Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:23:59

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2089819 пъти)

0 Потребители и 89 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31500 -: Март 14, 2023, 16:35:20 »
Но дори да беше обратното какво значение има? Важно е общото салдо.

Има голямо значение. За тебе може и да няма, но за всяка икономика е важно какво и колко изнася и какво и колко внася.

твърде спорна теза.

ако ще правиш секторален анализ - обяви го.

но за общото здраве на икономикака, около което спекулираш, при игнориране на доларовата инфлация тези стойности са добър и ясен показател.

или искаш проблемите на доларовата инфлация да ги изкараш проблем на търговията русия-китай?

ае стига алтернативно-сексуалщина....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31501 -: Март 14, 2023, 16:44:01 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31502 -: Март 14, 2023, 16:48:28 »
Хубаво е да четеш всичко, а не само каквото ти е угодно. Написал съм, че е важно общото салдо. Т.е. търговския баланс от целия износ и внос, независимо дали е с Китай, Индия, ЕС, САЩ и т.н. С една държава може да имаш положителен търговски баланс, с друга отрицателен и т. н.

Ми прочетох го всичко. Говориш за Китай. Общото салдо е важно, разбира се. Но в двустранните отношения се гледа конкретния баланс. Щом казваш, че общото търговско салдо на Русия е положително и тя изнася повече, отколкото внася, ще го приема, макар да ми звучи съмнително. Все пак за мен е важно какво изнасяш и какво внасяш.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31503 -: Март 14, 2023, 16:49:30 »
Апропо търговията на САЩ и Китай тръгва надолу.За януари 2023г минус 17% спрямо януари 2022г.

Днес САЩ, Англия и Австралия демонстративно сключиха АУКУС.

Китайците ако имат малко мозък требе бързо да си кешират американските ДЦК и да си вдигат гълъбите.

Шот накрая ще бъдат яко измуфтени.Ни пари, ни чипове и една верига от англосаксонски бази около тях.....

 :popcorn:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31504 -: Март 14, 2023, 16:51:14 »
Хубаво е да четеш всичко, а не само каквото ти е угодно. Написал съм, че е важно общото салдо. Т.е. търговския баланс от целия износ и внос, независимо дали е с Китай, Индия, ЕС, САЩ и т.н. С една държава може да имаш положителен търговски баланс, с друга отрицателен и т. н.

Ми прочетох го всичко. Говориш за Китай. Общото салдо е важно, разбира се. Но в двустранните отношения се гледа конкретния баланс. Щом казваш, че общото търговско салдо на Русия е положително и тя изнася повече, отколкото внася, ще го приема, макар да ми звучи съмнително. Все пак за мен е важно какво изнасяш и какво внасяш.
Ето https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Turgoviyata-mezhdu-Rusiya-i-Kitai-se-uvelichi-s-edna-treta-do-rekordnite-190-miliarda-dolara-1529571
А ти може да се съмняваш колкото си искаш.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31505 -: Март 14, 2023, 16:53:40 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.

процесът тече поне от четири години.

тия дни нищо извън графика не се е случило.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31506 -: Март 14, 2023, 16:57:55 »
Е кво се карате
Поувеличила се търговията на Русия с Китай .Голяма работа.
Ама да видите търговията на Китай със САЩ - 600млрд, със ЕС-500млрд.
Дигнала а била търговийката на руснаците..
На кьоравият и едното око ще извадят нашите шашкъни, които се чудят како да пишат по вестниците, само и само да не пишат това което трябва

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31507 -: Март 14, 2023, 17:00:40 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.
За съжаление това с което се заглавичкваме като Украйна, фалит на банки е мижи да те лажем.
"Враговете" САЩ, РФ и Китай дружно надувха балона на ковида, сега и цифровите пари.
Уж всеки е срещу другите, а ни събират като овчарски кучета лаещи на различен глас и ни тикат към кошарата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31508 -: Март 14, 2023, 17:02:14 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.

процесът тече поне от четири години.

тия дни нищо извън графика не се е случило.

