Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 01:08:47

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 306972 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
P.S.[/b] А като съм почнала с "графичното оформление", Ной, нека приключа и с ЕМОТИКОНИТЕ, за да не ми се налага да ти пиша /поне засега!/ повече на Лични. И силно се надявам Дедо Керпи дан'сЪ разсърди ...  :D
Викам да ги прекръстим на джиджавчици! Това "емотикони" е някак много общо.  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
P.S.[/b] А като съм почнала с "графичното оформление", Ной, нека приключа и с ЕМОТИКОНИТЕ, за да не ми се налага да ти пиша /поне засега!/ повече на Лични. И силно се надявам Дедо Керпи дан'сЪ разсърди ...  :D
Викам да ги прекръстим на джиджавчици! Това "емотикони" е някак много общо.  :smokin:
:t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Можели малко по-подробен алгоритъм за големи, средни и малки джиджавчици!.
1/2/3 ?
 :t0328:2 как се смята, а факториел?
За една позната питам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Можели малко по-подробен алгоритъм за големи, средни и малки джиджавчици!.
1/2/3 ?
 :t0328:2 как се смята, а факториел?
За една позната питам.
Една голяма джиджавчица е равна на две малки, по избор. Хипопотамът в лилаво е равен на една голяма джиджавчица и половина, значи към него може да се ползва само още една малка джиджавчица. Средните джиджавчици са по три като троица, за да има баланс, но към тях не може да се добавя нищо, щото тройката е съвършенна.
Четири малечки са максимумът допустим в стандартен разговор.
За коронавирус още няма джиджавчица, но се надявам да може да се използват обикновените короновани.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Може ли да ползваме това:
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
То това не е ли обект на авторско право?
Елините ще вземат да ни съдят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
То това не е ли обект на авторско право?
Елините ще вземат да ни съдят.
Може да им се опрем, че е национално съкровище, деклариран олигофрен, уникален банкянски щам дето от кисело мляко прави теле.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

За коронавирус още няма джиджавчица, но се надявам да може да се използват обикновените короновани.
По спомен от "Кавказка пленница" тостовете и вирусите писмено се предоставят в 3 екземпляра.
Затова и аз намерих джиджавчица за коронавирус в 3 екземпляра.
Не може да изоставаме от световните събития.
 
« Последна редакция: Март 10, 2020, 19:40:30 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Според мен се е снимала в контражур!
 

Големо сладурче!!!  :clap-3332:
Благодаря ти ,Джиджи! Най-малкото и най -любвеобилното ...като мека плюшена играчка...

По-горе си писала ,че е възможно да се разсърдя за нещо си.... не е възможно!!! От мойта камбанария  не виждам човек ,който е в състояние да ме ядоса ,еле пък във форум... Аз и преди не се отличавах с особена сръдливост , но сега - съвсем. Адреналинът ми е вече втора цедка и не става за нищо... :smokin: :nuts:
« Последна редакция: Март 11, 2020, 22:21:11 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Според мен се е снимала в контражур!
(Снимки на една прекрасна балеринка)

Големо сладурче!!!
Благодаря ти ,Джиджи! Най-малкото и най -любвеобилното ...като мека плюшена играчка...

По-горе си писала ,че е възможно да се разсърдя за нещо си.... не е възможно!!! От мойта камбанария  не виждам човек ,който е в състояние да ме ядоса ,еле пък във форум... Аз и преди не се отличавах с особена сръдливост , но сега - съвсем. Адреналинът ми е вече втора цедка и не става за нищо...

Леле, Деди, с туй – последното! – ти направо мЪ самоуби!!!  :ouch-2144:

Ъпсурт feat. Mala Rodriguez - Втора цедка
https://www.youtube.com/watch?v=YOcL3DGaSpc  :0008: :0005:

ВръОТ на БГ-рапа и на пичовете около него, като за жалост до момента не се е появило нищо по-добро.
Което означава, че и ТИ до този момент си оставаш ПИЧ!!!  :clap-3332:

« Последна редакция: Март 12, 2020, 15:28:30 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А колкото до ОБИЧАЙНИТЕ ЗАПОДОЗРЕНИ, които са се разпищолили отново:
Буратино, този път Енгелс /???/ и неизбежно – Ной-ка / :faint-2220:/, които съм определила по-горе със следното ...

