Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:44:31

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557052 пъти)

Giuseppe, deneb, Imko1 и 86 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13260 -: Декември 30, 2023, 20:27:21 »
В случая мисля че Костадинов с неговия  "въздушно-капковия"  е доста умерен.
Това което ще прихванем е венерическо, по друг път ще да е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13261 -: Декември 30, 2023, 20:48:41 »
Под "въздушно-капков" способ аз разбирам залъгване с нямащия почти никакво значение за нас "въздушно-воден" Шенген - бавно и капка по капка напояване, колкото да не е без хич. За онова, при което водата течеше буйно от язовирите по пълните водонапоителни канали ще трябва да чакаме още неизвестно колко време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13262 -: Декември 30, 2023, 21:34:32 »
Quote (selected)
аз разбирам залъгване
Нищо лично, моето съзнание е по-перверзно от твоето.
За подсъзнанието ми не смея даже да говоря.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13263 -: Декември 31, 2023, 12:53:56 »
Quote (selected)
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков реагира с публикация във "Фейсбук", в която дори изтъква, че България ще има право и на вето в Шенген, без да пояснява какво точно има предвид:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kiril-petkov-imame-pravo-i-na-veto-shengen
Какво не е ясно.
Ще имаме право на вето по въздух и вода.
Всичко което се случва на земята само ще можем да му се радваме без да реагираме.
« Последна редакция: Декември 31, 2023, 12:59:53 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13264 -: Декември 31, 2023, 14:06:14 »
Ще имаме право на вето по въздух и вода.Всичко което се случва на земята само ще можем да му се радваме без да реагираме.
На'ша маса поздравява компанията на  братя Домусчиеви с ''Големият кораб минава''.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13265 -: Декември 31, 2023, 14:34:26 »
Ще имаме право на вето по въздух и вода.Всичко което се случва на земята само ще можем да му се радваме без да реагираме.
На'ша маса поздравява компанията на  братя Домусчиеви с ''Големият кораб минава''.
...напълнен с безброй "благини". :)))

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13266 -: Декември 31, 2023, 14:58:47 »
Докато къкри капамата, ще помоля да ме образовате малко, понеже взех да губя "дирите":
1. Какъв ще да е келепира от влизането в Шенген? За крайния резултат се досещам (страната на булката), интересува ме как се "рекламира" мероприятието от "производителя на стоката"?
2. Въпросните 6000 от коя посока ще дойдат - от запад или от изток? Щото Австрия е на запад, а Сирия и Афганистан са на изток. Там "официално" конфликтите приключиха, значи не може да става дума за бежанци. А австрийците къде ги "стяга чепика", че искат да ни пращат "подобрители на генофонда"? А, между другото: има ли съгласие от тези 6000  да дойдат в БГ? Щото ако не, на мен ми намирисва на нарушение на човешките права и "трафик на хора"!  :0005:
Уточнение: Въпросите ми не са спешни!

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ!  :t0328:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13267 -: Декември 31, 2023, 15:32:57 »
Докато къкри капамата, ще помоля да ме образовате малко, понеже взех да губя "дирите":
1. Какъв ще да е келепира от влизането в Шенген? За крайния резултат се досещам (страната на булката), интересува ме как се "рекламира" мероприятието от "производителя на стоката"?
2. Въпросните 6000 от коя посока ще дойдат - от запад или от изток? Щото Австрия е на запад, а Сирия и Афганистан са на изток. Там "официално" конфликтите приключиха, значи не може да става дума за бежанци. А австрийците къде ги "стяга чепика", че искат да ни пращат "подобрители на генофонда"? А, между другото: има ли съгласие от тези 6000  да дойдат в БГ? Щото ако не, на мен ми намирисва на нарушение на човешките права и "трафик на хора"!  :0005:
Уточнение: Въпросите ми не са спешни!

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ!  :t0328:

Peniko, без да твърдя, че съм изчерпателен и прав:
1. Келепирът от приемането в Шенгенската зона (т.е. без граничен контрол между страните) ще е точно нулев и със стойността на тоалетната хартия, на която ще бъде подписан договорът, защото България и в момента се "наслаждава" на де факто отворените граници в ЕС и кхъ-кхъ четирите свободи на движение - на стоки, хора, услуги и капитал.
Липсата на келепир обаче се опредеяи от това, че ще се задължим да посрещаме Сульо и Пульо от неизвестно къде и да го черпаваме с баница.

2. Интересни въпроси. От страна на българското предателство, т.е.правителство отговор не чакай.

