Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 18:16:10

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 559741 пъти)

kаily, Eisblock, Nor1, Accipiter и 141 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9900 -: Юли 09, 2023, 07:30:41 »
Quote (selected)
Положението е безнадеждно
Поредната колосална парламентарна глупост около референдума за еврото за сетен път показва какви тъпаци, невежи, неграмотници и некадърници са в голямата си част нашенските депутати.

Няма да коментирам по същество  кукувичата прежда, в която се оплетоха тия интелектуално нищожни типове. Не съм юрист.

Прост читател съм, но разбрах за  сетен път, че България е оставена в ръцете на елементарни организми, които не могат да облекат в що-годе  приемлива и разбираема форма елементарната си воля да бъдат на власт на всяка цена, пък да става каквото ще.

Положението е безнадеждно.
https://www.lentata.com/polozhenieto-e-beznadezhdno
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9901 -: Юли 09, 2023, 08:34:15 »
Във връзка с гласуването в парламента срещу референдума на "Възраждане" срещу въвеждането на еврото той [Боян Чуков] заяви:
Quote (selected)
"Когато нашите депутати гласуват по такива теми, външен фактор дава команда. Ангажираните с този фактор гласуват автоматично и не подлежат на убеждаване.
Защо всички тези приказки, които се изказаха по повод еврото - колко ще бъде полезно, не се изприказват в скандинавските страни? В Полша?
Виждаме, че там, където не се влиза в еврозоната, са претенциите в Европа за британско влияние. А където се влиза, това е т.нар. германски свят. Проблемът е, че демографската катастрофа и тежкото икономическо състояние на България през последните 30 години са благодарение на агресивната икономическа политика на Германия. Германия видя в Източна Европа свой вътрешен Китай, където ще има вечно бедни хорица и които ще представляват терен за евтина работна ръка, а по-интелигентните ще изтекат към Германия. Всеки си гони стратегическите цели, а ние не и се оказваме в ролята на полезни идиоти".
https://epicenter.bg/article/Boyan-Chukov--Poseshtenieto-na-Zelenski-pokaza-kakav-bardak-e-v-nashata-darzhava/320157/11/0

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9902 -: Юли 09, 2023, 08:40:02 »
Quote (selected)
МОН ще променя матурите заради ниските оценки
80 общини са с оценка под 3.00 по български език, а на шест места всички зрелостници имат двойки
https://www.segabg.com/hot/category-education/mon-shte-promenya-maturite-zaradi-niskite-ocenki
В това имаме вече опит - при раждането на Симеон на учениците им е добавена единица към успеха.
Само трябва да оформим скалата на оценките с горна и долна граница.
Не по-малко от 3 и не повече от 6.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9903 -: Юли 09, 2023, 09:24:47 »
А където се влиза, това е т.нар. германски свят. Проблемът е, че демографската катастрофа и тежкото икономическо състояние на България през последните 30 години са благодарение на агресивната икономическа политика на Германия. Германия видя в Източна Европа свой вътрешен Китай, където ще има вечно бедни хорица и които ще представляват терен за евтина работна ръка, а по-интелигентните ще изтекат към Германия. Всеки си гони стратегическите цели, а ние не и се оказваме в ролята на полезни идиоти".
https://epicenter.bg/article/Boyan-Chukov--Poseshtenieto-na-Zelenski-pokaza-kakav-bardak-e-v-nashata-darzhava/320157/11/0
[/quote]

