Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 19, 2024, 07:15:27

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1067693 пъти)

0 Потребители и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5220 -: Март 26, 2021, 17:33:23 »
Butch, очевидно, че не говорим за миналата година. Р.Петк., когото дълбоко не уважавам, говори за починали след двойна ваксинация, няма как да говори за миналата година.
Нали уг след ваксиниране няма починали, ако има тук-там, редно е да се аутопсират.

Всъщност става дума за ваксиниране на  хора в обиталище, подлежащо според евро нормите на последващо закриване. Да, хората имат психични проблеми, но за гербавата и общоевропейската атлантическа пасмина  е в рамките на нормалното да им закрие болниците/изолаторите/обиталищата и да ги пусне абцелютно безгрижно наоколо. Колко от тях ще оцелеят, и колко сблъсъци ще има - тва изобщо не е гербава и евроатлантическа  грижа

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5221 -: Март 26, 2021, 17:38:36 »
А, ся ти погледнах датите, демек не от последната, а от предната събота  те е загазила мечката!
Прехвърлил си!
Ми те младежите така го карат.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5222 -: Март 26, 2021, 17:40:30 »
Компаниите производители на ваксини трябва да си плащат за тези изследвания за "реакции" след ваксинация. Иначе излиза, че си правят безплатно тестване на продукта. Никаква отговорност.
Иначе излиза?!? Как да го разбирам това? Че то е ясно, че си правят безплатно тестване на продукта. Имаш ли аргументи да ме обориш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5223 -: Март 26, 2021, 17:42:20 »
Асол, тук е свободен форум. Ако на Джиджи и харесват НОЩници, римски катакомби или розови пеньоарчета, тя има право да го рече. Ако ти не си съгласна с нейните пристрастия, можеш да ги игнорираш, да ги обориш ВЕЖЛИВО, да сложиш Джиджи на игнор.
Джиджи, мисля, че би могла да приемеш фразата за посмяването с хвалбите за майчина реакция към ненужно причинените мъки на едно дете, нищо лично. И също да загърбиш Асол, ако не харесваш стила й.
Надявам се това да е изяснило на страните по спора техните възможности.
Затова изпращам предидущата размяна на мнения в кошчето, можете да я посетите там.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 17:52:20 от Ной »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5224 -: Март 26, 2021, 17:43:57 »
Гръцки студент се ваксинира у нас с "АстраЗенека" и почина дни по-късно. Тромбоза.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5225 -: Март 26, 2021, 17:49:54 »
Quote (selected)
Никаква отговорност.
Чакайте сега!
Вие май сте избягали от час при ваксинирането, а?
Ааааа!!!
Че те нали изискваха при ваксиниране да подпишеш декларация, че не се търси отговорност от производителя, кво, вече махнаха ли ги?
Че кога, ако са?
Ти Бъч разбираш ли, че искат да ни еb@t с нъше съгласие и напълно законно?
И не само искат.
Правят го.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5226 -: Март 26, 2021, 17:50:46 »
Компаниите производители на ваксини трябва да си плащат за тези изследвания за "реакции" след ваксинация. Иначе излиза, че си правят безплатно тестване на продукта. Никаква отговорност.
Иначе излиза?!? Как да го разбирам това? Че то е ясно, че си правят безплатно тестване на продукта. Имаш ли аргументи да ме обориш?
Не. Не знам защо да го правя. Просто Биг фармата трябва да си плаща. Не може само "деньги вперед" и после да не се интерисува от резултата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23948
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5227 -: Март 26, 2021, 17:54:05 »
Quote (selected)
Никаква отговорност.
Чакайте сега!
Вие май сте избягали от час при ваксинирането, а?
Ааааа!!!
Че те нали изискваха при ваксиниране да подпишеш декларация, че не се търси отговорност от производителя, кво, вече махнаха ли ги?
Че кога, ако са?
Ти Бъч разбираш ли, че искат да ни еb@t с нъше съгласие и напълно законно?
И не само искат.
Правят го.
Бе то и това толкова го правят, вадят го голем, па мек.
Ваксинация има, ваксини няма, като гледам където има залежават и мераклиите са повече в блесналите очи на ваксинаторите не пред пунктовете. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8130
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5228 -: Март 26, 2021, 18:04:12 »
Писах го, но пак ще го повторя. Какво "тестване", на ваксини. Какъв последващ контрол
От случая в дома за пациенти с проблеми излиза ча "ефективността" на физер е около нула %. Наравно се заразяват и ваксинирани и неваксинирани.
На база на приетите в болница поредната дъфка на доктори и производители. 2 ваксинирани и 5 неваксинирани излиза че "ефективността" по този показател- по леко протичне на боледуването е под изискуемите 70%. И в двата случая гейропската агенция по лекрствата би трябвало да им отнеме резрешението за използване.
Точка :smokin:
« Последна редакция: Март 26, 2021, 18:06:13 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5229 -: Март 26, 2021, 18:05:03 »
https://www.youtube.com/watch?v=TyNvZWK-90M
От 18-тата минута нататък:
1. В Event 201 се е обсъждал въпросътза информационното затъмнение на скептиците.
2. Застрахователите не изплащат застраховка живот при смърт след експирементална ваксина.
3. Изследването на коронавирусите е започнало в 1939 г.
4. 1969 г публикуван обзор на биооръжията и сред тях са били коронавирусите. Коронавидире биологически агент е юридически класифициран като потенциално биологично оръжие.
5. Съобщават се двама-трима основни научни играчи за разпространяване на паниката.
6. На 21.01.2021 китайски доктор заяняна пред журналист, че те не са успели да изолират вируса на ковид. Има награда 225 000 евро награда за който изолира вируса, но още никой не я е взел.
7. Други учени по света пишат, че нямат изолиран вирус, а само компютърен модел какъв би могъл да бъде.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5230 -: Март 26, 2021, 18:05:44 »
Quote (selected)
Никаква отговорност.
Чакайте сега!
Вие май сте избягали от час при ваксинирането, а?
Ааааа!!!
Че те нали изискваха при ваксиниране да подпишеш декларация, че не се търси отговорност от производителя, кво, вече махнаха ли ги?
Че кога, ако са?
Ти Бъч разбираш ли, че искат да ни еb@t с нъше съгласие и напълно законно?
И не само искат.
Правят го.
Не точно. Тук жена ми се ваксинира с "Модерна". Подписала е някаква декларация за "информирано съгласие". Имало е в декларацията кой да търсиш отговорен ако те увредят. Последното не сме го "пробвали".
Дано не се наложи. Синът ми е убеден, че трябва да се ваксинира и пътува 40 минути в друго каунти и лъже, че е шофьор на "Uber". Защото иска да пътува в чужбина, а още е млад и не му е дошъл реда.
Аз мисля все още. Имам някакви съмнения, дали помагат.
Никого не задължават да се ваксинирате. "Само" ви ограничават правата. Да пътувате, например.
Вече сте разбрали, че няма "Herd Immunity". Идват нови щамове. Няма магическа пръчка с която да ви се обещава, че ще живеете вечно. Въртят се огромни пари в Биг Фарма. Всеки трябва да прецени ползите и евентуалните вреди от ваксинацията. Няма такъв който да ви каже. Е, може да намерите, но той ще е финансово мотивиран или просто некомпетентен.

