Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:25:26

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 305740 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не ми помагате много... :smokin:
Нашият преподавател по математика във варненското МЕИ доц. Лефтеров ( RiP!)  разказваше следното за третата  възможност:  _ Колеги . да предположим, че хвърляме зар и се падне  "седмица"... да това е също събитие,но колеги това е едно невъзможно събитие... няма го... фикция!!   Да , ама тука  в линка на Здравка казват, че май хич не е фикция... напротив...
 Да не излезе , че човекът е бил прав и предтеча на квантовото вероятностно мислене!?!?
Верно се е казвал Лефтеров?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
лефтер, а, и - свободен / на, неженен / а, мома, ерген (от гръцки ελεύθερος (елевтерос), свободен, жизнерадостен или неженен. Дали е моето любе още лефтера?
Рибата е лефер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
лефтер, а, и - свободен / на, неженен / а, мома, ерген (от гръцки ελεύθερος (елевтерос), свободен, жизнерадостен или неженен. Дали е моето любе още лефтера?
Рибата е лефер.
Също не е зле, да ти кажа!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
лефтер, а, и - свободен / на, неженен / а, мома, ерген (от гръцки ελεύθερος (елевтерос), свободен, жизнерадостен или неженен. Дали е моето любе още лефтера?
Рибата е лефер.
Също не е зле, да ти кажа!
 
Да , наистина ... тоже красиво!
Леферът ,див ,свободен е по мое мнение  царят на черноморските риби за директна консумация! На скара, а младежкият му вариант - чернокопът е прелест и за ядене ,и за мариноване... , но  много не ми връзвайте кусур , аз съм маниак на черноморските дарове. не знаех за значението на думата  лефтер. Тук ,във Варненските села името Лефтер е много разпространено.Ама ми избягахте успешно от пойнта...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Сбогом на Татяна Лолова!! Нека почива в мир и светлина!
Какво съзвездие се събра  там горе...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Отиде си и последната от оная велика четворка невероятни, неповторими и незабравими- Парцалев, Калоянчев, Мутафова... Събраха се горе да разсмиват Бог и Вси светии, а тук става все по-тъжно.
Аплодисменти, госпожо Лолова, лек път нагоре.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не ми помагате много... :smokin:
Нашият преподавател по математика във варненското МЕИ доц. Лефтеров ( RiP!)  разказваше следното за третата  възможност:  _ Колеги . да предположим, че хвърляме зар и се падне  "седмица"... да това е също събитие,но колеги това е едно невъзможно събитие... няма го... фикция!!   Да , ама тука  в линка на Здравка казват, че май хич не е фикция... напротив...
 Да не излезе , че човекът е бил прав и предтеча на квантовото вероятностно мислене!?!?
Керпи, човекът е бил прав. Само не е могъл да предугади цялата простотия, която може да изплува на повърхността при падането на седмицата. Ето, виж, инак интелигентен форум, а цялата пара в короновирусната темичка. Което и е целта на мероприятието. Не се обсъжда даже необходимостта от всички тези глупотевини, за които и на таралежите стана ясно, че не работят, вече година имаше да бъде пробвано всичко от едно до шест. Но не би, на нас ни е казано, че се е паднала седмица и всички дружно борят "факта".
В тукашните медицински среди има "преддиабетно състояние", което се лекува, та се лекува, с милиардни парични суми. Ама пациентът никога няма да развие диабет - ами нали затова се борим, както и в тундрата няма да припълзят крокодили, защото посипваме със специална сол против крокодили, много скъпа! Какво друго ще развие пациентът си е негов въпрос, за това има други доктори! Тамън народът посвикна с лекуването на ВЕРОЯТНО БЪДЕЩО заболяване, двоен дюшеш! Вирус, много страшен, толкова опасен, че трябва да ти кажат, че си болен, да разбереш, че си! И истерия, истерия, истерия - отменени са плановите операции, отменени са плановите прегледи, отменени са профилактическите прегледи и изобщо за да попаднеш в болницата, трябва да си напълно здрав! Щото отделението за болни е отделено с найлон! А в хирургиите изобщо с платнена завеса, на дупки, през които може да мине мачка, но защо да го прави, щом завесата е на 60 санта от пода?!
За мълчанието относно детските и юношески самоубийства изобщо да не почваме.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ще отида да си направя едно кафе. Смъртта на Татяна Лолова ме натъжи. Чисто по човешки. Не защото беше актриса , а защото я възприемах като един лъчезарен човек... не зная каква е била в действителност ,но това за мене  не е важно. Веднага чисто по пенсионерски си рекох: загиваме бавно, линее на`що поколение...   отиват си един подир друг  големите...Ами отиват си ,не знам някой да е пуснал корени. Оставили са следи в главите  и сърцата на хиляди и това  не е малко. И тука  се измъкна другото пенсионерско притеснение: Те сега младите  за какво ли стават...Сакън ,викам си дедо, ти май наистина си изперкал!!! Много са си добри младите и артисти, и музиканти и всякаква гилдия ,която прави духовната култура на днешна България. Правят си тяхната, нашата други я правиха ... хубава лоша - това беше. Имат си всичко и дарба, и можене, и желание за успех. Има и боклуци! То щото при нашите нямаше боклуци... анжели небесни ...глупости на търкалета,вървят младите и като ги гледам не мога да разбера защо ми се изпотяват очилата, дали от прахоляка ,който вдигат ,бързайки по пътя си или от радост ,че не ,не е загубено нищо, може би ,че вече съм станал  наблюдател, седнал на дерниек пред портата край големия път и  или въздишам  по отминалата младост или лъжа акраните си  за младежките си подвизи . Много исках да прозвучи оптимистично... такъв съм - оптимист...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил


почивай в мир!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Ето, виж, инак интелигентен форум, а цялата пара в короновирусната темичка. Което и е целта на мероприятието. Не се обсъжда даже необходимостта от всички тези глупотевини, за които и на таралежите стана ясно, че не работят, вече година имаше да бъде пробвано всичко от едно до шест. Но не би, на нас ни е казано, че се е паднала седмица и всички дружно борят "факта".
Не ща да чуя  ковида! Дет` викаше Калоянчев: - Жаба да вида ,няма да са погнуся повече!!!  Пандемията е нещо ,което не ми дава да спя, не защото е опасна. Опасна е, умират хора , то се вижда, а откъде се намериха тез хитреци , които извъртяха такъв номер на целокупното човечество и , вервай ми така го наплашиха ,че могат да правят с него каквото си поискат!!! Ей това не ми дава мира  и оптимизмът ми тлее в такава среда!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
За Татяна Лолова - я да махнете тез бабешки снимки! Ето я в разцвет!
"Краката на Татяна Лолова - дълги 121 см"






Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
« Последна редакция: Март 23, 2021, 17:36:30 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Темно, брате, темно, ете,

като в катраница,

нито месечинка свети,

ни ясна звездица!