Змей, преди много години, в предговора на една книга за Варшавското въстание през ВСВ, имаше "втори план" на планът "Барбароса". Та там се обясняваше какъв е замисъла на Хитлер за "Хилядолетния Райх". Накратко - идеята е била, на територията на западна и част от централна Европа да се разселят германци (арийци естествено), около този център да се изгради "санитарен" кордон от държави изпълняващи полицейски функции т.е. да предпазват Центъра от навлеци, а на славянските народи и народите от останалия свят се отрежда ролята на слуги, които ще работят за благото на чистите арийци.
Не мислиш ли, че в момента, точно това става? По-точно ставаше, защото на американците точно това им е най-големия страх - обединяването на германския технологичен гений, с неограничените и евтини руски ресурси, и с почти безплатната работна ръка на славянските народи.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9904 -: Юли 09, 2023, 10:23:08 »
Не мислиш ли, че в момента, точно това става? По-точно ставаше, защото на американците точно това им е най-големия страх - обединяването на германския технологичен гений, с неограничените и евтини руски ресурси, и с почти безплатната работна ръка на славянските народи.
Така е, ама май планът се обърка. Нито германците вече са арийци, нито държавата им суверенна, нито руските ресурси текът на Запад, а напротив на Изток; славяните съвсем заебаха панславянството, а останалата по нашите земи работна ръка може да става за някои неща, но не и за работа. Америка има своите огромни вътрешни проблеми - расови, етнически, социални и се стреми и Европа да ги получи същите.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9906 -: Юли 09, 2023, 17:00:00 »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9907 -: Юли 09, 2023, 17:07:33 »
Паси каза, че Зеленски е украинският Левски
Сопол

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9908 -: Юли 09, 2023, 18:15:40 »
"Паси каза, че Зеленски е украинският Левски"

След такива изказвания, започваш да съжаляваш, че геноссе Шикългрубер, не си довърши работата с тези индивиди - заготовки за сапун!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9909 -: Юли 09, 2023, 18:38:15 »
Duzov,
Не си прав! Този боклукчав човек (нали е силно казано?) е българин по майка. Майчиният му език е български. При еврейте за да приемат за такъв майката е важна. Нормално! Тя е важната. Бащата може да е всеки. Навремето не е имало генетични тестове.
Силата на еврейте е, че се държат заедно по отношение на другите. Иначе и между тях се крадат и мамят. Както при всички народности. Религията здраво ги държи.
Този недомаслен се смята за еврейн - "майната му на православието". Ако имаше далавера да е  последовател на Мохамед  щеше да е мюсулманин.  Може да ни  срам, че е бил външен министър на България. И той като останалите през последните години външни министри служат на друга сила, не на БГ.
Другата важна особеност на еврейте е, че държат много на образованието. Много! Затова са напред, за разлика от българите. Имам някакъв поглед върху американските еврей. Предполагам тези в Израел са същите. Тези в САЩ се смятат за по-важни (по-първа ръка). :))) Може би защото да емигрираш в САЩ е по-трудно отколкото в Израел. За тези които се смятат за такива.

Бъди здрав!
« Последна редакция: Юли 09, 2023, 18:56:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9910 -: Юли 09, 2023, 19:03:57 »
Duzov,
Не си прав! Този боклукчав човек (нали е силно казано?) е българин по майка. Майчиният му език е български. При еврейте за да приемат за такъв майката е важна. Нормално! Тя е важната. Бащата може да е всеки. Навремето не е имало генетични тестове.
Силата на еврейте е, че се държат заедно по отношение на другите. Иначе и между тях се крадат и мамят. Както при всички народности. Религията здраво ги държи.
Този недомаслен се смята за еврейн - "майната му на православието". Ако имаше далавера да е  последовател на Мохамед  щеше да е мюсулманин.  Може да ни  срам, че е бил външен министър на България. И той като останалите през последните години външни министри служат на друга сила, не на БГ.
Другата важна особеност на еврейте е, че държат много на образованието. Много! Затова са напред, за разлика от българите. Имам някакъв поглед върху американските еврей. Предполагам тези в Израел са същите. Тези в САЩ се смятат за по-важни (по-първа ръка). :))) Може би защото да емигрираш в САЩ е по-трудно отколкото в Израел. За тези които се смятат за такива.

Бъди здрав!

дали слушам мони паси или чета теб - едни и същи сте, лика прилика.

