Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 13:45:19

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 377260 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2100 -: Май 14, 2020, 09:50:12 »
Издразних се, защото темата беше отворена с цел пишещите тук да не се поддават на масовата истерия, която заля, че и удави "по-реалния свят".
Карантината пада, карантинните мерки остават (?!) , НОЩ-ниците и бай Главатар, които ви затвориха по къщите и определят как да живеете, си признаха, че хал хабер нямат какво правят и какво причинява вируса (Уааау!), обаче видиш ли, истеризирали тия, които реагират на продължаването на абсурда.

Should I have not be living. Жива да не бях, demeque, както би рекла Джи на перфектен британски шопски.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2101 -: Май 14, 2020, 09:55:45 »
Те го те! И този им разваля хубавата епидемия/диктатура
Quote (selected)
„Предстои конструирането на ваксината. До три месеца ще е готов прототипът. След това идват дългите тестове. Нормалната работа е около година. Състезанието между фирмите е кои по-бързо ще успеят да се преборят за държавните суми, които се отпускат от богатите държави по отношение на тестването“. Това каза пред БНР доц. Андрей Чорбанов, ръководител на департамент „Имунология“ в Института по микробиология на БАН, където се разработва ваксина срещу коронавируса.

„Нашата“ ваксина представлява вирус имитираща частица и е с наноматериали, които ще бъдат носители на съответните вирусни компоненти, които трябва да се разпознават.

„В края на пандемията експерти ще направят преценка кое е по-страшно за една ваксина – да е масова, за да се предпази населението от изолация от обществения живот или ще бъде за конкретни хора. По-скоро би трябвало да им личен избор“.

В предаването „Преди всички“ доц. Чобанов допълни:

„Аз съм скептик към лекарствата, като имунолог разчитам действието на имунната система. Вирусът не е жив организъм, а парче молекула. До едно лекарствата имат изключително силни странични реакция. Този вирус не е истинският Армагедон. Вирусът показа, че обществото не е подготвено технически да реагира на такъв тип епидемия, но и психологически“.

Имунологът подчерта, че не се знае вирусът какъв имунитет генерира:

„Според мен груповият имунитет е този, който може да запази популацията на хора... Коронавирусът не може да се разпространява през различни носители - дрехи, виждам параноични хора с ръкавици навън. В открити пространства вирусът е чувствителен към всичко. Това, че издържал с часове върху повърхности, граничи с научната фантастика“.

Ся  :i_sheepish: - те стръвници ще го погнат и него

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Калифорния капитулира пред Tesla и Илон Мъск
« Отговор #2102 -: Май 14, 2020, 10:01:44 »
« Последна редакция: Май 14, 2020, 10:16:58 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2103 -: Май 14, 2020, 10:16:15 »
Те го те! И този им разваля хубавата епидемия/диктатура
(...)

Ся  :i_sheepish: - те стръвници ще го погнат и него
Искат си драмата живущите в "по-реалния свят". Не знам турските сериали ли им спряха или задето им забраниха седянките на пейките пред входа.

" :i_sheepish: - те стръвници  " е жестоко! :way_to_go-1308:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2104 -: Май 14, 2020, 10:22:32 »
Това не е мой лаф, аз само го ползвам. Беше или на Рогатия, или на Простотията :D

Изпитвам почти болезнена непоносимост към безгръбначни и вечно съгласни Марийки

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Броят на смъртните случаи в страната вече са 3 313, по данни на университета „Джонс Хопкинс“ от 13 май. Това са над 3 пъти повече, отколкото в съседните на Швеция страни - Дания, Финландия и Норвегия - взети заедно.
На този фон финландският държавен канал YLE коментира, че Швеция е „пожертвала възрастните хора“. А шведският Aftonbladet написа: „От всички северни народи ние се справихме най-лошо със задачата да опазим възрастните хора“.
Дори официални представители на властите, които доскоро демонстрираха завидна самоувереност, сега признават, че са се провалили в това отношение. За свое оправдание те посочват „изненадата“ - твърдят, че никой не е предполагал в какво лошо състояние всъщност се намират старческите домове в страната.
Ингмар Скоог - професор по медицина от Гьотеборг обаче не е съгласен с тази теза. Според него случилото се е можело да бъде предвидено. „Кризата с коронавируса показа още по-ярко известните от години насам недостатъци на здравеопазването в страната“, казва той пред новинарска агенция TT.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Чили наложи пълна блокада на столицата Сантяго
« Отговор #2106 -: Май 14, 2020, 10:54:47 »
Quote (selected)
Чилийското правителство нареди задължителна обща карантина за 7-те милиона жители на Сантяго, след като властите отчетоха 60% скок в броя на заразените за 24 часа, нанасяйки удар на надеждата икономиката скоро да заработи, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС.
 
