Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:08:27

Автор Тема: ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж  (Прочетена 104939 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
За читав независим кандидат пък няма партийна воля, по висините, не по низините.

30 310. Толкова бяха гласовете за Иванчева на Евроизборите през май. По "низините".

Впрочем, от системна гледна точка, това беше най-значимото електорално събитие на преминалия избор.
Там други направиха рекламната кампания, изборният резултат се оказа някакъв страничен продукт. Факт е обаче, че в София Иванчева събра 12-13 хил гласа.
Има обаче едни 200-300 хиляди софийски гласа, които отдавна чакат читав кандидат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
За читав независим кандидат пък няма партийна воля, по висините, не по низините.

30 310. Толкова бяха гласовете за Иванчева на Евроизборите през май. По "низините".
  :D
То, и нашто Банши гласувА за нея!  :t2015:
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 23:18:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Има обаче едни 200-300 хиляди софийски гласа, които отдавна чакат читав кандидат.

Даже и повече! Но този път няма да е Йорданка Фандъкова. Повервай ми.  :cool-1084:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Дай им да бръщолевят за задници,

Така е. Задник имаше в лафа, ама без сексуален контекст, не дай Боже ограничаване на нечии девиации (тва всеки функционално грамотен би го схванал от раз).
Друг вариант на този лаф е "не по-високо от цървулите". Посланието е същото и обикновено означава да не губиш връзка с действителността - било като околна среда, било като твоето място и ако щеш наследство в нея. Самодоволството и нарцисизмът са противопоказни. Никой не може да те изтърпи...никъде..можеш да ми повярваш, ако желаеш :D

Калине, никаква рекламна кампания няма никакви заслуги за избора на Иванчева. Такива като мен и наляха на втори тур (негласували за нея на първи) - само да не е опгето. Бачо Кольо също е от тези. И поне още десетина от този форум. Тогава даже течеше подобна дискусия онлайн и се действаше на контра. Махни магиите на кампанията - няма такива!
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 23:25:49 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и пак не си в час, но ми се правиш на Апелес (без и хабер да си имаш що за "обущар" съм).

Ставаше дума не за местните, а за европейските избори. Калинчо поне това разбра, слава богу.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
без и хабер да си имаш що за "обущар" съм
Всички са наясно що за ... съкровище си  8)

https://www.youtube.com/watch?v=56LjFMfzAFk
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Калине, никаква рекламна кампания няма никакви заслуги за избора на Иванчева. Такива като мен и наляха на втори тур (негласували за нея на първи) - само да не е опгето. Бачо Кольо също е от тези. И поне още десетина от този форум.
Както вече Фирмин отбеляза, става дума за евоизборите, не за общинските. А за тях Иванчева имаше невероятна, небивала рекламна кампания, почти равна на кампанията на Борисов от времето му като генсек на МВР.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Всички са наясно що за ... съкровище си  8)

О, да. Включително и тоз, де пей. Ной знай що.  8)

П.П. И благодаря за музикалния поздрав! :D
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 10:51:44 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Резултатът на Иванчева е усилена преди бифуркацията флуктуация. Знаково системно събитие. Ама за ... "разбирачи".  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А балотажът в София се заформя между Свиленски и Манолова  :sad-1321:

 :crazy-2239:
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 11:07:24 от Firmin »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Глав. секретарят на кабинета на президента, полк. Димитър Стоянов

Дали става за кмет на София?

Чак сега видях, че оттатък има дописка за коментара на полк. Димитър Стоянов по повод на сделката със САЩ. И тъй като във форума има вече отворени няколко теми за ”ефките”, предпочитам да пусна материала тук.

В потвърждение на собственото ми впечатление от този човек като интелигентен и разбиращ, но най–вече ПРЕЦИЗЕН в оценките си „мениджър”, който явно си разбира добре от работата. И като мой отговор на зададения тук въпрос, дали би трябвало да бъде номиниран за кмет на София.