Да не забравя: Няма лекарство без странични ефекти. Не знам как е с ваксините. От 100 милиона ваксинирани има няколко починали, на които явно не са правили изследвания от какво точно са умрели. Някой казват, томбози. Но хора си умират от тромбози и без Ковид, нали?
« Последна редакция: Март 26, 2021, 18:15:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3009
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5231 -: Март 26, 2021, 18:09:43 »
И не само го правят, а искат им да им платим за това.
Многократно, щото се чакат ъпдейти, мутации, флейвъри и много нови чудеса (за оцелелите, де).

От устата на благородния антропофил:
https://www.theguardian.com/technology/2017/feb/18/bill-gates-warns-tens-of-millions-could-be-killed-by-bio-terrorism
*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8130
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5232 -: Март 26, 2021, 18:14:09 »
Ф Щатите не знам колка ще им помогне, тва с хартишката. Като гледам каво се случва с BASF, не им завиждам на Бионтек.
В англея, затова пренасочват към здравния им фанд. Да е за сметка не на гешефтарите, а на другите потребители.
Не че ко са си надфурлили боя с ваксините, нема да "гръмне" и здравния фонд.
 
А по принцип краткосрочните увреждания не са рискови. Те даже могат се моделират.
Виж средно и дългосрочните са друга бира. Тези от вида автоимуннеи реакции. онко усложнения и подобни.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 18:19:07 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5233 -: Март 26, 2021, 18:19:05 »
За аутопсиите.
Тук им правят на всички починали.
Включително и от ковида.
За да се откажеш трябва специално да пишеш отказ.
http://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_121895/459c12ec6a258aea2ec5ed9496da3c78b9388d99/
Според мен е логично.
Иначе медицинската статистика ще е нещо като гадаене на боб.
Не зная това може да е някакъв атавизъм от СССР.
Доколкото разбирам от Бъч в белите(не зная може ли още да се пише така) държави не е така.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5234 -: Март 26, 2021, 18:20:13 »
Бъч, ваксините не са одобрени. Какво повече да ти напиша?
НЕ СА ОДОБРЕНИ.
Не можеш да ги сравняваш с одобрени лекарства.
От 100 милиона ваксинирани ДОСЕГА има стотици хиляди странични ефекти, но основното е какво ще се случи занапред. Това е все едно на 10 май 1981 да си ял марули и да си марширувал на манифестация и после да кажеш на 10 май - И кво, нищо ми няма. Много елементарни разсъждения имаш.
Нали се сещаш, че ако някой иска да изтрови милиони, няма да направи бързодействаща отрова. Защо хем не са одобрени ваксините, хем правителствата припират хората да се ваксинират. Тия правителства и фармацефтични какви отговорности ще носят след половин или две години?
Кого ще търси жена ти отговорност, ако нещо ѝ се случи? Би ли прочел декларацията да препишеш кой е отговорният? И не ми казвай, че тя няма копие от декларацията, която е подписала.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8130
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5235 -: Март 26, 2021, 18:21:44 »
Анонимъс.
стана ли масово достъпна ковивак или поне епивак да одим до Севастопол.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5236 -: Март 26, 2021, 18:37:33 »
Ковивакът го пускат след няколко дни, но за масовост едва ли може да се говори засега.
Доколкото слушам по радиото в колата ще е за по-възрастните и въобще за хората с по-слаб имунитет.
При спутника има случаи на температурене 1-2 дни.
Доколкото разбирам спутникът ще е основната ваксина, а с епивак и ковивак ще боцкат по-капризните.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5237 -: Март 26, 2021, 18:37:43 »
Бъч, ваксините не са одобрени. Какво повече да ти напиша?
НЕ СА ОДОБРЕНИ.
Не можеш да ги сравняваш с одобрени лекарства.
От 100 милиона ваксинирани ДОСЕГА има стотици хиляди странични ефекти, но основното е какво ще се случи занапред. Това е все едно на 10 май 1981 да си ял марули и да си марширувал на манифестация и после да кажеш на 10 май - И кво, нищо ми няма. Много елементарни разсъждения имаш.
Нали се сещаш, че ако някой иска да изтрови милиони, няма да направи бързодействаща отрова. Защо хем не са одобрени ваксините, хем правителствата припират хората да се ваксинират. Тия правителства и фармацефтични какви отговорности ще носят след половин или две години?
Никой не ви препира. Никой! Ваксините имат "emergency permit". Не съм адвокат да търся разликата нежду "emergency permit" & "approved". Ти знаеш ли я?

