Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 17, 2024, 10:14:22

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1900716 пъти)

0 Потребители и 56 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25080 -: Февруари 27, 2022, 19:55:53 »
Министерство на електронното управление, съвместно с отдел „Киберпрестъпност“ към ГДБОП в МВР са предприели действия за филтриране или преустановяване на трафика от над 45 000 интернет адреса, от които са извършвани опити за зловредна намеса в електронни системи или мрежи, съобщиха от правителствената пресслужба.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gdbop-blokira-45-000-internet-adresa-zaradi-kiberataki :t0135:

да му мислят мрежовите администратори O:-)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25081 -: Февруари 27, 2022, 19:59:33 »
Направо да почваме термоядрена.
Белене я строим 40 години, да се надяваме след толкова години термоядрените да са достъпни като технология.
Променливите са по-вятърничави от Баце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4363
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25082 -: Февруари 27, 2022, 20:12:38 »
А сега де.
Строим спешно нова АЕЦ, Гърция ще купува ток от нея

Изречение, съдържащо понятията "България", "АЕЦ" и "спешно"  може да има само ироничен смисъл
« Последна редакция: Февруари 27, 2022, 20:18:19 от Bacho Кольо »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2205
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25083 -: Февруари 27, 2022, 20:18:33 »
Малко история:
Ген. Теодоси  Даскалов, бивш министър на войната при правителствата на Георги Кьосеиванов и Богдан Филов (племеник на Бачо Киро, участвал като командир на батарея в сраженията при Чаталджа, Лозенград и в боевете за Добруджа) разказва за едно посещение при него на делегация на Българския младежки съюз „Отец Паисий“ през 1941 г. Делегацията се води от главния челник на съюза Светослав Нелчинов:
- Прочетоха ми - каза - едно дълго изложение по добружанския въпрос, смисълът на което беше, че трябвало да искаме и да вземем и Северна Добруджа. Изложението беше едно обвинение срещу правителството.
- Как да вземем Северна Добруджа? - запитал ги Даскалов.
- Да я искате.
- Искаме я, но не я дават.
- Тогава искайте я чрез германците.
- Искахме, но и те не дават повече от това, което получихме.
- Тогава ще се бием - отговорили те.
Като помълчал малко, Даскалов попитал най-смелия:
- Вие, господине, в кой полк служите в запаса?
- Аз не съм служил.
Обърнал се към следващия:
- Вие към кой полк се числите?
- И аз не съм служил.
Обърнал се към третия, и той отговорил:
- Аз също не съм служил.
- Вън! - извикал Даскалов. - Вън! Вие ще се биете! Безсрамници! Негодници! Вън!
И те бърже-бърже излезли.
После, казва Даскалов, чух, че ме критикували, казвали, че съм най-големият пацифист в България.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25084 -: Февруари 27, 2022, 20:20:45 »
Изречение, съдържащо понятията "България", "АЕЦ" и "спешно"  може да има само ироничен смисъл

освен ако другата ключова дума не е "закриване"
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4363
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25085 -: Февруари 27, 2022, 20:31:07 »
Малко история:
Ген. Теодоси  Даскалов, бивш министър на войната при правителствата на Георги Кьосеиванов и Богдан Филов (племеник на Бачо Киро, участвал
.......
- Вън! - извикал Даскалов. - Вън! Вие ще се биете! Безсрамници! Негодници! Вън!
И те бърже-бърже излезли.
Интересна история, само на разбрах как така ген. Теодоси Даскалов е познавал Соломон Паси.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25086 -: Февруари 27, 2022, 20:33:36 »
Монката Паси нямаше да излезе.
Той е по-усъвършенстван модел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9076
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #25087 -: Февруари 28, 2022, 09:12:54 »
Изявление на генерал Стефан Янев:
Quote (selected)
Уважаеми сънародници,