Моят отговор е ДА. Защото, щом може да работи така с толкоз сложна материя, колко му е да се ориентира за нула време и да се заеме с батака в столицата. Така, както направи преди 2 години сегашният му шеф – българският президент, а по онова време само генерал Румен Радев:0006:

Quote (selected)
Човек на президента: Купуваме скъп самолет с възможности от 1913 г.
Американското правителство предупреждавало българското, че при този орязан пакет рискът е голям, твърди главният секретар на Румен Радев
11 Юли 2019




Ние ще придобием един изключително скъп самолет с ограничена функционалност.
Способностите му са сведени до 1913 г., когато отивахме до Одрин, пускахме бомбата и се прибирахме“. Това каза в предаването "Лице в лице" по bTV главният секретар на президента, полк. Димитър Стоянов, по повод сделката със САЩ за осем нови изтребители за армията ни. Не е имало битка срещу Ф-16. Президентът Радев поддържаше качествата на Ф-16. Но винаги сме искали честна и открита процедура, с ясни правила.

"Има ли въоръжение "въздух-земя", има ли възможност за нанасяне на на високо точни удари, има ли бомби с лазерно насочване, или с gps насочване - не. Има свободно падащи бомби. Идеята тук с този пакет е точно това. Орязан е тотално. Самолетът е чудесен, но въоръжението е слабо".

Американското правителство е предупредило българското, че при този орязан пакет рискът за нереализиране на програмата в пълен обем за F-16 е голям. Освен това, те са препоръчали да вземем пълния пакет. А цената на договора в годините ще расте, защото ще са нужни и ред обучения на инженерно-летателния състав.

"Относно контейнерите за целеоказване, тези със снайпер, в началото идеята беше да са 4, което е напълно приемливо за два самолета. Сега са редуцирани на два. Те няма да са обслужвани в България, а всичко, което е необходимо като технически прегледи, ще е в САЩ. Ако имахме обучени специалисти да обслужват тези контейнери, щеше да е по-евтино. Но ако отидат на технически преглед, той ще отнеме 180 дни, а  ние ще останем само с един контейнер през това време".

https://www.segabg.com/hot/chovek-na-prezidenta-kupuvame-skup-samolet-vuzmozhnosti-1913-g

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
... полк. Димитър Стоянов ...
Moжеш да направиш проучване сред твоите тъмносини тал  ;D ... съмишленици какъв човек биха подкрепили за кмет, който би бил подкрепен или издигнат от БСП.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
... полк. Димитър Стоянов ...
Moжеш да направиш проучване сред твоите тъмносини тал  ;D ... съмишленици какъв човек биха подкрепили за кмет, който би бил подкрепен или издигнат от БСП.

Абе, това точно няма как да направя, щото, след като ме ядосаха като за последно, отдавна не съм се завъртала натам.

Но много ми хареса това, което направи кюрдската опозиция на последните кметски избори в Истанбул – не издигна собствен кандидат, а подкрепи очакваните победители, само и само да разкарат Ердо. И го разкараха!!! :way_to_go-1308:

А и не виждам кого могат да издигнат за кмет на София "сините". Защото, с когото и да го направят, това ще бъде резултат с предопределен край ...

Въпреки че точно в София сме много ...    :m1708:
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 13:48:28 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://www.focus-news.net/news/2019/07/12/2679652/kmetat-na-sofiya-yordanka-fandakova-nyamam-reshenie-dali-shte-se-kandidatiram-za-mestnite-izbori.html

 8)

Насочвам вниманието ви, ако сте пропуснали - "във входа", не "в хода". Лапсус? Не мисля.

П.П. Глей ти, глей ти ... Мъ верно некой чете къде насам ... Във Фокус поправили "лапсус калами".  :m1731:
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 15:02:52 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и понеже тук дискусията - предвидимо, уви - замря, и понеже вие не си падате по обратните задачи (не че се справяте с правите, де), нека аз ви формулирам една, обратна, по темата:

Quote (selected)
ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж

И така,

При какви условия в София няма да има балотаж (и какво ГЕРБ биха могли да направят, за да ги осигурят).