Весело посрещане и довечера да й отмъстите на таз капама, заде се готви толкоз бавно  :t0328:

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13268 -: Декември 31, 2023, 16:20:51 »
Къде изчезна Шиши ?  :eyes:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13269 -: Декември 31, 2023, 16:39:28 »
То да е само Шиши!
Изпокриха се всички и от лявата и от дясната софра.
Сал един Денков виси кат глист от г@з.
« Последна редакция: Декември 31, 2023, 21:00:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13270 -: Декември 31, 2023, 16:45:49 »
Quote (selected)
Терзиев отчита още, че е намерено решение за липсващите средства за ВиК инфраструктурата на София, като е осигурено довършването на проектите и възможността да се кандидатства за нови, както и да продължи изграждането на ВиК инфраструктурата на столицата.
https://glasove.com/na-fokus/vasil-terziev-kam-anton-hekimyan-i-georgi-georgiev-nito-sofiya-nito-az-imame-nuzhda-ot-savetite-vi
Нали столичната ВИК беше частна, защо столичани трябва да наливат общински ( освен частно като потребление) пари в това дружество?
Щом сами правят инвестициите за чий им е концесионер?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13271 -: Декември 31, 2023, 17:07:34 »
Quote (selected)
1. Какъв ще да е келепира от влизането в Шенген?
То с келипир всеки може, виж чистата глупост е природна даденост, талант!
Почвам да си мисля какво ли последно желание ще има Денков?
Ще да е нещо със сапуна по въжето вярвам.
Все пак там е специалист.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13272 -: Декември 31, 2023, 18:22:34 »
Quote (selected)
Щом сами правят инвестициите за чий им е концесионер?
Стар сръбски филм с Бата Живойнович.
С още един търкат наровете в килията и Бата го уговаря за съдружник - имал къщо до сами една бензиностанция, като излезели - да прокопаят тунел до цистерните и с мааалка дупчица да точат по малко, че да не ги хванат.
По някое време другият се усеща и пита
 - Бе ти имаш всичко, що съм ти аз тогава?
- Е, а аз с кой ще деля бе?
« Последна редакция: Декември 31, 2023, 18:40:11 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13273 -: Декември 31, 2023, 20:37:22 »
То да е само Шиши!
Изпокриха се всички и от лявата и от дясната софра.
Сал един Дянков виси кат глист от г@з.

Е, не е за оплакване. Има си беквокал  :giggie:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13274 -: Декември 31, 2023, 20:59:52 »
Денков, Дянков.
Моя грешка. Пък може и да не е грешка.
Все мръсна пяна, една буква ги разграничава.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13276 -: Декември 31, 2023, 22:10:49 »
да, има го и в "гласове", и първото мнение там е на зип-чо.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13277 -: Декември 31, 2023, 22:27:20 »
Quote (selected)
Мария Габриел: С България и Румъния днес Шенгенското пространство стана по-силно
https://epicenter.bg/article/Mariya-Gabriel--S-Balgariya-i-Rumaniya-dnes-Shengenskoto-prostranstvo-stana-po-silno/336788/2/0
Само на мен ли горното ми звучи много глупаво?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13278 -: Декември 31, 2023, 22:38:41 »
Само на мен ли горното ми звучи много глупаво?

Кух човек, с кухи фрази говори, изтъркани евроатлантически клишета! Собствени мисли няма.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13279 -: Декември 31, 2023, 22:46:54 »
Quote (selected)
Мария Габриел: С България и Румъния днес Шенгенското пространство стана по-силно
https://epicenter.bg/article/Mariya-Gabriel--S-Balgariya-i-Rumaniya-dnes-Shengenskoto-prostranstvo-stana-po-silno/336788/2/0
Само на мен ли горното ми звучи много глупаво?

Ами някой и е скрил или тафнал ИИ`то.Тя друго няма :nuts:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13280 -: Декември 31, 2023, 23:34:35 »
Quote (selected)
Фон дер Лайен: Днес е исторически момент за България и Румъния, гордост за гражданите им!
https://epicenter.bg/article/Uon-der-Layen--Dnes-e-istoricheski-moment-za-Balgariya-i-Rumaniya--gordost-za-grazhdanite-im-/336784/2/0
:0005:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13281 -: Януари 01, 2024, 10:34:16 »
Путин това, Путин онова...
А глейте какво вика нашия титан:

