Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:13:02

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 445985 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1380 -: Март 13, 2019, 14:38:22 »
....
Като например: „За насилието срещу …” от "Други теми", „Равенство на половете” от "Теми на форумците" и наскоро отворената от Фелдкурата тема „Домашното насилие е социално–икономическо насилие" в "Хуманитарни технически проблеми”. За това обаче ще е необходим допълнителен доброволец, който да следи и премества съответните теми.
тази обсесия започва да става плашеща...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1381 -: Март 13, 2019, 14:47:31 »
Да, точно обсесия ти е. Но е неприятно да ни я натрапваш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1382 -: Март 13, 2019, 14:53:07 »
Nor1, не аз вървя след всяко ваше мнение

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1383 -: Март 13, 2019, 15:07:40 »
съжалявам, това не го разбрах, но и без това не ми се говори тук повече

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1384 -: Март 13, 2019, 21:23:12 »
Мен, примерно, Енгелс не ме дразни.
Джиджи ме дразни.
Ма не подскачам секи път, като я окастрят...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1385 -: Март 13, 2019, 22:09:50 »
На мен пък ми се чини, че доста теми се превръщат в цитатници, вместо коментарни.

След като си нямаме собствен вестник, при нас цитатите са основен материал за коментиране. Какво ще коментираш без цитати?
Вместо цитат може да се даде препратка(link). Ще иска още едно-две цъкания с мишката и минимални умствени усилия, но нали тук е събран интелектуалният елит на СЕГАшния форум...

В тази връзка имам питаме/предложение : дали е възможно цитатите да бъдат ограничени до, да речем, 500или 1000знака?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1386 -: Март 13, 2019, 22:12:20 »
Да туитваме?
А картинките до колко пиксела?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1387 -: Март 13, 2019, 22:20:49 »
Да туитваме?
А картинките до колко пиксела?
Ти май не четеш с разбиране -говорех за цитатите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1388 -: Март 14, 2019, 07:16:25 »
На мен пък ми се чини, че доста теми се превръщат в цитатници, вместо коментарни.

След като си нямаме собствен вестник, при нас цитатите са основен материал за коментиране. Какво ще коментираш без цитати?

В тази връзка имам питаме/предложение : дали е възможно цитатите да бъдат ограничени до, да речем, 500или 1000знака?

Не, но може да се ограничи размера на целия коментар. Мислиш ли, че 500 или 1000 знака ще са достатъчни?
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1389 -: Март 14, 2019, 07:30:56 »
Да , и как си представяте , че аз ще седна да броя знаците 500 ли са или 1000 а не 501 или 1002 ?
И нужно ли е да се публикуват всичките цитати при положение , че който следи и се интересува от дискусията знае от къде е тръгнала ?
Спокойно най-старите цитати могат да се заменят с многоточие и да се цитира само последния или последните два цитата .
Дали защото никога не съм участвал в такъв вид подредби , но безкрайното вмъкване на цитат в цитат ме дразни и често не ги чета и ги прескачам .
 Да оставим това , че понякога и репликата/отговора погрешка се вмъква в цитата и не се разбира кой на кого и какво отговаря .

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1390 -: Март 14, 2019, 07:32:40 »
Да , и как си представяте , че аз ще седна да броя знаците 500 ли са или 1000 а не 501 или 1002 ?
И нужно ли е да се публикуват всичките цитати при положение , че който следи и се интересува от дискусията знае от къде е тръгнала ?
Спокойно най-старите цитати могат да се заменят с многоточие и да се цитира само последния или последните два цитата .
Дали защото никога не съм участвал в такъв вид подредби , но безкрайното вмъкване на цитат в цитат ме дразни и често не ги чета и ги прескачам .
 Да оставим това , че понякога и репликата/отговора погрешка се вмъква в цитата и не се разбира кой на кого и какво отговаря .

Minderbinder май не говори за тези цитати, поне аз така го разбрах.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1391 -: Март 14, 2019, 07:37:52 »
Ако става дума за цитат на цяла , голямя статия от друга медия , аз вече практикувам да цитирам първите десетина реда и към останалата статия давам линк .
Но има такива статии , които ако се цитират първите десетина реда , не ѝ се разбира смисъла , не може да заинтересува и заинтригува и може да бъде непрочетена .( не че е кой знае каква загуба за някого)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1392 -: Март 14, 2019, 07:40:23 »
Ако става дума за цитат на цяла , голямя статия от друга медия , аз вече практикувам да цитирам първите десетина реда и към останалата статия давам линк .
Но има такива статии , които ако се цитират първите десетина реда , не ѝ се разбира смисъла , не може да заинтересува и заинтригува и може да бъде непрочетена .