Знаете, че през последната седмица съм обект на целенасочена политическа атака – грозна, несправедлива и подмолна. Твърденията, че съм проводник на нечии външни интереси са абсолютна лъжа. Отправна точка за всяко мое решение и действие е бил само и единствено българският национален интерес – това, което е добро и правилно за родината ни и което ще съхрани държавността в тази особено тежка ситуация, в която се намираме днес. А тя очевидно ще става и още по-тежка. Но в политиката е така. Истината не е много важна. По-важна е интерпретацията, която, ако е добре финансирана, направо подменя истината. Целта на моите „партньори“ и критици е ясна. Целта, разбира се, не е просто да ме дискредитират в персонален план. Задачата е да бъде освободен поста на министъра на отбраната за някой, който е по-, да го кажем така, по-отзивчив при прокарването на конкретни външни интереси при определянето на българския политически дневен ред, включително по отношение на военната сфера и решенията, които се взимат там.

Реализирането на подобен сценарий, според мен, поставя под риск националната ни сигурност. И доколкото не виждам никакъв здрав разум, а само дълбоко обезпокоителна хаотичност и как беше... „тежка неадекватност“, искам да споделя с българските граждани, че това, което се случва, че решенията, които предстои да бъдат взети, не са в интерес на България. Нещо повече – опасни са за страната ни. Опасни са, защото последствията – икономически, финансови и социални, ще се стоварят скоро със страшна сила и тогава със сигурност ще има оставки, но вече не и работещи решения.

Изстрадалата ни Родина не заслужава да бъде жертвана в игрите на големите. И тук даже не е от значение дали причината е, че аматьори се правят на политици или се опитват да капитализират чрез политиката. Българските граждани заслужават да бъдат представлявани адекватно в държавната власт. Авантюристичният и незрял подход е изключително опасен, особено с оглед на военния конфликт в Украйна, неговите измерения и потенциални последствия.

България няма нужда да демонстрира проруска, проамериканска или проевропейска позиция. България трябва и според мен е длъжна да демонстрира позиция в защита на националните си интереси. Длъжна е да защити правата на своите граждани, да гарантира тяхната сигурност и спокойствие, просперитета на българската държава. Всъщност целта е една – да съхраним своята държавност, своята култура и национална идентичност. За истинските българи тези ценности не подлежат на компромис. Когато залогът е България, трябва да сме в състояние да можем да преодолеем различията си и да работим заедно за нейното благополучие. Да можем да се обединим в името на Родината – личности, партии и гражданско общество!

Не очаквайте аз да подам оставка в тази геополитическа ситуация. Отговорностите ми на министър на отбраната не го предполагат. Доколкото оставката ми е въпрос вече единствено на процедура, разчитам на коалиционните „партньори“ и политическата сила, която уж ме подкрепяше, да придвижат нещата по съответния ред. Това ще е демонстрация на волята на парламентарното мнозинство и индикация за политиката, която ще се провежда занапред, подкрепени със съответната ясна, надявам се, аргументация. Ще е добре българските граждани да чуят мотивите, след което ще имат и възможността да проследят какви решения ще се взимат в сферата на отбраната.

Благодаря на всички, които ме подкрепяха до момента и които продължават да ме подкрепят.

Много се радвам, че този Човек и Българин не ни разочарова!!! Намери се наистина един смел и достоен мъж сред безличната маса от американски подлоги!!!

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9076
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #25088 -: Февруари 28, 2022, 09:31:57 »
Съобщението преместих тук.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2205
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25089 -: Февруари 28, 2022, 09:40:53 »
Военните операции “Шок и ужас”, “Пустинна буря” или “Боен чук”, операции ли са или войни? :m1273:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25090 -: Февруари 28, 2022, 13:56:58 »
Нинова ако иска да остане нещо от БСП незабавно трябва да оттегли подкрепата на променливите след поисканата от Петков оставка на Янев.
Нека те да управляват с подкрепата на ГЕРБ или на ДПС. Или и на двете.
Но едва ли ще го направи.
Ще се измъкне с номера че не е тяхна квота.
Жалко. Бях и повярвал по едно време.


Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25091 -: Февруари 28, 2022, 14:07:16 »
БСП има два пътя. Единият оставане в политиката, другия изчезване. На този етап вторият е по-вероятен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11280
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25092 -: Февруари 28, 2022, 14:48:44 »
Да добавя - ако смъкнат Янев и Нинова се напрай на умрела лисица, независимо дали това ще навреди на правителството в сегашния му комичен вид, или не - отивам и ставам член на Възраждане.
Мъ не къф да е, а активен. И гласовит!
п.с. преместих го на място.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25093 -: Февруари 28, 2022, 14:54:07 »
Ще се измъкне с номера че не е тяхна квота.
Направи го:
 "Министърът на отбраната е предложение и представител на правителството на "Продължаваме промяната", той не е от квотата на БСП. Така че е добре да чуем тяхното мнение, да го обсъдим и тогава да решаваме въпроса", коментира още Корнелия Нинова.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11280
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25094 -: Февруари 28, 2022, 15:10:17 »
Quote (selected)
Така че е добре да чуем тяхното мнение, да го обсъдим и тогава да решаваме въпроса", коментира още Корнелия Нинова.
Начи, дали се е измъкнала или не - ше видим!
По принцип, е правилно, щото иначе ше писнат що се месят в договорените квоти.
Но няма да забравим!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25095 -: Февруари 28, 2022, 15:13:14 »
Quote (selected)
Премиерът, когото вече наричат „Просто Киро“, вече е обещал на Столтенберг да построи втори мост на Дунава...
https://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Radev-oshte-li-e-na-snimkata/274350/11/0
Сега попаднах на описаните бисери... Почвам да се чудя, всички ли са клоуни или има и по-сериозни актьори ( не ме разбирайте погрешно - харесвам клоуните, ама в цирка)!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25096 -: Февруари 28, 2022, 16:00:37 »
Перекендето киро трябва се шкартира.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25097 -: Февруари 28, 2022, 16:24:30 »
Министърът го уволняват от Козяк, и не питат Позитано! Па вие си гласувайте за европейско бъдеще за България! Отново!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25098 -: Февруари 28, 2022, 16:59:50 »
Май се канят да съберат каквото е останало в Европа от съветските самолети и да ги разположат на летища в Полша (все пак е натовска страна). Да излитат от там, ама дали и къде ще се приземяват?...
Значи ще останем без никаква собствена авиация, ама "ще ни пазят"?...

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25099 -: Февруари 28, 2022, 17:01:17 »
Така се стигнало до идеята да бъдат изпратени 6 броя МиГ-29 от България и 6 броя СУ-25 от Унгария, защото за тях имат пилоти.
Президентът Румен Радев е изригнал срещу това.
Министърът на отбраната Стефан Янев категорично се е противопоставил на идеята за въвличането на България във войната между Русия и Украйна. И това е ускорило процеса за светкавичното му отстраняване от министреското кресло.
.......
В момента в базата на "Граф Игнатиево" имало брожение сред пилотите, според разкази на военни.

https://epicenter.bg/article/Stefan-Yanev-otkazal-nashi-lettsi-da-badat-izprateni-da-pazyat-nebeto-nad-Ukrayna/275051/2/0

Писах аз разни работи по изборно време, но всички бяха заети да свалят Баце и да ръкопляскат на изгряващите надежди.
Хак да им е сега.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25100 -: Февруари 28, 2022, 17:28:37 »
Значи ще останем без никаква собствена авиация, ама "ще ни пазят"?
Киро току що отрече.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25101 -: Февруари 28, 2022, 17:29:54 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25102 -: Февруари 28, 2022, 17:46:36 »
Кирил Петков: Тодор Тагарев ще е новият министър на отбраната
https://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov--Todor-Tagarev-shte-e-noviyat-ministar-na-otbranata/275065/2/0