Определено Латинска Америка иска да отнеме короната на Европа, Брекзитания така и не успя да се добере до второто място след САЩ, Русия има по голям шанс да се добере до него поне за известно време, преди Бразилия да я измести.
Определено на вируса хич не му пука, че Бразилия е на Екватора.
 :cool-1084: 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2107 -: Май 14, 2020, 11:38:07 »
А бе, всичко е ясно, но е по-ясно, че нищо не е ясно! Или с други думи, офцете-стръвници (лафът съм го употребявал още в моето ученическо съществувание) намериха как да се облажат...

В Гласове има интересна статия - добро подреждане на събитията във времето. Въобще. "Пандемия: Започна блицкриг на управлението чрез катастрофи"...http://glasove.com/categories/na-fokus/news/pandemiya-zapochna-blickrig-na-upravlenieto-chrez-katastrofi

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2108 -: Май 14, 2020, 12:59:16 »
https://www.youtube.com/watch?v=SrhrkWFpVuA

Това е София. Ай ся да видим "България" и в частност Варна, на иначе големата боркиня срещу мафията "аферистка"

БСТВ предава на живо
« Последна редакция: Май 14, 2020, 13:08:17 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2109 -: Май 14, 2020, 13:21:04 »
Айс интересно, ноо ... някак перестроечно.
 
Според мен просто не прецениха че използват бумеранг.
 
За мен е интересно друго. когато тенденцията се запази и се окаже че Беларус има по-малко починали от руснаците, що ще къдрят!
Това е въпроса.
А мириканците ..... не ми пука, ко сакат гражданска войно, ко сакат перестройка .....
се тая. Просто не разполагат с подходящ инструментариум!
Сравни с Китай. А китайците бяха изненадани, в най-тежко положение ......

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Quote (selected)
Чилийското правителство нареди задължителна обща карантина за 7-те милиона жители на Сантяго, след като властите отчетоха 60% скок в броя на заразените за 24 часа, нанасяйки удар на надеждата икономиката скоро да заработи, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС.
 
Определено Латинска Америка иска да отнеме короната на Европа, Брекзитания така и не успя да се добере до второто място след САЩ, Русия има по голям шанс да се добере до него поне за известно време, преди Бразилия да я измести.
Определено на вируса хич не му пука, че Бразилия е на Екватора.
 :cool-1084:

Искам да ви предупредя, че ако се продължи с раздухването на короно-истерията за поражения извън Северното полукълбо, да сте готови за кои райони ще се сипят новините с гриф "ужас!"

Предполагам, и да има истерия, то децибелите няма да са толкова непоносими, все пак тези страни са небели и недесни по дефиниция.

https://en.wikipedia.org/wiki/Influenza#/media/File:Influenza_Seasonal_Risk_Areas.svg

Seasonal risk areas for influenza: November–April (blue), April–November (red), and year-round (yellow).

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Определено Латинска Америка иска да отнеме короната на Европа
Определено на вируса хич не му пука, че Бразилия е на Екватора  :cool-1084:

Определено този вирус щади негрите, но не обича индианците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Определено Латинска Америка иска да отнеме короната на Европа
Определено на вируса хич не му пука, че Бразилия е на Екватора  :cool-1084:

Определено този вирус щади негрите, но не обича индианците.
Има нещо такова.
Като гледам как ги е нападнал вирусът в Перу:
Quote (selected)
Этно-расовый состав: метисы — 60,2 %, кечуа — 22,3 %, белые — 5,9 %, афроперуанцы — 3,6 %, аймара — 2,4 %, остальные (коренные амазонские племена, ашанинка, агуаруна, шипибо-конибо, японцы, китайцы) — 2,3 %.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2113 -: Май 14, 2020, 15:53:01 »
Мамка му, знаех си – и вирусите се оказаха руско хибридно оръжие!
https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitri_Ivanovsky
Санкции до дупка!
« Последна редакция: Май 14, 2020, 15:59:33 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2114 -: Май 14, 2020, 16:02:39 »
Should I have not be living. Жива да не бях, demeque, както би рекла Джи на перфектен британски шопски.
:P

https://www.youtube.com/watch?v=SrhrkWFpVuA

Това е София. Ай ся да видим "България" и в частност Варна, на иначе големата боркиня срещу мафията "аферистка"