За марулите. На 27 или 28 април 1986 си слушах "Свободна Европа"- разбрах за някакъв радиоктивен облак над Европа. На следващият ден отидох до Халите в Стара Загора и накупих вода и консерви в сериозно количество. Имаше също един дядо който яко пазаруваше и си казах: "Ето кой слуша "вражески радиостанции"". :b0201:
Това е информирано съгласие! :smokin: Още по информиран щях да съм ако си бях търсил и намерил йодни таблетки. За семейството.
Това имам предвид, че всеки решава за себе си. Не може да чакате на някакъв Бай Х.. да ви каже.
Кой иска да чака да умре едно, например 4% от популацията в повече за година и така 5 години за "approved" от FDA или европейска агенция?
Това което искам да ви кажа: Внимателно с антиваксърските внушения! И аз съм антиваксър. С последното си рискувам животеца, който ми е останал. Като се ваксинирам, ще престана да съм антиваксър. От това което чувам само тази от J & J прилича на ваксина. За китайски или руски не твърдя нищо.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 18:50:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5238 -: Март 26, 2021, 18:41:33 »
На моята страна всичко е ясно, Ной!
Мноо не обичам да ме заплашват...не само джиджитата...те на този етап са базобидни, но никога не е рано да  си ги свалям от контрол! Може да се нарече и професионала обремененост. Ще се съглася...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5239 -: Март 26, 2021, 18:48:50 »

6. На 21.01.2021 китайски доктор заяняна пред журналист, че те не са успели да изолират вируса на ковид. Има награда 225 000 евро награда за който изолира вируса, но още никой не я е взел.
7. Други учени по света пишат, че нямат изолиран вирус, а само компютърен модел какъв би могъл да бъде.

Хм, а откъде се е взел тогава секвенираният геном на вируса?! Който между другото е потвърден над 650 000 пъти?
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5240 -: Март 26, 2021, 19:01:26 »
Quote (selected)
НЕ СА ОДОБРЕНИ.
Кайли, не прекаляваш ли малко?
Кой е оторизиран да ги одобрява - посочи го, след това - дай, моля линк към сайта му, че да ни светне и на нас тази твоя конструкция "не са одобрени" ,ама не ти да ни го внушаваш, а както се изисква при нормалното общуване - линк, че и на нас да ни се отворят очите!
Може ли, Кайли?
Щото в същото време текат разни спорове, че и националните оторизационни органи могат сами, без тези на ЛГБТ...пардон, ЕС да ги одобряват - глей споровете за Спутник V.
И щото говорим по горе за отговорности - ето я декларацията.
Приложение към т. 8
Информирано съгласие за извършване на ваксинация срещу COVID-19

І. Долуподписаният ……………………………………………………….,
(трите имена)
ЕГН: ………………………., лична карта № ……………….., издадена на ………….. от ………………………
Адрес:……………………………………………………………………………………….…………………………………………………………………………………….
В лично качество или в качеството си на родител/настойник или попечител на лицето (ненужното се зачертава):
•   …………………………………………………………………………………..
(трите имена на лицето)
Заявявам че:
1.   съм запознат с ползите от ваксината срещу COVID-19 …………………………… (вписва се търговското име на ваксината), рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
2.   уведомен съм, че при възникване на нежелани реакции след ваксинация следва да съобщя за появата им по всяко време на медицински специалисти или на Изпълнителната агенция по лекарствата чрез попълване на електронен формуляр за съобщаване на нежелани лекарствени реакции от немедицински лица, достъпен на следния линк: https://www.bda.bg/bg/формуляр-за-съобщаване-на-нежелани-лекарствени-реакции-от-немедицински-лица.
3.   съм съгласен да ми бъде/да бъде (ненужното се зачертава) приложена ваксина срещу COVID-19 ………… (вписва се търговското име на ваксината).

дата: ……………                                                  1. ………………………….
гр. ………………               (подпис на лицето)
                          2. ……………….....................
(име и подпис на лекаря)
https://www.google.com/search?q=%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D1%81+%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8&rlz=1C1JZAP_enBG880BG880&oq=%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D1%81+%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8&aqs=chrome..69i57j0i333.14757j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Писа ли ли са ви "хората" че сте запознати с разни възможни изгъзици?
Подписали ли сте се?
Мъ не сте разбирали ,щото и не сте длъжни, какво значи това?
Ми да се ЕВгз!
Тва ви казва тази декларация!
Е какво искате повече и от кого?
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:03:50 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5241 -: Март 26, 2021, 19:05:39 »

Никой не ви препира. Никой! Ваксините имат "emergency permit". Не съм адвокат да търся разликата нежду "emergency permit" & "approved". Ти знаеш ли я?

Надявам се правиш разлика между антиваксър и човек, който не иска да се ваксинира с неодобрена ваксина? Щото ако не правиш разлища за това, е безмислено да говорим за всичко останало.
Препират ни, освен ако не дефиниращ препиране пистолет в челото. На думи не препират, на дело препират.
Разрешение по спешност означава всеки се ваксинира на свой риск и никой не е отговорен после за нищо.


Не разбрах жена ти има ли копие от подписаната декларация, или не?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5242 -: Март 26, 2021, 19:09:53 »
Quote (selected)
НЕ СА ОДОБРЕНИ.
Кайли, не прекаляваш ли малко?
Кой е оторизиран да ги одобрява - посочи го, след това - дай, моля линк към сайта му, че да ни светне и на нас тази твоя конструкция "не са одобрени" ,ама не ти да ни го внушаваш, а както се изисква при нормалното общуване - линк, че и на нас да ни се отворят очите!
Може ли, Кайли?
Примерно, това достатъчно ли ти е, че на ЕМА не ми се търси.
https://www.fda.gov/media/144414/download?fbclid=IwAR3GEI79Zp5kr7v7eYClc7iYLalLAUZ7XcPgKQWTWyKAEQWT5dMaxOFZpYc
Ето какво пише вътре сега ще преброя и колко пъти и ще напиша всеки един от тях
1. There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to
prevent COVID-19.
2. The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is an unapproved vaccine that may prevent
COVID-19. There is no FDA-approved vaccine to prevent COVID-19.
3. The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is an unapproved vaccine.
4. Currently, there is no approved alternative vaccine available for prevention of COVID-19.
5. The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine has not undergone the same type of review as
an FDA-approved or cleared product
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5243 -: Март 26, 2021, 19:16:07 »

Не разбрах жена ти има ли копие от подписаната декларация, или не?
Ей сега я питах. Не е разписвала нищо. Отметнали са я в списък. Дали са ѝ едно картонче за отбелязване, че е направена първа ваксинация. Което евентуално ще послужи пред "съответните власти" - самолетни компании например...
Това е.
Извинявам се, че ви обърках.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7553
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5244 -: Март 26, 2021, 19:16:51 »
Цитат на: Butch
аутопсия се прави само ако има съмнения за насилствена смърт

