Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 12:45:54

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 378899 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1920 -: Май 07, 2020, 19:25:55 »
Кльосов съм го гледал, преди време, ама нещо на руски национализъм го избива, па те руснаците са най-мешани.
Обаче за Белгия, мисля че не може да се обобщава, защото са отрязали от Франция и Холандия и са направили измислена страна, фламандци и валонци и до сега не се дишат, макар че холандците са някакви германски племена, а северна Франция пак са германски франки и по-късни скандинавци.
Предупредих, де, че той бая си залита, руснаците били, амен-амен, далееееееееееееч не само преди Адам и Ева, но и преди Сътворението. :D

Но това за Белгия тогава ми направи впечатление, че го запомних като факт.
А беше доста преди въобще да се заговори за корона и да се дигне пушилката.

И като установих високата смъртност в Белгия и ниската смъртност в Източна Европа, направих връзка - "включих" и се сетих за него, бях му забравил името, но бързо го издирих в тубата.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1921 -: Май 07, 2020, 19:33:58 »
Западняците са с увреден имунитет, 5/7 от производството на фарма мафията се консумира там, на запад, вярват в прогреса, ядат ГМО, а ние си жалим за сладките домати на соца, включително и аз.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1922 -: Май 07, 2020, 19:35:00 »
...
За САЩ съм съгласна - там застраховката е царица, а исковете са национален спорт не само в медицината.
В наше село е по-кротко, но веянията са като в САЩ - презастраховане за всичко, което ти дойде наум. Да де, ама защо аз трябва всичкото това да го давам на чавето си?! Или аз да го пия?!
 
Щом вярваш, че си достатъчно компетентна и можеш да прецениш кое лекарство/лечение е нужно, а кое - презстраховане ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1923 -: Май 07, 2020, 19:52:45 »
Западняците са с увреден имунитет, 5/7 от производството на фарма мафията се консумира там, на запад, вярват в прогреса, ядат ГМО, а ние си жалим за сладките домати на соца, включително и аз.
Факторите са много, но поради абсолютната недостоверност на статистиката по короната и изводите може да се клатушкат насам-натам.

Да добавя освен ГМО-то - само вижте целината от Холандия какъв размер има и я сравнете с нашата, морковите и пр. и пр.

Заседнал начин на живот, канцеларщина (услуги и магии) затлъстяване, хрупане на хапове като за Вселенско (фармацията задмина военната промишленост по обороти), друсане, гледане на футбол и пр., вместо лично спортуване, отчуждението и т.н. и т.н.

Но пък, както отдавна обръщам внимание, японците масово не спазват указанията на СЗО и на влюбената в Сорос преса и упорито отказват да умират от корона - уж с най-голям процент възрастно население, нагъчкани са значително повече от останалите бели и десни и т.н.

Според мен още е рано да се правят изводи - първо да се раздигне пушилката, защото като всеки нов грип и короната има в началото по-висока смъртност, и да се потегне статистиката, че много се лъже, и вече тогава, на спокойствие, ще я мислим и къдрим...

Апропо - отдавна допълних Бисмарк - в Откровението му, че: "най-много се лъже преди избори, по време на война и след лов", към "по време на война" добавих "и на корона", т.е. стана "по време на война и на корона"  :ive_got_it-1379:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1924 -: Май 07, 2020, 19:54:04 »
 :way_to_go-1308:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1925 -: Май 07, 2020, 20:14:51 »
Шокиращо US проучване: Масово хората се заразяват с COVID-19 в къщи. Андрю Куомо каза, че проучване показва, че „шокиращи“ две трети от пациентите, наскоро хоспитализирани за коронавирус в САЩ, са се заразили, въпреки че в голяма степен остават вкъщи.

„Това е изненада“, каза губернаторът пред репортери в Институтите за медицински изследвания във Файнщайн в Манхасет, Ню Йорк. „Шестдесет и шест процента от заболелите хора са се заразили у дома, което е шокиращо за нас.“ „Те не работят; не пътуват“, каза Куомо за тези наскоро хоспитализирани пациенти с коронавирус и допълва: „Мислехме си, че може би ще намерим по-висок процент от основните служители, които се разболяват, защото ще работят – че това може да са медицински сестри, лекари, транзитни работници. Това не е така. Те бяха предимно от вкъщи“.

А в Бургас, четиричленно семейство се е заразило от съсед, дезинфекцират целия вход.

Сещам се че в Южна Корея, разпръскваха по улиците мъгла водороден прекис.
 

« Последна редакция: Май 07, 2020, 20:17:02 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1926 -: Май 07, 2020, 20:23:46 »
Quote (selected)
Мутирал щам на коронавируса е отговорен за повечето от инфекциите с Covid-19 по света, показаха изследвания на учени от Националната лаборатория в Лос Аламос, САЩ, цитирани от Business Insider.
https://www.manager.bg/covid-19/mutiral-shcham-na-covid-19-e-otgovoren-za-povecheto-infekcii-po-sveta-danni-za-pandemiyata

Били джамджията е невинен!
Това като Джама.
Той го е направил за хубаво, ама се е бъгнал. :too_happy-1067:

Quote (selected)
Друг анализ на Службата за национална статистика във Великобритания пък показва, че при тъмнокожите е два пъти по-голяма вероятността да настъпи смърт от Covid-19. Анализът взема предвид фактори като възраст, местоживеене, здравеопазване и степента на лишения. При комбинирането на всички тези фактори става ясно, че вероятността тъмнокожи мъже и жени да умрат от усложнения, причинени от Covid-19, е 90% по-висока, отколкото при хората със светла кожа.
« Последна редакция: Май 07, 2020, 20:28:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1927 -: Май 07, 2020, 20:35:05 »
Щом вярваш, че си достатъчно компетентна и можеш да прецениш кое лекарство/лечение е нужно, а кое - презстраховане ...
Да речем, че съм по-заинтересована в изхода на лечението. Докторът ще ми слуша отрочето през три фланелки, и то ако гледам кофти, за цитонамазка никой не ще да чуе, ама антибиотици за 14 дни одма дават.  И да, може да ходи на училище, там ще му ги дават без проблеми. Другите чавета няма ли да пипнат и те нещо от моето? Даскалицата кога да сколаса - лекарства ли да дава, носове ли да бърше, урок ли да преподава?
За компетентността ми пада черна пелена от едно време - аз съм яко бременна с второто, а първото ми носи дребна шарка. Харно, между майка ми и баба ми се завързва спор аз боледувала ли съм или не съм като малка. Едната твърди, че по-вероятно да, другата - обратното. Гинеколожката ми е в отпуска. Звъня на заместващия я и обяснявам, така и така, девети месец, по всичко прилича на дребна шарка. А, вие всички рускини сте я карали, казва специалистът. Аз не съм рускиня. А каква сте? Българка. А, вие всички българки също сте я карали, не се тревожете, обадете се ако нещо. Аз не се тревожа никак, само дето се изривам по класиката, в точно назначеното време. Обаждам се на вече моята гинеколожка, която казва, не го вярвам, ама чакай да стане пет и половина, аз ще опразня офиса, пък ти тогава ще ми се явиш пред ясните очи. Пристигам, вдигам блузка, тя се хваща за сърцето. Ама ти защо не предупреди, че някой е болен вкъщи?! Предупредих, ама нали телефонната дигностика твърди, че всички българки сме я карали! Тичане, шефът на имунологията на МакГил по тревога, щото мойта докторка е жена на светило, снаха на светило и свекър й е също светило, що е дарило току-що 10 милиона долара на същия МакГил. Спинозни таблетки и лежете, моля ви се, че ще стане мазало!
Добре, че аз дълго нося, но все пак питам, пощо е раждане и няма да мога да го спра, какво следва да правя щом съм активно вирусно заразна. Нищо, казват дружно ескулапите, отиваш в родилното, там може би ще ти намерят отделна стая. Може би, другарчета, а може и да не намерят, какъв е проблемът да си ходиш из родилното с дребна шарка!
Нейсе, седях кротко, прескочихме трапа, но ми остана спомен за компетенцията и диагностиката точно на вирусни заболявания.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1928 -: Май 07, 2020, 20:42:35 »
Кат са раздумахме за белгийско:

Quote (selected)
Шевната машина се връща на мода в Белгия заради коронавируса
......
"Шиенето е нещо, което винаги съм обичала да правя", казва Кабл. Когато нейната общината отправила призив за доброволци, тя веднага се отзовала и предложила да прави по 30-ина маски на седмица. И казва, че се радва да помогне, без да чака някой да й благодари за работата.
https://www.manager.bg/svyat/shevnata-mashina-se-vrshcha-na-moda-v-belgiya-zaradi-koronavirusa

Дет сЪ вика:
Сетила са Мара!
Няма да е хоби, ще стане и препитание.
Конгонаските роби вече не са роби, китайците и те не искат за без пари.
Ще почнат пак надомно да си вадят хляба с дантели.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1929 -: Май 07, 2020, 20:43:12 »
О, Иван Кръстев се е обадил, пред чужда медия, да обясни защо бившия соц. лагер е пощаден от К19, в сравнение със запада, според него, защото от предишния режим, сме били свикнали да изпълняваме заповедите на властта!  :b0201:


И този е обявен, от световната либерастия, за един от най-влиятелните интелектуалци в света, моля ви се!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1930 -: Май 07, 2020, 20:48:57 »
Опс, короната нагази и в Белия дом, близък до Тръмп е с COVID-19, заразеният е представител на военноморските сили, който работи като личен асистент на президента, Тръмп бил изключително притеснен от новината.

Президентът и вицепрезидентът са били тествани и резултатите им са негативни, двамата се радват на добро здраве".  Според CNN Тръмп, Пенс и техни сътрудници се тестват за коронавирус всеки ден.





Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1931 -: Май 07, 2020, 20:54:55 »
Quote (selected)
Президентът и вицепрезидентът са били тествани и резултатите им са негативни, двамата се радват на добро здраве".  Според CNN Тръмп, Пенс и техни сътрудници се тестват за коронавирус всеки ден.
Вируса ако и да е безмозъчна гад явно има някакви морални устои. :giggle-3307:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1932 -: Май 07, 2020, 21:20:47 »
  Според CNN Тръмп, Пенс и техни сътрудници се тестват за коронавирус всеки ден.

Вас като не ви тестват всеки ден, дори и да нямате никакви симптоми, ако имате съмнения добре е да се види нивото на кислород в кръвта. Под 92% тичате, да ви правят тест ако не ви откажат, разбира се.
Нещо от рода на:
https://www.ebay.com/itm/Contec-CMS50DA-Pulse-Oximeter-SpO2-Blood-Oxygen-Saturation-Pulse-FDA-Approved/293572290422?epid=2295020505&hash=item445a45a776:g:KwAAAOSw5uBes~jE

Има много модели и одобрени и неодобрени от FDA ( FDA Approved)
« Последна редакция: Май 07, 2020, 21:31:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1933 -: Май 07, 2020, 21:28:33 »
  Според CNN Тръмп, Пенс и техни сътрудници се тестват за коронавирус всеки ден.

Вас като не ви тестват всеки ден, дори и да имате някакви симптоми, ако имате съмнения добре е да се види нивото на кислород в кръвта. Под 92% тичате, да ви правят тест ако не ви откажат, разбира се.
Нещо от рода на:
https://www.ebay.com/itm/Contec-CMS50DA-Pulse-Oximeter-SpO2-Blood-Oxygen-Saturation-Pulse-FDA-Approved/293572290422?epid=2295020505&hash=item445a45a776:g:KwAAAOSw5uBes~jE

Има много модели и одобрени и неодобрени от FDA ( FDA Approved)

Те и руснаците много рекламират някаква тяхна джаджа - досущ като тая.
Докато един много голям капацитет не каза, че може да се върши и следното упражнение за експресна проверка.

