Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:30:45

Автор Тема: Re: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 26200 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Лайно", каза той, колкото да завърже разговор.
Този път с „лайно” ли е започнал разговора Фелдкурата?! 

АФЕРИМ, АШКОЛСУН, МАШАЛА!!!


Обаче да знаеш, че мене такива хора ми се лепят като РЕПЕЙ за куча опашка,

дето е рекъл Дедо Керпи в собствената си тема на  Януари 23, 2020 г.   
... фелдкуратът не е започнал този път с "лайно", макар че по отношение на вашата особа би било подходящо - тази думичка я използва писалият след мен, но чукча писатель ... мисля, че най-подходящо досежно вас, моме, е да цитирам Румен Петков, за "тишината в спалнята" и т.н., не помня вече...

Ми то, простотията я има, за да ходи по хората ...  :sad-3295:

И простакът да цитира ПРОСТАЦИ – некъде край шадравана?! ;)

Лошото е, че много се навъдихте вече! :animated-smileys-stargate-015

Quote (selected)
...и да поправя Спелчекъра - пише се "фелдкуратЪТ", пълен член, "кой е започнал", сефте ...та така...
:finger:

А тук можеш да ми седнеш на дедовия ...  :D

Ше се пишеш "фелдкуратЪТ" с пълен член, га наистина станеш фердкурат!!! :ive_got_it-1379:
А дотогаз можеш да го сънуваш само в мокрите си сънища ... :giggle-3307:

« Последна редакция: Януари 30, 2020, 21:20:37 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...ех, моме, моме, забрави август 2018, забрави 6-те часа, които ти отделих, да те гледам наживо - бяха напълно достатъчни - с или без пълен член, след тази среща и видяното бих сънувал само кошмари, мдаааа...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
ееее Фелдкурат, що така , това е отвратително
а стига бе, не мога да повярвам :image008:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
г-жо Л., действително имате особени критерии, нито един път не реагирахте на полюциите на Вашата подзащитна, даже за по-горното си трайкате, бива, и това е житейска позиция.
Казвал съм - не съм християнин, чуждо ми е подаването на другата буза, привърженик съм на Ветхия завет - удрям обратно и то силно.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Фелдкурат, това което правиш е нередно, спри наистина!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Фелдкурат, това което правиш е нередно, спри наистина!
Какво правя, освен, че Ви обръщам незаслужено внимание?
Не съм видял да порицавате Вашата храненица при заяжданията й със сержанта, Банши, Асол, Бъди, Отврат, сигурно има и други, не ме интересува.

Повръща ми се от разнообразието критерии, които прилагате.

Надявам се von und zu Gossinger наистина да затвори форума, който с мерак, търпение и желание градихме 18 месеца.
Servus und Prosit.
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 20:26:18 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
о,човече, жалка работа...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, Лили да не и е гувернантка на Джиджи, да е отговорна за нея?
Това по-горе и аз бих ви посъветвала да го изтриете, не ви краси някак, а и да улесните Ной,  на която разбираемо не и се занимава сега.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:31:37 от Captain Buddy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Говори на ръката ми, лузър изкукуригал.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Някой добър самарянин трябва да се погрижи да ти обясни, че твоите "псувни" в червенко и удебеленичко са като танка на Джиджи - безвредни, макар и вбесяващо досадни, наистина. Аз това мога да ти го напиша присвяткващо в три цвята и разширяващо се на цяла страница и пак свиващо се, ма не ми се занимава.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
О, клуб на разбитите сърца!

О, неоправдано доверие!

О, сапунки с все по-малце сапунка! 

 :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
О, клуб на разбитите сърца!

О, неоправдано доверие!

О, сапунки с все по-малце сапунка! 
Клюкарка?! ДА!!! Ама МЪЖКА КЛЮКАРКА?! :bravo-1290: :b0316: :b0348:
« Последна редакция: Май 07, 2020, 11:31:06 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Как вие, европейците, празнувате същия този 9-ти май, но като Ден на Европа?

Ша обещаят като продължение на търговската сделка преди 70 години, че вече няма да си крадат Солидарно маските и няма да се карат Солидарно за пари, ако отново се озоват в ситуация, в която могат поне да не се насерат СОЛИДАРНО :smokin:

Уважаемата Бети 2 днес ич не уважи баш "деня на европа". А, както е добре известно, гужата има дъъълго родословие :D
« Последна редакция: Май 09, 2020, 13:33:34 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
така че може би секи да си празнува каквото иска  :smokin:
Та нали въпросът ми е породен именно, защото и аз мисля така.
Та как, вие, във вашата страна, град, квартал, празнувате Деня на Европа?
Най-вероятно никак, иначе нямаше да се вре да го рекламира на празнуващите Деня на победата, а щеше да се отстрами по европейски...сред европейци. Къф е тоз мазохзъм не разбирам, особено ако си в сЕрдцето на Европа и можеш да си празнуваш сред себе подобни!? Или не баш така, Сардж!? :smokin:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Quote (selected)
Видяхме ги как си крадат маските.
:D
Беше просто симптоматично за истинската същност на тоз... “съюз”  :t2412:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
отново - написах "честит ден на европа",

И кво точно празнуваш, ако не те затруднява отговорът? И кога точно Портокалия се включва в тоз "празник"? :D

Сардж, на тема ЕС не можеш да спечелиш срещу мен. Аз съм била у бульона и мнократно съм си признавала, че в самото начало успяха да ме заблудят. Последното трая точно две години...
Всъщност, смятам, че е съвсем удачно да отбележим началото на края ...на ЕС. Не се заблуждавай- ЕС приключи! Аз преди време му дадох повече време, но нещата се ускориха....кукловодите на смешното образувание решиха, че парете им по са им скъпи от нефелния проект :nuts:
« Последна редакция: Май 09, 2020, 14:25:42 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Не се заблуждавай- ЕС приключи!

