Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:19:53

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 276119 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #600 -: Ноември 03, 2018, 19:16:24 »
Ами Станишев, турнат до Баце... си го превъзхождаше във всичко, за което се сетиш.
После... после стана нещо и сега е вече неузнаваем...

Quote (selected)
Не бяха само медиите. Хората наистина убедено вярваха, че Тройната е зло, а ББ е спасител.
Е именно!
Хората... Кои хора? Аз и ти ли?
По-горе използвах емблематичното число 80%.
Дал съм и личен, скромен пример от негодността ми да обясня на простака.
Точно тези хора са първата производна на медийната пропаганда, в съчетание с внушаваните им обяснения (на тяхното ниво) от страна на гербавите емисари.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #601 -: Ноември 03, 2018, 19:21:59 »
Аз не бих искала да пропускаме и услугите, които МУ направиха Доган(с уж случайно изпуснатия лаф за порциите) и Първанов (с бабуването на изборния закон, който МУ осигури допълнително депутати). Реално, дори и тогава пропорционалните гласове на Боцко бяха недостатъчни - 91 и нямаше да може да си спретне правителство, ако не беше президентското рамо :smokin:
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 19:28:51 от Асол »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #602 -: Ноември 03, 2018, 19:28:51 »
Това също, да!

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #603 -: Ноември 03, 2018, 19:32:21 »
Quote (selected)
Аз не бих искала да пропускаме и услугите, които МУ направиха Доган(с уж случайно изпуснатия лаф за порциите) и Първанов (с бабуването на изборния закон, който МУ осигури допълнително депутати). Реално, дори и тогава Боцко не водеше с много на БСП и нямаше да може да си спретне правителство, ако не беше президентското рамо
О, да ! Това бе неоценима помощ.
Както и създаването на АБВ по-късно.

Колкото до порциите, там нещата се сведоха до интерпретации на едно съвсем вярно и по същество нескандално изказване - че решенията за разпределение на парите не се вземат от депутатите, а от ръководния тогава надправителствен съвет на тримата лидери.
Както днес всички приемат съвсем спокойно факта, че не НС, а лично ББ разпределя парите.
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 19:34:32 от Пешо »

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #604 -: Ноември 03, 2018, 19:36:25 »
Quote (selected)
    Не бяха само медиите. Хората наистина убедено вярваха, че Тройната е зло, а ББ е спасител.

Е именно!
Хората... Кои хора? Аз и ти ли?
Като минимум - онзи, които гласуваха за ББ на кметските избори 2005-а, после 2007-а, после на парламентарните 2009-а...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #605 -: Ноември 03, 2018, 19:54:52 »
Апропо, научих нещо като любопитна информация, Фирмин да каже дали е вярна. Значи, лидерът на БСП ще се избира пряко от членовете и хората си имали е-карти за гласуване. Така се преброява и действителната членска маса. Ще ми бъде безкрайно интересно дали интрижките от преди (организацията му казва как да гласува, той оторизираният си прави каквото там се е разбрал с дъртите интриганти без да се съобразява с мнението на излъчилите го) ще минават сега, ако това е вярно :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #606 -: Ноември 03, 2018, 20:07:24 »
Quote (selected)
СПомням си, че по едно време имаше само трима участници, които подкрепяхме СТанишев - Фичо, аз и още един, на който съм забравил името.
Хм. По това време Фичката беше персона нон грата. След като дълго време се прави на редактор (даже главен) в сянка, а парите на ДД бяха "оправдани" ..... Уф верно требе пусна моята версия за възникването на "модерация" в сегафорум. Да видя къде бях обещал .....
 
А по темата "най-успешно" правителство едва ли. Виж за най-дясно определено може да се спори.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #607 -: Ноември 03, 2018, 20:07:40 »
Който е виждал тесте лични карти по избори, сигурно лесно ще си представи и тесте електронни карти на БСП. Имам си такава, няма четец на биометрични данни, да ти река.

Колкото до спомените, на които се отдадохте по-горе, да добавим и тез за умниците в БСП, дето в лето 2009-то, както в 2005-2007-мо викаха "кротко, бре, то наше момче".