Гледаш циферблат на часовник (телефон, компютър, секундомер), поемаш дълбоко въздух и задържаш без да издишаш.
Ако не успееш да задържиш поне 10 секунди преди да издишаш - имаш някакви проблеми с белия дроб - не се отнася само за корона, въобще.
Т.е. трябва с лекота да се премине 10 секунди без да се издиша.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1934 -: Май 07, 2020, 21:45:46 »
Мерси Butch, полезна информация, ще си купя.

Нашите пък се унесли в цени, 120 кинта!
« Последна редакция: Май 07, 2020, 21:55:53 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1935 -: Май 07, 2020, 23:10:48 »
Вас като не ви тестват всеки ден, дори и да нямате никакви симптоми, ако имате съмнения добре е да се види нивото на кислород в кръвта. Под 92% тичате, да ви правят тест ако не ви откажат, разбира се.
Има много модели и одобрени и неодобрени от FDA ( FDA Approved)

тва скъпо. ето едно по-на сметка:
https://www.ebay.de/itm/Sanitas-SPO-18-pulse-oximeter-for-oxygen-saturation-and-heart-rate-with-pouch/324156854806


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1937 -: Май 07, 2020, 23:32:07 »
ти да видиш. имаше един, дето го говореше това преди месец и половина:
Quote (selected)
доц. Мангъров: Такава епидемия затихва, когато 70% от хората преболедуватНачало Предавания Новините в аудио доц. Мангъров: Такава епидемия затихва, когато 70% от хората преболедуват

21.03.2020 | България | Екип на Дарик
https://darikradio.bg/doc-mangarov-takava-epidemia-zatihva-kogato-70-ot-horata-preboleduvat.html

ама той се бил изявявал над нивото на заплащането си, рийш ли :bigok:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1938 -: Май 08, 2020, 00:17:25 »
ти да видиш. имаше един, дето го говореше това преди месец и половина:
Quote (selected)
доц. Мангъров: Такава епидемия затихва, когато 70% от хората преболедуватНачало Предавания Новините в аудио доц. Мангъров: Такава епидемия затихва, когато 70% от хората преболедуват

21.03.2020 | България | Екип на Дарик
https://darikradio.bg/doc-mangarov-takava-epidemia-zatihva-kogato-70-ot-horata-preboleduvat.html

ама той се бил изявявал над нивото на заплащането си, рийш ли :bigok:

Да, така писах преди месец и нещо. "above his pay grade". Никъде не писах, че не разбира от вируси. Но със сигурност не знае за Covid -19. Ако знаеше щеше да знае как се лекува. Засега никой не предлага лечение.
 
Все още няма доказателство, че се изгражда имунитет.  Като не се изгражда имунитет, приказките "70%" нямат смисъл. Това е!

От лекар тук който е на "първа линия".
"Bottom line: does a positive antibody test from most places mean you had Covid-19 and won’t get it again? The answer is currently no, the test could well be meaningless; we don’t have the science to say that. "

Специално за онзи, аменема още веднъж да повторя:

"You will never fully convince someone that he is wrong; only reality can. Actually, to be precise, reality doesn't care about winning arguments: survival is what matters."

Насим Талеб;  "Skin in the Game"


« Последна редакция: Май 08, 2020, 00:58:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1939 -: Май 08, 2020, 00:33:29 »
никой (освен ганий, разбира се) няма идея дали групов (или стаден за живеещите в стада) имунитет се формира след 40%, 60%, 70%, 90%; дали изобщо се формира и доколко е траен.

сичко друго са спекулации и чесане на езици  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1940 -: Май 08, 2020, 00:39:14 »
"тва скъпо. ето едно по-на сметка:
https://www.ebay.de/itm/Sanitas-SPO-18-pulse-oximeter-for-oxygen-saturation-and-heart-rate-with-pouch/324156854806"

Не препоръчах точно горното.  Съвсем случайно го посочих. Гледате да е одобрено от някаква медицинска комисия. Все пак в болниците използват такива за измерване на кислорода. Не гледате непременно най-ефтино.
« Последна редакция: Май 08, 2020, 01:30:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1941 -: Май 08, 2020, 00:44:20 »
Аз Мангъров ли да слушам или здравият си разум? В Масачузетц който е 6.8 милиона всеки ден се заразяват по около 2000 души. Болниците имат само инфекциозни отделения. Нищо друго не се лекува. Всички специалности лекари лекуват само едно. Заедно със студенти-стажанти. Признават си, че трябва да си напишеш на лист дали искаш диализа ако се наложи, дали искаш "вентилатор"... Написано на лист защото като се разболееш и стигнеш до втората фаза вече не можеш и да говориш.

Ще попитате защо "вентилатор"? Защото от 20-50% не преживяват "вентилатора". Съвсем не е безобиден. Алвеолите се разрушават понякога.
На Борис Джонсон не са слагали. Само са му давали кислород с тръбички в носа. Дали?
« Последна редакция: Май 08, 2020, 00:57:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1942 -: Май 08, 2020, 01:57:43 »
Вентилаторът с въздух е по евтиното решение, кислородът си е по скъп консуматив.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1943 -: Май 08, 2020, 02:44:50 »
Quote (selected)
Ако не успееш да задържиш поне 10 секунди преди да издишаш - имаш някакви проблеми с белия дроб - не се отнася само за корона, въобще.
Т.е. трябва с лекота да се премине 10 секунди без да се издиша.