ще съм вечно благодарен на ес по ред лични и професионални причини.
некой друг, ако примерно са го върнали от германия и не са му позволили да работи там, вероятно ше ги мрази докле е жив.
сичко е индивидуално и винаги има повече от една истина.

иначе в разултат на заблудите си живея в може би етнически най-хомогенната страна в ес, където автаркията е недалечен спомен и е част от мисленето, престъпността е от най-ниските в света, компартията е фактор и секви подобни.

енергийно съм независим, засадил съм квито реколти съм могъл, така щото да намаля и семейната зависимост от пазаря на храни...и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
некой друг, ако примерно са го върнали от германия и не са му позволили да работи там, вероятно ше ги мрази докле е жив.

ГолЕма греда! Никой от никъде не ме е връщал. Аз в ЕС мога да си живея съвсем добре, просто не ми понася атмосферата, а и имам голЕми проблеми с изискването да си плюя на достойнството. Последното би трябвало отдавна да си го разбрал. Съществуват и такива хора, колкото и да ти е чудно. Не е измислена банкнота, която да е в състояние да ми замени собствения приличен сурат :D

п. п. Има възможности, които ти позволяват да живееш в хармония със себе си в "съучастието" на хора от страни от ЕС, но те никога не включват официалните им държави!!! За работа става дума, а не за писане на глупости по форумите.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 14:49:42 от Асол »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Асол
Quote (selected)
некой друг, ако примерно са го върнали от германия и не са му позволили да работи там, вероятно ше ги мрази докле е жив.
ГолЕма греда! Никой от никъде не ме е връщал. Аз в ЕС мога да си живея съвсем добре, просто не ми понася атмосферата ...

Подмята за мен, не за теб. И пак не е познал, по две причини:
1. Не намразих немците. Но ми паднаха в очите и ми станаха неприятни. Точно немците, а не немкините.
2. Никой не ме е връщал. Сам се върнах, защото много неща не ми харесаха - климат, начин на живот, скука, двойни и тройни стандарти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил

енергийно съм независим, засадил съм квито реколти съм могъл, така щото да намаля и семейната зависимост от пазаря на храни...и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални :smokin:

 :way_to_go-1308:
Това е сериозна приказка. Мойте уважения!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил

енергийно съм независим, засадил съм квито реколти съм могъл, така щото да намаля и семейната зависимост от пазаря на храни...и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални :smokin:

 :way_to_go-1308:
Това е сериозна приказка. Мойте уважения!
Тва е повече от несериозна приказка и се родее с бармалейщините оттатъка, сервирани ни от години. Няма никакъв и няма да съществува подобен вариант точно никъде /за енергийната независимост говоря! не е възможно да си въобразявате подобни глупости!/. А тва за реколтата, пилетата и прасетата е мноо убаво, ако успееш да си плащаш за армия, дето ще те опазва от глада на жакерията. Господа, историята е наука, а не екстра да доказваш некаква обща култура по нета. Всеки, който се е подвел подобно на вас, дори не е имал възможност да съжалява официално в последствие  :nuts:

Не съм в състояние да проумея, как е възможно при достъпа на информация в днешно време да съществуват хора, които да си въобразяват, че са в състояние да оцелеят сами. Това е светотатствена и много тежка...неспасяема глупост! Егоизъм и дебилизъм в комплект!
« Последна редакция: Май 09, 2020, 15:42:19 от Асол »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Не мога да разбера що им е на чадата на фашистите и нацистите да се пънат да окепазят усещането за победа в победителите.

Бе смазаха ви бе, цялото арийско войнство с претенции за превъзходство, биха ви както не сте си можели и да си го представите...

И цялата ви сила е да изпльокате едно ловко и мазно, върху победата, и да почнете да си дигате палчета и да се заливате от кеф кви сте велики и гадни....

Ми знаем си ви. Не е нужно навсякъде да се навирате с гнусотиите си напред.

Та така.

На фашистващите - празнувайте си квот си искате и пишете квот си искате.

Днес антифашистите празнуват победата.

Вие пак в стройни редици подтичквайте след хер ви хитлер...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални
Всеки пошляк и еснаф, телесно и духовно лоясал, паразитирайки като част от света, наричан от самия него „развит“, у̀мре да изкара некак си, че точно определени теми „не са актуални“. Кои теми са актуални, бе нещастник? За това, че „нямало да е Корнелия“ ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил

енергийно съм независим, засадил съм квито реколти съм могъл, така щото да намаля и семейната зависимост от пазаря на храни...и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални :smokin:

 :way_to_go-1308:
Това е сериозна приказка. Мойте уважения!