продали род и родина за зелена шума и се пинят да дават акъл и морал на всимки наред, без да осъзнават какви самовлюбени плазмодии са в очите на околните....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9911 -: Юли 09, 2023, 19:08:25 »
продали род и родина за зелена шума и се пинят да дават акъл и морал на всимки наред, без да осъзнават какви самовлюбени плазмодии са в очите на околните....
Некадърен си в работата си като модератор и  си провокаторче. Малък си да ме оценяваш. Хоризонтът ти е ограничен. Липсва ти жизнен опит.
Заради теб форума залиня. Никакъв го няма. Скоро ще си останеш сам.
Не може да не прави впечатление, че маса качествени форумци вдигат ръце от форума.
Който те е сложил модератор трябва да се поправи.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9912 -: Юли 09, 2023, 19:18:41 »
продали род и родина за зелена шума и се пинят да дават акъл и морал на всимки наред, без да осъзнават какви самовлюбени плазмодии са в очите на околните....

Не може да не прави впечатление, че маса качествени форумци вдигат ръце от форума.


Индиректната самокритика краси човека.  :thup:
Ти защо си още тук ? Нали си качествен ( егоман, грандоман, парвеню и т.н). Раздуй нещо за електроните  :i_laughing: . Най добре от твоята библия - Гугъл.

« Последна редакция: Юли 09, 2023, 20:21:33 от Фют »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9913 -: Юли 09, 2023, 19:31:41 »
продали род и родина за зелена шума и се пинят да дават акъл и морал на всимки наред, без да осъзнават какви самовлюбени плазмодии са в очите на околните....
Некадърен си в работата си като модератор и  си провокаторче. Малък си да ме оценяваш. Хоризонтът ти е ограничен. Липсва ти жизнен опит.
Заради теб форума залиня. Никакъв го няма. Скоро ще си останеш сам.
Не може да не прави впечатление, че маса качествени форумци вдигат ръце от форума.
Който те е сложил модератор трябва да се поправи.

ъхъ.

кво не приемаш на факта, че си продал родината си за кинти?

и що смяташ, че непрекъснатото навиране на някакво измислено американско превъзходство те прави и теб превъзходен?...

ре:форума.

всички, дето се самообявявахте за голяма работа и се разкарахте, току минавате оттук да ни обясните колко сме зле и как не ви пука за нас....

... що ли?...

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9914 -: Юли 09, 2023, 19:54:29 »
кво не приемаш на факта, че си продал родината си за кинти?
:0005:
Има едно парче на David Bоwie "The Man Who Sold the World"
Ето едно изпълнение: На Нирвана.
https://www.youtube.com/watch?v=fregObNcHC8

Та веднъж по радиото, при едно изпълнение питаха: "Много ли е взел?" (The Man)

Е, аз не взех много! ;) Да не казвам нищо. Като продадох "родината".

Комунистите по соца ги търпях, но сега бившите комунета ми идват в повече. Не знам защо  е така.

« Последна редакция: Юли 09, 2023, 20:00:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9915 -: Юли 09, 2023, 20:02:54 »
Някои хора очакват пак да се завъртят работите. То всеки на нещо се надява по принцип, че да му се подредят нещата. А часорникът цъка безмилостно.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9916 -: Юли 09, 2023, 20:03:42 »
...
Е, аз не взех много! ;) Да не казвам нищо. Като продадох "родината".
Комунистите по соца ги търпях, но сега бившите комунета ми идват в повече. Не знам защо  е така.

даже родината ти е в кавички...

https://www.youtube.com/watch?v=9sgJaKuWnEI
....същи бутч....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9917 -: Юли 09, 2023, 20:13:29 »
...
Е, аз не взех много! ;) Да не казвам нищо. Като продадох "родината".
Комунистите по соца ги търпях, но сега бившите комунета ми идват в повече. Не знам защо  е така.

даже родината ти е в кавички...

Нали съм го писал, че моята родина бяха мойте кубинки? Които загубих (забравих) в някаква квартира в Калифорния.
И да се отбележи сега съм в Стара Загора, панелчето. Трети месец. Някой може да го смятат в "родината". Значи нищо не съм продал. Или ако съм продал, пак си е на мястото. Не се е изтъркала. Последното май беше друг случай. ;)
Виж как можeм да сме "civilized"!
Само не трябва да правим маймуджулуци с псевдонима! Butch

« Последна редакция: Юли 09, 2023, 20:19:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9918 -: Юли 09, 2023, 20:18:02 »
...
Е, аз не взех много! ;) Да не казвам нищо. Като продадох "родината".
Комунистите по соца ги търпях, но сега бившите комунета ми идват в повече. Не знам защо  е така.

