Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:20:57

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293650 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Батьо Керпедене, жив и здрав да си!
 Да са живи здрави,  любимите ти хора!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Наборе,
на всеки вече пожелавам едно и също - по много от това, дето не мое се купи нито со паре, нито со дупе!
Наздраве и да ти е благо пиенето, йеденето и ...каквото ти се навърта там наблизо!
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Не мога да не пратя на младшия набор специални поздрави, та всичко дето му се ще, да се сбъдне, но най-вече здраве за него и тези около него.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
ЧРД, ЧИД, ЧНГ и т.н. - всичките честитки си заслужил да ги имаш на куп, драги ми Приятелю! И разбира се със съответните Дивиденти - пожелани са от сърце!
 :t0328: :t0328: :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Mноого ви благодаря приятели, толкова съм трогнат от вниманието  и така ми е приятно!Желая ви да получавате винаги толкова радост колкото аз получих днес!!!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Здраве, дълголетие и (пра)внуци и (пра)внучки да радват!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Наздраве, Керпеден! Желая ти чаша, пълна със сладост; дом, пълен с радост; кесия, пълна със звън, и рахатец - в теб и извън!
Палосич! Палосич!

AnonimusBG

  • Гост
Малко на патерици.
ЧРД
Здраве, щастие, късмет.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН  НА  ПРАЗНУВАЩИТЕ! НАЗДРАВЕ! ДРЪЖТЕ ЛАМЯТА ВЪРЗАНА!!!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Честит празник!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Една сцена от "Мера според мера" с Руси Чанев  ме развълнува и реших ,че можем да си я припомним!
https://www.vbox7.com/play:5f48cc4f?fbclid=IwAR3yW_PvAdu3bYLuRgaQE8hkzLzoqStAd_Pw8X9DuOqa13rGBSsoq2rZMHc

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес нашият приятел фелдкуратът Ото Кац има рожден ден. Да ни е жив и здрав!!! В такива откачени пандемични  времена доброто здраве си е капитал ... с чаща добро уиски , разбира се! Наздраве!!!
« Последна редакция: Май 08, 2020, 09:19:58 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Днес нашият приятел фелдкуратът Ото Кац има рожден ден. Да ни е жив и здрав!!! В такива откачени пандемични  времена доброто здраве си е капитал ... с чаща добро уиски , разбира се! Наздраве!!!
....благодаря, приятелю.

Няма да пропусна да отбележа за протокола, че обичаната баба Керпеденка също празнуваше на днешния ден.
Довечера ще отлея малко Карабунарско в нейна памет.

Наздраве.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Ото, честит да ти е деня - както този, така и занапред да са изпълнени с оня комплект най добри неща, които пожелаваме само на приятели.
Наздраве!
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил


(много телци, бре)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
честито, фелдкурат! да илядиш :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Жив и здрав фелдкурат!
Увеличаването на годините не е много за честитки, но не сме измислили по-подходящо. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
И от мен честито и наздраве, како и на онези, които съм пропуснал поради недоглеждане!
 :t0328:

AnonimusBG

  • Гост
Честито.
Жив и здрав.
 :bouquet-1089:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Благодаря на всички.
Наздраве и бъдете здрави!





~~~~~~~~~
PS ... и не забравяйте да си миете ръцете...


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Айс, познаваш ли този човек??Предполагам, че не си го виждал жив защото е починал преди да се родиш.

« Последна редакция: Май 09, 2020, 13:10:42 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Айс, познаваш ли този човек??Предполагам, че не си го виждал жив защото е починал преди да се родиш.


...дедо, къде ти е картинката? ...нещо не е наред!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Тук си е.
https://varnanovini.bg/wp-content/uploads/2020/05/7.05-1024x733.jpg
Ето ти я и прикачена директно в Керпеден-форума.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...дедо, на теб и на останалите от кръчмата - Честит празник!

И едно интересно историческо четиво, за размисъл:

https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,320/catid,142/id,19319/view,article/?fbclid=IwAR1JNoYdS4VnPfYWwfLcVOPEH1eEF83ylGYevOgqPHoy5LZ5Blq9jGHV38U

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
От стената на уважавания от нас Doctora, по повод днешния празник

