Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 14, 2024, 10:18:20

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 252964 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3540 -: Май 10, 2024, 20:11:05 »
Ето тук нещо от моето ежедневие: Писаха ми се вчера от Австралия по повод на една специална помпа. Имали проблеми хората и искат техническа консултация. Без да изпадам в ненужни подробности: Помпата е инсталирана в биофармацевтичен завод и помпи ваксини срещу гриповете ... и срещу други подобни! Собственикът е CSL Seqirus.
https://www.cslseqirus.us/
Качвам снимка за илюстрация. Вижте диаметъра на "тръбичките".  Според това, което получих, "бебенцето" в центъра на снимката помпи към 45-50 куб. м/час. Имайки предвид, че се работи 24/7 може да се направи една проста сметка колко "илач" се джурка и излиза само от нея, а със сигурност не е само една в завода. Числото ще е замайващо.

Дисклеймър: Горното не е от Уики :0005:


Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 298
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3541 -: Май 10, 2024, 20:29:44 »
Числото ще е замайващо
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол(ацетаминофен) не взимам вече."
активен участник в Брауновото движение

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3542 -: Май 10, 2024, 20:32:16 »
Цитат на: Shabaan_bin_Robert
ако съм пипнал някаква гад, но организмът ми не може да я идентифицира като такава,
ще трябва да ми вкарат още от същото, за да се "сети" пустият му организъм и да започне да се бори ?

Да. Малко по-дълго е за обяснение, но наистина върши работа.
Всъщност не ти вкарват още от същото, а нещо така променено, че не може да ти навреди, но може да отвори очите на имунната ти с-ма и тя се задейства правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3543 -: Май 10, 2024, 20:34:50 »
Цитат на: Дърт Вейдър
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол (ацетаминофен) не взимам вече."

И много правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1569
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3544 -: Май 10, 2024, 21:08:36 »
Vaccines can be prophylactic (to prevent or alleviate the effects of a future infection by a natural or "wild" pathogen), or therapeutic (to fight a disease that has already occurred, such as cancer

Т.е. ако правилно съм разбрал, при положение че съм пипнал някаква гад, но организмът ми не може да я идентифицира като такава, ще трябва да ми вкарат още от същото, за да се "сети" пустият му организъм и да започне да се бори


И да ти вкарват и да не ти вкарват  ще се "сетиш" чак на втората среща :bigok:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1569
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3545 -: Май 10, 2024, 21:25:54 »
Quote (selected)
From Wikipedia...
Знаех си че опрем до Уикито. :nuts: Аз предлагам в духа на Новото Време, Новата Медицина, всеки прочел 50 уикита на медицинска тема, да му се признава III-ти курс ! 100 уикита - Зявършил Семестриално ! 150 уикита - признати държавни изпити ! За двеста уикита на медицинска тема - Придобита Специалност ! За триста - хабилитирано лице ! ... Трябва да се подходи системно към медицинското образование... :surr:

Виж сега в някои области хората специалисти работят с общоприети дефиниции, за да могат да си обменят информации.
Други си ги измислят сами.  :notworthy:

За теб имам едина  бизнесидея за близкото бъдеще. Ориентирай се към внос на едро на  дълги ластичета, че скоро в любимата ти Аржентина ще има масов глад за тях. Ако действаш сега може и монопол да получиш.
Този съвет е безплатен :smokin:

Quote (selected)
Досега едно от най-важните ежедневни нещица в Аржентина беше да имаш ластичета за пачките от по 50-100 банкноти.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3546 -: Май 10, 2024, 22:01:51 »
Цитат на: Фют
Виж сега в някои области хората специалисти работят с общоприети дефиниции, за да могат да си обменят информации.
Други си ги измислят сами.  :notworthy:

Едно време хората специалисти имаха общоприети дефиниции. После тия, които пишеха дефинициите, почнаха да ги променят по команди от Вашингтон. И дефинициите почнаха да стават политкоректно идиотски.
Фююют, и нещо, дето довчера е било болест, днес вече е обявено за нормално. (Утре може да стане препоръчително, а вдругиден - задължително)
Фююют, и нещо, дето довчера е било далеч под стандарта за епидемия, от утре вече е "пандемия".
Трети път "фююют", и те слагат под домашен арест с неопределен срок (може и вечно) без съд и присъда. По целесъобразност и заповед на СЗО. Всъщност на "дебелите чичковци с пурите", които командват СЗО, и за които фютковците са прах под чехлите им.