Сергей. Сергей, дето обича да казва един мой приятел, "той израстна". Само дето приятелят ми използва този лаф, когато обсъждаме някой безнадеждно тъп. Което за Сергей е неприложимо. Не е тъп и наистина израстна. Поне според мен. Скоро четох един негов текст, а преди това и един друг, и си викам Сергей, Сергей, ако тогава беше на този акъл, сега нямаше да сме на този хал. Прочее, комай ще излезе по-добър лидер на ПЕС, отколкото на БСП. Което не е трудно, с горчивина отбелязвам.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #608 -: Ноември 03, 2018, 20:53:33 »
За да не ме обвиняват в празни приказки а кажете кое беше последното правителство което индексираше доходите два пъти годишно. Това на Иван Костов.
Точно така другари, бесепари. На Иван Костов.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #609 -: Ноември 03, 2018, 20:57:45 »
Щото, тогава беше бумът на опоскването....

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #610 -: Ноември 03, 2018, 21:00:31 »
Реших да се изхабя и да прочета тази „Визия за България“ която толкова споменавате.
Може да се коментира с едно изречение:
 Пътят към ада е постлан с добри намерения.
Ако в силно бюрократизирана и корумпирана държава като България се приложи тази „Визия за България“ в която главна роля играе държавата с нейния бюрократизиран и корумпиран апарат, направо бедна ви е фантазията какъв ще е резултатът.
След прочитането на „Визия за България“ ми стана напълно ясно защо Фирмин е стигнал до тези наистина правилни изводи за състоянието на БСП.
Особено едно нещо от тази „Визия за България“ ме изправя на нокти, "добрите демографски намерения" които ще ни хвърлят в ромски ад. Те и сега ромките в съседното, а вече и новодошлите в нашето село си раждат планово на всеки 2 години.
Не ми се мисли какво ще стане, ако им увеличат стимулите.
И защо по дяволите градът от който моето село е само на 35 километра липсва в плановете на БСП?
"Специализацията на работната сила в съчетание с гъстотата на предприятията, т.е. области в
страната, където двата показателя имат едновременно високи стойности за съответния сектор, предпо-
лагат предпоставки за клъстеризация в съответните сектори, както следва:
Високотехнологични производства
Компютри и електроника – Ботевград, Благоевград, София и Пловдив;
Филмова и тв индустрия – София;
Информационни технологии – София;
Информационни услуги – София и Варна
Средновисоки и среднониски технологични производства
Химическа промишленост – Варна, Русе и Пловдив;
Каучук и пластмаси – Пловдив и Габрово;
Неметални изделия – Габрово, Враца и Шумен;
Метални изделия – Габрово, Ст. Загора и Пловдив;
Електрически съоръжения – Габрово и София;
Машиностроене – Габрово и Стара Загора;
Автомобили – Ловеч, Ямбол;
Превозни средства – Русе и Варна.
Нискотехнологични производства
Храни – Пловдив, Ямбол и Сливен;
Текстил – Габрово и Сливен;
Облекло – Благоевград, Русе и Хасково;
Кожи и обувки – Кюстендил, Благоевград, Пазарджик;
Дървен материал – Смолян и Ловеч;
Хартия – София, Пловдив, Пазарджик и Велико Търново;
Мебели – Ловеч, Пазарджик, Русе и Габрово."

Направо започнах да се съмнявам, аз наистина ли съм работил в химията и металургията или ми се е присънвало.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #611 -: Ноември 03, 2018, 21:07:57 »
Явно Бургас ще го дават на РФ или Турция или Град мемориал ма победилия герберизъм. :D
 
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 21:10:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #612 -: Ноември 03, 2018, 21:15:07 »
Quote (selected)
"Специализацията на работната сила в съчетание с гъстотата на предприятията, т.е. области в
страната, където двата показателя имат едновременно високи стойности
за съответния сектор, предпо-
лагат предпоставки за клъстеризация в съответните сектори

Тва прочете ли го? Ти кво предлагаш? Да се открият предприятия на зелено? Може...а  знаеш ли как се прави това, щото това дето си го работил отдавна е само спомен и ръждясали ламарини и развалини? Не мислиш ли, че първо се започва с изриването на гюбрето, второ закрепване на съществуващото и после следва другото, което не става от днес за утре!? :smokin:

Ето малко опресняване на спомените
https://plevenzapleven.bg/blog/2014/04/01/%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-25185/
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 21:19:48 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #613 -: Ноември 03, 2018, 21:22:18 »
Преди 30 години пробвахме да изтрием тогавашното "гюрбе".
Виж до къде я докарахме.
Поредната революция която изяжда първо децата си.
На всеки 30-40 години събаряме всичко и почваме отначало, затова сме и на този хал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #614 -: Ноември 03, 2018, 21:25:23 »
Quote (selected)
Преди 30 години пробвахме да изтрием тогавашното "гюрбе".