~~~~~~
Оригиналният текст на "Върви народе възродени"

Стоян Михайловски е автор на текста, а Панайот Пипков - на музиката на химна "Върви народе възродени".
На 15 май 1892 г. в Русе учителят Стоян Михайловски завършва новото си стихотворение. Редовете са посветени на солунските братя Кирил и Методий и писмеността, създадена от тях.
Стиховете са представени пред широката публика на страниците на влиятелното списание "Мисъл" същата година като "Проект за български всеучилищен химн".

Девет години по-късно, през 1901 г., в Ловеч друг учител – Панайот Пипков, създава музика и така се появява любимият на всички българи химн "Върви народе възродени".

Всъщност Пипков има задача да напише песен за наближаващия църковен празник на Кирил и Методий на 11 май от месеци, но все отлага, тъй като не може да попадне на текст, който истински да го вдъхнови.Докато един ден не вижда свой ученик да чете стихотворение в часа му.
"Върви народе възродени" – на Стоян Михайловски. Още преди да е преполовил текста, композиторът се усмихва. В главата му вече звучи мелодията на добре познатата ни днес песен.

Казват, че Панайот Пипков моментално грабва тебешир и записва нотите върху черната училищна дъска. Задачата, която отлага с месеци, е свършена за, а до края на часа учениците му запяват новата песен. Химнът е изпълнен на празника на училището, където преподава композиторът.

През годините оригиналният текст на "Върви народе възродени" търпи промени и е цензуриран. През 60-те години политбюро на БКП дори обсъжда идеята празникът на българската просвета и култура да не бъде честван официално заради претенциите на Скопие за “македонската народност” на Кирил и Методий. Това не се случва, но текстът е цензуриран.
От втория му куплет е премахната думата Бог, а цялото последно изречение е подменено с “напред и все напред върви”.
В четвъртия куплет думите “духовно покори страните, които завладя със меч” са заменени с “ведно със другите славяни, кръстосвай дух със огнен меч”.
Всичко след шестия куплет пък направо изчезва. Защо ли?

Вижте какво съдържат тези редове и как изглежда оригиналният текст на химна, написан през 1882 г. от Стоян Михайловски:

“Върви, народе възродени,
към светла бъднина върви,
с книжовността, таз сила нова,
съдбините си ти поднови!

Върви към мощната Просвета!
В световните борби върви,
от длъжност неизменно воден –
и Бог ще те благослови!

Напред! Науката е слънце,
което във душите грей!
Напред! Народността не пада
там, дето знаньето живей!

Безвестен беше ти, безславен!…
О, влез в Историята веч,
духовно покори страните,
които завладя със меч!…”

Тъй солунските двама братя
насърчаваха дедите ни…
О, минало незабравимо,
о, пресвещени старини!

България остана вярна
на достославний тоз завет –
в тържествуванье и в страданье
извърши подвизи безчет…

Да, родината ни години
пресветли преживя, в беда
неописуема изпадна,
но върши дългът се всегда!

Бе време, писмеността наша
кога обходи целий мир;
за все световната просвета
тя бе неизчерпаем вир;

бе и тъжовно робско време…
Тогаз Балканский храбър син
навеждаше лице под гнета
на отоманский властелин…

Но винаги духът народен;
подпорка търсеше у вас,
о, мъдреци!… През десет века
все жив остана ваший глас!

О, вий, които цяло племе
извлякохте из мъртвина,
народен гений възкресихте –
заспал в глубока тъмнина;

подвижници за права вярна,
сеятели на правда, мир,
апостоли високославни,
звезди върху Славянски мир,

бъдете преблагословени,
о вий, Методий и Кирил,
отци на българското знанье,
творци на наший говор мил!