даже родината ти е в кавички...

Нали съм го писал, че моята родина бяха мойте кубинки? Които загубих (забравих) в някаква квартира в Калифорния.
И да се отбележи сега съм в Стара Загора. Трети месец. Някой може да го смятат в "родината". Значи нищо не съм продал. Или ако съм продал, пак си е на мястото. Не се е изтъркала. Последното май беше друг случай. ;)
Виж как можeм да сме "civilized"?
Само не трябва да правим маймуджулуци с псевдонима. Butch

същата работа. не ти стига речника да се изразиш без да вмъкваш англйиски думички с или без нужда.
родината му била в кавички, щото била кубинки...

но си си клъцнал портрета, не се харесваш нещо?
или можеш да се държиш така, ама не искаш да се гледаш на кво мязаш?

https://www.youtube.com/watch?v=9sgJaKuWnEI
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9919 -: Юли 09, 2023, 20:24:04 »
Това което пускаш* два пъти е рожба на соца. Плюй него! Аз нямам отношение.
За оня соц съм работил здраво (не на бюрце), за което ме е яд. Можеше да не се напъвам. Нещата са се виждали и тогава. Тогава не виждах надалеч.

* Видях го още първият път.

Нали не се отъждествяваш с "бившите комунета"? Не бих искал да те засегна.

Хайде със здраве! So long!

Грешка беше моето участие. Днес и преди. I should have known better!

PS Родината верно изглежда продадена на "deep discount". Двата + милиона емигранти не са я продали. По-скоро тези вътре са участвали. Те са си натопили човчиците (The Godfather)
« Последна редакция: Юли 09, 2023, 20:49:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9920 -: Юли 09, 2023, 20:38:43 »
Това което пускаш* два пъти е рожба на соца. Плюй него! Аз нямам отношение.
За оня соц съм работил здраво (не на бюрце), за което ме е яд. Можеше да не се напъвам. Нещата са се виждали и тогава. Тогава не виждах надалеч.

* Видях го още първият път.

Нали не се отъждествяваш с "бившите комунета"? Не бих искал да те засегна.

ти щото не си рожба на соца, и като изказ и като ниво на представяне на тезите си около тая кака... а и тезите са ти същите :)

а дали съм бивш или настоящ комунист не е ли моя работа? и що се опитваш да засегнеш, декларирайки че уж не щеш?

те заради туй твое гнуснеещо поведение получаваш моето безкомпромисно такова.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9571
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9921 -: Юли 09, 2023, 21:05:28 »
Във фейса се завъртях с няколко бг евреи в Израел. По-българи са от нас и псуват паси и сие на чист книжовен български.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9922 -: Юли 09, 2023, 21:12:39 »
Комунистите по соца ги търпях, но сега бившите комунета ми идват в повече. Не знам защо  е така.
Думичката "комуне" е отвратителна! И защо "бивши"? Ако някой комунист е бивш, значи не е бил никога комунист. Говоря за комунист по убеждения, не просто партиец.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9923 -: Юли 09, 2023, 21:20:23 »
Във фейса се завъртях с няколко бг евреи в Израел. По-българи са от нас и псуват паси и сие на чист книжовен български.
Ето малко информация за баща му – Исак Паси.
Такъв син, срам за баща си, не заслужава друго.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9924 -: Юли 09, 2023, 21:44:51 »
Днес бяхме на поредния поход за мир във Варна. Блокирахме едно кръстовище за известно време. Полицията не ни даде да блокираме Аспаруховия мост, но ние и не бяхме толкова много, че да го блокираме – по моя преценка, най-много да сме били 1000 (т.е. продължаваме да намаляваме), докато през 2013 г., когато го блокирахме, бяхме 50000. Накрая имаше много хубаво изказване на един стар учител, Стоян Каракашев. Той даже рецитира свои стихове и много се развълнува. После дълго говори с наобиколилите го хора.