Не съм в състояние да проумея, как е възможно при достъпа на информация в днешно време да съществуват хора, които да си въобразяват, че са в състояние да оцелеят сами. Това е светотатствена и много тежка...неспасяема глупост! Егоизъм и дебилизъм в комплект!
Батета,
Тук вали сняг. F#$k!

Xa, Xa,
Прекрасно ми беше ясно как ще се реагира. Не излъгахте мойте очаквания.
I am pleased!

Както ми е ясно, че Европа каквато я познавате е капут, така ми е ясно,  че има смисъл в истинските неща които всеки може да направи (всеки ден). СЕГА.
Европа е капут, не защото си крадяха маски и облекла (това е само симптом), а защото се печата като за световно, лидерите са боклуци (изпълняващи чужда, задокеанска воля), северната граби южна и източна...
Те така те.
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война. Не е и била. Същото се отнася и за Първата Световна Война. Друг е въпросът ако някой в този форум  е руснак и дядо му е умрял двадесет и пет годишен на фронта или баба му е гладувала в Ленинград. Той би имал лични сметки за уреждане. Не би трябвало да му е все едно...
По никакъв начин не мога да се възторгна от 9 май и че някой бил победил. В крайна сметка, победителят се отказа от постиженията си, живееше и живее до ден днешен по-зле от победения. Къде съм аз в това?

А, да! Да не забравя, какъв победител е България?


« Последна редакция: Май 09, 2020, 16:48:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Батета,
Тук вали сняг. F#$k!

Xa, Xa,
Прекрасно ми беше ясно как ще се реагира. Не излъгахте мойте очаквания.
I am pleased!

Както ми е ясно, че Европа каквато я познавате е капут, така ми е ясно,  че има смисъл в истинските неща които всеки може да направи (всеки ден). СЕГА.
Европа е капут, не защото си крадяха маски и облекла (това е само симптом), а защото се печата като за световно, лидерите са боклуци (изпълняващи чужда воля), северната граби южна и източна...
Те така те.
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война. Не е и била. Същото се отнася и за Първата Световна Война. Друг е въпросът ако някой в този форум  е руснак и дядо му е умрял двадесет и пет годишен на фронта или баба му е гладувала в Ленинград.
По никакъв начин не мога да се възторгна от 9 май и че някой бил победил. В крайна сметка, победителят се отказа от постиженията си, и живееше и живее до ден днешен по-зле от победения. Къде съм аз това?

 :way_to_go-1308:


AnonimusBG

  • Гост

енергийно съм независим, засадил съм квито реколти съм могъл, така щото да намаля и семейната зависимост от пазаря на храни...и съм се заредил с пуканки да гледам как се късат рубашки и как се чешат езици по теми, които отдавна не са актуални :smokin:

 :way_to_go-1308:
Това е сериозна приказка. Мойте уважения!

Не съм в състояние да проумея, как е възможно при достъпа на информация в днешно време да съществуват хора, които да си въобразяват, че са в състояние да оцелеят сами. Това е светотатствена и много тежка...неспасяема глупост! Егоизъм и дебилизъм в комплект!
Батета,
Тук вали сняг. F#$k!

Xa, Xa,
Прекрасно ми беше ясно как ще се реагира. Не излъгахте мойте очаквания.
I am pleased!

Както ми е ясно, че Европа каквато я познавате е капут, така ми е ясно,  че има смисъл в истинските неща които всеки може да направи (всеки ден).
Европа е капут, не защото си крадяха маски и облекла (това е само симптом), а защото се печата като за световно, лидерите са боклуци (изпълняващи чужда воля), северната граби южна и източна...
Те така те.
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война. Не е и била. Същото се отнася и за Първата Световна Война. Друг е въпросът ако някой в този форум  е руснак и дядо му е умрял двадесет и пет годишен на фронта или баба му е гладувала в Ленинград.
По никакъв начин не мога да се възторгна от 9 май и че някой бил победил. В крайна сметка, победителят се отказа от постиженията си, и живееше и живее до ден днешен по-зле от победения. Къде съм аз това?

Ъхъ
Смятай си кинтите.
Няма лошо.
Не се възторгвай.
Никой не си мисли, че си способен на това.
Не ми се влиза в дискусия кой, как , защо и как.
Абе карай я в Долината щом си там.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Подмята за мен, не за теб.

не подмятам за никого. дадох пример с германия като най-голямата икономика в европа.

иначе сички добре знаем, че професионалната реализация в наши дни не е непременно заслужената за личните умения и качества. хората се реализират както по-добре, така и по-зле спрямо други хора със същите умения. донякъде си е лотария.

мързеше ме да пиша, но това, което исках да кажа, е, че присъединяването към ес беше полезно за някои и вредно за други. поради което няма как всички да възприемат ес по един и същи начин (дори и да изключим всякакви останали фактори), абсурдно е.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Браво на генералисимус Лукашенко!
Лукашенко - президент!

