Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 15:40:33

Автор Тема: "СЕГА" става седмичник  (Прочетена 11343 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
"СЕГА" става седмичник
« -: Ноември 24, 2019, 09:07:17 »


Quote (selected)
Едно от малкото всекидневни издания - вестник СЕГА, става седмичник от Нова година.

Това става ясно от каталога на Български пощи за абонамент на периодичните издания през 2020 г. За следващата година вестникът ще има само 48 броя.

Досега всекидневникът излизаше от понеделник до събота, а от януари ще има само съботно издание. През останалото време новини ще се публикуват в сайта му.

Все още "СЕГА" не е обявил официално промяната.

Няма планове за намаляване на броевете на други големи вестници, става ясно още от каталога на Пощите. Въпреки информациите (които пред OFFNews не бяха потвърдени), че ще бъде спряно неделното разпространение на няколко вестника, от абонаментния списък става ясно, че и "24 часа", и "Телеграф" ще продължат да излизат седем дни в седмицата.

Останалите национални всекидневници - "Труд","България днес", "Земя" и "Дума" - нямат неделни издания.
тук
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2019, 09:54:03 »
тъжно, но напълно предсказуемо. стават като 'стандарт'.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2019, 10:07:31 »
Издържаха сравнително дълго без финансите на Газпром.
Преди две години щеше да ми липсва, сега не.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2019, 10:11:27 »
Като юноша търчах събота рано сабахлям да си купя вестника. Заради антологията, туристическата притурка, добре подредената програма на телевизията и най-вече съдържанието. Бях приучил РЕПаджийката да ми пази един брой ако се успя, че свърваше. А СЕГА... сега ми е достатъчно сутрин да метна едно око на коментарника, ако имам задръжки и веднага след това получавам нужния спазъм за възела на санитарите. Кой каквото си направи сам, никой друг не мож му го направи.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2019, 10:14:06 »
 :b0201:

Quote (selected)
Кой каквото си направи сам, никой друг не мож му го направи.
:way_to_go-1308:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2019, 10:15:48 »
Преди две години щеше да ми липсва, сега не.

 :way_to_go-1308:

като цяло заложиха на сбъркана програма за развитие - да събират коментари под копи-пейстовете, а не под авторските новини. като прибавим и постоянното лошо качество на горещите, новия сайт с всичките му кусури, променената модерация /аз все още мисля, че форумът не е техен/, и имаме, каквото имаме.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2019, 10:35:07 »
За авторски материали трябват финанаси.
Допускането на "автори" като Аделина вероятно плащащи за да публикуват пасквилите си ( тя или някое НПО ) измести интереса от статиите към "новините"
Преведени през гугъл.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 10:40:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2019, 10:49:03 »
Отдавна беше очевидно накъде вървят работите. Виждаше се, че агонията ще е до местните избори и ако няма чудо на тях, счетоводно приключване.
Разгониха си сами уникалния форум, нещата ставащи за четене са прашинки. Няма как да съществува всекидневник с основно съдържание копи-пейст хроника на вчерашния ден. Дано поне да запазят част от хората за да просъществуват и като интернет издание.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #8 -: Ноември 24, 2019, 10:54:52 »
Преведени през гугъл.
Гугъл едно на ръка и масови, понякога смайващи синтактични грешки.
Имаше до скоро един/една ablepsia - по цял ден си скъсваше да ги спелчеква...
В горещите най-вече, те явно са различен отдел.
Да не говорим за някаква мисъл при оформянето на дописката - контента да речем за американски айроплани, те изтропали картинка на МиГ-29. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2019, 10:55:23 »
Допускането на "автори" като Аделина вероятно плащащи за да публикуват пасквилите си ( тя или някое НПО ) измести интереса от статиите към "новините"

а, не, горещите новини обираха коментарите още от стария форум, и оттогава тенденцията беше ясна. всякакви раздели като 'родни новини', 'икономика', 'чужбина' загубиха смисъл, защото новините бяха публикувани и коментирани предварително. и редките случаи, когато авторът добавяше съдържание, оставаха почти незабелязани.

