Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 02:27:34

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 399289 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2700 -: Ноември 12, 2021, 16:32:08 »
Втори ден мина. Днес ме провери кварталния/МВР/. Добре, че вчера информирах общината и си поисках подвижвна урна загласуване. Още чакам РЗИ да ме удостои с внимание, при условие че още вчера специално ги потърсих и се обявих. Казаха ми да чакам, щели да се свържат с мен, ама да си знам,че съм в карантина от деня на теста. Питах кварталния, какво правим с контактните - при мен са двама. Човекът ми каза, че на него са му казали да провери мен - за другото отговаряло РЗИ, а пък и общината си била чиста, щото всичко си е отбелязала. Давате ли си сметка, какво пиша и за каква безотговорност става дума. Ами ако аз, не бях аз....колко други щяха да постъпят като мен?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2701 -: Ноември 12, 2021, 16:33:42 »
а автора му, високообразован титулОван учен, се препъва в запетайките.

Авторът.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2702 -: Ноември 12, 2021, 16:35:30 »
Асолче, не можеш ли да ги съдиш тия? Вързаха ли си гащите с това ''информирано съгласие'', или добър адвокат може да намери пролука и да ги разнищи  :pissed-891:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2703 -: Ноември 12, 2021, 16:36:41 »
Кои са тия и за какво да ги съди?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2704 -: Ноември 12, 2021, 16:39:25 »
Авторът.
Като казвам, че се препъва, не се шегувам. Пропуснал е една запетайка, защото се е препънал преди това в определителния член.  :lol:

Уф! Щях да спирам.  :t0174:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2705 -: Ноември 12, 2021, 16:40:12 »
Quote (selected)
Да бе, колко пъти са ви ограничавали по време на епидемия от сезонен грип?
сигурна съм, че не смяташ Ковид за сезонен грип

всъщност, извини ме ме Здравче, но само вземам повод от поста ти
ние "ваксърите", имаме ясно отношение към епидемията и сме направили някакви стъпки за своето и общественото здраве
няколко пъти вече попитах, но никой не ми отговори, какво мислят "антиваксърите", какво трябва да се направи, кои са необходимите стъпки за справяне, на какво да се уповаваме?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2706 -: Ноември 12, 2021, 16:40:49 »
И аз не знам. Да имаше лесно щях да съдя СЗО, производителя, нашето МЗ, РЗИ...Да разболееш с ваксина напълно здрав, неболедувал до сега човек с добър имунитет си е за съд. Реагирах емоционално, защото си е за гняв.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2707 -: Ноември 12, 2021, 16:41:46 »
Асолче, не можеш ли да ги съдиш тия? Вързаха ли си гащите с това ''информирано съгласие'', или добър адвокат може да намери пролука и да ги разнищи  :pissed-891:

Не мога да ги съдя. Аз съм подписала всичко, което им е било необходимо. Давам си сметка, Здравче, още отдавна си давах сметка, какво съм принудена да направя

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2708 -: Ноември 12, 2021, 16:44:06 »
Асол, споменах ти за моята близка, но нещата там се промениха
вече и мъжът й е положителен тест, явно тя се е заразила след ваксината

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2709 -: Ноември 12, 2021, 16:45:03 »
сигурна съм, че не смяташ Ковид за сезонен грип

всъщност, извини ме ме Здравче, но само вземам повод от поста ти
ние "ваксърите", имаме ясно отношение към епидемията и сме направили някакви стъпки за своето и общественото здраве
няколко пъти вече попитах, но никой не ми отговори, какво мислят "антиваксърите", какво трябва да се направи, кои са необходимите стъпки за справяне, на какво да се уповаваме?

