Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:10:59

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 374061 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2400 -: Юни 15, 2020, 01:22:49 »
Който не върви в дружен строй... - Какво?
 :blurry_drunk-2127:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2401 -: Юни 15, 2020, 03:05:20 »
Който не върви в дружен строй... - Какво?
 :blurry_drunk-2127:
Ще яде другарски бой!

Бойко отвори кръчмите, икскюзми, нощните заведения, обаче както знаем заразяванията стават при посещение на градинка и бакалия, не на бар.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2402 -: Юни 15, 2020, 09:51:12 »
Мноо е паднало нивото, само неккъф подложен доцент се фърга по сцената.
Изчерпи се ресурса на "грижа за хората" за няма и три месеца, стана безинтересен не, ами противен за всички и особата Му запраши ро магистрални проверки.
Там е по сигурно - Севдето снима, подлогите от Нова дънят репортажи на мах даже и в детските предавания, уфсете блеят с навлажнен поглед...
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 10:02:34 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2403 -: Юни 16, 2020, 21:53:57 »
Quote (selected)
Quote (selected)
Почина жена на 77 г., един от интубираните в разградската болница пациенти, приета в отделението по инфекциозни болести, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.
На 15 юни пациентката е била екстубирана и изписана, след отрицателен PCR тест и поставена под 14 дневна домашна карантина.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/pochina-zhena-izpisana-sled-otricatelen-test-za-kovid-19-6111009
Няма Ковид, няма лечение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2404 -: Юни 17, 2020, 18:24:47 »
Quote (selected)
Биоинженерната компания SAB Biotherapeutics, базирана в американския щат Южна Дакота, е открила нов метод за лечение на пациенти с COVID-19 – преливане на плазма от крави с изградени антитела срещу болестта
.
https://www.manager.bg/covid-19/ucheni-sa-otkrili-antitela-sreshchu-covid-19-v-plazmata-na-kravi-predavat-ya-na-hora

Какъв път извървяха кравите!
От луда крава до крава спасител на человечеството.
Ние с едни п.тки дето ги гушихме стигнахме само до мисирки дето ги тъпчем. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2405 -: Юни 17, 2020, 18:39:04 »
Quote (selected)
Нов рекорд: 112 са новите случаи на COVID-19 у нас
Вече писах, как ръстът на заразените е в пряка зависимост от изявите на Божков.
Днес след снимките с пачките, пак имаме ПИК - не е агенцията. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2406 -: Юни 19, 2020, 19:58:41 »
Не я бях гледал досега тая острилка
https://www.youtube.com/watch?v=7S8cQE6gKBA&feature=emb_logo
Баси, да не и паднеш на такава жена!
 :smokin:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2407 -: Юни 19, 2020, 22:32:07 »
Придворните хекими докато плашеха с яко мрене, изведнъж обърнаха плочата - да, имало ръст на заразените, ама той вирусът вече бил изветрял и най-много да се разхремавиш от него, затуй вече нямало нужда от стягане. Ако почнат митинги против Него, пак ще запеят, че ще се мре. Не че ще почнат - то красивоумноградскодесните уж мърморят против него, ама всъщност си го подкрепят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2408 -: Юни 19, 2020, 22:57:38 »
Не я бях гледал досега тая острилка
https://www.youtube.com/watch?v=7S8cQE6gKBA&feature=emb_logo
Баси, да не и паднеш на такава жена!
 :smokin:

Лелката ми хареса и на мен.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2409 -: Юни 21, 2020, 21:43:35 »
Quote (selected)
Григор Димитров: Дадох положителен тест за COVID-19
https://www.segabg.com/hot/category-sport/grigor-dimitrov-dadoh-polozhitelen-test-za-covid-19