Процесът може да е текъл, ама нареждането беше издадено завчера. А за същата работа в САЩ затварят банки и се срива държавата
Някои тук бленуваха за краха на САЩ
https://t.me/MIrvMomente/22275

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1632
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31509 -: Март 14, 2023, 17:05:47 »
Хубаво е да четеш всичко, а не само каквото ти е угодно. Написал съм, че е важно общото салдо. Т.е. търговския баланс от целия износ и внос, независимо дали е с Китай, Индия, ЕС, САЩ и т.н. С една държава може да имаш положителен търговски баланс, с друга отрицателен и т. н.

Ми прочетох го всичко. Говориш за Китай. Общото салдо е важно, разбира се. Но в двустранните отношения се гледа конкретния баланс. Щом казваш, че общото търговско салдо на Русия е положително и тя изнася повече, отколкото внася, ще го приема, макар да ми звучи съмнително. Все пак за мен е важно какво изнасяш и какво внасяш.

---

otvrat,

Това че си патологичен русофоб е известно, но освен това акълът ти е като на ОТРЯДНИК!
 
Казва ти го бивш офицер - Captain.


Според Ройтерс
https://www.reuters.com/business/chinas-trade-with-russia-surges-double-digit-pace-jan-feb-2023-03-07/ :
China's exports to Russia jumped 19.8% in the first two months, to a total of $15 billion, while it recorded shrinking demand from markets elsewhere. Imports from Russia soared by 31.3% to $18.65 billion.
That left the world's second-biggest economy's trade deficit with Russia at about $3.6 billion.


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31510 -: Март 14, 2023, 17:10:29 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.

процесът тече поне от четири години.

тия дни нищо извън графика не се е случило.

Процесът може да е текъл, ама нареждането беше издадено завчера....
https://t.me/MIrvMomente/22275

не мммммммммм вярно (да се изразя по-меко)

13 октября 2020 года
https://cbr.ru/StaticHtml/File/112957/Consultation_Paper_201013.pdf
ЦИФРОВОЙ РУБЛЬ
Доклад для общественных консультаций

там е доста сдъвкано, би трябвало да можеш да го разбереш

https://cbr.ru/fintech/dr/
а тва е съвсем за чайници.

би трябвало след като се запознаеш да не говориш повече мммммм неточности по темата

пъ-съ- центробанк отговаря по темата.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31511 -: Март 14, 2023, 17:16:10 »
...otvrat,
Това че си патологичен русофоб е известно,...

човека или не познава фактите, или ги игнорира и ръга предимно непредизвикани обиди в текстовете си.
после се тръшка, че е невинно-охладен, без да вижда причинно-следствената връзка.

не че ми пука от обвиненията му, ама пусто се надявам да спре най-после да вика на бялото - черно.....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31512 -: Март 14, 2023, 17:24:15 »
Аз пък не мисля, че големият износ е непременно печелившата стратегия. Но на първо време да се постигне баланс, ще е нещо добро. Какво пречи всичко да се развива според нуждите, без да се бърза? Кому е полезен един задръстен с боклуци пазар? Образно казано.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 17:29:49 от dabedabe »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31513 -: Март 14, 2023, 17:33:32 »
Аз пък не мисля, че големият износ е непременно печелившата стратегия. Но на първо време да се постигне баланс, ще е нещо добро. Какво пречи всичко да се развива според нуждите, без да се бърза? Кому е полезен един задръстен с боклуци пазар? Образно казано.

не знаеш целите и задачите на руснаците.

не знаеш целите и задачите на китайците.

да даваш акъл как според теб те трябва да търгуват помежду си за да бъде според теб правилно е егаси високото самомнение и тотално с нищо неподкрепено самочувствие.

но ти си пиши, де. може и няколко емотикончета да шибнеш, да подкрепиш писанията си....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31514 -: Март 14, 2023, 17:44:19 »
Аз пък не мисля, че големият износ е непременно печелившата стратегия. Но на първо време да се постигне баланс, ще е нещо добро. Какво пречи всичко да се развива според нуждите, без да се бърза? Кому е полезен един задръстен с боклуци пазар? Образно казано.
Араби, както и норвежци, швейцарци и др. не мислят така. Трупат си бели пари за черни дни.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31515 -: Март 14, 2023, 17:44:51 »
Никой не отбеляза, че преди да дни Путин издаде нареждане за въвеждане на цифрова рубла.

процесът тече поне от четири години.

тия дни нищо извън графика не се е случило.

