Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:20:22

Автор Тема: ГЕШЕВ – ГЕШЀФТ – ГЕШЕФТУРА??? //Има досъдебно производство, свързано с президента, съобщи Гешев  (Прочетена 33519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Каталуня разследва дали Борисов е свързан с пране на пари

Този път не сме ние, испанската полиция рови и може и..

Каталуня, Барселона …

Нещо като „Вики, Кристина, Барселона” на Уди Алън!

Е, не съвсем точно, ама пусти асоциациЙ ...  :t0120: :nuts: :P

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Затвориха дюкянчето на момата и сега с невръстното чаве ке се скитат немили-недраги, ех... сиромашия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Затвориха дюкянчето на момата и сега с невръстното чаве ке се скитат немили-недраги, ех... сиромашия.

Чемодан, самолет, Абу Даби?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: ГЕШЕВ – ГЕШЀФТ – ГЕШЕФТУРА???
« Отговор #183 -: Февруари 23, 2020, 10:18:49 »
Тамка ке я налазат онез пръчове с нощниците... мъка. И тормоз.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ГЕШЕВ – ГЕШЀФТ – ГЕШЕФТУРА???
« Отговор #184 -: Февруари 23, 2020, 19:48:29 »
Тамка ке я налазат онез пръчове с нощниците... мъка. И тормоз.

Тормоз, щото явно е свикнала на дебели и ... без нощници!!!
« Последна редакция: Февруари 23, 2020, 19:53:08 от Джиджи »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: ГЕШЕВ – ГЕШЀФТ – ГЕШЕФТУРА???
« Отговор #185 -: Февруари 24, 2020, 08:09:26 »
Тамка ке я налазат онез пръчове с нощниците... мъка. И тормоз.

Тормоз, щото явно е свикнала на дебели и ... без нощници!!!


Без гащи, без гащи е оригинала  :beer-405:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Докато най-горният прокурорин на реСпубликата си маа каскетя из медиите, италианските, а сега испанските власти му вършат работата.
 Любопитно ми е кога и дали изобщо каскетят ще заекне за едни над 50 млн, с които един гелосан КРИБовец, по съвместителство притежател на отбори, телевизии и пр., е ощетил държавата. Дали не го сърби поне каскетят от време на време при таквиз селективни подходи към най-едрата престъпност?
Прочее вчера една жена в трамвая рече, че подружката каскетьова се била сдобила с апартаментец за около 400 лъвчета кв.м при пазарни цени от 900 ойро, при това от самия Ваклин, единствен свидетел срещу кметицата на "Младост". Ако е така, това обяснява всичко от зрелищното задържане до досегашното развитие на делото.

Неактивен Огнемир

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 20
    • Профил
Трябва да има доказателствен материал за извършено престъпление и съответно - доказан престъпник.

След като не съществуват подобни, значи няма престъпник и престъпление, а има развихрено  въобръжение.

Съдът не се интересува от форумни сказки и клюки, а от солидни материални доказателства, за да започне с обвиненията.

Ако не ми вярвате, питайте Параграфа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Трябва да има доказателствен материал за извършено престъпление и съответно - доказан престъпник.
След като не съществуват подобни, значи няма престъпник и престъпление, а има развихрено  въобръжение.


Няма такова нещо! За да започне разследване трябва да има данни за извършено престъпление. Доказателствата дали има или няма такова се събират в хода на разследването. А данни за извършено престъпление е всяка информация, дори и в медиите.

Неактивен Огнемир

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 20
    • Профил
Трябва да има доказателствен материал за извършено престъпление и съответно - доказан престъпник.
След като не съществуват подобни, значи няма престъпник и престъпление, а има развихрено  въобръжение.


Няма такова нещо! За да започне разследване трябва да има данни за извършено престъпление. Доказателствата дали има или няма такова се събират в хода на разследването. А данни за извършено престъпление е всяка информация, дори и в медиите.

Много точно казано! Къде са данните за извършено престъпление??? Ами, няма такива.

Пресата + медията = данни??!!.  Вие шегувате ли се?!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Пресата + медията = данни??!!.  Вие шегувате ли се?!