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2410 -: Юни 23, 2020, 04:16:02 »
Отвориха кафенета, ресторанти и барове и... върнаха задължителното носене на маски.
Учете се да смъркате кафета и коктейли през носа, а манджата може да се поставя и в изходното отверстие на храносмилателния тракт.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2411 -: Юни 23, 2020, 06:55:53 »
Quote (selected)
Заразени българи в кланиците в Германия са се върнали у нас
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/zarazeni-bulgari-klanicite-germaniya-sa-se-vurnali-u-nas
Каква приятна изненада, немците като спряха износа на автомобили се ориентираха в износ на Ковид.
А над територията се спуска НОЩ. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2412 -: Юни 23, 2020, 09:28:25 »
както може да се пуши с маска, така може и коктейли да се пият, вместо цигара - сламка и готово. че и супички разни може така :bigok:




Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2413 -: Юни 23, 2020, 10:04:42 »
Quote (selected)
Заразени българи в кланиците в Германия са се върнали у нас
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/zarazeni-bulgari-klanicite-germaniya-sa-se-vurnali-u-nas
Каква приятна изненада, немците като спряха износа на автомобили се ориентираха в износ на Ковид.
А над територията се спуска НОЩ. :bigok:
Мдаа,
дойчланда разграден двор или как?
Нещо обяснения от немския посланик?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2414 -: Юни 23, 2020, 13:27:03 »
Сега чета, че посещението на заведения, ресторанти и нощни барове е без носене на маски, което ме озадачава още повече. Значи в железария може да хванеш вирус, а в дискотеката - не.  :m1731:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2415 -: Юни 23, 2020, 14:25:59 »
Сега чета, че посещението на заведения, ресторанти и нощни барове е без носене на маски, което ме озадачава още повече. Значи в железария може да хванеш вирус, а в дискотеката - не.  :m1731:
Точно така!
Дискотеките си плащат данък спокойствие, а железариите - не!
Все още - не.
 :blackeye-431:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2416 -: Юни 25, 2020, 18:09:38 »
Quote (selected)
Нидерландското правителство обяви, че от 1 юли публичните домове в страната отново ще могат да посрещат клиенти, след като бяха затворени от средата на март заради пандемията, съобщиха местните медии. Важно е да се проверява предварително дали клиентите проявяват симптоми на COVID-19, уточни правителството, което по-рано планираше да отвори публичните домове на 1 септември. "Всички са много доволни от тази новина. Вече нямаме пари", заяви пред нидерландската агенция АНП Фелисия Ана, председателка на синдиката на секс работниците в квартала на Червените фенери в Амстердам.

Правителството обяви също, че футболните стадиони отново ще бъдат отворени за публиката от 1 юли, при известни условия, вкл. спазването на социална дистанция от метър и половина. Това означава, че трибуните ще бъдат запълнени само на една трета от капацитета си, отбелязва АНП.
На стадиона 1/3 и на метър и половина.
Не разбрах за публичните домове до 1/3 ли да сае "входира"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2417 -: Юни 25, 2020, 19:41:50 »
Quote (selected)
Американският държавен секретар Майк Помпео (в неволно словесно изпускане) тихомълком признава в свое противоречиво твърдение, че COVID-19 е „упражнение на живо“, „операция“:

„Тук не става въпрос за възмездие … Този въпрос е на дневен ред – ние сме в едно упражнение на живо, за да вземем правилните решения.“

На което президентът Тръмп отвърна „Трябваше да ни кажете.“

Тези думи ще влязат в историята.
http://www.memoriabg.com/2020/06/04/zashto-se-slichi-krizata-covid19/
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 19:45:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2418 -: Юни 26, 2020, 14:59:08 »
Quote (selected)
20% москвичей, сдавших кровь на анализ, имеют иммунитет к коронавирусу

И это не предел - массовый иммунитет продолжает формироваться.

С 5 по 18 июня в Москве провели исследование на наличие в крови антител к коронавирусу. По результатам тестов выяснилось, что около 20% из почти 90 тысяч сдавших кровь на анализ имеют иммунитет к COVID-19.

