Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:42:48

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040049 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11160 -: Март 21, 2022, 21:41:23 »
Добре бре, коригирах се да не ти пресяда!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11161 -: Март 21, 2022, 21:43:41 »
 :crying_with_laughter-3302:
И това - баш в тази телевизия
Тия ше ги набият, дето пускат явни  анкети!
 :smokin:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11162 -: Март 21, 2022, 21:43:51 »
Е, какво му е кяра от фертилните бели? Нали се гони минимизация на популацията. Па и пенсионните системи май скоро капут. Пък като се спомена за реалното производство, се сетих че който не работи не трябва да яде. Светът се е лашкал хилядолетия. Закъде бързаме само не знам.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11163 -: Март 21, 2022, 21:44:46 »
Добре бре, коригирах се да не ти пресяда!
 :smokin:
Що, на мен ми лепнат като сродни думи,
все с "к".
А за яйцата си прав, ама ние не сме сърби.
За съжаление.
П.П. Все си мисля че на Кирето тейко му не му е викал "К#ре".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11164 -: Март 21, 2022, 21:52:01 »
Олег Царев със съветско знаме на бойна машина днес в Украйна:



Малко карти:





...и интересна информация оттук:
Quote (selected)
Из закрытых европейских источников. Польша обсуждает с НАТО свою миротворческую миссию на Украине. Истинная цель – взятие под контроль западных (спорных) территорий Украины. При этом альянс пытается объяснить Варшаве, что данные действия будут на ее страх и риск, и если что-то пойдет не по плану, то она не сможет рассчитывать на 5-ю статью Договора. Удар для Киева, откуда не ожидали.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11165 -: Март 21, 2022, 21:58:36 »
Quote (selected)
При этом альянс пытается объяснить Варшаве, что данные действия будут на ее страх и риск, и если что-то пойдет не по плану, то она не сможет рассчитывать на 5-ю статью Договора. Удар для Киева, откуда не ожидали.
Боже!
Наистина ли може да има такива идиоти?
То, верно, че поляк е професия, но пък професионални идиоти???
 :eyes:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11166 -: Март 21, 2022, 22:08:55 »
Quote (selected)
ВТУ отне почетната титла на Путин
През 2009 г. му е присъдена в нарушение на правилника на университета
Академичният съвет на Великотърновския университет отне почетното звание „Доктор хонорис кауза“, присъдено на Владимир Путин преди 13 години, предаде БНР.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vtu-otne-pochetnata-titla-na-putin :lol: :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11167 -: Март 21, 2022, 22:14:21 »
Всъщност, замислям се за една тристранна сделка.Сталин е преместил стотина клм. границите на запад, като и пан Биерут е получил нещо от грманците.
Ми ако се договорят за 'справедливост" и германците, срещу целиване гъзот на руснаците, получат взетото от преди, а шляхтата също, срещу целиване на още по друго място ...мое пък да се сготви манджата, а ЗИП е?
Ко ш кайш, на теб по ти хлопа дъската и от моята, а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11168 -: Март 21, 2022, 23:18:19 »
Шляхтата е алчна хиена, ще се опита да отхапе сочно парче от Украйна, но не вярвам да и се получи, най-много да и дойде реда също да бъде денацифицирана по примера на първата. С нея обаче няма да има специални церемонии и да бъде щадено цивилното население както се прави в момента.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11169 -: Март 21, 2022, 23:25:34 »
Многократно съм споменавал, че Полша е получила немски земи на запад само до момента на МИРЕН ДОГОВОР. Такъв все още няма. Затуй се е преместила на запад.

А Оста Берлин Москва Пекин ще я има. Но ще падне ново превъзпитаване. Поне ГДРейците все още са фит.