Масово тестване и ограничаване и карантиране на огнищата. И тва не е нещо ново, а докимент произведен още по станишево време

Лили, у нас в момента и тримата сме на една и съща терапия. Нема такъв с тест и такъв без тест. И тримата!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2710 -: Ноември 12, 2021, 16:46:50 »
Quote (selected)
докимент произведен още по станишево време
ето затова ,както всеки знае аз и Пешо сме фенове на Станишев :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2711 -: Ноември 12, 2021, 16:51:26 »
ето затова ,както всеки знае аз и Пешо сме фенове на Станишев :bigok:

На Станишев чав...пардон, Мониката му изпи мозъка, ама тва е друга тема

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2712 -: Ноември 12, 2021, 16:52:55 »
И аз мислех да си ходя, че много се ядосвам за Асол, но Lillian, считам, че си права да искаш мнение от опонента.
Не знам чии опитни мишлета сме. Не мисля, че вирусът има 100% естествен произход. Някак си много бързо, организирано и масово тръгна всичко това. Маска, дистанция, миене на ръце, дезинфекция на обществените места  може би щяха да намалят щетите до съпоставими със сезонния грип тежки и смъртни случаи. И никаква отмяна на глоби за неносене на маска на закрити обществени места. Локдауните са грешка. Те само разтеглят нещата във времето. За ваксините писах няколко пъти личното си и неповлияно от никого мнение. При първите вълни паниката, а не тежките случаи препълниха болниците ни. Припомням ти безумия като Банско и бариерите пред градовете ни. Забраната да се разхождаме в паркове и градинки и как бургаския кмет вади пейки от алеите. Можехме да изчакаме с много по-малко смъртни случаи появата на ефективни лекарства, достъпни за всички.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2713 -: Ноември 12, 2021, 16:54:30 »
Quote (selected)
Лили, у нас в момента и тримата сме на една и съща терапия. Нема такъв с тест и такъв без тест. И тримата!
грижете се за себе си, всичко ще бъде наред!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2714 -: Ноември 12, 2021, 16:55:47 »
P.S. Асол за тестването и карантинирането - 100% :thup:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2715 -: Ноември 12, 2021, 17:02:39 »
Quote (selected)
Можехме да изчакаме с много по-малко смъртни случаи появата на ефективни лекарства, достъпни за всички
разчиташ на зрелостта на обществото, но за съжаление такава няма
дори аз съм изненадана от нихилизма на българите
много се чудя, дали повечето хора си казват - в тази област не съм специалист, има експерти, има хора, които знаят повече от мен, на които това им е работата , ще уважа мнението им и ще последвам препоръките им, или дори , ще спазвам закона
о, колко е права Джиджи с това "ба, ти си ме родила"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2716 -: Ноември 12, 2021, 17:09:32 »
Не знам чии опитни мишлета сме. Не мисля, че вирусът има 100% естествен произход. Някак си много бързо, организирано и масово тръгна всичко това. Маска, дистанция, миене на ръце, дезинфекция на обществените места  може би щяха да намалят щетите до съпоставими със сезонния грип тежки и смъртни случаи. И никаква отмяна на глоби за неносене на маска на закрити обществени места. Локдауните са грешка. Те само разтеглят нещата във времето. За ваксините писах няколко пъти личното си и неповлияно от никого мнение. При първите вълни паниката, а не тежките случаи препълниха болниците ни. Припомням ти безумия като Банско и бариерите пред градовете ни. Забраната да се разхождаме в паркове и градинки и как бургаския кмет вади пейки от алеите. Можехме да изчакаме с много по-малко смъртни случаи появата на ефективни лекарства, достъпни за всички.
Здрафке, ако ас бех афторът на горното, щех да съм ноо горд затва, че съм написал ена толкова остра сатира селементи на пародия и гротеска, че напрао не е истина.

Но, уви, не ас съм афторът.

Неечесноебати...

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2717 -: Ноември 12, 2021, 17:13:45 »
сигурна съм, че не смяташ Ковид за сезонен грип
Като гледам, че в един от месеците англичаните успяха да сведат смъртността под 0,15% за над 80 годишните съм склонен да го приравня към обикновените настинки. (Това за не-ваксинираните, ваксинираните същия месец бяха по-зле)
За Гърция, починалите са основно от групата на родените по време на ВСВ. Би следвало да има значение.