Аз в подобно действие не съм участвала, щото още от първите месеци стана ясно, че нищо няма да  се изрива, а нека да го наречм все пак "гюбрето" се кани да изплава...отгоре :smokin:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #615 -: Ноември 03, 2018, 21:25:47 »
Quote (selected)
Не мислиш ли, че първо се започва с изриването на гюбрето, второ закрепване на съществуващото и после следва другото, което не става от днес за утре!?
Естествено, че това е единственият път!!!
Всякакви други "пътища", "методи", "процеси" и т.н., различни от този алгоритъм са само словоблудства на недооценени "интелектуалци"!
ЗРИ В КОРЕНЬ!
Омръзна ми да го повтарям това.
И най-мижавата промяна си има процес, който ВИНАГИ започва отдолу.
Иначе не е промяна, а козметика.
Като мърлявата ти комшийка издокарана с нова прическа!
Сè толкоз си намирисва!!!
Да прощавате!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #616 -: Ноември 03, 2018, 21:26:52 »
Хайде да ви разкажа как се запознах със Станишев.
Публично мероприятие в НДК. Няколкостотин делегати ..... Станишев гост. НЯкъде године, може би две след като стана председател.
Откриване, дават думата и на Станишев който казва колко е доволен, как ще се работи, желае успехи и проч. Знаете тези изказвания.
Минава първата част и дават почивка. Излизаме с една позната която ми помагаше в разни дела тогава. Вземаме си по кафе, палим по цигара (тогава още правилата не бяха толкова из .... европейчени) и се пушеше и на закрито. Лафим си и по едно време виждаме Станишев, стои самотен. Нула внимание. Викам може ли така. Все пак е гост .... Та познатата вика, айде да отидем да ви запозная. Знаели се от младежките организации. Та отидохме запознахме се. Намерихме общи теми и познати ... и така може би час. Удължиха почивката щото "вождовете" нещо запецнаха в "договорките" на закрито.
После не съм го търсил. И като примиер и след това....
 
Та пак да питам. Кой вкара България в либералното блато.
Отговора Станишев и Първанов е доста повърхностен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #617 -: Ноември 03, 2018, 21:31:26 »
Quote (selected)
Преди 30 години пробвахме да изтрием тогавашното "гюрбе".

Аз в подобно действие не съм участвала, щото още от първите месеци стана ясно, че нищо няма да  се изрива, а нека да го наречм все пак "гюбрето" се кани да изплава...отгоре :smokin:

А сега ще участваш ли или още първите месеци ще ти стане ясно, че нищо няма да се промени.
Сещаш ли се всичките сегашни държани храненици от портиера до зам.шефовете на служби ще се пишат "репресирани".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #618 -: Ноември 03, 2018, 21:41:56 »
Quote (selected)
" Може...а  знаеш ли как се прави това, щото това дето си го работил отдавна е само спомен и ръждясали ламарини и развалини?
Абе отдавна не съм посещавал Металургичния завод, но в jobs.bg продължават да си пускат обяви за кадри, още по невероятно е да са закрили нефтохима.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #619 -: Ноември 03, 2018, 21:43:14 »
Ся, Буратино, имаме коренно различна ситуация. Като начало, не остана мноо за крадене...трябва да се грАди, щото няма какво повече да се руши. Добре, де, да не дърпам дявола за опашката - остана нещичко, но въпреки бодряшките сказки за някакъв митологичен растеж държавата ни е в ликвидация

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #620 -: Ноември 03, 2018, 21:49:51 »
Спор няма за състоянието на икономиката, те затова герберите минаха на самоизяждане.
В началото външните спонсори, после ще стигнат и до собствената си плът.
Ще останат неизтребимите чиновници, там има фамилли служили от царско време на "държавата" и така няколко поколения.
За тях говоря.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #621 -: Ноември 03, 2018, 21:55:17 »
Няма спор, че трябва да се гради, но тези които са написали "визията" може и да имат необходимата подготовка да я приложат в някоя северна държава в ЕС, но за България подготовката им е недостатъчна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #622 -: Ноември 03, 2018, 21:56:44 »
Няма спор, че трябва да се гради, но тези които са написали "визията" може и да имат необходимата подготовка да я приложат в някоя северна държава в ЕС, но за България подготовката им е недостатъчна.