Неактивен deneb

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 203
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11170 -: Март 21, 2022, 23:29:52 »
Quote (selected)
ВТУ отне почетната титла на Путин
През 2009 г. му е присъдена в нарушение на правилника на университета
Академичният съвет на Великотърновския университет отне почетното звание „Доктор хонорис кауза“, присъдено на Владимир Путин преди 13 години, предаде БНР.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vtu-otne-pochetnata-titla-na-putin :lol: :lol:
Днес само срам ли ще бера?!
Да не са обявили състезание за по- по- най-идиотизъм с краен срок за финиширане полунощ? 
На тия /не знам кои са поименно, но и не ме интересува/ трябва да им се отнеме правото да обучават студенти доживот!
И не заради Путин, ами заради това, че чак след 13 години "открили", и то тъкмо сега.
Университетът не е/или поне не беше/ просто източник на знания, на много повече беше, с всичките си прекрасни преподаватели.
Е, сега ако ме прочете синът ми, ще рече, че съм наивна, че още съм с архаичните си разбирания за академично ниво и дух в тази Светая Светих!
Бяха! 

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11171 -: Март 22, 2022, 02:47:50 »
Бидонът хабер няма от етикет. От колко време е снимката? Ма всички са капии. Петлето гадно се киска.
Като си помисля, че тези управляват по-голямата част от т.нар. "цивилизован свят" (от СМИ) - тръпки ме побиват ....

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11172 -: Март 22, 2022, 02:51:29 »
Quote (selected)
Русия ще смачка нацизма в Украйна, култивиран и финансиран от Пентагона, ЦРУ и местните олигарси!
https://pogled.info/svetoven/ukraina/rusiya-shte-smachka-natsizma-v-ukraina-kultiviran-i-finansiran-ot-pentagona-tsru-i-mestnite-oligarsi.140490
Продължавам да твърдя че "денацификацията" е твърде висока топка за РФ.
Ако намерят висок център-нападател, може и да я отиграят.... :cool-1084:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11173 -: Март 22, 2022, 03:09:04 »
Украйна не може и не трябва да бъде нито неутрална, нито буфер. Украйна трябва да бъде разпарчетосана, но всички парчета да са част от новата Руска Империя. И конвертирана в православие и омраза към Запада и Ватикана. Иначе след едно поколение отровните католишки семена пак ще покълнат.

Буфери между Русия и англосаксите не може да има. Англосаксите бързо успяват с измами, подкупи и интриги да вземат буферите в своята империя.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11174 -: Март 22, 2022, 03:20:21 »
Буратино все още живее с илюзиите, че т. нар Запад има нужда от източни специалисти! Надценяваш мисленето им. Да, има нужда - но от измекяри!
Тук не съм съгласен. Ще говоря само за това което знам от 1ва ръка, повече за САЩ, естествено: Има нужда от специалисти, ох каква нужда има! Аз от доста години обучавам "новобранци"  в работата. Ами от година на година става по-зле. Завършили младежите инженерство, ама по тукашните стандарти т.е. с т.нар. "избираеми" дисциплини. Кандидатства и го назначават да работи с хидравлика и пневматика, а той един клас (семестър) не е имал по въпроса!!! Сега, че назначавашите са същите "уйни" е друг въпрос. Назначават онзи, който се съгласи на най-малка заплата. Един такъв го "влача" вече 5 м. Ами той не прави разлика м/у напор и налягане...та се налага да върша и неговата работа, но не ми плащат екстра. При жената - същото: от 4 месеца имат обявени 2 позиции за инженери по обрабоотка на метали (химико-термична). Кандидати НЯМА! Този процес е бавен, отнема десетилетие или повече, но ще става по-зле. На тукашните млади не им се работи в производство, все искат в продажби (sales), щото там има комисионни.
За толкова години в същата област съм работил и работя с руснаци, украинци, румънци, хървати. Ами те си знаят занаята!
Последно: тук напливът на квалифицирана работна ръка от Източна Европа практически спря, когато ЕС отвори границите...кой е луд да идва насам, когато може да е на 2 часа и на 50 Евро от родното място?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11175 -: Март 22, 2022, 03:25:06 »
Quote (selected)
ВТУ отне почетната титла на Путин
През 2009 г. му е присъдена в нарушение на правилника на университета
Академичният съвет на Великотърновския университет отне почетното звание „Доктор хонорис кауза“, присъдено на Владимир Путин преди 13 години, предаде БНР.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vtu-otne-pochetnata-titla-na-putin :lol: :lol:
Ще си го премести от другата страна на кимоното.... Сега сигурно Баце ше си поиска овчарката. КОгато спрат крана на БГ, къде ще се мести онуйнакито?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11176 -: Март 22, 2022, 04:15:01 »
Quote (selected)
Петков се позова на социологическо проучване, според което 84 процента от населението не одобрява страната ни да изпраща оръжия и боеприпаси в подкрепа на украинската държава.
Аха!
Сега, дали могат медийките ни да пояснят, как горното пасва с долното
https://bntnews.bg/news/prouchvane-na-alfa-risarch-za-bnt-63-ot-balgarite-odobryavat-reakciyata-na-es-spryamo-voinata-v-ukraina-namalyava-polozhitelnot-1187038news.html