Не е вярно. Прави се, ако не е ясна причината за смъртта.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5245 -: Март 26, 2021, 19:18:19 »
Quote (selected)
За марулите. На 27 или 28 април 1986 си слушах "Свободна Европа"- разбрах за някакъв радиоктивен облак над Европа. На следващият ден отидох до Халите в Стара Загора и накупих вода и консерви в сериозно количество. Имаше също един дядо който яко пазаруваше и си казах: "Ето кой слуша "вражески радиостанции""

Аз пък въпреки че чух всичко това на 30.04.1986 бях на хава и през нощта срещу 01.05 половината Пловдив с едно маце го минахме пеша под дъжда без чадър.
Живи и здрави сме и аз и тя и децата ни.
P.S. Имам предвид нейните отделно и моите отделно са живи и здрави.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 20:14:54 от AnonimusBG »

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5246 -: Март 26, 2021, 19:21:29 »
Quote (selected)
НЕ СА ОДОБРЕНИ.
Кайли, не прекаляваш ли малко?
Кой е оторизиран да ги одобрява - посочи го, след това - дай, моля линк към сайта му, че да ни светне и на нас тази твоя конструкция "не са одобрени" ,ама не ти да ни го внушаваш, а както се изисква при нормалното общуване - линк, че и на нас да ни се отворят очите!
Може ли, Кайли?
Щото в същото време текат разни спорове, че и националните оторизационни органи могат сами, без тези на ЛГБТ...пардон, ЕС да ги одобряват - глей споровете за Спутник V.
И щото говорим по горе за отговорности - ето я декларацията.
Приложение към т. 8
Информирано съгласие за извършване на ваксинация срещу COVID-19

І. Долуподписаният ……………………………………………………….,
(трите имена)
ЕГН: ………………………., лична карта № ……………….., издадена на ………….. от ………………………
Адрес:……………………………………………………………………………………….…………………………………………………………………………………….
В лично качество или в качеството си на родител/настойник или попечител на лицето (ненужното се зачертава):
•   …………………………………………………………………………………..
(трите имена на лицето)
Заявявам че:
1.   съм запознат с ползите от ваксината срещу COVID-19 …………………………… (вписва се търговското име на ваксината), рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
2.   уведомен съм, че при възникване на нежелани реакции след ваксинация следва да съобщя за появата им по всяко време на медицински специалисти или на Изпълнителната агенция по лекарствата чрез попълване на електронен формуляр за съобщаване на нежелани лекарствени реакции от немедицински лица, достъпен на следния линк: https://www.bda.bg/bg/формуляр-за-съобщаване-на-нежелани-лекарствени-реакции-от-немедицински-лица.
3.   съм съгласен да ми бъде/да бъде (ненужното се зачертава) приложена ваксина срещу COVID-19 ………… (вписва се търговското име на ваксината).

дата: ……………                                                  1. ………………………….
гр. ………………               (подпис на лицето)
                          2. ……………….....................
(име и подпис на лекаря)
https://www.google.com/search?q=%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D1%81+%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8&rlz=1C1JZAP_enBG880BG880&oq=%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D1%81+%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8&aqs=chrome..69i57j0i333.14757j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Писа ли ли са ви "хората" че сте запознати с разни възможни изгъзици?
Подписали ли сте се?
Мъ не сте разбирали ,щото и не сте длъжни, какво значи това?
Ми да се ЕВгз!
Тва ви казва тази декларация!
Е какво искате повече и от кого?

Аз подобен текст съм подписвала, когато раждах със секцио - целта ми беше живот за детето. Наистина ли си мислиш, че не мога да чета вниателно декларации и да оценявам последствията?
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:24:17 от Aсол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5247 -: Март 26, 2021, 19:22:35 »
Quote (selected)
Заявявам че:
1.   съм запознат с ползите от ваксината срещу COVID-19 …………………………… (вписва се търговското име на ваксината), рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;

Интересна работа, учените не са запознати с нежеланите странични реакции, турчинът от Бионтех заявява, че ще събират и изследват нежеланите странични реакции до 2023, подписалият такава декларация ги знае?

Освен тая декларация, дават ли листовка за тия нежелани реакции,

че ако се появи някоя друга, да се знае, че сме се запознали с нежеланите на листовката, ама новата е отговорност на производителя, държавата или филанкишията?
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:36:01 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5248 -: Март 26, 2021, 19:23:32 »

Не разбрах жена ти има ли копие от подписаната декларация, или не?
Ей сега я питах. Не е разписвала нищо. Отметнали са я в списък. Дали са ѝ едно картонче за отбелязване, че е направена първа ваксинация. Което евентуално ще послужи пред "съответните власти" - самолетни компании например...
Това е.
Извинявам се, че ви обърках.
Т.е. ако не дай Боже нещо ѝ се случи, няма кого да държите отговорен?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23948
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5249 -: Март 26, 2021, 19:30:05 »
Бях в казармата, на полево занятие около село Ягода.
Бяха ни забравили за седмица, по някое време по радиото изпратиха заповед от Добри Джуров.
Да не се ядат пресни зеленчуци, череши и ягоди - точно беше време за ранните.
Аз на череши съм се наял като хлапе та съм ги и намразил, ама бяхме до няколко декара ягодови насаждения...
Ми живи сме, условно.
Здрави пак така.
Деца, че и внуци ( ма много се кефя като пресен дЕдо ).
Мантрата за заразяването на България няма нищо общо с действителността.
Поради спецификите на земното търкало и движението му, основните въздушни потоци са от екватора към полюсите под формата на дъга.
Основният чернобилски облак заминава на северсеверозапад - много далеч от нас.
То затова и първи изреваха швеците, не немците.
При нас са достигнали периферни потоци, повече след като са обиколили земята.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:32:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7553
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5250 -: Март 26, 2021, 19:33:40 »
Цитат на: kаily
Интересна работа, учените не са запознати с нежеланите странични реакции, турчинът от Бионтех ... още ги търси ..., подписалият такава декларация ги знае?

Освен тая декларация, дават ли листовка за тия нежелани реакции,

че ако се появи някоя друга, да се знае, че сме се запознали с нежеланите на листовката, ама новата е отговорност на производителя, държавата или филанкишията?