Визията и Асол са зле.
Аз и Фирмин сме прави  :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #623 -: Ноември 03, 2018, 21:58:53 »

За какво точно сте прави, щото аз някакви предложения от вас - не прочетох. Сал голо критикарстване :bigok:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #624 -: Ноември 03, 2018, 22:00:57 »
Quote (selected)
че Станишев е модерен политик от европейски тип.
Ха!
Че аз съм го твърдял това и сега мога да го потвърдя и може би и ще продължа да го твърдя!
Пирона ф определението е "от европейски тип".
Няма какво повече да добавя!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #625 -: Ноември 03, 2018, 22:03:30 »
Quote (selected)
Аз и Фирмин сме прави  :bigok:
Ми поседнете де!
Да ви предложа?
 :m1731:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #626 -: Ноември 03, 2018, 22:11:48 »
Quote (selected)
Аз и Фирмин сме прави  :bigok:
Ми поседнете де!
Да ви предложа?
 :m1731:

само ако ни сипеш  :t0328:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #627 -: Ноември 03, 2018, 22:23:59 »
Във визията има добри намерения, но не могат да се изпълнят в бюрократизирана и корумпирана държава.
Първо трябва да се намали бюрокрацията и корупцията до ниво, което да позволи държавно участие в икономиката.
Първата стъпка с която бих започнал е съкращаването на държавната бюрокрация всяка година с по 10% и увеличаване на заплатата на останалите със спестените пари.
Убеден съм че е достатъчна само 30% от настоящата бюрокрация.
Да не говорим, че това ще е стимул за бюрократите, когато работата ги притисне, самите те да започнат да премахват излишната бюрократична работа.
И искат не искат ще се научат да работят с компютри.
И ще станат най искрени радетели за електронно правителство. 
Другите стъпки са широко известни, има достатъчно истории на успешни държави и как са постигнали това.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #628 -: Ноември 03, 2018, 22:26:48 »
Quote (selected)
само ако ни сипеш  :t0328:
А!
Никкъф проблем!
Преди 2-3 деня отворих да проверя буренцето с черешовата /от бяла череша/.
Изненадах се колко приятна е станала, не очаквах чак толкова, не че аз съм я правил, но ракийца, можеща да се пие без мезе не е чак толкова масово явление.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #629 -: Ноември 03, 2018, 22:27:57 »
Quote (selected)
За да не ме обвиняват в празни приказки а кажете кое беше последното правителство което индексираше доходите два пъти годишно. Това на Иван Костов.
Точно така другари, бесепари. На Иван Костов.
Не е вярно, поне по отношение на пенсиите.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #630 -: Ноември 03, 2018, 22:30:37 »
Във визията има добри намерения, но не могат да се изпълнят в бюрократизирана и корумпирана държава.
Първо трябва да се намали бюрокрацията и корупцията до ниво, което да позволи държавно участие в икономиката.
Първата стъпка с която бих започнал е съкращаването на държавната бюрокрация всяка година с по 10% и увеличаване на заплатата на останалите със спестените пари.
Убеден съм че е достатъчна само 30% от настоящата бюрокрация.
Да не говорим, че това ще е стимул за бюрократите, когато работата ги притисне, самите те да започнат да премахват излишната бюрократична работа.
И искат не искат ще се научат да работят с компютри.
И ще станат най искрени радетели за електронно правителство. 
Другите стъпки са широко известни, има достатъчно истории на успешни държави и как са постигнали това.

Ранният Салазар?

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #631 -: Ноември 03, 2018, 22:33:22 »
Quote (selected)
Аз с две думи съм склонен да търся причините повече в самото БСП и най вече яловото му ръководство, отколкото в другите причини.
......

Можеш ли да дадеш накратко идеите си какво би трябвало да направи в съответните времена едно хипотетично 'неялово' ръководство ? Въпросът е и към книжния плъх.
Въпросът остава.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #632 -: Ноември 03, 2018, 22:41:16 »
Quote (selected)
Първо трябва да се намали бюрокрацията и корупцията до ниво, което да позволи държавно участие в икономиката.
Първата стъпка с която бих започнал е съкращаването на държавната бюрокрация всяка година с по 10% и увеличаване на заплатата на останалите със спестените пари.
Добре де друже, нали все пак трябва да се започне. Кой ще го направи това? Мутрю и шайка ли?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #633 -: Ноември 03, 2018, 22:43:09 »
Във визията има добри намерения, но не могат да се изпълнят в бюрократизирана и корумпирана държава.
...........................
Другите стъпки са широко известни, има достатъчно истории на успешни държави и как са постигнали това.