Никак не пасва. Откровена лъжа.



Едва ли не...   :crying_with_laughter-3302:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11177 -: Март 22, 2022, 04:57:28 »
А бе доста се написа в последните години за новите руски ракети: били от картон, били мултики и пр. Сега излезе ново 20: щом можели да се снимат, значи не били хиперзвукови. Не съм специалист в тази област, но 1 въпрос ми идва на ума: ще каже ли някой дали си вършат работата?...Щото видях няколко коментара, че ВСУ не знаели какво им пада по главите.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11178 -: Март 22, 2022, 05:03:07 »
Quote (selected)
Петков се позова на социологическо проучване, според което 84 процента от населението не одобрява страната ни да изпраща оръжия и боеприпаси в подкрепа на украинската държава.
Аха!
Сега, дали могат медийките ни да пояснят, как горното пасва с долното
https://bntnews.bg/news/prouchvane-na-alfa-risarch-za-bnt-63-ot-balgarite-odobryavat-reakciyata-na-es-spryamo-voinata-v-ukraina-namalyava-polozhitelnot-1187038news.html

Никак не пасва. Откровена лъжа.



Едва ли не...   :crying_with_laughter-3302:
За мен "тънкиот" въпрос е: някой дефинирал ли е това "известно време"? Нормално в БГ език фразата се изпозва за не точно опеделен период от време, обикновено не много дълъг ... Щото те цените са си високи и в ден днешен.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11179 -: Март 22, 2022, 05:24:35 »
ВТУ отне почетната титла на Путин
През 2009 г. му е присъдена в нарушение на правилника на университета
Академичният съвет на Великотърновския университет отне почетното звание „Доктор хонорис кауза“, присъдено на Владимир Путин преди 13 години, предаде БНР.
За "великата" неотърновска школа, която "университет не стана", ли иде реч? А, те там, за да се замажат нещата и да им се опростят потъналите в разни дупки милиони, ако се наложи и война на Русия ще обявят.  Те са един от немногото университети, които официално на сайта си заклеймиха "войната в Украйна". Но все пак не могат да се сравняват с тройната помия, която вися на главната страница на сайта на СУ по случай 3 март... Ректори, срам за българския народ!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11180 -: Март 22, 2022, 06:49:37 »
Quote (selected)
Украинското знаме се издигна над българското посолство в Алжир
Инициативата се провежда съвместно с други страни-членки на ЕС, обясниха от външното ни министерство
в. Сега
Да издигнеш знаме на чужда държава, която не е член на ЕС и НАТО,  над дипломатическата си мисия, не е ли национално предателство?
До какви още дълбини може да стигне кириакстефчовщината и господинфратювщината на въпросния политически "елит"?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11181 -: Март 22, 2022, 06:58:01 »
Р.П. Дълбините на сейчасната газета надминават всякакви други възможни дълбини - не бях надничала отдавна, само като видях заглавията, изгазих, колкото може по-бързо от това...  :t2407:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11182 -: Март 22, 2022, 07:40:07 »
Quote (selected)
България засега не подкрепя санкции срещу вноса на руски петрол
...
По нейните думи има няколко насоки, които е възможно Европейският съвет да последва при взимане на решение за санкциите. Министърът поясни, че днес е било обсъдено възможно разширяване на санкциите по отношение на руски олигарси, както и изключване на всички руски банки от системата за международни преводи SWIFT.
https://glasove.com/politika/balgariya-zasega-ne-podkrepya-sanktsii-sreshtu-vnosa-na-ruski-petrol
Пазибоже елита даже не осъзнава какъв подарък прави на Путин със санкциите за олигарси.
От години РФ се мъчи да спре изтичането на милиарди за замъци, самолети и яхти, е сега го получи даром.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11183 -: Март 22, 2022, 07:43:18 »
Мъжете ли свършиха в Украйна?

