Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:50:41

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 306724 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Има един закон който харесвам:
"Законът за единството и борбата на противоположностите."
Трябва освен да се чете и да се мисли, започва с ЕДИНСТВО.
Вземеш ли половина за борбата, получаваш половината и може дълго и безпаметно да се бориш.
Китайците погледнаха в историята си, намериха Ин и Ян, спряха борбата и им се случват нещата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Точно твоите постове по никакъв начин не въздействат на икономиката, за щастие.

Аз нямам претенций. Аз съм един дребен "часник". Но добре че си ти, защото твоите постове направо ѝ действат като ядрен ускорител на икономиката. За "благото на обществото", естествено.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: buratinob
Има един закон който харесвам:
"Законът за единството и борбата на противоположностите."

Единството в случая е, че милиардерите и мултимилионерите няма да ги има, ако за тях не бачкат стотици милиони бедняци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Милиардери не е имало по време на зверския капитализъм и почти робската експлоатация на пролетариата.
Интересното е че се появяват когато започва да се говори за "социално отговорен бизнес" и с изчезване на пролетариата като осъзната класа и появата на нова такава известна като "потребители без съзнание".
Появяват се когато всички започват да се "борят" за непреходни ценности като по-голям телевизор, по-голяма кола и къща и естествено повечето губят битката.
« Последна редакция: Март 15, 2020, 11:58:37 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: buratinob
Милиардери не е имало по време на зверския капитализъм ...

Защото сега вече сме във фазата на (глобалното и либерално) заразяване на всички органи в тялото (всяка д-ва, всеки народ на Земята и всяко съсловие - от най-бедни до най-богати). Гринговците примерно са много щастливи, че могат да ядат всякакви плодове и зеленчуци по всяко време на годината. Нищо, че родни такива не останаха.
Следващата фаза (която вече настъпва) е масовото измиране на заразените клетки (хора) и поради изкривена свръхреакция на имунната с-ма унищожаване и на огромна част от здравите.
Последната фаза "избраните" планират да е преход на (жестоко намаленото) количество в ново качество - пълно владение на света без опасност малцината оцелели "неизбрани" да им подяждат "техните" ресурси.
Точно както твърдят, че им го е обещал техният YHWH преди няколко хиляди години.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Гринговците примерно са много щастливи, че могат да ядат всякакви плодове и зеленчуци по всяко време на годината. Нищо, че родни такива не останаха.
Не истеризирай. Нищо не ти пречи да ядеш плодове и зеленчуци само родно производство и, естествено, само когато ги има. Така ще се върнеш в щастливите соц времена.  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
без опасност малцината оцелели "неизбрани" да им подяждат "техните" ресурси.

Тук много помагат "полезните" Гретета с техните истерии за унищоженото им бъдеще.
Зелени, корона вируси или добрите стари бомби.
Всичко по единично или заедно за постигане на целите.
Един текст от днес:
Quote (selected)
Война на половете: технология за унищожаване на човечеството
https://pogled.info/svetoven/voina-na-polovete-tehnologiya-za-unishtozhavane-na-chovechestvoto.114264
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Има един закон който харесвам:
"Законът за единството и борбата на противоположностите."

Какво означава "харесвам - не харасвам" в случая? И трите закона на диалектиката действат безотказно, незаобиколимо  и независимо от нашите харесвания.  Както вторият закон на Нютон и първият закон на Кирхоф.
« Последна редакция: Март 15, 2020, 14:24:53 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да се бориш с Нютон е трудно, виж моралните и философски закони могат да бъдат суспендирани за кратко време и на малки територии.
Възможно е и физичните закони да не действат в някой части на вселената, но до там не можем стигнем сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
При Кептъна, Бъч, 67, онзи които живеят в демокрациите се чувства нещо като носталгия(не е точно, но не зная как да го сформулирам по-точно) по комунизЪма(социализЪма).

Нищо странно. Човек колкото и да си криви душата, няма как да отрече, че 80-90% от българския народ никога не е живял по-добре от периода 1945-1990. Особено селяните. А България беше и е селска държава, а не "гратска десница".  И колкото да сучат и да въртят, това е факт, който никой не може да опровергае.