И съм против властите да лишават хората от избор дали да се ваксинират, или не.
:th_up:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2718 -: Ноември 12, 2021, 17:18:34 »
ето затова ,както всеки знае аз и Пешо сме фенове на Станишев :bigok:
:ok:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2719 -: Ноември 12, 2021, 17:27:40 »
Квот` за едните, таквоз и за другите... нъл тъй? Антиваксърите от една година това им е основен аргумент срещу иРНК/векторните ваксини, пък сега нещо не се сещат за тоя недостатък на аповете и "класическите" ваксини

така де, mRNA ваксините бяха одобрени за една година (примерно, нека бъдем щедри), следва и класическите да се одобрят поне за толкова.

в противен случай репликата си е точно на място :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2720 -: Ноември 12, 2021, 17:40:03 »
Да разболееш с ваксина напълно здрав, неболедувал до сега човек с добър имунитет си е за съд

Кой е този човек, дето е разболян с ваксина?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2721 -: Ноември 12, 2021, 17:43:04 »
Чета ви уважаеми форумци... чета и се драпам по.... косата...
Ни въ послушах... и сега...
Туй, че ми поникна трета ръка - иди дойди... свикнах... даже ми помага... ама туй дет' ми стана ДНК-то четворно ни мога да си го простя.
Докторите казват, че щял съм да живея двойно повече, а дедо Нафърфорий рече, че и той щял да съ вакса, щото с тая двойна киселина  нямал да може да ни дочака... нас с четворната...
П.П. И да ви река - почна да мъ сърби на едно място (срамно) и треперя що ми израсте там...
Ут една страна, аку е туй, което се надявам - бива... Ама аку е другото... ще трябва да подписвам Стамбулската :t1816:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2722 -: Ноември 12, 2021, 18:34:37 »
Кой е този човек, дето е разболян с ваксина?
Ε... Един голям  :t2407: си!
https://youtu.be/PA99I6ogM0k
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2723 -: Ноември 12, 2021, 18:40:17 »
Давам си сметка, Здравче, още отдавна си давах сметка, какво съм принудена да направя
Толкова страшен ли ти беше частният сектор, че чак "принудена" си се почувствала, неясно от какво.

Мене що никой за нищо не е успял да ме принуди цял живот?  :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2724 -: Ноември 12, 2021, 18:57:45 »
уфф... преместено...
« Последна редакция: Ноември 12, 2021, 19:20:01 от дедо Барми »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2725 -: Ноември 12, 2021, 19:15:36 »
При първите вълни паниката, а не тежките случаи препълниха болниците ни. Припомням ти безумия като Банско и бариерите пред градовете ни. Забраната да се разхождаме в паркове и градинки и как бургаския кмет вади пейки от алеите. Можехме да изчакаме с много по-малко смъртни случаи появата на ефективни лекарства, достъпни за всички.
Не беше толкова отдавна и спомените са пресни. При описаните дивашки мерки, за 3 месеца в България имаше общо около 2500 заразени и 140 починали, без изменение на общата смъртност. След това надигнаха силен глас обобщено мангъровците, за незабавно отменяне на всякакви мерки и разгул. През ноември 2020, март и сега в момента успяхме заразените и умрелите на ден да са повече, не на три месеца. Това от марсианците, от мерките, от запуснатите болести, от кишата и сушата... Допълнителната смъртност за периода пък наближава 50 000 човека.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2726 -: Ноември 12, 2021, 19:16:10 »
много се чудя, дали повечето хора си казват - в тази област не съм специалист, има експерти, има хора, които знаят повече от мен, на които това им е работата , ще уважа мнението им и ще последвам препоръките им, или дори , ще спазвам закона
В случая аз съм точно такъв. Спазвам разпоредбите на здравните власти, защото колкото и да чета все ще си остана неспециалист и - в крайна сметка решението ми да се ваксинирам или не няма да е кой знае колко информирано.
Сетне, съдейки по качеството на споровете на историческа тематика, подозирам само какво ли е качеството на тема вируси и ваксини. 