 

Куче лае у полето,

та си глава кине —

ергени ли мома краднат,

или некой гине?

 

Та нема ли кой да палне

плевнико на кмето

да разпусне това пусто

темнило проклето!
[/size]
Фъргам камък! Белки некой изплува ,па да изпсува, да раздуха  праха от тезгяха , да издрънчат  оканиците и юзчетата!!! Ми тъй,де  се си е проява на животец някакъв... може некой да се сети да грабне таблата и да я пухне у главата на противника си щото седми дюшеш фърга , а друг да дъвче поп спатия и да се псува  що е чакал ,та не си е обявил веднага ,че има "четирсе". Некое хлапе да връхлети в пивницата   и да изкрещи :" - Изтърваха богата!!!" и всички един през друг да хукнат навън да гледат сеир...( който не знае ,по Ямболско  "бога" казват на селския бик.) Аз не знам вече дали някъде из нашите села  съществуват такива важни длъжности като селския бик ,селския коч ,селския пръч  или селския нерез. Сега носят семето в контейнери, а зоотехника върши работата  и на богата ,и на коча ,и на пръча, че и на нереза!!! Дето казваше полковник Шрьодер : "Няма го вече едновремешното другарство..."
Няма ги дългите препирни откъде  минава границата  на селската мера , само псуват арендатора -мошеник ,дето им работи земята , ма нищо не дава , крадецът му с крадец  , но нищо не могат да му направят щото бил човек на Пеевски, кметът и той еди... купил общински пари едно "Чероки" на старо и са прай на мутра из селото, с него ходи и до града да се отчита комуто трябва...ма туй "Евъргрийн"- го преместили и отпушили канала,Оксфорд се отказва от нотното писмо щото напомняло на черните за робството,   отричат Бетовен по същите причини... на  кого му пука!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Яша сени. Яша сени.
 
 Арно се обади!Арно се обади!
 Жив си. Жив да си. :beer:

  Нема как некой да тропне оканица или юзче.. нови хора са..Граждани.. Ка ше знаят боа, боазиджи, кое е? Босфор ли е?   Юенджи ли е?

 Не се ядосвяй на арендатора.. Ама  да крадне поносимо  нека.

  ПП   Дълъг живот желая.. Здрав живот желая!!!

 

 

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
  Яша сени. Яша сени.
 
 Арно се обади!Арно се обади!
 Жив си. Жив да си. :beer:

  Нема как некой да тропне оканица или юзче.. нови хора са..Граждани.. Ка ше знаят боа, боазиджи, кое е? Босфор ли е?   Юенджи ли е?

 Не се ядосвяй на арендатора.. Ама  да крадне поносимо  нека.

  ПП   Дълъг живот желая.. Здрав живот желая!!!

 

 
И ти да си жив , брате!Здрав да си и да си хоратим базикирет , хептен зарязяхме конушмака!!! Пък сега кат` не са конущисваме,кога!?! Га идем при хуриите ли? Няма да стане ! Има да ходим от облак на облак  като афионлии от залисване и няма да можем да си хортуваме!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Я, отворена кръчма! Керпи, разрешаваш ли да си ръгна за аватар онази бродерия от старата кръчма? Тези дни по (тукашния) Великден я видях в едно чекмедже, със 70-те хиляди поста и клещите, и оревах орталъка. Така поне ще си я гледам ежедневно.  :t23145:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ето този, намерих архивно фото:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Кеф ми става, като ви чета. Едно време обичната ми прабаба така говореше  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето този, намерих архивно фото:
За старата кръчма ли си намерила линк, коя в Скъцодето или стария  форум от   вестника? Ако е  от Скъцодето,моля линк!!! Една дума нямам запазена от тама...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ето този, намерих архивно фото:
За старата кръчма ли си намерила линк, коя в Скъцодето или стария  форум от   вестника? Ако е  от Скъцодето,моля линк!!! Една дума нямам запазена от тама...
За жалост, архивът си е от моите фотографийки, те са колкото на Ежко-Бежко хитринките. От Скъцодето имам скътани няколко фрази на Старшия и май някой и друг дребен линк, ще погледна.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето този, намерих архивно фото:
За старата кръчма ли си намерила линк, коя в Скъцодето или стария  форум от   вестника? Ако е  от Скъцодето,моля линк!!! Една дума нямам запазена от тама...
За жалост, архивът си е от моите фотографийки, те са колкото на Ежко-Бежко хитринките. От Скъцодето имам скътани няколко фрази на Старшия и май някой и друг дребен линк, ще погледна.
Допуснах и аз ,че може да има такъв вариант, блесна надеждица ,защото ти си стара къща и прибираш , и пазиш... аз прибирам ,ма не пазя...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Нещо интересно, особено за мен!!!Искрено вярвам да го оцените!!!
https://www.thelabelmaker.eu/portfolio/private-label-wine-brand/
« Последна редакция: Април 03, 2021, 17:42:47 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Нещо изборно!?! Това - онава ,кандърми, попръжни и дитирамби!?! Нема, галиба! Политики некви и толку!!! Не исе ,дет` вика vance!
Quote (selected)
Бе ,вие у ред ли сте!?! Ората  са трепат да праат избори по света и унас,одат, плюнчат микрофани ,трошат машини, плашат бабите, а те седнали и политики ми бистрят!!! Кой бил убаф , кой бил намкъфси , трети даже може да се подписва и казва "Благодаря!" и " Добър ден ! " на френски! Всички  са убави докле не се оклепат до ушите, некои се поохраниха и па се натискат , ма то черво дъно нема и ГГЗ. Бил съм глупак , ако не гласувам...ми , ако не аресвам никой, а! Онаа Поцинкованата  рече ,че  кат съм махнаджия да са мащам дет` ми фанат очите. Пък аз искам да гласувам , ма като ги гледам кои са - немам желание! ОбаТче като са гледам в огледалото и идиот не съм , харесвам  се ... е , днес даже  съм и бръснат!Ша хапна малце да не ми омекнат краката като чакам на  опашката , па като спре дъждът ша ида да се поразходя , да видя к`ва е хавата . Решено е ,  щото не съм гласувал досега   с машина , а до следващите избори мож` да гушна чимширя и да нямам възможност да опитам. А  за кого да  гласувам... те там ще ми кажат. Винаги на избори е имало добри хора по изборните секции,които помагат на тея , които се затрудняват , даже преди години ми попълниха бюлетината и ми  дадоха   50  кинта и едно шише олио за труда. Парите ги изпих ,ма олиото седи... щото олио не пия! Дъждът спря... отивам...
 Иииих , глейте сеа ко убаво го преведе Гугъля т`ва на английски  за тея ,дето гласуват в чужбина !!! Накефи ме отвсякъде!!!
Well, are you all right!?! The plowmen are trembling to make elections in the world and in unison, they go, spit microphones, break machines, scare the grandmothers, and they sit down and politicians clear me !!! Who was ubaf, who was namkufsi, a third can even sign and say 'Thank you!' and 'Hello! ' in French! All of them are beautiful until they cling to their ears, some of them are fed and then pressed, but there is no gut bottom and no GGZ. I was a fool if I didn't vote ... me, if I didn't arrest anyone, huh! The Galvanized one said that when I was a swindler I would like to dream of my children's fan. And I want to vote, but looking at them who they are - I have no desire! However, when I look in the mirror and I'm not an idiot, I like myself ... well, today I'm even shaved! `va is havata. It has been decided that I have not voted with a machine so far, and until the next elections I may hug boxwood and not have the opportunity to try. And who should I vote for ... they will tell me there. There have always been good people in the polls at the polls who help those who have difficulty, even years ago they filled out my ballot and gave me 50 quintals and a bottle of oil for work. I drank the money, but the oil is sitting ... because I don't drink oil! The rain stopped ... I'm going ...
:t1813: :ok:
« Последна редакция: Април 04, 2021, 13:36:55 от Kerpeden »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мислех че след двойното положително отрицание няма на къде, ама го докарахме до двойно отвращение с положителен край.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 14:15:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е,ми... на печелившите  честито!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Позволявам си да дам линк към този анализ защото както винаги д-р Михайлов е брилянтен и убийствено точен. Тези ,които преливат от омраза, имат само нея, а омразата заслепява и води до грешни решения , но се надявам да не се случи  така. Никой не може да попречи ,нито да забрани на представителите на ГЕРБ да подкрепят ,което и да е   предложено правителство и да ги оставят да се пържат в собствен сос, като при всеки опит за оставка да я блокират. Така ,че ако се излъчи предложение за правителство,най вероятно няма да има предсрочни избори и то ще си изкара мандата или поне до президентските избори. Игрите и интригите едва сега започват.Новата  парламентарна конфигурация си хапе лактите от яд , но това е положението ,волята на Суверена е такава и се сещат ,че позицията им не е баш най-готината , а ББ побърза да се изтъпани  и да ги стресне ,че всъщност както си отива , така и може  да прави  почти всичко каквото си иска. Очаквам феерични изпълнения , дами и господа!!!

