Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:57:42

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 265835 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #420 -: Октомври 29, 2018, 09:40:42 »
Quote (selected)
Да обърнем малко внимание и на Борисов ?
Закъде повече? От толкова надуване на тоя балон се е стигнало дотук.
А и всяка дискусия, в която се вторачваме в личността на някого, а не в това, което казва, е доста празна.
Тия нападки срещу Фирмин заради критиките му към неговата партия, на мен ми приличат на ония срещу Джиджи, заради критиките ѝ към сайта.
Прекрасно би било всичко да е наред, но очевидно не е и автосугестията не е пенкилер. :)

Аре са, нерде Фирмин, нерде Джиджи...

Ми аз в целата тая дискусия така и не разбрах що Корнелия е по-добра, тва дори и при толко ниско свалена летва.
В смисъл некой да каже - ето, в тая община, дето БСП управлява, се случват ето такива хубави неща, дето не се случват в други общини.
Или - програмата за следващите избори включва съвсем конкретно (не като общи лафове) това и това, което ше се отрази по следния начин на следните групи хора - било то данъчни промени, промени в образование, здравеопазване и т.н.

Единственото, което почитаемите опоненти казват, че Корнелия имала повече гласове на изборите от Миков и че била издигнала (или предложила, не знам и аз вече) Радев за президент.
Ми не е достатъчно.
При нещата, които не са наред, читава опозиция щеше да е напред в проучванията с поне около 10 пункта. Или и социологическите проучвания се контролират от Цецо, м?

Кат си ви харесва - обичайте си я, няма лошо. Ма тоя ореол на боркиня за правда и благоденствие малце не ѝ отива.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #421 -: Октомври 29, 2018, 10:10:50 »
Quote (selected)
Аре са, нерде Фирмин, нерде Джиджи...
Аз точно казвам да не ги оглеждаме като че ще ги купуваме, защото е нередно и освен това - безсмислено.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #422 -: Октомври 29, 2018, 10:42:39 »
Quote (selected)
Banshee
Аре са, нерде Фирмин, нерде Джиджи...
Аз точно казвам да не ги оглеждаме като че ще ги купуваме, защото е нередно и освен това - безсмислено.
не е много редно и е  несправедливо спрямо Фирмин, когото харесвам много, но писаното от него, волно или не, е излагане на един от големите проблеми на БСП - междуособни войни, които лишават партията от чувствителност към външния свят
а фактът ,че той не може да превъзмогне това и да си пише тук по блестящия начин, който умее, говори за дълбочината на нещата и за възможните /не/перспективи на БСП

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #423 -: Октомври 29, 2018, 10:49:02 »
Ми аз в целата тая дискусия така и не разбрах що Корнелия е по-добра, тва дори и при толко ниско свалена летва.

Е, туй е, щото ти липсват качествени "опорки". Ей на тук една

http://epicenter.bg/article/Prof--Dimitar-Ivanov--Da-kazhem-istinata---quot-Skeletite-ot-garderoba--v-opit-da-sprat-podema-na-BSP-/166854/11/0