----------------
заб. предполагам Франция ще скъса дипломатически отношения с Беларус, т.к. генералисимус Лукашенко изрично не посочи Франция като съюзник...

Доколкото знам, Беларус не си раздаде активите на олигарси. Затова имат мойте адмирации.
Държавата била лош стопанин? Ха, ха...
Не съм чул беларуски милиардери да купуват футболни отбори в GB. Нали?
Или не съм разбрал нещо? :D
« Последна редакция: Май 09, 2020, 16:46:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
"Ъхъ
Смятай си кинтите.
Няма лошо.
Не се възторгвай."

Къде споменах кинтите? Във вашите джобове да не би да има само "семки и бомбонки"?
Или "вековната злоба на роба" говори тук?

Само ви написах, че навън е 21 век и някой неща трябва да се оставят на историята. Доколкото не е изкривена.

??
Изкривена е ключовата дума.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
скийте ся, фашистващите

Ясно е, че това не е ваша победа и се гърчите до състояние да предизвикате състрадание у нормалните хора.

Питате България какъв победител е?

Царство България, хитлеристкия съюзник, е загубило войната.
Народна Република България се спечелила войната.

Република България явно е загубила войната, съдейки по нечии коментари тук.

И да, вече като виждам как едни и същи цитират цели онанизми
тук само за да си шибнат палчета - първо трия после банвам.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ама пак си ги напляскал едни алтернативно умни...
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война.
моя - не. дядо ми, обаче, е бил радист. всяка година си вадеше ордените.

Quote (selected)
А, да! Да не забравя, какъв победител е България?
да показвам ли снимката с парада на победителите и ген. стойчев? я да я покажа.


крайния вдясно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А и, Бъч и подобни тебе, дето си мислите, че ние ручаме жабите , понеже мноо обичаш роднините, а не точно Родината. Доктор проф. Сивчев ми е роднина/ако ви е възможно не се ползвайте от куп  глупости, писани  в нета за квото и да било от хора, които никога и нищо общо не са имали с него/,представи си...и не само той :nuts:

Чарът и същността на професионалиста винаги са се  криели в това, че никога не се е поставял в услуга на търгаши и обикновени глупаци
« Последна редакция: Май 09, 2020, 18:21:14 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно.
Продължаваш да дрънкаш глупости. Армията, иначе казано І-ВА БЪЛГАРСКА е трябвало да съдържа само люде, които не са били окупационни войски!!! Не е било трудно да се набере материал и даже откъде - достатъчно е да видиш, къде и какво са правели фашистите. Абе що ми дрънкаш глупости, когато още от гимназията съм се съсредоточила на тази тема? И по този точно повод знам всичко за каквато и да било уфсъ по тази територия. Никога ли не ти е минавало през ума, че внукът може да тръгне много упорито по следите на дядото си? И що си въобразяваш, че процесът е тръгнал от днес? Щото моят тръгна още през 1982-ро лето! Направи ми впечатление тогава, кои и кога са били воините. Тогава съм била  пети клас и повечето от отвратителните коментари на баба ми ме амбицираха. Както се оказа в последствие - с пълно право. Да видя днес, същите дето тя ви ненавиждаше в цЕлата ви прелеС :smokin:

Виж кво! Ако имаш портрети на предци си ги носи гордо! Ако нямаш такива, не оправдавай плужеците...аз знам, че всеки иска да живее. Въпросът е в цената. Това също го разбирам, но никога няма да ти позволя да ми навираш мижитурките за орден и пример за подражание. Може и орден, де...."за мишкуване". Тези, пред чиито портрети се кръстите лицемерно също не биха ви разбрали - защото да те са дали главите си, а единственото дето вие давате е достойнството, дето никога не сте имали....
« Последна редакция: Май 09, 2020, 19:08:58 от Асол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Американската ви мечта не е моя - тва е глупост и измама. Кукичка за идиоти :smokin:
Странно... Американската мечта е да може да работиш, да можеш да разгърнеш способностите си и да си осигуриш финансов просперитет чрез постиженията си. В американската мечта влиза също благотворителността, помощта за тези, които не могат поради болест или нещастие да работят като теб, помощ за децата, които дават надежда, че мозъчният им капацитет заслужава развитие. В американската мечта влиза грижата за околната среда в най-непосредствения й смисъл - в съседния до нас щат бедните фермери от район, който най-близко може да бъде сравнен със Смолянски окръг, със зъби и нокти си отбиха щата от фракинга. Не се продадоха, стискаха зъби, коваха старите дъски по старите сеновали, караха старите си, някои довоенни, трактори, но не продадоха земята и водата на онези с доларовите знаци в очите. Американската мечта е и в "Гроздовете на гнева", когато погребеш дядо си до пътната канавка, да сложиш буркан с бележка, че това не е убийство.
Изобщо, американската мечта е комплексно нещо, за чието разбиране трябва много работа. Иначе се получава "Не съм чел тоя Пастернак, но го осъждам!"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно.
Продължаваш да дрънкаш глупости. Армията, иначе казано І-ВА БЪЛГАРСКА е трябвало да съдържа само люде, които не са били окупационни войски!!! Не е било трудно да се набере материал и даже откъде - достатъчно е да видиш, къде и какво са правели фашистите. Абе що ми дрънкаш глупости, когато още от гимназията съм се съсредоточила на тази тема?
Може би е въпрос на прекалено съсредоточаване, но това за людете, които не са били окупационни войски просто не е вярно. Не само ти имаш баби и дядовци!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно.
Продължаваш да дрънкаш глупости. Армията, иначе казано І-ВА БЪЛГАРСКА е трябвало да съдържа само люде, които не са били окупационни войски!!! Не е било трудно да се набере материал и даже откъде - достатъчно е да видиш, къде и какво са правели фашистите. Абе що ми дрънкаш глупости, когато още от гимназията съм се съсредоточила на тази тема?
Може би е въпрос на прекалено съсредоточаване, но това за людете, които не са били окупационни войски просто не е вярно. Не само ти имаш баби и дядовци!