Не, не се шегуваме! Ако някой се шегува, сигурно е законът. Според който прокуратурата е длъжна да се самосезира след медийни публикации. Медийните публикации съдържат факти. Демек данни. Те може да са неверни, но трябва да се проверят. Медийните публикации по нищо не се различават от "сигнали" на граждани или институции. Дори често са по-сериозни, защото обикновено журналистите си водят свои разслдвания.
Ако става въпрос за къщата в Барселона, то там има напълно основателни данни за разследване за пране на пари. Прехвърляне на огромни парични средства от офшорка към неква миска. Това са го установили испанците. Българската прокуратура е длъжна да провери човека (българин), който е прехвърлял парите и защо ѝ ги е подарил. Защото дефакто на тая пръдла са подарени към 5 милиона евро. А ако не са ѝ подарени, значи тя има задача да ги изпере (узакони) като продаде всички активи.

Неактивен Огнемир

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 20
    • Профил
Пресата + медията = данни??!!.  Вие шегувате ли се?!

Медийните публикации съдържат факти. Демек данни. Те може да са неверни, но трябва да се проверят. Медийните публикации по нищо не се различават от "сигнали" на граждани или институции. Дори често са по-сериозни, защото обикновено журналистите си водят свои разслдвания.
В 19 от най-достоверните случаи предадени за доразследване, по сведения на български журналисти, Европол, Интерпол, Обединените нации в Женева и CURIA, Люксембург - дърво, пълен фейк, нищо от което може да се започне сериозно разследване.

Инвестигационни журналисти от типа "Световната конспирация". И вече никой не им обръща внимание. Иначе пишат интересно и създават главоблъсканици из селски хоремагове и форуми.

AnonimusBG

  • Гост
Аз си мисля че най-добре е да изчакаме какво ще бъде със самосезиралисия се главен прокурор.
И също така какво ще кажат в БарЦелона разни куки и прокурори?
Бойко Борисов много лесно може да опровергае клюките че детето е негово.
ДНК анализ в независимо място.
Аз вярвам че са го набедили.
Да се оправдае не е толкова сложно.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Огнемир

Май си командирован целево тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Огнемир

Май си командирован целево тук.

Май че, да ....  :image008:

Но "инвестигационна" журналистика на български няма. Има
РАЗСЛЕДВАЩА ЖУРНАЛИСТИКА :lightbulb_idea-1364:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: Огнемир

Май си командирован целево тук.
Не е. Той е от самосебе си.  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Гешев ще освети "бандитската" приватизация на "Кремиковци" до дни
Главният прокурор анализира видовете олигарси у нас - опасни и по-опасни
04 Март 2020

Главният прокурор Иван Гешев съобщи, че в близките дни ще бъде готова "първата порция" от проверяваните приватизирани предприятия. Става дума за около 100 сделки, сред които са "Кремиковци" и "Бобов дол". "Кремиковци" продължава да се реже.

Във всеки български град може да се чуе такава история – за предприятия, които са хранили този град, а са продадени за 1 лев".

Подобно на друг свой далечен предшественик – Никола Филчев,  Иван Гешев нарича раздържавяването в България "криминално".  Филчев така и не успя да вкара престъпник по линия на приватизацията зад решетките.

В интервюто си за Нац. радио Гешев подчерта, че в хода на проверката на приватизационния процес ще се анализират и произнасянията на държавното обвинение по конкретни случаи. "Ще установим дали е имало нарушения от страна на колеги", зарече се той.

Иван Гешев уточни …

Главният прокурор отрече …

По отношение на разпоредената проверка за къщата в Барселона
, свързвана с премиера Бойко Борисов, Гешев заяви, че по този случай "няма да бъдат правени компромиси". "Единственият начин да ни повярват българските граждани е да няма различен подход към различните персони, които се проверяват. Когато е заподозрян премиерът, действаме по същия начин, както когато е заподозрян един социално слаб."

По думите му, освен че ще бъде поискана информация от испанските власти, може да бъде снета и банкова тайна.