В мрежите на руския експедиционен корпус около Киев започнаха да попадат много хохлушки. Да не е некъф специален план на Кличко да "размекне" руската армия?

Тука цели шест "жiнки"...

https://t.me/opersvodki/2093

 :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11184 -: Март 22, 2022, 07:54:05 »
Пазибоже елита даже не осъзнава какъв подарък прави на Путин със санкциите за олигарси.

Не е подарък. Подарък ще е ако Руската държава национализира активите. Но ме съмнява, че ще тръгнат да компенсират "нещастните" олигарси. Освен това, дори и навън, парите, или част от парите, можеха да се върнат под една или друга форма в Русия. Някои го направиха.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11185 -: Март 22, 2022, 07:56:47 »
Има нещо такова, но даже да ги компенсират, ако компенсациите се влеят в руската икономика вместо на Лазурния бряг пак е добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11186 -: Март 22, 2022, 08:05:17 »
Има нещо такова, но даже да ги компенсират, ако компенсациите се влеят в руската икономика вместо на Лазурния бряг пак е добре.

Е, да. Те вече няма къде другаде да се влеят. Но има още един проблем. Тези хора не могат да работят в мобилизационна икономика, в каквато сега трябва да се трансформира руската. Те са забогатели от износ на ресурси или банково дело. До един са такива. Няма нито един олигарх, който да произвежда нещо. Как го виждаш Абрамович да направи завод за лекарства или автомобили?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11187 -: Март 22, 2022, 08:07:35 »
Все нещо ще направят няма да държат парите в буркани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11188 -: Март 22, 2022, 08:07:56 »
Украинска детска градина, дечицата мирно си почиват... после западът пищи, Путин бомбардира детски градини!
https://www.facebook.com/100003594474207/videos/351636236900375/
Вие си ги избрахте!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11189 -: Март 22, 2022, 08:12:23 »
И вие сте дълбоко заразени със западната гледна точка.

Какви олигарси какви пет долара.

В Русия властта е в ръцете на по своему ултрарелигиозен орден на хора от спецслужбите и армията.

Хората на Патрушев, Бортников и Герасимов виждат себе си, като "Рицарите на кръглата маса", като "конниците на Апокалипсиса" и гледат с дълбоко презрение, към тия олигарси, които всъщност са им домашните любимци...

 :popcorn:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11190 -: Март 22, 2022, 08:12:30 »
Все нещо ще направят няма да държат парите в буркани.

Дано. Досега Русия успешно развиваше държавен капитализъм и публично частно партньорство. От 2014 цялата програма по импортозамяна е основана на това. Сега трябва още повече да настъпи педала. Лошото е, че половината държавен резерв е блокиран навън. А сега ще трябва да печатат доста рубли. Инфлацията ще скочи.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11191 -: Март 22, 2022, 08:23:19 »
И едно доста любопитно и донякъде сюреалистично  видео.