Заммэра столицы по вопросам социального развития Анастасия Ракова считает, что коллективный иммунитет к коронавирусу у москвичей продолжает формироваться.

Между тем, исследователи расходятся во мнении о процентном соотношении людей с антителами в крови, которых достаточно для того, чтобы было можно с уверенностью заявлять о наличии коллективного иммунитета к вирусной инфекции. Так, к примеру, ученые-математики из Ноттингемского и Стокгольмского университетов считают, что для победы над COVID-19 достаточно 43%-го охвата населения, а главный эпидемиолог Минздрава России, академик РАН Николай Брико считает, что о защищенности населения можно говорить, когда коллективный иммунитет составляет 60-70 %. Добиться этой цифры без иммунизации можно, но потери будут существенные. А вот говорить об неуязвимости, по мнению российских медиков, можно будет, когда появится по-настоящему действенная вакцина и подавляющее большинство наших сограждан будут привиты.

https://russian.rt.com/russia/news/758818-antitela-moskva-koronavirus

П.П. Аз не че нещо се заяждам, но развитието на събитияъа потвърждава изказаната от Мангъров теория за нуждата от изграждане на "стаден" имунитет.
« Последна редакция: Юни 26, 2020, 15:05:16 от Kole »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2419 -: Юни 26, 2020, 16:15:09 »
Стои и вади очите на всеки, но никой не чух да изказва тревога:

Навярно, хората заслужават участта си.

Някой, очевидно руснак, е написал със спрей на него, "Хуй вам, мы хотим жить". Ето такива имат бъдеще, за стадото няма.
« Последна редакция: Юни 26, 2020, 16:18:46 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2420 -: Юни 26, 2020, 22:40:45 »
Измисляйки словосъчетанието - САЩисани, неотдавна във форума на СЕГА-то, сякаш съм предсказал окончателният срив на задоеанието там!

Разбира се тази нарастваща вълна на един вид нов МАККАРТИЗЪМ, но с обратен "демократичен" знак, е зловещо повторение на мракобесието от следвоенното минало!!!

Предшестващите трусове с различните истерии на база напредващо мало- и слабоумие, допускам даже че е заразно, не предполагаше такова развитие. Вижда се обаче, как явната вирулентната зараза на джендърството, на "ми тоо", на истанбулските бълнувания и бръщолевене, прерастват в стихията на не управляван първичен, дивашки поход на Унищожението! Той е самозахранващ се и не е сложно да прерасне в гигантски сблъсък на планетата. Потресаващо е как маймунското подражание обхваща цялото западно общество на "богопомазаните".

Може даже да се предполага, че част от вече каращисаната по всякакъв начин бяла раса, доброволно ще се насочи към бързо претопяване. Нищо лошо, но поне целта 'и да бе към възвисяване - а не към покатерване отново по дърветата.

Никога не бих предполагал, че смехотворните предположения на др. Дарвин, ще намерят такова потвърждение! Утешението е, че вероятно "по-изостаналите" източно-европейци няма да се качат във файтоните на маймун-подражателите.

Всякаквите.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2421 -: Юни 26, 2020, 22:57:07 »
Абе корпорациите като са против расизма що не дават пари за образование, медицина и т.н., а се ограничават само с това да махнат симпатичния Ънкъл Бенс от упаковката и да сложат на негово място някаква хуйня?
Щото е по-лесно и по-евтино?
Активистите на негрите не го ли разбират това?
Или са купени от някой?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2422 -: Юни 26, 2020, 23:19:34 »
Quote (selected)
стихията на не управляван първичен, дивашки поход на Унищожението!
Големите империи се рушат отвътре. САЩисаните имат претенциите да са най-великата нация за всички и времена всички народи, затова крушението ще е феерично.
Отделно, че бомбата със закъснител е заложена още в самото изкуствено създаване на тази "нация", която не е обединена нито от раса, нито от религия, нито от общ език, фолклор или история.
А научно-фантастичната приказка за един вирус случайно запали фитила на планираното самоунищожение.
Сащ вече не могат да са същите, най-малко заради позорно загубения авторитет и очевадната липса на цели, ценности и сигурност.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2423 -: Юни 27, 2020, 05:13:45 »
Цитат на: Kole
А научно-фантастичната приказка за един вирус случайно запали фитила на планираното самоунищожение.