Той обясни, че е еднакво отдалечен от американски и руски интереси, защото бил "български ястреб". В края на интервюто главният прокурор заяви, че в момента "няма кой да посмее да му се обади": "По едно време ми пращаха СМС, но и те спряха" …

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prokuraturata-shte-se-samoproveryava-za-privatizaciyata-zakani-se-geshev
   :0006::bubblegum: :0006:
« Последна редакция: Март 04, 2020, 16:36:35 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Поредната пушилка за Кремиковци са изтекли всички възможни срокове, няколко пъти е препродавана , последно май от държавата след несъстоятелност. В най добрия случай да наложи запор на ведомството на ВладитУ.
От всичко започнато на този етап печелят "мисирките" че има с какво да си заработват хонорарите и имат алтернативен мускул за пипане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Поредната пушилка за Кремиковци

Вятър на боаза си прави Гешев. Нали е "народен" прокурор и разбира правото колко народа.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Онзи ден българската прокуратура показа , че природата на търпи празни пространства.
В отговор на окончателното оправдаване на сина на Гриша Ганчев, в кауша беше натикан синът на Васил Божков.

Нема ли една мисирка да попита Гешев, чий син ще арестува, когато съдът оправдае сина на Божков.
« Последна редакция: Март 04, 2020, 18:09:54 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Народът иска "справедливост", правосъдието предлага "законосъобразност".
Гешев предлага шоу покриващо критериите и на двете групи.
За народа радост по медиите, за съдиите заявява че законите са спазени.
win-win стратегия, в нашият случай печеливши няма, обаче има доволни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Прокуратурата разшири кръга от обвиняеми за участие в организираната престъпна група на хазартния бизнесмен Васил Божков с още един човек. Под наказателна отговорност е привлечена Йоана Чолакова, съобщиха от Специализирания наказателен съд. Бившата секретарка и настоящ административен директор на ФК "Левски" е организирала срещи с иманяри, твърдят разследващите, предаде bTV. Пред съда Чолакова заяви, че недоумоява защо е обвинена при положение, че само е носила вода, кафета и папки. Все пак магистратите решиха, че тя трябва да остане в ареста за постоянно.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=post;topic=1374.180;last_msg=76440

Креативно правораздаване.
Деца до девето коляно, секретарки...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Народът иска "справедливост",

Ами, толкова му е акълът на народа. След като 30 години не разбра, че сам си избра да живее в капитализъм, сега да се оплаква на ярменския поп. Каква "справедливост", какви пет лева! Няма справедливост!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това за справедливостта даже аз го знам.
Май по римско време съдът е минал от справедливост на законосъобразност и продължава да дълбае дупката да видим кога ще стане излишен като институция. Периодично плебса налага "корекции", търкулват се няколко "законни" глави и почваме отначало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Да беше законосъобразност - с мед да го намажеш.
Действат по целесъобразност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Действат по целесъобразност.

Креативно!
А и ГЕРБ не страдат от скрупули, закони пишат на коляно за минути.
« Последна редакция: Март 04, 2020, 19:03:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Аз съм български ястреб, заяви още Иван Гешев по повод определението, което му дават, че е "американски ястреб", и добави, че го интересуват българските национални интереси. "Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок", уточни главният прокурор пред водещия на предаването Петър Волгин.
http://glasove.com/categories/novini/news/ivan-geshev-privatizaciyata-v-golyamata-si-chast-beshe-kriminalen-proces

Ево го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Аз съм български ястреб
Да, бе, ястреб. Лешояд с каскет.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Ето го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.

Тук обаче Гешев е прав.  :t1817:

Щото, колкото и да му се иска като на Баце, не е слънце, за да огрее навсякъде.  :m1235:
« Последна редакция: Март 05, 2020, 11:23:02 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Интереси в тоя геополитически блок нямаме и не можем да имаме. Интересът ни е да го напуснем колкото може по-скоро.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Ето го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.


Тук обаче Гешев е прав.  :t1817:

За кое точно е прав Гешев?! Нали не е за това, че възражда начини на мислен от преди 75+ години?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Ето го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.


Тук обаче Гешев е прав.  :t1817:

За кое точно е прав Гешев?! Нали не е за това, че възражда начини на мислене от преди 75+ години?

Не. А за това, което е казал точно за този момент:

Quote (selected)
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Въпреки и че преди 75 години също сме станали част от некъф блок.

И независимо от това, дето го е изрекъл Хераклит: "Panta rhei ..."    :cool-1084:

« Последна редакция: Март 05, 2020, 13:06:03 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Интереси в тоя геополитически блок нямаме и не можем да имаме. Интересът ни е да го напуснем колкото може по-скоро.