 :t0301:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5251 -: Март 26, 2021, 19:34:06 »
Quote (selected)
За марулите. На 27 или 28 април 1986 си слушах "Свободна Европа"- разбрах за някакъв радиоктивен облак над Европа. На следващият ден отидох до Халите в Стара Загора и накупих вода и консерви в сериозно количество. Имаше също един дядо който яко пазаруваше и си казах: "Ето кой слуша "вражески радиостанции""

Аз пък въпреки че чух всичко това на 30.04.1986 бях на хава и през нощта срещу 01.05 половината Пловдив с едно маце го минахме пеша под дъжда без чадър.
Живи и здрави сме и аз и тя и децата ни.
Облакът над България е минал нощта първи срещу втори. take it easy! Изпреварили сте го. :b0201:
Тези които пишат, че са яли марули на първи и са "умрели", не са информирани. Облакът първо завърта над Северна Европа, и после се връща на юг.
Буратино ме е изпреварил.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5252 -: Март 26, 2021, 19:34:57 »
Quote (selected)
Примерно, това достатъчно ли ти е, че на ЕМА не ми се търси.
https://www.fda.gov/media/144414/download?fbclid=IwAR3GEI79Zp5kr7v7eYClc7iYLalLAUZ7XcPgKQWTWyKAEQWT5dMaxOFZpYc

Кайле, не мога да ти схвана патоса. Естествено е, FDA да одбележи, че ваксините не са формално одобрени, щото...не са. Щото за нема и ена година половин милион хамериканци дадоха фира, щото идваха избори, щото оранжевият искаше да покаже некъф резултат, щото обективно Щатите се нуждаеха од неква надежда, щото така.

Което не праи ваксините негодни, напротиф, колкото повече хора се ваксинират, толкова повече данни се с трупат за ползата/за страничните ефекти од тях. До тоа момент нема данни, вредата да надхвърля ползата. Напротиф.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5253 -: Март 26, 2021, 19:35:28 »
За Европа не ми се търси, както отбелязах по-горе, щото тоя линк го взех наготово, само проверих оригинален ли е.
Който има желание, да търси.
Обаче имам транскрипт на едно много интересно интервю, линк съм пускала тук. Жената е професионалист и казва това -
The first point is that the BioNTech vaccine that is currently already being used is not highly purified, it contains contaminants of certain components. This is in the EMA’s Open Assessment Report, the Agency that has granted the authorisation to this vaccine. The EMA has written this report, and covers this point.

Basically the EMA Committee’s report has two main sections: one is about Good Manufacturing Practice, GMP, i.e. all the production processes, purification, how good the quality is and the monitoring mechanisms. And the second section is the preclinical study.
In the first section on the GMP they have done very good work ....
But their approach to the second section concerning side effects was in stark contrast to that.

We know that normally vaccine development takes a very long time. It’s not just the clinical phase: with this vaccine, it’s set at three times two and a half years, i.e., three phases of 2.5 years each plus the evaluation phase, which makes 7 ½ years in total. And then one shouldn’t forget that the production optimisation is also important, at least a year would surely be needed for that. That hasn’t taken place at all.

и т.н., четете си ужасяващото интервю сами, това, което се казва, обаче, е -
VSK: Yes, that’s exactly how I see it. They have a deadline of the end of July of this year for these investigations, and then the decision will be made as to whether the vaccine receives final authorisation or not; it only has a temporary authorisation at the moment from what I understand. The problem is that all these analysis techniques, protocols, all these commitments they have to make, it’s all running parallel to the vaccines actually being administered – that’s what’s so disastrous.
Dr. H: At the same time the EU Commission in the person of its President has given clear instructions to have most adults vaccinated by July

С две думи, има много пропуски в производството на ваксината с абсолютно неясни последици, ваксините са ЗАМЪРСЕНИ, ЕМА е дала срок за отстраняването им до края на юли 2021, а в същото време се настоява да се ваксинират колкото се може повече хора точно до края на юли 2021.
Това е линка
http://enformtk.u-aizu.ac.jp/howard/gcep_dr_vanessa_schmidt_krueger/?fbclid=IwAR1we4j8kJ3fwyLajLkvvqsx2KVKtBp82Y44Y8QtOU70qYbQ_ZsylPYDDNk
Търсете EMA’s Open Assessment Report за бионтех ваксината.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:40:18 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5254 -: Март 26, 2021, 19:36:47 »
Quote (selected)
Аз подобен текст съм подписвала, когато раждах със секцио - целта ми беше живот за детето. Наистина ли си мислиш, че не мога да чета вниателно декларации и да оценявам последствията?
Съжалявам, но не те разбрах!
Бъди снизходителна ,мола, се пак наскоро съм го прекарвал упражнението, може пък да ми се е отразило.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5255 -: Март 26, 2021, 19:38:48 »
Quote (selected)
Примерно, това достатъчно ли ти е, че на ЕМА не ми се търси.
https://www.fda.gov/media/144414/download?fbclid=IwAR3GEI79Zp5kr7v7eYClc7iYLalLAUZ7XcPgKQWTWyKAEQWT5dMaxOFZpYc

Кайле, не мога да ти схвана патоса. Естествено е, FDA да одбележи, че ваксините не са формално одобрени, щото...не са.
Казвам, че не са одобрени, питат ме за линк, че не са одобрени, давам линк. Кое не разбра?
Който иска да се боцка с неодобрени ваксини, да се боцка, който не знае, че не са одобрени, нека знае и да си преценява.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5256 -: Март 26, 2021, 19:40:37 »
Quote (selected)
Примерно, това достатъчно ли ти е, че на ЕМА не ми се търси.
https://www.fda.gov/media/144414/download?fbclid=IwAR3GEI79Zp5kr7v7eYClc7iYLalLAUZ7XcPgKQWTWyKAEQWT5dMaxOFZpYc

Кайле, не мога да ти схвана патоса. Естествено е, FDA да одбележи, че ваксините не са формално одобрени, щото...не са. Щото за нема и ена година половин милион хамериканци дадоха фира, щото идваха избори, щото оранжевият искаше да покаже некъф резултат, щото обективно Щатите се нуждаеха од неква надежда, щото така.

Което не праи ваксините негодни, напротиф, колкото повече хора се ваксинират, толкова повече данни се с трупат за ползата/за страничните ефекти од тях. До тоа момент нема данни, вредата да надхвърля ползата. Напротиф.

Нема лошо.  Всеки си решава сам за себе си. Аз възнамерявам да се лиша и от вредата, и от ползата. Животът ще покаже кой бил крив, кой прав....