Руската рок тигрица Юлия Чичерина ( за незапознатите аналог на нашата Милена) сваля украинското знаме от покрив в град ЕНЕРГОДАР !

https://t.me/boris_rozhin/35079

https://m.youtube.com/watch?v=LnAPs9BFSAg

Вот ето да.Великоруски дух...

 :m1329:
« Последна редакция: Март 22, 2022, 08:32:38 от ЗИП »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11192 -: Март 22, 2022, 08:39:48 »
Мисля че част от парите все пак ще изтекат в странство  но към Африка, Азия и Южна Америка.
Няма да надуват западните борси и да преливат от пусто в празно, ще спомогнат и за увеличаване на руското влияние по света.
На запад макар и милиардери не ги приемаха като първо качество, а там ще са царе.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11193 -: Март 22, 2022, 08:39:53 »
Жестока "декомунизация" на Азовстал. Солнцепек....

https://t.me/voynad/234 :blurry_drunk-2127:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11194 -: Март 22, 2022, 08:47:46 »
Quote (selected)
Жестока "декомунизация" на Азовстал. Солнцепек....
От вчера ги декомунизираш, дай инфо че съвсем се оплетох.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11195 -: Март 22, 2022, 08:50:02 »
Путин се зарече да ги "декомунизира" тотално.

Все пак той е върховния лидер и щом го е казал....

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11196 -: Март 22, 2022, 08:53:39 »
Quote (selected)
Путин ще моли Зеленски да го избави от войната
Руският президент вече е затворил всичките си кремълски изходи за спасение и му остава само един
...
Официалната руска пропаганда е толкова жалка, че по-жалък може да бъде само нейният първоизточник - президентът Владимир Путин.
https://www.segabg.com/category-observer/putin-shte-moli-zelenski-da-go-izbavi-voynata

„ Чиляк защо живее? За една безчест и за една красна пропаганда !”.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11197 -: Март 22, 2022, 08:57:37 »
Путин се зарече да ги "декомунизира" тотално.

Все пак той е върховния лидер и щом го е казал....

Quote (selected)
Някогашният съветски агент в Дрезден, който скоро ще навърши 70, в телевизионното си обръщение говори иронично за "благодарните потомци", които били съборили паметниците на Ленин в Украйна: "Това те го наричат декомунизация".

В тази връзка трябва да се знае, че след проевропейската революция, тръгнала от Майдан през 2014, както националистите, така и правозащитниците и хората на изкуството използват термина "декомунизация", за да опишат пътя, който ги води към Европа.
https://www.dw.com/bg/%D1%81%D1%8A%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0/a-60870134
Значи аз това набиване на канчетата го разбирам като дедекомунизация. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11198 -: Март 22, 2022, 08:59:07 »
ВСУ: руските войски имат муниции и храна само за 3 дни!  :lol: Абе, тия вярват ли си сами, още малко и Москва пада!?   :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11199 -: Март 22, 2022, 09:08:23 »
Quote (selected)
Световната федерация по шахмат FIDE изхвърли за 6 месеца гросмайстор Сергей Карякин за публични изявления, които се тълкуват като подкрепа на военните действия на Русия в Украйна.
32-годишният Карякин играе под знамето на Русия от 2009-а, въпреки че е роден в Симферопол (Крим) и до 19-годишен носеше флага на Украйна и се състезаваше за тази федерация. Но се самоопределя като руснак от най-ранните си години, от които са известни негови изказвания по темата - вече като шахматист.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11200 -: Март 22, 2022, 09:23:01 »
Световната федерация по шахмат FIDE изхвърли за 6 месеца гросмайстор Сергей Карякин
.......Но се самоопределя като руснак от най-ранните си години, ...