Quote (selected)
Вярвам, че най-хубавото предстои!
Делян Пеевски
https://epicenter.bg/article/Delyan-Peevski--Novata-2024-ta-e-vreme-za-novo-nachalo--Nay-hubavoto-predstoi--/336842/2/0
Само да попитам:
Наше хубаво или тяхно, че както сме застанали от двете страни на разлома не е ясно.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13283 -: Януари 01, 2024, 17:11:56 »
Нидерландия никога няма да ни пусне в "Шенген" заради пристанището в Ротердам
Quote (selected)
Ако България и Румъния влязат в "Шенген", товарите по море за Европа от Азия ще минават през Балканския полуостров, а не през Нидерландия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13284 -: Януари 01, 2024, 17:20:54 »
Quote (selected)
Ако България и Румъния влязат в "Шенген", товарите по море за Европа от Азия ще минават през Балканския полуостров, а не през Нидерландия.
Никакъв шанс.
Черно море е вътрешно езеро. Кораб трябва да мине през Дарданелите и Босфор, по-лесно и бързо е през Гибралтар ако е минал през Суец.
Ако е обиколил нос Добра Надежда още повече.
Пътят на коприната е предимно сухоземен, за там не са ни дали добро.
« Последна редакция: Януари 01, 2024, 17:28:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13285 -: Януари 01, 2024, 18:38:00 »
Quote (selected)
Ако България и Румъния влязат в "Шенген", товарите по море за Европа от Азия ще минават през Балканския полуостров, а не през Нидерландия.
Никакъв шанс.
Черно море е вътрешно езеро. Кораб трябва да мине през Дарданелите и Босфор, по-лесно и бързо е през Гибралтар ако е минал през Суец.
Ако е обиколил нос Добра Надежда още повече.
Пътят на коприната е предимно сухоземен, за там не са ни дали добро.

Сделката за пристанището в Пирея с Китай не води до желания резултат за Гърция
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2021/10/21/4267919_sdelkata_za_pristanishteto_v_pireia_s_kitai_ne_vodi_do/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13286 -: Януари 01, 2024, 19:16:16 »
Quote (selected)
Ако България и Румъния влязат в "Шенген", товарите по море за Европа от Азия ще минават през Балканския полуостров, а не през Нидерландия.
Никакъв шанс.
Черно море е вътрешно езеро. Кораб трябва да мине през Дарданелите и Босфор, по-лесно и бързо е през Гибралтар ако е минал през Суец.
Ако е обиколил нос Добра Надежда още повече.
Пътят на коприната е предимно сухоземен, за там не са ни дали добро.

Сделката за пристанището в Пирея с Китай не води до желания резултат за Гърция
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2021/10/21/4267919_sdelkata_za_pristanishteto_v_pireia_s_kitai_ne_vodi_do/
Статията е за абонати.
Последното което се чете е призив на грък китайците да работят "правилно".
Да делкат печалбите с тях.
Китайците обаче предимно работят не са по далаверите.
Даже в Африка пращат свои работници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13287 -: Януари 01, 2024, 20:39:03 »
Quote (selected)
Ако България и Румъния влязат в "Шенген", товарите по море за Европа от Азия ще минават през Балканския полуостров, а не през Нидерландия.
Никакъв шанс.
Черно море е вътрешно езеро. Кораб трябва да мине през Дарданелите и Босфор, по-лесно и бързо е през Гибралтар ако е минал през Суец.
Ако е обиколил нос Добра Надежда още повече.
Пътят на коприната е предимно сухоземен, за там не са ни дали добро.

Сделката за пристанището в Пирея с Китай не води до желания резултат за Гърция
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2021/10/21/4267919_sdelkata_za_pristanishteto_v_pireia_s_kitai_ne_vodi_do/
Статията е за абонати.
Последното което се чете е призив на грък китайците да работят "правилно".
Да делкат печалбите с тях.
Китайците обаче предимно работят не са по далаверите.
Даже в Африка пращат свои работници.
Без значение дали е за абонати,контейнеровозите защо трябва да влизат в Черно море?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13288 -: Януари 02, 2024, 10:01:32 »
Какво каза Васил Василев за изминалата 2023 година?
Quote (selected)
2023 г. завършва с едно прозрение: ако сегашното правителство изкара пълен мандат, към края му България може да престане да съществува. Поне такава, каквато я знаем. Не защото разгарящата се Трета световна война може да премине ядрения праг. А защото и при варианта Студена война ние пак вървим към бездната. Толкова унищожителни за държавата изглеждат действията на властта.

Сред тях особено пагубна е фикс идеята на евроатлантиците България да бъде пряко управлявана от чужденци. Ако нямат наше гражданство, ще го получат по бързата процедура. След това богат избор от кметски, депутатски, министерски кресла ще очаква гостите – гърци, пакистанци, англичани, вероятно най-вече турци. Подкрепата от ДПС на конституционната поправка е обяснима – ако бъде приета, може след няколко години да бъдем управлявани по турски и 150-годишнината от Освобождението да бъде безпредметно да се чества. Не случайно искат да отменят 3 март.