Убедена съм, че не само аз имам баби и дядовци, но ако много държиш на темата, може да стане доста неприятно, щото нали няма да ми обясняваш, как дедо ти е вардил у сръбско и оцапал си кунките със сръбска кръв и после е пойдьол по Юръпа. Аре да не се надценяваш толкова много- става ли? Съвсем сериозна съм! Повече от много бих казала, че съм сериозна! Съветвам те да не продължаваш задълбаване у темата, мноо е грозна....щото аз мога да продължа по нея и ганьвското самочувстие ще ойде по далече от петите. Не ме предизвиквай, темата е помен, а не мерене на нищожество!
« Последна редакция: Май 09, 2020, 19:25:45 от Асол »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
както казах, фашагите яко се гърчат и се чудят каква гнусотия да изпльокат само и само да предизвикат скандалче....

преврат викаш, че и чак си го болднал? нищо, то така по-боли, собствените ви офицери, дето ви докараха на власт чрез преврат пак чрез преврат ви и махнаха....

боли?

не моа ти съчуствам.

Честит празник на победителите


а оня май си докара второ предупреждение

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно.
Продължаваш да дрънкаш глупости. Армията, иначе казано І-ВА БЪЛГАРСКА е трябвало да съдържа само люде, които не са били окупационни войски!!! Не е било трудно да се набере материал и даже откъде - достатъчно е да видиш, къде и какво са правели фашистите. Абе що ми дрънкаш глупости, когато още от гимназията съм се съсредоточила на тази тема?
Може би е въпрос на прекалено съсредоточаване, но това за людете, които не са били окупационни войски просто не е вярно. Не само ти имаш баби и дядовци!

Убедена съм, че не само аз имам баби и дядовци, но ако много държиш на темата, може да стане доста неприятно, щото нали няма да ми обясняваш, как дедо ти е вардил у сръбско и оцапал си кунките със сръбска кръв и после е пойдьол по Юръпа. Аре да не се надценяваш толкова много- става ли? Съвсем сериозна съм! Повече от много бих казала, че съм сериозна! Съветвам те да не продължаваш задълбаване у темата, мноо е грозна....

не знам дали сте чели тоз матрял днес - https://segabg.com/category-observer/hvalihme-hitler-posle-komunistite-sega-zapada

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно.
Продължаваш да дрънкаш глупости. Армията, иначе казано І-ВА БЪЛГАРСКА е трябвало да съдържа само люде, които не са били окупационни войски!!! Не е било трудно да се набере материал и даже откъде - достатъчно е да видиш, къде и какво са правели фашистите. Абе що ми дрънкаш глупости, когато още от гимназията съм се съсредоточила на тази тема?
Може би е въпрос на прекалено съсредоточаване, но това за людете, които не са били окупационни войски просто не е вярно. Не само ти имаш баби и дядовци!

Убедена съм, че не само аз имам баби и дядовци, но ако много държиш на темата, може да стане доста неприятно, щото нали няма да ми обясняваш, как дедо ти е вардил у сръбско и оцапал си кунките със сръбска кръв и после е пойдьол по Юръпа. Аре да не се надценяваш толкова много- става ли? Съвсем сериозна съм! Повече от много бих казала, че съм сериозна! Съветвам те да не продължаваш задълбаване у темата, мноо е грозна....

не знам дали сте чели тоз матрял днес - https://segabg.com/category-observer/hvalihme-hitler-posle-komunistite-sega-zapada

Прочетох го. Човекът съвсем откровено си признава, че никога не е бил всред сериозен бой и даже дава отправка, към артилеристите, например. От тях е моят дядо! Между другото от  тези, които дедото смята за врели в бульона, не е останал нито един доживел неговите 100 години. Господ здраве да му дава...на дедото 100 годишник! :smokin:

Дедото, аре да не казвам, че лъже, но не знае доста неща...и това е нормално. Първо, щото много му личи и второ, щото ако не беше така, никога нямаше да го трупнат по веСниците. Сепак газетката е прояила некакво приличие, като изрично е подчертала, че е възможно и да има други мнения.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 19:32:57 от Асол »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Брат на дядо ми, убит 1945 година в унгарско брои ли се или не?