За да стимулирам търсенията ви, нека дам старт със следното:

1. Ниска избирателна активност;

 8)
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 17:19:26 от Firmin »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Такива задачи с логика (класическа или диалектическа) ли се решават, или с математика ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
1. Ниска избирателна активност;

 8)
Много секретенарски анализ.
Така или иначе пак ще има "Ти си го избра!".
Половин София е калинаж на хранилка, кого очаквате да изберат?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Такива задачи с логика (класическа или диалектическа) ли се решават, или с математика ?

Не дърпай дявола за опашката, ПЛИЙЗ!  :cool-1084:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Половин София е калинаж на хранилка, кого очаквате да изберат?
:t2002:

Това е истината, те го знаят, ние го знаем, те знаят че знаем, че те знаят, ама какво от това?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Еволюционно, "калинките" са паразити, които в условията на конкуренция биха изчезнали, но намират начин да излъжат имунната система на гостоприемника че са свои и оцеляват.

Така оцеляват телефонните измамници.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Столицата за калинките е като Холивуд за актьорите.
Десетки хиляди неуспели калинки са налетели в София и чакат своя шанс, а шансът е да си със силния на деня. Без гербавата перспектива за тях няма бъдеще, те го знаят и няма да оставят някакви други да им вземат "полагащото се".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Параметрите се изчисляват с математика, а се постигат с ... технология. Изборна технология.

На първи тур се избират на местни избори общинските съветници. Това е партиен вот. При него нарастване на активност идва само през тези, които са мотивирани да упражнят правото на преференциален вот. Но в огромното си мнозинство това са партийни избиратели - членове, симпатизанти. При общинските съветници балотаж няма.

При този вот ГЕРБ продължава да има предимство и вероятно ще го запази в София.

От друга страна, вотът за кметове е мажоритарен. Там мотивите са различни и по-разнообразни от чистата партийна дисциплина. Там се привлича периферия и дори парадоксална политически подкрепа, което и тук вече бе споменато като възможност и цел.

И така, задачата за ГЕРБ е да използва преимуществото си от партийния вот за общински съветници в максимална степен във вота за кмет. На балотаж това няма как да стане. Само на първи тур.

Оттук и решението, в тази му част - ГЕРБ трябва да внуши на не-ГЕРБ избирателите, че вотът за кмет на София няма да се реши на първи тур, че не може да бъде решен на първи тур.

Така на първи тур периферията отива на гъби, спестявайки си усилието за втория тур. А ГЕРБ се явява на полесражението в цялата си мощ. Както и БСП. Само дето на БСП тя не достига. В резултат - при ниска избирателна активност ГЕРБ печели на първи тур с малко, но пък от сърце.

Как да стане това? Един от начините е да се увеличи броят на кандидатите, като на част от тях изкуствено се предвиди висок вот. Така избирателят, в социологическото бърборене, медийно чуруликане, прах и пушилка остава с убеждението и очакването за разхвърляне на гласовете на първи тур и невъзможност да се излъчи победител. Но това е бутафория. В действителност, за голяма част от кандидатите никой няма да гласува, което ще удържи активността ниска. А ГЕРБ, да повторим, ще се яви с цялата си мощ.

И това е още само т.1 от списъка. А аз още чакам предложенията ви.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще се съглася с Фирмин, обаче какво става с един кмет излъчен с подкрепата на БСП, натиснат от една страна от СОС от друга от държавната изпълнителна власт като орежат субсидията? Пазач на обрано лозе, пирова победа или още един добър аргумент че "комунистите" не могат нищо да създадат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Такива задачи с логика (класическа или диалектическа) ли се решават, или с математика ?
Може и с експеримент.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Половин София е калинаж на хранилка, кого очаквате да изберат?
Това е една широко разпространена заблуда. Вероятно 40-50 хил с близката пълнолетна рода до 100 хил. Както стана въпрос, при 1 милион избиратели, не са най-решаващото нещо. Ако само калинките бяха причината, може да се вгледаме с какво мнозинство е избран например кметът на Бургас.
По-сложна е картинката в София.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Обаче, когато тенията убие гостоприемника, умира и тя,  това е еволюция на политическата система.

