, колко време трябва да се въведе този нов софтуер? Ако изобщо го има готов?
И т.н.
ОК, в неделя вечер има и по добри начини за прекарване на времето.
Лека!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #176 -: Ноември 18, 2018, 20:20:12 »
Допълнение - за Франция, ами те си обясняват хората защо ще плащат по малко хора такси, но ние говорим тук за друго


Вие тук говорите за това, че навремето българи са ходили в чужбина да се поучат от чуждия опит, па после са се връщали тук да го прилагат.
А вие си гледате пъпчето и си вадите изпод ноктенцата истини.


За сведение - тук съм от няколко месеца, но вече мога да кажа убедено от това, което дотук съм видяла, че френската данъчна, социална и пр. система в сравнение с българската е като оная кола, де Мъск пуска в космоса, сравнена с волска талига.
Нашата е раз-два и готово и всичко грубо, недодялано, тропащо, необмислено, тук е изпипано. И така направено, че да не искаш да криеш данъци. И въпреки това, и тук се крият. Иди намери процента на сива икономика по държави и после обяснявай тезите си с числа - как сивата икономика тук е намсиколкопроцента и затова няма да има необлагаем минимум...
Знаете ли, че тук работиш 4 месеца или 610 часа и после имаш право на 4 месеца обезщетения за безработица. Трябва годишно да направиш 6000 евро заплата бруто, за да ти се зачете една календарна година трудов стаж.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #177 -: Ноември 18, 2018, 21:03:32 »
Quote (selected)
тоест въпросът ти е защо не се печелят избиратели със сто страници програма.

Тцъ! Проблемът ми е как да обясня, че все пак да се чете е полезно, особено като ти дават жокери!

Някой ден, ако съм настроение, ще ти разкажа как се прави еволюшъна, пардон, оценката на въздействието за каквото и да било, и какъв е резултатът пак от същото :D
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 21:06:22 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #178 -: Ноември 18, 2018, 21:08:35 »
Кайле, нъл сфащаш че една от причините е че Веолия, Сосиете .... и проч. могат краднат и да изнесат спокойно краднатото. Почти без облагане.
 
Така че не ми разправяй ка било намдеси.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #179 -: Ноември 18, 2018, 21:14:08 »
Quote (selected)
и са изкара, че бсп никой никъде не им дава трибуна за изява

 Факт! Обикновено ги канят в абсолютно малцинство и почти не могат да си кажат приказката, щото с предимство е "мнението" на "десняка" и уж божем модератора.  Не че лекетата, дето изпълняват тази функция-модераторската, знаят кво правят. Просто не спират да дърдорят и да ни заливат с идиотските си словесни конструкции. Обратното, по отношение на гербавите и сичкото фашаг, ще се спукат да си гънат гръбнаците. Аз и заради това вече не им гледам телевизиите - тази пасмина я познавам отлично, со все битовите и първи интереси и последното, с което мога я свързвам е интересите на обществото. Наемници - тва са, свободата на словото и журнализма го остави на фантастичната литература...