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/d-r-nikolaj-mihajlov-borisov-se-prezhivjava-kato-glavatar-na-mafiotska-grupa.html?fbclid=IwAR3D8Gebc4tb9te57qbCnQxlHdGjVXnXtanWzRc9a4Rq5HzPARtanvmwdKQ

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Никой не може да попречи ,нито да забрани на представителите на ГЕРБ да подкрепят ,което и да е   предложено правителство и да ги оставят да се пържат в собствен сос, като при всеки опит за оставка да я блокират.

прав си донякъде. да, могат да подкрепят което и да е правителство, ама нямат достатъчно силици да блокират оставка. тази идея прилича на оня безсмъртен мач на спартак плевен и локо мездра, където локо мездра почнаха да си вкарват автоголове наред.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Никой не може да попречи ,нито да забрани на представителите на ГЕРБ да подкрепят ,което и да е   предложено правителство и да ги оставят да се пържат в собствен сос, като при всеки опит за оставка да я блокират.

прав си донякъде. да, могат да подкрепят което и да е правителство, ама нямат достатъчно силици да блокират оставка. тази идея прилича на оня безсмъртен мач на спартак плевен и локо мездра, където локо мездра почнаха да си вкарват автоголове наред.
Е, процедурата ще е по-сложна отколкото я описах. Винаги има кариеристи ,гладни и предатели , ето Мая Ма се скара с Хаджигенов , утре някои други и равновесието е нарушено , а в тази ситуация  70 депутата значат много , защото могат да се прегрупират в зависимост от нуждата, примерно едни "за" , други "против" и работата е разбъркана. Още при конституиране на Парламента ще има  "скрежет зонбами" и замеряане с екскременти. Даже и да успеят да приемат нов  изборен закон и предизвикат предсрочни избори надали ще имат днешните резултати , особено  новите партии. Дано да се справят ,но ГЕРБ са отборни играчи и  не трябва да се подценяват.


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил





Чести-ит ти ,булка-а  калдаръ-ъ-ъм ,калдъръ-ъм и но-о-ова кошуля-я-я-я!!!( пей са на хоровод и са стъпва тежко ,на ситни чорбаджийски стъпки  да са зарадва булката)
Инак очаквах новият Парламент да е по - фееричен , но  да не бързаме! Едно време , ( по- дъртичките като мене помнят) по кварталите се правеха другарски съдилища , на които се заклеймяваха кварталните курви и коцкари ,т.н.  "зози" и "суинги" олайваха ги едно хубаво, начесваха си крастата  на клюки и пиперлии подмятания... водеха и нас децата да гледаме и да се учим как да не постъпваме като пораснем, като сетне   всяко ОФ събрание ,демек  кварталният парламент, не пропускаше да ги заклейми  съкварталците с одиозно поведение!!! Много интересно беше...
Кой знае защо ме налетяха тези спомени когато днес гледах откриването на  новия Парламент!  Еле пък като видях  Доайена на депутатите!! Бог ми е свидетел, нищо нямам против жената,възрастен ,но сериозен човек е  ,но така да приличаше на най- вресливата стара мома от моето детство , просто не е истина!  Мисля си ,че май каквото търсихме ще намерим , но какво ще правим с него не знам!!! Хай на  добър час !
« Последна редакция: Април 15, 2021, 20:07:28 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Мисля си ,че май каквото търсихме ще намерим , но какво ще правим с него не знам!!!
:notworthy: :notworthy:
Ей затова го обичам този форум, че има в него люде, които могат цялата история българска да я обобщят в едно изречение!
Ашколсун, Керпи, машаала и иншалла за добрия час!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Мислех си къде да го ръгна, че се нажежи готварската, пардон, изборната тема, та рекох да го паркирам тук, все пак кръчма е, тук се бистри политиката.
Исках да река на Асол защо БСП с Нинова немА шансове ни на тези избори, нито ще има на следващи. Поради няколко причини.
Изборите са пазар и всеки слага на сергията това, което има.