Ай сиктир, пак нещо загубихте елементарно човешко отношение към темата...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Да видя днес, същите дето тя ви ненавиждаше в цЕлата ви прелеС"
Аз ви обичам всичките. И тези на които дядовците са били на фронта. И другите.
Само ви писах да не гледате само назад. Че вече сте се спънали невъзвратимо. Вижте кой ви определя съдбата! Един бивш слуга на бандити. бай Х.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
67, става ли да не воюваш с мен за глупости, мноо съществени по твое моментно мнение? Не ми говори за принципи, ако ти е възможно, щото имам представа  от такива и тутакси мога да те метна на тепиха. Въздържам се по обективни причини, по които би следвало да се въздържаш и ти! Намери си други противници в опит да бъдеш обективна, аз няма да ти позволя да леополдиш за моя сметка! Надявам се ,че се разбрахме, а аз винаги държа на думата си!

Сардж, дядо ми е артилерист роден 1915 година - почина 1994 година. Изкарал е доста от втората фаза, ранен при Драва Соболч - щеше да е мъртъв, ако един руснак не се е метнал върху него. Години наред не мога да разбера кой е този човек за да ида и да падна на колене пред семейството му. Заради това - падам на колене пред Русия! Така че - долу капите и не се занимавайте с неща, от които могат да ви фръкнат зелките! Всеки подобен ваш опит буди повече от тигъра в мен! Уважавай последния факт и следвай инстинкта си за самосъхранение!
« Последна редакция: Май 09, 2020, 20:00:09 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Спомнете си Швейк! Там един безработен учител беше затворен с нашият герой, защото не искал да стреля по безработни учители от отсрещната страна. Трудно ще ме убедите, че някоя война е моя. Трудно ще убедите и синът ми, макар че е завършил USMA.
Не съм бил свидетел на последната световна война, но сегашните задължително ще са между "империалистическите хиени". F$#k them all!
 
« Последна редакция: Май 09, 2020, 20:25:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Спомнете си Швейк! Там един безработен учител беше затворен с нашият герой, защото не искал да стреля по безработни учители от отсрещната страна. Трудно ще ме убедите, че някоя война е моя.

Ъхъ
Само където ако не бяха шумкарите и участието ни в последната фаза на войната границата ни с Гърция щеше да е на 18 км. от Станимака.
Чети за Парижските мирни договори 1946-1947 г.
Иначе пацифизма (твоя, моя война) е много удобно прикритие за безхаберието и конформизма.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Убедена съм, че не само аз имам баби и дядовци, но ако много държиш на темата, може да стане доста неприятно, щото нали няма да ми обясняваш, как дедо ти е вардил у сръбско и оцапал си кунките със сръбска кръв и после е пойдьол по Юръпа. Аре да не се надценяваш толкова много- става ли? Съвсем сериозна съм! Повече от много бих казала, че съм сериозна! Съветвам те да не продължаваш задълбаване у темата, мноо е грозна....щото аз мога да продължа по нея и ганьвското самочувстие ще ойде по далече от петите. Не ме предизвиквай, темата е помен, а не мерене на нищожество!
Значи, дядо ми е бил и в Гръцко, и в Сръбско, и в Унгарско - и никога не си е цапал ръцете с ничия кръв. Темата е грозна, но ще бъдеш учудена, че и в грозните времена някои са успели да останат хора. Докато и сред победителите е имало такива, които не са успели, а са останали мародери в най-различен ранг.
Аз не те съветвам по въпроса дали да се изявяваш като истина в последна инстанция по всички въпроси от кръвната група до кръвната вражда - това си е твое лично дело. Аз в рода нищожества нямам, просто така се е случило, нито е моя заслуга, нито е нечия вина. Може да не са били Данко до Данко, но са били прилични хора. Затова всякакви благонравни припадъци ми идват в повече. Лично на мен.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Спомнете си Швейк! Там един безработен учител беше затворен с нашият герой, защото не искал да стреля по безработни учители от отсрещната страна. Трудно ще ме убедите, че някоя война е моя.

Ъхъ
Само където ако не бяха шумкарите и участието ни в последната фаза на войната границата ни с Гърция щеше да е на 18 км. от Станимака.
Чети за Парижските мирни договори 1946-1947 г.
Иначе пацифизма (твоя, моя война) е много удобно прикритие за безхаберието и конформизма.
Ako остров Тасос и Беломорска Тракия я бяхме запазили, щяхте ли да сте happy? Бай Х с джипката щеше да обикаля и беломорието. Да ви имам и патриотизма.
Колкото Филов и Борис бяха вредни за България толкова са били и шумкарите. Платени доста от тях със съветско злато.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 20:39:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Ех, Бай Добри Терпешев защо изтегли българската армия от беломорието? :D
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Спомнете си Швейк! Там един безработен учител беше затворен с нашият герой, защото не искал да стреля по безработни учители от отсрещната страна. Трудно ще ме убедите, че някоя война е моя.