•   Настървеност  от страна на не повече от 3-4 колеги да „захапят” нещо, несвързано с конкретната тема, за да си направят ДЖЕНК за собствено удоволствие, но да омаскарят самата тема.

... и този път са омаскарили легитимния ми въпрос относно емотиконите ТУК, за да не товаря темата "ТЕХНИЧЕСКИ".  :t2102:

Но за това – УТРЕ, тъй като и аз съм човек: току-що се прибирам след поемане на достатъчна доза анти-коронавирусна ваксина, на която трябва сепак да предоставя достатъчно спокойствие и време, за да задейства ...  :D

При това положение обаче – утре, колкото и да не ми се иска, най-вероятно –
в "Технически" :ive_got_it-1379:
Дедо Керпи, sorry again, поздрави на балеринките и ... ЛЕКА!!!  :b0302:



NB. Джиджи, спри с личната си вендета спрямо Ной. Не е добра идея да продължаваш.

За останалите трима -- държиш се като модератор в сянка, което обикновено не се приема добре от другите.

Смятай се за предупредена, защото онези условия от ултиматума не са забравени.
––––––––––––––––––––––––––––––––––

I'm Tired,

Джи
« Последна редакция: Март 11, 2020, 20:06:35 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз лична вендета спрямо Ной нямам, няма откъде и да имам.  :nuts:

Но възприемам следното като ПОДИГРАВКА от нейна страна по отношение на мен:

P.S.[/b] А като съм почнала с "графичното оформление", Ной, нека приключа и с ЕМОТИКОНИТЕ, за да не ми се налага да ти пиша /поне засега!/ повече на Лични.
Викам да ги прекръстим на джиджавчици! Това "емотикони" е някак много общо. 

Тъй като точно то беше отговорът на Модераторката на легитимния ми въпрос, който ще повторя отново тук, а след това ще изнеса в „Технически”.

Quote (selected)
Съгласна съм с ограничението от 2 емотикона на пост и ще се придържам стриктно към него, стига да ми бъде отговорено кои точно емотикони се имат предвид,  тъй като се различават драстично по големина.

Има много големи: :b0230:; има много малки: :0006:, :t0112:; има и средни:  :smile-1081:

Може ли да приемем, че 2 малки емоджита = 1 голямо? Например в:

:0006: :giggle-3307: :0006:     ///     :D :bubblegum: :D

Както и че 3 средни емоджита на пост запълват квотата от 2 големи?!

;) :P :-\      ///        :t2017: :t2017: :t2017:

Това е!!!

А за сериозния отговор от страна на Ръководството, който очаквам, благодаря предварително!
 :thank_you-1098:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 10:55:20 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Дедо Керпи, съжалявам отново, че всичко това "се разигра" в твоята Кръчма!
И май точно то беше единствената ми грешка! :apology-1312:
Но пък ти си знаеш, че те обичам  :b0302:

P.S. Айде дай тук още някоя и друга снимка на балеринките, за да си оправя настроението!!! :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 11:12:56 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дедо Керпи, съжалявам отново, че всичко това "се разигра" в твоята Кръчма!
И май точно то беше единствената ми грешка! :apology-1312:
Но пък ти си знаеш, че те обичам  :b0302:

P.S. Айде дай тук още някоя и друга снимка на балеринките, за да си оправя настроението!!! :ive_got_it-1379:
Божкееей в старата кръчма какви баталии са ставали ,да ти е драго да си спомниш!!!Това вашето е куртоазен разговор на чаша чай в сепаре на клуб!
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах  прибрах!Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах, прибрах! Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!

Жалко.  :sad-3295:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах  прибрах!Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!
За да не ти се сърдят, аз прибрах и останалите. Родителите са чувствителен народ, да не ти отрежат достъпа до нови снимки!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах  прибрах!Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!
За да не ти се сърдят, аз прибрах и останалите. Родителите са чувствителен народ, да не ти отрежат достъпа до нови снимки!
Ми като ми е хубаво и други да им се порадват , а!! Благодаря ти!!! Знам ,че имат право , ама и дедо душа носи. нейсе гвардията не се предава!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ми като ми е хубаво и други да им се порадват , а!! Благодаря ти!!! Знам ,че имат право , ама и дедо душа носи. нейсе гвардията не се предава!!!
Дружно им се порадвахме от все сърца, и на тях, и за теб, и стига толкоз, да не висят повече. Че светът май наистина се увълчва, береженного Бог бережет и как там беше още.  :b0302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Много странно ми звучи всичко.
От една страна ФБ е залят от всякакви снимки, от друга нарушено лично пространство.
Живеем във  времена на фундаменталисти, всеки е "прав" и всеки е "грешен".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах  прибрах!Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!
За да не ти се сърдят, аз прибрах и останалите. Родителите са чувствителен народ, да не ти отрежат достъпа до нови снимки!
Ми като ми е хубаво и други да им се порадват, а!!