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2727 -: Ноември 12, 2021, 19:23:02 »
 :t0135:
.
Сетне, съдейки по качеството на споровете на историческа тематика, подозирам само какво ли е качеството на тема вируси и ваксини.
:th_up:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2728 -: Ноември 12, 2021, 19:24:41 »
И като стана въпрос за Германия, ако приемем 12 пъти по-голямо население там, примерно от 1 октомври до вчера, там заразените са около 3 пъти, а умрели от ковид около 18-19  пъти по-малко от България спрямо населението.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2729 -: Ноември 12, 2021, 19:33:46 »
Давай сеги и за Китай. Къде 12 пъти по голем от дойчофците.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2730 -: Ноември 12, 2021, 20:05:45 »
В случая аз съм точно такъв. Спазвам разпоредбите на здравните власти, защото колкото и да чета все ще си остана неспециалист и - в крайна сметка решението ми да се ваксинирам или не няма да е кой знае колко информирано.
Сетне, съдейки по качеството на споровете на историческа тематика, подозирам само какво ли е качеството на тема вируси и ваксини.
:thup:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2731 -: Ноември 12, 2021, 20:28:42 »
:t0135: :th_up:
Но все пак не могат да се отрекат някои забавни моменти!  :t1815: Откога чакам 67-и да почне да приема радио пряко с кътните си зъби, но той нещо се опира! Хем в наше село май има 5Ж кула! Да нямаш вяра на способностите на най-близките си! Наложи се да четкам един стар ВЕФ!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2732 -: Ноември 12, 2021, 20:39:29 »
Наложи се да четкам един стар ВЕФ!
Баси спретнатата държава сте. Тук нищо не може да се приеме извън УКВ заради смущения. Предполагам от ЖиЕсемите (операторите)

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2733 -: Ноември 12, 2021, 20:39:53 »
Сетне, съдейки по качеството на споровете на историческа тематика, подозирам само какво ли е качеството на тема вируси и ваксини.
Като знам какъв инжИнерин съм!!!...

Има много сериозни имена сред докторите. Не стават подлоги никому. Така че, ще се ориентираш.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2734 -: Ноември 12, 2021, 20:43:24 »
Ной, ти пробва ли да сложиш една антенка зад ухото на 67-ми? Пробвай с коктейлна сламка, увита в домакинско алуминиево фолио. Майтапа настрана, аз слушам радио в кухнята през една старичка Нокиа Аша без симкарта. И без да си държа слушалките в ушите. Хваща бая родни станции с приемлив звук.Последното е важно, защото не мога да го регулирам. Нокийката е по-малка от дланта ми, напра'о да не повярваш, добре, че ми дожаля да я дам за рециклиране, защото е яркочервена и хубавка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2735 -: Ноември 12, 2021, 20:56:51 »
Баси спретнатата държава сте. Тук нищо не може да се приеме извън УКВ заради смущения. Предполагам от ЖиЕсемите (операторите)

УКВ-то и FM-а отделна тема.
Аз преди време се заиграх с радиото в колата и се оказа че там има то ли СВ, то ли ДВ, но не КВ.
Не помня. Утре ще проверя.
И се оказа че има станции които работят на тоя диапазон.
Кой ли ги слуша.
А ВЕФ-а с неговите КВ 13-16-19-25-40 си е направо легенда.
Ако правилно помня вълните.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2736 -: Ноември 12, 2021, 21:11:16 »
Ной, ти пробва ли да сложиш една антенка зад ухото на 67-ми? Пробвай с коктейлна сламка, увита в домакинско алуминиево фолио. Майтапа настрана, аз слушам радио в кухнята през една старичка Нокиа Аша без симкарта. И без да си държа слушалките в ушите. Хваща бая родни станции с приемлив звук.Последното е важно, защото не мога да го регулирам. Нокийката е по-малка от дланта ми, напра'о да не повярваш, добре, че ми дожаля да я дам за рециклиране, защото е яркочервена и хубавка.
Опитах! Но почна гръмотевична буря и ми дожаля!  :cool-1084:
Имам едно дребно телефонче, светло синьо, то лови всичко като върл шпионин, че и записва, ако му речеш. Буквално се скрива под кредитна карта и се погаждаме, като си намеря очилата!  :ok:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2737 -: Ноември 12, 2021, 21:13:19 »
Имаше разлика от модела. При ВEф 202  бяха мисля до 16 метра и имаше пейсе и нещо.
При по късните до 212 имаше и по-късовълнови обхвати.
След 212 мисля излязоха океан/селена