после, мисля вече в новия сайт, промениха съботния брой и той стана само първа и наблюдател.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2019, 11:29:53 »
ВМЕСТО ЕПИТАФИЯ

- Предсказуем бе, Залеза, но все пак не ми се вярваше, че ще е скоро. Вероятно заради пресантименти от Миналото за гордият тогава, четен и търсен вестник и форум.

Веднъж навремето, когато се отделиха от Скай-форума, ме бяха клъцнали без сериозен повод за дълго време. Бях коментирал отделянето, а и тогава недолюбвах определен Коментатор носещ Короната на изданието. Временно я носеше, факт - после го разкараха. И след това бях споменавал тук-там за сегрегацията ми и бях неочаквано възстановен.

След НГ 2018, ме отрязаха заради онази кокошка (в добрият смисъл), Марини - но и тя свърши изявите си - снасяше запъртъците си до скоро там. Остракираха ме заради критиката ми към идеите 'и и сърдечното ми предложение да дам 20лв. за една нова, по-хубава снимка. Бях намерил такива из мрежата - тя действително е имала нявга и БЛАГ израз, докато нейния лик над статиите 'и имаше вид на комисар-екзекутор - само тужурката и нагана липсваха.

Също, по време на коментарите около заплануваният последен, нов форум, бях писал, че не намирам желанието ИМ да пускат шпионски софтуер в компютрите ни и то, с "наше съгласие", за законно! Имаше един злобен и преиначаващ изразеното от мен, отговор. Тогава още ми светнаха лампите, че най-малкото предизвиквам силно раздразнение в нечии междуушия, ако не и повече... Както и да е, но преди месец, два, ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪД ПОСТАНОВИ, че никой няма право да изнудва съгласието на потребителите в мрежата, за да допускат зловреден шпионски софтуер в компютрите си!!! Но тази новина се промъкна само тук-там, вероятно защото, дружно, всички информационно-медийни фекалисти тъдява си спестиха публичният ШАМАР. Повечето продължават да искат съгласие за "бисквитките" си и подобни ВЪШКИ.
 8)
- В този смисъл бях подготвил писмо до Гл. Редакторка, даже мислех да е Отворено писмо тук, но в крайна сметка се въздържах. Защото, както и други пишат, е крайно нечистоплътно човек да контактува и "съжителства" с разни тролски отпадъци и оръфляци и да цапа ника си там, всред тях. СЕГА ги въведоха и ги обгрижват на воля - в преди гордият и компетентен, Форум! Вероятно причината е да послужат като един вид Индулгенция за вярност, заради промъкващите се от време на време критични статии и особено, карикатури. Но е и ясно, че влизането в крак с останалите медийни клакьори вирещи 4-буквия пред Козяк, изисква и съответните публични Метани и Заверения във Благонадеждност под формата на ежедневни потвърждения. Смехотворната "статия" от петък-събота, превъзбудила правоверните атлантици, кацна подобно прословутата черешка върху тортата.
 :smokin:
И ето: - ден, два след това, истинската "Торта" се пльосна на паважа. Времето бави, но не прощава - произнася винаги присъдата си!
 :bluegrab:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2019, 11:40:14 »
И ето: - ден, два след това, истинската "Торта" се пльосна на паважа. Времето бави, но не прощава - произнася винаги присъдата си!

Днес са изровили Сашко европския дупетатин.