Зловещите перспективи обясняват и истеричната русофобия, обзела управляващите. Те унищожават демонстративно паметници, режат историята с флекс, гонят руски свещеници, дипломати и журналисти, дават на Украйна страховитите ни оръжия. Всичко е с една цел – да бъдат настроени руснаците срещу нас така, че ако един ден, изпаднали в беда, поискаме от тях помощ, те да ни обърнат гръб. Сърбайте си попарата, да ни кажат. А днешните кирякстефчовци да сияят.

През 2023 г. никой в управлението не се зае с решаването на проблемите на икономиката, продоволствената сигурност, демографската катастрофа, обезлюдяването, енергийната независимост, рекордните нива на смъртност, крахът на образованието, културата и спорта. Никой от тях не обърна внимание на пълчищата неграмотни, които ни нареждат след третия свят. Нямат и намерение. Чоплят си езиците за Шенген и еврозоната и аплодират триумфа на простащината в политиката. След като започнахме да внасяме боклука на Европа, сега ни готвят за гето на мигрантите, от които ЕС иска да се отърве.

Потъпкани бяха остатъците от суверенитета ни и България заприлича на политическа колония, която покорно изпълнява всяко дадено от Запад указание. Продават реакторите на Белене, да не би някой все пак да реши да построи централата. Напират да продадат и държавната земя – като няма земя, няма да има и държава, нали?

Българите станаха много по-апатични и приемат сигналите за разпада на държавата със странно примирение – какво да правим, решили са да ни видят сметката, няма измъкване, чакаме си унищожението… Северомакедонците си измислят идентичност, ние унищожаваме нашата. Там се радват, че са станали македонци, тук се жалваме, че сме останали българи.

Нерадостна година! Все пак, каквито и оценки да и даваме, те нямат валидност, ако не са минали през американското посолство. Защото оттам се управлява България!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13289 -: Януари 02, 2024, 10:49:59 »
Обобщено от https://kritichno.bg/
Quote (selected)
Васил Василев за 2023 г.: Тъжният край на една нерадостна година. Все пак, каквито и оценки да и даваме, те нямат валидност, ако не са минали през американското посолство. Защото оттам се управлява България!
Ваня Григорова: Задкулисие ли? Година на подмяната. През 2023 г. гущерът отново си отряза опашката
Татяна Буруджиева: Политическата 2023 – годината на омразата и войните, разделението и насъскването на хората
Проф. Мария Пиргова: 2023 г. е върхът, апотеозът и резултатът от влизането на България в НАТО и ЕС
Проф. Боян Дуранкев гневно за 2023 г.: Пран, пран, недопран!
Соня Момчилова за 2023 г.: Годината в която критичността издъхна
Петър Волгин за 2023 г.: Годината на безобразните евроатлантически лъжи
Мажд Алгафари: 2023-та година бе най-силна в разрухата на Родината ни!
Соня Колтуклиева: 2023 година мина под мотото: “Това не може да бъде!”
Д-р Гълъбова: 2023-та е годината на скандалите, лъжите, омразата и разделението. Но иде Видовден. Най-тъмно е преди зазоряване
Румен Петков за 2023 г.: Благодарение на уродите във властта изгубихме достойнството си като народ!
Иван Таков: 2023-та беше година на разтърсващи разломи в българското общество
Тодор Беленски за 2023 г.: Светът отива към формиране на макрорегиони, надеждата за България е изграждане на нов елит
Страхил Ангелов за 2023 г.: Окончателен банкрут на демокрацията. Вървим към диктатура.
ТОВА НЕ ТРЯБВА ДА ПРОДЪЛЖАВА!
Анастасия Гешева: Не е въпрос на пробуждане, това, което идва в 21 век е изправяне. Нашият народ е мостът между Изтока и Запада

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13290 -: Януари 02, 2024, 11:36:54 »
Коя е тази една дума, с която да наречем година 2023? Да й дадем име някакво, да остане в историята като знак на времето?

Не е една думата. Много са.
И първата е погнуса. Втората – деградация. Третата – дехуманизация, разчовечаване. Четвъртата е цинизъм. Петата и шестата са апатия и невежество. Има и седма. Фашизъм.

С думите винаги е по-сложно.
Все сме преживявали мрачни времена. Но толкова подли, разрушителни и вулгарни – никога.
Не само защото ни управляват овластени нищожества, за които България е празен звук, които пишат Родина и Отечество с малка буква и с отвращение. Виждали сме ги такива.

Не само защото тия мизерабъли са просто едни усърдни, подобострастни васали, които с неудържим възторг погубват народ и държава, понеже ги презират с цялото си безсърдечие. И такива сме ги виждали.