Това също биде опровергано след няколко дена.
Изобщо... колкото експерти (да не кажа "експерти"), толкова и теории.
Аз го пробвах този метод. Изкарах 25 сек. Можех и повече и то след едно обикновено вдишване. За 67-те ми години мисля, че е добре.
..............
Относно ваксините. Освен детските си такива, до сега никога не съм се подлагал на ваксинация срещу грип. От три години насам не съм кихнал. Не употребявам никакви лекарства. Също от три години до днес не съм пропуснал НИТО ЕДИН ДЕН да не си направя упражненията (цикъл от около 40 мин.).
С което не искам да кажа, че съм нещо повече от някого, но познавам лица, които се нафраскаха с всички възможни ваксини за какво ли не и ... пак се разболяват от какво ли не поне 2-3 пъти годишно. И са склад за лекарства...
А и да ви напомня неотдавнашното си изказване тук, че за всичко си има определена причина и сме на светлинни години от това да разберем същността на това, какво сме, какво става в света около нас. За по-отвлечени неща пък, да не говорим!
.............
И последно. Продължавам да не разбирам тези от нас тук, които, освен че ни засипват с какви ли не теории (явно искайки да покажат познания по поредния въпрос), водят спорове на живот и смърт с други съфорумници. Като е ясно, че и едните и другите нищо не разбират от тази материя. И което ги оправдава, донякъде, в това, че и големите експерти и те толкова разбират...
Великият Хашек го е казал: "...няма никакъв смисъл да се замеряме с лайна!"
Нали? Или не?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1944 -: Май 08, 2020, 08:00:45 »
Quote (selected)
Ако знаеше щеше да знае как се лекува. Засега никой не предлага лечение.
Малцина се напъват да измислят лечение.
Няма келепирец.
да излекуваш колко?
2-3 милиона.
Натискат за "ваксина" всяка година по няколко милиарда, а ако вируса е корав може и на 6 месеца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1945 -: Май 08, 2020, 08:44:18 »
Quote (selected)
Великият Хашек го е казал: "...няма никакъв смисъл да се замеряме с лайна!"
Нали? Или не?!
Тогава не е имало /или по точно не са били дефинирани/ толкова вида джендъри.
Само обикновени пидали, а и те са си знаели както мястото в гьоля, че и сектора в него.
Демек, на човеците създадени по божия рецепта не им се е налагало да използват по радикални ...хм...рестрикции.
Сега, за съжаление е друго време.   
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1946 -: Май 08, 2020, 08:55:57 »
.....Ще попитате защо "вентилатор"? Защото от 20-50% не преживяват "вентилатора". Съвсем не е безобиден. Алвеолите се разрушават понякога.
На Борис Джонсон не са слагали. Само са му давали кислород с тръбички в носа. Дали?
В тия сложни дни някъде прочетох мнение на лекар-анестиозолог, че вентилирането (вероятно това значи "вентилатора") е последният стадии от опитите за реанимация, когато чрез срез директно се вкарва ...(въздух или кислород, не помня) при опитите да се спаси живота на пациента. Цялото изказване на този анестиозолог от инфекциозно отделение беще по повод липсата на обучени лекари в нашите интензивни отделения ...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1947 -: Май 08, 2020, 09:55:49 »
Щом вярваш, че си достатъчно компетентна и можеш да прецениш кое лекарство/лечение е нужно, а кое - презстраховане ...
Да речем, че съм по-заинтересована в изхода на лечението. Докторът ще ми слуша отрочето през три фланелки, и то ако гледам кофти, за цитонамазка никой не ще да чуе, ама антибиотици за 14 дни одма дават.  И да, може да ходи на училище, там ще му ги дават без проблеми. Другите чавета няма ли да пипнат и те нещо от моето? Даскалицата кога да сколаса - лекарства ли да дава, носове ли да бърше, урок ли да преподава?
За компетентността ми пада черна пелена от едно време - аз съм яко бременна с второто, а първото ми носи дребна шарка. Харно, между майка ми и баба ми се завързва спор аз боледувала ли съм или не съм като малка. Едната твърди, че по-вероятно да, другата - обратното. Гинеколожката ми е в отпуска. Звъня на заместващия я и обяснявам, така и така, девети месец, по всичко прилича на дребна шарка. А, вие всички рускини сте я карали, казва специалистът. Аз не съм рускиня. А каква сте? Българка. А, вие всички българки също сте я карали, не се тревожете, обадете се ако нещо. Аз не се тревожа никак, само дето се изривам по класиката, в точно назначеното време. Обаждам се на вече моята гинеколожка, която казва, не го вярвам, ама чакай да стане пет и половина, аз ще опразня офиса, пък ти тогава ще ми се явиш пред ясните очи. Пристигам, вдигам блузка, тя се хваща за сърцето. Ама ти защо не предупреди, че някой е болен вкъщи?! Предупредих, ама нали телефонната дигностика твърди, че всички българки сме я карали! Тичане, шефът на имунологията на МакГил по тревога, щото мойта докторка е жена на светило, снаха на светило и свекър й е също светило, що е дарило току-що 10 милиона долара на същия МакГил. Спинозни таблетки и лежете, моля ви се, че ще стане мазало!
Добре, че аз дълго нося, но все пак питам, пощо е раждане и няма да мога да го спра, какво следва да правя щом съм активно вирусно заразна. Нищо, казват дружно ескулапите, отиваш в родилното, там може би ще ти намерят отделна стая. Може би, другарчета, а може и да не намерят, какъв е проблемът да си ходиш из родилното с дребна шарка!
Нейсе, седях кротко, прескочихме трапа, но ми остана спомен за компетенцията и диагностиката точно на вирусни заболявания.
Както вече писах, щом си убедена, че тези преживявания те правят достатъчно грамотна да преценяваш кое лекарство и лечение е правилно и кое - не, защо не се откажеш от услугите на медицината въобще ?
Да водиш децата си на лекар, след като си толкова компетентна, не е ли също някакво презастраховане, впрочем ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1948 -: Май 08, 2020, 14:28:45 »
Както вече писах, щом си убедена, че тези преживявания те правят достатъчно грамотна да преценяваш кое лекарство и лечение е правилно и кое - не, защо не се откажеш от услугите на медицината въобще ?
Да водиш децата си на лекар, след като си толкова компетентна, не е ли също някакво презастраховане, впрочем ?