А честито.
A la guerre, com a la guerre.
Трябват натовски ястреби.
Не е ясно на кой му трябва войната?
Корнелия да си топли мястото защото повече БСП я помирише парламент, я не.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25103 -: Февруари 28, 2022, 18:29:05 »
Ко прайм с Корнела ся, тя не само Парламент, и БСП няма да мирише.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25104 -: Февруари 28, 2022, 18:32:08 »
Ко прайм с Корнела ся, тя не само Парламент, и БСП няма да мирише.
Продължавам да твърдя че Нинова е най-доброто което БСП е изкарала последните няколко години.
Не че тя става, смятай какво е останалото.
Според мен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25105 -: Февруари 28, 2022, 18:36:21 »
Като чух кой предлагат за министър на отбраната',набрах Уикипедия.
...''Тодор Димитров Тагарев е роден на 18 април 1960 г.''...
...''Завършва Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ в град Пловдив'''...
...''През 1982 г. завършва Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика'''...
Тоя или е много умен или връзкар,''автоматика и телемеханика'' e ''авиационно въоръжение'',което се учи не за 4-ри,а за 5 г.Нещо не ми излиза сметката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25106 -: Февруари 28, 2022, 18:43:06 »
Ко прайм с Корнела ся, тя не само Парламент, и БСП няма да мирише.
Ще видим. ВИж канадския келеш замина в канала.
Да праща депеша до посолството в Бюкурещ да му връщат пашапорта.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25107 -: Февруари 28, 2022, 18:54:18 »
Quote (selected)
България спешно търси алтернатива на руския газ
Кабинетът отпусна милиони за нови запаси от таблетки калиев йодид
...
По думите му се е оказало, че и част от сигналната ни система няма достатъчна възможност да работи. „Не искам да вкарвам паника, не вярвам, че това ще се случи. Хората трябва да са спокойни, но ние като българско правителство трябва да имаме този капацитет да сме готови да имаме нормална сигнална система и таблетки за всички български граждани“, каза премиерът.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-speshno-tursi-alternativa-na-ruskiya-gaz
Имитира Баце при първата вълна на ковида ( която ни прескочи).
Сега вместо магнезий ще пием превантивно калиев йодид.
Другото е същото - мерки, теглилки и тормоз на популацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25108 -: Февруари 28, 2022, 18:58:59 »
Quote (selected)
Бизнесът: Можем да дадем работа на 200 000 бежанци от Украйна
https://www.segabg.com/hot/category-economy/biznesut-mozhem-da-dadem-rabota-na-200-000-bezhanci-ukrayna
Всъщност "бизнеса" може да намери работа на 200 милиарда, ако са бежанци и нямат претенции какво работят  срещу храна и подслон.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25109 -: Февруари 28, 2022, 19:10:34 »
...''През 1982 г. завършва Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика'''...

Тоя или е много умен или връзкар,''автоматика и телемеханика'' e ''авиационно въоръжение'',което се учи не за 4-ри,а за 5 г.Нещо не ми излиза сметката.

Ако приемете, че е тръгнал на 6 години на училище, тогава сметката ви ще излезе.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25110 -: Февруари 28, 2022, 19:14:17 »
Фона изкара 10 дена, направо не е за вярване, давах му 3-4. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25111 -: Февруари 28, 2022, 19:16:58 »
Фона изкара 10 дена, направо не е за вярване, давах му 3-4. :smokin:

лошото е че фона принуди кептън бъди да го  :t2407: и ся бъди не се е появявал сума ти време
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25112 -: Февруари 28, 2022, 19:23:01 »
Quote (selected)
Captain Buddy
Just Member

Ел. поща
Неактивен Неактивен
[Добави потребителя в списъка с приятели]
Изпрати лично съобщение
Покажи участието
Покажи статистики

Последно активен:27 Февруари 2022, 05:24:43
Чете ни, ще се радвам да се върне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25113 -: Февруари 28, 2022, 19:26:31 »
...''През 1982 г. завършва Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика'''...

Тоя или е много умен или връзкар,''автоматика и телемеханика'' e ''авиационно въоръжение'',което се учи не за 4-ри,а за 5 г.Нещо не ми излиза сметката.

Ако приемете, че е тръгнал на 6 години на училище, тогава сметката ви ще излезе.
Няма как,курсантите полагат клетва с приемането във ВУ ,предполага се че са пълнолетни.
« Последна редакция: Февруари 28, 2022, 19:33:58 от Accipiter »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25114 -: Февруари 28, 2022, 19:26:57 »
Даже ми липсва неговото мнение в текущата простотия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25115 -: Февруари 28, 2022, 19:33:25 »
Ко прайм с Корнела ся, тя не само Парламент, и БСП няма да мирише.
квото си правил досега - крепиш си боко и толкоз.