Определено не е носталгия по тогавашния "развит, реален социализъм", при който поради усещането, че се опитвам да забия пирон в бетон, при първа възможност се измъкнах,  за да не започна да се боря срещу себе си. Това не означава, че съм променил убежденията си. Напротив с годините и с непрекъснато натрупваната информация само съм ги затвърдил.
При всичките си кусури соца беше много по-справедлив обществен строй от сегашната олигархична плутокрация. Тогава си беше еднолично управление на Тато, облечено в комунистическа премяна, копирана от Великата Съветска Страна. Въпреки всичките си недостатъци, Тато с вродената си природна интелигентност и яко селско чувство за реализъм се грижеше за България по свой си начин, доста успешно при това. Смея да го твърдя от лични наблюдения. За съжаление идеалистите комунисти, не съвсем без негова благословия, бяха изтикани в по-глуха линия (но надлежно обезпечени, за да не мъркат) и на преден план се бяха курдисали нагаждачите, усвоили до съвършенство подмазвачеството и при обръщане на палачинката за една нощ станаха демократи. Социализмът в съветския блок беше предаден отвътре, поради засиленото желание за консумеризъм (тук и сега да има банани, фигуративно казано) и то в момент, когато кризата на капитализма се задълбочаваше, а това му даде спасителна глътка въздух, но до кога?
Винаги съм твърдял, че всички важни решения за България се вземат извън нея от чужденци и се прилагат тук от български кирякстефчовци. Казвам ТУК, защото последните няколко години по-дълго време прекарвам в България, отколкото във Виена, като че ли в „кочинката“ ми е по-добре, но въпреки това със съответен паспорт, кредитна карта и запазен билет. Какво да се прави – животът е обидно кратък и не си струва човек да го прахосва за глупости.
Кептън, кефиш!
Дано не отсъстваш продължително от сий форум, жив и здрав!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Quote (selected)
Да се бориш с Нютон е трудно,
Абе с четвъртия закон на Нютон може и да успееш, само трябва внимание и постоянство.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Четвърти закон на Нютон:
Тяло затиснато в ъгъла ... не се съпротивлява!"

https://vicovete.bg/%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D1%8E%D1%82%D0%BE%D0%BD-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Неее, буратино, специално за да оправя недоразумението се връщам!
 Ученически фолклор, по законите на Нютон:
Четвърти закон.
-Колкото и да си изтръскваш онаа работа, последната капка пак ше е у гащите!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Пандемията има и добра страна, може би ще накара хората да преосмислят сегашните си ценности - вечно тичане, печелене на пари, безумно харчене за глупави и излишни неща, пътувания, моди и всякакви измислени от корпорациите "потребности".

А дано, ама надали.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Quote (selected)
Гринговците примерно са много щастливи, че могат да ядат всякакви плодове и зеленчуци по всяко време на годината. Нищо, че родни такива не останаха.
Не истеризирай. Нищо не ти пречи да ядеш плодове и зеленчуци само родно производство и, естествено, само когато ги има. Така ще се върнеш в щастливите соц времена.  :smokin:

У Бачо Кольо видя обидчивост, у Дантгуин - нещо друго, сега пък у мен - истерия  ??? :nuts: ???
Пък аз колкото и да те чета, виждам само един ДЗИС  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Гринговците примерно са много щастливи, че могат да ядат всякакви плодове и зеленчуци по всяко време на годината. Нищо, че родни такива не останаха.
Не истеризирай. Нищо не ти пречи да ядеш плодове и зеленчуци само родно производство и, естествено, само когато ги има. Така ще се върнеш в щастливите соц времена.  :smokin:

У Бачо Кольо видя обидчивост, у Дантгуин - нещо друго, сега пък у мен - истерия  ??? :nuts: ???
Пък аз колкото и да те чета, виждам само един ДЗИС  :m1731:
Ти въобще виждаш много малко и много изкривено.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Ето правилен ъгъл за разглеждане: https://www.youtube.com/watch?v=mARBlQn0pPU
 :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Айс
https://www.youtube.com/watch?v=xJFXeD5Dbq4
Правилен ъгъл на атака е избрал.
Не ми се мисли какъв аеродинамичен ад е зад ИЛ-76