Ами аз гледам да цитирам първите един-два абзаца, които би трябвало да са достатъчни за преценка.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1393 -: Март 14, 2019, 07:40:58 »
Проблематични са статиите - анализи , те са наистина по-дълги .

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1394 -: Март 14, 2019, 07:43:09 »
Те "първите два абзаца" на това поле са десетина реда от статията в друга медия . :)

Да , и още нещо - има ли вграден брояч на знаците , по който да разбера обема на статията , която публикувам и който аз да не съм го забелязал , за да го използвам ?
« Последна редакция: Март 14, 2019, 07:54:55 от Чок觧 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1395 -: Март 14, 2019, 07:57:49 »
Те "първите два абзаца" на това поле са десетина реда от статията в друга медия . :)

Да , и още нещо - има ли вграден брояч на знаците , по който да разбера обема на статията , която публикувам и който аз да не съм го забелязал , за да го използвам ?

И аз не съм виждал, но ако надхвърлиш позволения брой знаци, ще ти бъде отказана публикацията на коментара.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1396 -: Март 14, 2019, 08:51:58 »
Да , и как си представяте , че аз ще седна да броя знаците 500 ли са или 1000 а не 501 или 1002 ?
И нужно ли е да се публикуват всичките цитати при положение , че който следи и се интересува от дискусията знае от къде е тръгнала ?
Спокойно най-старите цитати могат да се заменят с многоточие и да се цитира само последния или последните два цитата .
Дали защото никога не съм участвал в такъв вид подредби , но безкрайното вмъкване на цитат в цитат ме дразни и често не ги чета и ги прескачам .
 Да оставим това , че понякога и репликата/отговора погрешка се вмъква в цитата и не се разбира кой на кого и какво отговаря .

Minderbinder май не говори за тези цитати, поне аз така го разбрах.
Правилно си ме разбрал.
Дали 500 или1000не мога да кажа сега. Добър ориентир са, според мен, кратките анотации на Дачков в гласовете. Ще преброя няколко и ще пиша.
[/quote]

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1397 -: Март 14, 2019, 08:56:27 »
И не е нужно да броиш знаците. Предполагам че няма да е трудно цитираният текст автоматично да се реже след достигане на лимита.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1398 -: Март 14, 2019, 09:08:33 »
Навремето учителката ни по литература успя  трайно да ни научи  /убеди, внуши/ , че от четирите вида редакции на текст най-трудна, но най-ценна е брахилогичната.
Мисля, че успях да я усвоя и задължително я използвам в редките случаи, когато цитирам чужди текстове.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1399 -: Март 14, 2019, 09:20:07 »
И не е нужно да броиш знаците. Предполагам че няма да е трудно цитираният текст автоматично да се реже след достигане на лимита.

Програмистите не мислят така и са избрали другия подход -- публикацията се задържа, докато не слезеш под указания лимит за размер на коментара.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1400 -: Март 14, 2019, 11:20:49 »
Quote (selected)
Не, но може да се ограничи размера на целия коментар. Мислиш ли, че 500 или 1000 знака ще са достатъчни?
Едва ли. По около 80 знака на ред, това са 12-13 реда макс. коментар.
А и ако се включват и цитати...Жижи ше обяви гладна стачка. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1401 -: Март 14, 2019, 11:59:04 »
На мен пък ми се чини, че доста теми се превръщат в цитатници, вместо коментарни.

След като си нямаме собствен вестник, при нас цитатите са основен материал за коментиране. Какво ще коментираш без цитати?
Вместо цитат може да се даде препратка(link). Ще иска още едно-две цъкания с мишката и минимални умствени усилия, но нали тук е събран интелектуалният елит на СЕГАшния форум...

Ами аз гледам да цитирам първите един-два абзаца, които би трябвало да са достатъчни за преценка.

Аз пък не виждам какъв е тук проблемА на „интелектуалният елит на СЕГАшния форум”.  :t1817:

И освен това, дето е рекъл по–горе Принца  за двата абзаца /щото аз не съм имала проблем и с по голям брой!/, започвам задължително със заглавието /болднато и с шрифт 12pt/, продължавам с 2–3–4 абзаца и накрая поствам линка. И всичкото това в рамките на един цитат. Ето така:

Quote (selected)
Заглавие

абзац ...