Благодаря ти!!! Знам, че имат право, ама и дедо душа носи.

Нейсе гвардията не се предава!!!
:t2027: :b0301:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 18:29:33 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Много странно ми звучи всичко.

От една страна ФБ е залят от всякакви снимки, от друга нарушено лично пространство.

Зависи обаче от това, КОЙ го решава ...
  :raspberry:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Зависи обаче от това, КОЙ го решава

В повечето случаи някой изкукал.
Един ден качва снимки, на другия решава че не трябва и трие, после качва други и винаги е в драма.
От много технологии се запътихме към началото на фотографията когато всека снимка  е била предполагаема кражба на душата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми като ми е хубаво и други да им се порадват , а!! Благодаря ти!!! Знам ,че имат право , ама и дедо душа носи. нейсе гвардията не се предава!!!
Дружно им се порадвахме от все сърца, и на тях, и за теб,

и стига толкоз, да не висят повече.

 :faint-2220: :blurry_drunk-2127: :faint-2220:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 18:34:03 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В повечето случаи някой изкукал.

Керпи не е за теб, всички изкукахме покрай новоналожения морал.
Родители, дядовци да не смеят да се похвалят с наследниците, според мен не е нормално. Аман от "Ценности"!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Зависи обаче от това, КОЙ го решава

В повечето случаи някой изкукал
.
:D

А ти фнимавай, щото говорим за конкретния случай!!!
 :b0230:

« Последна редакция: Март 12, 2020, 18:18:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
В повечето случаи някой изкукал.

Керпи не е за теб, всички изкукахме покрай новоналожения морал.
Родители, дядовци да не смеят да се похвалят с наследниците, според мен не е нормално. Аман от "Ценности"!
:finger:

И не давай на дедо си Керпи акъл, КАК СЕ ПРА'ЯТ ДЕЦА и какво да пра'и след това с тех!!!
:m0955:

« Последна редакция: Март 12, 2020, 18:22:46 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И не давай на дедо си Керпи акъл, КАК СЕ ПРА'ЯТ ДЕЦА и какво да пра'и след това с тех!!!
И да искам ( а не искам ) съм закъснял.
Така като гледам се е научил как да прави внуци и от все сърце му пожелавам да се научи да прави и правнуци! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Зависи обаче от това, КОЙ го решава

В повечето случаи някой изкукал.
Един ден качва снимки, на другия решава че не трябва и трие, после качва други и винаги е в драма.
От много технологии се запътихме към началото на фотографията когато всека снимка  е била предполагаема кражба на душата.
Буратино, не знаеш колко си прав! Особено когато през границата пътува чаве с паспорт на друго чаве, ама с неговата снимка, и понякога има късмет някоя стюардеса или по-наблюдателен граничар да спре и да попита, абе това тук доколко е ваше?
Преди вече десетина години в Торонто имаше полицай, който - впрочем вече сам дядо - беснеел, че остарялата му техника не може да му помогне в претърсванията на педофилски снимки. Та така го доядяло, че седнал и писал лично на Бил Гейтс, да му рече, че му трябва помощ. Но което Гейтс решил, че тъй като и той е баща, трябва да се направи нещо. Офисът получил супер скъпо оборудване и още по-скъпоструващ специализиран софтуер. Бяха изловили доста от "неизловимите", дето си мислели, че като замажат на хлапето малко чертите или сложат друга глава, работата се опича. Само че както знаеш, престъпното мислене е винаги една стъпка пред закона... Абе по-добре кратко, отколкото дълги мисли правилно ли постнах, кой го е гледал и къде е скЪтано.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Явно родителите също имат възражения, тяхно право.
Те също живеят в такава среда, оформят се според обществения натиск, реагират на сегашните норми.
Просто на мен ми се струват неуместни.
Утре като въведат генетична индентификация, тя пак ще бъде "неприкосновена" за хората  и абсолютно прозрачна за заинтересованите законни или престъпни мозъци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Да ,прави са родителите. Информационната среда е опасно място и могат да ти извъртят всякакъв номер. Аз не им се сърдя! Още повече ,че сме наясно за какво става дума.Позволих си тука волността защото сме свои , и  все пак е по-контролирано общество,което  вече при сегашните условия намирам за добре ,макар ,че едно време бях сред бунтуващите се птеродактили.Твърде бързо се менят времената и всичко свързано с тях. Не успявам ! Честно! Вече забравих кога бех инженер и решавахме важни неща...всичко избяга напред. Други да го гонят.Не съм се предал , но то е въпрос и на възможности, и лични качества.Имаше един период когато страдах ,че не мога да участвам във възпитанието на малките принцеси.Споделих тогава с жена ми...казвам: "С какво  ще ме запомнят децата!!!", а тя- "Бива ли да си правиш кахър за такива работи,важното е  да са живи и здрави , а за помненето не се грижи!"   и аз престанах,защото усещам, че съм на светлинни години от тях...промените са огромни и ако разчитам на нещо то е на какво съм научил родителите им...Нали не ви  се струва ,че се оплаквам! Ни най малко,просто продължавам да трупам  почти безполезен за младите опит, но важен за мен  от позиция на напреднала възраст и воден от желание  с поведението си някак да не им създавам проблеми... поне аз!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Попаднах на две публикации , които си кореспондират една с друга , та ,ако ви е интересно  да ги поотъркаляме...
https://politikus.ru/v-rossii/126927-chto-izmenitsya-v-konstitucii-rf.html