Ъхъ
Само където ако не бяха шумкарите и участието ни в последната фаза на войната границата ни с Гърция щеше да е на 18 км. от Станимака.
Чети за Парижските мирни договори 1946-1947 г.
Иначе пацифизма (твоя, моя война) е много удобно прикритие за безхаберието и конформизма.
Ako остров Тасос и Беломорска Тракия я бяхме запазили, щяхте ли да сте happy? Бай Х с джипката щеше да обикаля и беломорието. Да ви имам и патриотизма.
Колкото Филов и Борис бяха вредни за България толкова са били и шумкарите. Платени доста от тях със съветско злато.

Ъхъ
А кои не са вредни тогава, а са полезни?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Темата е грозна, но ще бъдеш учудена, че и в грозните времена някои са успели да останат хора.

Така е. Мога да напиша романи за безметежното съществуване на титовите партизани под родна окупация/дядото на мъжа ми - маке, "окупатор" с аплодисменти от СРФЮ, но не уаствал във втората фаза/ . И как са си пили в кръчмата и как са ги предупреждавали за акции. Ноооо, при формирането на първа българска настъпателна е  имало доста изисквания и между другото нЕкои от нарушенията са наказвали при военни условия. Щото, драга, ич не е било приятно при Прищина, например, да имаш набег от фашистки самолети и като мине руският "чистач" след това, да види пред цЕлата българска войска, как един обикновен свързочник е ориентирал фашагите. Грозно, а? Никога не си позволявай да обобщаваш! Предупредих те, че грозотията е повече от потриотарството....а аз не съм чела кретенски блогове, а съм се ровила в архиви! тВА СА ДОКУМЕНТИ И ДОКАЗАТЕЛСТВА, ИНАЧЕ КАЗАНО

п. п. Моят дядо никога не е бил окупант. Другият е бил един от малкото, дето не са пили шампанско, га сме се съюзили с поредните "победители" , после малко е попострадал след 50-та, но нещата са влезли в правилното русло. Най-важното е, че никой и никога в моите родове няма да намери и най-малката причина да оправдае фашисти /или съглашателите им БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПРИЧИНИТЕ! Дори и говеда, като наследника на Йото Кръстев, ака Иван Кръстев - свинята винаги си остава СВИНЯ, дори и да се сменят подавачите на копанята й!
« Последна редакция: Май 09, 2020, 20:57:22 от Асол »

AnonimusBG

  • Гост
Какъв Тасос и какво Беломорие те гони?
Въпросът е бил за сегашните граници.
Слава Богу че мамалигарите също са били на грешната страна.
Иначе Добрич щеше да си е още Базарджик.
Но като гражданин на света това не те брига.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
буч,

престани с простотиите, ако обичаш. няма превратаджии. има единствената и легитимна към момента власт. борис3, дето бидейки изключително строг и справедлив, е решил да одялка партиите и конституцията и да забрани партиите. ако беше внимавал в училище по история, може би щеше да си ги спомниш тези фактове. или може би не.

никой не се стреми да те убеждава в нищо. напротив, ти си този, който се опитва да натрапва на останалите своя изключително тесногръд и ограничен point of view. недей. почти всички тук знаят поне колкото теб по обсъжданите теми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Не се опитвам да наложа мнение на бивши комуняки (ползвали се от привилегии), после станаха капиталисти. Не ми дреме. Времето не е ваше!
Дядовците ви са се сражавали, а други ползваха привилегии. Оня ком, соц никой не го защити. Видяха се най-лошите черти на българите. Такава разсипия и крадене нямаше никъде по източна Европа. Та затова така - два милиона са навън. И са патриоти, разбира се. От Германия.
Аз също съм патриот. От East Coast-a. :D

Онци, легитимна власт с Кимон за лице, нали? Кой ли е гласувал за него тогава?
« Последна редакция: Май 09, 2020, 21:44:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Никога не си позволявай да обобщаваш! Предупредих те, че грозотията е повече от потриотарството....а аз не съм чела кретенски блогове, а съм се ровила в архиви! тВА СА ДОКУМЕНТИ И ДОКАЗАТЕЛСТВА, ИНАЧЕ КАЗАНО
Ровенето в архиви е полезно занятие. Но понякога е полезно и да се слушат тези, които в архивите не са попаднали.
Значи, частни случаи.

Момъкът бил женен за германка, която дошла невръстно девойче в България като гувернантка, залюбили се и така. Жена-домакиня, едва излязла от свежата моминска възраст - и вече в лагер, щото нали, германка. Това след 9 септември.

А иначе същият момък преди това, от работна подбалканска жилка, от онези махали, дето сътворили българското икономическо чудо след Освобождението, спретнал фабричка в Македонско. И не само спретнал, ами успял да издейства в гладните години дажби хранителни продукти за работниците, защото фабричката снабдявала фронта. Зимата е кофти период за партизанстване в Македония, щото то там и лятото не е хубав. Та та от есен до пролет част от неговите работници кротко си работят и получават ранъ, а лятото, позакрепнали, отиват на бурбъ. И тъй едно от летата, вече в края на окупацията, той пътува сам с колата, която са му дали като на снабдител. Насред пустинен път го спира партизански патрул, колата е немска, той се прекръства и си казва, дотук беше! От патрула изскача момък и казва, никой да не пипа газдата! Иначе какво ще ядем зимъска?! А ти, чичо ***, ако те срещнат от нашите, дай им таз посула, да не те пипат!
Не, Асол, това го няма в архивите и документите! Разказа ми го дъщеря му, и имам основания да вярвам, поради архивни записи.