Ти чорапи носиш ли ? Ако да, защо ? Това, че си с обувки, не е ли достатъчно ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1949 -: Май 08, 2020, 14:51:29 »
Както вече писах, щом си убедена, че тези преживявания те правят достатъчно грамотна да преценяваш кое лекарство и лечение е правилно и кое - не, защо не се откажеш от услугите на медицината въобще ?
Да водиш децата си на лекар, след като си толкова компетентна, не е ли също някакво презастраховане, впрочем ?

Ти чорапи носиш ли ? Ако да, защо ? Това, че си с обувки, не е ли достатъчно ?

доклкото имам впечатления, и изобщо не говоря за крайно непредставителната извадка тук, хората в общия случай са съгласни с мнението на лекарите само ако съвпада със собственото им виждане какво следва да се направи при определен проблем.
подобен тип съмнения рядко, ако изобщо, се материализират при контакти с адвокати, архитекти, счетоводители, майстори и т.н.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1950 -: Май 08, 2020, 15:39:37 »
Не знам за другите, но аз винаги вземам поне две мнения във всяка област.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1951 -: Май 08, 2020, 16:07:04 »
Братя и сестри,
Има добра новина!
Очертава се да има лекарство за covid-19. От университета Гент в Белгия.
https://www.nytimes.com/2020/05/06/science/llama-coronavirus-antibodies.html?utm_source=pocket-newtab
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1952 -: Май 08, 2020, 16:13:39 »
Ха дано!

Немски вирусолози смятат, че преболедувалите от други видове корона вируси - това са т.н настинки, имат шанс да прекарат К19 по-леко или безсимптомно. Мисля че казахa, че човешките коронавируси са 4 вида.
« Последна редакция: Май 08, 2020, 18:19:50 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1953 -: Май 08, 2020, 18:13:05 »
Ха дано!

Немски вирусолози смятат, че преболедувалите от други видове корона вируси - това са т.н настинки, имат шанс да прекарат К19 по-леко или безсимптомно. Мисля че казах, че човешките коронавируси са 4 вида.

Аз така виждам как е протичал един ден на нашия пра-пра-пра-пра-пра-пра-АЛФА-отец...

Събуди се сутринта...

Напляска маймунчетата, дето не слушат и много шумят...

След туй, за да им ред в стадото, набие конкурентите, за да не посягат на харема...

След туй, както е редно, уважи по ред дамите...

След туй хапне до оригване…

И след всичката тая буйна дейност, доволен, уморен и ЛЕКО ЗАПОТЕН, се оттегли под НАЙ-ДЕБЕЛАТА СЯНКА да дремне...

И понеже потен, сянката дебела, вземе та настине - т.е. фаща корона...

По подобен начин, макар и да не са били АЛФА, и останалите - до ОМЕГАТА, от мъжки, женски и среден род са попадали в ръцете на короната...

И тъй милениум след милениум, та до ден днешен.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1954 -: Май 08, 2020, 18:21:35 »
Quote (selected)
доклкото имам впечатления, и изобщо не говоря за крайно непредставителната извадка тук, хората в общия случай са съгласни с мнението на лекарите само ако съвпада със собственото им виждане какво следва да се направи при определен проблем.
подобен тип съмнения рядко, ако изобщо, се материализират при контакти с адвокати, архитекти, счетоводители, майстори и т.н.
За съжаление, в доста случаи съмненията може да са и основателни, поне за условията в България, а май не само тук. Последните години наблюдавам нещо, което ми наподобява завръщащо се Средновековие. Не е само при някои от лекарите. Невероятно засилване на невежеството и учудваща търпимост към това нещо. При много от случаите, от уж професионалисти липсва не професионализъм, а обикновен здрав разум. По стечение на обстоятелствата, в някакви сравнително малки и тесни области на медицината имам някакви знания, да кажем над общата култура. При дискусии с лекари работещи професионално в тези области потресът е голям, от липсата практически на фундаментални знания за областта им. За архитекти не мога да преценя, но за адвокати и счетоводители положението е повече от трагично. И за много други.
В общи линии, ако и в Канада има такива работи (а и други познати казват, че има), един здравословно скептичен подход не е неразумен, дори и в здравеопазването. За България е задължителен.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1955 -: Май 08, 2020, 18:32:40 »
никой (освен ганий, разбира се) няма идея дали групов (или стаден за живеещите в стада) имунитет се формира след 40%, 60%, 70%, 90%; дали изобщо се формира и доколко е траен.

сичко друго са спекулации и чесане на езици  :smokin:
За процент невъзприемчиви при който се формира групов имунитет не е само Ганий. Има модели и процедура, по която сравнително елементарно се смята, в зависимост от заразността на болестта и начина на разпространение. Всъщност по този начин се определя обхвата на ваксинирането, което е по същество създаване на групов имунитет. Делът от 70% обаче е крайно съмнителен. Това означава прагова стойност от 30%, което е страшно много за силно заразна болест. Ако се вземе за пример грип, нещата са около 90%, а за новия вирус се твърди, че е по-заразен от грипа. Тоест трябват едни 90-95% невъзприемчиви, преболедували със защита или ваксинирани.
Дали изобщо се формира имунитет и дали е траен, ако го има, ще каже бъдещето. Засега изглежда се формира, а за трайността няма кой да каже сега с някакви разумни аргументи.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1956 -: Май 08, 2020, 19:01:26 »
Quote (selected)
доклкото имам впечатления, и изобщо не говоря за крайно непредставителната извадка тук, хората в общия случай са съгласни с мнението на лекарите само ако съвпада със собственото им виждане какво следва да се направи при определен проблем.
подобен тип съмнения рядко, ако изобщо, се материализират при контакти с адвокати, архитекти, счетоводители, майстори и т.н.
За съжаление, в доста случаи съмненията може да са и основателни, поне за условията в България, а май не само тук. Последните години наблюдавам нещо, което ми наподобява завръщащо се Средновековие. Не е само при някои от лекарите. Невероятно засилване на невежеството и учудваща търпимост към това нещо. При много от случаите, от уж професионалисти липсва не професионализъм, а обикновен здрав разум. По стечение на обстоятелствата, в някакви сравнително малки и тесни области на медицината имам някакви знания, да кажем над общата култура. При дискусии с лекари работещи професионално в тези области потресът е голям, от липсата практически на фундаментални знания за областта им. За архитекти не мога да преценя, но за адвокати и счетоводители положението е повече от трагично. И за много други.
В общи линии, ако и в Канада има такива работи (а и други познати казват, че има), един здравословно скептичен подход не е неразумен, дори и в здравеопазването. За България е задължителен.