абзац ...

...

линк

Или така:

Quote (selected)
Заглавие

абзац ...

абзац ...

...

линк
:bigok:


« Последна редакция: Март 14, 2019, 12:11:43 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1402 -: Март 14, 2019, 12:23:13 »
Проблемът наистина са броя символи.
И още едно, споменато от колега по горе - колко абзаца са нужни за да се даде достатъчно илюстративно и заинтригуващо смисъла на темата, така щото форумците да бъдат заинтересувани да следват дадения линк?
Никой не знае, но може би десетина - двадесет реда са достатъчни, а това са над 1000 символа.
Пиша го това заради обсъждането по ограничението.
В началото плясвах цяла статия, която ми я препращат често пъти без линк. Често надхвърляше 8К символа и трябваше да я деля - неприятна работа.
Принца ги повиши на 16К, но и там се срещат проблеми и се отказах /почти/ да пускам тук материали за коментиране.
И ако се ограничат постовете до 1000 символа, мисля, че ще има проблеми.
Този пост заедно със спейсовете е 757 символа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1403 -: Март 14, 2019, 12:26:28 »
 :bigok:
7 символа
 :mooning-448:
И още 13
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1404 -: Март 14, 2019, 12:54:10 »
Да , и как си представяте , че аз ще седна да броя знаците 500 ли са или 1000 а не 501 или 1002 ?

Дали защото никога не съм участвал в такъв вид подредби , но безкрайното вмъкване на цитат в цитат ме дразни и често не ги чета и ги прескачам .

Да оставим това , че понякога и репликата/отговора погрешка се вмъква в цитата и не се разбира кой на кого и какво отговаря .

Първо. Никога не съм броила никакви знаци и проблеми не съм имала!!! А и не съм участвала никога преди „в такъв вид подредби”.

Второ. За мен едно от най–големите достойнства на сий форум е „безкрайното вмъкване на цитат в цитат, защото само така става ясно КОЙ КАКВО е казал. /Виж по–горе първия цитат в Джиджи, № 1401, днес, в 11:59 часа/. Това обаче може да стене само когато осветиш текста за цитиране и кликнеш върху „Цитат” – горе вдясно, над самата публикация. Но тъй като много от вас не правят това, се получава тази прекрасна манджа с грозде.  :sad-3295:

Трето. С „вмъкнат по погрешка в цитата отговор” съм имала проблем и аз и даже тук си имам /ако си спомня?!/ и свидетел.  ;D

Това се избягва по следния начин
: В началото и в края на цитата имаш квадратни скоби с quote. А ако случайно не забележиш второто quote, пишеш преди него и то се яви в края на твоята публикация, се получава втората манджа с грозде.   C:-)
« Последна редакция: Март 14, 2019, 12:57:30 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1405 -: Март 14, 2019, 13:02:27 »
Жижи,
не знам с кого спориш, та само ще вмъкна - в уърд си има брояч на знаци /и на думи/, заместващ изнурителния ръчен труТ.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1406 -: Март 14, 2019, 13:03:24 »
Проблемът наистина са броя символи.
НЯМА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ, Джузепе! Даже и с по 10 емотикона!!!  :tongue-out:

И не обърквай колегите, bitte.
Обяснила съм по–горе всичко в 2 прости и ясни публикации.  :light_bulb-1377:

Защото и аз съм имала проблеми, но след като РАЗБРАХ за какво иде реч, вече НЯМАМ.

ТЧК !!!
« Последна редакция: Март 14, 2019, 13:10:49 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1407 -: Март 14, 2019, 13:05:39 »
Е, щом казваш...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1408 -: Март 14, 2019, 15:58:30 »
Защото и аз съм имала проблеми, но след като РАЗБРАХ за какво иде реч, вече НЯМАМ.
Имам вяра в теб!
А обясняването простичко е необходимо, защото старата гвардия от знаещи си мисли, че всички се раждат знаещи, и не обяснява простичко, като за незнаещи изобщо. Аз постоянно си имам работа с това - 67-и се нервира, когато обяснява на майка си как да направи нещо на компа и главата му пуши. Аз си знам какво тя НЕ знае, говорим си като момиченца и намираме може би не технически изрядни обяснения, а така, да върви работата. "Натиснете третото копче отляво, после червената стрелкичка, която е по-дебеличка. Сега на мишката дясното копче и влачим, влачим, влачим и не пускаме! Изпуснахте го, няма страшно, пак се връщаме и пак влачим, ура, стана!"
Навремето така излязъл обичаят да се отваря вратата на възрастни хора - щото те не знаели какво да правят с дръжката, така казват злите (младежки) езици!