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5257 -: Март 26, 2021, 19:40:44 »
Цитат на: Butch
аутопсия се прави само ако има съмнения за насилствена смърт

Не е вярно. Прави се, ако не е ясна причината за смъртта.
Аз не знам какво е вярно за всяка една страна. Знам, че тук за всичко се плаща. На роднините на починали не се представя сметка за аутопсия. Болницата не плаща.  Което означава, че ако т.н. "coroner" реши, ще прати тялото за аутопсия. Ще плаща каунтито.

coroner:
 a usually elected public officer who is typically not required to have specific medical qualifications and whose principal duty is to inquire by an inquest into the cause of any death which there is reason to suppose is not due to natural causes
Ясно става, че ако си умрял от естествена смърт, няма да отиде трупа за аутопсия.
Това в USA.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5258 -: Март 26, 2021, 19:46:38 »
Кайле, туй дето си ми го подала - не го броя душа, пръво, щот съм зле с английския и разликата м/у FACT SHEET и
 FACT SHIT"  малко ми се губи, еле пък при произношението и фтору, какво общо има описанието на продукта с разрешението му за ползване от оторизирания за тва орган.

Ф интерес на истината, ноо набързо му фърлих поглед и може да съм пропуснал нейде из документа да са го упоменали това.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5259 -: Март 26, 2021, 19:51:04 »

6. На 21.01.2021 китайски доктор заяняна пред журналист, че те не са успели да изолират вируса на ковид. Има награда 225 000 евро награда за който изолира вируса, но още никой не я е взел.
7. Други учени по света пишат, че нямат изолиран вирус, а само компютърен модел какъв би могъл да бъде.

Хм, а откъде се е взел тогава секвенираният геном на вируса?! Който между другото е потвърден над 650 000 пъти?
Не знам, опитах се да дам няколко сламки от интервюто, не знам каква е разликата между изолиран вирус и секвениран геном на същия вирус и дали едното е равно на другото. Бързо гуглене ме доведе до това, ама повече няма да задълбавам:

WHAT WAS CLAIMED
The Covid-19 virus has not been isolated as per Koch’s postulates, and this means PCR tests do not work.
OUR VERDICT
This is untrue. Covid-19 has been isolated many times. It does not need to adhere to Koch’s postulates as it is a virus, and Koch’s rules have been widely disregarded now. Covid-19 PCR tests are generally very accurate.
https://fullfact.org/health/Covid-isolated-virus/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5260 -: Март 26, 2021, 19:51:30 »
Quote (selected)
Аз подобен текст съм подписвала, когато раждах със секцио - целта ми беше живот за детето. Наистина ли си мислиш, че не мога да чета вниателно декларации и да оценявам последствията?
Съжалявам, но не те разбрах!
Бъди снизходителна ,мола, се пак наскоро съм го прекарвал упражнението, може пък да ми се е отразило.

Когато раждаш секцио, де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко. Друга е темата с какъв точно екип аз лично си имах работа и за какви професионалисти ставаше дума. За съжаление вече всичко стана стока, а доверието  най- важното нещо почти го нема.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 19:53:40 от Aсол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5261 -: Март 26, 2021, 19:56:46 »
Кайле, туй дето си ми го подала - не го броя душа, пръво, щот съм зле с английския и разликата м/у FACT SHEET и
 FACT SHIT"  малко ми се губи, еле пък при произношението и фтору, какво общо има описанието на продукта с разрешението му за ползване от оторизирания за тва орган.

Ф интерес на истината, ноо набързо му фърлих поглед и може да съм пропуснал нейде из документа да са го упоменали това.
Дадох ти два линка - единият е от американската агенция по лекарствата, която дава или не одобрение, на нейната официална страница точно пет пъти на 6 странички е написала, че не е одобрила нито една ваксина.
Вторият е интервю с клетъчен биолог или както и да се превежда на български, която от 20 години работи това и на която това ѝ е професията. Тя казва, че ЕМА, европейската агенция, НЕ Е ОДОБРИЛА Файзер, щото е открила редица пропуски и замърсявания, дала е срок до края на юли да се оправят и тогава ще взима решение дали да одобри или не ваксината.
От това следва, че в момента не я е одобрила, нали?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5262 -: Март 26, 2021, 19:56:51 »
Quote (selected)
Всеки си решава сам за себе си.
Тва - ясно!
Писах го преди някоя седмица, верно с друг израз - секи с глъвътъ си!
И това е нормалното или би трябвало да е това нормалното.
Тук обаче е форум - добър или лош, секи се изхожда, дали компетентно или не, дали емоционално или не - друг въпрос, но нали уж затова го заебахме оня форум /и той-нас, да бъдем обективни, макар и по различни причини/, за да се опитваме да спорим повече обективно, отколкото емоционално?
Разликата между едното и другото са аргументите.
Ся, наясно съм, че без емоции няма сол ф манджата и аз съм пример за тва - се пресолявам, но чать-пать се опитвам да гледам по да съм към фактите, дали успявам - пак друг въпрос.
Мъ искам да чета факти бе хора!
Най добре - изстрадани от съответната персона, но ако няма такива - кво другите са казали, само че тогава - и двете страни, моля?
Твай!
Дет викаше един...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5263 -: Март 26, 2021, 20:00:12 »
де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко. Друга е темата с какъв точно екип аз лично си имах работа и за какви професионалисти ставаше дума. За съжаление вече всичко стана стока, а доверието  най- важното нещо почти го нема.
Т.н "malpractice"* не е отменен тук. Той се измерва с финикийски знаци. Затова докторите плащат огромни застраховки.
Докато доверието е неизмеримо в мерките които знам.