"Не трябва да смесваме политиката и спорта" каза Т. Бах и забрани на руските параолимпийци да участват в Пекинската олимпиада.

Как да не "изхвърлиш" Карякин, след като има наглостта да се самоопределя като руснак?!?
« Последна редакция: Март 22, 2022, 09:33:26 от Bacho Кольо »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11201 -: Март 22, 2022, 09:53:30 »
Quote (selected)
Навального признали виновным в мошенничестве
Лефортовский суд Москвы начал оглашение приговора по делу оппозиционера Алексея Навального. Его признали виновным в особо крупном мошенничестве. Обвинение запрашивало для Навального 13 лет колонии.
Коммерсантъ
09:25
Нови 13 години, но този път сигурно ще бъде разположен по на изток.
----
Почти невъзможно е вече да се влезе от компа в руски сайтове за новини.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11202 -: Март 22, 2022, 09:58:27 »
По принцип от "китайски машинки" се влиза навсякъде. Особено таблети и телефони....

 :popcorn:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11203 -: Март 22, 2022, 10:40:24 »
Quote (selected)
ВСУ: руските войски имат муниции и храна само за 3 дни
Завалиите!
Ся трябва да приключват с 404 преди този уикенд!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11204 -: Март 22, 2022, 10:43:58 »
Quote (selected)
Путин ще моли Зеленски да го избави от войната
Руският президент вече е затворил всичките си кремълски изходи за спасение и му остава само един
...
Официалната руска пропаганда е толкова жалка, че по-жалък може да бъде само нейният първоизточник - президентът Владимир Путин.
https://www.segabg.com/category-observer/putin-shte-moli-zelenski-da-go-izbavi-voynata

„ Чиляк защо живее? За една безчест и за една красна пропаганда !”.
...порицавам се - някога харесвах тоя капут непран...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11205 -: Март 22, 2022, 10:50:25 »
И аз го харесвах, но не се порицавам - да не съм женен случайно за всички, които харесвам или съм харесвал.
Аз моят вкус, разбирания, усещания и т.н. не съм го променил - харесвам си пак същото, кво от това, че е от други шъврънтии - ми сега пък ме кефи Дачков, когото пък преди не можех да понасям.
Да ги е срам тези, които си въртят гъзо, мен кво ме бърка? 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11206 -: Март 22, 2022, 11:17:31 »
Quote (selected)
Да ги е срам тези, които си въртят гъзо

Ми то такива срам нямат. Ако имаха, ако спазваха нормалните принципи за чест и морал, ако се интересуваха само от истината и са готови да я отстояват в цялата нейна палитра (в тези сложни времена), щяха да сменят медията, в която си вадят хляба, ако тя е променила редакционната политика, а нямаше да си сменят убежденията и принципите. Както е казано - "О, времена, о, нрави!"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11207 -: Март 22, 2022, 11:28:09 »
Юрий Подоляка казва, че ни чака украинизация (всъщност фашизация - тя вече започна):

https://www.youtube.com/watch?v=U9IyRqPs2J8

Неизбежно, уви, е и насилственото затваряне на този форум от все по-фашизиращите се власти по един или друг начин. Да се радваме, че още го имаме, защото не се знае докога...

На първо време ще приемат нов ЗЗД и ще погнат Костадинов с "Възраждане" и Николай Малинов с русофилите. Ще стане много страшно за честните хора. Но, както се казва - обикновен фашизъм, нищо ново под слънцето! Цензурата на руските телевизии и сайтове е само началото.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11209 -: Март 22, 2022, 11:50:34 »
Трагедията на Бородянка
Quote (selected)
Действия городской теробороны привели к гибели десятков мирных жителей под завалами в подвалах многоэтажных домов.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11210 -: Март 22, 2022, 11:52:51 »
Горы импортного вооружения и снаряги стали трофеями подразделений ДНР

Проехались вчера по освобожденным сёлам под Донецком.