БСТВ предава на живо
;) :-\

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2115 -: Май 14, 2020, 16:19:17 »
Кво те притеснява, Джиджи!? Възрастта на хората може би!? Че нямаше достатъчно "ченета"!? Имаш ли представа и що талибанлък имаше, м? И то даже такъв, дето денсеше срещу Шишито!? Хората са на ръба и повечето нямат вече какво да губят? Това осъзнаваш ли го?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2116 -: Май 14, 2020, 16:56:46 »
Днес видях едно клипче, където Бърни се втурва и целува дясната ръчица на оногова. Тази вълнуваща сценка е широко известна. Но ... оказва се, че тя е само изрезка от един малко по-дълъг епизод. Там един друг великан на мисълта е първият навел се и целунал Ръката. С гъвкава физкултурна чупка в кръста, това лице извика блага, бащинска усмивка на така почетеният! Последва значи, Бърни, а след него още един. Този стоеше прав, малко по-вдясно и при това интермецо гледаше безучастно. Но Почетения се обърна към него и му поднесе ръката си за целувка. Тоя се стресна и се поколеба за няколко мига, показвайки, че неще да извърши ритуала, но Кунката му бе набутана в устата и този - я целуна! А дрогарят с кунката си го изгледа с лош поглед!
 :smokin:
Да падладееш!
 8)
Инак, с една демонстрация по жълтите павета, никой няма и да понечи да си отива. Ако станат повсеместни, всяка седмица по една и се създаде конкуренция между градовете, кой да изкара повече плебс на улицата - тогава, може би. Или пък Козяк се активира и реше нещо друго спрямо досегашното статукво. Защото не малко пари са изсипани в този "проект" и някак си не върви, ей така - без нищо, да го канцелират. Чак когато тамошните се сдърпат истински и вземат да си вадят джигерите със спортно увлечение, само тогава би се случила Случка на оногова!

Или просто вземе, та им омръзне...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2117 -: Май 14, 2020, 17:23:21 »
Айсблок, светни ни, моля, кой е тоя Бърни. Сигурно не е Сандърс или Екълстоун.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2118 -: Май 14, 2020, 17:46:29 »
Айсблок, светни ни, моля, кой е тоя Бърни. Сигурно не е Сандърс или Екълстоун.

Данаил Кирилов, изпълняващ ролята на министър на правосъдието в правителството Му.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2119 -: Май 14, 2020, 17:47:34 »
Благодаря!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2120 -: Май 14, 2020, 17:53:33 »
Има един култов филм в две части "Уйкенд с Барни" https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=%D1%83%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B4+%D1%81+%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8&sa=X&ved=2ahUKEwiw88i1ybPpAhVts4sKHX-PDgYQsAR6BAgJEAE&biw=1766&bih=892 - на мен ми е любим. Но в мрежата се прави идентификация с един друг Барни (Барни Стинсон) (https://www.youtube.com/watch?v=I7sBjwEUpsU) към един местен симпатяга, голям фен съм му - г-н. Кирилов. Така или иначе - две в едно.
 :smokin:
Поне аз така си мисля.
« Последна редакция: Май 14, 2020, 17:56:01 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2121 -: Май 14, 2020, 18:07:09 »
Цитат на: аменеменема
Айсблок, светни ни, моля, кой е тоя Бърни.

Барни Кирилов Ръбъл. Кротък и покорен приятел на простоватия, но самовлюбен Фред Методиев Флинтстоун.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2124 -: Май 14, 2020, 19:54:44 »
Повдигнахте темата за бумеранга и да си кажа и аз какво ми е сведено от..
Първите огнестрелни оръжия, са стреляли с точност, на пет стъпки разстояние, пет стъпки отклонение и са ги зареждали с джепане, нещо ако удари, кяр.
Отделно често са избухвали от неправилната страна, но с времето сме стигнали до снайпер точен на километри.
Като за първа проба добре им се получи, топчето гръмна.....
От няколко години се говори за индивидуални ( за отделен човек ) терапии и с вирусите ще стигнат до там.
Един вирус, един човек.
« Последна редакция: Май 14, 2020, 20:01:06 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2125 -: Май 14, 2020, 20:22:08 »
Всичко е точно, само не знам дали това е първа проба.
Имаше доста генерални репетиции, а и се видя, че същността не е толкова във вируса, колкото в "спасителните мерки".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2126 -: Май 14, 2020, 20:30:41 »
Ударите не са точкови.
"Врагът"- ние сме атакувани по всички възможни начини.
Преди няколко месеца бяхме изтръпнали САЩ и Иран дали няма да прескочат ядрената черта.
Сега това ни се струва смешно, дребнаво.
Днес ООН (и те се сетиха ) са завили че чакат нов вълна, но вече от психични проблеми породени от изолацията, от "страхуването", от безработицата.
Тогава короната ще е мил спомен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2127 -: Май 14, 2020, 20:42:39 »
Ударите не са точкови.
"Врагът"- ние сме атакувани по всички възможни начини.
Преди няколко месеца бяхме изтръпнали САЩ и Иран дали няма да прескочат ядрената черта.
Сега това ни се струва смешно, дребнаво.
Днес ООН (и те се сетиха ) са завили че чакат нов вълна, но вече от психични проблеми породени от изолацията, от "страхуването", от безработицата.
Тогава короната ще е мил спомен.
Цар Пир, цар Пир, цар Пир, цар Пир...
-----