Много ми е готино шестак като вземе да ми разправя за "скелетите от гардероба".  8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #424 -: Октомври 29, 2018, 11:09:12 »
Цитат на: Чок觧
Nor1 , мисля си ,че проф.Иво Христов е бил прав за 80% дебили , останали в България , дори ми се виждат малко
Според мен са 90.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #425 -: Октомври 29, 2018, 11:19:59 »
A, варират тия проценти на дебилите, броят ги като Настрадин Ходжа с магарето.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #426 -: Октомври 29, 2018, 11:22:13 »
Засега К. Нинова е по-ефективна от М. Миков и по-праволинейна от Станишев.
Като направи десетина години премиерстване, ще я сравняваме с Борисов.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #427 -: Октомври 29, 2018, 14:13:27 »
Засега К. Нинова е по-ефективна от М. Миков и по-праволинейна от Станишев.
Станишев е бил ПРАВОЛИНЕЕН???
Всъщност, да, правата линия на личния интерес се проследява удивително точно. За всичко останало - "Елена е паднала!" Замествате любимата жена с любимата родина и получавате правилната формулировка. Едва ли мога да се сетя за по-удачно разпиляващ доверие член на БСП, поне не за времето напоследък.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #428 -: Октомври 29, 2018, 14:24:52 »
днес в "дума" размисли за бсп като цяло /цък/:
Quote (selected)
...
По всякакъв начин, чрез всякакви средства, последователно, кога язвително, кога напоително се натяква, че БСП не е готова да управлява. Изтъкват се различни аргументи, но само един е меродавен. И той е, че социалистите не са готови за избори. Преди години Ахмед Доган отбеляза, че ако нямаш няколкостотин души, които да работят във всеки избирателен район преди избори, по време на избори и след избори, къде си тръгнал да управляваш. Само Цветан Цветанов го чу.
БСП е бламирана от самата себе си и пред Корнелия Нинова стоят тежки решения, ако не иска да бъде смазана и изплюта от враговете си. Трябва да отговори на жестоки въпроси, без значение дали е виновна. Щом е лидер, значи е виновна, това са неумолимите правила на играта.
Ако утре Борисов хвърли оставката, Нинова какви избори ще прави в Пловдив-област, например? Ще ходи да агитира с Гергов подръка ли? За коалиция с ГЕРБ. Някои посветени изборджии настояват, че тъкмо това е един от избирателните райони, даващи умалена картина на националния план. Придворните ще гракнат, че имало устав, въведена била мандатност, а колко бил обновен парламентарният състав.
Какви избори ще прави в избирателните райони, където БСП са трети, четвърти, пети, обаче негодните да бъдат дори втори са в Националния съвет?
Само през телевизора няма да как да стане. Нинова печели десет гласа през телевизора и двадесет гласа през срещите покрай "Визия за България", негодните да бъдат дори втори по места, отиват да пият кафе на площада на другия ден и резултатът пак е нула на нула.
Каква периферия ще привлича Нинова, когато привлечените решат да отидат на среща за "Визия за България", харесат групата от София, но като решат да отидат втори път, "софиянци" ги няма, а на вратата са се запънали негодните да бъдат дори втори.
Докато Корнелия Нинова не се справи с вредните електорално в собствената си партия, няма как да претендира за властта. И това го знаят и малките деца.
...
и за пловдив /цък/:
Quote (selected)
...
Не знам. Писал съм десетки пъти, говорил съм, апелирал съм. Като цяло, партийната съвест ми е чиста, но какво от това. Колко пъти обяснявах, че политиката е наука като всички останали. Аристотел още го е прозрял. И че като всяка наука се подчинява на определени правила и задължителни постулати.
Не може, НЕ МОЖЕ, да разчиташ на успех на едни мажоритарни избори, каквито са местните, ако не извадиш кандидатите си поне година по-рано. Да ги популяризираш, да ги наложиш, да ги покажеш. Да свикнат хората с тях. Да тръгнат сред съгражданите си. Да наложат вижданията си и личностите си. Така се прави. А не, както е обикновено практиката, всичко това да става в последния момент. Не може, също така четири години да не правиш нищо, ама абсолютно нищо на местно ниво, и да се надяваш на нещо.
...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #429 -: Октомври 29, 2018, 14:39:53 »
Вай, не съм го писала аз, но ми изглежда ужасяващо правилно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #430 -: Октомври 29, 2018, 15:08:51 »
Мъ що си спестил кулминацията бе, драги?

Напускането на Народното събрание отдавна трябваше да бъде последвано от извънреден Конгрес, промяна на Устава и нов Национален съвет. Трудно е, тежко е, но няма друг начин, защото

залогът е България, не само БСП

Корнелия Нинова го разбира прекрасно и няма време за губене.
Когато хората видят, че промяната, за която кандидатства БСП, първо е извършена в самата БСП, тогава ще тръгнат истински след Нинова. Няма да се разцепи партията. Няма страшно. За щастие всички, които гласно или подмолно скачат срещу лидера, са обединени от една обща характеристика - не носят никаква електорална тежест на партията. Или са отдавна амортизирани, или никога дори не са подлежали на амортизация.
Извънредната ситуация налага извънредни решения. И изпълнението им. Другият път е само назад и надолу.


Какъв е този coitus interruptus?

 :pissed-891:
« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 15:14:21 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #431 -: Октомври 29, 2018, 15:12:55 »
за да проверя кой ще си направи труда да прочете цялото.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #432 -: Октомври 29, 2018, 15:21:49 »
Кой тоз електорално тежък и неамортизиран, но подлежащ на амортизация, Стефан Гайдарски, бре?