Ранният Салазар?
По скоро Ли Куан Ю (на английски: Lee Kuan Yew, или Lee Kwan-Yew; на китайски: 李光耀), роден на 16 септември 1923 г., починал на 23 март 2015 г
За разлика от БСП е имал и леви идеи. Строил е държавни жилища за социално слабите.
Във визията на БСП няма нищо такова.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #634 -: Ноември 03, 2018, 22:45:05 »
Quote (selected)
Въпросът остава.
Прочетох и запомних. Ще се опитам и няма да забравя, въпреки, че не ми плащат за това. В момента се връщам от приятелски "миитинг" и нали не искате да импровизирам?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #635 -: Ноември 03, 2018, 22:56:31 »
Quote (selected)
Кой ще го направи това? Мутрю и шайка ли?

Ъпсурд! ЗаминАха МУ електоралната подкрепа и легендата за организационния талант на цЕцо МУ

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #636 -: Ноември 03, 2018, 23:05:13 »
Quote (selected)
Първо трябва да се намали бюрокрацията и корупцията до ниво, което да позволи държавно участие в икономиката.
Първата стъпка с която бих започнал е съкращаването на държавната бюрокрация всяка година с по 10% и увеличаване на заплатата на останалите със спестените пари.
Добре де друже, нали все пак трябва да се започне. Кой ще го направи това? Мутрю и шайка ли?
Баце работи по друга програма.
Която ползва наполовина, за да е удобна на него.
Използва само първата половина от метода на Ленин, който Китай използва пълноценно.
Накратко, предоставяш населението си за чужда експлоатация.
"Заемете се със стопанството, всички! Вие ще имате капиталисти до вас, включително чуждестранни капиталисти, концесионери, наематели. Те ще изстискват стотици проценти печалба от вас, те ще забогатеят работейки до вас. Позволете им да го сторят."
Владимир Илич Ленин
Доклад до втория Общоруски конгрес на Политпросветчиците

Но после започват големите разлики.
Китай овладя чуждите технологии, сега и да напусне дадена западна фирма Китай, производството остава в Китай.
А при Бацевия метод със западната фирма си отива и производството.
Тоест работи за настоящата си власт и прецаква тези които ще управляват в бъдеще.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #637 -: Ноември 03, 2018, 23:15:39 »
Във визията има добри намерения, но не могат да се изпълнят в бюрократизирана и корумпирана държава.
...........................
Другите стъпки са широко известни, има достатъчно истории на успешни държави и как са постигнали това.
Ранният Салазар?
По скоро Ли Куан Ю (на английски: Lee Kuan Yew, или Lee Kwan-Yew; на китайски: 李光耀), роден на 16 септември 1923 г., починал на 23 март 2015 г
За разлика от БСП е имал и леви идеи. Строил е държавни жилища за социално слабите.
Във визията на БСП няма нищо такова.

Сингапур има някои уникални постижения, но не ми се струва подходящ модел.

При Салазар има един невероятен личен аскетизъм, а Estado Novo е заложило некои концепции, дето си остават и досега.

Всъщност, аз и съвременният портокалски подход след 2015 на лявото правителство с безценната подкрепа на компартията, бих го ползвал. За три години направиха доста неща, резултатите се усещат вече.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #638 -: Ноември 03, 2018, 23:49:30 »


Сингапур има някои уникални постижения, но не ми се струва подходящ модел.

При Салазар има един невероятен личен аскетизъм, а Estado Novo е заложило некои концепции, дето си остават и досега.