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Toma Tomov
10 часа ·
-Кой кашля в този късен час?
-Аз кашлям-каза Финдли.
-Върви си! Кашляй си у вас!
-Ще кашлям-каза Финдли.
-Ти май че си се заразил......
-Бях в Мола-каза Финдли
-Е, браво! Ама, че дебил!
-Хартия-каза Финдли
-При тебе, ако дойда вън....
-Ела де! - каза Финдли
-Ще кихаме! Не ставай пън!
-Наздраве! - каза Финдли
-Веднъж да минеш моя праг....
-Да мина! - каза Финдли
-Във карантина ще сме пак
-В карантина-каза Финдли
-Ще ти отворя, ала чуй.....
-Отваряй! - каза Финдли
-Ваксина сипвам, ти се събуй...
-Наливай-каза Финдли

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://www.thelabelmaker.eu/portfolio/winefields-wine-label-design/?fbclid=IwAR28B_lHh8hpCzSjSzPbFYwSJ0XKNi2sHLHaIv_ohMtBjjS_kL59SdRUKyA
Пускам го преди всичко заради  картината ,използвана от таткото за етикета. Тя е рисувана преди седем
  години,когато Боряна беше на 8 и с нея участва в Окр. худ изложба,барабар с варненските майстори  и  Светлин Русев.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 11:41:22 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От интелигенцията на "ГРАДСКАТА ДЕСНИЦА", Отврат.

Няма такова животно "градска десница". Чувал съм за магазинерско-бакалско дружество, но то не е градско. А със селската "десница" какви са ви били отношенията?

За да няма повече въпроси и чуденки, смятай ме тогаз за
ИНТЕЛИГЕНТ-ЖЪЛТОПАВЕТНИК  :tongue-out:

А след като преди малко в съседната одая Принца ми дигна рано-рано кръвното, май трябва да преосмисля чий изобщо го крЕпя тук!!!  :m1731:
« Последна редакция: Март 16, 2020, 10:08:41 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Аз пък се чудя що напоследък се държиш толкова неадекватно. Заяждаш се със свестни хора - капитана, отврат, буратино, дантгуин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Не разбирам личните нападки, нали сме  тука за да коментираме, да чуем мненията и на другите, защо несъгласието се приема толкова лично?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не разбирам личните нападки, нали сме  тука за да коментираме, да чуем мненията и на другите, защо несъгласието се приема толкова лично?!


Следните 2 случая ли наричаш НЕСЪГЛАСИЕ С МЕН, Максимус?

Quote (selected)
Captain Buddy, 13.03.2020, 17.12 ч., в „Хора, пътища, разни бацили

Миджи,
тук грамотни и интелигентни хора обсъждат сериозни неща, а ти досаждаш и се държиш като mentally retarded child!


Или, още по-фрапантното:

Quote (selected)
Captain Buddy, 15.03.2020, в 15.57 ч., в „Хора, пътища, разни бацили

Понеже малоумното и умствено изостаналото джиди-миджи цитира неща, които чете, но по понятни причини не разбира и само внася объркване, ще си позволя да цитирам от въпросния материал, който за разлика от малоумното целия прочетох и разбрах.

За да джиткам тук от 2 дни като луда, да събирам цитати и да се опитвам да докажа, че НЕ АЗ съм НЕсъгласна с някого, а че съм нападана арогантно и абсолютно безпочвено и АЗ трябва да доказвам, ЧЕ НЯМАМ СЕСТРА?!  :m1731:

P.S. От толкоз "отрицателен" адреналин, в двата цитата по-горе съм объркала цветовете.  :D

Но това не ми пречи да ги заклеймя с :t2102: :t2102: :t2102:

Защото, вместо да си коментирам ведро и безгрижно, на мен ми се налага да доказвам на всеки и във всяка тема видими за всеки и на пръв поглед неща ...  :nuts:

Докато – Дай Боже! – най-сетне някой реши да признае, че ЦАРЯТ Е ГОЛ!!!
« Последна редакция: Март 16, 2020, 18:35:34 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Абе , имаше някъде една торба с пуканки...да сте я виждАли!?!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Няма такова животно "градска десница". Чувал съм за магазинерско-бакалско дружество, но то не е градско. А със селската "десница" какви са ви били отношенията?
Погледнато по този начин - няма и 'градска левица'.  И понеже левицата е генетично* градска,  стигаме до парадоксалния извод, че няма такова животно 'левица'..