Quote (selected)
Ал.Йорданов: В Сърбия се създава втора руска държава на Балканите

https://www.segabg.com/hot/alyordanov-surbiya-se-suzdava-vtora-ruska-durzhava-na-balkanite

Ще текат реки от фекалии следващите двайсетина броя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2019, 13:07:59 »
Каквато е в момента, Сейчасната г@зета, барабар с форума си (с все по-смаляващи се остатъчни изключения), ни за месечник, ни за годишник дори не става - все по-просташки заглавия, почти нулева информативност за сметка на все по-нагла и агресивна пропаганда. Онзи ден се появи в “Наблюдател” научнопопулярно четивце с Менделеева рандомизция /на гените/ - нерде Менделеев, нерде Мендел...
Да не говорим, че копи-пейсатваха най-вече от Фокусниците /ако някой има потребност да се информира точно пък от фокусници с целия им ореол, за какво му е да рови из Сейчас/.

Жалко, но това отдавна, особено пък след преформатирането, не е вестникът /и форумът/, с които трепетно си започвах деня.

Царе сме да разсипваме създаденото.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 14:27:40 от SvSophia »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2019, 14:26:26 »
Царе сме да разсипваме създаденото.
А дали е разсипия, или наложителна смяна на курса? Доброзорна тъй да се каже...
Може и да е само моя фантазия, няма как да го знам.
Все пак да създаваш национален ежедневник си е задачка.
Но, станалото станало. Няма смисъл да се оплакваме като бабите пред блока.
Остава ни само да наблюдаваме и по възможност да се забавляваме. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2019, 14:29:52 »
Има нещо мистериозно в тази предизвестена смърт. Като се започне от 2007-2008 до към 2012 г има нарастване на уникалните посещения от 6 млн на 10 млн,  а презарежданията плътно над 30 млн годишно. След това, до около 2017 уникалните се качват почти до 15 млн а презарежданията до около 40 млн. Доста добре. В средата на 2018 се направиха мистериозни реформи, в резултат на които за цялата 2018 г посещенията спадат с 67%, а за 2019 са около 1 милион и уникални посещения и символичен брой презареждания.
Интересно е кой и защо направи това.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2019, 14:36:21 »
Не ми се коментира тази тема, но Калинчо постави въпрос.

Моят отговор кратък е следният. Технологиите напреднаха и спонсорът реши да закрие лабораторията.  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2019, 14:37:19 »
Интересно е кой и защо направи това.

Много интересно! Собственикът и редакцията. Още от Орешарски беше ясно, че вече са се продали Толкова за "независимата, критична преса". Каквато Сега никога не е била.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2019, 14:47:17 »
Интересно е кой и защо направи това.

Много интересно! Собственикът и редакцията. Още от Орешарски беше ясно, че вече са се продали Толкова за "независимата, критична преса". Каквато Сега никога не е била.
Орешарски падна 2014, а сривът е от 2018, едни още 4 години.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2019, 14:52:51 »
За мен по-неясен остава отговорът на въпроса "Защо таковаха майката на форума"
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 16:57:43 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2019, 14:56:46 »
Хвърляте боба по неправилен начин. :too_happy-1067:
Преди три-четири години започват проблемите на Сашо Дончев с руските партньори.
Много източени пари от общата фирма.
Част, малка са отивали за издръжка на вестника.
Сега те го съдят, вероятно ще му вземат всичко и вече имаме нов русофоб и нов русофобски вестник и сайт.
Останалото е ясно, нова редакционна политика, старите читатели се оттеглят, нови няма. В сайта се разгонват русофилите, лансират се сегашните смешници и резултатът е на лице.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2019, 15:04:33 »
Орешарски падна 2014, а сривът е от 2018, едни още 4 години.