« Последна редакция: Май 10, 2024, 22:07:22 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9688
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3547 -: Май 10, 2024, 23:07:17 »
Най-често фюююют и нещо, де довчера е било нормално или е минавало от само себе си, днес е смъртно опасно и на всяка цена трябват ежедневни илачи за него.
Примерно границите на кръвното.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3548 -: Май 10, 2024, 23:10:29 »
Да, така е, "прогресивният" модел работи във всички посоки, според настоящата генерална линия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1569
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3549 -: Май 10, 2024, 23:14:56 »
 :t0328:  .... и лека нощ.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3550 -: Май 10, 2024, 23:53:57 »
благодаря  :)))
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 861
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3551 -: Май 11, 2024, 10:20:02 »
Quote (selected)
но може да отвори очите на имунната ти с-ма и тя се задейства правилно.
Имунната система, у един нормален човек, който няма вродено имунодефицитно състояние, или не е вторично имунодепримиран /химио, лъче терапии и т.д. да не обяснявам на масовката тука профани/ не се нуждае да й се "отварят очите" . Дядо Боже /за атеистите Природата/ са я създали перфектна ! Всяко човъркане в имунитета, без ясна идея защо се прави, носи единствено вреда. Полипрагмазията е адски вредна, всеки ден се сблъсквам с нея. По медицинските теми тъпащината у тъпаците е обяснима и нормална. Масова е /в БГ/ , това не е за вас Нор  :smokin:. В същото време към тъпаците не трябва да има толерантност. Медицинският тъпак , получил достъп до интернет, е вредно и опасно същество, което сее заразна тъпащина и може да увреди и квази-нормални хора. Така че тъпаците трябва да се налагат по тъпите чугунени тикви, когато е възможно :t0120:  :t0120:
« Последна редакция: Май 11, 2024, 13:12:16 от Muktata »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3552 -: Май 11, 2024, 16:13:11 »
Цитат на: Muktata
Quote (selected)
но може да отвори очите на имунната ти с-ма и тя се задейства правилно.
Имунната система, у един нормален човек ... не се нуждае да й се "отварят очите".
Дядо Боже /за атеистите Природата/ са я създали перфектна !

За съжаление това е в идеалния случай. У съвременните хора (според мен) имунната с-ма е дефектна (нека друг път говорим дали съм прав).
А че човъркаме неща, от които почти нищо не разбираме, и с което вредим - това е така.
"Primum non nocere", ама друг път.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3553 -: Май 11, 2024, 16:22:36 »
Цитат на: Muktata
към тъпаците не трябва да има толерантност., тъпаците трябва да се налагат по тъпите чугунени тикви, когато е възможно :t0120:

Пак за съжаление, и това вече не е възможно в "цивилизована Европа". В нея и в САЩ тъпаците са умишлено създавани, поощрявани и покровителствани.

Друг мн. голям проблем са тъпаците с дипломи, когато от учещите не се изискват мислене, критичен анализ и свободно въображение (синтез), а дословно зубрене на догми. Еквивалент на религиозните "образования", при които единственото, което се прави, е зубрене наизуст на Библия, Коран, Веди, съответно на латински, арабски и санскрит, без зубрещият да разбира и едно изречение на тези езици.

Муктата  :t0328:
« Последна редакция: Май 11, 2024, 16:28:08 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3554 -: Май 13, 2024, 17:11:57 »
Quote (selected)
Появи се потенциално фатален нов синдром, свързан с COVID-19
В Северна Англия се увеличава броят на случаите на странно, но смъртоносно автоимунно заболяване
...
Като цяло само осем от 60-те пациенти са имали преди това положителни тестове за COVID-19, което предполага, че много от тях може да са имали безсимптомни инфекции, за които не са знаели. Това предполага, че дори леки инфекции, които не предизвикват първоначални симптоми, може да са достатъчни, за да предизвикат автоимунитет към MDA5.
https://www.vesti.bg/sviat/poiavi-se-potencialno-fatalen-nov-sindrom-svyrzan-s-covid-19-6198407
Ни дума, ни вопъл, ни стон колко от тия 60 са "имунизирани".
Виновен е ковида - симптомен, безсимптомен... абе достатъчно е някой да чувал за него и вече му е жертва. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 861
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3555 -: Май 13, 2024, 19:43:55 »
Quote (selected)
достатъчно е някой да чувал за него и вече му е жертва
Е това е почти точно истинската дефиниция.  :t2015: "К19 е остра реактивна психоза, предавана по медиен път"   , в по-тесен аспект - вид мизофобия. Ковидизмът наистина трябва да влезе в МКБ ! /Международния Класификатор на Болестите/ като тежко психиатрично заболяване.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3556 -: Май 13, 2024, 22:06:45 »
Ковидизмът наистина трябва да влезе в МКБ ! /Международния Класификатор на Болестите/ като тежко психиатрично заболяване.

Меракът на рогатите (по твоя израз) е да направят точно обратното - да обявят за луди всички, които не блеят с пфайцъровото стадо. Имат и парите, и властта да го направят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3557 -: Днес в 10:08:47 »
Което предположих навремето, се оказа истина, Информатор из Pfizer слил электронное письмо компании, в котором сотрудникам предлагаются "отдельные и отличные" от общедоступных вакцины от COVID-19... и/или плацебо, когда он там работал.

Някога имаше скандал и в Германия, на висшия елит поставяха различни противогрипни ваксини, от тези за простолюдието.

Депопулация! Ама плебса не вярва, че му точат балтията!
Да не забравите да гласувате!  ;)