https://rusvesna.su/news/1584019069?fbclid=IwAR2_JyhCw3ODM-bynTAUBzFQymVx-y3sM4uGY-F3pjEPYCozaGdO1LKG-Cc

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:43:57 от Captain Buddy »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Попаднах на две публикации , които си кореспондират една с друга , та ,ако ви е интересно  да ги поотъркаляме...
https://politikus.ru/v-rossii/126927-chto-izmenitsya-v-konstitucii-rf.html

https://rusvesna.su/news/1584019069?fbclid=IwAR2_JyhCw3ODM-bynTAUBzFQymVx-y3sM4uGY-F3pjEPYCozaGdO1LKG-Cc

Кратък дайджест на моите виждания по въпроса:

По същество конституционните промени целят да възстановят великоруската държавност и суверенитет, които бяха загубени през 1991 година. Да поставят руските закони над международните. Да засилят властта на президента, и гарантират неограничен мандат на Путин, а също така и неговата неприкосновеност след това. Да гарантират минимални и достатъчни социални придобивки, като засилят държавата пред частника. Да „национализират“ управляващия елит, като забранят участието в него на лица с чуждо гражданство – текущо и предишно. По отношение на притежаване на имот и сметки в чужбина нещо го овърта, а не трябва. Да се наложи някаква форма на съдебен контрол над законодателния процес и контрол на самата съдебна власт и прокуратура от президента.
Аз мисля, че 1991г.се унищожи съветската държавност ,в която, естествено  великоруската доминираше , да не забравяме ,че държавата тогава се е правила от интернационалисти. Да, стремежа към доминация на Русия и православието е явен и не се крие и вероятно ше се приеме.
Quote (selected)
Мы видим усиление президентской власти, что в российских реалиях и монархического склада мышления населения, четко задает вектор стабильности.
Стимулирането на  монархизма  след идването  на власт на Путин беше явно и нямаше как да не даде плодове след време и то даде,както, и отношението към църквата. Не зная дали нещата ще отидат към създаване на нова империя  ,не ми се вярва, много , но в един момент може да се окаже истина, натискът в тази посока е огромен  с  всички средства. Победата  във ВСВ бавно и полека се трансформира  успешно в "победата на един велик народ",гъделичка се много внимателно руската храброст ,руската чест ,руските военни и прочие... мисля ,че възрастта ни позволява да станем свидетели на велики промени,казвам го без подигравка ,освен това не ми се мисли за китайците...от тях всякакви номера очаквам , даже ,ако щеш и да са се разбрали с Русия по тия въпроси!!!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:45:10 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Аз мисля, че 1991г.се унищожи съветската държавност

Съветската държавност се унищожи 1953. Хрушчов започна нейното унищожение, Брежнев се опита да я закрепи, но Андропов и Петнистият я довършиха. Хрушчов от простотия, а Андропов и Петното - съзнателно. В мига, в който почнаха да ревизират Сталин, настъпи краят на Съветската държава.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ИЗВЪНРЕДНА НОВИНА