Следващият поход за мир е на 6.IX.
« Последна редакция: Юли 09, 2023, 21:51:19 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9925 -: Юли 09, 2023, 21:51:22 »
Познавах един Каракашев, парашутист. Едва ли е същият, макар възрастта да подхожда и фамилията да е рядка.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9926 -: Юли 09, 2023, 21:58:27 »
Да, и жена ми, която е скачала с парашут в аероклуба във Варна, ми каза, че познава инструктора по парашутизъм Каракашев, но дали Стоян Каракашев има нещо общо с него, не знаем.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9928 -: Юли 09, 2023, 22:07:32 »
Да, и жена ми, която е скачала с парашут в аероклуба във Варна, ми каза, че познава инструктора по парашутизъм Каракашев, но дали Стоян Каракашев има нещо общо с него, не знаем.

Да не говорим, че във факултета имаме един професор Стоян Каракашев, който обаче не е за скачане с парашут.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9929 -: Юли 09, 2023, 22:08:39 »
Май и той се казваше Стоян. Па и Иван му отива. Не съм сигурен. Живеехме наблизо. Тогава много момчета бяха гълъбари.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9930 -: Юли 10, 2023, 08:00:44 »
Quote (selected)
те заради туй твое гнуснеещо поведение получаваш моето безкомпромисно такова.
На думите на съпругата - "край, напускам те", според стажа, възникват три типа реакция.
1. наскоро ожененият започва да се обяснява.
2. този с повече стаж просто не обръща внимание, докато затихне тупурдията.
3. надживелият поне сребърна сватба, с досада промърморва под носа си -" само обещаваш".
 :smokin: 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9931 -: Юли 10, 2023, 15:20:52 »
Прочетох нещичко в Капитал за -
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/zdraveopazvane/2023/07/05/4503747_zashto_e_problem_che_bolnicite_hvaliat_kandidata_na/
Иванка Динева гербава, която готвят за управител на НЗОК, но т.к. изпитвам съмнения / и на Капитал ДИГНЧКМ/, някой от гилдията има ли нещо по от кухнята?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9932 -: Юли 10, 2023, 17:56:06 »
Здравейте отново, господа и другари!
Една новина от прованса. От Казанлък.
Огромни опашки пред АТМ машини и банки. На 10 число в 3 часа следобяд старци с бастунчета чакат на опашка да си вземат пенсийте. В банките им казали, че чакат някой да внесе, за да изплащат. Вече трети ден.*
Това е от "родината". Стана дума вчера защо е с кавички.
Вярно е, че в Казанлък се правят снарядите които разкъсват руснаци, и казанлъчани си го заслужават, но все пак - жестоко ще дойде.

Не знам защо се сетих за книгата "No country for old mеn". Филмираха я и е яко криминале.