Не само защото тия негодяи скимтят под масата на господарите, подскачат от радост при някое подхвърлено кокалче, близват благоговейно нечий лъскав чепик, чепикът ги подритва с досада и те пак скимтят, все тъй коленопреклонно благодарни. И такива сме ги виждали.

Не само защото публично известни подлеци, поврътливи мазнюги и чевръсти угодници се изживяват като обществени авторитети, трегери и повелители на времето. Тия ги гледаме непрекъснато.
Не само това е проблемът. Не само.

Истината е много по-страшна, по-отвратителна.
Истината е дълбинна.

34 години след т.нар. преход изригна един гноен Везувий, и затлачи, и овоня, и отрови общественото пространство. Из кипналата фашизоидна клоака избликна една омерзителна, истерична, патологична, маниакална ненавист, и заля, и омърси, и поруга, и оскверни народ и държава, история и бъдеще.

Овластени слуги вилнеят и беснеят. Агресивни. Арогантни. Безграмотни.
Безпаметни. Безисторични. Безочливи. Безпардонни. Бездарни. Безродни
Безсрамни. Брутални. Вулгарни. Високомерни. Надменни. Презрителни
Нагли. Невежи. Лицемерци. Лъжци. И мошеници. Диваци и варвари.
Примати. Профани. Поругатели. Челобитници. Черносотници. Опричници.
Мародери. Мракобеси. Мерзавци. Наемници. Циници. Морални евнуси.
Духовни кастрати. Яростни. Бесни. Стръвни. Свирепи. Садистични.
Отмъстителни. Зли.
Казах ви, много са думите.
Но има образи.

Една снимка обиколи интернет.
Една отрязана ръка с автомат Шпагин. Това е новият образ на България пред света. Образ, събрал цялата диващина и варварство на едно деградирало обществено съзнание, доведено до пълно невежество и мрак непрогледен. Деградация в името на фалшиви ценности, наричани тържествено евроатлантически, а те всъщност са откровен фашизъм.

Обикновен фашизъм. И нищо по-малко.

А някакво леке позира с отрязаната ръка като с ловен трофей. И възторжени поклонници на фашизма списаха поеми, оди и дитирамби. И изплюскаха онази сатанинска торта…
Фашизмът е заразителен. „Москалите под ножа! Путинистите на въжето!” крещят укронацистите. „Каква красота! Да горят руските свине!”, квичаха възбудени бандеровци в нощта на 2 май 2014-а, когато изгориха живи 50 души в Одеса. И се снимаха с техните обгорени, мъртви тела. И се хвалеха във фейсбук. И измислиха ресторантски менюта: „Пържени колоради”, торта „Колорадско бебе”, слайс „Волинско клане”, „Сепар лугански”, „Православна червенушка с мощи на москал”, компот „Кръв от руски пеленачета”…
Това са факти. Тези снимки бродят свободно в интернет. Както броди и отрязаната ръка. За срам и позор.

Такава диващина, такова варварство не се култивират за един ден. А методично, целенасочено. Година след година. В училище, в университета, в медиите.
Така бяха отгледани днешните ядачи на торти, които със садистична наслада и упоение преживяват своя колективен оргазъм от поруганието на паметта, на историята, на истината.
Така бяха отгледани днешните хвалители на всички Черни капитани и Черни полковници, полицейски началници, агенти и доносници, жандармеристи, носачи на отрязани партизански глави, деветоюнски превратаджии и шпицкомандаджии, легионери, ратници, бранници, апологети на Закона за защита на държавата, адепти на Закона за защита на нацията, инквизитори, екзекутори, истерични антисемити, главорези, касапи, масови убийци… „Зиги-заги ой-ой-ой, Адолф Хитлер наш герой!”, пеят стадионите.

Така бяха моделирани поколения-плячка. Под благия поглед на „Европа”, и на „цивилизования” Запад.
„Европа, поклонница на „демокрацията”, в ужаса на своето отчаяние, пред прага на гибелта си снема маската на „демокрацията” и оголва истинския си лик – фашизма…

Това е реакция, това е фашизъм – един исторически абсурд… една конспирация против човечеството”. Тези думи са на Гео Милев. Написал ги е преди 100 години.
Днешна Европа не се различава от вчерашната. Днес фашистките престъпници и палачи са възнаградени с умилително преклонение.

Превъзнасят ги като национални герои. Вдигат им паметници и мемориали. Обявяват ги за невинни жертви, и ги възпяват, и като светци и мъченици ги тачат и почитат.
Година 2023 е апотеоз на фашизма и нацизма. В България, в Европа и в света. Отровното семе поникна и даде плод.