Друг частен случай. Деверът на моя кръстник е разстрелян в нощта, в която съм се родила аз. Вероятно телеграмата за моето раждане и известието за разстрела са се срещнали на вратата на софийската къща. Защо е разстрелян - за шпионаж, включително в полза на България. Архивите няма да ти помогнат - правилните хора не успяват да ги намерят при тараша в дома им и затова не е било възможно да се ровиш в тях.
 
Дали грозотията е била в повече? Не зная, вероятно е така. Само дето не е била едностранчива.

Quote (selected)
п. п. Моят дядо никога не е бил окупант. Другият е бил един от малкото, дето не са пили шампанско, га сме се съюзили с поредните "победители" , после малко е попострадал след 50-та, но нещата са влезли в правилното русло. Най-важното е, че никой и никога в моите родове няма да намери и най-малката причина да оправдае фашисти /или съглашателите им БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПРИЧИНИТЕ! Дори и говеда, като наследника на Йото Кръстев, ака Иван Кръстев - свинята винаги си остава СВИНЯ, дори и да се сменят подавачите на копанята й!
Абе в твоите родове никой никога ли не е ходил войник по онези времена? Или щастливо са се разминали със задължителната военна служба? Щото ако да е бил ходил преди 1944-та - все е бил от "окупантите", независимо на териториите или не! Не може половината армия да е от окупанти, а другата половина от бели гълъби! Дали са били съгласни или несъгласни с държавната политика? То и голяма част от германците не са били съгласни с държавната си политика и изпращането им на фронта, но другата опция е била разстрел или лагери в най-късметлийския случай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
айде пак. а бе престани бе. направо си гнусно арогантен - хем няма хабер, хем поучава. вземи се откажи от тизи стил
Времето не е ваше!

ти не знаеш и няма как да знаеш чие е времето. спри с малоумните съвети, които никой не ти е искал.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Ти самият ми даваш съвети, а не приемаш. Как така?

Бях написал по ком-цоца на бюрото си: Дай и вземи вървят ръка за ръка!
Времето не е и на седесариата, но те не го знаят. Времето е на младите, които не се интерисуват от провалите и успехите на Сталин.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 21:51:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Сардж, дядо ми е артилерист роден 1915 година - почина 1994 година. Изкарал е доста от втората фаза, ранен при Драва Соболч - щеше да е мъртъв, ако един руснак не се е метнал върху него. Години наред не мога да разбера кой е този човек за да ида и да падна на колене пред семейството му. Заради това - падам на колене пред Русия! Така че - долу капите и не се занимавайте с неща, от които могат да ви фръкнат зелките! Всеки подобен ваш опит буди повече от тигъра в мен! Уважавай последния факт и следвай инстинкта си за самосъхранение!

са, гледам 67 ти е отговорила подобаващо, ма да допълня и аз - нямам проблем с ничий дядо, светла им памет на всички загинали във войните. ти падаш на колене пред русия, друг си има друга емоционална връзка с тая страна и т.н., ма не го превръщайте едва ли не в престъпление срещу човечеството, ако некой не споделя екзалтацията ви.

и по-внимателно с изрази като "фашистчета".

относно войниците - отиват там, където ги прати командването. дезертьорството по време на война се е наказва със смърт. нито окупационните войски в югославия и гърция са отишли там по свое желание, нито пък сражавалите се в унгария и в австрия (изключваме доброволците, повечето са били мобилизирани).

толкова от мен за днес.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но понякога е полезно и да се слушат тези, които в архивите не са попаднали.
Значи, частни случаи.

Частни случаи имам в изобилие за какво ли не. Но, дяволът е в детайлите. Щото приказки от 1001 нощ може да си разказваме до безкрай, но доказателствата са си доказателства..щото, колкото и да те е страх - въпросът е дали ти стиска или дали можеш да си докажеш думите/в моя живот изрядно съм следвала точно тази точка!/!? А на някои им е стискало, дори и когато са се разделяли с главите си...а разни други са си разказвали лакърдии по пазаря, а в днешно време по блогове
« Последна редакция: Май 09, 2020, 21:52:19 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ти самият ми даваш съвети, а не приемаш. Как така?

ми така. аз ти давам съвет персонално. ти поучаваш всички, се едно си пастор на амвона на единствено правилната църква. ако моя съвет не ти харесва, представи си аз как одобрявам простотиите на илитерат, който хал хабер си няма, обаче поучава.

или ти ще почнеш да твърдиш, че знаеш кога е суспендирана конституцията, кога са били забранени партиите, при положение че ръсиш кретенизми за избори през 44?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Писах че геройте на деветосептемврийския преврат пращат българска войска на фронта. Да се плати за престъпленията на Борис и Филов. Едното е вредно, както и второто.
Не ви харесва? I don't care.
Нямам нищо общо с това. Неутралитета винаги е печеливша политика.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 21:57:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"