* - в съвременния класово партиен смисъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Абе , имаше някъде една торба с пуканки...да сте я виждАли!?!

Пуканките отдавна сме ги опукали и опустошили, Дедо Керпи .  :D
Ама има тук едно тиганче с яйца на очи, дето ги чакаме да сЪ сготвят ...  :cooking:
За форумни нужди, дето се вика!!!  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Март 16, 2020, 19:16:50 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Абе Джиджи, къде с това тиганче?
Пробвах, ама ми се такова такованката докато направя черния хайвер на очи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз пък се чудя що напоследък се държиш толкова неадекватно. Заяждаш се със свестни хора - капитана, отврат, буратино, дантгуин.

Виж си след малко Лични ...  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Няма такова животно "градска десница". Чувал съм за магазинерско-бакалско дружество, но то не е градско. А със селската "десница" какви са ви били отношенията?
Погледнато по този начин - няма и 'градска левица'.  И понеже левицата е генетично* градска,  стигаме до парадоксалния извод, че няма такова животно 'левица'..

* - в съвременния класово партиен смисъл.

Гринго
, шапка ти свалям като единствен, "осмелил се" да се отдели за секунда от коронавируса и да помисли за нещо друго, и то съществено!!! :way_to_go-1308:

А за "ляво-дясно" има отделна тема /не помня къде точно беше!/, в която се получи добра дискусия и се стигна едва ли не до консенсус, че това старо деление си е изживяло времето и днес почти вече не съществува ... :bigok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Лява и дясна са ми само ръцете, останалото е "синьо-червена мъгла", по Жорж Ганчев.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Един стар форумен приятел сподели:
Quote (selected)
"Не знам дали следите борсите, но топ новината от последните минути е, че "Емека" са придобили мажоритарен дял от "Амазон". 😂😂😂

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Сакън, бе, ще вземат и такъв вирус да пуснат (SRGN-2019)  :sad-3295:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Лява и дясна са ми само ръцете, останалото е "синьо-червена мъгла", по Жорж Ганчев.
Всъщност въпросът ,който витае ... по-точно два са въпросите: Какво му е дясно на лявото? и  Какво му е ляво на дясното? У нас ,разбира се! Инак аз не се наемам да дам определение за дясно и ляво според нашите си български представи. Едно време имаше един идеолог на МОДЕЛЬЯ във форума- Естетя, той имаше  интересни формулировки ,,които отчасти си размиха в нахлулата либералистическа вълна...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност въпросът ,който витае ... по-точно два са въпросите: Какво му е дясно на лявото? и  Какво му е ляво на дясното? У нас, разбира се!
Не е само у нас, Деди, ами и в омразното ЕС ...   :nuts: :yes-1292: :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Пребили са Слави Ангелов.

Известният разследващ журналист и главен редактор на "168 часа" Слави Ангелов е бил пребит пред дома си на "Дондуков" в София.Нападателите са били няколко. Удряли са го по лицето. Били са го с метални пръти. Ангелов е загубил съзнание. Сега е в болница.

Има ли до сега бита мисирка, щото аз не се сещам?

« Последна редакция: Март 17, 2020, 22:24:08 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Пребили са Слави Ангелов.

Известният разследващ журналист и главен редактор на "168 часа" Слави Ангелов е бил пребит пред дома си на "Дондуков" в София.Нападателите са били няколко. Удряли са го по лицето. Били са го с метални пръти. Ангелов е загубил съзнание. Сега е в болница.