Велислава Дърева
31 декември 2023
17, 20 ч.
https://kritichno.bg/vox-populi/velislava-dareva-godina-2023-e-apoteoz-na-fashizma-i-natsizma-v-balgariya-v-evropa-i-v-sveta/
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13291 -: Януари 02, 2024, 11:55:02 »
Много е силно словото на Дърева.
Quote (selected)
Обикновен фашизъм.
Това казва всичко. Фашизмът е винаги един и същ. Какъвто е бил преди век, такъв е и сега – навсякъде, където се появи. Той е неизбежното имаго на всеки капитализъм.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13292 -: Януари 02, 2024, 12:16:59 »
Споко, другари, злото не може да съществува безкрайно. Самата му същност е такава, че не може да се разраства до безкрайност. Първо се надува надува надува и идва момент, когато се пука. Като цирей. Но първо трябва да се надуе достатъчно. На мехурчетата им трябва вътрешно налягане да се спукат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13293 -: Януари 02, 2024, 12:36:04 »
Не просто фашисти, а сатанисти. Носители на разруха и извращение.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13294 -: Януари 02, 2024, 12:38:29 »
И като се замисля що е то евроатлантизъм, винаги стигам до един и същ извод: Удавянето на Европа в Атлантика! Ами, това е то евроатлантизма!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13295 -: Януари 02, 2024, 13:53:32 »
Quote (selected)
Но първо трябва да се надуе достатъчно. На мехурчетата им трябва вътрешно та да се спукат.
Гаче ли "академика" чета!
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13296 -: Януари 02, 2024, 14:53:08 »
Чети и си води записки. Тая година почва да се пука, зловонието ще бъде ужасно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13297 -: Януари 02, 2024, 15:38:42 »
Коя е тази една дума
Днес прочетох. Настръхнах. Реторическите практики на Гео от "Септември", "Фашизмът", "И свет во тме светится".
Блестящо, разтърсващо публицистично перо.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13298 -: Януари 02, 2024, 16:12:14 »
Quote (selected)
Официална Фейсбук страница на Министерския съвет:
„Успехът на България с присъединяването към Шенгенското пространство, първо по въздух и вода, дойде в среда на мащабна дезинформация от страни, които искат да отклонят държавата ни от европейския ѝ път и от високия стандарт на живот за хората у нас".
Тия не са добре! :t2619:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13299 -: Януари 02, 2024, 16:24:33 »
Ааа, тия са си добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13300 -: Януари 02, 2024, 18:20:58 »
Без значение дали е за абонати,контейнеровозите защо трябва да влизат в Черно море?

За да не ги залавят в Ирландия на път за Ротердам?
*********   ✹    *********

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13301 -: Януари 02, 2024, 20:53:25 »
Саудитският държавен телевизионен канал Al Ekhbariya съобщи, че кралството официално се е присъединило към БРИКС, ставайки пълноправен член на организацията.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13302 -: Януари 02, 2024, 21:45:44 »
Новогодишно изявление в подкрепа на семейството като основна клетка на обществото

Подписано е от президентите на Унгария, Сърбия и България. Предлагам да се обединим трите страни в конфедерация Сърбобългароунгария, за да оцелее България.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13304 -: Януари 03, 2024, 06:30:39 »
В "Разградска правда" вият и си скубят малкото останали неепилирани космалаци заради декларацията на тримата президенти - нащият, сръбският и унгарката, за семейството. Явно нооо им бърка семейството в пеперудестите отверстия


Примерче от коментарчетата:
Quote (selected)
Уважаеми европейци и демократи,
Трябва ли ви и друго основание, за да искате импийчмънт на президента?
Тази декларация е нарушение на Конституцията, регламентираща основните права и свободи на гражданите.
Проповядването на дискриминация е престъпление.



Какво да рече човек, освен:
Игубени в евроатлантическите си ценности


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13305 -: Януари 03, 2024, 06:36:06 »
Ето и "основанието" за "нарушението на Конституцията", на "основните права на гражданите", "дискриминацията" и "импийчмънта" от самата президентска декларация:

Quote (selected)
декларация в подкрепа на семействата като основа на обществата и на семейните ценности

Да свикват.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13306 -: Януари 03, 2024, 07:16:30 »
Радев се подписал за запазване, майцепродавците вият за разединение.
Да пазиш е зло, да рушиш е израз на всемирна любов. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13307 -: Януари 03, 2024, 08:09:18 »
В тази тройка липсва Гърция. А защо не, в обозримо бъдеще , и Северна Македония...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13308 -: Януари 03, 2024, 11:00:30 »
https://epicenter.bg/article/Aleksandar-Urumov--Denkov-i-Gabriel-malchat--che-Viena-parva-obyavi-za--quot-6000-siriytsi-i-afganistantsi-quot-/336998/11/0
Quote (selected)
Словосъчетанието "6000 сирийци и афганистанци" се появява за първи път в началото на декември 2023 година.
Къде? В Пхенян, Северна Корея?
Не, във Виена, Австрия.
Появява се на страниците на австрийското издание Der Standard, което цитира австрийското министерство на вътрешните работи:
"Според австрийското министерство на вътрешните работи тази година това се отнася за 2000 души, които трябва да се върнат в Румъния, и за 6000 души, които трябва да се върнат в България".
Ето тук се появява цифрата 6000.
А откъде нахлуват сирийци и афганистанци?
На 28 декември 2023 година австрийското МВР официално обявява - пред австрийската информационна агенция АПА - че иска Румъния и България да приемат търсещите убежище, особено тези от Афганистан и Сирия.
Ето така се появяват 6000 афганистанци и сирийци, които България трябва да приеме на своя територия.
По принцип не вярвам на никой и за нищо - и на себе си дори.
Сега от две страни ни заливат с противоположна информация.
Знам също, че често има освен "официални" документи и разни закрити анекси към тях, така че спокойно могат да ни показват каквото си искат.
Накрая ми остава да се разсъждава върху това не какво се казва, а кой го казва - любим израз на много наивници.
А тук нещата стават категорични!
И не, не 6 000 - 60 000 ще бъдат!
Като за ибрикчии - толкоз.
След като се набълбукаха разни тантета и рютета с мигранти - как да спрат свлачището?
Нали знаете вица дето Манго се провикнал - "...га става дума за работа - Манго ше я свърши, а като иде реч за премии - бахтъфсиганина!"
Е те така ше се спират мигранти. Само че не познавам сиганин - граничар или такъв плащащ данъци.
п.п. тук под "сиганин" да не се разбира буквално - а.к.а. демичето и лебедовата шия са пар екселанс ментални мангали. И присъдружните им.
И около тях - също!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13309 -: Януари 03, 2024, 11:15:07 »
А ей го бе!
Почват да се избистрят малко по малко нещата!
Quote (selected)
Няма договорена бройка за връщане на бежанци от Австрия. 6000 е ориентировъчна бройка на бежанци, които са минали през страната и са стигнали до Австрия, каза председателката на Държавната агенция за бежанците Мариана Тошева по БНТ.
Според нея бройката, за която се заговори като условие на Австрия, е ориентировочна и става дума за лицата, които са минали през България, подали са молба за убежище и в рамките на процедура са напуснали страната и са пристигнали в Австрия. Тези лица условно подлежат на връщане по сега действащия регламент Дъблин, обясни Тошева.
https://glasove.com/novini/agentsiyata-za-bezhantsite-nyama-dogovorena-broyka-s-avstriya-6000-e-orientirovachna
И продължава да маже след като се осраха -
Quote (selected)
Австрия иска да подчертае бройката за връщане на бежанци. Затова е дала тази цифра. Но това е процедура, която може да продължи година или две, коментира Тошева.
Или 6 месеца примерно, нали патко смотана?
И още нещо, на което май никой не обръща внимание - ОК, въздушно-капковото влизане в Шенген е европроцедура, Австрия ни го е приготвила шестохиляден.
А другите?
Защо мълчите бе преститутки?
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13310 -: Януари 03, 2024, 15:00:19 »
Какво ти е направила горката патица, че я обиждаш, сравнявайки я с такива? ;)



На шопара му слагат юлар

(То и на мен горкото животно нищо не ми е направило, но така сме свикнали! ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13311 -: Януари 03, 2024, 16:01:33 »
Не е ли логично в нашия въздушно-капков случай да ни връщат сирийци и афганистанци, само които са влезли в България по въздух и вода?

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13312 -: Януари 03, 2024, 16:30:58 »
Какво ти е направила горката патица, че я обиждаш, сравнявайки я с такива? ;)



На шопара му слагат юлар

(То и на мен горкото животно нищо не ми е направило, но така сме свикнали! ;)

Аз доколкото разбирам, един председател за вътрешна употреба и един за навънка, понеже вътрешният не е за показване. :smokin:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13313 -: Януари 03, 2024, 17:20:34 »
Не е ли логично в нашия въздушно-капков случай да ни връщат сирийци и афганистанци, само които са влезли в България по въздух и вода?
Това за малко да ме разсмее ...ако не беше тъжно и страшно: Колко от гореспемнатите са лятяли? Отговор: кръгла нула. Всеки с IQ>30 знае, че за да летиш трябват документи... не само "магнгизи".