НС ГЛАСУВА ЕДИНОДУШНО „ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ”

Интервю с доц. Атанас Славов, доктор по Конституционно право

Предаването „Лице в лице” на БТВ, интервю на Цветанка Ризова

•   Днес в България бе въведено бланкетно* за 1 месец ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ, което представлява вид „конституционна диктатура” – определена форма на концентрирана власт;

•   Президентът на Р. България обаче не е бил въвлечен в изработването на това решение;

•   Съвсем накратко, „извънредното положение” предполага ОГРАНИЧАВАНЕ на определени права на гражданите чрез конкретни закони, като напр.:

правото на придвижване /// събирането на по-големи групи хора на едно място

Quote (selected)
* бланкетно – препращащо към разпоредбите на правни норми от други нормативни актове

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0




Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
* бланкетно – препращащо към разпоредбите на правни норми от други нормативни актове

*чаршафно - връщащо към разпоредбите на същия нормативен акт.

AnonimusBG

  • Гост
Интересно се получава.
При Кептъна, Бъч, 67, онзи които живеят в демокрациите се чувства нещо като носталгия(не е точно, но не зная как да го сформулирам по-точно) по комунизЪма(социализЪма).
При Станишевците това го няма.
?????

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
При Кептъна, Бъч, 67, онзи които живеят в демокрациите се чувства нещо като носталгия(не е точно, но не зная как да го сформулирам по-точно) по комунизЪма(социализЪма).

Нищо странно. Човек колкото и да си криви душата, няма как да отрече, че 80-90% от българския народ никога не е живял по-добре от периода 1945-1990. Особено селяните. А България беше и е селска държава, а не "гратска десница".  И колкото да сучат и да въртят, това е факт, който никой не може да опровергае.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
При Кептъна, Бъч, 67, онзи които живеят в демокрациите се чувства нещо като носталгия(не е точно, но не зная как да го сформулирам по-точно) по комунизЪма(социализЪма).

Нищо странно. Човек колкото и да си криви душата, няма как да отрече, че 80-90% от българския народ никога не е живял по-добре от периода 1945-1990.
Особено селяните. А България беше и е селска държава, а не "гратска десница".

Благодаря ти, Господи, че винаги съм била част от ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА и "ГРАДСКАТА ДЕСНИЦА"!  :raise_the_roof-1045:
По рождение!!! :shy_whistler-1043:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
От как се разбра че "градската десница" си е чисто ляво в сексуален смисъл общество и не се случиха нещата. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Благодаря ти, Господи, че винаги съм била част от ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА

Не знам зщо му благодариш. Интелигенция нищо не означава. Интелигенцията е ПРОСЛОЙКА. И такава прослойка има всяка класа или социална група. Има градска, има селска, има раборническа интелигенция. Има даже и алкохолна интелигенция. Ти от коя точно интелегенция си се появила порочно?

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Благодаря ти, Господи, че винаги съм била част от ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА и "ГРАДСКАТА ДЕСНИЦА"!

Винаги това колко е?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ти от коя точно интелегенция си се появила

От интелигенцията на "ГРАДСКАТА ДЕСНИЦА", Отврат.

И то ПО РОЖДЕНИЕ, Анонимъс! :bigok:

AnonimusBG

  • Гост
И все пак ВИНАГИ това колко е?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Строителите_на_съвременна_България

Тук вписваш ли се?
Или трябва да ходим на 09.09.1944?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:46:10 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
От интелигенцията на "ГРАДСКАТА ДЕСНИЦА", Отврат.

Няма такова животно "градска десница". Чувал съм за магазинерско-бакалско дружество, но то не е градско. А със селската "десница" какви са ви били отношенията?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
   Нали и наш Свилянград е град, и ний имахме "градска десница".. Първи беше Тасо М, дедо му навремето имал налбантаджийница в дерето, дето сега е Автограта..  Дедо му се казваше Милю М...
Комунистите я засипали .. с цел "експроталация".. Тогавашното СДС не го призна за десен, понеже бил каруцар...
 