* Не искат евро. Ще им дадем да разберат!
Закривай!
« Последна редакция: Юли 10, 2023, 18:23:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9933 -: Юли 10, 2023, 18:07:21 »
Не ща да чувам лоши думи за Казанлък. Нали ще го правим столица. С атракция посред язовир Копринка. Това е най-интересния край на България. Ма ако настоявате за Перперикон, млъквам. Трябва търсим жреци. Па и жрици.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9934 -: Юли 10, 2023, 18:33:50 »
В момента има недостиг на монети и банкноти по 5 лева в търговията.
Явно сметката е по нова година да почнат да пускат в обръщение евра и евроцентове.
Няма не искам, няма недей!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9935 -: Юли 10, 2023, 18:38:59 »
Quote (selected)
Военните действия в Украйна имат потенциал да се разпространят извън украинска територия, като не може да бъде изключен напълно и вариант за използване на оръжия за масово поразяване. Това сочи доклад на Държавната агенция "Национална сигурност", публикуван на сайта на Министерския съвет.
https://www.vesti.bg/bulgaria/doklad-na-dans-voennite-dejstviia-v-ukrajna-mozhe-da-obhvanat-i-drugi-dyrzhavi-6172708
Тоя Овертон го подкараха като трудовашка количка.
Много добър начин войната да дойде у нас е да пратим войници да защитават Украйна.
При предния сериозен конфликт между Сирия и ИДИЛ/САЩ бяхме си изградили защита -  на всеки ъгъл дюнер.
Сега не знам!
Да вземем да турим на всяко кюше украинска гювендия?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9936 -: Юли 10, 2023, 18:42:05 »
Ние сме дащни винаги. Затуй ни обичат. Винаги слагаме софрите. Време е да обърнем другия край. Никакво гевезене на чужденци!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9937 -: Юли 10, 2023, 18:53:16 »
Quote (selected)
МО: Няма опасност армията да остане без боеприпаси
https://glasove.com/novini/mo-nyama-opasnost-armiyata-da-ostane-bez-boepripasi
По изключение ще се съглася с другаря Запрянов.
Първо нямаме армия.
Второ като си дарим оръдията и трите танка лъскани за парад няма да ни трябват боеприпаси.
С парите като компенсация от ЕС може да си купим милиони кесета и тасчета с които да оборудваме няколко теляшки бригади.
Ще покрием нуждите на НАТО няколко пъти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9938 -: Юли 10, 2023, 19:00:38 »
В момента има недостиг на монети и банкноти по 5 лева в търговията.
Явно сметката е по нова година да почнат да пускат в обръщение евра и евроцентове.
Няма не искам, няма недей!
Когато въвеждаха еврто през 2001-ва още специализирах в Германия и помня, че не пуснаха веднага новите пари в обръщение, а постепенно. Известен период цените се обявяваха в DM и € (съотношение 2:1). Неусетно марките изчезнаха от обращение, но осезаемо цените в ерво номинално се изравниха с това което бяха в марки (1:1) вместо да са наполовина.
Какво имам предвид?
Пр. един хляб от 2 DM става 1 €. Бавно и полека обаче стана 2 €, но не всички се усетиха ведната, защото са си свикнали, че струва "две пари".

Фактът е че още повече ще обеднеем. 
И, не, надеждите че ще станем втора Гърция НЯМА да се сбъднат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9939 -: Юли 10, 2023, 19:06:39 »
С евро и без евро, все сме в гьола. Костадинов всуе се пъне. Той е поредният демагог.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9940 -: Юли 10, 2023, 19:09:07 »
С евро и без евро, все сме в гьола. Костадинов всуе се пъне. Той е поредният демагог.
Верно е "смешник".
Вместо да полегне както го харесват дабедабещите. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9941 -: Юли 10, 2023, 19:28:34 »
Аз изразявам съмнение. По-късно да не дереш рубашки. Два пъти съм гласувал за "Възраждане", ако това може да те умилостиви. Аман от умници!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9942 -: Юли 10, 2023, 19:29:12 »
 :t1255: :t1244:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9943 -: Юли 10, 2023, 20:50:03 »
Quote (selected)
По изключение ще се съглася с другаря Запрянов.
Първо нямаме армия.
Точно наблюдение - сериозно го казвам!
 И с промишлеността е така - няма нужда и от енергетика.
И населението намалява, няма кой да яде - няма селско стопанство /забравих, тва вече го изпълнихме/.
Образование...абе и необразовани ше се ебът, нали туризъм, таковътъ.
Здравеопазване - вж.горните причини.

Да подължавам ме мързи.
Но съм съгласен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9944 -: Юли 10, 2023, 22:09:38 »
След 3-4 години остър дефицит на ток, тежък колапс на съвременния ни начин на живот
Цитат на: Виктор Папазов
- Последният въведен в експлоатация атомен реактор [на "Westinghouse"] е вторият енергоблок на Watts Bar в Тенеси.
- Предпоследният енергоблок е бил въведен в експлоатация през 1996 г пак в същата централа.

През този период американските производители се опитват да се закрепят на международните пазари.

През 2007 Уестинхауз подписва договор за намерение за строителство на четири блока АР-1000 в Китай. Трябвало е да бъдат въведени в експлоатация през 2013, но успяват едва 5 години по-късно.

За този реактори има сключени договори с Полша, а също и с Индия за 6 реактора, но строителство засега не е започнато никъде, камо ли да има някакви срокове.