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2738 -: Ноември 12, 2021, 21:19:51 »
БРИСEЛ - EУ jе наручила 200 милиона доза "Новавакс" вакцине, коjу би требало да добиjу првенствено особе алергичне на ”фаjзер” и ”Mодерну”
Както се казва още малко търпение и ще получите антигенна ваксина.
Quote (selected)
Биотехнологичната компания "Новавакс" съобщи, че Индонезия е дала първото в света разрешение за спешно прилагане на нейна ваксина срещу коронавирус.
Ваксината не изисква съхранение при крайно ниски температури, което може да й позволи да изиграе важна роля за увеличаването на доставките в по-бедните страни по света. Ваксината на "Новавакс" се прилага в две дози и е направена с отгледани в лабораторни условия копия на протеина спайк, който коронавирусът използва. Тази технология се различава значително от широко използвани иРНК ваксини като тези на "Пфайзер" и на "Модерна", които задават на тялото инструкции по генетичен път за това как да си изгради собствен спайк протеин.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2739 -: Ноември 12, 2021, 22:06:56 »
Англия
Deaths within 28 days of positive test by date reported
https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths

Към 70% ваксинирани с 2 дози
05-11-2021   193
04-11-2021   214
03-11-2021   217
02-11-2021   293
01-11-2021   40   

Все още нямаме ваксинирани
05-11-2020   378
04-11-2020   492
03-11-2020   397
02-11-2020   136
01-11-2020   162
Англия
Deaths within 28 days of positive test by date reported
https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths
|01.11|02.11|03.11|04.11|05.11|06.11|07.11|08.11|09.11|10.11|11.11|12.11
За деня (2020)|162|136|397|492|378|355|413|156|194|532|595|563
За деня (2021)|40|293|217|214|193|155|62|57|262|214|195|145
Общо от 01.11.2020|162|298|695|1187|1565|1920|2333|2489|2683|3215|3810|4373
Общо от 01.11.2021|40|333|550|764|957|1112|1174|1231|1493|1707|1902|2047
Разлика|122|-35|145|423|608|808|1159|1258|1190|1508|1908|2326
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2741 -: Ноември 12, 2021, 22:53:15 »
Препратено ми от мрежата:

"1. Който твърди, че става дума за обикновен грип, или настинка да бъде
насила заразен, насила лекуван, и доброволно разстрелян.

2. Който излезе на улицата след 22 часа да бъде разстрелян.

3. Който влезе без маска в затворено помещение да бъде разсрелян.

4. Който носи маска под носа, да му бъде дадена възможност първо
да я постави както трябва, а после да бъде разстрелян.

5. Който не спазва физическа дистанция да бъде разстрелян. От дистанция.

6. Който шири “дезинформация“ на явно място или между своите
четири стени, а там има повече от трима души да бъде изселен от държавата,
а докато преминава границата да бъде разстрелян.

7. Граждани който издишат повече от половин литър въздух за едно
издишване да  бъдат изпратени на принудителен труд, а след края
на пандемията разстреляни.

8. Който работи от къщи и закъснее за работа да бъде разстрелян.

9. Който критикува мерките на щаба ще бъде глобен 150 евро,
а после разстрелян.