ами просто трябва да се приеме, че здравеопазването не е точна наука.
и че или:
а) са необходими множество изследвания (дори и за наглед тривиален проблем), което води до ситуация като в щатите, където одраскване с пирон си е няколко хиляди от раз, или
б) диагнозата и лечението се правят въз основа на наличната в момента информация и подобна диагноза и/или лечение могат да са напълно погрешни.

аз говорех по-скоро за модела "не знам как е, но не е така"  :smokin:

за състоянието на медицината в **чината съм абсолютно съгласен. по други места в света също е зле, макар и май не толкова зле.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1957 -: Май 08, 2020, 19:02:18 »
Не знам колко е заразна короната, но колкото и да се надуват цифрите, засега са ги докарали до 4 млн - Coronavirus Cases: - 3,954,826 към момента.

Тук отбелязваме, че статистиката е абсолютно недостоверна - т.е. много от записаните са едно към гьотере, а огромен брой случаи са неотчетени.

От друга страна от банален грип смъртността била 0.1%, починали 650,000 - сл. заразените са към 650,000,000 (650 милиона!) до 1 милиард.

Вж

Quote (selected)
COVID-19: The first cases appeared in China in late 2019 and the first confirmed case in the United States appeared in January 2020.
Approximately 3,862,174 cases have been confirmed worldwide. There have been 1,256,972 cases in the U.S. as of May 8, 2020.*

Flu: The World Health Organization estimates that 1 billion people worldwide get the flu every year.
In the U.S., for Oct. 1, 2019 – Apr. 4, 2020, the CDC estimates that there were 39 million to 56 million cases of flu. (The CDC does not know the exact number because the flu is not a reportable disease in most parts of the U.S.)
https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu

Т.е. баналният грип никой не го брои за нищо и всички по света карат хептен на въображение и фантазия колко са заразени годишно и колко са починали.

------
Като теглим калема - досега короната изостава по заразност стотици пъти от баналния грип, от друга страна има безброй неотчетени случаи на корона и грип.

За мен, на този етап, всякакви изводи за корона и грип, изтеглени от статистиката, са нефелни!

Познат съм в тесни среди с много лафове, един от любимите ми, понеже съм луд на тема Аритметика, е: може да се порти всичко, но не и Статистиката.

Защото въз основа на статистиката се правят изводи и се вземат решения, ако статистиката е невярна, то както изводите, така и решенията ще се погрешни.

Затова работим, за корона и грип, с вероятни вероятности  :too_happy-1067:, но там пък границите от-до са такива, че пак трудно може да се добие дори и бегла представа.

В общи линии - златни времена за инсинуации, спекулации, манипулации...
« Последна редакция: Май 08, 2020, 19:40:04 от Ганий »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1958 -: Май 08, 2020, 19:51:22 »
Както вече писах, щом си убедена, че тези преживявания те правят достатъчно грамотна да преценяваш кое лекарство и лечение е правилно и кое - не, защо не се откажеш от услугите на медицината въобще ?
Да водиш децата си на лекар, след като си толкова компетентна, не е ли също някакво презастраховане, впрочем ?

Ти чорапи носиш ли ? Ако да, защо ? Това, че си с обувки, не е ли достатъчно ?
Крайно тъпа реплика. Не ти е за пръв път.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1959 -: Май 08, 2020, 19:58:03 »
Quote (selected)
доклкото имам впечатления, и изобщо не говоря за крайно непредставителната извадка тук, хората в общия случай са съгласни с мнението на лекарите само ако съвпада със собственото им виждане какво следва да се направи при определен проблем.
подобен тип съмнения рядко, ако изобщо, се материализират при контакти с адвокати, архитекти, счетоводители, майстори и т.н.
За съжаление, в доста случаи съмненията може да са и основателни, поне за условията в България, а май не само тук. Последните години наблюдавам нещо, което ми наподобява завръщащо се Средновековие. Не е само при някои от лекарите. Невероятно засилване на невежеството и учудваща търпимост към това нещо. При много от случаите, от уж професионалисти липсва не професионализъм, а обикновен здрав разум. По стечение на обстоятелствата, в някакви сравнително малки и тесни области на медицината имам някакви знания, да кажем над общата култура. При дискусии с лекари работещи професионално в тези области потресът е голям, от липсата практически на фундаментални знания за областта им. За архитекти не мога да преценя, но за адвокати и счетоводители положението е повече от трагично. И за много други.
В общи линии, ако и в Канада има такива работи (а и други познати казват, че има), един здравословно скептичен подход не е неразумен, дори и в здравеопазването. За България е задължителен.
Означава ли всично това, че си се отказал да позлваш услугите на лекари, адвокати и счетоводители ? Че сам се лекуваш, сам се защитаваш в съда и сам си извършваш счетоводната дейност ?
Последното, впрочем, не е никак трудно за един малък бизнес, но преди години бе въведено нормативно изискване дори и такова счетоводство да се води от дипломиран счетоводител. Не знам дали още е в сила.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1960 -: Май 08, 2020, 20:27:17 »
Бенямин Нетаняху иска да чипира израелците.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1961 -: Май 08, 2020, 20:37:47 »
Quote (selected)
За единодушието на папата и Бил Гейтс

https://pogled.info/svetoven/za-edinodushieto-na-papata-i-bil-geits.116185

Толкова за юдео-християнските поклонници на Мамона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1962 -: Май 08, 2020, 20:40:48 »
Както вече писах, щом си убедена, че тези преживявания те правят достатъчно грамотна да преценяваш кое лекарство и лечение е правилно и кое - не, защо не се откажеш от услугите на медицината въобще ?
Да водиш децата си на лекар, след като си толкова компетентна, не е ли също някакво презастраховане, впрочем ?
Ти чорапи носиш ли ? Ако да, защо ? Това, че си с обувки, не е ли достатъчно ?
Крайно тъпа реплика. Не ти е за пръв път.