Да знаете с какви "специалисти" и строители на АЕЦ ни заблуждават.

Без енергетика няма никаква икономика и дори интернет. Когато загасне тока и тези млади българчета, които работят на ишлеме с мозъците си за чужди фирми и се фукат, че били IT-та и те ще останат без работа.

Тези, които възнамеряват да бастисат реакторите на Беляне извършват национално предателство и обричат децата и внуците ни на мизерия и връщане в средновековието. И не, не съм апокалиптичен. Ето ви грубо сметката:

- г-н Асен Василев подписа закриването на топлоцентралите в Марца изток през 2026, което е след три години. Отпадат 40% от капацитета.

- АЕЦ дава около 30-35%. Но служебното правителство подписа в пети блок на АЕЦ да се използва американско гориво, което на практика ще го извади извън строя.

- ПАВЕЦ Чаира беше саботиран и също е извън строя, а той беше огромна батерия, която да съхранява ток от АЕЦ и соларни и вятърни мощности.

Накратко, само след 3-4 години, съществува съвсем реална опасност да изпаднем в тежък дефицит на електроенергия, което от своя страна ще доведе до тежък колапс на съвременния ни начин на живот.

Да не кажете, че не сте били предупредени.
Кой разбрал, разбрал.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9945 -: Юли 10, 2023, 23:24:02 »
Телевизията съм я позахвърлил. Наближава редът на форума барабар с интернета. И може би ще стана един свободен човек. Ама никой няма ми върне пропиляното време. Вече всичко оценявам във време. Поръчах на сина да купува машинария без притеснение, защото ние купуваме време. Той се позасмя отначало, после се замисли.
« Последна редакция: Юли 10, 2023, 23:49:07 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9946 -: Юли 11, 2023, 07:31:29 »
Quote (selected)
Индексът на промишленото производство през май 2023 г. нараства с 1.6% в сравнение с април 2023 г.  Ръст има и при търговията на дребно с нехранителни стоки, показват предварителните и сезонно изгладени данни на Националния статистически институт(НСИ).
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/nsi-otchete-rast-na-promishlenostta-i-na-targoviata-na-drebno-prez-mai-
Не знам що ги гладят тия данни, явно много са ги плакнали, прали и центрофугирали преди това.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9947 -: Юли 11, 2023, 09:02:18 »
Quote (selected)
Индексът на промишленото производство през май 2023 г. нараства с 1.6% в сравнение с април 2023 г.  Ръст има и при търговията на дребно с нехранителни стоки, показват предварителните и сезонно изгладени данни на Националния статистически институт(НСИ).
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/nsi-otchete-rast-na-promishlenostta-i-na-targoviata-na-drebno-prez-mai-
Не знам що ги гладят тия данни, явно много са ги плакнали, прали и центрофугирали преди това.

Ръстът е в пари или в количество продукция?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9948 -: Юли 11, 2023, 09:18:25 »
Вече никой не гледа сериозно на парите. Всеки гледа да се освободи от тях срещу натура. Костадинов се разтревожил за лева. То десетолевката е за монета вече. Като едно време. "На ти кай 10 лева, да пийш идна бузъ.".
..............
За кого ще гласуваме се пита. Че всички се оказаха пърдухъли. Това е за несведущите свински пикочен мехур, раздаван по Коледа на заслужили малчугани да си направят топка, нещо като плондер, ако знаете какво значи и това.
« Последна редакция: Юли 11, 2023, 10:17:13 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9949 -: Юли 11, 2023, 15:57:07 »
Това "всички се оказаха пърдухъли" е в основата на всичките ни беди.
Ако нямаше толкова много негласуващи, щеше още да има България.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9950 -: Юли 11, 2023, 16:00:52 »
 
„Veni, vidi, vici.“   
« Последна редакция: Юли 11, 2023, 17:30:34 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9951 -: Юли 11, 2023, 16:40:24 »
Ами, ясни са ми те! Горе-долу ми е ясно какво става, но не ми е ясно какво да правим в този страшен исторически момент.
Когато смъртта се движи на вран шестокрак кон, лекарите на куцо магаре, а пациентът е в кома, изходът е предопределен.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9953 -: Юли 11, 2023, 16:53:02 »
Таен доклад на Държавния департамент и ЦРУ
Цитат на: Румяна Ченалова
В определени среди се обсъжда изготвен преди няколко месеца доклад по поръчка на Държавния департамент на САЩ на базата на анализ на ЦРУ.