Нека името ви да живее
във всенародната любов,
речта ви мощна нек се помни
в Славянството во век веков!

Русе, 1882, априлий 15
[сп. “Мисъл”, 1892, кн. IX-X]

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Честит празник на всички тук и от мен!

Мерси за снимката, мисля, че я имам нейде. А синът Му, също е бил като Него общественик, го познавах от съвсем невръстна възраст, та чак до смъртта му... Даже на едноименната улица има и паметна плоча, все още.

Поздрави и на Двама ви!

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Честит празник! Химнът е написан от Михайловски през април 1892 г. И по стария правопис изглежда така, ако мога да кача снимката, де
Качеството на изображението е лошо, но това е, което имам :(

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Честит празник и от мен!
Може да погледнете това:https://www.youtube.com/watch?v=M8qHl8irDQU
Днес по обед се излъчи.
Вижте децата - някои са много трогателни и, според мен, май все още не всичко е изгубено!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
4estit praznik...
Напопържахте ли ме?
И с право!
А ся - честит Празник на всички, които "любят, тачат и милеят..." и т.н..
Само на тях, не на всички!
Щото един закачи най високия ни орден на един друг, дето рече, че кирилицата е отживялост!
Тук, заради празника, ще пропусна малко славянска кирилица написана на полулатиница, просто щото брачата сърби се изразяват доста по точно от нас по такива поводи.
Мъ не върви!
Днес оставих една розичка, червена, от градинката, пред паметника на Кирил и Методий пред Народната Библиотека.
Имаше доста хора и то без маски. Нямаше помпозност, нищо че казионните венци вече бяха на мястото си.
Чуваха се различни езици.Замислих се над израза "солунските двама братя са дали славянската писменост".
Славяни много, но пишат и на латиница. Те ли са по грешни, ние ли сме по инат - не знам, но ми стана едно хубаво така, че и заради писмената сме си останали толкова века на картата.
Все още.
....
Сетне се върнах и се оказа, че вече е време да се окултучат "доматето", както се изразяват в близките околности.
Окултучих ги наполовина, че заваля.
Колебах се дълго, но днес е доста хладно и реших все пак, че здравата сливова по ще подхожда на такъв ден.
Да са живи и здрави всички, които са прочели повече от една книга с българските писмена.
Ами ние сме ги запазили, български са пък! 
« Последна редакция: Май 24, 2020, 19:23:43 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Жив и здрав Джузепе! Сполай за хубавите думи!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Честит празник и от мен!

На Гарибалдиеца му завиждам от все сърце за колтученето на домати - моите още не са излезли на терен!  :t0328:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Бепе, трогна ме, бъди здрав и да си миеш ръцете редовно ... накара ме да си спомня, че през далечната 1973 мой съученик, много добър приятел и кумец модел за фигурата на Методий - помня като днес, горещина, нашият качен на една маса и седи неподвижен, скулпторът си работи, а аз се хиля отстрани ... (приятелят ми е племеник на Наум Шопов... )

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Питанка
Някои знае ли защо кръстникът и патрон на сий форум не се е появявал в кръчмата от седмици?