Из того, что не видел раньше: американские одноразовые ручные противотанковые гранатомёты M72 LAW, причем, выпущенные совместной норвежско-финской компанией Nammo
У 11-го полка таких теперь много.

AT4  — шведский одноразовый противотанковый реактивный гранатомёт.

Ну и уже классика - куча болгарских 82мм мин и зарядов для СПГ-9

https://t.me/Ratnik2nd/3488
фото
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11211 -: Март 22, 2022, 11:53:20 »
Обзор за вчера от Рожин
Quote (selected)
Коротко по Украине. 21.03.2022

1. «Кинжалы». Применение гиперзвукового оружия на Украине стало весьма показательным событием. Россия продемонстрировала оружие, которое можно запускать с больших расстояний, которое легко преодолевает существующую очаговую систему ПВО Украины и уничтожает сложные цели. МО РФ намекнуло «на другие боеголовки». Намек, понятное дело, не Украине. Тот случай, когда МО РФ показало «мультфильм» широкой публике, и украинской публике этот «мультфильм» совсем не понравился.

2. Киев. На фоне боев к западу и востоку от Киева, главной темой стал удар по ТЦ в северо-западной части Киева. Крики про «атаку на мирный объект» легко перебила фактура, когда выяснилось, что ТЦ использовался как стоянка для РСЗО и САУ, а также как склад боеприпасов. С помощью данных технической разведи, позицию украинской артиллерии вычислили и ювелирно уничтожили. После этого на Украине начали готовить закон, запрещающий снимать позиции украинской техники под страхом тюрьмы. Впрочем, российские средства объективного контроля тюрьмой не испугаешь, ну, а граждане, сообщающие о местонахождении и позициях украинских оккупационных войск, будут делать это чуть более анонимно и осторожно. Под Черниговым без изменений.

3. Сумы. Была попытка осуществить провокацию с химикатами в районе города, о которой еще за несколько дней до этого предупреждало МО РФ. Получилось как-то совсем тухло и через несколько часов после утечки было объявлено, что она устранена. Но, конечно, новые провокации с «применением хим. оружия на Украине» неизбежны. Надо же как-то перебивать тему с биолабораториями. Тем более, что хозяева «Белых касок» и украинских нацистов — это примерно одни и те же люди. Так что кино про «Россия травит химией Украину» еще впереди.

4. Харьков. К северу и городу бои. Чугуев — под ВСУ. Балаклея и большая часть Изюма — под ВС РФ. ВСУ в южной части города по-прежнему сидят. Идут бои у трассы Изюм-Славянск, а также у Каменки.

5. ЛНР. Бои в районе Лисичанска, Северодонецка и Попасной. О существенных продвижениях не сообщалось.

6. Марьинка/Авдеевка. Небольшое продвижение у Марьинки. Авдеевка без серьезных изменений. Также продолжаются бои у Верхнеторецкого. ВСУ продолжают попытки вцепиться в это село.

7. Угледар. Сам Угледар еще не взят. Продолжаются бои в направлении трассы Марьинка—Курахово. Их результаты станут понятны скорее всего уже завтра. Великая Новоселка — под контролем ВСУ. Степное, Сладкое и Тарамчук — под армией ДНР.

8. Мариуполь. Продолжается зачистка города, есть небольшие продвижения в застройке. Учащаются случаи попыток обороняющихся смешаться с гражданским населением и вырваться из города. Менее стойкие начинают постепенно отслаиваться от основного ядра обороняющихся и пытаются спасти свою жизнь. По заявлению Пушилина, взятие города займет еще неделю или даже больше.

9. Николаев. Серьезных изменений нет. По городу продолжаются жесткие прилеты по выявленным целям и позициям ВСУ. Про «контрнаступление» Кима уже не вспоминают. В Херсоне начали силой разгонять майдаунов. Шаг в правильном направлении. На всей территории освобожденной от нацистов постепенно активизируется фильтрационные и контртеррористические мероприятия.