Има ли до сега бита мисирка, щото аз не се сещам?
   Дано се оправи човекът и не са тежки нараняванията. Жалко! Мисля ,че всякакъв сърцераздирателен и обобщаващ качествата на българите  коментар е излишен,ама много излишен. Такива работи се случват.Някой простак с пари се е почувствал засегнат и ...удри.Така правят. Навсякъде по света. Чувстват се безнаказани и понякога убиват.Упрек към властта е, но те както обикновено действат постфактум ,даже и да заловят изпълнителите...и толкова. Превенция ли!?! Абе, не майтапете с нас!!! 
« Последна редакция: Март 18, 2020, 21:17:53 от Kerpeden »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Пребили са Слави Ангелов.

Известният разследващ журналист и главен редактор на "168 часа" Слави Ангелов е бил пребит пред дома си на "Дондуков" в София.Нападателите са били няколко. Удряли са го по лицето. Били са го с метални пръти. Ангелов е загубил съзнание. Сега е в болница.

Има ли до сега бита мисирка, щото аз не се сещам?

Ана Заркова -- не е точно бита, но е по-лошо при нея.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Пребили са Слави Ангелов.

Известният разследващ журналист и главен редактор на "168 часа" Слави Ангелов е бил пребит пред дома си на "Дондуков" в София.Нападателите са били няколко. Удряли са го по лицето. Били са го с метални пръти. Ангелов е загубил съзнание. Сега е в болница.

Има ли до сега бита мисирка, щото аз не се сещам?
Преди година заклаха някаква изгряваща телезвезда в Русе, ако не ме лъже паметта.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Кой накара генерала да изпълни команда "Кръгом!"!?!?!
https://youtu.be/oIFP-C7py1o