Процесът може да е текъл, ама нареждането беше издадено завчера....
https://t.me/MIrvMomente/22275

не мммммммммм вярно (да се изразя по-меко)

13 октября 2020 года
https://cbr.ru/StaticHtml/File/112957/Consultation_Paper_201013.pdf
ЦИФРОВОЙ РУБЛЬ
Доклад для общественных консультаций

там е доста сдъвкано, би трябвало да можеш да го разбереш

https://cbr.ru/fintech/dr/
а тва е съвсем за чайници.

би трябвало след като се запознаеш да не говориш повече мммммм неточности по темата

пъ-съ- центробанк отговаря по темата.


Вместо мъмъта, да си чел вчерашните вестници.Откога центробанк е говорител на президента ?
И стига си писал глупости днес.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31516 -: Март 14, 2023, 17:53:34 »
Какъв ви е проблема, човечета?
Всички страни купуват продават.
Увеличила си Русия търгоията срямо Китай
Ми нали затова бяха тези санкции . Да я загонят към Китай, за да стане зависима и суровинен придатък на жълтите. Зависима едва ли ще стане, но партнерът на ЕС, Китай се нуждае от суровини.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31517 -: Март 14, 2023, 17:59:36 »
секуко, вие разбира се сте по-наясно с нещата. Аз се облягам на историята.
......................
Алиса аз примерно не съм против арабите да продават пясък, или непалците камъни, макар това да мести центъра на тежестта на Земята. Абе ще дорастем да се простим с лукса. Римляните са виновни. Хванах се за главата, като видях каменни тетки за водопровода в Никополис ад Иструм.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 18:16:04 от dabedabe »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31518 -: Март 14, 2023, 18:01:44 »
Вместо мъмъта, да си чел вчерашните вестници.Откога центробанк е говорител на президента ?
И стига си писал глупости днес.

вестниците не са сериозен извор.
пуснах ти официалния сайт на отговорния изпълнител.
дадох ти материал по темата, за да не се излагаш.
държиш да се изказваш без да имаш представа от въпроса - твое право, излагай си се
... иначе последните новини за цифровата рубла са от първи март, за доработване на законопроекта.
... а това, което предстои е тестова версия, изпълнител цетробанк, начало 1 април 2023.

а ти си хараламби там, няма грижи


секуко, вие разбира се сте по-наясно с нещата. Аз се облягам на историята.

няма проблем, но мммммм спорните изказвания предполагат уточнения и-или защита.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 18:06:50 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31519 -: Март 14, 2023, 18:09:02 »
Какъв ви е проблема, човечета?
Всички страни купуват продават.
Увеличила си Русия търгоията срямо Китай
Ми нали затова бяха тези санкции . Да я загонят към Китай, за да стане зависима и суровинен придатък на жълтите. Зависима едва ли ще стане, но партнерът на ЕС, Китай се нуждае от суровини.
Да я загонят към Китай, това ли беше целта? :) Все си мисля, че целта им е съвсем друга.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31520 -: Март 14, 2023, 18:19:31 »
Quote (selected)
Да я загонят към Китай,
Аз си мисля, че краварите се чудят как да я отделят от Европа още от време оно, а от десетина- петнайсе години и от Китай.
С първото, поне засега - доката уруспийчетата управляват и васалчетата ги подкрепят, почти успяха.
Но за сметка на второто и руснаците още преди си го казваха в прав текст - не искате нашите енергоресурси?
Китай и Индия /що все изпускате и тази страна, вече с еднакво население и GDP PPP колкото на япония и германие взети заедно?/ - ги чакат.
Искам да подсетя нещо, което го поствам чать-пать отдавна.
Всичко е временно, дори и краварите. Уруспийчетата също.
За Китай, Русия и Индия - не съм съвсем сигурен, може би ще останат и след краварчетата и след уруспийчетата и вероятно затова руснаците не изхвърлят на боклука отношенията си с Европа.
Може да дойде ден да се здрависат пак задръстените европейци с "нецивилизованият свят".
Кой ще е първи?
Уф! Как лети времето. Писах го онова за набиването на клин между СССР и Китай ей тъй, без да се замисля много!
То минали вече 50 г.!!!
Кисинджър.
И къде е клинът сега?
« Последна редакция: Март 14, 2023, 18:26:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31521 -: Март 14, 2023, 18:24:25 »
Quote (selected)
Аз си мисля, че краварите се чудят как да я отделят от Европа още от време оно, а от десетина- петнайсе години и от Китай.
Отделянето от Европа е стара мечта на наглосаксите от острова и отвъд океана.
Толкова векове работят в тази посока че се увлякоха, не сметнаха че Китай и Индия не са ония полуколонии от преди 50 години.
Е, набутаха Русия при тях и се сетиха че това не е било добра идея.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31522 -: Март 14, 2023, 18:28:36 »
Quote (selected)
Отделянето от Европа е стара мечта на наглосаксите от острова
За островчето - ясно, още от освободителната ни война сме го изпитали на наш гъз.
Което не пречи, на мнозина съвременни олюви да лижат островитянския ин диз момънт с упование.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 19:19:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31523 -: Март 14, 2023, 18:34:11 »
То минали вече 50 г.!!!
Кисинджър.
И къде е клинът сега?