Случайни неща няма. Нито в случайно време или на случайно място.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2424 -: Юни 27, 2020, 15:49:31 »
Случайни неща няма. Нито в случайно време или на случайно място.
Съгласен. Нито пък поредица от невероятни съвпадения може да възникне спонтанно.

Пред очите ми мина една статия, която обясняваше "афроамериканските вълнения" (= негърска расова война - бел. моя) със скучаещите в следствие на пандемията африканци. Само че въпросните и преди пандемията не са се скъсвали от работа, защото става дума за поколения наследствено безработни по свое желание. Статията не обясняваше и защо скучаещите представители на други раси не са се "развълнували".
Та, вдига се димна завеса с тази пандемия, но в един момент все ще се види какво стои зад пушилката.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2425 -: Юни 27, 2020, 18:03:17 »
Та, вдига се димна завеса с тази пандемия, но в един момент все ще се види какво стои зад пушилката.

Абе аз "какво стои зад пушилката" по принцип не мога да ти кажа, ама мога да ти демонстрирам какво стои поне за момента СРЕД пушилката в Северна Италия:


Quote (selected)
Напрежение в Италия заради огнище на коронавирус сред български граждани.

Властите са изолирали пет блока в квартал на град Мондрагоне, в областта Кампания.
Там живеят около 300 италианци, близо 200 българи, граждани на други страни от Източна Европа, Северна Африка и Южна Америка.

Пратиха армия срещу протестиращи български роми край Неапол (ВИДЕО)

Според данни от вчера - 49 наши сънародници са дали положителна проба за COVID-19.


Властите са обособили червена зона, но някои от изолираните в нея са успели да я напуснат през нощта. Други се опитали да пробият блокадата в знак на протест, че не ги пускат да отидат на работа. Това породило напрежение у местните жители, които призоваха виновните да бъдат изгонени.



Става дума за хора, които в много от случаите работят без договори. Работата е на полето.
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 18:07:49 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2426 -: Юни 27, 2020, 18:16:08 »
Quote (selected)
Става дума за хора, които в много от случаите работят без договори. Работата е на полето.

Що така?
Нали е Европата.
Там всичко е както трябва.
Или все пак не е?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2427 -: Юни 27, 2020, 19:12:17 »
Quote (selected)
Става дума за хора, които в много от случаите работят без договори. Работата е на полето.

Що така?
Нали е Европата.
Там всичко е както трябва.
Или все пак не е?

Абе, поне на мен не ми е известно някъде всичко по отношение на циганите да е както трябва ... :nuts:

И виждаш, че въпреки политкоректността, употребявам думата "циганите", а не "ромите", тъй като те самите обичат да се наричат така!!!  :ive_got_it-1379:

"Работила съм" с доста цигани по време на така наречената "Декада на ромското включване" /която формулировка бе абсолютен НОНСЕНС!/.

Говорила съм си с тях, повечето бяха доста готини и добре образовани, а една тяхна журналистка даже ми сподели, че никога не би приела някой друг – освен самите цигани! – да употреби спрямо друг циганин думата "МАНГАЛ".  :cool-1084:

Защото това си било само за сред тях си – като някаква закачка ...
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 20:45:39 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2428 -: Юни 27, 2020, 19:16:05 »
Джиджи, то щом и там е като у нас ( навсякъде май ) оти ручахме жабетата да ставаме европци? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2429 -: Юни 27, 2020, 19:26:04 »
Джиджи, то щом и там е като у нас ( навсякъде май ) оти ручахме жабетата да ставаме европци?