Помежду другото покрай короната спусках няколко Притчи... Първата бе нашенска - за нея първо се сетих когато започна безумната пропаганда на короната.

Quote (selected)
Елин Пелин - Двете трески

Една трѐска имала две дъщери. Хранила ги тя, изгледала ги, изучила ги, па им рекла:
— Хайде сега, милички, не сте вече малки и неопитни, идете и си търсете поминувката. Коя както знае, така да живее.
Двете трѐски се простили с майка си и тръгнали да си търсят щастие по широкия свят — една на тая страна, друга — на другата.
Дълго време двете сестри не се чували, не се виждали.
Веднъж се срещнали на един връх и почнали сладки разговори:
— Как поминуваш, сестричке?
— Е, добре си поминувам, сестро. Щом се разделихме, аз разтресох един господар, че като се уплаши човекът: ха̀ това, ха̀ онова. Постлаха ми три дюшеци меки, топли, завиха ме с копринени юргани… Чудо! Пък каква храна и какво пиене ми даваха, ти не си и сънувала… Ами ти как прекара, сестрице?
— Лошо, много лошо, сестро! Като се разделихме, аз срещнах един говедар и го разтресох, но проклетият му човек не рече ни „ох“, ни „ах“. Не иска ни да легне, ни да ми постеле, ни сладко да ме нахрани. Като ме помъкна през долове и върхове подир говедата, та душицата ми излезе. Веднъж го стегнах по-силно, да го поукротя, а той се хвърли в един студен и дълбок вир, та щеше да ме удави! Лошо, лошо, сестро! Кажи ми ти, кога държиш твоя господар?
— Аз го държа само денем.
— Не може ли, сестро, пък аз нощем да го държа, та и аз малко спокойствие да видя?
— Може, може, сестро!
И двете трѐски отишли при господаря, та на меки дюшеци да си полежат.
Едната го тресла деня, а другата — нощя.

https://chitanka.info/text/10980-dvete-treski

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2128 -: Май 14, 2020, 20:43:38 »
Успешно приключихме декадата на ромското включване.
Ромите не се включиха.
Сега в декадата на гейското включване успяхме да изключим целото человечество. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2129 -: Май 14, 2020, 21:16:35 »
Quote (selected)
Сега в декадата на гейското включване
Хехе! Това ме подсети - какво стана с глобалното притопляне и клета Грета? Хау деър ю да забравяте, че щяхме да умираме от жега?  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2130 -: Май 14, 2020, 21:43:31 »
Мисля че е време да изпълзи от землянката.
Зимата е трудно да говориш за затопляне докато ти тракат зъбите от студ.
Това е летен "бизнес". :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2131 -: Май 14, 2020, 21:56:45 »
Още от февруари се задертих и продължавам да съм дертлия…

Мина си Пролетта ей-така, сухо някак си, без живинка, без трепет, без гей-паради...  :sad-3295:

Лъсна истинската хомофобска същност на всички режими в света, дотам паднаха наглеците, че забраниха гей-парадите...

Лозунг:
Влюбени в Сорос - бдете!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2132 -: Май 14, 2020, 22:05:32 »
Quote (selected)
Извънредното положение удари по джоба на почти две трети от българите

https://www.manager.bg/obshchestvo/zagubilite-golyam-dyal-ot-dohodite-v-sofiya-sa-dalech-po-malko-otkolkoto-v-provinciyata