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1409 -: Март 14, 2019, 18:00:14 »
И не е нужно да броиш знаците. Предполагам че няма да е трудно цитираният текст автоматично да се реже след достигане на лимита.

Програмистите не мислят така и са избрали другия подход -- публикацията се задържа, докато не слезеш под указания лимит за размер на коментара.
Вероятно не всички, защото съм се натъквал и на другото решение. Но и това става.

За обема - 1000 знака са 1/2 стандартна машинописна страница, което, според мен, е повече от достатъчно да дадеш идея за материала, към който си пуснал препратка.

Е, разбира се, че ще има случаи, когато ще се наложи вместо да налепиш няколко абзаца от оригинала да опишеш нещата със свои думи, но това е, според мен, полезно. Така цитиращият би изразил личното си отношение към материала и ще има идеална възможност да прояви брахилогичните си  умения.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1410 -: Март 14, 2019, 23:29:59 »
В темата, озаглавена "Забавки за разтуха..." понякога се налага да се внесе някой виц, съдържащ някой по... така да го кажем евфемистично, ненормативен израз.
В телевизиите използват така наречената "червена точка" за заостряне вниманието.
Аз изобретих една такава, която с фòрмата си визуално и същевременно недвусмислено ще покаже съдържанието на послеващата забавна историйка.
Ако се одобри от ръководството, то няма да е зле да се добави към набора емотикони за да може да се използва от всички.
Ето я:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1411 -: Март 15, 2019, 00:51:47 »
Аааа, този виц за плюшения г*з вече го разказвахме! Къде беше тогава тази картинка?!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1412 -: Март 15, 2019, 07:46:56 »
В темата, озаглавена "Забавки за разтуха..." понякога се налага да се внесе някой виц, съдържащ някой по... така да го кажем евфемистично, ненормативен израз.

В телевизиите използват така наречената "червена точка" за заостряне вниманието.

Аз изобретих една такава, която с фòрмата си визуално и същевременно недвусмислено ще покаже съдържанието на послеващата забавна историйка.

Ако се одобри от ръководството, то няма да е зле да се добави към набора емотикони за да може да се използва от всички.

Сериозно ли мислиш, че има нужда от такъв емотикон точно за темата за вицовете?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1413 -: Март 15, 2019, 12:19:11 »
Сериозно ли мислиш, че има нужда от такъв емотикон точно за темата за вицовете?

Не за вицовете, а за нещо друго. Защото в телевизиите „заострят вниманието” на родителите по отношение на собствените им деца, а тук такава необходимост няма.

Освен това ми се струва че, в темата с „летящите задници” /ака „За идиомите, подарък за Джиджито”/ се справихме с подобен казус доста добре, което някак си дойде от само себе си.

Нооо … според мен „червената точка” на Брадатко трябва да бъде пусната в употреба заради високата ѝ художествена стойност и двойната ѝ конотация.
  :0008: :0005:

Защото, ако погледнем отдолу нагоре, наистина прилича на ДУПЕ /с тънка талийка/. И силно се надявам “дупето”да не се счита тук за ненормативна лексика – ай да не бъдем по–големи католици /в случая пуристи!/ и от папата.

Обаче, ако плъзнем внимателен поглед отгоре надолу, ще забележим, че “червената точка” на Брадатко наподобява много на горната “хълмиста” половинка от женското тяло – в случая с привлекателно тънко вратле.
И всеки би могъл да я ползва като плюшена възглавничка за ПРИЯТНИ СЪНИЩА.   :yes-1289:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 12:30:12 от Джиджи »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1414 -: Март 17, 2019, 00:44:56 »
Вчера вечерта (около 23:00 h) е изтекъл ssl сертификата на сайта.

При опитите за ръчно актуализиране, системата вкара сайта в черен списък поради неколкократните опити за обновяване.

Така, че в момента вашите браузъри може да се сърдят, че сертификата е изтекъл, но може да не им обръщате внимание. При първа възможност ще обновя сертификата.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1415 -: Март 17, 2019, 01:39:51 »
Сертификатът е обновен успешно.

Вече не би трябвало да има съобщения за грешки при достъп до форума (поне при мен не дава).