Не е вярно! Може би не си забелязал. Смяната на редакционната политика започна с правителството на Орешарски. И постепенно тръгна в посока на открито русофобство. Големите чистки започнаха на антиамериканска основа. Отврат е еди от репресираните. Сега никога не е бил сериозен вестник, въпреки неговите напъни. Не бъркайте форума с вестника. Но най-смешното бяха постоянните вопли за "свобода на словото". И това от хора, които като фураджийски лопати се въртят по прищевките на газдата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2019, 15:07:24 »
Косвена щета от не сбъдването на Южен поток.
По подобни причини отстраниха наскоро и Златев от ръководството на Лукойл.
Не спазени обещания, провалени сделки.
Колумбийските картели и за по-малки сделки режат глави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2019, 15:09:55 »
За ме по-неясен остава отговорът на въпроса "Защо таковаха майката на форума"

Кое не ти е ясно? Лабораторията, писах по-горе, я затварят и белите мишки, немилосърдно, са оставени да се оправят сами, вместо да бъдат евтаназирани. И като им отвориха вратичките на клетките откъм канализацията нахлуха други, нелабораторни или пък изтървани от други лаборатории гризачи с твърде непочтени намерения. Включително, спрямо майката на форума. 18+ ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2019, 15:13:27 »
Косвена щета от не сбъдването на Южен поток.

Много по-рано. Когато шунтираха Дончев от посредник. Кога беше това? Дето Боцко се хвалеше? Но в началото го даваха по-предпазливо с русофобията. Макар да се усещаше между редовете, публикациите и т.н. Но радикалната и открита смяна на курса стана с прояната на "формата". В пресата такъв рязък завой винаги е свързан със сериозни неща.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2019, 15:17:16 »
Орешарски падна 2014, а сривът е от 2018, едни още 4 години.

Не е вярно! Може би не си забелязал. Смяната на редакционната политика започна с правителството на Орешарски. И постепенно тръгна в посока на открито русофобство. Големите чистки започнаха на антиамериканска основа. Отврат е еди от репресираните. Сега никога не е бил сериозен вестник, въпреки неговите напъни. Не бъркайте форума с вестника. Но най-смешното бяха постоянните вопли за "свобода на словото". И това от хора, които като фураджийски лопати се въртят по прищевките на газдата.
Не говоря за редакционната политика, а за сриването на медията. Както стана дума, едни 4 години това не оказваше сериозно влияние.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2019, 15:17:33 »
Новият формат е дело на новите владетели, явно старият е бил прекалено свободен и труден за контрол.
Евтин, с орязани функционалности, без възможност за комуникация между посетителите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2019, 15:18:42 »
Сега нещо ми проблясва. Дали рязко увеличеният брой посетители тъдява има нещо общо с обсъжданото събитие?  :m1731:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2019, 15:28:39 »
Сега нещо ми проблясва. Дали рязко увеличеният брой посетители тъдява има нещо общо с обсъжданото събитие?  :m1731:
Всичките ви проблясъци такива...
Темата от днес, напливът от вчера - Корнела е виновна.
Quote (selected)
Най-много за днес: 221. Най-много онлайн: 620 (Ноември 22, 2019, 01:04:39)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2019, 15:34:55 »
Че нещо ще става се шушукаше а и се виждаше от доста месеци. Ако новината за закриването е стигнала другаде преди десетина дни, не е нелогично да се търси някаква връзка...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2019, 16:14:43 »
Дали "Сега" ще е ежедневник, седмичник, месечник или годишник, няма никакво значение за форума им.
А войната срещу Русия, съответно русофилите, в бълг. медии и форуми, на няколко места осъществена чрез смяна на техните собственици, започна през 2008 г.. Явно Мюнхенската реч ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2019, 16:57:12 »
Явно Мюнхенската реч ...

Ами, Мюнхенската реч! Нещата са доста по-прозаични. Спиране на каранчето за цоцане като посредник в доставката на газ. С две думи, шунтиратне от Газпром.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2019, 17:21:08 »
Явно Мюнхенската реч ...