Неизвестно защо, но туй е ТВОЙ интерес дарлинг ...  :D
На мен така ми е добре и нямам намерение да напуЩам нищо!  :shy_whistler-1043:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Твоя любим геополит. блок (Америка фърст), Жижи, го чака съдбата на един друг геополит. блок (Дойчланд юбер алес)  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Ето го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.


Тук обаче Гешев е прав.  :t1817:

За кое точно е прав Гешев?! Нали не е за това, че възражда начини на мислене от преди 75+ години?

Не. А за това, което е казал точно за този момент:

Какво не?! Ти ли удебели част от цитата на AnonimusBG или то така си беше?! Защото аз точно удебеленото визирам.

А колкото до това, че сме част от някакъв геополитически блок, това не е аргумент. Защо не е, оставям на природната ти интелигентност да се досети.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Ние сме част от един геополитически блок и трябва да защитаваме интересите си в рамките на този блок"

Ето го за какво става въпрос.
Който е в геополитическия блок няма да го пипат.
Да му мислят които не са в геополитическия блок.


Тук обаче Гешев е прав. 

За кое точно е прав Гешев?! Нали не е за това, че възражда начини на мислене от преди 75+ години?

Не. А за това, което е казал точно за този момент:

Какво не?! Ти ли удебели част от цитата на AnonimusBG или то така си беше?! Защото аз точно удебеленото визирам.
Аз! Фтората част от цитата. И най-вероятно, щото убичам удебелено.  :t1815:

Quote (selected)
А колкото до това, че сме част от някакъв геополитически блок, това не е аргумент. Защо не е, оставям на природната ти интелигентност да се досети.

Да, ама сепак сме част от некъф геополитически блок!

Но ф момента не ми се флейми, щото навън е студено, не ми се излиза, въпреки че трябва, а и нещо ми се приспа ...  :yawn-3335:

Най-важното от сичко обаче е, че си напра'ихме още ена мини-матрьошка!!!  :0008: :0005:
« Последна редакция: Март 05, 2020, 15:55:26 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

Но ф момента не ми се флейми, щото навън е студено, не ми се излиза, въпреки че трябва, а и нещо ми се приспа ...  :yawn-3335:

Тогава не удебелявай къде трябва и къде не трябва, защото така започват флеймовете обикновено в четвъртък късен следобед :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Но ф момента не ми се флейми, щото навън е студено, не ми се излиза, въпреки че трябва, а и нещо ми се приспа ...  :yawn-3335:

Тогава не удебелявай къде трябва и къде не трябва, защото така започват флеймовете обикновено в четвъртък късен следобед :m1731:

Е, явно точно този четвъртък няма да е ...  :sad-3295:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

Но ф момента не ми се флейми, щото навън е студено, не ми се излиза, въпреки че трябва, а и нещо ми се приспа ...  :yawn-3335:

Тогава не удебелявай къде трябва и къде не трябва, защото така започват флеймовете обикновено в четвъртък късен следобед :m1731:

Е, явно точно този четвъртък няма да е ...  :sad-3295:

Е, има(ш) още 8 часа на разположение  :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
КС е дал възможност на Гешев да си поправи въпросите за президента
Искането на главния прокурор за тълкуване на конституцията трябва да бъде допуснато до разглеждане днес
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ks-e-dal-vuzmozhnost-na-geshev-da-si-popravi-vuprosite-za-prezidenta
Сагата с нашенския импийчмънт продължава. Вероятно са поискали от Гешев превод на "арабски". :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Но ф момента не ми се флейми, щото навън е студено, не ми се излиза, въпреки че трябва, а и нещо ми се приспа ...

Тогава не удебелявай къде трябва и къде не трябва, защото така започват флеймовете обикновено в четвъртък късен следобед 

Е, явно точно този четвъртък няма да е ... 

Е, има(ш) още 8 часа на разположение 
  :D

Но след като не ги използвах, сепак дочаках следващия "четвъртък късен следобед".  :D

За жалост обаче, още не съм готова за "флейминг" с теб тук, преди да изясня – този път лично с теб! – основни положения, свързани с "графическото оформление на текста", които предизвикаха последните турбуленции в "Керпеден".

Защото явно с Ной-ка не става ...  :nuts:

Затова смятам утре да ти изпратя на Лични, за да не товаря "Технически" /а и да не занимавам допълнително със себе си колегите тук/, конкретните си въпроси.