Ейй, къде се върна!
Клиновете бяха успешни, и .. няма СССР!
Разчистиха мястото за „комунистически„ /хи,хи/ Китай.
Комунистически ;), комунистически ;), пък той от няколко дни вече официално нацистки
Слава товарищу Си! Слава!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31524 -: Март 14, 2023, 18:39:57 »
Западняците няма да преодолеят надменността/предубежденията си и Европа няма да се обедини въпреки всички напъни. Има многовековни наслоения. Тъй че да не прибързваме с еврото. Нека веднъж проявим разум. Никога не е късно, ако тръгнат работите. Но наистина май по-рано от 20 години не е реалистично.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31525 -: Март 14, 2023, 18:46:52 »
Западняците няма да преодолеят надменността/предубежденията си и Европа няма да се обедини въпреки всички напъни. Има многовековни наслоения. Тъй че да не прибързваме с еврото. Нека веднъж проявим разум. Никога не е късно, ако тръгнат работите. Но наистина май по-рано от 20 години не е реалистично.


Какво значи Европа няма да се обедини?
Европа винаги си е била сплотена като една банда разбойници

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31526 -: Март 14, 2023, 18:49:16 »
Quote (selected)
На 13/Март/2023 беше учредено МЕЖДУНАРОДНО ДВИЖЕНИЕ РУСОФИЛИ  в Москва, от 53 държави, имащо  2.7 млрд. симпатизанти. Днес за ПРЕДСЕДАТЕЛ  единодушно беше избран НИКОЛАЙ МАЛИНОВ.
Това е от Румяна Ченалова.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31527 -: Март 14, 2023, 19:11:48 »
Colonelcassad, [14.03.2023 18:57]
По официально неподтвержденным сообщениям в Черном море по неизвестным причинам упал американский разведывательно-ударный БПЛА MQ-9 Reaper.

Colonelcassad, [14.03.2023 19:07]
Турки пишут, что американский разведывательно-ударный БПЛА MQ-9 Reaper упал после "столкновения" с российским патрульным истребителем Су-27.

https://t.me/boris_rozhin/80442
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31528 -: Март 14, 2023, 19:13:28 »
Европейское командование армии США заявляет, что российский истребитель физически столкнулся с американским дроном MQ-9 Reaper, после чего дрон упал в международных водах Черного моря. Байдену доложено об инциденте.
https://t.me/boris_rozhin/80443

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31529 -: Март 14, 2023, 19:20:33 »
петров? баширов?



https://edition.cnn.com/2023/03/14/politics/russian-jet-us-drone-black-sea/index.html

Quote (selected)
The Reaper drone and two SU-27 Flanker jets were operating over international waters over the Black Sea when one of the Russian jets intentionally flew in front of and dumped fuel in front of the unmanned drone, according to the official. One of the jets then damaged the propeller of the Reaper, which is mounted on the rear of the drone, the official said. The damage to the propeller forced the US to bring down the Reaper in international waters in the Black Sea.

“At approximately 7:03 AM (CET), one of the Russian Su-27 aircraft struck the propeller of the MQ-9, causing U.S. forces to have to bring the MQ-9 down in international waters. Several times before the collision, the Su-27s dumped fuel on and flew in front of the MQ-9 in a reckless, environmentally unsound and unprofessional manner. This incident demonstrates a lack of competence in addition to being unsafe and unprofessional,” US Air Force Gen. James B.Hecker, commander, U.S. Air Forces Europe and Air Forces Africa said in the statement.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31530 -: Март 14, 2023, 19:30:01 »
Цитат на: dabedabe
Западняците няма да преодолеят надменността/предубежденията си
и Европа няма да се обедини въпреки всички напъни. Има многовековни наслоения.