Състоянието на сертификата може да проверите на следния адрес: https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=societe-chez-kerpeden.eu
« Последна редакция: Март 17, 2019, 01:42:35 от von Gossinger »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1416 -: Март 17, 2019, 02:05:57 »
Имаше проблем със сертификата, но явно вече е отстранен.
Благодаря за бързата реакция :aplause:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1417 -: Март 17, 2019, 23:02:47 »
Джиджи,
Аз ненапразно предложих този знак, взимайки едно сърце и обръщайки го на 180°, го моделирах именно по този начин, който ти обясни на колегите.
С двойственото му значение.
Вероятно не е необходимо да го има като знак, изхождайки от предпоставката, че деца тук вероятно няма.
Но поставяйки го най-отгоре, преди вица, в който съществуват някои думи, които заради самия контекст, не би могло да се заместят с евфемизми, ще обърне внимание на тези пуристи тук, които не биха искали да си замърсяват душите с такава една лексика.
Е, аз го предложих, а решението е ваше.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1418 -: Март 18, 2019, 03:15:47 »
Вероятно не е необходимо да го има като знак, изхождайки от предпоставката, че деца тук вероятно няма.
Но поставяйки го най-отгоре, преди вица, в който съществуват някои думи, които заради самия контекст, не би могло да се заместят с евфемизми, ще обърне внимание на тези пуристи тук, които не биха искали да си замърсяват душите с такава една лексика.
Що ли ми се струва, че сред нас вторият тип се среща по-рядко от децата...  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1419 -: Март 18, 2019, 12:44:34 »
Е, аз го предложих, а решението е ваше.

Според мен трябва да остане. Изваял си го прекрасно!!!   

Най–отгоре вляво, преди вица, като „червена лампичка”! :0007:

Да се знае, че следва нещо по–така … „пиперливо”!!! C:-)
« Последна редакция: Март 19, 2019, 10:38:31 от Джиджи »

Mr. Blue

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1420 -: Март 18, 2019, 12:59:00 »
Джиджи, прегледай си пощата!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1421 -: Март 18, 2019, 15:29:52 »
Прегледах я, Mr. Blue, благодаря!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1422 -: Март 20, 2019, 03:17:06 »
До г–н Принца – ясен и кратък въпрос: да продължа ли с „обработката на емотиконите”, което сепак е доста времемека, трудоемка и сръткава работа, от която аз вече съм отхвърлила поне 2/3 от целия обем.

Поне на Вас, г–н Принце, би трябвало да Ви е известно, че съм правила всичко това  с удоволствие, кеф и хъс!

Междувременно включващо много лично време, но най–вече, недооценен от колегите труд, въпреки че е бил pro bono!!!

Става въпрос за подобен случай, но този би бил същият! Ф смисъл на оплюване на сътвореното  :b0705:
« Последна редакция: Март 20, 2019, 03:35:23 от Джиджи »

Mr. Blue

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1423 -: Март 20, 2019, 07:40:00 »
Джиджи, и двете писма, които не си получила заради спирането на сървера, и третото , а и четвърто може би(изгубих им броя!) са  от мен.
 Там Ви обясних кого трябва да занимавате с емотиконите. Ако ви трябват други обяснения-пишете на имейла, от където сте получавали писма досега-ще намеря време да Ви отговоря.
 Но не пълнете темите с технически проблеми- имейла и в краен случай-тази тема са затова.
« Последна редакция: Март 20, 2019, 07:48:38 от Mr. Blue »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1424 -: Март 20, 2019, 07:52:48 »
До г–н Принца – ясен и кратък въпрос: да продължа ли с „обработката на емотиконите”, което сепак е доста времемека, трудоемка и сръткава работа, от която аз вече съм отхвърлила поне 2/3 от целия обем.

Да, ако и ти го искаш.

Между другото, нямам събрани всички емотикони от стария форум.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1425 -: Март 22, 2019, 11:49:15 »
Имам предложение:
Цитатите от медии, когато са по-големи, постналите ги да ги слагат в таг за размер на шрифта, за да не излизат ситни.
Така ще се спести увеличаване и намаляване на шрифта (или страницата) от всички юзъри.
С размер 9 цитатът излиза като другия текст:
Quote (selected)
големина
« Последна редакция: Март 22, 2019, 11:55:16 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1426 -: Март 22, 2019, 11:55:12 »
Имам предложение:
Цитатите от медии, когато са по-големи, постналите ги да ги слагат в таг за големина, за да не излизат ситни.
Така ще се спести увеличаване и намаляване на шрифта (или страницата) от всички юзъри.
Quote (selected)
големина
[/size]
Проба

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1427 -: Март 22, 2019, 12:15:30 »
Quote (selected)
как е ?