Ето ти ДСБ-то, имат за лице позастаряващ, но още минаващ моряк-удавник. Той храбро се хвърля от скалите в Росенец, бори тримата и половина гардове, налива масълце в позасъхналото кандило на патриотите, дето искат да освобождават България от турско влияние, вади плашилото с лика на Доган и народът се лови. Особено с подправката на зелените, щото всички искат да се хванат за зеленото, да са модни, уок и как беше още другата посудина.

Ето ти Слави, познат до кътните зъби, ако да бе имал мустаци и калпак, не му минаваше да го припознаят с Алековия герой. И той душа дава за свобода, но както е известно от един друг брадат персонаж в българската литература, дава народната душа. Тя, душата, като душата на учителя (пак от българската класика) лесно се подвежда и свива цигарка с Дявола. Добавяме кемане и патриотични песни и работата заспива, плюс наличието на сценаристи.

Ето ти ГЕРБ, тежко карат, "Служебни думи и местоимения - избръснати до синьо, акуратни..." както е рекъл друг класик, разчитат на привикналото население пак да купи същата стока, щото те са най-напред в управлението. Предсказуеми, стабилна клиентела, нищо ново, но народът, който не се радва на ново прасе и нов началник, щото не е ясно каква свиня ще излезе, може да предпочете познатото зло.

Ето ти онези буйните с непреводимо име, дето се люшкат между ставането на балканския юнак, но в чужбина, и просто ставането. Те се надяват на народа, що се е отвратил от всички други, да залюби тях, щото високо викат. Инак на тезгяха е празно, но това отдалеч не се вижда.

Ето ти войводите, тежки в буквалния смисъл на думата, в родната македонска русенска и плевенска метрополии. Никой не ги пита що се не борят у самата Македония - какво да ги питаш, като гледаш с какво са се запасали. Потъват като брадва в кисело мляко или пирон в Дунава, все тая, но на тезгяха им има силях, пардон, коланче, нож, сърп, череп и голяяяма софра, но само за тях си.

Ето ти възрожденците, възрожденци още направо нумеролози, и датата им на създаване съответстваща, и в Плиска се вричат, и цветовете на флага са техни, и лъв имат, и шрифт исторически, и на "Христо Ботев" централа. Но на едно голо русофилство далеч не се стига, даже с цветисти изрази. Пощо са се отцепили от силяха, ножа, сърпа и черепа, софрата е малка, но с повече патриотически песни се привлича народ в странство, щото носталгията, писъците по изгубената Македония дето трябва да си я приберем и така.

Няколкото работнички на трудовия фронт с понижена социална отговорност ли беше, активност ли беше, ги подминаваме, щото ще ме обвинят в припомняне на вицовете за бардака, курвите и креватите, нали се сещате.

И тук е сергията на БСП. Хем е стара партия, хем се е обновила. Хем няма общо с онова лозе на Габровски, хем оттам иде. Хем е лява, но кое е лявото й не се разбира. Единственото, което БСП би могла да сложи на този тезгях, са мечтите. Онези искрометни мечти, заради които Вапцаров ще напише най-прекрасните стихове, заради които Поп Андрей ще си сложи въжето сам на врата след като е гръмнал последното джепане в Божия храм, по съвместителство работното му място, заради които Георги Кирков (още преди да стане зала, че и пленарна) ще вбесява цялото народно събрание, заради които Росица Манолова ще остане вдовица след като е била съпруга около час, заради които цяла Европа ще става на крака пред Георги Димитров, героя от Лайпциг, заради които Пеньо Пенев ще строи Димитровград, а Георги Какалов ще се отрече от името си, за да изглежда по-добре вестникарската колона.

Обаче от всичко това БСП се е отрекла, и трябват нови мечти. Тук има едно непреодолимо препятствие - БСП няма водач, който да въплътява тези мечти. Корнелия Нинова е изключително интелигентна жена и верятно е напълно наясно с това. Нейната задача е да намери и отгледа този водач, да го сложи здраво на краката му/и и да се оттегли внимателно след като е разчистила пътя и партията пред него/нея. Защото до последното й явяване на сцена ще й се припомнят Техноимпекс, панаира, Гергов, на нея ще бъде закачен Станишев, но не за добро. Към личната й биография ще бъде непрекъснато добавян синът й, щото той така по чужбините вместо тук с майка си, нали, да гради държавата. Това с градежа на децата и семейството е стар български начин да бъде прекаран по-наивният. Спомнете си приказката за най-младия дюлгерин, когото родните му братя излъгали, като рекли на жените си да си стоят дома, белким дойде най-младата снаха, нея да вградят в основите. Народът български обожава човешките жертвоприношения, най-добрите произведения в литературата имат поне по няколко скелета. Султана ще отрови Катерина, Шибил и Рада ще умрат на една ръка разстояние, Старшията и Спасуна ще се изтребят взаимно, Динко ще умре в ръцете на Ирина, Мунчо ще бъде обесен поради протеста си, но всичко това е литература. А синът на Нинова е жив човек, и няма майка – поне аз не познавам такава – която ще рече, ела, чедо, да те вградя в основите на таз благодарна към спасителите си страна, в тази земя обетована, на която ти си й длъжен само защото си се родил в нея, и нямаш избор да си живееш твоя живот. Ето затова Нинова е дважди неподходяща. И пак повтарям, тя е достатъчно интелигентна за да го знае сама. Но също така е достатъчно интелигентна да види, че при всичкия наплив на желащи за поста й, желаещи за работата й няма и не се предвиждат към ден днешен. Защото това е работа черна, неблагодарна, мръсна – от кюмюр да правиш звезди, от кал дворци да градиш, ама стъклени и бляскави, та благодарният ти народ да те нарича с имената, са които наричаше Людмила Живкова, която има това лично неблагоразумие да се хване да дърпа народа към доброто, светлото и вечното. Някой да не помни как свърши тази работа? Затова ми се струва, че Нинова е поредният трагичен политик в историята българска. След има-няма сто години, ако все още има България, може някой историк да спретне „Трагическите строители на България“ и да сложи там Каравеловия род, Стамболийски, Стамболов, Александър Батенберг, Елеонора Българска, Константин Муравиев, Атанас Буров, Тодор и Людмила Живкови, Жан Виденов, пък и нея, защото там й е мястото. Ей сега ще дойде Памфуций да рече кого съм пропуснала, защото списъкът е недопълнен.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 06:42:23 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
"Служебни думи и местоимения - избръснати до синьо, акуратни..."
Тва чутурите ли избръснати? Тва Слафчу, Бочко ...... Верно готови са за дисципа :smokin:
 

И що ни спомина Цвък?
Спортяга. Оди пешком кат сущи холандец. Даже тича!
 