Тенията ГЕРБ убива бавно народа, за съжаление западните ѝ господари ще я отстранят от власт, преди да довърши делото си.

И няма да имаме еволюция.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Калинката не е само на държавен или общински щат, забравяш кохортата пишман лобисти заети да пишат
Quote (selected)
проекти за проекти
, програми за усвояване, усвоителите и техния антураж чийто жизнен стандарт зависи от благословията Му.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Калинчо
Quote (selected)
Такива задачи с логика (класическа или диалектическа) ли се решават, или с математика ?
Може и с експеримент.  :smokin:
Екскрементите експериментите вече 30 г. ги произвеждаме  :pissed-891:

За да са научни нещата, ще почакам да се включат Енгелс, Отврат и Аменеменема  :bigok:

Цитат на: Джиджи
Не дърпай дявола за опашката, ПЛИЙЗ!  :cool-1084:
:bounce-946:
« Последна редакция: Юли 12, 2019, 20:54:19 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Резултатите от експериментите едва ли подлежат на съмнение, за разлика от умозрителните конструкции.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ще се съглася с Фирмин, обаче какво става с един кмет излъчен с подкрепата на БСП, натиснат от една страна от СОС от друга от държавната изпълнителна власт като орежат субсидията? Пазач на обрано лозе, пирова победа или още един добър аргумент че "комунистите" не могат нищо да създадат.

А! Да не би БСП вече да е спечелила вота за кмет на София и сега се кахъри как да управлява?  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ако само калинките бяха причината, може да се вгледаме с какво мнозинство е избран например кметът на Бургас.

Тук отдавна, още преди Николов няма реална икономика. Всичко е схеми.
даже по мутренските времена Бургас беше "ничия земя",свободна безмитна зона.
Никоя от групировките нямаше доминираща позиция.
Най-голямото работещо ( тогава ) пристанище, Нефтохим бездънна безакцизна каца, огромен туристически"бизнес" ( тогава ). Така се стекоха събитията, от една схема в друга до пълна победа на мутрокрацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Резултатите от експериментите не подлежат на съмнение, подлежат да интерпретация, която е според кой плаща, в капитализма, срамежливо наричан от соросоидите у нас "пазарна икономика".

Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще се съглася с Фирмин, обаче какво става с един кмет излъчен с подкрепата на БСП, натиснат от една страна от СОС от друга от държавната изпълнителна власт като орежат субсидията? Пазач на обрано лозе, пирова победа или още един добър аргумент че "комунистите" не могат нищо да създадат.

А! Да не би БСП вече да е спечелила вота за кмет на София и сега се кахъри как да управлява?  :cool-1084:
То според теб БСП трябва да подвие опашка, да легне по гръб и да чака Баце да я погали?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
обаче какво става с един кмет излъчен с подкрепата на БСП, натиснат от една страна от СОС,
от друга от държавната изпълнителна власт като орежат субсидията?
Пазач на обрано лозе, пирова победа или още един добър аргумент че "комунистите" не могат нищо да създадат.
Точно. Затова целта трябва да са парламентарните избори. Само оттам може да се разглоби гербавата машина за екскременти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
То според теб БСП трябва да подвие опашка, да легне по гръб и да чака Баце да я погали?

Ааа, не. Просто това, де питаш, ми бе работа по едно време за известно време. Професия.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Точно. Затова целта трябва да са парламентарните избори. Само оттам може да се разглоби гербавата машина за екскременти.

Ето един, дето решил тази задача:
https://www.youtube.com/watch?v=emitc_Plmqo

 8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Половин София е калинаж на хранилка, кого очаквате да изберат?
Това е една широко разпространена заблуда. Вероятно 40-50 хил с близката пълнолетна рода до 100 хил. Както стана въпрос, при 1 милион избиратели, не са най-решаващото нещо. Ако само калинките бяха причината, може да се вгледаме с какво мнозинство е избран например кметът на Бургас.
По-сложна е картинката в София.