 Втора беше Ели К, учителка с акордеон.. стара къща със салонче, три шкафа с натуряни тишлайфери..  И нея не я одобриха за десница.. ...Чюнкю  двама бояджие/по професия/  па беха десни..
  Ама неисе  Намериха десен да ги представлява в София.. Радо Ц..  Хем потомък на антикомунисти.. белогвардейци.. хем бъхтан от Народната Милиция..

 ПП  Благодарен съм на Съдбата, че корените ми са от Маджаровските колиби ...  и че имаше Народна Власт, та озаптяше десните..
  Па съга десните са десни , кога се сговорат с други, бюджето да им плаща скамейки за 12 000..

 
« Последна редакция: Март 14, 2020, 07:59:30 от Vançe »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Родителското тяло ми се скара за снимките и аз каквото можах  прибрах!Сърдят се като ги публикувам... хлапетии!!!

при положение, че имаш възможност да публикуваш само за тукашната аудитория - ми прави са били. следващия път, като искаш да сложиш снимка - ползвай функцията за прикачени файлове. намира се точно под формата за писане на мнение. файловете, които добавяш, са достъпни само за регистрираните потребители. нерегистрираните не ги виждат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Интересно се получава.
При Кептъна, Бъч, 67, онзи които живеят в демокрациите се чувства нещо като носталгия(не е точно, но не зная как да го сформулирам по-точно) по комунизЪма(социализЪма).
При Станишевците това го няма.
?????

носталгия - не. по-скоро осъзнато впечатление от двете системи. като сравним последните 30 години с 30-те години преди тях, по каквито и да е показатели, сегашното състояние губи умопомрачително. и наличието на банани не може да компенсира.

като минат още 15, та да е съвсем изчистен периодът на 'омразния социализъм' по гринго, калки, бонго и прочие бесносини, ще стане съвсем ясно, че сегашното нещо е не недоносче - то е крах. триумф на отрицателния подбор.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Апологетите на Капитализма, Пазара, Либерализма и сие заглавичквания на електората твърдят, че в Китай имало ДЪРЖАВЕН КАПИТАЛИЗЪМ!
Има, ама друг път! Китай строи своя специфичен социализъм

Социализъм не се строи с от една страна милиардери, а от друга - мравки, бачкащи до изнемога в цехове хардуера за нагризаните ябълки на педитата във Фриско.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
социализъм се строи с държавно планиране и всеобща заетост. плюс електрификация.

иначе - в соца и преди указ 56 имаше кооперации, включително производителни, не само жск. в ссср неп-а е още от ленинско време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Специфичен китайски модел.
Милиардери които за няколко дена може да се озоват на стадиона ако не слушат държавното ръководство.
Путин се опитва да върви по същата пътека, но от много заблатена изходна позиция, полека пресушава тресавището.
Тръмп иска същото, но е с един век товар зад гърба си, с МАХ два мандата, няма шанс.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Специфичен китайски модел. Милиардери които за няколко дена може да се озоват на стадиона ако не слушат държавното ръководство.

Путин се опитва да върви по същата пътека, но от много заблатена изходна позиция, полека пресушава тресавището.

Такова тресавище не може да се пресушава бавно, защото непрекъснато се пълни с подземни тръби от реките на обикновените хора. Путинизмът е изчерпан.

Досегашният китайски модел също е изчерпан. Милиардерите в един момент ще се намърдат в най-висшите кръгове и ще вземат превес.

Живеем в историческо време и ни чакат грандиозни промени. (както казва тов. ЗИП)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На днешната дата, 15 март. Световен ден на потребителя.

Напотребявахме се.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Досегашният китайски модел също е изчерпан. Милиардерите в един момент ще се намърдат в най-висшите кръгове и ще вземат превес.

Като модел не е изчерпан и работи перфектно. Китайските милиардери или са членове на партията, или като прескочат първите няколко милиона, веднага ги приемат за членове. Централно планиране на икономиката, държавни поръчки, държавно подпомагане. Само така се развива силна икономика.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Централно планиране на икономиката, държавни поръчки, държавно подпомагане. Само така се развива силна икономика.

ХИ-ХИ!
Да потърся ли един вчерашен пост как такива мислят само за заграбване паричките на обществото? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Да потърся ли един вчерашен пост как такива мислят само за заграбване паричките на обществото?

И той квооо? Кво общо има силната икономика с моя пос? Правилно! Нищо общо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И той квооо? Кво общо има силната икономика с моя пос? Правилно! Нищо общо.

Точно твоите постове по никакъв начин не въздействат на икономиката, за щастие. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!