Всъщност, аз и съвременният портокалски подход след 2015 на лявото правителство с безценната подкрепа на компартията, бих го ползвал. За три години направиха доста неща, резултатите се усещат вече.
Така е, не е подходящ точно за България, все пак там живеят китайци.
Но отделни елементи, като борбата с корупцията, спазването на обществения ред, образованието, социалната политика и други могат поне частично да се приложат и в България.
Но има един много голям проблем.
В България всички партии без изключение работят за висшия елит на партията, а не за редовите членове и симпатизантите.
За това им е необходим голям бюрократичен държавен апарат и корупция за да уреждат своите хора с постове и облаги.
Досега не съм виждал партийна програма или поне визия за радикална борба с бюрокрацията и корупцията. Никоя партия не реже клона на който стои.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #639 -: Ноември 03, 2018, 23:55:40 »


Сингапур има някои уникални постижения, но не ми се струва подходящ модел.

При Салазар има един невероятен личен аскетизъм, а Estado Novo е заложило некои концепции, дето си остават и досега.

Всъщност, аз и съвременният портокалски подход след 2015 на лявото правителство с безценната подкрепа на компартията, бих го ползвал. За три години направиха доста неща, резултатите се усещат вече.
Но има един много голям проблем.
В България всички партии без изключение работят за висшия елит на партията, а не за редовите членове и симпатизантите.
За това им е необходим голям бюрократичен държавен апарат и корупция за да уреждат своите хора с постове и облаги.
Досега не съм виждал партийна програма или поне визия за радикална борба с бюрокрацията и корупцията. Никоя партия не реже клона на който стои.

ама и бсп ли? особено след корнелия?  :giggle-3307:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #640 -: Ноември 04, 2018, 08:23:47 »
BTW,
Само скицирам, че нямам време, тръгвам по комитетски дела.
Още - да започне да обещава още от сега това и то с числа, за да може сетне плебса да го види. Така ще спечели и още някой % електорат. Същото, цв. ако го обещае - заминава. По понятни причини.

Win-Win.
Аре, безплатно, днес съм ф настроение.
 :bounce-946:

Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #641 -: Ноември 04, 2018, 10:05:07 »
А гледам сте запецнали на Цвъц. И на програмата на БСП.
 
По първото само да вметна че състава на ГЕРБ трябва да се гледа в търговския регистър, не в ЕСГРАОН. Тоест сравнявате домати и дини.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #642 -: Ноември 04, 2018, 10:51:50 »
За програмата. Ами не съм я чел. Не мисля че има особен смисъл.
Преди съм споменавал че съм работил по изготвянето на програмата за управление. Тази преди правителството на станишев. Имам даже копие някъде. Това което е гласувано на конгреса, утвърдил я. Не съм бил на точно този конгрес. Канили са ме за гост, но по-късно.
Та беше си съвсем добра и реалистична програма. Ако се е работило по нея резултатите щяха да са съвсем различни.
Та пак да питам, кой вкара БСП във лебералното блато?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #643 -: Ноември 04, 2018, 12:07:45 »
Те ви малко цвък. Този път не се залива с кофа с вода, а демонстрира работа с ръцете. Ноо яко видео...и Европа ще оправи

http://epicenter.bg/article/Tsvetan-Tsvetanov-izrazi-podkrepata-si-za-Veber-kato-shef-na-Evropeyskata-komisiya/167337/2/0 :i_sheepish:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #644 -: Ноември 04, 2018, 12:12:28 »
Quote (selected)
Значи, лидерът на БСП ще се избира пряко от членовете и хората си имали е-карти за гласуване.
това за прекият избор им е в устава, промяна от времето на нинова. за е-картите не знам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #645 -: Ноември 04, 2018, 12:18:02 »
Quote (selected)
Смятам, че няма друга политическа сила, която да разполага с толкова висок интелектуален и експертен капацитет от представителки на нежния пол
тва по-горе е какво гербаджиите /и фирмин/ мислят за герб-жени. ето и действителността от днес /цък/:
Quote (selected)
Цвета Караянчева: Разпореждането на Борисов не е намеса. Категорично!

Като партиен лидер той има право на мнение. Това е чуване на всяка една тревога и реакция на българските граждани, обясни заповедта на министър-председателя тя...
цветата си призна, че има разпореждане от подчинения си, но според нея между разпореждане и мнение няма разлика. въобще шефката на нотариата е капацитет отсекъде, дааа :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #646 -: Ноември 04, 2018, 16:14:58 »
Те ви малко цвък. Този път не се залива с кофа с вода, а демонстрира работа с ръцете. Ноо яко видео...и Европа ще оправи

http://epicenter.bg/article/Tsvetan-Tsvetanov-izrazi-podkrepata-si-za-Veber-kato-shef-na-Evropeyskata-komisiya/167337/2/0 :i_sheepish:
Цв. Цв. - идеалът на Firmin.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #647 -: Ноември 04, 2018, 16:18:57 »
Quote (selected)
Та пак да питам, кой вкара БСП във лебералното блато?
Според мен - оня същия, който вкара България в НАТО и ЕС.