Западно-европейците (келтите) мразят до смърт източно-европейците (славяните). На генетично ниво. Атавистично-историческа омраза.

Мразят и презират и тези изт.-европ./славяни, които с лъжи и насилие са успели да превземат. Т.е. поляци, литовци, чехи, словаци, хървати. А нас (българите) най-много.

Северно-европ., т.е. германските народи пък явно са доста глупави и доброволно играят по омагьосаната свирка на келтите.

Помежду си чакалите в ЕС също се мразят, но са единни срещу Русия, православието и генетичната група R1a.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31531 -: Март 14, 2023, 19:32:52 »
Panta rhei, panta chorei!
Напр.!
Quote (selected)
Най-накрая има мирно споразумение в Близкия изток. Не между Израел и арабите, а между Саудитска Арабия и Иран, които се бяха хванали за гушите от десетилетия. И то с посредничеството не на САЩ, а на Китай, пише The New York Times в материал, представен без редакторска намеса от "Фокус“.
Това е сред най-големите и най-превратни събития, които някой можеше да си представи, промяна, която накара главите да се завъртят в столиците по целия свят. Съюзите и съперничествата, управлявали дипломацията от поколения, поне за момента са преобърнати.
https://epicenter.bg/article/NYT--S-tozi-hod-Pekin-slaga-kray-na-diplomaticheskata-hegemoniya-na-SASht-/310892/11/0
Някой до вчера да му е минавало през ума, че пазачите на $ - СА и крепачите на династията ще погледнат в различна посока някога?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31532 -: Март 14, 2023, 19:46:49 »
Френско- германската любоф е твърде сомнителна и нетрайна, мисля. Полша пак е проблем, определено. Мириканците изтрепаха индианците по 99 начина и проблеми нямат. Фърлят им по някой долар в каменистите резервати. и ги показват по телевизията, цъфтят демек.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31533 -: Март 14, 2023, 19:47:38 »
Panta rhei, panta chorei!
Напр.!
Quote (selected)
Най-накрая има мирно споразумение в Близкия изток. Не между Израел и арабите, а между Саудитска Арабия и Иран, които се бяха хванали за гушите от десетилетия. И то с посредничеството не на САЩ, а на Китай, пише The New York Times в материал, представен без редакторска намеса от "Фокус“.
Това е сред най-големите и най-превратни събития, които някой можеше да си представи, промяна, която накара главите да се завъртят в столиците по целия свят. Съюзите и съперничествата, управлявали дипломацията от поколения, поне за момента са преобърнати.
https://epicenter.bg/article/NYT--S-tozi-hod-Pekin-slaga-kray-na-diplomaticheskata-hegemoniya-na-SASht-/310892/11/0
Някой до вчера да му е минавало през ума, че пазачите на $ - СА и крепачите на династията ще погледнат в различна посока някога?


Това вчера го обсъждахме.
Действието е може би е по важно и от фалитите на банките в САЩ.
Времето ще покаже.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31534 -: Март 14, 2023, 19:48:50 »
...MQ-9 Reaper....



Forte10 долетался. Он почти каждый день взлетал с Сицилии и кружил вдоль Крыма.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 19:53:54 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31535 -: Март 14, 2023, 19:53:39 »
Уви, днес "рибарите" (Михаил Звинчук и др.) са въвели забрана за показването на картите си отдругаде. Тя важи и за всички стари карти, които съм давал тук. Е, те и без това са стари, затова за тях това не е толкова голям проблем. Но поради тази забрана, отсега нататък, докато трае тя (а изобщо не се знае дали някога ще я вдигнат, защото тенденцията е към постоянно ожесточаване на правилата и по-нататъшно превръщане на Интернет в поредното бойно поле), за да виждате картите им, ще трябва да щраквате върху препратката към тях, която ще ви давам в тази тема, като например тази препратка:

https://rybar.ru/piwigo/upload/2023/03/14/20230314183739-2aa90045.jpg

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31536 -: Март 14, 2023, 20:02:47 »
...MQ-9 Reaper....