Quote (selected)
Ето ти войводите, тежки в буквалния смисъл на думата, в родната македонска русенска и плевенска метрополии.
Междудругото говорих с хора гласували за тех в Русе.
Обяснението беше. Ми баща му беше свестен човек, комунист, направи доста за града....
 
Quote (selected)
Исках да река на Асол защо БСП с Нинова немА шансове ни на тези избори, нито ще има на следващи. Поради няколко причини.
Изборите са пазар и всеки слага на сергията това, което има.
Да се обзаложим?
Тези избори са повторение на изборите от 2001.
Разликата е че продуцентите се поизчерпиха и не успяха да извадят "зайче" от цилиндъра.
Следващите избори, независимо кога са ще си ги спечели БСП :smokin:
« Последна редакция: Април 19, 2021, 05:48:20 от 66 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Ной, прости, но это лирика, а не анализ! Като лирика – респект! Като анализ, куц, въпреки някои безспорно добри попадения. Но една лястовица, даже две пролет не правят.
Забравяш медийната среда, която господства в РБ последните 30 години, която тотално чалгира българското общество във всички посоки, съсипа образованието и докара 80% дебилизъм сред населението. За това се изсипаха милионни грантове към хиляди кирякстефчовци.
Как тогава да се роди нов лидер в БСП, който да поведе поход за разчистване на авгиевите обори задръстени от полит-коректни калинки и мотика-лопата личности? Тъжна история, без светлина в тунела, не само в българския, а и в световния. Нима някой реално се надява слийпи Джо да е по-добър от предния палячо? Та той още не поел се спъна и с фалстарта се обърка като коте в калчища – иди ми дойди ми, убиец, извънредно положение, искане среща ...
Непрекъснатото боричкане, предателството и апаратни игри в БСП не позволиха да се изгради институция за отглеждане на нови кадри и лидери. Към това добавено добре платеното тотално медийното оплюване на всички свързано с предните 45 години понятията социализъм, комунизъм станаха мръсни думи. Нима за 30 години „демокрация“ България дръпна яко напред, в сравнение с такъв период реален социализъм? Дръпна назад в световната ранг листа, колкото калинковци, пешковци и разни многониковци да се напинят … Пфуй, гнус ме е, та ми иде да ги запсувам с некоректна лексика!
---
„Следващите избори, независимо кога са, ще си ги спечели БСП“
Route 66, уви няма да ги спечели. Нямам време да обяснявам очевидното…

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Непрекъснатото боричкане, предателството и апаратни игри в БСП не позволиха да се изгради институция за отглеждане на нови кадри и лидери. Към това добавено добре платеното тотално медийното оплюване на всички свързано с предните 45 години понятията социализъм, комунизъм станаха мръсни думи. Нима за 30 години „демокрация“ България дръпна яко напред, в сравнение с такъв период реален социализъм? Дръпна назад в световната ранг листа, колкото калинковци, пешковци и разни многониковци да се напинят … Пфуй, гнус ме е, та ми иде да ги запсувам с некоректна лексика!
---
„Следващите избори, независимо кога са, ще си ги спечели БСП“
Route 66, уви няма да ги спечели. Нямам време да обяснявам очевидното…
Лидерът си е роден и в момента си е на мястото, това е Нинова за чистенето. Тя ще си изгори на това чистене. Но няма да може да стане пътеводна звезда, това ми е мисълта. Не само заради медийното оплюване, а и поради психологията на този народ, дето го има. Понеже от този същия народ е и БСП, затова си прав за "Непрекъснатото боричкане, предателството и апаратни игри в БСП не позволиха да се изгради институция за отглеждане на нови кадри и лидери." Като го добавиш към тоталната медийна преса - светлината в тунела гасне окончателно.

И аз мисля, че БСП няма да спечели следващите избори.



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И що ни спомина Цвък?
Спортяга. Оди пешком кат сущи холандец. Даже тича!
Как ще да съм го пропущила?! Ето
"Няколкото работнички на трудовия фронт с понижена социална отговорност ли беше, активност ли беше, ги подминаваме, щото ще ме обвинят в припомняне на вицовете за бардака, курвите и креватите, нали се сещате."
Ся джендърно да ги изброявам бива ли? Срам за този, който мисли лошо, дето рекъл оня там, дето вдигал чужди жартиери, та чак му се наложило орден да прави.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Route 66, уви няма да ги спечели. Нямам време да обяснявам очевидното…
Не съм казал, че ще ги спечели убедително.
Впрочем резултатите 94-та,97-ма няма повече да се повторят.
Но ГЕРБ ще продължи да се "спихва". Трябва им поне един пълен мандат опозиция, да се освестят.
А "чудото" Слафчу няма да се състои, Ерго?
Не мисля, че могат да извадят ново "зайче" :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
За Славчовите сценаристи ми се струва, че ги подценяваме. Ей как бързо отиграха сценария "Славчо има ковид, значи не може да преговаря" по тертипа на "Бойко си счупи крака", гаче ли с крака си щеше води дебати.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Ной, не си далече от истината. Като заслушаш как и какво говорят и двамата, репликите им идват точно от долната заоблена част на гърба...

Simplified Solutions

  • Гост
За Славчовите сценаристи ми се струва, че ги подценяваме. Ей как бързо отиграха сценария "Славчо има ковид, значи не може да преговаря" по тертипа на "Бойко си счупи крака", гаче ли с крака си щеше води дебати.

Обаче се съмнявам, че избралите го са искали това.
Но пък, ако си спомним как изглеждаше, когато се закле и това, че не участва в гласуванията, съм склонна да предположа, че не само се е заразил, но и боледува.
Прочее ще видим. До обяд ще стане ясно.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Обаче се съмнявам, че избралите го са искали това.
Но пък, ако си спомним как изглеждаше, когато се закле и това, че не участва в гласуванията, съм склонна да предположа, че не само се е заразил, но и боледува.
Прочее ще видим. До обяд ще стане ясно.
Дано ти да си права, а той да се оправи по-скоро. Аз съм циничка и не вярвам в съвпадения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Пет години след началото на реформата "Калфин" все по-малко българи успяват да изпълнят условията за пенсиониране. Броят на новите пенсионери миналата година намалява с 21% спрямо 2015 г. - последната без увеличение на възрастта и стажа. Една трета от хората, получили заветното разпореждане на НОИ за отпускане на пенсия през 2020 г., не отговарят на редовите условия. Голяма част от тях са принудени да работят до над 66-годишна възраст, защото им липсва стаж. Останалите пък избират да се пенсионират една година, преди да навършат изискуемата възраст. Почти 37% от новите пенсии са инвалидни. Това показва окончателна статистика на НОИ за пенсиите през 2020 г.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/reformata-namali-novite-pensioneri-21
Условията за инвалидна пенсия също бяха променени в посока намаляване възможността за такава, но тенденцията е очевидна.
До няколко години повече хора ще се инвалидизират от колкото пенсионират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Дано ти да си права, а той да се оправи по-скоро. Аз съм циничка и не вярвам в съвпадения.