10. Запорожье. Без серьезных изменений, отмечались лишь локальные бои. Под Никополем также нет существенного продвижения.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11212 -: Март 22, 2022, 12:03:50 »
Видео, показващо за 28 секунди полета на хиперзвуковата ракета "Кинжал", обвита в облак от ярко светеща плазма, секунди преди удара (нецензурен звуков съпровод):

https://t.me/swodki/45415?embed=1&tme_mode=1
Понеже тук хората питаха за "Кинжал", вижте горното видео (може със спрян звук, защото мужикът псува яко.). Ако това не беше хиперзвукова ракета, движеща се със скорост около 10 Маха, т.е. 10 пъти по-висока от скоростта на звука, нямаше да го има този облак от плазма, в който се превръща въздухът при преминаването на ракетата през него. (Не съм експерт, може да греша.)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11213 -: Март 22, 2022, 12:13:37 »
Разправят, че жените при раждане викали на "матерен език".
Явно при мъжете се получава като видят хиперзвукова ракета  :nuts:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11214 -: Март 22, 2022, 12:29:07 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11215 -: Март 22, 2022, 12:35:26 »
Сводка от Подоляка за днес, 10 ч. българско време:

https://www.youtube.com/watch?v=xBWjEVRG1_8

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11216 -: Март 22, 2022, 13:08:57 »
Quote (selected)
Неизбежно, уви, е и насилственото затваряне на този форум от все по-фашизиращите се власти по един или друг начин. Да се радваме, че още го имаме, защото не се знае докога...
Не надо каркать, пожалуйста. :)
На 8 май ще сме свидетели на капитулацията на хохлонацизма.
На 9-ти ще летят пленени хохлонацистки знамена на Красная площадь там, където са летели някога други нацистки.
След тях мястото ще се дезинфектира, дезинсектира, дератизира, денацизира и дехохловизира.
А България още преди това ще се деКировизира. Десинергизирането може да отнеме повече технологично време.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11217 -: Март 22, 2022, 13:20:48 »
Возможная денонсация Россией, Республикой Беларусь и представителями Украины Беловежских соглашений 1991 года о ликвидации СССР снимает массу не только юридических, но и моральных вопросов.

https://t.me/mig41/15279

 :nuts:
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11218 -: Март 22, 2022, 13:22:27 »
Май царят също чете тука... :lol:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sakskoburggotski-opravda-avtoritarnostta-na-putin

Ъхъ, само дето ти си пропуснал да споменеш тук последния, всъщност най-важния щрих от горния линк, цитирам:

Quote (selected)
"Винаги с Европейския съюз, никога срещу Русия!"

Такъв девиз издига Сакскобургготски в интервюто, перифразирайки изказването на баща си Борис:

"Винаги с Германия, никога срещу Русия"
  :cool-1084:

« Последна редакция: Март 22, 2022, 13:39:33 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11219 -: Март 22, 2022, 14:15:44 »
 
Quote (selected)
Цитат: 
Да ги е срам тези, които си въртят гъзо

Ми то такива срам нямат. Ако имаха, ако спазваха нормалните принципи за чест и морал, ако се интересуваха само от истината и са готови да я отстояват в цялата нейна палитра (в тези сложни времена), щяха да сменят медията, в която си вадят хляба, ако тя е променила редакционната политика, а нямаше да си сменят убежденията и принципите.
Както е казано - "О, времена, о, нрави!"

Или "О, диалектически материализъм", или пък още по-назад: "Oh, Panta Rhey" –  в зависимост от историческото време ...

AEPHANEMER - Panta Rhei
https://www.youtube.com/watch?v=KG0bqcNFJjE

To forget the law of constant change
Is like swimming against the tide
All passes, nothing remains
Yet our identity fictions abide… :smokin: