Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 08, 2024, 13:26:54

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 379019 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Да е жив и здрав и дядо Керпеден, ама да се обажда чать-пать, че и ние да знаем, че е така.
 :bigok:
...затрил си  е паролата пък се срами да попита кокорбашията, за това го няма ... хубаво ще е администрацията да му помогне ... иначе е в добро разположение на духа, за три месеца е отслабнал цели 14 килограма, грижейки се за себе си ...

Администрацията може да му помогне само ако адресът, който е във форума е реален, а не измислен.

Изпратил съм новата парола на адреса, посочен в профила му. Нека си провери пощата и да опита да влезе. Аз успях, така че не би трябвало да има проблеми.
the lamers club honourable member …

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1239
    • Профил
Христос Воскресе!
Желая всичко най-хубаво и на вярващи и на атеисти!
Весели празници!
Завиждам ви за многото почивни дни ...тук не дават, че да не се разхайтят трудовите маси.😉
« Последна редакция: Май 05, 2024, 07:47:18 от peniko »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
« Последна редакция: Май 05, 2024, 08:30:38 от Zmeja »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2287
    • Профил
Христос Воскресе!
Воистину воскресе!
Честито Рождество Христово на всички!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1538
  • No complain no explain
    • Профил
Честит Великден на всички, вярващи и "неверници".

Весели празници и мислете за първите две цифри на ЕГН`то :t0328:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1638
    • Профил
   
 

За да не се излагаме пред чужденците да знаем следното:

"Christ is risen from the dead" - "Truly, He is risen"


 


Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Светли празници на всички!  :t0328:


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Христос Воскресе!



 :t0328:
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Во истина Воскресе
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Воистина воскресе!

Така като се съберат 3 празника в 1 - Възкресение, Викенд че и Джорджов ден все едно че са 31 празника.
Живи и здрави и помнете че всяка хапка сега е седмица мъка после да я свалим.
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
То било 4 в 1 или 41 ( ако се поразтърся може да го докарам до заветното 42 ).
Quote (selected)
4 май – Световен ден на „Междузвездни войни“
https://www.obekti.bg/tehno/4-may-svetoven-den-na-mezhduzvezdni-voyni

П.П. Това също щях да го празнувам ако знаех.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1638
    • Профил
Во истина Воскресе

---
С ваше позволение, малко уточнение - "Воистину воскресе"!
 

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1239
    • Профил
Христос Воскресе!
Воистину воскресе!
Честито Рождество Христово на всички!
Само за статистиката: Сега не е ли възкресение, а рождеството не беше ли по Коледа? Признавам, не съм на "ти" с църковния календар, ама помня няколко неща.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Признавам, не съм на "ти" с църковния календар, ама помня няколко неща.
И аз така. Не ми е ясно "Во истину воскресе" дали означава "Наистина възкръсна" или "За истината възкръсна".

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Признавам, не съм на "ти" с църковния календар, ама помня няколко неща.
И аз така. Не ми е ясно "Во истину воскресе" дали означава "Наистина възкръсна" или "За истината възкръсна".
https://e-vestnik.bg/20383/hristos-voskrese-vazkrese-voistina-voistinu-koe-e-pravilno/ Кашата е пълна, май няма 100% правило за изписване и произнасяне.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 295
    • Профил
4 май – Световен ден на „Междузвездни войни“
Щото по САЩ-ско му казват (поради особенности на датоизписването): "May thе 4th be with you!"
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 295
    • Профил
Честит 5 Май ... Cinco de Mayo!


...
P.S Преди някой да ме е преварил да кажа, че важно е да има повод, а не какъв е повода!
активен участник в Брауновото движение

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3588
    • Профил
Честит 5 Май ... Cinco de Mayo!
5-и май е рожденият ден на Карл Маркс – един от мощните, енергични и благородни умове на човечеството.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
Признавам, не съм на "ти" с църковния календар, ама помня няколко неща.
И аз така. Не ми е ясно "Во истину воскресе" дали означава "Наистина възкръсна" или "За истината възкръсна".


В истината възкръсна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2287
    • Профил
"Въ истинѫ" (местен падеж, предложный на руски), тоест "в истината" на старобългарски език.
Обратно е внесено у нас от т.нар. "църковнославянски", демек от руската му версия, където рефлексът на голямата носовка е "у" (пѫтъ-путь, дѫбъ-дуб). Оттам и недоразуменията, понеже в съвременния руски в местен падеж трябва да е "истинЕ". Ама не е. Това прочее е едно от множеството доказателства, че са си заели "църковнославянския" от нас.
« Последна редакция: Май 06, 2024, 03:55:03 от Zeitgeist »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Признавам, не съм на "ти" с църковния календар, ама помня няколко неща.
И аз така. Не ми е ясно "Во истину воскресе" дали означава "Наистина възкръсна" или "За истината възкръсна".
Мисля, че е "наистина", както на руски е "вправду".