Докладът съдържа намерения и цели на САЩ спрямо Русия, Украйна, Прибалтийските държави, както и България.

1. Украйна трябва да бъде срината – инфраструктура, армия, промишленост. Цели се обезлюдяване – чрез жертви от двете страни и емиграция.

2. Прибалтика – също.

3. България:

Стъпките – унищожаване на българската армия като въоръжение и комплекс. Предвижда се пълен срив на икономиката в близките година и половина, както и задължаване с над 2 млрд долара по линия на АЕЦ Козлодуй. Съкращаване с 2/3 на енергийните ни комплекси с твърди горива. Ликвидиране на Нефтохим. Политика на изгорената земя.

В доклада е посочено, че след 2 години се очаква България, както и прибалтийските държави да бъдат в руската сфера на влияние, поради което тези държави трябва да бъдат сринати икономически, инфраструктурно, енергийно, военно, което ще отслаби Русия, която ще бъде ангажирана с възстановяването им, както и на Украйна.

За Румъния е посочено, че води консервативна политика на дистанциране от американското влияние, като изгражда самостоятелно военна промишленост, отказала е да сключи договори за доставка на F-35 и танкове Ейбрамс, разработва съвместно с Швеция собствени авиационни продукти.

В доклада се предвижда, че до 2025г. руското влияние в Румъния и Полша ще бъде 60%, в Германия – 50%, а Европа ще е с проевразийска ориентация.

Докладът съдържа стратегически намерения за насърчаване на турските апетити към България и подкрепа за сепаратистки движения в Родопите. Разкъсване на Балканските държави и пълно икономическо и военно унищожение.

Доставката на платените F-ки не е сигурна (както отказаха на Турция, вкл. да върнат платената сума).

Главната цел е Русия – пирова победа в конфликта с Украйна и в последствие ангажирането и с възстановяване на изпепелените държави, в т.ч. България, в които руското влияние не може да бъде намалено и което да доведе до отслабване на самата Русия.
………..
Процесът, описан по-горе вече е факт. Евроатлантическото ни антибългарско правителство работи по целите.

Не знам доколко може да се вярва на тази информация от Румяна Ченалова, но все пак мисля, че по-голямата част от горните неща са верни.
« Последна редакция: Юли 11, 2023, 16:58:31 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9954 -: Юли 11, 2023, 17:13:40 »


Миналогодишната вноска е била 1 683 340 800 лв. (Всички суми в горния документ са в хиляди лв, т.е. трябва да се умножат по 1000.)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9955 -: Юли 11, 2023, 17:14:48 »
Груба фалшификация (един от многото начини, по които ни лъжат):


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9956 -: Юли 11, 2023, 18:00:16 »
Не знам доколко може да се вярва на тази информация от Румяна Ченалова, но все пак мисля, че по-голямата част от горните неща са верни.

А аз си мисля, че това все пак са сметки без кръчмар.

И в крайна сметка може да се стигне до кошмара на англосаксонците. И тогава може Европа да се еманципира от САЩ (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9957 -: Юли 11, 2023, 19:06:21 »
Дано!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9958 -: Юли 11, 2023, 19:56:50 »
Денков лъже, че Русия е използвала касетъчни боеприпаси в Украйна и оправдава използването им от Украйна
ХОСАД (Химическото оръжие на Сорос академик Денков)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9959 -: Юли 11, 2023, 20:31:18 »
Ченалова не казва нищо ново.
Онуй оцкленото в среднощната завера вече спомена че след 18 до 24 месеца в България ще преобладава руското влияние и в този времеви отрязък трябва да се на нанесат максимални щети.
ЕС е вреден за вашето здраве!