Що, бе? Те, циганите – поне тогава! – нямаха нищо протиФ да бъдат европци!!! :cool-1084:

За сега не знам ... 

Само знам оттогава, че не биха позволили на никого /освен на своите си!/ да ги нарече МАНГАЛИ.
  :0007: C:-) :0007:
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 19:32:13 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2430 -: Юни 27, 2020, 19:31:40 »
В онова старото "тогава" и аз имах други идеи.
Сега одъртях ли, катарзис ли ме на настигна ама се промених или вселената около мен рязко се промени.
Казва ли ти някой, смееш ли да питаш?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2431 -: Юни 27, 2020, 19:40:20 »
В онова старото "тогава" и аз имах други идеи.
Сега одъртях ли, катарзис ли ме на настигна ...
Май е първото, без задрасканото ...  :blow_kisses-1105:

 :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2432 -: Юни 27, 2020, 19:59:03 »
P.S. И тъй като съм зачекнала темата с циганите /а в момента имам и малко време!/, бих искала да споделя следното.

Преди време ми се наложи да освежавам, т.е. да боядисвам апартамента.

Мой доста близък приятел – шеф на строителен обект – ми изпрати двама цигани, което малко ме притесни.

Но той веднага ме успокои и се оказа, че е имало защо. Момчетата работеха прекрасно!

А когато се наложи да изчакат нещо да изсъхне и аз им направих кафе, се завърза такъв разговор за произхода на циганите и за циганското изкуство – най-вече за циганските романси, които аз обожавам! – който няма да забравя никога ...

С което искам да кажа, че има цигани, но има и "други цигани"!!!  :ive_got_it-1379:
За което виновни са ... познайте кои!!!  :you_suck-874:

« Последна редакция: Юни 27, 2020, 20:05:19 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2433 -: Юни 27, 2020, 20:08:02 »
Няма да познавам.
Както има "други" цигани така има и други българи, арменци, турци, афро американци.
Първите 7 години, после тоягата.
Когато първите и следващите минат под мотото "имаш право" и на дърти години чуеш "трябва" - имаш задължение нещо у съществото ( нарочно не казвам човек ) се чупи и то се разпада.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2434 -: Юни 27, 2020, 20:24:24 »
Чекай малко бе, Буратино, нека да довърша. ПиснА ми вече от тая НЕНАВИСТ по отношение на всичко!!!  :t0112:

Превеждах преди време в женския затвор в Сливен. :cool-1084:

Където циганките от затвора бяха спретнали такава завладяваща постановка за произхода на циганите – с песни танци и невероятни костюми, както и разселването им по света, че даже в момента ми се изправят косите, а в същото време продължавам да им свалям шапка!!!

:raise_the_roof-1045:


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2435 -: Юни 27, 2020, 20:30:11 »
Quote (selected)
ПиснА ми вече от тая НЕНАВИСТ по отношение на всичко!!!

Къде видя ненавист?
Имаше хора и боклуци и преди.
Има ги и сега.
Преди се възхищавахме на хората, сега на боклуците даже сме наблегнали на рециклирането.
Преработваме хора в боклуци да се надяваме че природата ще удари спирачката на процеса и ще почне да бълва човеци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2436 -: Юни 27, 2020, 21:04:11 »
А ти продължаваш да ПЛЮЕШ по всичко така, че се притеснявам да не стигнеш вече до АВТОИМУННО заболяване.  :sad-3295:

От собствените си ПРЪСКИ.
  :D

Които така и така минават през атмосферата, която в последните дни се оказва не чак толкоз здравословна ...
За което можеш да питаш Главния държавен здравен инспектор, доц. д-р Ангел Кунчев!!! :yes-1289:
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 21:11:31 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2437 -: Юни 27, 2020, 21:14:26 »
Задачата на имунитета е точно такава, да защитава организма от нашественици ( и криви краставици ).
Първо трябва да ги разпознае, после да се опита да ги неутрализира, не да стане дружка с тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2438 -: Юни 27, 2020, 21:32:53 »
Цитат на: Джиджи
За което можеш да питаш Главния държавен здравен инспектор, доц. д-р Ангел Кунчев!!!