Честит Гергьовден на именниците! Защо се казва Гергьовден, а не например Георгевден и Игнажден, а не Игнатовден?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3588
    • Профил
"Въ истинѫ" (местен падеж, предложный на руски), тоест "в истината" на старобългарски език.
Обратно е внесено у нас от т.нар. "църковнославянски", демек от руската му версия, където рефлексът на голямата носовка е "у" (пѫтъ-путь, дѫбъ-дуб). Оттам и недоразуменията, понеже в съвременния руски в местен падеж трябва да е "истинЕ".
Няма как ние да казваме на руснаците кое да им е в предложен падеж, а кое в местен – езикът си е техен.
Предложният падеж е произлязъл от местния, но в съвременния руски език почти напълно го е изместил. До такава степен, че местният падеж не се изучава в уроците по руски и се проявява в много малко на брой (макар и с грамадна употреба) случаи.
Руснакът, дори добре образован, ако не е филолог, няма и представа, че такъв падеж съществува. Като го питаш в какъв падеж е съществителното във „в лесу“, „в аэропорту“, „на снегу“ и т.н., без колебание казва „в предложен“. И после на въпроса „а защо тогава думата завършва на -у?“ само гледа объркано и мънка.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Току що чух по БНР свещеника от храма на ВА. Той отвърна на поздрава на водещата с ''Наистина възкресе''. Приемам безусловно това. Спирам да се чудя, кое как. Отецът знае най-добре кое е правилното на съвременен български език, без да умуваме дали Божият син е възкръснал наистина или в истината.  Христос е възкръснал. Наистина.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Руснакът, дори добре образован, ако не е филолог, няма и представа, че такъв падеж съществува. Като го питаш в какъв падеж е съществителното във „в лесу“, „в аэропорту“, „на снегу“ и т.н., без колебание казва „в предложен“.
В лесу родилась ёлочка,
В лесу она росла,
Зимой и летом стройная,
Зелёная была...
https://lyricstranslate.com
Това е важното! :)))

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
В спор за падежите изпускате смисъла, а той е сакрален!
В Истината възкръсна означава, че е умрял за суетата на света и се е родил в Истината. Не наистина, не за истина, не друго. Смисълът е много особен.
Ако не чете дъртият, мога да го обясня така - има Истина и има Матрица. Който е в Матрицата, не познава истината, върти се в Колелото на Самсара, в 3D реалността, в този нашия свят. Раждане, гонене на пари, власт, финтифлюшки и всичко останало, смърт, раждане и пак отначало.
Просветленият е точно това - възкръсва В Истината. И се отлепя от това колело и продължава по друг начин.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Аз като човек вярващ, но дълбоко нерелигиозен, резултат от две върло религиозни баби отгледали родители скептици, приемам буквалното. Вярвам, че Исус от Назарет е съществувал. Вярвам, че е възкръснал наистина. Останалото може да е религия, философия, нечий личен възглед. Всеки от нас е в някаква матрица. Не смятам да влизам в богословски спор. Нямам нужните образование и знания.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
Всеки от нас е в някаква матрица.
Е да де. А той се е отлепил от матриците.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2287
    • Профил
В Истината възкръсна означава, че е умрял за суетата на света и се е родил в Истината
Именно, Кайле. Това съм обяснила  по-горе.  И съм го написала на старобългарски, на новобългарски, на т.нар. староцърковнославянски и защо е различно от съвременния руски.
Но живеем във времена на "изгубени в превода" и на "всеки сам си преценя".
И най-вече на "по телевизията така казаха". 🤣

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
Аз като човек вярващ, но дълбоко нерелигиозен