Forte10 долетался. Он почти каждый день взлетал с Сицилии и кружил вдоль Крыма.



Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31537 -: Март 14, 2023, 20:03:32 »
ШОО!

Харесвам мириса на ескалация късно вечер...

Путин е още плахичък.Съветите сваляха редовно самолети на реднеците.

Би било вълнуващо да има Карибска криза 2....

 :popcorn:


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31538 -: Март 14, 2023, 20:04:03 »
lucho, картите без обяснение на ситуацията, не са много полезни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31539 -: Март 14, 2023, 20:05:34 »
Quote (selected)
...MQ-9 Reaper....
Ся, из други сайтове пише, че дрончето се е случило опасно близо до задника на Сушката, когато последната нещо е пръднала.
Тукънкъ му викаме - на кофти място, по кофти време.
Не ми стига езиковата култура да го предам нюанса на "американски".
Няма да е зле и некои "нули" от истаблишмънта краварски да понаучат по некой БГ икспрешн!
Ше им е от полза.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31540 -: Март 14, 2023, 20:58:52 »
Американский беспилотник нарушил границы района режима использования воздушного пространства над Черным морем, на перехват вылетели истребители, сообщило Минобороны.
В ведомстве уточнили, что инцидент произошел сегодня утром в районе Крыма. По данным министерства, дрон с выключенными транспондерами летел в направлении российской границы. После его обнаружения в воздух подняли истребители из состава дежурных сил противовоздушной обороны.
Как сообщили в Минобороны, в результате резкого маневрирования американский беспилотник перешел в неуправляемый полет, потерял высоту и упал в воду. В ведомстве подчеркнули, что российские истребители не применяли бортовое вооружение и не вступали в контакт с дроном.
https://ria.ru/20230314/bpla-1857893849.html

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31541 -: Март 14, 2023, 21:05:28 »
Звучи логично!
Просто се насрал, а според n-тия закон на аеродинамиката - с пълни гащи не се лети! :bigok: :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31542 -: Март 14, 2023, 21:06:19 »
...MQ-9 Reaper....
:ok:

Официальное заявление МО РФ о ситуации с упавшим американским дроном:

1. Утром 14 марта т.г. над акваторией Черного моря в районе Крымского полуострова средствами контроля воздушного пространства ВКС России зафиксирован полет американского беспилотного летательного аппарата MQ-9 в направлении Государственной границы Российской Федерации;

2. Полет беспилотного летательного аппарата осуществлялся  с выключенными транспондерами с нарушением границ района временного режима использования воздушного пространства, установленного в целях проведения специальной военной операции, доведенного до всех пользователей международного воздушного пространства и опубликованного в соответствии с международными нормами;

3. С целью идентификации нарушителя в воздух были подняты истребители из состава дежурных по ПВО сил. В результате резкого маневрирования в районе 9.30 (мск) беспилотный летательный аппарат MQ-9 перешел в неуправляемый полет с потерей высоты и столкнулся с водной поверхностью;

4. Российские истребители бортовое вооружение не применяли,  с беспилотным летательным аппаратом в контакт не вступали  и благополучно вернулись на аэродром базирования.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31543 -: Март 14, 2023, 21:08:31 »
В районе "тактического применения авиационного керосина" силы Черноморского флота ведут поиск и подъем обломков упавшего американского разведывательно-ударного дрона MQ-9 Reaper. Опубликованы и записи переговоров в районе падения дрона https://t.me/milinfolive/97987 (вторая запись) указывающие на проводимый поиск. Возможно, что-то интересное смогут выловить. Судя по переговорам, что-то уже выловили. В свое время иранцы завалили RQ-4 Global Hawk и смогли выловить в море кой-чего полезного для своей дроностроительной программы.

https://t.me/boris_rozhin/80451
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31544 -: Март 14, 2023, 21:13:27 »
Test

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31545 -: Март 14, 2023, 21:16:21 »
lucho, картите без обяснение на ситуацията, не са много полезни.
Добре, отсега нататък ще давам препратка не към самата карта, а към обяснението на ситуацията, където си има препратка към картата в едър мащаб. За горната карта обяснението е тук:

https://t.me/rybar/44619

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31546 -: Март 15, 2023, 14:32:26 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31548 -: Март 15, 2023, 18:08:10 »
Руснаците се потопиха яко, не знам подводните ( като извънземна цивилизация ) на кого ще помагат.
 