10. Гражданите които не са ваксинирани, да бъдат разстреляни.
После да бъдат ваксинирани, а след това отново разстреляни.

11. Граждани, който са си позволили да са болни, но не  баш от ковид и имат
нужда от лекарска помощ да бъдат разстреляни.

12. Всеки, който съвестно се се заразил баш от каквото е позволено,
но за който не достига респиратор да бъде разстрелян.

13.  Гражданин който нарочно зарази други да бъде застрелян нарочно,
а заразения да бъде застрелян случайно.

14. За гражданите, които са в самоизолация, да бъде предприета мярка,
която ще им предоставя възможността за саморазстрелване.

15. За да няма своеволия, (сакън,точно това е строго забранено)
ако гражданин заплаши друг с разстрелване и двамата да бъдат разстреляни.

16. Ако на погребението на застрелян се появи един повече от позволените
от щаба, това да е последното им погребение след който да бъдат застреляни.

17. Стигне ли се до зараза на премиера, или шефа на щаба отговорен
ще е народа и народа да бъде разстрелян."

Тук приветствам изказването на д-р Станишев (май не е Оня Станишко)  из пресата и ми напомня силно за съидейните му съмишленици тук: - Не ваксинираните трябвало да бъдат оставени просто да си умрат! - та това в същност изказване е може би съответстващо  на набора мерки-методи за "лекуване" на анти-ваксърите, предлагано от светли факсирани "умове".

Предполага се, че и прокторите от съответното ведомство няма даже и да се помръднат при такъв свеж език на Омразата! :t2015:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2742 -: Ноември 14, 2021, 10:24:08 »
Процента починали стигна до 10% ваксинирани.
Честито на ваксърите  :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2743 -: Ноември 14, 2021, 11:34:55 »
Д-р Кувелас (преразказ с оцветяване):
При условие, че имаме над 60% ваксинирани и над 10% срещали се с вируса, сегашния взрив на заразяванията показва, че Факсините са парцуци, а здравната ни система за закриване.

Извод: Бай Щерю циганина е сериозен и разумен мъж. Остави, щедро, парцуците и запетайките за учените празноглавци.  :ouch-2147:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2745 -: Ноември 14, 2021, 12:43:06 »
Австралия: Уколизация от ковидлы - это навсегда!

Билл Гейтс: "У нас нет вакцин, которые могли бы остановить распространение ковидлы - нужны другие вакцины"

Ревакцинироваться "Спутником Лайт" в условиях штамма "дельта" нужно раз в полгода, сегодня это критично, заявил РИА Новости директор Национально-исследовательского центра эпидемиологии и микробиологии имени Гамалеи Александр Гинцбург.

Но така е замислено, драги зрители, от които създадоха и пуснаха тоя вирус!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2746 -: Ноември 14, 2021, 13:35:14 »
Любопитното е, когато им омръзне да ваксинират стадото, каква ще е следващата им заигравка.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2747 -: Ноември 14, 2021, 14:53:29 »
Докато има овце за доене и стригане...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2748 -: Ноември 14, 2021, 14:57:39 »
Любопитното е, когато им омръзне да ваксинират стадото, каква ще е следващата им заигравка.
Няма как да се откажат. Стигнаха твърде далеч  :smokin:
Може евентуално след 5-10 години след бум на автоимунни и онкологични заболявания.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2749 -: Ноември 14, 2021, 14:59:59 »
Ще намерят чудодейно хапче на базата на ивермектина с друго име.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2750 -: Ноември 14, 2021, 15:03:40 »
Not 24 athletes, not 30, not 60, and not 75 as you read in the news that have been distributed in recent days on social media.
Since December 183 professional athletes, coaches and college and youth athletes have suddenly collapsed!
108 of them have passed away!
In more than 80 cases, such as soccer stars Sergio Aguero and Christian Eriksen, the athletes collapsed in the middle of a game, a race or training, or immediately after.
According to the research literature, the phenomenon of athletic collapse for reasons not related to injury is rare.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2751 -: Ноември 14, 2021, 15:11:22 »
В четверг, 11 ноября, в Израиле проходят первые в мире национальные учения "Омега" в формате военизированной игры по подготовке к возможной вспышке нового, ещё не выявленного смертоносного штамма коронавируса.
https://www.newsru.co.il/israel/11nov2021/omega.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=targetings&utm_content=rss&fbclid=IwAR1psrQ0tPAm0UsZPGwC_NIw4cX0qiaU0Ttj6RFgMtZbJArkxG35JS95-Ws
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2752 -: Ноември 14, 2021, 16:45:49 »
Във Франция за 2020 ковидните в интензивните са били 5% от всичките, а ковидните в болница - 2% от всичките.