При положение, че бълваш само глупости и лъжи, въобще не можеш да ме засегнеш, пешокалкиминдербиндергрингомошеникосхиляданика  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1963 -: Май 08, 2020, 21:02:02 »
Дали изобщо се формира имунитет и дали е траен, ако го има, ще каже бъдещето. Засега изглежда се формира, а за трайността няма кой да каже сега с някакви разумни аргументи.

Интересно, има ли данни (че не ми се търси специално) за това, в колко от далите положителен резултат при тест за коронавирус са открити антитела?

Срещал съм данни, че процентът е около 5, но нямам спомен дали това са 5% от всички тествани (положителни и отрицателни резутати) или са 5% само от положителните резултати. А това е важно за разбирането дали се изгражда имунитет или не.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1964 -: Май 08, 2020, 21:06:53 »
Quote (selected)
Означава ли всично това, че си се отказал да позлваш услугите на лекари, адвокати и счетоводители ? Че сам се лекуваш, сам се защитаваш в съда и сам си извършваш счетоводната дейност ?
Последното, впрочем, не е никак трудно за един малък бизнес, но преди години бе въведено нормативно изискване дори и такова счетоводство да се води от дипломиран счетоводител. Не знам дали още е в сила.
Не естествено, но не става по нормалния начин, по моите разбирания. Лично всъщност доста рядко попадам в лапите на медицината. Имам близки приятели лекари (кадърни, не само по моя оценка) на които имам и доверие. Допитвам се къде мога да отида и как да постъпя. Доверявам се практически безпрекословно. Даже и при този подход, като придружавам близки съм се нагледал на много неща. У нас не се публикува много по темата, но едно търсене в нета за ятрогенни причини дава също интересни резултати.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1965 -: Май 08, 2020, 21:14:19 »
Дали изобщо се формира имунитет и дали е траен, ако го има, ще каже бъдещето. Засега изглежда се формира, а за трайността няма кой да каже сега с някакви разумни аргументи.

Интересно, има ли данни (че не ми се търси специално) за това, в колко от далите положителен резултат при тест за коронавирус са открити антитела?

Срещал съм данни, че процентът е около 5, но нямам спомен дали това са 5% от всички тествани (положителни и отрицателни резутати) или са 5% само от положителните резултати. А това е важно за разбирането дали се изгражда имунитет или не.
Не съм сигурен дали е това, а май е и широко известно, но да го дам
https://www.labtestcovid19.com/dashboard
Евентуално и данните за Банско и военни и полицаи. За друго не се е чуло, при мен поне.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1966 -: Май 08, 2020, 21:23:37 »
Дали имунитетът се получава само с антитела, нямам никакви реални познания да преценявам. За грип май няма дълготрайни антитела, но от обичайните грипове, към 90% от хората все пак не се заразяват през сезонните епидемии.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1967 -: Май 08, 2020, 22:03:38 »
Дали изобщо се формира имунитет и дали е траен, ако го има, ще каже бъдещето. Засега изглежда се формира, а за трайността няма кой да каже сега с някакви разумни аргументи.

Интересно, има ли данни (че не ми се търси специално) за това, в колко от далите положителен резултат при тест за коронавирус са открити антитела?

Срещал съм данни, че процентът е около 5, но нямам спомен дали това са 5% от всички тествани (положителни и отрицателни резутати) или са 5% само от положителните резултати. А това е важно за разбирането дали се изгражда имунитет или не.

Не съм сигурен дали е това, а май е и широко известно, но да го дам
https://www.labtestcovid19.com/dashboard
Евентуално и данните за Банско и военни и полицаи. За друго не се е чуло, при мен поне.

Благодаря, но от тях нищо не става ясно по отношение на имунитета.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1968 -: Май 08, 2020, 22:04:26 »
Дали имунитетът се получава само с антитела, нямам никакви реални познания да преценявам. За грип май няма дълготрайни антитела, но от обичайните грипове, към 90% от хората все пак не се заразяват през сезонните епидемии.

Дали не се заразяват, дали го изкарват безсимптомно :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1969 -: Май 08, 2020, 22:34:00 »
Дали имунитетът се получава само с антитела, нямам никакви реални познания да преценявам. За грип май няма дълготрайни антитела, но от обичайните грипове, към 90% от хората все пак не се заразяват през сезонните епидемии.

Дали не се заразяват, дали го изкарват безсимптомно :m1731:
Да, коректното е разболяват, а не заразяват.
Това пък поставя интересния въпрос, ако  80% от заразените с К19 го изкарват безсимптомно, дали не си го имаме груповия имунитет от много години.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1970 -: Май 08, 2020, 22:37:39 »
Дали имунитетът се получава само с антитела, нямам никакви реални познания да преценявам. За грип май няма дълготрайни антитела, но от обичайните грипове, към 90% от хората все пак не се заразяват през сезонните епидемии.

Дали не се заразяват, дали го изкарват безсимптомно :m1731:
Да, коректното е разболяват, а не заразяват.
Това пък поставя интересния въпрос, ако  80% от заразените с К19 го изкарват безсимптомно, дали не си го имаме груповия имунитет от много години.