Г-н Eisblock, моля за информация, ако имате такава актуална, благодаря.
« Последна редакция: Май 25, 2020, 11:06:35 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Е, па, рожделник беше, може още да празнува! Дай, Боже!  :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е, не безкраен празник , ама попразнувахме  колкото можахме в суровите карантинни условия , сетне няколко приятели имаха същото премеждие през изминалите дни, и тях почетохме отгоре -отгоре и така в игри и закачки времето минава. През почивните дни практикувах приложно земеделие , децата се прибраха за малко от София...абе ,   не съм изпадал в самота и самосъжаления - напротив ...ич ми не дреме за секакви вируси и карантини.
Г-н фелдкурат , благодаря за грижата!!!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
и тях почетохме отгоре -отгоре
Наборе, дръж са бе човек!
Липсата на задълбоченост ф тази материя води неминуемо до повторения, поправки, допълнителни сесии и накрая пак остава недовършен матряла.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
и накрая пак остава недовършен матряла.
А, тя таа работа с годините е като бриджа...важно е анонсирането , разиграването е хамалска работа.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Като стана дума за анонсиране... видех една снимка на сега действащия Президент на Републиката  и се сетих: харно , този го избрахме уж щото бил добър и основно да не  стане президент Цецка( ... всъщност , к`во стана с таз добра  жена!?!? ). Сегашният авиатор е пътник , това е ясно въпросът е кой да го замести,защото  аз ,например кой не става мога да разбера тутакси , обаче кой става ми е много трудно.  А , ако пък отворим лаф за парламентарните избори там въобще пък не мога да се оправя. това , което ми се иска не се предлага , а това ,което се предлага не ми се иска. Направо патова ситуация и сигурно пак ще изгорим  с надеждата  сегашните вече да са се нагушили и да не краднат толкова, та да си видим селеметя и ние! Та , ако има идеи дайте да подъФчем малце партийни програми....би трябвало да са готови вече!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...що да е пътник сегашния? Предлагам да остане, да го видим при друг минпред как ще действа, а ?!?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост

Изложба: Помните ли Меката на изкуството във Варна - "Вулкан"

    Изложбата „Вулкан” на варненския фотограф Александър Николов представя портрети на художници от „Вулкан”, интериори от техните ателиета и общи планове в 152 черно-бели кадъра. Експозицията ще бъде отворена за посетители на 29 май от 18 часа в Градската художествена галерия във Варна и ще е на вниманието на жителите на морската столица и на всички любопитни гости на града до 19 юни.

Снимките са правени в началото 90-те години на 20 век, когато „Вулкан” съществуваше като комплекс от художествени ателиета, в които работят графици, живописци, скулптори,  приложници и изпълнители. Има две печатни бази – за дълбок и за висок печат, ателие за монументално изкуство, ателиета за керамика, промишлен дизайн и плакат, изпълнителски ателиета за дърво и метал, студио за книговезки услуги и др.

В своето битие от много и талантливи художници „Вулкан” е общност на единомишленици и пространство на творческа свобода. Изложбата извежда явлението „Вулкан” в неговата иконичност. Силата на фотографския образ „разкъсва” времето и актуализира представата за „Вулкан“ с ново визуално присъствие, след като сградата  исторически е престанала да съществува.

През 1991 година собствениците на някогашната фабрика предявяват претенции за реституиране на парцела, което предопределя съдбата му. „Александър Николов, който е майстор на фотографския натюрморт и на мъртвата природа, подхожда към обекта с аналитичен поглед. Той  вложи душата си в кадрите и направи от нас герои тогава, когато ние още не бяхме такива", казва Димитър Трайчев, един от художниците на „Вулкан"  за изложбата. ......
~~~~~~
https://brat-bg.com/bg/news-bg/bulgaria/8400-pomnite-li-mekata-na-izkustvoto-vav-varna-vulkan?fbclid=IwAR26km-Hr9WgLr4u-nBp8Z0gLnNfSiORO5T2-CYvN-tOZRNq7gaJ1pZYqSk
~~~~~~
Дедо, хади, разкажи ни....

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е,какво да  разкажа ,минали работи са това ,ага. Страхотно място беше  "Вулкан", дадоха на момчетата старите заводски помещения и те вътре неправиха такива неща, дадоха им и свобода  да правят каквото искат и могат...Гледам в  публикацията  Милко  Божков, Стоимен Стоилов , Петьо Маринов ... тогава бяха млади ,пичове отвсякъде не ми се говори какви веселби ставаха...Будьони Арков , Васко Василев , Жоро Йорданов,Маргарита Войнова,Данчо Йорданов , Койно Койнов, Веско Димов, Агоп Гемджиян, Митко  Трайчев, Мария Зафиркова ,Гаро Кешишян...... млади талантливи момчета. Някои ни напуснаха , някои са по света ... Сега също има много млади момчета , които не познавам вече , но тия от моето време бяха готини. Някога имах  галерия ,всички са представяли там свои творби...Сега вече нямам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Матю Крауфорд: Превантивността стана средство за морално сплашване

https://glasove.com/categories/intervyuta/news/matyu-krauford-prevantivnostta-stana-sredstvo-za-moralno-splashvane