Agence technique sur l'hospitalisations TIH : Analyse de l'activite hospitalieres 2020, COVID-19. Au cours de l'annee 2020 les patients COVID represent 5% de l'ensemble des patients pris en charge en service de soins critiques.
Les patients COVID represent 2% de la totalite des patients hospitalises.
2% des personnes ages de plus de 80 ans qui etaient hospitalises pour des raisons COVID. 0.6% decede. 15% deja tues par les crises cardiaques.
Le COVID est plus selectif que la grippe sur les personnes avec des comorbidites. Tue plus des personnes avec comorbidtes. Quand il y a une immunite suffisante, COVID va devenir un virus moins severe par rapport a la grippe.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2753 -: Ноември 15, 2021, 14:18:45 »
    Published: 25 October 2021

The spike protein of SARS-CoV-2 variant A.30 is heavily mutated and evades vaccine-induced antibodies with high efficiency

https://www.nature.com/articles/s41423-021-00779-5

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2754 -: Ноември 15, 2021, 14:47:05 »
Има нещо гнило в Англия, казва ОНЯ професор, едноваксинираните 60-69 през лятото на 2021 са умирали 10 пъти повече от двуваксаните.
Той казва, че не може да се вярва на ни една докладвана смъртност
https://pbs.twimg.com/media/FDYu_ElWYAkSPhh?format=png&name=900x900
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2755 -: Ноември 15, 2021, 14:47:24 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2756 -: Ноември 15, 2021, 15:09:17 »

Тая няма как да я скрият
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2757 -: Ноември 15, 2021, 15:35:20 »
75% госпитализированных с кoвuдом в испанской Галисии - это вakцuнuрованные.
Тем не менее, СМИ, говоря об этом, делает упор на том, что попавшие вместе с ними в больницы 25% непрuвuтых могли бы избежать этого, если бы укололись.
https://www.abc.es/espana/galicia/abci-cada-cuatro-hospitalizados-covid-galicia-no-estan-vacunados-202111111409_noticia.html?fbclid=IwAR0e3uL6R8MF7kWNuNspKPjk7V4DB6owutFkGcMHn6zuy66XwHdvMwXUVYE
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2758 -: Ноември 15, 2021, 15:41:10 »
Хатерас, говорим за държави с уж читава статистика и мноого ваксани. В България нищо не се знае, примерно моя комшийка разбрах е в болница с мъжа си, 60 и 68 г. Неваксани, началото на ноември се разболяват, личната по телефона изписва антибиотик и повече не могат да се свържат с нея, 10-11 дена. Накрая отишли да си направят тест на собствена стопанска сметка - положителни, внукът се разтърчал и им намерил стая в болница, сега висят там и тя пише оттам. Добре са, още с влизането си са почнали да се оправят, за един ден почти им минало, ама докторът сутринта на визитацията им казал, че ще повисят още 4-5 дена. Като им било зле всъщност 1-10/11 ни вест, ни кост от здравна система.
За сметка на това хванали ковида от счетоводителя на мъжа, на 56 години, двойно ваксан, който се споминал от ковид.
Тааааа.....
Аз от години слушам в моя роден край починали много, по няколко пъти в седмицата бие камбаната, отиват си млади хора, 50-годишни, от години. И без ковид.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.