Буратино е умно момче и не пита шушумиги, говорещи по команда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2439 -: Юни 27, 2020, 21:47:05 »
Цитат на: buratinob
Задачата на имунитета е точно такава, да защитава организма от нашественици.
Първо трябва да ги разпознае, после да се опита да ги неутрализира, не да стане дружка с тях.

Всъщност "нашествениците" са добре дошли, ако влязат в симбиоза с макроорганизма.
Ако обаче решат да благоденстват в негов ущърб, подлежат на безмилостно унищожение.
Затова една от стратегиите на вредителите е да повреждат имунитета така, че той погрешно да ги сметне за полезни съжители.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2440 -: Юни 27, 2020, 22:04:56 »
Цитат на: Джиджи
За което можеш да питаш Главния държавен здравен инспектор, доц. д-р Ангел Кунчев!!!

Буратино е умно момче и не пита шушумиги, говорещи по команда.
Ми, Главен държавен здравен инспектор е, БЕ!!!  :light_bulb-1377:

P.S. Засега,  :i_miss_you-1316:  :wacky-3318:
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 22:10:41 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2441 -: Юни 27, 2020, 22:41:27 »
Цитат на: Джиджи
Ми, Главен държавен здравен инспектор е, БЕ!!!

Да де. Нямаше да го направят Главен на нещо си, ако не беше шушумига  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2442 -: Юни 28, 2020, 07:46:59 »
Quote (selected)
Quote (selected)
Quote (selected)
Quote (selected)
За което можеш да питаш Главния държавен здравен инспектор, доц. д-р Ангел Кунчев!!! :yes-1289:
Благодаря за добрия пример за автоимунно заболяване.
Съмнявам се да имам среща с него, но силно се надявам някой ден прокурор да му зададе въпроса:
- Защо след като сте призван да пазите и душевното здраве на нацията успяхте да насадите страхова невроза у 80% от българите?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2443 -: Юни 28, 2020, 08:17:06 »
Джиджи е общувала с някаква непредставителна част от циганите, цигански елит,  създаден с нашите пари, останалото мнозинство цигани е трагично деградирало до антисоциална маса. Което беше и целта на тези програми, измислени в либерална Америка,  там малцинствата са в същата ситуация.

Джиджи трябва да се чувства виновна, участвала е в създаването на тази либерална социална архитектура, разрушителна за обществата.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2444 -: Юни 28, 2020, 10:26:48 »
Quote (selected)
Защо след като сте призван да пазите и душевното здраве на нацията успяхте да насадите страхова невроза у 80% от българите?
Чиста параноидна шизофрения се получи. Обясниха на народа, че го дебне невидима заплаха и заповядаха да се изпокрие в миши дупки. Поне с това "дифузно разпространение" признаха, че хабер нямат какво става. Въпреки "мерките".
Разправят, че случаите на домашно насилие и броят кандидатите за развод се утроил.
Резултатите от запуснантите заболявания тепърва ще ги гледаме.
А една колежка, чиято дъщеричка тази година ще е в първи клас, се притесняваше какво ще научат първолаците дистанционно.  :aplause:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2445 -: Юни 28, 2020, 15:11:59 »
Стои и вади очите на всеки, но никой не чух да изказва тревога:

Навярно, хората заслужават участта си.

Някой, очевидно руснак, е написал със спрей на него, "Хуй вам, мы хотим жить". Ето такива имат бъдеще, за стадото няма.

Защо трябва да се тревожа? Напълно съм съгласен с написаното.

Quote (selected)
It took over 200,000 years of human history for the world's population to reach 1 billion, and only 200 years more to reach 7 billion.