Quote (selected)
- Извънредните пълномощия рядко се изоставят след преминаването на спешната ситуация. И тази пандемия дойде в момент, в който “конформистите” на Запад вече бяха в състояние на паника и разчитаха на технологичните гиганти, за да установят нови мерки на социален контрол.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Ако социалният контрол включва предотвратяване на вандалски погроми като в Минеаполис и други щатски градове - аз съм 'за'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Ако вандалските погроми включват изтребване на недосегаеми ченгета-убийци, прокурори, съдии, политици и олигарси, аз съм 'за' погромите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Социалния контрол, през историята винаги е водел до касти, после на някой им писва и пренаписват социалните правила.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Мда.
Първо социален контрол,
после апартейд,
И писле писъци да те приемат некъде кат изселник,
щот сий бало мамата.
 
Паспортчетата паспортчетата стискайте и подновявайте.
Че не се знае дъл нема се пишете българи со се фамилия,
кат стане напечено.
Ко до тогава не е вилает туканка, с ваше съдействие.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Поздрав за всички деца от голямата ми внучка!!!
  https://www.facebook.com/watch/?v=559655551402122

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ако вандалските погроми включват изтребване на недосегаеми ченгета-убийци, прокурори, съдии, политици и олигарси, аз съм 'за' погромите.
Е , има една подробност, почти незначителна. Няма начин през едни вандалски погроми, освен "ченгета-убийци, прокурори, съдии, политици и олигарси" да не бъдат поизтребени и случайни минувачи, честни съдии, малки деца, самоотвержени полицаи, стари дядовци, леки коли на бедни хора, и т.н.  и  т.н. 

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
ОК. Махни съдиите. А останалите?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Абе да се трепят там наред. Бог ще познае своите.
Пък и е чудесно да получат няколко дози от собственото си универсално демократизиращо лекарство.