Quote (selected)
Путин: Кораб на "Газпром" откри доказателства за възможно наличие на друго взривно устройство на тръбата "Северен поток"
https://glasove.com/novini/putin-korab-na-gazprom-otkri-dokazatelstva-za-vazmozhno-nalichie-na-drugo-vzrivno-ustroystvo-na-trabata-severen-potok

Трябва да им се признае на мириканците 3 от 4 са гръмнали, а можеше хич!

Quote (selected)
Ескалация: Русия ще се опита да извади американския дрон
https://www.vesti.bg/sviat/eskalaciia-rusiia-shte-se-opita-da-izvadi-amerikanskiia-dron-6163646
Може да е ужасно непрофесионално и още по-неекологично, ама кофа керосин срещу дрон за няколко милиона си е "кокошка за кон"
И накрая нещо за назе надземните:
Quote (selected)
"Транснефт" откри взривни устройства край нефтопровода "Дружба" в района на Брянск
https://glasove.com/novini/transneft-otkri-vzrivni-ustroystva-kray-neftoprovoda-druzhba-v-rayona-na-bryansk

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31549 -: Март 15, 2023, 18:19:33 »
Днешна сводка за положението в и около Артьомовск:

https://t.me/rybar/44663

Приятна изненада! Картите пак могат да се влагат в други страници:



Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31551 -: Март 15, 2023, 21:17:33 »
ама кофа керосин срещу дрон за няколко милиона си е "кокошка за кон"

Викат му "препикаване", в животинския свят победителят препикава победения, тук обаче са препикавали с керосин и после са заставали със соплото пред дрона, така твърдят американцитеможе би в опит да го подпалят, най-вероятно дронът е загубил летателност от турбулентната следа, оставена от руския изтребител.
Да не забравите да гласувате!  ;)


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31553 -: Март 15, 2023, 22:04:05 »
Председателят на Българско национално движение «Русофили», 54-годишният историк и политик Николай Малинов, който беше включен в санкционните списъци на САЩ и Великобритания, бе избран единодушно за председател на Международното движение на русофилите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31554 -: Март 15, 2023, 23:45:31 »
Монархистите имат по голяма подкрепа отвън, от колкото вътре в Русия.
Леваците като ударят един Майдан, и сложат Навални за президент, радетелите за възстастановяването на Империята и  тронясване на Гогенцолерна ще глътнат вода.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31556 -: Март 16, 2023, 03:27:28 »
Russia warns 'hostile' U.S. aircraft away from its border after drone crash
https://www.msn.com/en-us/news/world/russia-warns-hostile-u-s-aircraft-away-from-its-border-after-drone-crash/ar-AA18EaYI?ocid=hpmsn&cvid=4c71f5af8def421980d5639f8f05935d&ei=37
"We perceive any actions involving the use of American weapons and military equipment as openly hostile," ambassador Anatoly Antonov said "

Жега!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31557 -: Март 16, 2023, 05:53:07 »
Анатолий Антонов: Ако САЩ атакуват руски самолет в международното въздушно пространство може да метнем ядрена бомба върху САЩ!

 :popcorn:

« Последна редакция: Март 16, 2023, 05:58:23 от ЗИП »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31558 -: Март 16, 2023, 07:28:31 »
Анатолий Антонов: Ако САЩ атакуват руски самолет в международното въздушно пространство може да метнем ядрена бомба върху САЩ!
Дипломатическият тон преминава в кресчендо.
----------------------
През време на враждата си с френския крал Франсоа I, Хенрих VIII решил да изпрати  чрез епископ Боне до братовчед си писма, които можели да се определят като всичко друго, но не и помирителни.
- Сър, - казал епископът,- ако предам тия писма, това ще ми коства главата.
Хенрих кипнал от гняв:
- Нека господин братовчед ми само да посмее! Ще заповядам тогава да отсекат главите на всички французи, които живеят в Англия!
- Добре, - рекъл кротко Боне,- боя се само, че никоя от тия глави не ще прилегне на моя врат!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31559 -: Март 16, 2023, 10:19:39 »
Ветроходно-атомна подводница :))) :))) :)))