Интересно проучване, показва това което коментирахме.
Всичкото паплач  извън пенсионерите и държавните служители е гризнало дръвцето.
6-те процента щабаджии и милЮционери са дръпнали даже напред с пачките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2133 -: Май 15, 2020, 08:09:45 »
Quote (selected)
Сега в декадата на гейското включване
Хехе! Това ме подсети - какво стана с глобалното притопляне и клета Грета? Хау деър ю да забравяте, че щяхме да умираме от жега?  :t0328:
...ех, Коле, Коле, до къде се докарахме - няма ги др. Фирмин, Гринго, другите - да питат где е КорНи, какво мисли по темата и прочие злободневни въпроси - ти си седнал да питаш за едно болно дете, бива ли така?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2134 -: Май 15, 2020, 08:24:32 »
https://www.foreignaffairs.com/articles/sweden/2020-05-12/swedens-coronavirus-strategy-will-soon-be-worlds?utm_medium=newsletters&utm_source=twofa&utm_campaign=Only%20Saving%20Lives%20Will%20Save%20Livelihoods&utm_content=20200515&utm_term=FA%20This%20Week%20-%20112017 ...вече не разбирам какво става - отново уважавани издания започват да предъвкват въпроса със "стадния имунитет", сочат Швеция като образец, други издания (главно централноевропейски) пък обвиняват Швеция, че е пожертвала мъзрастното си население, за да спаси младите и икономиката си ... дето пише в заглавието, пътища, разни бацили ...
~~~~~
PS - иначе в този брой на "Външни работи" има няколко интиресни, макар и полемични материала - например този Only Saving Lives Will Save Livelihoods - The Right Way to Understand Pandemic Economics
« Последна редакция: Май 15, 2020, 08:27:47 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2135 -: Май 15, 2020, 12:07:15 »
...вече не разбирам какво става - отново уважавани издания започват да предъвкват въпроса със "стадния имунитет", сочат Швеция като образец, други издания (главно централноевропейски) пък обвиняват Швеция, че е пожертвала мъзрастното си население, за да спаси младите и икономиката си ... дето пише в заглавието, пътища, разни бацили ...

ако някой е забравил, карантината се даваше не като решение, а като полезен ход, за да не се претовари здравната система. и с обяснението, че така разпространението на заразата ще се забави и няма да има недостиг на легла и оборудване.

стойчо кацаров беше изнесъл данни наскоро как българската здравна система не само не е претоварена, а е тотално ненатоварена. за чий е карантината тогава?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2136 -: Май 15, 2020, 12:08:50 »
китайците ползваха времето в карантина, за да построят болници. баци го ползва, за да се развява с джипката. и да му одобрят незнамсиколкоси милиарда, за да си има да си харчи.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2137 -: Май 15, 2020, 12:30:37 »
Ех, дрогаре, пак не се свежда до стадото кое, как е. И трябва да се напъват сивите малки клетчици из междуушията...

Последний напън вече е настанал, глобалната схизма е опънала жили, протагонистите 'и тоже, вдигнали са 'секакви средства за прекарване на плебса през Кланница 22.

Слушам вчера В.В. Пякин и си викам, става все по-горещо, ще замирише силно на пърлена офча вълна. Няма нищо странно в онази декларация дето и шугавата местна офца подписа, с не споменаването (все в тази връзка) на СССР-то заради победата във ВСВ, респ. прикачване нему на фашио-идеологиите. Вървят скандали с разни паметници и др. тинтири-минтири: Чешките дермократи махнали паметника на марш. Конев. Шефът на държавна организация и на 1 канал на РуТВ иска паметник на друг фашист да се построи в Русия - Краснов, а в предаване на 9 май, пуснал филм някакъв, където се прави алюзия, че Червената армия в същност е фашистката и пр. и пр. Предсказание има на основа Кор19 заради мерките - да се очаква майдан в Русия... После Китай, та към него пришиват Русия за компания, как атакували "запада" и пр. дивотии. Не, че не трябва и че не е животоспасяващо първи да се удари някого в зурлата - чета Винету сега и подквичавам.

Те така. А вчера, говорих случайно с един другар дето много добре познава един друг, който пък от няколко дена е взел да фърля камъни в блатото с жабите-стръвници и им образува нерви. Днес гледам - пак пуснати смс-и.

Смях бе, смех. Явно, ще фърчи перушина и ще се джвакат жабешки бутчета.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2138 -: Май 15, 2020, 13:39:57 »
https://www.youtube.com/watch?v=SrhrkWFpVuA

Това е София. Ай ся да видим "България" и в частност Варна, на иначе големата боркиня срещу мафията "аферистка"

БСТВ предава на живо