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13314 -: Януари 03, 2024, 17:36:05 »
Quote (selected)
На прага сме на дългосрочно противопоставяне на Глобализма с очакванията на националните държави и на националните идентичности. Вероятно тази тенденция ще бъде съчетана с опити за възстановяване сферите на влияние на бившите империи и ще „приключи" едва с преобразуването на ПОЛИТИЧЕСКИЯ НИ СВЯТ в легитимно многополюсен и, разбира се, след намирането на контролиран баланс между „старите" и „новите" велики сили. Травмиращо е, че не винаги си даваме сметка за това.

Сбогом, Хайван Ага, и благодаря за рибата.
Вероятно е крайно травмиращо да попаднеш между големите зъбчатки на Историята и всецяло емпатираме сръдцераздирателния квич.
Ако са ти останали скатани парици в долапа, подкрепи нетрадиционния електорат с няколко лепенки за гумена лодка, в случай че пак решат да дебаркират за трошиците от баницата.
    С философски поздрави,
                                  Сарай Сайби

*********   ✹    *********

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13315 -: Януари 03, 2024, 17:40:55 »
Днес по-рано говорих с един приятел от Пловдив. Младо момче (<45). Образовано и начетено. Има добри бизнеси и в САЩ и в БГ, които саме е направил от 0. Най-важно: "традиционалист" е по възпитане. Последният останал младеж, който се обръща към мен с "бате". Та той отвори приказка за паметниците. Възмутен.  Аз го подкачих за Альоша. Отговорът му беше: Да, има хора в общината, които се опитават да отворят приказка за такава диващина. Та ние вземаме мерки. Имаме група в соц. мрежи, следим всичко и обменяме информация. Отсега сме пуснали няколко подписки. Най-важното: имаме "свои" хора в общината (агенти демек), които сигнализират за всички "нови начинания" на извратеняците (цитирам го). Още 1 негов цитат: Срамът от София, не трябва да се допусне и в Пловдив. Мдаа, има още читави младежи в БГ, лошото е, че стават все по-малко.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13316 -: Януари 03, 2024, 18:07:04 »
Quote (selected)
Similarly to her British ally, Meloni had signed a deal to send asylum seekers arriving in Italy to another country. Albania had agreed to process their claims in two facilities run by Italian officials under Italian jurisdiction. The five-year deal, announced in November, was blocked by the Balkan country’s Constitutional Court for violating the constitution and international conventions.

Le Coz told Al Jazeera that Georgia, Ghana and Moldova were also in talks with European Union member states to sign deals to conduct part or all of their asylum procedures on their territory. Whether these agreements will be greenlit by courts next year is unclear.
https://www.aljazeera.com/features/2024/1/3/in-2024-europe-to-hunt-for-new-partners-to-offload-asylum-seekers

»Österreich, du edles Haus,
steck deine Fahne aus,
laß sie im Winde wehn.
Österreich muß ewig stehn!«
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13317 -: Януари 03, 2024, 18:34:05 »
Аз па за мигрантите.
"Едно си баба знае едно си бае"
Първо требе да благодарим на австрийските другари дека ни удостоиха с тая чест ние да европеизираме сириици и афганци дето те не са успели да очовечат.
После трезво да оценим възможностите си и да си признаем че щом они не са могли, тук в тая тъмна балканска територия даже ще върнем развитието им назад.
Като така, предлагам:
Вместо да седят туканка и да деградират докато им плащаме дишхак да земем да земем бързо да ги поевропейчим.
Какво ще рече това?
Има документ - има европеец, няма документ - няма европеец.
Немедлено още на границата, при получаването да се придвижат документите на лицето (с извинение)  за получаване на българско/еврошенгенайско гражданство.
Ако службите се стиковат сичката тая бумащина - снимки, молби, президентски укази, лична карта и пашапорт могат да се извършват на едно гише в рамките на минути.
Да не се моткаме, таман докато самолета с който са дошли ще е обслужен, обезпаразитен и зареден с гориво да натовари обратно новите шенгеняни по въздух.
Не че нещо, ама да не прави празен курс.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13318 -: Януари 03, 2024, 18:34:49 »
Не е ли логично в нашия въздушно-капков случай да ни връщат сирийци и афганистанци, само които са влезли в България по въздух и вода?
Не се бях сетил за това. Напълно логично е, разбира се! Но тук няма логика. Има само пълно и безпрекословно подчинение на слугите на американския господар. Ако им бяха казали да приемат и милион бежанци, и това щяха да подпишат.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13319 -: Януари 03, 2024, 18:38:21 »
Още 1 негов цитат: Срамът от София, не трябва да се допусне и в Пловдив.
Пловдивчани ми се издигат в очите! Дано наистина да не допуснат Пловдив да стане Пл0вдив, както София стана С0фия.