Само предположих, а и още двама от петимата заклели се дистанционно  изчезнаха след полагането на клетвата. Пък и нали Царя рече да гледаме на положителното, та и аз се опитвам. Щото трети почетен председател идва в повече и няма как това да се хареса на избирателите, мисля си.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Само предположих, а и още двама от петимата заклели се дистанционно  изчезнаха след полагането на клетвата. Пък и нали Царя рече да гледаме на положителното, та и аз се опитвам. Щото трети почетен председател идва в повече и няма как това да се хареса на избирателите, мисля си.
Не зная дали ще го турят почетен председател,но знам ,че ако си повярват и решат ,че могат да изкарат още  едни избори ще закъсат,това  с отказа за мажоритарния вот вече подмива основите и отнася хоросана. Вие като го предлагахте това не мислихте  ли ,че можете да попаднете във всякаква политическа ситуация , та да решите ,че  видите ли нямаме мнозинство и момента не е удобен за  приемане на такова предложение... ми скоро няма да имате , ако упущите да се разберете с другите и да направите кабинет, какъвто ще да е ... да видят хората ,че можете, защото той дълго няма да изтрае , освен  ако ГЕРБ не ги подпира без да му го искат и да ги остави да се пържат в собствен сос.Предсрочните избори са изгодни за ГЕРБ  ,ще ги консолидизира, още повече  новите   ги плашат открито с някаква си тяхно възмездие.... Същото се отнася и за разпилените патриоти ,войводи и атакисти... като нищо ще се разберат пак  да излязан ан блок,щото видяха как ги разпердушиниха поотделно!!!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
ми скоро няма да имате , ако упущите да се разберете с другите и да направите кабинет, какъвто ще да е ... да видят хората ,че можете, защото той дълго няма да изтрае , освен  ако ГЕРБ не ги подпира без да му го искат и да ги остави да се пържат в собствен сос.Предсрочните избори са изгодни за ГЕРБ  ,ще ги консолидизира, още повече  новите   ги плашат открито с някаква си тяхно възмездие.... Същото се отнася и за разпилените патриоти ,войводи и атакисти... като нищо ще се разберат пак  да излязан ан блок,щото видяха как ги разпердушиниха поотделно!!!

ена вметка: какъвто и да е славчув кабинет ще бъде гласуван и ще мине, даже без да се 'разбират' с имв и дб - гербавите и дпс ще се погрижат, дори и да не бъде подкрепен от останалите. сиреч ако бъде предложен --> ще бъде приет. убеден съм, че за гербавите това е по-добър вариант от служебно правителство и разпуснат парламент, така че те ще подкрепят всичко, дето е предложено. депесето вече и то обеща безусловна подкрепа. бсп също декларира, че ще подкрепи правителство на итн.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Как можеше да загубим Южното Черноморие?                                                                                                                


https://trud.bg/как-можеше-да-загубим-южното-черноморие/?fbclid=IwAR0PVKsMGxphIkcPdm6hIwELNeOyBirrgutf9297kFoezIG040oSZXrF4RI
 Днес сутринта  цъкам копчето и отпреде ми се явява горното заглавие. Таман си започвах кайвето и се ядосах  даже статията не съм чел , но тя не е единствената с подобна тематика... как ако това не било се случило как щяло да ни се случи най-хубавато ,ама туй ,дето с днешния акъл го харесваме и започват едини политически изводи и разбори и разсъждения гаче туй не е се е случило преди много години ами тепърва ще го работим... Та реших да си го цопна тука зехиря ,дет` ма напъна ,пък който ще да го чете...

                От години едно опиняващо хленчене от неправдите сполетели нещастния ни народ цари навсякъде.Ма то сълзи ,то сополи..., абе бунаци ,ако не се стегнете да мислите за днес , още десет поколения ще точат сополи! Тоз ни взел територия , онзи ни взел богатството ,трети не ни броят за живи,четвърти ни ползват за подлоги,пети ни ползват за друго... абе който не го мързи - той не ни е изработил!!! Що!?!? Щото даваме , затуй, щото не се съпротивляваме , вече си мисля ,че май ни е хубаво та затова!!! Поне един път да стиснем бузите и да водим в плен като онзи стар виц , ма не става. Ах какви герои сме имали , ах какви патриоти , ах какви военачалници , ах какви учени, ах какви артисти ,ама ах, как османци, руснаци и разни други са ни погазили и са ни окършили и филизите, и цветовете. Европейците ни задушили щото се страхували от нас и затуй сме били на този хал. Ма те българите са люлката на Европа , на европейската култура, на световната цивилизаци ....зер имаме най-старото злато,велики царе и поне три държави... имали сме... блъскаме се в гърдите като северомакедонци и се чудим що ни се смеят... де ни е Партенона , де са ни пирамидите , де ни е Тадж Махал , де ни е катедралата "Свети Петър" или Бъкингамския дворец, де ни е Колизеят , един катедрален храм и той "Александър Невски! Добре ,че имаме и друга голяма катедрала "Успение Богородично" че да не гледаме все надолу, Трапезица ,Търново ,Преслав Плиска... толкова... даже пръсти ще ни останат ще кажете ми Татул ,ми Старосел ,ми Казанлък ,ми Свещари ,ми Перперикон ми има ги , радваме им се ,но те не са наши , на други народи са можем само да си мислим ,че сме наследили нещо от тях !!! А ,дано , ама надали!!! Но да оставим историята ,макар че на днешно време тя носи доходи ... истински ... кеш , а не въображаеми . И пак сълзи и сополи как ни ограбили най- милото,как ни преиначавали историята ...а ние какво направихме ,че да не ния преиначават!?!? Завистта била ,моля ви се най лошото качество на българити!!! Глупости на звездички ,стига с тия търкалета... всички си завиждат ,кой повече ,кой по малко , хората като завидят някому се запретват да го достигнат , а ние му палим плевника за да няма за какво да завиждаме. Да , ама човекът има акъл и прави по-голям плевник, а ние пак мислим как да го запалим, та да види тоз мръсник и крадец хубаво ли е... на нас няма да ни мини мисълта ,че той може да е умен ,сръчен ,най малкото куражлия да започне от началото. Няма такава мисла въоПще в повечето глави! Народопсихология , не можеш да избягаш от нея ! Ми като не може... ще клечим,ще плюем ,ще ровим с клечка в плюнатото и ще мислим как да му запалим плевника и ще мечтаем да дойде некой велик ,светъл , благороден и богат , който като ни види какви сме несретници да ни насипе ,ама много да  насипе имане , да ни построи къщи , да ни отгледа стока ,може след това заводи ,фабрики да ни построи и ,естествено да намери кой да работи в тях щото ний не сме се пазарили да му работим на тоз чорбаджия , тоз изедник...
Най- много рев се изрева заради комунистите. Не, да няма защо, напротив доста напатихме от тях , ама хора , те тия комунисти бяха с малки изключения хора от нас ,българи, от нашите ... откъде се появиха , от Космоса ли... тука си ги имахме тия хора ,спящи ... подкокоросаха ги от тук и там и - готово една сутрин се събудихме в социалистическа България...и сега пак следва сълзи сополи колко сме страдали . Да страдахме,ма поне малко да се бяхме разбунтували като германци , унгарци , поляци ,чехи! Не! Ниско по тревата,без да мислим , а само усещахме ,че като се крие главата задника ни лъсва и който мине го ползва по прездазначение , обаче народът мъдър и казва: " На задника ми да е , на главата ми да не е!"
Такива ми ти работи ...сополанковци сме, още ревльовци ма все казваме : той българинът търпелив , ма като побеснее... и какво като побеснее ...иде та се напие у меаната и пуца у тавана...Толкоз! Има ли оправия? Сигурно има, де да знам! Страх ме е да погледна към децата ,че нали пак ние сме ги образовали и възпитавали, ма поне откъм надежди очаквания му държим края. Все ще дойде някой . Я Годо , я Господ!!! Ша чакаме...