Приятно ме изненада картината от протеста. Очаквах да видя нормалните при подобни събития от последните години лумпени, вместо тях виждам съвсем нормални хора, които знаят защо са отишли там и какво искат. И са излезли да протестират може да кажем мълчаливо само с присъствие, въпреки апатията и безразличието на на по-голямата част на обществото към безбройните ежедневни престъпни деяния на шайката. Значи някаква малка надежда все още има.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2139 -: Май 15, 2020, 16:53:55 »
Лабораторният лекар д-р Георги Тодоров : 76% от хората не могат да хванат COVID-19!
https://frognews.bg/novini/georgi-todorov-pred-frog-76procenta-horata-mogat-hvanat-covid-19-neshtata-otivat-izui-gashti.html
Там има ето това!
Quote (selected)
По-голяма простотия от ръкавици не бях чувал, защото дали ще ти полепне нещо по ръцете или по ръкавиците, е все тая.
С тоя доктор станахме двама, че в обикновения живот ръкавиците са по-скоро излишни.
С известна гордост, клоняща към самодоволство, установявам, че моят логически извод е по-точен. (иконка уа-ба-да-ба-дууууу!)
Покрай тая корона започна да дава на късо и логиката ми, с която уж се гордея...
--
Да вземем тия ръкавици.
Мчи уж е доказано, че короната, както и повечето такива вируси, като попадне на гола човешка кожа гине за 5-10-15 минути. По кожата ни имало някаква полезна флора ли, фауна ли, която трепе короната.
А по тия гумени и пр. ръкавици и повърхности короната си живуркала няколко часа (други го опровергават!)
Т.е. при равни други условия, ако е с ръкавици и човек докосне нещо с корона, след туй я държи тази корона непосредствено до себе си доста по-продължително време, ако би бил без ръкавици.
Знаете ли - понякога се кефя. В много случаи се ширят всякакви и абсолютни безумици.
Всеки, ако се замисли за секунда, може да разбере, въз основа на собствен опит или базови знания, сам да направи преценка.
На, с тия ръкавици, съм подлудил всички. Ужас!
Още един вика, че носенето на ръкавици не е много пепоръчително и то със същите аргументи, с които аз се пеня месеци наред. :too_happy-1067:

Quote (selected)
Експерт от БАН: По-защитени сме от вируса, ако сме без ръкавици
Доц. Андрей Чорбанов, ръководител на департамента по „Имунология” към БАН
Употребата на ръкавици е по-лошо отколкото да сме с голи ръце, защото така се възпрепятстват предпазните функции на кожата.
...
 ръкавиците имат много по-голяма прилепчивост, много по-голяма способност да задържат каквото и да е отколкото нашата кожа.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/ekspert-ot-ban-po-zashtiteni-sme-ot-virusa-ako-sme-bez-rykavici-6109624

Всеки си решава, разбира се, но никога не бива да се изключва разумът.
« Последна редакция: Май 15, 2020, 17:02:05 от Ганий »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2140 -: Май 15, 2020, 17:20:30 »
Какво им е на датите - Тръмп вече е бил избран за президент - ноември 2016-а - а на Обама са му оставали няколко седмици.
Тъй, тъй, и аз това думам! Бил Гейтс се занимава с ваксините има няма две десетилетия, да не е и повече. Ама точно по време на избора на Тръмп, тогава се сетил да предупреждава за пандемия. Нещо така да те дразни в избора на време за предупреждението?
Обама осем години президент - нищо няма, обикновени грипчета, какво талкоз, един САРС и една Еболка само! Верно, Еболата умря на корен щом руснаците предложиха безплатна ваксина на целия свят срещу хеморагичните трески.

Не успя братският американски народ да си избере неправилен президент и хоп, пандемия иде, насам, народе, насам! Че и тренировка с дребната шарка, пак в Ню Йорк, пак в хасидските общности и малко в Силициевата долина за баланс на силикона.

П.П. Допускам, че от администрацията на Обама никой не е искал и да чуе, щото е лошо за пиара. Чудовищното количество работа, която Мелинда Гейтс е свършила за изчезването на полиото, отдавна би трябвало да й докара нобела я по медицина, я по мироопазване. Обаче това не е работа, която се вижда, не носи точки, а е къртовски труд. Сега мамите антиваксърки таковат таковата на десетилетия кървав труд и поне в тукашните наши ширини се задават интересни времена.
Нищо не ме дразни в избора. Този път си се увлякла твърде много по конспирациите, според мен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2141 -: Май 15, 2020, 17:53:16 »
Нищо не ме дразни в избора. Този път си се увлякла твърде много по конспирациите, според мен.
Дано ти да си прав! Но Мелинда Гейтс си заслужава признанието, което не знам защо й се отказва!
За мамите антиваксърки няма да почвам, че ми излиза пяна на устата и ми капе на клавиатурата!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2142 -: Май 15, 2020, 18:17:01 »
Както разбрах Малиндата се  е разцепила духовно на майка антиваксърка и общественичка ваксърка.
Мисля, че психиатрите имат точна дефиниция за такива случаи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2143 -: Май 15, 2020, 19:11:17 »
Както разбрах Малиндата се  е разцепила духовно на майка антиваксърка и общественичка ваксърка.
Мисля, че психиатрите имат точна дефиниция за такива случаи. :t0328:

Хм, нали (ти) казаха, че и трите деца на Мелинда са ваксинирани? Каква шизофрения те гони в случая?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2144 -: Май 15, 2020, 19:13:44 »
Мама знае, детския лекар не знае.
Някой има проблем със социалните изяви.
Мой избор е да вярвам на лекаря.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2145 -: Май 15, 2020, 20:05:21 »
Знаете ли - понякога се кефя. В много случаи се ширят всякакви и абсолютни безумици.
Всеки, ако се замисли за секунда, може да разбере, въз основа на собствен опит или базови знания, сам да направи преценка.
Всеки си решава, разбира се, но никога не бива да се изключва разумът.

В този смисъл и тук му е мястото!

За сравнението България и Германия по отношение на короната...
Надуха ни главите как Германия се справила блестящо, България - както винаги адски зле...

Смъртност на 1 млн - България 15, Германия 95.

Резултат 6.33333333 пъти в полза на България.

Някой може ли да ми обясни защо ВСИЧКИ наши СМИ се надпреварват да ми обясняват, че 15 е по-голямо от 95, а от друга страна 95 е по-малко от 15...

Предварително благодаря!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2146 -: Май 15, 2020, 20:18:32 »
Quote (selected)
След пандемията светът ще принадлежи на младите и богатите
......
Представители на чилийското правителство заявиха тези дни официално, че първи в света ще пуснат „имунизационни паспорти“. С тях хората, преболедували от COVID-19, ще може да се върнат на работа и към нормален живот преди вдигането на общите ограничения.
https://e-vestnik.bg/32306/sled-pandemiata-svetat-shte-prinadlezhi-na-mladite-i-bogatite/

Тия също са уникални, надпреварата за наградата "Дарвин" навлезе в решителната фаза. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2147 -: Май 15, 2020, 20:57:14 »
Quote (selected)
След пандемията светът ще принадлежи на младите и богатите
......
Представители на чилийското правителство заявиха тези дни официално, че първи в света ще пуснат „имунизационни паспорти“. С тях хората, преболедували от COVID-19, ще може да се върнат на работа и към нормален живот преди вдигането на общите ограничения.
https://e-vestnik.bg/32306/sled-pandemiata-svetat-shte-prinadlezhi-na-mladite-i-bogatite/

Тия също са уникални, надпреварата за наградата "Дарвин" навлезе в решителната фаза. :too_happy-1067:
Че защо? Има ли случай на повторно разболял се от този вирус? Ако няма, значи чилягите постъпват съвсем разумно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2148 -: Май 15, 2020, 21:18:20 »
Quote (selected)
Сега обаче хората над 65 де факто се превръщат в парии. Статистиката на смъртността от COVID-19 намалява няколко пъти шансовете им да получат новия документ.

Прочети цялото.
Връщаме се във времената Мойсей, 40 години през пустинята докато умрат всички които помнят.
Тогава са помнели робството, сега помнят добрите дни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2149 -: Май 15, 2020, 21:55:37 »
Quote (selected)
След пандемията светът ще принадлежи на младите и богатите
......
Представители на чилийското правителство заявиха тези дни официално, че първи в света ще пуснат „имунизационни паспорти“. С тях хората, преболедували от COVID-19, ще може да се върнат на работа и към нормален живот преди вдигането на общите ограничения.
https://e-vestnik.bg/32306/sled-pandemiata-svetat-shte-prinadlezhi-na-mladite-i-bogatite/

Тия също са уникални, надпреварата за наградата "Дарвин" навлезе в решителната фаза. :too_happy-1067:
Че защо? Има ли случай на повторно разболял се от този вирус? Ако няма, значи чилягите постъпват съвсем разумно.

Аз го мисля по-друг начин.
Щом не съм се разболял значи имунната ми система го бори вируса и съм по-добре защитен.
Чилягите да ми дават на мен паспорт за силна имунна система, а тези които са боледували да ги пазят да не ги нагази втората вълна.

С една дума идва време на идиотизма на чиновниците.

P.S. Естествено това не го мисля сериозно, но като чета какви ги мислят за имунизационни паспорти ми идва наум  само дискриминация.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2150 -: Май 15, 2020, 21:58:32 »
Връщаме се във времената Мойсей, 40 години през пустинята докато умрат всички които помнят.
Тогава са помнели робството, сега помнят добрите дни.
Когато избухна рекламираната денонощно Криза 2008 г. Георги Константинов низпосла едно парадоксално на пръв поглед Откровение:

"Тази криза ще продължи толкова дълго, докато живеещите на Запад забравят за своите извоювани права и новите поколения няма да имат спомен за тези права..."

----------

Quote (selected)
Георги Константинов Георгиев (известен в определени среди с прякора Анархията), е български революционер анархист. Осъден е през 1953 за атентат срещу паметник на Сталин. В периода 1973-1991 е политически емигрант във Франция. Автор е на книги за анархизма и за дейността на Държавна сигурност.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Георги_Константинов_(анархист)
« Последна редакция: Май 15, 2020, 22:01:15 от Ганий »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2151 -: Май 16, 2020, 09:28:32 »
Някои любопитни разсъждения, и аз мислех в тая посока, през последния месец:

https://pogled.info/svetoven/kitai/pangolinite-sa-preletni.116418

Може би заговорниците не са толкова умни?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2152 -: Май 16, 2020, 09:50:54 »
Може би заговорниците не са толкова умни?
Не си дават зор, защото и демократичното човечество не се слави с особена дълбочина на мисълта. Бели прахчета в епруветки, разходки по сателити, оцелели от Новичок и чорба от летяща мишка.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2153 -: Май 16, 2020, 10:07:52 »
....
За сравнението България и Германия по отношение на короната...
Надуха ни главите как Германия се справила блестящо, България - както винаги адски зле...

Смъртност на 1 млн - България 15, Германия 95.

Резултат 6.33333333 пъти в полза на България.

Някой може ли да ми обясни защо ВСИЧКИ наши СМИ се надпреварват да ми обясняват, че 15 е по-голямо от 95, а от друга страна 95 е по-малко от 15...

Предварително благодаря!
Би било много интересно, ако в калкулациите на всякакви коефициенти и съотношения се включат и фактори като средна продължителност на живота, успешно прекран инфаркт, лекуван рак и т.н.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2154 -: Май 16, 2020, 10:13:07 »
и абсолютно задължително трябва да присъства факторът "брой бъркания в дясната ноздра с кутрето на лявата ръка". иначе просто няма начин, даааа.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2155 -: Май 16, 2020, 13:57:25 »
Quote (selected)
"брой бъркания в дясната ноздра с кутрето на лявата ръка"
Както и наличието на нарочен шофьорски маникюр на съответния пръст. Използва се и за отпушване на ухо.

Не може да се отрече на този щам, че притежава почти магични свойства - от това че поразява избирателно, но никого не пропуска, до това че не е много ясно какво го причинява (по Ананиев)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2156 -: Май 16, 2020, 14:26:47 »
да, и маникюрите също. и дължината на ноктите на палците на краката в милиметри. въобще ако искаш да разводниш неква тема, колко му е да си вкарваш каквито се сетиш фактори.

иначе за кутрето се сетих, щото точно преди това бях чел отговорът на радио ереван на въпроса защо на негрите са им големи носовете*

*щото са им дебели пръстите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23690
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2157 -: Май 16, 2020, 17:27:43 »
Quote (selected)
Каква пандемия? За повечето лекари в Германия работата намалява
....
Намаляването на работата обаче може и да се окаже проклятие в дългосрочна перспектива – една медицинска асоциация вече сигнализира, че раковите диагнози може да закъснеят заради сегашната криза. Германските болници са забелязали увеличение на пациентите, търсещи медицинска помощ, с напреднали тумори, предупреди Асоциацията по педиатрична онкология и хематология. Според нея това отчасти се дължи на тенденцията хората да избягват да си насрочват часове за преглед от страх да не се заразят с коронавирус, но и защото някои услуги като мамографски скрининг за рак на гърдата са спрени.
https://e-vestnik.bg/32297/kakva-pandemia-za-povecheto-lekari-v-germania-rabotata-namalyava/

Тези със закъснелите диагнози и лечение на чия сметка ще ги пишем?
На вируса или на борисовщините/меркеловщините.
Сигурното е че няма да са на сметката на Мангъров.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2158 -: Май 16, 2020, 21:56:36 »
Определено ще има разместване в класацията Total Cases.
Е, поне Русия за разлика от Брекзитландия, ще може за малко да заеме второто място до САЩ по брой заразени, преди Бразилия да я изрита оттам.
Само не знам дали Русия ще може да устиска и задържи третото място или Индия след време ще я изрита и оттам.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2159 -: Май 16, 2020, 22:02:06 »
Цитат на: Engels
Определено ще има разместване в класацията Total Cases.

Аз съм фен на класацията "относителна смъртност", а там нашите са много, много добре  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.