ъхъ, как ли не един милион, след като имаш 100к мотивирани да гласуват избиратели при обща активност миналите местни под 400 хиляди в софия.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
ъхъ, как ли не един милион, след като имаш 100к мотивирани да гласуват избиратели при обща активност миналите местни под 400 хиляди в софия.
Ясно е написано, 1 милион по списък, гласували 412 хил. И картинката наистина е доста по-сложна. Около 1/3 от гласовете за Фандъкова са фактически от т. нар. Реформаторски Блок и сие, които не са гласували за собствения си кандидат-кмет. От друга страна, имаше едни интересни статистики, че в някои райони кандидатът на БСП за кмет е получил по-малко гласове в урните отколкото се водят регистрирани членове на БСП... И още доста неща има, които правят картинката по-сложна отколкото изглежда.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Мая Манолова: Ако ме вбесят докрай, ще се кандидатирам за кмет на София
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/maja-manolova-mashinnoto-glasuvane-dokaza-che-se-kradat-glasove.html

Струва си да се гледа! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Струва си да се гледа! :smokin:
Да, струва си, изгледах го.
Ако ставаше както при Пинокио, за всяка фактическа лъжа или евтина манипулация, да расте нослето, Мая Манолова нямаше да може да излезе от студиото след края на представлението. :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Тъй ли? Дай някой друг пример за нарастване на нослето?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Практически почти цялата ни политическа класа е щастлива, че при лъгане не расте нослето. Мая Манолова не е изключение. При нея просто има една нагла и аграрна безпардонност в лъгането, но и при други е така.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Няма примерчета - значи Калично лъже!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тъй ли? Дай някой друг пример за нарастване на нослето?

Ше му бъде трудно.  :-X

Затуй, по–добре да даде примери БЕЗ нарастване на нослето, с каквито бъка кариерата на Мая от деня на поставянето ѝ на омбудсманския стол!!! :yes-1289:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Тъй ли? Дай някой друг пример за нарастване на нослето?
Може и аз да съм частично грешен. Възприех израза буквално, а не като "Тъй ли? Дай някой и друг пример за нарастване на нослето?", тоест примери от изказването на ММ а не други.
Първи пример: Машините за гласуване са наети на цената за закупуване. Лъжата е внушението, че ако се купят, наборът дейности от "наемането" е безплатен - програмиране, настройка, проверка, доставка на място, сервизиране... и ще е безплатен за всички избори.
Втори пример: При 40% от протоколите от местата с машинно гласуване са се крали гласове или преференции, да си представяме как е било на другите места, където няма машини и това не може да се хване. Всъщност, на доста места комисиите са объркали вписването на преференциите от машинното гласуване, което няма общо с кражби на гласове.
Трети пример: Вади се един добре известен протокол (размахан от едно НПО), където има очевидна грешка и не са вписани 4 гласа на една партия (разгледах го - на Възраждане, в Благоевградска секция). Това е тъпа грешка и се хваща още от елементарни контроли (съпоставка на брой действителни гласове и общ брой за кандидати и неподкрепяне). Подобни протоколи са около 1000 като порядък (6-10%) и винаги по избори е имали такъв процент неграмотност, даже и когато е нямало машинно гласуване.
Три примера достатъчни ли са за начало?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Първи пример: Машините за гласуване са наети на цената за закупуване. Лъжата е внушението, че ако се купят, наборът дейности от "наемането" е безплатен - програмиране, настройка, проверка, доставка на място, сервизиране... и ще е безплатен за всички избори.
Няма да е безплатен, но машините ще са собственост на ЦИК. Остава сервиз, препрограмиране, консумативи.
Къде е лъжата?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Няма да е безплатен, но машините ще са собственост на ЦИК. Остава сервиз, препрограмиране, консумативи.
Къде е лъжата?
Лъжата е съпоставяне на ябълки и круши. Машини не се купуват или наемат за снимки с тях, а за да се използват при гласуване. За да станат годни за такова използване, освен покупната цена на машинарията трябва да се включат и другите неща, след това и разнасяне и прибиране, след това и складиране в подходящи помещения (колко ли е годишният наем на такова помещение за 6 000 машини)...
Съпоставимо е донякъде с "намаляването на цената" при "сделката" с Ф-16. Плащаш по-малко, но за по-малко неща.
(За протокола, винаги съм бил категоричен противник на машинно гласуване при сегашните български условия).