Ами, Мюнхенската реч! Нещата са доста по-прозаични. Спиране на каранчето за цоцане като посредник в доставката на газ. С две думи, шунтиратне от Газпром.
Остави "Сега". Пиша за общите тенденции и причините за тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2019, 17:32:41 »
Quote (selected)
Дали "Сега" ще е ежедневник, седмичник, месечник или годишник, няма никакво значение за форума им.
Така е. Форумът се изтроли отдавна, а взелата се твърде насериозно сибила допълнително оср@ обстановката.
Но пък всичко това (в комбинация с редакционите безумия,  разбира се) води до ясен финал.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2019, 17:39:26 »
Ако все пак е имало някакво просветление от тази Мюнхенската реч то им дойде някъде 2013 или 2014, когато Русия влезна в Сирия и когато си взе обратно Крим. Дотогава тази реч беше минавала покрай ушите им.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2019, 17:51:53 »
8-ма година беше и "грузинската реч". :)
Вярно че с врид Президент...
14-та Крим и республиките.
15-та Сирия.
19-та Венецуела.
Е много и се насъбра на зла Раша, не се трае вече!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2019, 17:52:53 »
Ако все пак е имало някакво просветление от тази Мюнхенската реч то им дойде някъде 2013 или 2014, когато Русия влезна в Сирия и когато си взе обратно Крим. Дотогава тази реч беше минавала покрай ушите им.
Не. Още след наглотъпата грузинска провокация почна активната антируска пропаганда в бълг. медии и форуми. Много рязко и забележимо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2019, 17:57:06 »
Форумът на СЕГА си съществуваше години и без осезаема връзка с вселенски събития и галактически апокалипсиси. Откак взехте да намирате такава, стана ясно на "изследователите", че проектът се е поизчерпал и вече влияе на менталното здраве на лабораторните мишки и плъхове. Което бе ясен индикатор, че му е време. Е, просто му дойде времето.  ???

Quote (selected)
"Цветущото - ще увяхне; изгрялото - ще залезе
Построеното - ще рухне; роденото - ще умре"
Кабир

 ^-^

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2019, 18:03:10 »
Не. Още след наглотъпата грузинска провокация почна активната антируска пропаганда в бълг. медии и форуми. Много рязко и забележимо.

Така е, но аз имах предвид не това, а факта, че те не взеха думите на Путин В.В. насериозно. А по време и след грузинската провокация Русия загуби тотално информационната война със Запада. И взе екстрени мерки - инвестира усилия, пари и талант и сега я печели по всички фронтове.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 20:26:14 от Bacho Кольо »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2019, 18:13:57 »
без осезаема връзка

Тъй, тъй...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2019, 18:14:39 »
Quote (selected)
滚滚长江东逝水,浪花淘尽英雄。
The turbulent river water flows eastward and the waves carry away the heroes.

是非成败转头空。
Looking back, all the wrongs and rights and successes and failures of life seem empty

青山依旧在,几度夕阳红。
The green mountains are still there, and the sun has risen and fallen many times.

白发渔樵江渚上,惯看秋月春风。
White haired fishermen stand near the river. They are used to looking at the seasons of life.

一壶浊酒喜相逢。
A bottle of wine is used to celebrate the meeting of friends who have not seen each other for a long time.

古今多少事,都付笑谈中
Many things have happened from ancient times till now. These all melt into gossip and laughter。

 ^-^

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2019, 18:28:41 »
Така е, но аз имах предвид не това, а фактът, че те не взеха думите на Путин В.В. насериозно.
Че те и сега не го вземат насериозно! Хем сега е къде, къде по-сериозен и мрачен.
И продължават с безобразията - то не бяха спортисти, Скрипали, Гербевци...
Явно натиска и върху медиите е огромен. Не разбирам нищо от журналистика, но си мисля че да правиш независима журналистика е невъзможно. Хеле пък русофилска.
Юри Борисов и Ники Малинов са последния пример.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2019, 18:30:49 »
Да се оправят.
Тяхна си работа.
Старият форум ставаше.
След РЕКОНСТРУКЦИЯТА по навик ходех още няколко месеца, но ми писна и от февруари не стъпвам там. Един път лятото влязох и бързо избягах.
Буратино май е прав за Сашо Дончев и Газпром.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2019, 18:33:49 »
няма да се оправят. тенденциите са против тях. нищо лично.