И в случая (малко нетипично за мен) смятам, че черните са прави.
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 17:14:01 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Поздрав за всички деца от голямата ми внучка!!!
  https://www.facebook.com/watch/?v=559655551402122
Прекрасна е! Да ви радва всички и да има късмет, щото талант Господ й е сипал с две ръце!  :b0301:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Ако вандалските погроми включват изтребване на недосегаеми ченгета-убийци, прокурори, съдии, политици и олигарси, аз съм 'за' погромите.
Е , има една подробност, почти незначителна. Няма начин през едни вандалски погроми, освен "ченгета-убийци, прокурори, съдии, политици и олигарси" да не бъдат поизтребени и случайни минувачи, честни съдии, малки деца, самоотвержени полицаи, стари дядовци, леки коли на бедни хора, и т.н.  и  т.н.
Кой ти гледа - важното е да се потрошат и разграбят магазините.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Поздрав за всички деца от голямата ми внучка!!!
  https://www.facebook.com/watch/?v=559655551402122
Прекрасна е! Да ви радва всички и да има късмет, щото талант Господ й е сипал с две ръце!  :b0301:
Благодаря ти! Златна си ми ти!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, дедо, чета вчера, че Каракачанът стрелял със зенитно оръдие, представих си го да седи на столчето на 88 мм АЗО и да натиска педала, а то какво - стрелял с "Шилки", срам, срам, срам - представям си какво ти е било на теб, зенитчикът. Остава със СОН и ПУАЗО да е стрелял, ама няма къде, цар Тодор вече го няма ... мдааа, мотострелковаците остаряваме, мдаааа...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
По повод разсъждениятатук за безредиците в САЩ  си позволявам да постна мнението на един стар форумец във Фейса. Вече съм пускал негови постове , но очевидно никой не е успял да го идентифицира от по -старите форумци. Може би Айса! Става дама за Редник Саут.
Quote (selected)
Svetoslav Stamov
2 часа ·
Някакъв мой постинг прави кръгове из ФБ напоследък и май е време да му приема авторството. С дисклеймъра, че е преднамерено едностранен.
Оставете Флойд, това е ясно. Афро-американците не са на улицата заради него. Това, което искат, не са равни права с белите, те ги имат, нито системата да им даде равни възможности за финансова и житейска реализация с белите, което също имат. Те искат равни *резултати* с белите и нищо по-малко. Имам предвид равни финансови и социални резултати с белите. Това е, което ги е пращало и ще ги праща периодично на улицата и те ще излизат, докато не го получат *на всяка цена*. Щетите са всевъзможни, но щетите нямат значение.
Обаче става все по-малко вероятно и по-трудно да го получат каквото искат. Не заради „белите”, а заради притока, който е непрекъснат, от интелигентни китайци и индийци, които обират каймака на професиите, носещи статус и изместват от тях дори белите. Този поток от хора (chain migration) не спира и превръща масовата равна реализация на афро-американците с останалите групи в пълна и все по-далечна илюзия. До вчера, афро-американците изглеждаха дори губещи от "протеста" - илюзиите за сътрудничество между расите и социална кохезия, водена от афроамериканците в името на добруването на обществото, натрапвани от Холивуд и медиите рухна. Рухна под напора на клиповете, с които тутиър е пълен - хора, палещи магазини, плячкосващи и малтретиращи случайни бели минувачи, които почти не се съпротивляват. Афро-американците не изглеждат по клиповете като борци за социален прогрес – те изглеждат зле.
Наративът на демократичната левица в САЩ изглеждаше в опасност да рухне от тези клипове - какъв Флойд, когато ограбват до голо магазини за висша мода, луксозни чанти и обувки? Алчността и настървението, с която бяха плячкосвани магазини за луксозни стоки до голо , отварят в демократичния наратива празнина, която изглеждаше, че няма да бъде запълнена скоро в общественото съзнание. Обаче днес Сони обявиха, че са съгласни магазините и стоките им да бъдат плячкосвани в името на борбата с расизма на полицията, която е по-голямото добро. Капиталът подкрепи, медиите са на страната на протестиращите, академията също - тя е вдъхновител и активен участник. Тогава, какъв е проблема? Никакъв. Освен Тръмп, но той не е голям.
Дългогодишните опити на демократите да обезоръжат америка обаче рухнаха - изведнъж се оказа, че полицията не пази, пази оръжието – кварталите, в които част от популацията патрулираше въоръжена , не бяха вандализирани. Тази безопасност, която даде въоръженото гражданство, полицията не можа да даде никъде. Оказа се, че оръжието, ама ужасно трябва. Американците не знаят какво им носи бъдещето. Но се оказа, че оръжието спасява имущества и животи и не знам дали ще го забравят. Оттук нататък въпросът за забраната му няма да може да бъде повдигнат без известна съпротива.