*Malpractice definition is - a dereliction of professional duty or a failure to exercise an ordinary degree of professional skill or learning by one (such as a physician) rendering professional services which results in injury, loss, or damage
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5264 -: Март 26, 2021, 20:01:25 »
Quote (selected)
Когато раждаш секцио, де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко.
Чакай, чакай!
Аз декларацията я постнах тук най вече за Бъч, но и за тези, дето се ожалваха, че ги лъжели.
Е, ся, нали не мога да знам, като си раждала какви си ги подписвала? :t1815:
Така че, реакцията ти ме фърли ф музиката.
NP.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5265 -: Март 26, 2021, 20:10:49 »

Не разбрах жена ти има ли копие от подписаната декларация, или не?
Ей сега я питах. Не е разписвала нищо. Отметнали са я в списък. Дали са ѝ едно картонче за отбелязване, че е направена първа ваксинация. Което евентуално ще послужи пред "съответните власти" - самолетни компании например...
Това е.
Извинявам се, че ви обърках.
Т.е. ако не дай Боже нещо ѝ се случи, няма кого да държите отговорен?
Кой ще държиш отговорен ако хванеш Ковид и се задушиш? Или сърцето не издържи? Няма вечен живот.
Има гладни адвокати които ще съдят фармацията ако се докаже, че е виновна за увреждане. Събират се повече случай и се ходи на съд.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5266 -: Март 26, 2021, 20:13:07 »
Quote (selected)
Дадох ти два линка - единият е от американската агенция по лекарствата, която дава или не одобрение, на нейната официална страница точно пет пъти на 6 странички е написала, че не е одобрила нито една ваксина.
Съгласен Кайле, те - не са!
Мъ аз къде съм ф тази бъркотия ДГЕ /да го WEB@/, уж ф ЛГБТ...уф, ф ЕС и за ЕС се одобряват тези въджии от ЕМА.
Още повече, Бочко /мноо го уважавам като спецялис* тоз човек //прости ми Господи!///рече - квот каже ЕМА - твай!
*Като разгъващ шлангове, маркучи, локуми и др. по маловажни неща.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5267 -: Март 26, 2021, 20:14:08 »
Quote (selected)
Естествено е, FDA да одбележи, че ваксините не са формално одобрени, щото...не са
Причината да не са одобрени е че не са минали масата необходими за това изпитания. Тези изпитания, наред с другото, искат и доста дълго време, което е необходимо включително и за да се преценят последствията. Така че формално одобрение липсва не защото „майсторите“ са подминали съответните канцеларски гишета, а защото не са проведени необходимите за одобряване изпитания.
Quote (selected)
колкото повече хора се ваксинират, толкова повече данни се с трупат за ползата/за страничните ефекти од тях
Точно това означава, че се тестват „ваксини“ над цялото човечество вместо както се прави по принцип. И като казвам тестват, това е в най-добрия случай. Целите може да се окажат и други.
Quote (selected)
До тоа момент нема данни, вредата да надхвърля ползата
Егати критерия! Значи ако от 100 души 50 оцелеят и 50 се споминат ще е добре ли? И какво значи „до тоа момент“? Като при падащия от 10-я етаж, който до 3-я бил все още жив?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5268 -: Март 26, 2021, 20:15:06 »

6. На 21.01.2021 китайски доктор заяняна пред журналист, че те не са успели да изолират вируса на ковид. Има награда 225 000 евро награда за който изолира вируса, но още никой не я е взел.
7. Други учени по света пишат, че нямат изолиран вирус, а само компютърен модел какъв би могъл да бъде.

Хм, а откъде се е взел тогава секвенираният геном на вируса?! Който между другото е потвърден над 650 000 пъти?
Не знам, опитах се да дам няколко сламки от интервюто, не знам каква е разликата между изолиран вирус и секвениран геном на същия вирус и дали едното е равно на другото. Бързо гуглене ме доведе до това, ама повече няма да задълбавам:

WHAT WAS CLAIMED
The Covid-19 virus has not been isolated as per Koch’s postulates, and this means PCR tests do not work.

OUR VERDICT
This is untrue. Covid-19 has been isolated many times. It does not need to adhere to Koch’s postulates as it is a virus, and Koch’s rules have been widely disregarded now. Covid-19 PCR tests are generally very accurate.

https://fullfact.org/health/Covid-isolated-virus/

Ами аз все си мисля, че за да секвенираш геном на нещо, трябва преди това да си го изолирал.

Освен това, даже в твоя цитат се казва, че не е вярно, че вирусът не е изолиран.

Колкото до теста PCR -- той е качествен тест, показва наличие на вирус, но не дава отговор за неговото количество в организма. За определяне на вирусния товар има други тестове. А смея да мисля, че вирусния товар е от голямо значение за протичането и лечението на болестта.

Освен всичко друго -- хвърли един поглед на Review report Corman-Drosten et al. Eurosurveillance 2020. Има интересни неща, макар че не всичко може да се тълкува на 100% еднозначно.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5269 -: Март 26, 2021, 20:15:20 »
Джузепе, толкоз факти ти дадох, че не знам какво повече искаш. Ни една ваксина не е одобрена, даже да са съвършени, едно е да се правят в лаборатория в малки дози, друго е да почне масово производство, за което има толкова много изисквания и регламенти, че трябва поне една година, докато се оправят. Поради масовото производство набързо пробите, които се взимат, са различни и не отговарят на стандартите, замърсени се оказват част от тях. Отделно жената говори за липидни наночастици, което не знам какво значи, ама учените правели опити с тях от 20 години и все не могат да ги докарат дотам ползата от тях да е по-голяма от вредата от токсините им. Оке не са докарани, значи бионтех има липидни частици с токсини, които са толкова вредни, че не са пускани в употреба, нищо че от 20 години учените ги мъчат.
И т.н.
Ако искаш факти от типа искрено и лично, аз мисля, че го минах миналия февруари с малко гърло и температура и с много особено стомашно-чревно разстройство, което не ми се беше случвало никога преди това. Тогава се говореше само за кашлица и като не кашлях, ме отсвириха. Нямам антитела, правих тест преди месец.
Моите се разболяха от британски щам преди месец, тя три дена с ужасен гърлобол и пълна загуба на обоняние и частична на вкус, след което един ден с 37,5, той няколко дена с хрема и отпадналост. Нейна приятелка със силно главоболие няколко дена.