иначе току-що забелязах как трият в 'гласове' - от 10 коментара са останали само моите, в момента са на първо и второ място и са общо-взето неясни, щото горните са изтрити.
http://glasove.com/categories/novini/news/sled-smyrtta-na-malkiya-aleksandyr-anesteziolozi-napuskat-pediatriyata#comments

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2019, 18:35:03 »
но си мисля че да правиш независима журналистика е невъзможно.

Тя, журналистиката, е измислена и развита не като независим занаят, а като инструмент за лъжене и манипулиране на плебса. Какво значи журналист/журналистика? Нищо! Че чак и обраование измислиха такова. Медиите не информират, а манипулират. В една или друга посока. Всеки коментар на събитие е субективен и манипулативен.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2019, 18:49:26 »
но си мисля че да правиш независима журналистика е невъзможно.

Тя, журналистиката, е измислена и развита не като независим занаят, а като инструмент за лъжене и манипулиране на плебса. Какво значи журналист/журналистика? Нищо! Че чак и обраование измислиха такова. Медиите не информират, а манипулират. В една или друга посока. Всеки коментар на събитие е субективен и манипулативен.
Чети всички думички де. Пиша независима, не пиша обективна.
Какво значи обективна, освен ако не става дума за просто прочитане на уважаемите зрители на някакъв факт - еди къде си что-то гръмна, толкоз умрели, толкоз ранени.
Същото е и с нашите мнения, нищо че сме психопати - всеки гледа и спори от неговата си камбанарийка.
А съвременните медии имат уникален фийдбек с форумите си. Но не го ползват.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2019, 18:57:29 »
Същото е и с нашите мнения,

Не е същото. Нашите мнения са си лично наши мнения. Те остават в рамките на форума и не влияят на масовото съзнание. Но личното мнение на Петьо Цеков, например, се използва за манипулация на широк кръг хора. Защото му се дава широка трибуна. Защото наистина ако журналистиката (което означава вестникарство) информирала, тя трябва само да отразява случилото се събитие. Без ниакви  коментари, препратки и внушения. Днес тов. Путин се срещна с тов. Ердоган. Тчк.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2019, 19:19:09 »
Quote (selected)
Но личното мнение на Петьо Цеков, например, се използва за манипулация на широк кръг хора.
И какво от това че ще се ползва за манипулация?
Лично ли е, или не много лично.... Това е въпросът!
Ние си мааме през царевичака с "лични" мнения защото ни чете малко количество люде, нали така?
А от де знаеш колко са те чели, освен гостите? :)

Колкото да манипулациите:
"Днес в Горно Нанадолнище падна дъжд невиждан от 25 години."
Сухо инфо. Да виждаш тъдява манипулация?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2019, 19:30:02 »
Сухо инфо. Да виждаш тъдява манипулация?

Ами нали точно това казвам! Да информираш, означава да предаваш единствено сухо инфо.

А от де знаеш колко са те чели, освен гостите?

Няма значение! И сто хиляди да са ме прочели - аз не формирам обществено мнение, не ме цитират, не ме викат по студия. Аз не съм "журналист". "Прочетох във форума" не е еднозначно на "във вестника пише" и "по телевизията казаха". Обуначването на плебса е достигнало незнайни висоти.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2019, 19:31:59 »
Да не говорим за някаква мисъл при оформянето на дописката - контента да речем за американски айроплани, те изтропали картинка на МиГ-29.
Нещо като "Скалистите планини" преди време при Плевню.  :yes-1289:

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2019, 19:44:54 »
Бе не става ли въпрос за хартиения вестник, а не за форума? На който форум никой не обръща внимание, въпреки всички лично и персонално наблюдавани и репресирани. И който действително беше най-смислената част на сайта, която сами си съсипаха, разбира се.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2019, 19:47:32 »
Quote (selected)
"Прочетох във форума" не е еднозначно на "във вестника пише" и "по телевизията казаха".
Глупости! Абсолютно еднозначно е!!
Нещо повече - често се ползва "прочетох в интернет", "в интернет пространството казват че...".
С което не твърдя че сме някакви важняги, или пък мери си приказките че не е ясно.