Размер 12 е добре , мисля .
« Последна редакция: Март 22, 2019, 12:17:58 от Чок觧 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1428 -: Март 22, 2019, 12:21:56 »
то хубаво, ама размер 9 не е стандартен. пък и няма сми. в index.css /цък/ е зададено, че размерът на шрифта е малък:
/* Some BBC related styles.
------------------------------------------------------- */

/* A quote, perhaps from another post. */
blockquote.bbc_standard_quote, blockquote.bbc_alternate_quote
{
font-size: x-small;
color: #000;
line-height: 1.4em;
background: url(../images/theme/quote.png) 0.1em 0.1em no-repeat;
border-top: 2px solid #99A;
border-bottom: 2px solid #99A;
padding: 1.1em 1.4em;
margin: 0.1em 0 0.3em 0;
overflow: auto;
}

подозирам, че разкарването на "font-size: x-small;" ще е достатъчно. и ще има обратна сила, сиреч ще действа и за вече въведените цитати.
« Последна редакция: Март 22, 2019, 12:26:31 от onzi »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1429 -: Март 22, 2019, 14:17:15 »
... няма сми. в index.css
/цък/
е зададено, че размерът на шрифта е малък ...

 ...подозирам, че разкарването на "font-size: x-small;" ще е достатъчно ...
css за Керпедена и Стайлиш, нали ?

Да, но колко души ще се справят ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1430 -: Март 22, 2019, 14:22:32 »
Quote (selected)
Да, но колко души ще се справят ?
Онзи може да го сложи на сайтика си на фрий.бг-то, пуснете тема с описание и който иска да се бори...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1431 -: Март 22, 2019, 14:24:09 »
колко души да се справят? администраторът е един, а ако още някой може да редактира файловете по сървера - евентуално и той.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1432 -: Март 22, 2019, 14:36:27 »
администраторът
Стига да поиска. Иначе - както каза Мики  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1433 -: Март 22, 2019, 14:40:52 »
то не е само до искане, трябва да се огледа и дали не се отразява на нещо друго и като промениш - да се загрози. иначе аз миналата седмица гледах като нерегистриран през телефона - определено цитатите там идат дребнички, ама като чукнеш два пъти и текстът се увеличава до читаема големина.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1434 -: Март 22, 2019, 16:01:02 »
то не е само до искане, трябва да се огледа и дали не се отразява на нещо друго и като промениш - да се загрози.

иначе аз миналата седмица гледах като нерегистриран през телефона - определено цитатите там идат дребнички, ама като чукнеш два пъти и текстът се увеличава до читаема големина.
Тогава къф ти е проблемА?  :loser:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1435 -: Март 22, 2019, 16:02:04 »
че кой е казал, че имам проблем?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1436 -: Март 22, 2019, 16:04:12 »
От писаното по–горе разбрах, че искате промяна на шрифтове.

На мен лично с тез ми е добре.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1437 -: Март 22, 2019, 16:04:43 »
то хубаво, ама размер 9 не е стандартен. пък и няма сми. в index.css /цък/ е зададено, че размерът на шрифта е малък:
/* Some BBC related styles.
------------------------------------------------------- */

/* A quote, perhaps from another post. */
blockquote.bbc_standard_quote, blockquote.bbc_alternate_quote
{
font-size: x-small;
color: #000;
line-height: 1.4em;
background: url(../images/theme/quote.png) 0.1em 0.1em no-repeat;
border-top: 2px solid #99A;
border-bottom: 2px solid #99A;
padding: 1.1em 1.4em;
margin: 0.1em 0 0.3em 0;
overflow: auto;
}

подозирам, че разкарването на "font-size: x-small;" ще е достатъчно. и ще има обратна сила, сиреч ще действа и за вече въведените цитати.

Днес няма да е, но тези дни ще го променя,, пък вие ще гледате дали ще се отрази и на нещо друго. А може да опитам и с x-normal какво ще се получи :)

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1438 -: Март 22, 2019, 23:14:50 »
подозирам, че разкарването на "font-size: x-small;" ще е достатъчно. и ще има обратна сила, сиреч ще действа и за вече въведените цитати.

сега как е?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1439 -: Март 22, 2019, 23:18:01 »
аз не виждам разлика. "font-size: x-small; " си е там.