Не че е нещо фатално, ама вярващ, религиозен и набожен са синоними. Демек означават едно и също нещо. Затова е малко странно как един вярващ е едновременно и нерелигиозен. И то дълбоко.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
https://e-vestnik.bg/20383/hristos-voskrese-vazkrese-voistina-voistinu-koe-e-pravilno/
Отврате, много рядко влизам в църква. Не спазвам ритуали и пости, не мисля, че Бог е в храма. Паля понякога свещ, по-често вкъщи,  но не ми олеква от загубата на скъпи на сърцето ми хора. Едната ми баба наричаше свещеника ''дядо попе'' и напираше да му целува ръка, а той и съпругата му бяха съученици на майка ми. Това за мен е религиозност излизаща от рамки. И обяснява атеизма на майка ми.
Не знам дали съм права, но набожен и религиозен за мен са синоними. И ссмм дават външен израз на нечия вяра. Понякога са само черупка без нищо в нея. Като ония начело  С Петър Младенов през 1989, или 1990 беше, които влязоха в храма ''Александър Невски''. Не знам защо не падна парче от купола върху главите им лицемерни, да ги стресне и изгони от там..
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Човек може да вярва в много неща. Това не означава, че е религиозен.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
много рядко влизам в църква. Не спазвам ритуали и пости, не мисля, че Бог е в храма.

Тогава се казва "аз съм вярващ/религиозен/набожен, но непрактикуващ".

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
Човек може да вярва в много неща. Това не означава, че е религиозен.

 "Вярващ" се използва само в един смисъл - религиозен. Никой не казва за марксистите, конспиролозите или футболните фенове, че са вярващи.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Човек може да вярва в много неща. Това не означава, че е религиозен.

 "Вярващ" се използва само в един смисъл - религиозен. Никой не казва за марксистите, конспиролозите или футболните фенове, че са вярващи.
А децата вярващи в дядо Коледа и възрастните вярващи, че земята е плоска /последните май не са малко/, те какво ?  ;)
----
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
А децата вярващи в дядо Коледа и възрастните вярващи, че земята е плоска /последните май не са малко/, те какво

Ами тя вярват, но в нещо конкретно и различно от религията. Което винаги се уточнява. Еди-кой вярва в еди-какво. Но само "вярващ" означава религиозен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1638
    • Профил
Извинете моята неграмотност, но имам един конкретен въпрос:
 
НЯКОЙ НАИСТИНА ЛИ ВЯРВА, ЧЕ ХРИСТОС Е ВЪЗКРЪСНАЛ?
 
АКО ДА, ОЩЕ ЛИ Е ЖИВ?
----
Кратък отговор: ДА / НЕ!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
В Истината възкръсна означава, че е умрял за суетата на света и се е родил в Истината
Именно, Кайле. Това съм обяснила  по-горе.  И съм го написала на старобългарски, на новобългарски, на т.нар. староцърковнославянски и защо е различно от съвременния руски.
Но живеем във времена на "изгубени в превода" и на "всеки сам си преценя".
И най-вече на "по телевизията така казаха". 🤣
Да допълня, че тази смърт за суетата на света и пробуждането в Истината е възможна и без смъртта на физическото тяло, демек, се случва и още приживе.
Пример Буда.
Както и, сега ми хрумна, мъките Христови могат да се разглеждат като мъките преди пробуждането за всеки човек. Тъмната нощ на душата май се наричаше. И точно сега в момента тече процес за цялото човечество.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Никой не казва за марксистите, конспиролозите или футболните фенове, че са вярващи.
Никой или ти не им казваш?
Същата фанатична убеденост че тяхното е вярно и накрая ще победи.

Quote (selected)
НЯКОЙ НАИСТИНА ЛИ ВЯРВА, ЧЕ ХРИСТОС Е ВЪЗКРЪСНАЛ?
Чисто формално и библията не твърди че е възкръснал в плът, възнесъл се е каквото и да значи това.
По подобен начин в района се е възнесъл и Мохамед.
Има нещо гнило в Йерусалим!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1293
    • Профил
Quote (selected)
Никой не казва за марксистите, конспиролозите или футболните фенове, че са вярващи.
Никой или ти не им казваш?
Същата фанатична убеденост че тяхното е вярно и накрая ще победи.

Quote (selected)
НЯКОЙ НАИСТИНА ЛИ ВЯРВА, ЧЕ ХРИСТОС Е ВЪЗКРЪСНАЛ?
Чисто формално и библията не твърди че е възкръснал в плът, възнесъл се е каквото и да значи това.
По подобен начин в района се е възнесъл и Мохамед.
Има нещо гнило в Йерусалим!
Не е в Йерусалим. Куп хора са преписвали един от друг. В случая мюсюлманите от християните. Наколкостотин години след Рождество и Възкресение, за това не малко от тях ги тресат фанатизъм и слугуват на  нелепи норми. 
----
Не не вярвам в зомбита /Христос възкръснал от плът и кръв, намиращ се все още сред нас/. Допускам, че е оцелял няколко дни, защото някой го е свалил овреме от кръста /Лонгин е много вероятен съучастник с онова копие дето слага край на кръстните мъки на Исус./ А и не сме били там за да знаем дали жените мироноски са носили миро, или... Колко му е да плъзне мълва, която намира благодатна почва за превръщане в световна религия.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3588
    • Профил
Тезата, че всеки вярвал в нещо и че по този начин „атеистите също били вярващи“ е, разбира се, теза само на вярващите, т.е. на религиозните.
Те нарочно пренебрегват факта, че думите „вяра“ и „вярвам“ имат съвсем различни смисли според това, за какво биват употребени, а пък, от друга страна, както каза otvrat, думата „вярващ“ се употребява само в смисъл на религиозен.
Може би най-добрата илюстрация на нелепостта на това „всички са вярващи“ е израз като „I believe I'll have another beer“. Това, че някой казва „сметам да си зема още ена бира“ не е голямо основание да го наречем вярващ.