И се върни горе да търсиш манипулацията. Ако не я намериш ще подскажа после.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2019, 19:58:37 »
И се върни горе да търсиш манипулацията.

Каква е манипулацията! 25 години ли? Нямам предвид такива елементарни неща.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2019, 20:01:45 »
Тя, журналистиката, е измислена и развита не като независим занаят, а като инструмент за лъжене и манипулиране на плебса.

Бъркаш, бъркаш основни понятия, драги. Като "измисляне" и "развитие" на журналистиката. И не можеш да ги слагаш в един кюп.

Журналистиката е била "измислена", тъй като – както тогава, така и сега – е била и е все още необходима. А как са я "развили" некои след това, е съвсем отделен въпрос.

Също като демУкрацията. Където от демОкрация не е останало почти нищо.
Просто днес такъв е трендът. За жалост – на глобално равнище!!! :crying-1315:
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 20:05:13 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2019, 20:02:57 »
И се върни горе да търсиш манипулацията.

Каква е манипулацията! 25 години ли? Нямам предвид такива елементарни неща.
"невиждано"
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2019, 20:06:46 »
Бъркаш, бъркаш основни понятия, драги.

Напротив, ти бъркаш. Бъркаш "журналистика" с информиране. За да информираш обществото за случили се събития не е необходимо да си "журналист".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2019, 20:19:38 »
Бъркаш, бъркаш основни понятия, драги.

Напротив, ти бъркаш. Бъркаш "журналистика" с информиране. За да информираш обществото за случили се събития не е необходимо да си "журналист".

Естествено! Ше го информираш с мегафон, в Сураттефтеря или като ординерен форумец ф некой форум ...  :0008: :0005:

И тъй като с теб е невъзможно да се спори, а най-малко ше почна да го правя аз,

Voilà!

Quote (selected)
Журналистика- литературна публицистична дейност във вестник, списание, радио, телевизия и телеграфна агенция.

http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

А га си в състояние да ми обЯсниш как публицистиката няма нищо опщо с "информиране", мойш да ми сЪ обадиш пак!!! :t9411:
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 20:31:27 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2019, 20:23:49 »
Бъркаш, бъркаш основни понятия, драги.

Напротив, ти бъркаш. Бъркаш "журналистика" с информиране. За да информираш обществото за случили се събития не е необходимо да си "журналист".
Журналистите информират също така и за бъдещи събития, както и за настоящи - от мястото на събитието.
Съвсем на скоро така ме информираха за жертва във Франца. Поради обилните валежи един мост пада и някаква жертва. Мост, кола, пожарникари...
А после ми казаха, ама тихичко че по моста минавал и камион с наднормено тегло.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2019, 20:30:49 »
А га си в състояние да ми обЯсниш как в публицистиката няма "информиране", мойш да ми сЪ обадиш пак!!!

Големо рататю ти е в главата. Информиране за какво? Журналист идва от журнал - вестник. Демек вестникар. Другото е репортер - донесител.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2019, 20:36:22 »
А га си в състояние да ми обЯсниш как в публицистиката няма "информиране", мойш да ми сЪ обадиш пак!!!

Големо рататю ти е в главата. Информиране за какво? Журналист идва от журнал - вестник. Демек вестникар. Другото е репортер - донесител.

Аууу, туй Цариградския колеж, дето си го завършил /??!/, да земе да ти прибере дипломата, за да не излагаш не себе си, а самия колеШ!!!  :b0201:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2019, 20:42:58 »
Частно къмто общо - публицистиката мислам язе дека е жанр на журналистиката. (Ама може и нещо за цистит да е, та да съм станал смешен с невежеството си  :-X)