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Апропо, да е за пръв път, да не знаят хората. Преди не много време с такива доводи се купиха принтери за всяка избирателна комисия. По спомен - около 135 лева парчето, щели в много избори да се използват и да се изплатят многократно. Още при първото използване едни близо 20% имаха различни проблеми, а за второ използване на избори не се чу нищо. Далновидната покупка докара себестойност на отпечатана страница до 25-30 лева, със собствените вече принтери.
Е, тогава далновидното решение беше само за пропиляване на 2 милиона, а сега - за 30, но принципът е същия.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Лъжата е съпоставяне на ябълки и круши. Машини не се купуват или наемат за снимки с тях, а за да се използват при гласуване. За да станат годни за такова използване, освен покупната цена на машинарията трябва да се включат и другите неща, след това и разнасяне и прибиране, след това и складиране в подходящи помещения (колко ли е годишният наем на такова помещение за 6 000 машини)...
Глупости! Това трябва да е като да си купиш компютър - с гаранция. Това първо.
Второ - консумативи, поддръжка и т.н. са си пари, но на порядъци ниже.
Трето - къде ще съхраняват машините мен ме боли фара!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
И въобще гласуването е добре да е изцяло машинно.
Влиза тъпия юзер, вкарва си личната карта като в банкомат за да вземе машината ЕГН, гласува и си заминава.
Ако има 30 карти гласува 30 пъти и пак си заминава.
Накрая тъпата комисия печата бумагите от машината, подписва се и се прибира в къщи.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Трето - къде ще съхраняват машините мен ме боли фара!
Не става въпрос теб какво те боли, а колко ще струва.
И фактите са на масата. Една машина се обсъжда като покупна цена за 2 000 евро. Проста сметка - 3 000 машини, без описаните екстри са 6 милиона евро или 12 милиона лева, без ДДС. Наемът с включените екстри е 7.5 милиона лева, без ДДС. На търга е имало и още едно предложение за наем на същото количество машини и при същите условия, за 11.5 милиона лева, без ДДС. Всичко това е публична информация.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Трето - къде ще съхраняват машините мен ме боли фара!
Не става въпрос теб какво те боли, а колко ще струва.
И фактите са на масата. Една машина се обсъжда като покупна цена за 2 000 евро. Проста сметка - 3 000 машини, без описаните екстри са 6 милиона евро или 12 милиона лева, без ДДС. Наемът с включените екстри е 7.5 милиона лева, без ДДС. На търга е имало и още едно предложение за наем на същото количество машини и при същите условия, за 11.5 милиона лева, без ДДС. Всичко това е публична информация.
Толкова пари ще се спестят само от редуциране на изборните комисии на половина, една обслужва 5-6 машини където това е възможно на пример в градовете. На края на гласуването 1 ( един ) екип събира данните от 50 машини.
Без ексцесии по 24 часа приемане на протоколи, припаднали, умрели и родили председатели на комисии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Абе ти тъп ли си, или на тъп се правиш?!?
Значи коя да е шопска фирма може да се оправи с машините, но държавата - не. Държавата лош стопанин!
Ай сиктир бе миме - не виждаш ли че тъпаците от шопската фирма са си купили машините за без пари??
Смятай при положение че има всяка година избори каква е далаверата!

П.П. Буратино, наведи се...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това което сега практикуваме е поредната шизофрения, разходи за комисии, разходи за машини и все скъпо. Един стар виц от зората на компютрите.
След като въвели компютрите в училищата се поинтересували какъв е ефекта.
- Сега по-добре ли е, улеснихме ли учебния процес?
- Не!
- Защо?
- Преди беше по-лесно, показвам на децата:
Една ябълка + една ябълка = 2 ябълки, сега:
Един компютър + още един.........
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Трето - къде ще съхраняват машините мен ме боли фара!
Не става въпрос теб какво те боли, а колко ще струва.
И фактите са на масата. Една машина се обсъжда като покупна цена за 2 000 евро. Проста сметка - 3 000 машини, без описаните екстри са 6 милиона евро или 12 милиона лева, без ДДС. Наемът с включените екстри е 7.5 милиона лева, без ДДС. На търга е имало и още едно предложение за наем на същото количество машини и при същите условия, за 11.5 милиона лева, без ДДС. Всичко това е публична информация.

пропускаш едни други факти, които са може би под масата: че цик въобще не смяташе да изпълни закона, че герберите ѝ пригласяха усърдно, че се наложи всичко да се прави на пожар, все едно не беше ясно от преди четири години, че тези машини трябва да се осигурят...

герберщини. и калинчовци, подкрепящи всячески герберщините.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Темата за машинно гласуване е обширна и има различни гледни точки, с някаква аргументация.
Конкретната тема обаче е дали 7.5 милиона лева с включени консумативи, програмиране, разнасяне до и от секциите, пазене на склад и пр са едно и също като 12 милиона лева, без включени консумативи, програмиране, разнасяне до и от секциите, пазене на склад и пр. По конкретната тема, дали твърдението е вярно или не няма много варианти. Естествено, ако не се иска да се натрива носа на някого, а да се отговори честно.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
все едно не беше ясно от преди четири години, че тези машини трябва да се осигурят...
Ами не е ясно. Има законов текст, но има и факти. През 2017 пак имаше опити за наемане или купуване на машини, завършили с фиаско. Кандидати да дадат под наем 12 500 машини на цена до 1200 лв на парче просто нямаше, а покупната цена се очертаваше на около 55 до 60 милиона лева.
Идиотското не е това, а някакво неведомо очакване, че ако през 2017 година това са били условията, през 2019 машините ще ги дават без пари. Просто трябваше да се промени закона навреме, но имаше доста подмолни интереси и може да се заподозре едно даване на сериозни суми под масата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ами не е ясно. Има законов текст, но има и факти.

Това много ми допада, съдът признава ли такива аргументи за едни познати от ЦИК питам?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Ами не е ясно. Има законов текст, но има и факти.

Това много ми допада, съдът признава ли такива аргументи за едни познати от ЦИК питам?
Исках да пиша по-малко, но остава наистина неясно. Законовите текстове се приемат за да регламентират някакви отношения. Един текст се предлага, разглежда, гласува и става закон. По същия начин, ако се види, че някакъв законов текст урежда лошо някакви отношения, има си ред - предлагане, разглеждане, гласуване и отмяна или промяна.
Това имах предвид, а не да не се спазва действащ закон. И негодността на въпросния текст беше ясна още от преди 2 години.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Тя посочи, че все още не е решила дали ще се кандидатира за кмет на София. Пренебрежението обаче по повод това, за което се боря, е вбясяващо, заяви Манолова, като добави, че "ако ядосат гражданите, ако продължават да се подиграват с тях", ще се кандидатира за поста.

Още една, разчитаща на "ядосани граждани". Банално или поне вече познато. Нинова. И тя разчиташе на революционна вълна от разгневени граждани, която да яхне на път за властта. Но освен гнева на част от БСП срещу нея, който оспори властта и в партията и правото и да я води, друго не постигна.

А ако гневът не достига? Какво друго може да предложи Манолова? Пък и левицата в София, щом ще и довери да я представлява в този избор. Или и тя, подобно бабичката на Пушкин, ще довърши мандата си не като национален омбудсман, а като неуспелият кандидат за кмет на София?

Имам един приятел, дето все разправя един нашенски анекдот. Та, прибира се един хлапак вкъщи, бърши сълзи и сополи и кръв от носа. И майка му го пита Що бе, мама, що та биха пак? Щото не можаха да ма ядосат - реве и нарежда малкият.