Като този път няма да пиша "не ми отговаряй", а напротив: имам нужда от /подробен?!/ отговор на всеки един мой въпрос.

За да спрем най-сетне /дай Боже!/ да се дърлим с теб като цигани в най-компетентния, най-интересния, най-харесвания, най-уважавания и най-ЕНТЕЛЕГЕНТНИЯ форум в България!!! 


:m1302: :b0302: :m1302:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 19:32:22 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи, давай във форума не на лични, че ми писна да ти влизам в профила да знам какво стаА.
СмЕни ги тия 8 звездички дето ги ползваш за парола. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, давай във форума не на лични, че ми писна да ти влизам в профила да знам какво стаА.
СмЕни ги тия 8 звездички дето ги ползваш за парола.

Предупредила съм тЪ многократно ДАН'СЪ бъркаш в чужди разговори!!!

 :t0131: :b0316: :t0131:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 19:44:30 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И аз тъ любя затуй тъ пазя от тебе. :blush-3296:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Май вече са ми разрешени 3 средни емотикона:

:mooning-448: :faint-2220: :mooning-448:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:42:56 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи до май има още 50 дена.
Има и един Великден, там Ной ще ти пусне вероятно бонус няколко джиджавици с размер на кокоше яйце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
КС е дал възможност на Гешев да си поправи въпросите за президента
Искането на главния прокурор за тълкуване на конституцията трябва да бъде допуснато до разглеждане днес
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ks-e-dal-vuzmozhnost-na-geshev-da-si-popravi-vuprosite-za-prezidenta
Сагата с нашенския импийчмънт продължава. Вероятно са поискали от Гешев превод на "арабски". :too_happy-1067:
Опасявам се, че е станало друго - поправили са грешките му. От самото начало на този водевил подозирам,  че КС ще си плюе окончателно на физиономията.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Май вече са ми разрешени 3 средни емотикона:

:mooning-448: :faint-2220: :mooning-448:

Джиджи,
я си вземи емотиконите и върви на майната си!
Stop being a royal pain in the ass!
Аман от тебе!

За да не пусна ТАНКА в твоя случай, нали?!! Пълен абсурд!!!

 :army:

« Последна редакция: Март 12, 2020, 21:16:47 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Май вече са ми разрешени 3 средни емотикона:

:mooning-448: :faint-2220: :mooning-448:

Джиджи,
я си вземи емотиконите и върви на майната си!
Stop being a royal pain in the ass!
Аман от тебе!

От фейсбука на Manol Peykov
 ·
Литературното турне на Etgar Keret (Official) в Нидерландия е отменено заради епидемията от коронавирус. Типично в свой стил, Етгар реагира, като написва микроразказ по темата.

Ето го и самия него, в мой превод от английски:

"Щамът на коронавируса КОВИД-20 завари всички неподготвени. Това беше първият биоинтернет вирус. Симптомите включваха треска, суха кашлица и неконтролируемо изпращане на червени сърца по УотсЪп. Заразата се предаваше чрез емоджита и слюнка.

Десет дни след като бе потвърден първият случай, Световната здравна организация забрани използването на емоджита в текстови съобщения и имейли. Реакциите към забраната бяха най-различни. Папа Йоан Павел Трети заяви по време на седмичната меса, че решението е било трудно, но неизбежно, докато Доналд Тръмп, който бе преизбран за трети мандат по-рано през седмицата, отвърна на спорния указ като туитна емоджи на усмихнато лайно.

По онова време още не се знаеше, че вирусът може да се разпространява и чрез туитове."

<3

П.П. Искрено се надяваме до есента, когато е запланувано излизането на новата книга на Етгар на български, обстоятелствата да позволяват да ни навести, в целия си блясък.


Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Каква ирония: пак се крием от Гешев и жандармерията, за да отидем в гората.
 8) :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А таз безценна карикатура на Комара се чудех къде да я постна и реших, че е най-добре при Гешев.



След коментари под нея, дали с цвички ставало за балет, а с токчета – за валс, аз писАх, че и с цвички, и с токчета, и с копитца става за КАН-КАН.

Като в Мулен Руж!!!  :D
Най-вече заради хубавите крачка, които могат да се мятат нагоре-надолу изпод късите полички и да показват на яве това, което трябва…  :giggle-3307:
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 00:30:29 от Джиджи »