баси. преди изборите клянкат срещу бесепе, след изборите тоже. ми мъдрият български народ си избра да гласува за некви льольовци, дето даже и партия нямат, и по мое мнение трябва в пълнота да се наслади на избора си.

а нинова прави това, което е обещала. нито повече, нито по-малко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25116 -: Февруари 28, 2022, 19:36:40 »
Снощи по-малкото Кире подхвърли кокалче със спешно строителство на АЕЦ, ама друг път.
Посмяхме се, а то било да има какво да предъвква коалиционния партньор БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25117 -: Февруари 28, 2022, 20:19:17 »
...''През 1982 г. завършва Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика'''...

Тоя или е много умен или връзкар,''автоматика и телемеханика'' e ''авиационно въоръжение'',което се учи не за 4-ри,а за 5 г.Нещо не ми излиза сметката.

Ако приемете, че е тръгнал на 6 години на училище, тогава сметката ви ще излезе.

Няма как,курсантите полагат клетва с приемането във ВУ ,предполага се че са пълнолетни.

предполагам по същия начин, по който непълнолетните, влезли в казармата, полагаха клетва.
the lamers club honourable member …

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25118 -: Февруари 28, 2022, 20:41:17 »
...''През 1982 г. завършва Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика'''...

Тоя или е много умен или връзкар,''автоматика и телемеханика'' e ''авиационно въоръжение'',което се учи не за 4-ри,а за 5 г.Нещо не ми излиза сметката.

Ако приемете, че е тръгнал на 6 години на училище, тогава сметката ви ще излезе.

Няма как,курсантите полагат клетва с приемането във ВУ ,предполага се че са пълнолетни.

предполагам по същия начин, по който непълнолетните, влезли в казармата, полагаха клетва.
Не знаех че онова време е имало изключение от закона.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25119 -: Февруари 28, 2022, 21:09:04 »
Напоследък се замислям, при неминуемия Нов Народен Съд, на коя скамейка ще са министрите и депутатите от БСП, а и самата др. Нинова, ако е останала в България.  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25120 -: Февруари 28, 2022, 21:14:17 »
Нали уж Корнела имала топки, или и тя слушка Козяк!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25121 -: Февруари 28, 2022, 21:27:04 »
квото си правил досега - крепиш си боко и толкоз.
Не искам Боко, и никога не съм го искал, но новите ще ни провалят по-зле и от Боко! Впрочем, много от избирателите на Кире ПКП, са бивши симпатизанти на Боко. Един профил са, хвърлят се на врата на всеки предложил да ги оправи, за 800 дни, за 1000 дни, за кой колкото даде...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25122 -: Февруари 28, 2022, 21:36:01 »
Не знаех че онова време е имало изключение от закона.

по тогавашния закон имаше възможност да влезеш като доброволец в казармата преди навършване на пълнолетие.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25123 -: Февруари 28, 2022, 21:42:16 »
Ниновa:
Правителството на Кирил Петков е приело решение, въз основа на което в България ще бъдат разположени чужди НАТО-войски. Този факт досега не бе известен на българското общество.

Тя сякаш не е в това правителство!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25124 -: Февруари 28, 2022, 21:43:21 »
Напоследък се замислям, при неминуемия Нов Народен Съд, на коя скамейка ще са министрите и депутатите от БСП, а и самата др. Нинова, ако е останала в България.  :smokin:
Как къде? На първия чин, до прозореца вляво. Не може да си един от тия превърнали България от пудел в марионетка и да има милост. Но като познавам манталитета ни - и на тия ще им се размине.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25125 -: Февруари 28, 2022, 21:45:19 »
Ми разтуряй седянката, ма!

По-добре да се преместим в "И тия като ония" на AnonimusBG, по-подходящо заглавие е.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25126 -: Февруари 28, 2022, 21:53:47 »
Не знаех че онова време е имало изключение от закона.