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ена вметка: какъвто и да е славчув кабинет ще бъде гласуван и ще мине, даже без да се 'разбират' с имв и дб - гербавите и дпс ще се погрижат, дори и да не бъде подкрепен от останалите. сиреч ако бъде предложен --> ще бъде приет. убеден съм, че за гербавите това е по-добър вариант от служебно правителство и разпуснат парламент, така че те ще подкрепят всичко, дето е предложено. депесето вече и то обеща безусловна подкрепа. бсп също декларира, че ще подкрепи правителство на итн.

Все пак да не забравяме ,че ГЕРБ са все още доста силни по места и особено в държавната администрация , така ,че според мен предсрочни избори няма да бъдат крушение за тях. Едно такова шарено правителство може да приема нов  Изборен кодекс, но ще му бъде трудно да разчисти бързо ГЕРБ от властта, а и няма да му е изгодно. А очаквам едно продължително ритане и плюене на падналия ,но без открити рани , а само синини...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
за да има крушение, на герб им трябва опозиционно време от поне две години. след две години опозиция гербавите ще отбележат тотален спад в местните избори и тогава ще почне голямото разбягване.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
за да има крушение, на герб им трябва опозиционно време от поне две години. след две години опозиция гербавите ще отбележат тотален спад в местните избори и тогава ще почне голямото разбягване.

Не мисля, че им трябва толкова много време. От 2009 след всеки избор броят на депутатите им неотменно намалява. Това не е партия, а далаверен кръжец. "Членската им маса" бързо ще си потърси друга далавера. ДПС ги чака с отворени обятия. Както стана след шунтирането на Цвъки.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Не мисля, че им трябва толкова много време. От 2009 след всеки избор броят на депутатите им неотменно намалява. Това не е партия, а далаверен кръжец. "Членската им маса" бързо ще си потърси друга далавера. ДПС ги чака с отворени обятия. Както стана след шунтирането на Цвъки.
Именно защото са  виден далаверен кръжец. Далавера в политиката ,естествено има , но тия последните бяха шампиони. Хич и не си въобразявайте ,че Цвъцо ги е напуснал,нищо подобно ,просто мрежата стана по дълга и сви окото.Цвъцо е верен, както и немалко от т.н. "опозиционери". Да, ДПС има най- голям и добре обучен ресурс , обаче са извън големия казан и важните места , а от новите нищо няма да вземат. При едни предсрочни избори ,направени в правилното време Славчо и Христо Иванов ще укрепят позициите си. Мая и "Отровните"-  не ги виждам всичките и както казах допускам ,че войводите и другите лапачи ще се освестят и може да се съберат отново , а защо не и Цвъцо сред тях! Кашата е пълнавсичко е възможно... да, Славчо ,вероятно ще дигне още малко за сметка на Мая... според мен. БСП засега са в тежък нокдаун и още по тежки мераци... уви!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Патриотичния вот ще го обере Възраждане според мен.
Паричния фронт я влязат я не.
Съмнявам се ИТН да си вдигне резултата. Те са губещи. И да съставят правителство и да не съставят.
ГЕРБ няма да се освести за толкова кратко време, нищо че БОчко бая пачки е надиплил по разни агенции и фирмички. Само в "Автомагистрали" са три милиарда. Това са ужасно много пари!
Аз затва казвам че първата работа требеше да е да ги върнат в бюджета, а не за се занимават със несъществени простотии. Избирателен Кодекс и подобни.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 14:34:05 от 66 »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Патриотичния вот ще го обере Възраждане според мен.
Паричния фронт я влязат я не.
Съмнявам се ИТН да си вдигне резултата. Те са губещи. И да съставят правителство и да не съставят.
ГЕРБ няма да се освести за толкова кратко време, нищо че БОчко бая пачки е надиплил по разни агенции и фирмички. Само в "Автомагистрали" са три милиарда. Това са ужасно много пари!
Аз затва казвам че първата работа требеше да е да ги върнат в бюджета, а не за се занимават със несъществени простотии. Избирателен Кодекс и подобни.
Да , Възраждане ги бях забравил, там и Малинов може да се намеси, не вярвам да се обединят щото туй миризливото - Копейкин не е категория на Малинов.
ИТН няма к`во да губят, ако мераците им са по семпли ,примерно да балансират или нещо такова , а не да правят кабинет. Участие - да , но водеща роля в коалиция- не ги видя много!!!
 А за Бойчо... продължавам да настоявам ,че той не е претърпял сериозен удар, изчаква , още къта парици  и влияние и може да удари , където поиска. Зорлем му свалиха гайлето да прави кабинет защото туй щеше и да го озори , и да го дискредитира.  Всички декларираха ,че не го искат и няма да му позволят да прави правителство и по този начин го  облекчиха от една непосилна задачал. Като не искате - ми ,няма , ама що пък да не спечелим малко време... Той все пак има 75 депутата,послушни при това и това не е за пренебрегване.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Quote (selected)
ИТН няма к`во да губят, ако мераците им са по семпли ,примерно да балансират или нещо такова , а не да правят кабинет. Участие - да , но водеща роля в коалиция- не ги видя много!!!
 А за Бойчо... продължавам да настоявам ,че той не е претърпял сериозен удар, изчаква , още къта парици  и влияние и може да удари , където поиска. З