Да те питам - къде, ако не там, би трябвало да се намира БСП ? Според теб, де.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #648 -: Ноември 04, 2018, 16:24:33 »
Айдеее, ся и Марешкия плаши с излизане от НС /да не МУ крепи кворума.

http://epicenter.bg/article/Mareshki--Davame-posleden-srok-do-kraya-na-sedmitsata-na-Simeonov-i-Karakachanov/167348/2/0

Ся, ще видим. Ако другата седмица Цаци не даде интервю по аптекарски казус, значи ТОЙ се кани да бЕга или да си сменя партньорите. Ако бъде така любезен да официализира и отношенията си с ДПС ще стане голЕм сеир и може и да се затъркаля по нанадолнището :smokin:

Само искам да уточня, че в ЕС има достатъчно страни, които не са в НАТО. Да не говорим, че коткат и сърбите без подобни условия, ама те са по-тарикати от нас. Ще провличат докато каруцата се разбрица от многото скорости. Щото те разните скорости вече са факт. След две години ще ги обявят официално и тука смисълът заминава в небитието.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 16:27:41 от Асол »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #649 -: Ноември 04, 2018, 16:30:34 »
Хм!
„Нещо в бързината съм окастрил предния си пост.
Да го добавя - Корнела, ако вземе власт, има шанса с летящ старт да се справи с два проблема - съкращаването на администрацията и рязко намаляване корупцията там. Възможността за това и е подарена точно от ...Цвъц!
Първо - изрива цялата държавна администрация /до един герберлък на ясла/ което така или иначе ще се наложи да го прави и сетне назначава 50% от нея. Със заплашителното, че а захлебят у леву - вън!
Новоназначените поне дълго ше имат да целиват ръка и да си траят.
И администрацията намалена и корупцията също. И ако иска Корни да поспечели някой друг глас ф плюс, още от сега трябва да тръби наляво и надясно това намерение за окастряне до 50% и обещания за корупцията. Точно, с числа, че да може плебса да провери.
Същото упражнение ако опита Цвъц - утекъл се е!По понятни причини.
Win-Win.
п.с. Тази тема се превърна не "Корни с/у Баце", а Фирмин с/у Корни.
Чоки що не смени заглавието?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #650 -: Ноември 04, 2018, 17:09:14 »
Хм!
п.с. Тази тема се превърна не "Корни с/у Баце", а Фирмин с/у Корни.
Чоки що не смени заглавието?
Тази тема бе замислена като БСП срещу ГЕРБ и в частност Корнелия срещу Баце . Целта ми бе да се разбере предимствата и недостатъците на партиите и лидерите им . Впоследствие , с участието на Фирмин , темата се промени във "Вътрешните проблеми на БСП - опозиция срещу Нинова" . Фирмин , доколкото разбирам е един от вътрешната опозиция в БСП . Мога да добавя в заглавието  "Вътрешните проблеми на БСП - опозицията срещу Нинова" , но искам да видя мнението и на другите участници - може формулировката ми да не е правилна/точна .

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #651 -: Ноември 04, 2018, 17:20:28 »
Няма да е точна, щото тук опозицията са само Фирмин и Сержанта. Отплесват се от заглавието, демек. За Баце дума напряко не казват, почват да ми стават съмнителни :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #652 -: Ноември 04, 2018, 17:34:01 »
Няма да е точна, щото тук опозицията са само Фирмин и Сержанта. Отплесват се от заглавието, демек. За Баце дума напряко не казват, почват да ми стават съмнителни :nuts:

Аз (и Фирмин) сме подполни бацевисти, не ли?  :yes-1289:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #653 -: Ноември 04, 2018, 17:37:01 »
Хм!
п.с. Тази тема се превърна не "Корни с/у Баце", а Фирмин с/у Корни.
Чоки що не смени заглавието?
Тази тема бе замислена като БСП срещу ГЕРБ и в частност Корнелия срещу Баце . Целта ми бе да се разбере предимствата и недостатъците на партиите и лидерите им . Впоследствие , с участието на Фирмин , темата се промени във "Вътрешните проблеми на БСП - опозиция срещу Нинова" . Фирмин , доколкото разбирам е един от вътрешната опозиция в БСП . Мога да добавя в заглавието  "Вътрешните проблеми на БСП - опозицията срещу Нинова" , но искам да видя мнението и на другите участници - може формулировката ми да не е правилна/точна .
Ех, Чоко, Чоко - предидесетина дни ти написах, че така формулирана, темата е ялова, изражда се до баталии относно две политически фигури.