по тогавашния закон имаше възможност да влезеш като доброволец в казармата преди навършване на пълнолетие.
Уважаеми ddantgwyn,господина е приет като курсант,а не като доброволец,предполагам,че тогава е имало изисквания за тяхното приемане във ВУ,да приемем че че някой е влязъл в казармата септември,ноември е положил клетва,а роден декември,да непълнолетен е,ама господина е роден през април.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25127 -: Февруари 28, 2022, 22:24:52 »
Не знаех че онова време е имало изключение от закона.

по тогавашния закон имаше възможност да влезеш като доброволец в казармата преди навършване на пълнолетие.
Уважаеми ddantgwyn,господина е приет като курсант,а не като доброволец,предполагам,че тогава е имало изисквания за тяхното приемане във ВУ,да приемем че че някой е влязъл в казармата септември,ноември е положил клетва,а роден декември,да непълнолетен е,ама господина е роден през април.

е, и? какво пречи това? кандидатствал е, приет е, избрал е да учи във военното училище и е положил клетва. толкова.

от този храст няма да изскочи заек, а аз просто ви показвам една възможност сметката, която вие правите, да ви излезе.

от мен по този въпрос толкова. ако искате, намерете закона за всеобщата военна служба от онова време и го прочетете.
the lamers club honourable member …

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25128 -: Февруари 28, 2022, 22:32:11 »
Не знаех че онова време е имало изключение от закона.

по тогавашния закон имаше възможност да влезеш като доброволец в казармата преди навършване на пълнолетие.
Уважаеми ddantgwyn,господина е приет като курсант,а не като доброволец,предполагам,че тогава е имало изисквания за тяхното приемане във ВУ,да приемем че че някой е влязъл в казармата септември,ноември е положил клетва,а роден декември,да непълнолетен е,ама господина е роден през април.

е, и? какво пречи това? кандидатствал е, приет е, избрал е да учи във военното училище и е положил клетва. толкова.

от този храст няма да изскочи заек, а аз просто ви показвам една възможност сметката, която вие правите, да ви излезе.

от мен по този въпрос толкова. ако искате, намерете закона за всеобщата военна служба от онова време и го прочетете.
Заека отдавна е излязъл.
 :well_done-1299:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25129 -: Февруари 28, 2022, 22:35:48 »
Граждане и структуры ЕС, причастные к поставкам ВСУ летальных вооружений и ГСМ, будут нести ответственность за любые последствия таких действий в условиях специальной военной операции — МИД РФ
 
Тва има ли тълкуване, че отговорността ще се носе при военна операция?
Щото места на кея в поморие - йок
« Последна редакция: Февруари 28, 2022, 23:01:18 от 66 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3003
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25130 -: Февруари 28, 2022, 22:54:59 »
Quote (selected)
„Погледнете ја само нашата уцена кон Северна Македонија. Главните аргументи се всушност сосема слични на оние на Путин. Тоа беше држава измислена од Коминтерната, немаше идентитет, всушност таму зборуваа бугарски. Ако се појави под одредени историски околности, тогаш нема реалност – иако ние ја признавме како држава, исто како што Русија ја призна Украина, приближно во исто време. Фала богу што немаме сериозна војска да одиме да ја земеме како што веќе се обидовме“, пишува бугарскиот професор во колумната „Во Русија, но и во Бугарија: Историски комплекси, лаги и фантазии“,“ ....пишува професорот по културна антропологија на универзитетот во Софија Ивајло Дичев во колумна за Дојче веле на бугарски јазик..
https://www.slobodenpecat.mk/prof-dichev-bugarija-ja-ucenuva-s-makedonija-so-argumenti-isti-kako-onie-na-putin-so-ukraina/

Бре как го засукал, бе.
Ма мноо сладка тая леща  :t2015:

В Русия, а и в България: исторически комплекси, лъжи и фантазии

*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25131 -: Март 01, 2022, 10:16:23 »
Quote (selected)
СЕМ спира руски тв канали
Регулаторът се събира днес с тази единствена точка в дневния ред
"Проект на решение за временно ограничаване разпространението на руски програми на територията на България". Това е единствената точка в дневния ред на Съвета за електронни медии, който ще заседава извънредно днес от 14 ч. Вносител на предложението е шефката на регулатора Бетина Жотева, се вижда от публикувания на сайта му дневен ред.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sem-spira-ruski-tv-kanali
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25132 -: Март 01, 2022, 10:21:57 »
Quote (selected)
СЕМ спира руски тв канали
Регулаторът се събира днес с тази единствена точка в дневния ред
"Проект на решение за временно ограничаване разпространението на руски програми на територията на България". Това е единствената точка в дневния ред на Съвета за електронни медии, който ще заседава извънредно днес от 14 ч. Вносител на предложението е шефката на регулатора Бетина Жотева, се вижда от публикувания на сайта му дневен ред.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sem-spira-ruski-tv-kanali
ДЕПМ...
Извинявам се на форумците!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2205
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25133 -: Март 01, 2022, 10:30:24 »
СЕМ спира всички руски канали, които излъчват новинарско и актуално съдържание. Ще бъдат спрени канали като RT, Първи канал, Русия 24, Москва 24 и други, както и всички дъщерни канали.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sem-spira-ruski-tv-kanali
-------------------
Още малко история:
На 24 юни 1941 г. Министерският съвет на Царство България взема решение на евреите да се конфискуват радиоапаратите и домашните телефони.
Интересното е, че това става два дни след сблъсъка на Германия със СССР, а не по-рано, например след влизането във война с франция, Англия и т.н.
Решението е взето под натиск на немците.
 Предполага се, че отчитайки русофилските настроения в България, евреите могат да станат инициатори на антихитлериски и антиправителствени действия.
Причината е: "Между евреите се чувства особено настроение, което те скриват. Очевидно те желаят победата на Русия".
« Последна редакция: Март 01, 2022, 11:07:16 от Zmeja »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25134 -: Март 01, 2022, 11:56:05 »
АФЕРА пита Просто/то/ Киро:

Днес, в 9,30 часа бил ли е в Банкя при Бойко Борисов да иска подкрепа?
А щом АФЕРА пита, това никога не е случайно.
А? Просто Киро?

Afera.bg
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25135 -: Март 01, 2022, 12:08:10 »
Quote (selected)
Военният експерт от "Продължаваме промяната" Тодор Тагарев няма да е новият военен министър. Това научи "Сега" от източници от управляващата коалиция. За позицията ще бъде предложен Драгомир Заков, който е постоянен представител на България в НАТО. За целта той пристигна спешно от Брюксел
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pp-se-otkazva-todor-tagarev-za-voenen-ministur
БА минава на ръчен контрол от НАТО.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25136 -: Март 01, 2022, 12:36:03 »
Quote (selected)
През февруари 2022 г. общият показател на бизнес климата нараства с 1,4 пункта спрямо предходния месец, съобщи Националният статистически институт. Подобрение на показателя се наблюдава в промишлеността, търговията на дребно и сектора на услугите, а в строителството е регистрирано понижение.
...
Бизнес климатът в търговията на дребно се покачва с 1,3 пункта в резултат на подобрените очаквания на търговците на дребно за бизнес състоянието на предприятията през следващите шест месеца.
https://business.dir.bg/ikonomika/biznes-klimatat-se-podobryava-prez-fevruari
Не знам как ги правят тези извод.
Ръст в търговията на дребно даже след инфлационното покачване на цените няма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23943
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25137 -: Март 01, 2022, 13:14:12 »
Не искам да създавам паника, но познати от Варна ми казаха че дизела по бензиностанциите е кът.
Скоро е възможно да има проблеми и с другите горива.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25138 -: Март 01, 2022, 15:12:48 »
АФЕРА пита Просто/то/ Киро:

Днес, в 9,30 часа бил ли е в Банкя при Бойко Борисов да иска подкрепа?
А щом АФЕРА пита, това никога не е случайно.
А? Просто Киро?

Afera.bg
Днешното гласуване е показателно. Киро /простото/ е ходил на килимчето. И с този ще борим мафията?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25139 -: Март 01, 2022, 15:55:46 »
Чувам че и руската водка спрели! Тия са по-зле, от ония!
Да не забравите да гласувате!  ;)