И какво последва? Тотален морален упадък. Човечеството в момента мяза на легиона от Библията:

Quote (selected)
30 Исус го попита: Как ти е името? А той каза: Легион; защото много бесове бяха влезли в него.
31 И молеха Го да не им заповяда да отидат в бездната.
32 А там имаше голямо стадо свини, което пасеше по хълма; и бесовете Го помолиха да им позволи да влязат в тях. И позволи им.
33 И като излязоха бесовете из човека и влязоха в свините, стадото се спусна по стръмнината в езерото и се издави.
« Последна редакция: Юни 28, 2020, 15:17:22 от Дозирис 2.0 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2446 -: Юни 28, 2020, 15:42:33 »
Quote (selected)
И какво последва? Тотален морален упадък. Човечеството в момента мяза на легиона от Библията:
Чакай само да се появи Джиджи ще те уреди на преглед преди мен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2447 -: Юни 28, 2020, 16:06:49 »
Така си мислят повечето, че за тях точно, не се отнася!

 Този паметник е издигнат от мизантропи, които смятат, че е тяхно задължение, да ни изтребят! И доста успешно се справят.

ПП

Питам се, защо след като в целите САЩ бутат паметници, този го пропускат, даже не се говори за него?!

« Последна редакция: Юни 28, 2020, 16:27:10 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2448 -: Юни 30, 2020, 06:55:11 »
Quote (selected)
Стандартният курс от петдневно лечение срещу Covid19 ще струва малко над 2300 долара за един човек, прогнозира фармацевтичния гигант Gilead Science Inc. Компанията обяви, че ще наложи еднаква цена в САЩ и развитите западни държави и тя ще бъде 390 долара за единично флаконче от нейното лекарство ремдесивир, като при 5 дни лечение на пациент се инжектират 6 дози.

https://www.manager.bg/covid-19/lekarstvoto-sreshchu-covid19-shche-izliza-2300-dolara-na-pacient

Quote (selected)
Ремдесивир е широкоспектърен антивирусен медикамент,  разработен още през 2009 г.
.....
Според някои анализи цената на лекарството е оправдано да достигне 4500 долара за един курс на лечение. Други, като организацията за защита правата на потребителите Public Citizen обаче излизат с радикалната теория, че цената може да бъде 1 долар на ден от курса на лечение, защото компаниите, занимаващи се с производство на генерични лекарства, ще свалят много разходите по производството. 


Май е време за генерици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2449 -: Юни 30, 2020, 07:53:05 »
Quote (selected)
Стандартният курс от петдневно лечение срещу Covid19 ще струва малко над 2300 долара за един човек, прогнозира фармацевтичния гигант Gilead Science Inc. Компанията обяви, че ще наложи еднаква цена в САЩ и развитите западни държави и тя ще бъде 390 долара за единично флаконче от нейното лекарство ремдесивир, като при 5 дни лечение на пациент се инжектират 6 дози.

https://www.manager.bg/covid-19/lekarstvoto-sreshchu-covid19-shche-izliza-2300-dolara-na-pacient

Quote (selected)
Ремдесивир е широкоспектърен антивирусен медикамент,  разработен още през 2009 г.
.....
Според някои анализи цената на лекарството е оправдано да достигне 4500 долара за един курс на лечение. Други, като организацията за защита правата на потребителите Public Citizen обаче излизат с радикалната теория, че цената може да бъде 1 долар на ден от курса на лечение, защото компаниите, занимаващи се с производство на генерични лекарства, ще свалят много разходите по производството. 

Май е време за генерици.

Не и докато не изтече срокът на действие на патента.