Тогава си позволих да формулирам онези въпроси, които биха ме вълнували, зря.

Свиквай.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #654 -: Ноември 04, 2018, 17:46:47 »
Тук няма баталии, а спорове, които понякога преминават на по-висок тон :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #655 -: Ноември 04, 2018, 17:48:46 »
Тук няма баталии, а спорове, които понякога преминават на по-висок тон :nuts:

...и тук-там некоя истерия  :nuts:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #656 -: Ноември 04, 2018, 18:03:19 »
Темата си е добра, дори и да се е отплеснала малко, няма толкова значение, не сме на защита на дисертация.
Аз понякога се гъбаркам провокативно, не ми фащайте кусур.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #657 -: Ноември 04, 2018, 18:07:28 »
Quote (selected)
Аз понякога се гъбаркам провокативно, не ми фащайте кусур.

Далече си от майсторите, дето се появят я с някое "нъъъъц...тръъът", "седенкувате ли, седенкувате ли" ..."изправи се гораа ут стомаана", "куту трън в задника" и прочее познати мили включвания :D

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #658 -: Ноември 04, 2018, 18:26:11 »
Даа, признавам,, далеч съм! Никога не се научих един мръснишки номер да извъртя, ама да е като хората!
Лаик!
BTW не е "нъъъц", а "нцъъъ..." и само тоя го повтаряше като латерна, неведнъж съм го гепил с нова нцъъъ в битността му на бодурова, газов посредник и т.н. га беше баннат и го показах и доказах на оная некадърница и тя...ме избаноса!
Като и показах няколко страници, където този схематичен трол, се бе представил САМО той с това, всички други "нцъъъ" бяха от негови цитати на други форумци.Следва бан, и то с уточнението, че нямало съвпадения!
Така се бях ядосал на тази безхаберна реакция/некадърност/пристрастност, че бях решил да и тегля една майна като ми мине бана и да се махна!
Не го направих, е , стана естествено.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 18:28:18 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #659 -: Ноември 04, 2018, 18:35:54 »
ето малко от любимците на фирмин, от епицентър /цък/:

Quote (selected)
Нашето писмо беше до Изпълнително бюро и до председателя на партията Корнелия Нинова. В него изказахме някои притеснения от действията на лидера. Трябва да спазваме принципите, които 125 години крепят БСП. БСП не е ГЕРБ. БСП не може да бъде лидерска партия.

Това каза в предаването "Беновска пита" по „Канал 3“ членът на Националния съвет на БСП Петър Мутафчиев, бивш министър на транспорта.
вашият пасквил се появи по медиите, значи е за тях, не за изпълнителното бюро. отговорът на иб не се появи никъде, щото целта беше постигната и лайнометът - задействан.

Quote (selected)
"Трябва да има по-голяма отвореност към критиката. Не винаги критиката е насочена само за смяна на лидера на партията. Другарката Нинова трябва да бъде спокойна по тази тема. Мястото за коментиране и разискване на проблемите в БСП е Националния съвет, а не телевизионните студиа. Трябва да се спазват правилата и принципите. На следващото заседание на Националния съвет на 11 ноември ние ще поставим темата за главния редактор на в. "Дума". Ако тази тема не влезе в дневния ред, ние ще настояваме това да се случи и няма да се откажем", категоричен беше Мутафчиев.
тва е похвално, само не стана ясно защо трябваше да публикувате списък с лъжи.

Quote (selected)
„Има решения, които парламентарната група взима, като тези за напускане на пленарна зала и вотове на недоверие, но това трябва да бъде обсъдено и с Националния съвет. На Националния съвет не трябва да обсъждаме властта в БСП, а властта извън БСП“, категоричен бе Мутафчиев.
защо? защо нс иска да се бърка в решенията на парламентарната група? фирмин, има ли в устава ви нещо, че не ми се рови сега? защо нс, а не иб, което би трябвало да взема оперативните решения?