Колкото до възкръсването на Христос, то или вярвате в него и в материалния смисъл – както и във възкръсването на Лазар например – или не сте християни. Сори, ама няма средно положение. Не става дума за никакви абстракции и преносни смисли, а именно за възкръсване „от мъртвите“.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7480
    • Профил
Моето лично мнение за "възкръсването" на Исус от Назарет е, че никой не може сам, със собствени сили и умения да възкръсне. И никой - нито човек (магьосник или учен) не може да съживи друг човек. Само Бог може да възкреси някого, ако поиска.
Така че, ако е имало Въкресение, значи Бог е съживил Исус, затова че Исус е говорил и вярвал винаги Истината. Затова и "в Истината".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Вярвам, че Исус от Назарет е съществувал. Вярвам, че е възкръснал наистина.
Първото изречение все още не те прави религиозна. Второто те прави. "Credo, quia absurdum est!"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Моето лично мнение за "възкръсването" на Исус от Назарет е, че никой не може сам, със собствени сили и умения да възкръсне. И никой - нито човек (магьосник или учен) не може да съживи друг човек. Само Бог може да възкреси някого, ако поиска.
Атеист съм, но нека ми бъде позволен коментар по темата. Напълно съм съгласен с горния цитат! Мотива за възкръсването го има и в други религии. Нека си припомним например как Херкулес (Херакъл) е бил взет на Олимп след смъртта си. Това си е всъщност чисто възкръсване, макар и без кръст (ако приемем, че думата "възкръсване" произлиза от "кръст"). След възкръсването възкръсналият става бог или полубог. Дотогава е бил просто човек. Затова на Исус му казват богочовек.

Изкачвал съм най-високия връх на Олимп Митикас. Не е много лесно, но става без алпийски умения. Представете си как някой в древна Гърция го изкачва. Физически е било възможно още тогава, макар че има някои доста трудни за преодоляване места. Би ли посмял? Защо пък не! Това ми напомня на това, как две монахини питали Гагарин "Видя ли Го?" Понеже било устна реч, той не разбрал, че думата "Го" в устата на монахините започва с главна буква и ги попитал "Кого?" Отвърнали му "Как кого – Господ!". Той изразил съжаление, че трябва да ги разочарова. Това го четох в една книга за Гагарин, но съм забравил как се казваше.

Религията винаги отразява общественото устройство. Затова отначало религиите са били политеистични, а после – монотеистични.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3588
    • Профил
(ако приемем, че думата "възкръсване" произлиза от "кръст")
Приемай каквото си искаш, но то няма връзка с действителността. Нито на български, нито на друг език думата „възкръсвам“ има нещо общо с кръст. Етимологично тя означава завръщане, възстановяване.
Quote (selected)
След възкръсването възкръсналият става бог или полубог. Дотогава е бил просто човек. Затова на Исус му казват богочовек.
Нищо подобно. Християните може да го наричат така, защото според тяхното учение той има и божия, и човешка същност. Син божи и един от троицата, но и човек. Това разбиране няма нищо общо с никакво възкръсване.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
затова че Исус е говорил и вярвал винаги Истината.
Аз съм Пътят и Истината и Животът.
Не е вярвал, бил е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Честит рожден ден на фелдкурат Ото Кац.

Да е жив и здрав още дълго време.

И само хубави неща около него.

И наздраве …
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11209
    • Профил
Ото, жив и здрав да си, а и да не се правиш на нелегален - да знаеш, търсен си, ама в кръчма не запирали.
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9637
    • Профил
Честит рожден ден, професоре!
Жив и здрав и да не се мяркаш тъдява само покрай Коледа и двата Великдена.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7749
    • Профил

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2287
    • Профил
Честит рожден ден и от мен, господин фелдкурат! :m1241: