Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 02, 2024, 13:15:58

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 673062 пъти)

0 Потребители и 41 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1672
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16020 -: Май 31, 2024, 20:42:52 »
Ето го новият патриарх  :t2824:

Пеевски: Не приемам налагането на санкции срещу български духовници! :t0111:

https://epicenter.bg/article/Peevski--Ne-priemam-nalaganeto-na-sanktsii-sreshtu-balgarski-duhovnitsi-/351613/2/0

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1672
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16021 -: Май 31, 2024, 20:52:02 »
Quote (selected)
келеш....
Келеш, ама продуцирант от местната ПО на БКП или ДКМС.
Не знам, ти явно имаш инсайдърско инфо.
Американците са по-директни, викат им - "кучи синове, ама наши кучи синове".

П.П. А те са си само кучи синове и са верни на всеки който държи в ръката си пържола или тояга.

На Костов жена му беше партиен секретар на електрофакултета или на катедра обща електротехника, не помня вече. Него не го приеха в БКП понеже всяка катедра/факултет имаха максимална бройка и той изтегли късата клечка.
« Последна редакция: Май 31, 2024, 21:00:08 от Фют »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9820
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16022 -: Май 31, 2024, 20:58:09 »
Кадровият подбор в БГ (от траките до днес, БКП просто не е изключение) винаги е бил:
Не честен, свестен и кадърен, а наш човек и послушен.
Затова резултатът днес е жълтопаветна евроатлантическа "аристокрация" от деца на партийни секретари и милиционери, с дипломи за висше обр. предимно от СССР (по-рядко от Запад).
Много алчни и зли, много надъхани, много подчинени, презиращи "плебеите".

Непоклатимата истина, че "кадрите решават всичко".
То същото е по целия западен свят и затова сме на това дередже.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24080
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16023 -: Май 31, 2024, 21:05:01 »
Quote (selected)
На Костов жена му беше партиен секретар на електрофакултета или на катедра обща електротехника, не помня вече. Него не го приеха в БКП понеже всяка катедра/факултет имаха максимална бройка и той изтегли късата клечка.
Имаше един стар виц.
Бивш партизанин изхвърлен от яслата и работи като пазач щото брат му бил фашист.
Брата директор на предприятието, щото имал роднина партизанин.
Те такива работи.
Преди, сега, вероятно и после.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2755
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16024 -: Май 31, 2024, 21:39:30 »
Quote (selected)
келеш....
Келеш, ама продуцирант от местната ПО на БКП или ДКМС.
Не знам, ти явно имаш инсайдърско инфо.
Американците са по-директни, викат им - "кучи синове, ама наши кучи синове".

П.П. А те са си само кучи синове и са верни на всеки който държи в ръката си пържола или тояга.

На Костов жена му беше партиен секретар на електрофакултета или на катедра обща електротехника, не помня вече. Него не го приеха в БКП понеже всяка катедра/факултет имаха максимална бройка и той изтегли късата клечка.

именно, точно това визирах

оплакваше се уж от бкп-то, пък то било от жена си....

ма сега здравкообразните ни цитират оплакванията им от бкп-то....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16025 -: Май 31, 2024, 23:40:53 »
Ако не греша от съфорумците, които живеем в България, несофиянци сме кажи речи само Буратино и аз. Уважаеми столичани, и кореняци и от тези в повече, трябва ли да ви напомням кого си избрахте за кмет? Не е да нямахте и друга възможност. Да, ама Не.
 :bored:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16026 -: Май 31, 2024, 23:46:03 »
Екс-разузнавачът Дарин Георгиев, ПП Величие: Искат да обезлюдят Варна и да сложат военните бази там
https://www.youtube.com/watch?v=pp-D_jve7Tc
Кайле, във Варна кипи такова строителство на жилищни сгради и тук там нежилищни такива, че се чудя кой ще живее в тях.  Зелени площи не останаха, улиците в по-старата градска част приличат на тунели...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1672
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16027 -: Май 31, 2024, 23:51:51 »
Ако не греша от съфорумците, които живеем в България, несофиянци сме кажи речи само Буратино и аз. Уважаеми столичани, и кореняци и от тези в повече, трябва ли да ви напомням кого си избрахте за кмет? Не е да нямахте и друга възможност. Да, ама Не.
 :bored:

С братската помощ на варненци  :t0135:. Кои, сети се сама.
П.п. Присмял се хърбел на щърбел ( a вашият кмет  :i_laughing: )
« Последна редакция: Май 31, 2024, 23:57:16 от Фют »

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16028 -: Юни 01, 2024, 00:01:31 »
С братската помощ на варненци  . Кои, сети се сама.
П.п. Присмял се хърбел на щърбел ( a вашият кмет   )
При нас всеки, който не се казва Иван Портних е по-малкото зло. Не, че някога ще харесам Коцев, но поне до момента не ме дразни. За утре на знам и не гарантирам.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16029 -: Юни 01, 2024, 13:17:34 »
Quote (selected)
Сиренето, кашкавалът и пилешкото поскъпват, а краставиците и доматите на едро са със спад
https://tribune.bg/bg/parite/sireneto-kashkavalat-i-pileshk/
При тия цени на зеленчуците поговорката "Тая шия не е от туршия" отдавна загуби актуалност и вече почти не се употребява.

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16030 -: Юни 01, 2024, 14:23:47 »
Quote (selected)
Сиренето, кашкавалът и пилешкото поскъпват, а краставиците и доматите на едро са със спад
https://tribune.bg/bg/parite/sireneto-kashkavalat-i-pileshk/
При тия цени на зеленчуците поговорката "Тая шия не е от туршия" отдавна загуби актуалност и вече почти не се употребява.

Касова бележка от тази сутрин, квартален супермаркет на варненската верига ЦБА, цитираните цени са за кг: домати 2.29, тиквички 1.59, краставици сорт ''Гергана'' 2.99. А що се отнася до поговорката, то тя е абсолютно актуална и днес. Пълнеем когато се храним основно с въглехидрати и захар, а не от фибри, вода и полезни микроелементи.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16031 -: Юни 01, 2024, 14:51:23 »
Слушах тази сутрин по ''Хоризонт'' ''дебат'' на част от непредставените парламентарни партии. Една коалиция обединява трите комунистически партии и русофилите на Малинов. Защо никой тук не ''промотира'' тази коалиция. Някои от вас се самоопределят като комунисти, Асол, Лъчо...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9820
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16032 -: Юни 01, 2024, 15:08:49 »
Щото няма шанс да влезе, а нашата Конституция е направена така, че в такъв случай гласовете преливат при печелившите.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10142
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16033 -: Юни 01, 2024, 15:21:52 »
Една коалиция обединява трите комунистически партии и русофилите на Малинов. Защо никой тук не ''промотира'' тази коалиция. Някои от вас се самоопределят като комунисти,

Точно това е проблемът. Щом има три компартии, значи няма истинска компартия, Защо са три? По какви идеологически маркери се определят? Само в Индия има две компартии, но поради кастовите закони, Комунисти от различни касти не се събират заедно, А колкото до определящите се тук като комунисти, те са толкова комунисти, колкото баба ми е потомствена аристократка.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7630
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16034 -: Юни 01, 2024, 16:06:56 »
В цяла България сал един отврат остана истински комунист. Мъка, мъкаааа  :t2334:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16035 -: Юни 01, 2024, 16:20:59 »
Точно това е проблемът. Щом има три компартии, значи няма истинска компартия, Защо са три? По какви идеологически маркери се определят?
Еднакви са идеологически, но не могат да се разберат кой да води бащина дружина – старата болест на новите компартии. А знаеш ли колко компартии има в РФ?
Quote (selected)
А колкото до определящите се тук като комунисти, те са толкова комунисти, колкото баба ми е потомствена аристократка.
Понеже говориш в множествено число – хайде, мене кучета ме яли, но и "Фелдкурат Ото Кац" ли?!
Ето, виждаш ли: тук сме трима души и се ядем едни други, а ти искаш 3 компартии да се обединят.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16036 -: Юни 01, 2024, 16:23:52 »
Слушах тази сутрин по ''Хоризонт'' ''дебат'' на част от непредставените парламентарни партии. Една коалиция обединява трите комунистически партии и русофилите на Малинов. Защо никой тук не ''промотира'' тази коалиция. Някои от вас се самоопределят като комунисти, Асол, Лъчо...
Думичката "промотира" не ми харесва. Не е вярно, много пъти съм писал за коалиция "Неутрална България", включих я в анкетата ни и дори някой тук вече е гласувал за нея.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16037 -: Юни 01, 2024, 16:25:25 »
Ако не греша от съфорумците, които живеем в България, несофиянци сме кажи речи само Буратино и аз.
Значи и аз съм софиянец, така ли? А София и тя ли е софиянка?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24080
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16038 -: Юни 01, 2024, 16:25:44 »
"ПатриотКомунист е - душа дава
за наука, за свобода;
но не свойта душа, братя,
а душата на народа!
И секиму добро струва,
само, знайте, за парата лидерство на партия,
като човек - що да прави?
продава си и душата."
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16039 -: Юни 01, 2024, 16:27:01 »
По-добре не се опитвай да правиш такива импровизации върху гениалните стихове на Ботев.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24080
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16040 -: Юни 01, 2024, 16:30:43 »
Тогавашните "патриоти", вчерашни "комунисти", днешни "демократи".
Една ги е майка раждала, все "първенци", все народа им пречи да постигнат всеобщо благоденствие като не ги следва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16041 -: Юни 01, 2024, 16:40:11 »
Виж, в кавички може. Защото от всички партийци малко бяха комунистите. То се и видя след преврата, а всъщност беше и една от причините за него.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24080
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16042 -: Юни 01, 2024, 16:43:53 »
За съжаление кавичките са единствено истинско нещо, когато и където да ги сложиш все са на място.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9270
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16043 -: Юни 01, 2024, 16:55:56 »
Днес, конвоирани от няколко коли военна полиция, по магистралата от Варна към летище Варна (откъдето явно ще ги натоварят на украински товарен самолет) поеха двадесетина камиона, повечето возещи някакви станции с параболични антени (може би за РЕБ?). Имаше и две-три джипки и един закрит камион с ремарке. Всички автомобили носеха фашисткия немски кръст на вермахта и бундесвера:



Доживях да видя този кръст в България!!! :t2334:

Активен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2396
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16044 -: Юни 01, 2024, 17:18:59 »
А София и тя ли е софиянка?
На София душата й е от сред църквата "Св. София" между морената на Вазов и СУ. Останалото са маловажни подробности от пейзажа. 😉

Активен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2396
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16045 -: Юни 01, 2024, 17:20:20 »
Доживях да видя този кръст в България!!!
:t0174: :t0174: :t0174:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7630
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16046 -: Юни 01, 2024, 17:26:45 »
Цитат на: lucho
Доживях да видя този кръст в България!!! :t2334:

Добър знак. Скоро след него ще видим друг знак, носен от други гости  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1417
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16047 -: Юни 01, 2024, 17:27:57 »
Щото няма шанс да влезе, а нашата Конституция е направена така, че в такъв случай гласовете преливат при печелившите.
Този възглед ми е малко двуличен. Хем гласувайте на всяка цена за когото желаете, хем за Х или У няма смисъл, те няма да влязат и гласовете ще прелеят към печелившите.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9820
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16048 -: Юни 01, 2024, 18:05:54 »
Ти гласувай за когото искаш, аз ще гласувам за някой, който ще влезе. Защото така искам.
Кое не разбра?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9820
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16049 -: Юни 01, 2024, 21:01:15 »
Братушки решили РИСКНУТЬ: АЭС Болгарии заправят ЯДЕРНЫМ ТОПЛИВОМ из США
https://www.youtube.com/watch?v=tY-fewomy68
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16051 -: Днес в 11:24:23 »
Quote (selected)
ГЕРБ-СДС води с 14% преднина пред втория "Възраждане", сочи представително прочуване на социологическа агенция "Медиана".
Моментната картина, седмица преди изборите, показва, че, ако вотът е днес, за ГЕРБ-СДС биха гласували близо 29 на сто от българите, за "Възраждане" – близо 15%, а в битката за второто място са ДПС с 13,5 на сто и ПП-ДБ – с близо 13%.
Ако сте против статуквото, няма да ви казвам за кого трябва да гласувате. Вие знаете! :c0301:

Активен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2396
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16052 -: Днес в 12:59:00 »
Quote (selected)
37-годишна българска юристка е в Украйна в момента служи в Третия международен легион като боен санитар. От началото на войната, жената основава хуманитарна организация и идва в Украйна с благотворителна мисия. Тя решава да помага на войниците на бойното поле.

„Дойдох през 2022 година с моят хуманитарна организация, за да помогна на украинците да се преместят в по-мирни райони. Посетих Чернигов след бомбардировките и бях шокирана. Реших да направя нещо повече. Исках да помогна на хората и реших, че ще остана до край, докато не изчерпа възможностите си да помагам на хората“, разказва 37-годишната българка пред портала „Suspilne“.
"Труд"

Нататък е още по-сълзливо. А санитарен влак -2 ("частен" този път) кога?
Прочее не става ясно откуда деньги, Зин, за таз хуманитарна организация? Нито що таз сердобольна политоложко-юристка не се е трогнала от сълзите на донбаските майки и децата им цели 8 години.