Но основната щета на бунтовете беше, че показаха лице, приличащо на черен расизъм, който антагонизираше всички останали групи в обществото. Не всички харесаха това лице. Не всички видяха в неговата изява прогреса.
Втората група, която участва в безредиците, са Антифа- те не искат равни резултати, те искат импийчмънт на Тръмп, затова са на улицата. И след импийчмънта, естествено, комунистическа революция. Която обаче не би била посрещната с ентусиазъм от голяма част от либерална Америка, след гледките от бунтовете. И не се заблуждавайте, това не са гладни бунтове. Никой не е гладен. Не още. Всичко е още във фаза ЛАРП, но докато не получат равни *резултати* с останалите, афроамериканците няма да спрат с периодичните бунтове. Но това, което искат, изглежда невъзможно. Трудна ситуация за Америка. Американското общество трябва да направи своя soul searching и да си помисли какво наистина иска. Комунизъм? Цялата власт на антифа? Защо не. Антифа изглеждат така, сякаш имат някои решения на проблема с колективната вина. при това не нови, а такива, исторически изпитани, безотказни. Ето, от Сони дадоха примера - отстъпват всичко, което са произвели, на афроамериканците. Висока летва. Но може би това не е достатъчно. Може би трябва много повече от това, което направиха Сони. За да я предскочат, много американци, струва ми се, ще трябва да направят поне същото, като Сони, иначе ще изглеждат зле. А да изглеждаш зле е ужасно, това е истинска социална екзекуция, при това продължавана. Това всяка медия може да ти го каже.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Дедо, дедо, чета вчера, че Каракачанът стрелял със зенитно оръдие, представих си го да седи на столчето на 88 мм АЗО и да натиска педала, а то какво - стрелял с "Шилки", срам, срам, срам - представям си какво ти е било на теб, зенитчикът. Остава със СОН и ПУАЗО да е стрелял, ама няма къде, цар Тодор вече го няма ... мдааа, мотострелковаците остаряваме, мдаааа...
Мани -мани...отразих го ими домъчня за горкото оръдие( ЗУ-2), което по мое време беше  ново оръжие , даже Стрела 1 и 2 не бяха влезли навсякъде. Как го не е срам тоз тулуп да се похендри на  оръдието,дейба!!!
А що се отнася до  другата мат.част ,ние в школата разполагахме с  57мм МЗА и 100мм СЗА, 14,5 мм картечница Владимиров , съответно ЗКУ-2 и ЗКУ-4, както и  12.5 мм картечница  ДШК. А по частите като ОЗ бех командир на 37мм ЗБ.
-
-
-
Тази снимка я правихме  след стрелбите в Шабла и личният състав е помургавел и мязат на пакистанци , ама нейсе...виж как им светят очите ...а , са свалили самолет , а ,са изяли пилота...
« Последна редакция: Юни 03, 2020, 15:22:17 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Svetoslav Stamov
Ето, от Сони дадоха примера - отстъпват всичко, което са произвели, на афроамериканците. Висока летва. Но може би това не е достатъчно. Може би трябва много повече от това, което направиха Сони. За да я предскочат, много американци, струва ми се, ще трябва да направят поне същото, като Сони, иначе ще изглеждат зле. А да изглеждаш зле е ужасно, това е истинска социална екзекуция, при това продължавана. Това всяка медия може да ти го каже.
Гениален ход на Сони, чист гений само може да измисли начин да се отърве от залежалата стока с положителен пиар, като при това декларира загуби по максимални магазинни цени. Застрахователната компания ще скрежне зомбом, но ще плати, щото така се прави. Всичко ще плати, включително префасонирането на магазините. Налоговата инспекция ще запише загубата на струващия двайсет долара телевизор като реализиран двеста доларов. Шефът на Сони ще спи спокойно, защото хем се е отървал, хем се е пропиарил, хем загуби няма никакви, чиста печалба отвсъде. Гений!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Ооо, бравос наборе!
А даже си личи, че сте я правили /стрелбата де/ лятно време, щото не само личния състав е помургавял!
Жалко!
С такъв калибър не съм стрелял!
Въртях се там на едно ЗКУ4 в един междинен двор на ВНВАУ по нощите докато се правех на караул, но толкоз.
А за онзи тулуп дето бе налегнал картечницата /по съвместителство и опущение- Министър/, не ми се говори. Имаше време, когато са ме сърбели ръцете да посегна към неговата бюлетина.
п.с. такъв срам дълго време ли се измирисва, а?
Какво мислите?
« Последна редакция: Юни 03, 2020, 15:58:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.