По-скоро е време за обявяване на фармацията за зона, свободна от патенти. Както се е случило в авиостроенето в САЩ някъде през 20-те години на миналия век.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2450 -: Юни 30, 2020, 08:00:00 »
Quote (selected)
ЕС приема мерки в подкрепа на производителите на генерични лекарствени средства
ЕС приема мерки за стимулиране на конкурентоспособността на производителите на генерични и биоподобни лекарствени продукти в ЕС. Днес Съветът прие регламент, с който се въвежда изключение от защитата, предоставена на оригиналните фармацевтични продукти чрез сертификата за допълнителна закрила (СДЗ), с цел износ и/или складиране.

https://www.consilium.europa.eu/bg/press/press-releases/2019/05/14/eu-adopts-measures-in-support-of-generic-pharmaceuticals-producers/

Типична стъпка в грешната посока.
Може но само за износ, в ЕС тотална защита и втвърдяване на режима даже се предлага още 5 години удължаване на патента, може да се изнася евентуално в Африка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2451 -: Юни 30, 2020, 09:56:38 »
Quote (selected)
Типична стъпка в грешната посока.
Това защо. Смяташ че рентиерството трябва да се поощрява?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2452 -: Юни 30, 2020, 10:28:51 »
Цитат на: buratinob
Време е за генерици.

Цитат на: ddantgwyn
Време e за обявяване на фармацията за зона, свободна от патенти.

Време е за ликвидиране на капитализма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2453 -: Юни 30, 2020, 10:49:30 »
Според мен ликвидирането на капитализма ще стане по-лесно, отколкото освобождаването на  фармацията от патенти.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2454 -: Юни 30, 2020, 13:02:43 »
Quote (selected)
Типична стъпка в грешната посока.
Това защо. Смяташ че рентиерството трябва да се поощрява?

сертификата за допълнителна закрила (СДЗ)
е европска глупост 20 + 5 допълнителни години, трябва изобщо да отпадне, тия 6 месеца гратис за производство без право на реализация са подигравка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2455 -: Юни 30, 2020, 14:28:14 »
Quote (selected)
Типична стъпка в грешната посока.
Това защо. Смяташ че рентиерството трябва да се поощрява?

сертификата за допълнителна закрила (СДЗ)
е европска глупост 20 + 5 допълнителни години, трябва изобщо да отпадне, тия 6 месеца гратис за производство без право на реализация са подигравка.
Ясно не схванах.
 
Ноо можеще и много по-зле.
Примерно 70 години след фалита на "правопритежателя" и проч.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2456 -: Юни 30, 2020, 14:40:20 »

Според мен ликвидирането на капитализма ще стане по-лесно, отколкото освобождаването на фармацията от патенти.

Е да, може и да излезеш прав -- няма ги политиците с топки от онова време.
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2457 -: Юни 30, 2020, 16:49:34 »
Тия дни излязоха данни за реалното разпространение на вируса в някои селища в Австрия. В Ишгл, който бе централно огнище на заразата в първите дни се оказва, че 42% от населението(при изследвани 80%) има антитела, което е 6 пъти повече от официално намерените с PCR тестове. При 85% от тях са инфекцията е прекарана незабелязно.
https://www.krone.at/2179283

Във община Вахау с население 1393 души, след провеждане на тестове сред 884 доброволци, са открити 102 с антитела, или общо 12% от проверяваните. Това означава, че в цялата община има около 160 души прекарали вируса което е почти 10 пъти повече от официално откритите 17 души.
https://www.krone.at/2181839
« Последна редакция: Юни 30, 2020, 17:09:27 от kasapina »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2458 -: Юни 30, 2020, 16:54:05 »
След намереното от испанците в стари проби вода може да се окаже че това си го влачим от години, ама сега намерихме теста и ударно покриваме нормативи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2459 -: Юни 30, 2020, 16:59:19 »
Поддържа се пълна мъгла, около тоя вирус, най-активни са от СЗО.

Оня ден, германци били открили че извлек от сладък пелин убива вируса, особено в комбинация с кафе, нищо чудно, много лекарства са открити в растения, ама веднага от СЗО рекоха, че е бла-бла и да не сме били лекомислени.
Вие си ги избрахте!