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Kerpeden и 39 Гости преглежда(т) този раздел
Братя и сести ,к`во стааа   тука!?! Виртуалните кръчми  немат затваряне!!Къде си губите ,дъ ге!?! Баба ми казваше ,че хан и воденица не се затварят!!!Ша свърши и този празник!! Don`t Panic,please!!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, а менюто, bitte?
~~~
Днес се канех да тествам новите рестрикции и да разходя кучето в парка, зад амбасадата (както е известно онзи район е в зоната на отговорност на милото гонче) - през последните седмици там се наблюдава засилено жандармерийско присъствие (не е заради вируса), да видя как е - отложих го за утре след обяд, ще докладвам.
PS освен жандарми се появихя и няколко двойки (полу)диви зайци, любима занимавка на кучето, весечи се с тях по 3-4 часа, да видим...

AnonimusBG

  • Гост
Как я карате при обсадените градове?
Надявам се че повечето от вас са по вилите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Абе наясно ли сте с рестрикциите за областните градове?
Питам, щото така формулирано излиза, че не мога да отида от област А в област Б, но вътре в областта мога да се движа когато и където си поискам.
Що тогава полиция на изходите от самите градове?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На излизане или влизане в областните градове има ограничения, за по-малките няма, може да си щъкаш из цяла България.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Искаш да кажеш, че ако си караш по селските пътища няма КПП?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма, от тия толкова, толкова могат толкова правят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Абе наясно ли сте с рестрикциите за областните градове?
Питам, щото така формулирано излиза, че не мога да отида от област А в област Б, но вътре в областта мога да се движа когато и където си поискам.
Що тогава полиция на изходите от самите градове?
Щото "на първата линиа" земат по иляда лева на калпак. Пардон на фуражка.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дедо, а менюто, bitte?
 
Менюто ,драги се върти при мене около чесъна. Само в кафето дето не съм слагал чесън...щото сега нема контакти дами  спират  и си хапвам от тази благина ,щото обичам.Разгеле   и виното ще докапчим както е тръгнало  , ама другата неделя ще изрежем( най-после ,след три години  !!!)и асмата ,да видим к`во ша даде на есен. На ракията се мръщим , ама...бе,минава,минава.  Вчера във времето определено за дъртаци ходих на пазар ,купих си  едър средиземноморски сафрид и ще го суша на чироз, бях купил скумрия за същата цел ама я опаткахме на скарата , та сега- сафрид!!!   Боря се с " Историята на Йерусалим" , обаче тя ма прихваща с кофти тактика и все падам победен и заспивам.Да знаете туй уединение  ще ни направи да се отдаваме на  всичките си слабости ,които крием от приличие...Кога преди цял ден ще се разхождам по пижама...или ще правя каквото си поискам и когато поискам.   Само дето снощи  ми се запуши канала и днес съм под стрес щото миялната машина не може да мие , а посудата свършва... май ша ям кифтета в кристална купичка за сладолед... :cool-1084: :nuts:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Minko *****е .....в/ъв Лозенски Манастир Св. Спас.
Има два признака за живот: разумен и законен. Добре е, ако те съвпадат. Уви, към днешна дата в България те се разминават и всеки сам решава кой да избере.
Дедо, мой добър приятел ми пусна горното, замислих се ... какво ще речеш, мъдрецо-отшелник?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Отбелязваме Световния ден на водата

Ние голата вода я празнуваме всеки ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Minko *****е .....в/ъв Лозенски Манастир Св. Спас.
Има два признака за живот: разумен и законен. Добре е, ако те съвпадат. Уви, към днешна дата в България те се разминават и всеки сам решава кой да избере.
Дедо, мой добър приятел ми пусна горното, замислих се ... какво ще речеш, мъдрецо-отшелник?
Какво да ти кажа...ние сме в хипотезата на времето когато беше бумът на заразите и страха от  СПИН...помниш ли.?  Сетне за това време казваха: " ТИЯ ,КОИТО ГИ НЕ БЕШЕ СТРАХ СИ ОТЕ&АХА, А ТИЯ ,ДЕТО ГИ БЕШЕ СТРАХ СИ ОТСПАХА!" Та и сега е така,приятелю жарки!!!
В днешно време очите на умните хора са отворени и ушите отпушени.Затова и днешна България не е харесвана еднакво от всички, а съотношението разумност-законност е въпрос на гледна точка и желание.Като желанието общо взето циркулира с различна  честота между  "СПИ МИ СЕ - Е&Е МИ СЕ!!! Бъди здрав и се пази!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Лява и дясна са ми само ръцете, останалото е "синьо-червена мъгла", по Жорж Ганчев.
Всъщност въпросът ,който витае ... по-точно два са въпросите: Какво му е дясно на лявото? и  Какво му е ляво на дясното? У нас ,разбира се! ....Едно време имаше един идеолог на МОДЕЛЬЯ във форума- Естетя, той имаше  интересни формулировки ,,които отчасти си размиха в нахлулата либералистическа вълна...
Дедо, дедо, събуждаш заспали спомени - да взема да му се обадя на Естета, да го поканя да се присъедини, пък да се веселим заедно ... кажи си думата като патрон на сий форум

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Дедо, дедо, събуждаш заспали спомени - да взема да му се обадя на Естета, да го поканя да се присъедини, пък да се веселим заедно ... кажи си думата като патрон на сий форум
Съм "ЗА"!!!Може да размърда малко пластовете , ако дай,Боже е жив и здрав!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
По каналите на тихата дипломация контакт не може да бъде установен. По сведения на достоверни источници Естетът се е изнесъл в Австралия.
Опитите продължават.

За сметка на това ... - чакай друга регистрация.
~~~~~
Eй го, регистрира се, жив е, нищо му няма - сега и "Жълтата подводница..." ще трябва да съживяваме.
« Последна редакция: Март 24, 2020, 11:56:19 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:59:21 от Captain Buddy »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Бъди, писал съм - в Австралия е - единият телефон е даден на детски дом (типично за естета), другият номер е отказан.

Търси по твоите канали, да го докараме тук - ей то на, и Царо се присъедини, даге!

PS - ти да не го търдиш през каналите на ПП"Атака" ЕООД?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:59:29 от Captain Buddy »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...аха, ще трябва да минем без Естета, жалко...къде се затри Патрона на сайта, даге?
...прави чирози, суши риба, копае земплянка?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
...аха, ще трябва да минем без Естета, жалко...къде се затри Патрона на сайта, даге?
...прави чирози, суши риба, копае земплянка?
Тука съм ,видех , ама дома имах "аврал",запуши ми се кухненският канал ,че чистене ,лепене и прочия радости ,сетне баня и почивка , а сеги си апвам от запасите ,че се озорих...
« Последна редакция: Март 24, 2020, 18:52:16 от Kerpeden »