Напротив! Слафчу е в най-кофти позиция, щото е  втора парлментарна сила и няма как да си играйка на балансьор -   или ще прави правителство, или ще го откаже. И в двата случая ще загуби, макар и по различни причини.  Позицията на балансьор в момента е в ръцете на БСП и донякъде на ДПС. Имат право на избор, като не забравяме Шиши, естествено. Боци ще претърпи сериозен удар в момента, в който му отстрелят половината централна администрация - избиват му зъбите отсекъде. Последното става много лесно! Преструктурираш и всичко, кето не ти харесва - изхвърча. Местната власт не може да го спаси, щото централната може да им спре абсолютно всички кинти по ЗОП. Ако по спешност се приемат и измененията в ЗСС - става още по-зле за него. А най-чисто и просто е да дадеш няколко от най-големите му кражбни на европейски прокурор. Последният може спокойно да си разследва абцелютно независимо от родната прокуратура/може да не включи никой от гербавите назаченци/, като на всичкото отгоре разследванията на европейския прокурор важат пред родния съд. Последния Тиквата не успя да го овладае, а си създаде извънреден, който ще бъде разформирован при промяна в ЗСС
Както виждаш  няколко прости действия, които ако се направят директно разтурят опг-то
Важното е да има общо желание

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Боци ще претърпи сериозен удар в момента, в който му отстрелят половината централна администрация - избиват му зъбите отсекъде. Последното става много лесно! Преструктурираш и всичко, кето не ти харесва - изхвърча. Местната власт не може да го спаси, щото централната може да им спре абсолютно всички кинти по ЗОП.
...
Както виждаш  няколко прости действия, които ако се направят директно разтурят опг-то
Важното е да има общо желание
Само не знам как са с общото време, иначе желания - дал Господ, ама все различни.
Времената на "И всякоя възраст, класа, пол, занятье
зимаше участье в това предприятье;
богатий с парите, сюрмахът с трудът,
момите с иглата, учений с умът,
а той беден, гол, бос, лишен от имотът,
за да е полезен дал си бе животът!"
са отдавна заключени в литературата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Докато върви въртележката - се приемат законите. Чистката може да я направи и служебното правителство. Последното се е случвало неведнъж

Памфуций

  • Гост
Ето ти ДСБ-то, имат за лице позастаряващ, но още минаващ моряк-удавник. Той храбро се хвърля от скалите в Росенец, бори тримата и половина гардове, налива масълце в позасъхналото кандило на патриотите, дето искат да освобождават България от турско влияние, вади плашилото с лика на Доган и народът се лови.

Ицето не е от ДСБ. Още повече, мисля, че ако тръгне много нагоре може и да реши, че без ДСБ му е по-добре.
Никога, повтарям - никога, ДСБ не си е позволявала да говори за ДПС в етнически дискурс. И макар ДСБ винаги ясно да са били срещу членството на Турция в ЕС, никога не са си позволявали анти-турско (гръцко, румънско, сръбско, албанско, македонско) говорене. Срещу Ердоган - да, но не и срещу Турция "по принцип". Ако се замислиш и пословичната им "русофобия" е такава - срещу комунизъм, путинизъм и прочее - и "русофобията" им е в социално-политически, а не е национален  дискурс.
Затова, една от най-наглите и най-безотговорните постъпки на свинската тиква, дето ни е все още премиер, беше, че при "Росенец" той първи размаха призраците на "етническо напрежение". Той заговори за "страхове от етническо напрежение", той дето беше в коалиция с хора, които налитаха на турските баби на границата. Дори ДПС бяха по-внимателни. 


Памфуций

  • Гост
Как можеше да загубим Южното Черноморие?                                                                                                                


https://trud.bg/как-можеше-да-загубим-южното-черноморие/?fbclid=IwAR0PVKsMGxphIkcPdm6hIwELNeOyBirrgutf9297kFoezIG040oSZXrF4RI
 Днес сутринта  цъкам копчето и отпреде ми се явява горното заглавие. Таман си започвах кайвето и се ядосах  даже статията не съм чел , но тя не е единствената с подобна тематика... как ако това не било се случило как щяло да ни се случи най-хубавато ,ама туй ,дето с днешния акъл го харесваме и започват едини политически изводи и разбори и разсъждения гаче туй не е се е случило преди много години ами тепърва ще го работим... Та реших да си го цопна тука зехиря ,дет` ма напъна ,пък който ще да го чете...


За епизода -  в другия форум съм го описвал. Действително Сталин е човекът, който предлага на Турция да се даде Бургаско и действително казва, че "едно пристанище и стига на България), ако това ще вкара Турция във войната с България. Прави предложения и за други териториални промени (островите в Егейско море и т.н.). Единствената причина британците да не приемат предложението е изричното предупреждение на Рузвелт да не се договарят за каквито и да е териториални промени в следвоенна Европа.  Да не говорим, че през декември 41 г. американците отвръщат на обявянето на "символичната война" с нота, че ще изчакат няколко месеца преди те да влязат във война с България, защото са уверени, че българското решение е взето под немски натиск. Така и става. САЩ обявяват война на България едва късната пролет на 42 г.  и то, защото се налага за пръв път да минат през въздушното и пространство да бомбардират Румъния (във връзка с настъплението към Крим), 

Всъщност отношението на американците при Рузвелт към България е добро - през ПСВ двете страни така и воюват една срещу друга (нито България обявява война на САЩ, нито обратното). Това е и една от причините  толкова надежди да се възлагат на Уилсън.

Историята на българо-турските отношения през ВСВ са доста по-сложни обаче и изобщо не оправдават очакванията на "великите сили".

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Аз за Сталин съм чувал друго.
Че е подготвил настъпление през Босфора.
Тва в края на войната, га вече немците берат душа.
Но "бомбата" го кара да се откаже.
Жалко.
Един Константинополски англав, подобно на Кклининградския щеше да стабилизира целия регион.
А можеше и по Мидия-Енос да е границата.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Горбачов щеше да го даде на американците, както Украйна.
Да не забравите да гласувате!  ;)