Едва ли от много години.
Нали е нов вирус.
Но по нататък май си прав.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1971 -: Май 08, 2020, 22:40:55 »
Такава хипотеза може да е едно възможно обяснение за наглед парадоксални случаи, един член на семейство с антитела, останалите - без.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1972 -: Май 08, 2020, 22:44:53 »
Quote (selected)
Нали е нов вирус.
Възможно е да не е нов, а просто някаква разновидност на "стар". Ако има групов имунитет, не е невъзможно обяснение. Още повече, никъде още не се е стигало до някакви познати прагови стойности на заболелите (20-25% от цялото население например).
« Последна редакция: Май 08, 2020, 22:48:21 от Калинчо »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1973 -: Май 08, 2020, 22:51:30 »
Дали имунитетът се получава само с антитела, нямам никакви реални познания да преценявам. За грип май няма дълготрайни антитела, но от обичайните грипове, към 90% от хората все пак не се заразяват през сезонните епидемии.

Дали не се заразяват, дали го изкарват безсимптомно :m1731:
Да, коректното е разболяват, а не заразяват.

Това пък поставя интересния въпрос, ако  80% от заразените с К19 го изкарват безсимптомно, дали не си го имаме груповия имунитет от много години.

Чак от много -- едва ли. Но той може да се е разпространявал доста преди ноември месец миналата година.

Все пак новини за атипични пневмонии има не от вчера. Интересно, дали някой ще се сети да изследва преболедувалите от атипична пневмония. Все още не е късно да се потърсят антитела и при тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1974 -: Май 08, 2020, 22:53:32 »
Да, коректното е разболяват, а не заразяват.
Това пък поставя интересния въпрос, ако  80% от заразените с К19 го изкарват безсимптомно, дали не си го имаме груповия имунитет от много години.
И аз тъй мисля!  :yes-1289:

Този въпрос много ме мъчи и според мен отговорът е положителен.
Още от самото начало ме гложди, че тая корона е дибидюс и не съм мръднал на микрон...
Че има заболяване има, но този синхронизиран вой в СМИ води до размисли.

И досега никой не е дал разумен отговор, вкл. и от разни капацитети, които съм слушал в периода, как така 80-90% го карат на крак, даже без да кихнат, или кихат в рамките на нормалното за себе си.
Ми това означава САМО едно - тези хора имат имунитет или нещо като имунитет срещу короната.

В края на краищата, затова и давам примера с нашия пра-пра-пра-пра-пра-алфа-отец - тия корони съществуват милиарди години преди човека, животните, маймуните...
Човеците и неговите предци съществуват милиони години - че ако короната или друг вирус е така смъртоносен, то нямаше да останат живи същества, камо ли ние да дращим по форумите.
Не знам защо се подценява този съвършен механизъм - човешкото тяло!

Нещо в света куца здравият скептицизъм и елементарният разсъдък.

От 100 заразени максимум 2-3% процента се разболяват по-тежко, минимален процент от тези 2-3% почиват, и то обикновено с доста странични заболявания, а през цялото време се втълпява - отиде си Човечеството, гушна босилека, мир на праха му...

И никой не отговаря - защо толкова незначителен брой хора наистина се разболяват, а съвсем мижав процент се разболяват тежко.
Отговорът би следвало да го търсим у нас си - има си Човечеството някъде дълбоко в себе си 1-2-3-4 и повече наум за тая корона и всички бъдещи корони...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1975 -: Май 08, 2020, 22:55:58 »
Цитат на: ddantgwyn
Дали не се заразяват, дали го изкарват безсимптомно :m1731:

Тук също няма ясни естествени граници. Както каза Сержанта, медицината не е точна наука.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1976 -: Май 08, 2020, 23:13:44 »
Сигурно се повтарям, но:
Много навреме се появи вируса преди очакваната икономическа криза.
Не твърдя че са го измислили специално, но на чичковците с пурите(според ЗИП-а) май им дойде дюшеш.
Ние май ще имаме в най-добрия случай еци.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1977 -: Май 08, 2020, 23:18:32 »
Цитат на: AnonimusBG
Много навреме се появи вируса преди очакваната икономическа криза.
Не твърдя че са го измислили специално ...

Аз пък го твърдя. Хем оправдават икон. си пропадане с вируса, хем натопяват Тръмп месеци преди изборите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1978 -: Май 08, 2020, 23:21:16 »
Ми това означава САМО едно - тези хора имат имунитет или нещо като имунитет срещу короната.
….
Отговорът би следвало да го търсим у нас си - има си Човечеството някъде дълбоко в себе си 1-2-3-4 и повече наум за тая корона и всички бъдещи корони...

В интерес на истината капацитетите май делят имунитета на общ, специфичен/придобит (срещу конкретно заболяване - тук корона) и създаван - пр. ваксини.

И там където общият имунитет е много слаб се стига да пробив в системата - т.е. организмът не може да реагира бързо и ефикасно.

Не им разбирам от занаята на Медиците, стараят се, но и тях ги притиснаха до стената и наистина станаха герои в мирно време - не само да лекуват, но и да дават отпор на истерията и параноята.


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1979 -: Май 08, 2020, 23:26:38 »
Quote (selected)
Президент Танзании тот ещё шутник

Президент Танзании Джон Магуфули, решил проверить надёжность и достоверность имеющихся в стране тестов на модный нынче короновирус и поставил эксперимент.

В лабораторию под видом биообразцов с фальшивыми личными данными были отправлены пробы, взятые у животных, растений, а также, машинное масло.

Результаты тестов показали наличие covid-19 у папайи, перепелки и козы.
https://www.aljazeera.com/news/2020/05/tanzania-covid-19-lab-head-suspended-president-questions-data-200505065136872.html?fbclid=IwAR2Cd-w5jwBrnFU74uNFbQwnZz5A-PIFd5lF9sjTHikC0m1siOm2-IZnpPI