А за Бъч, няма адвокат, който да съди фармацефтична компания за неодобрена ваксина, лично агенцията ви си е измила ръцете, че ваксината е неодобрена, повторено многократно. Така че това прилича да си купиш на пазара домашна ракия с етикет Неодобрена, пиете на ваш риск, да се отровиш от нея и после да съдиш кого за какво?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5270 -: Март 26, 2021, 20:18:05 »
Принце, моля ти се бе човек, ако не ти, разреши на Джижи да изнамери онази иконка с онуй дето рупаше пуканки от неккъф кош.
Тъй липсва тук.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5271 -: Март 26, 2021, 20:25:55 »
Quote (selected)
Джузепе, толкоз факти ти дадох, че не знам какво повече искаш. Ни една ваксина не е одобрена, даже да са съвършени, едно е да се правят в лаборатория в малки дози, друго е да почне масово производство, за което има толкова много изисквания и регламенти, че трябва поне една година, докато се оправят.
Не, не искам нищо повече, ясен ми е пойнта ти, съгласен съм донекъде, щот ЕМА ги е одобрила и без да минават може би необходимите изпитания, уважавам го от човешка гледна точка, но уебнта над плебса се извършва не по морал, а по създадени от съответните власти правила.
Според тях - ваксините са си ОК.
Според мен - са по малкото зло.
Според теб -по голямото.
Някой от нас - последните две, е прав, но ни опъват по нъмбър уан.
Което е и спорът тук.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5272 -: Март 26, 2021, 20:31:30 »



А за Бъч, няма адвокат, който да съди фармацефтична компания за неодобрена ваксина, лично агенцията ви си е измила ръцете, че ваксината е неодобрена, повторено многократно. Така че това прилича да си купиш на пазара домашна ракия с етикет Неодобрена, пиете на ваш риск, да се отровиш от нея и после да съдиш кого за какво?
Последното означава, че не познаваш Америка.  Можеш да съдиш всеки за увреждания. Дори да спечелиш. Дори говермента да съдиш.
Дори да си купиш ракия от пазар (такова нещо няма по принцип. Трябва лиценз) и умреш можеш да го съдиш.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 20:33:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5273 -: Март 26, 2021, 20:35:08 »
За Пфайзер (Date of issue of marketing authorisation valid throughout the European Union 21/12/2020)
Quote (selected)
This medicine received a conditional marketing authorisation. This was granted in the interest of public health because the medicine addresses an unmet medical need and the benefit of immediate availability outweighs the risk from less comprehensive data than normally required.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/comirnaty#authorisation-details-section

Conditional marketing authorisation

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5274 -: Март 26, 2021, 20:41:05 »
Quote (selected)
Когато раждаш секцио, де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко.
Чакай, чакай!
Аз декларацията я постнах тук най вече за Бъч, но и за тези, дето се ожалваха, че ги лъжели.
Е, ся, нали не мога да знам, като си раждала какви си ги подписвала? :t1815:
Така че, реакцията ти ме фърли ф музиката.
NP.
Ама аз знам мноо добре кво съм подписвала, щото задникът ми е бил на пангара/нямаш никаква гаранция, че ще оживеш на следващия ден и го приемаш!/. Така че мноо внимателно с всички фърляни пуканки, ама с ...всички!
всичко, ама всичко

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9743
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5275 -: Март 26, 2021, 20:51:00 »
Освен това, даже в твоя цитат се казва, че не е вярно, че вирусът не е изолиран.
Моят цитат е от факт чекер, демек първата част е квото твърдят антиковидистите, втората част е кво твърди факт чекера.
Та той, естествено, твърди, че не е вярно, щото вирусът е изолиран, нищо че не е по правилата на Кох, които и без това са дискредитирани в последно време.
Като знам, че много неща се дискредитираха в последно време, примерно преди беше болен си, като си болен, сега си болен като си позитивен. Преди това ГМО растенията бяха нещо ужасно и не трябваше да се ядат, сега се оказа, че ГМО не можем да ядем, ама няма страшно да си бием. Та за едни правила на Кох ли ще се тормозя, де ни ги знам, ни ги познавам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5276 -: Март 26, 2021, 20:51:53 »
Когато раждаш секцио, де факто чрез декларацията особождаваш изцяло и болницата  и екипа от почти всекаква отговорност...тва  е накратко. Друга е темата с какъв точно екип аз лично си имах работа и за какви професионалисти ставаше дума. За съжаление вече всичко стана стока, а доверието  най- важното нещо почти го нема.
Това къде тези страшки?  В наше село подписваш декларация, че си уведомена за ВЪЗМОЖНИТЕ усложнения и преценяваш, че ползата е по-голяма от риска. Това го минавах преди месец и малко, така че ми е прясно. Първо докторът, след това анестезиологът ти четат колкото имат време за рисковете, после някой минава да провери дали си съзнателно подписващ елемент преди наркозата. От никаква отговорност никой не се освобождава, а си слагат тенекия на задника, да не рече пациентът след това, накараха ме насила!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5277 -: Март 26, 2021, 21:01:05 »
Принце, моля ти се бе човек, ако не ти, разреши на Джижи да изнамери онази иконка с онуй дето рупаше пуканки от неккъф кош.
Тъй липсва тук.
 :smokin:

:popcorn:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5278 -: Март 26, 2021, 21:01:23 »
Quote (selected)
...че ще оживеш на следващия ден и го приемаш!
Ти сега какво се опитваш - да ме убеждаваш, че моментът на раждане и този на избор на ваксина и/или да се ваксинираш е еднакво натоварващ?
Ми не знам, различно ми се вижда.
Раждания не съм правил, само косвени сведения имам, но се пак дори само тук за ваксините и ваксинирането се дъвчем от толкова време, че гледам даже и оня с ника дет се чете еднакво и в двете посоки може би щеше да вдене какво е за предпочитане.
А освен това идеше реч и за информираното съгласие, което приключва секкви спорове.
Искаш - подписваш, дупчат, и ...квот стане.
Не искаш - също квот стане.
Колкото и да се насилват и двете страни в този спор, засега на част и от едната и от другата е ясно, че нищо не е ясно.
Остава да съдим по неккви статистики. Ми съдим - ама на бългериъна и тва му е ясно - какво означава статистика и стъкмистика.
Да беше преди 20 години, да речеш - не бяхме ги научили още западняците на мурафети, ама то - сега.
Е?

« Последна редакция: Март 26, 2021, 21:07:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5279 -: Март 26, 2021, 21:03:52 »
 :popcorn:
Ееей, благодаря!
Ако я имаше, щях веднага да я използвам при един случай по отгоре и да илюстрирам веднага що е необходима.
Сега ще чакам за друг път, да не разпалвам спорове по остаряла инфо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.