Да не е тоз от Гласове? Дето лани писал, че

В БСП също не се страхуват достатъчно от г-жа Нинова. А трябва. Като местни организации, които са по-представени в Националния съвет, отколкото в съответния общински. Като други, които открито работят с ГЕРБ. Като трети, които при всяко появяване в медиите регистрират отлив на подкрепа. Легендарната демократичност в левицата предизвиква само усмивки с оглед герберските порядки.

Времето за умерени политики отдавна е изчерпано. Корнелия Нинова вече заяви свалянето на ГЕРБ за национална кауза. А мотото е ясно – всички срещу ГЕРБ в името на България.

Националният въпрос сега е как, с кои и кога Корнелия Нинова да поведе българските граждани към нов тип управление. 

И бесепари са всички, които работят за тази промяна.


Тоз ли? Ахаааа ... И колко му е електоралната тежест на туй  :pissed-891:, сравнена с тази на всеки един от "онзи" списък, с 50-те? А то член ли е на БСП? Щото нещо ще дъ мъ страхува?  :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #433 -: Октомври 29, 2018, 15:30:55 »
ти пък сега - кой бил тоз. ваше момче е, от благоевград, ей го на фото от миналата година, отзад, в синя риза:



ето и съответната новина - цък

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #434 -: Октомври 29, 2018, 15:34:34 »
Кой тоз електорално тежък и неамортизиран, но подлежащ на амортизация, Стефан Гайдарски, бре?
...
Тоз ли? Ахаааа ... И колко му е електоралната тежест на туй  :pissed-891:, сравнена с тази на всеки един от "онзи" списък, с 50-те? А то член ли е на БСП? Щото нещо ще дъ мъ страхува?  :nuts:
До колегата Nor1 от Октомври 28, 2018, 11:23:31 : няма да има нужда от още 17 страници, ето го обяснението само на осма.  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #435 -: Октомври 29, 2018, 15:42:58 »
Вай! Тамам да питам не е ли тоз юнак, до портрета на Дядото, със синята ризка, и чета отдолу един пила тоя що да не би да е у панделата? Какъ тъй ни знам, мъ са подсетих за един друг, на мен любим, корифей на политическия анализ - Харизановото момче у ГЕРБ.

...

И кат ся подсетих, то поразрових ся ... Е, как пък един ме не изненадА, бре!  :pissed-891:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #436 -: Октомври 29, 2018, 15:45:46 »
и? от панделата ли пише? страхува ли те?

и по-важното - верни неща ли пише или не?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #437 -: Октомври 29, 2018, 15:49:33 »
Такива не ме страхуват, да ти река. Едното, дето прочетох, как избил камерата от ръцете на журналист, щото снимал брат му, докато го съдят. Другото - че са го осъдили за неплатен дълг от 2300 лева. И всичко това - за две минути време и три клика. Дали са достатъчни да си съставя мнение? Едва ли. Ама пък той се е погрижил, напоително при това.  :t2407:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #438 -: Октомври 29, 2018, 15:53:30 »
... Едното, дето прочетох, как избил камерата от ръцете на журналист, щото снимал брат му, докато го съдят...
В нашето тукашно село е изрично забранено да се снима в съдебната зала. За това не избиват камери, просто лишават от достъп. И не вярвам да има журналистическо "издание" (включващо блогове и прочие, не само хартиена версия), която да публикува такава снимка - пазят си филейните части.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #439 -: Октомври 29, 2018, 16:00:23 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #440 -: Октомври 29, 2018, 16:08:43 »
Quote (selected)
Само амбасадата* ли го издигна ? Или глупостта човешка и полуграмотните журналистки ?

И трите. А "журналистките" и работодателите им най-вече, т. нар. "медии" хич не са даже прости. Само си представи колко пари са смъкнали още от предния програмен период (Боцо се довлече наготово на власт точно когато минаха първите процедури след одобрението на програмите от ЕК!) от Комуникационната стратегия и от техническите помощи по 7 програми!!!(сметни сам колко са по 4 % от общия бюджет на всяка от програмите и поне половината от тях отиват за "медийно отразяване", клипчета, помните ли онези простотии с каруците по селската програма, семинарчета, командировки в чужбина и прочее екстри), ся традицията си продължава - как няма да ГО харесват, като за тях(националните тивита и радиа) даже и в ЗОП-а направиха изключение!? Та, те преживяват от еврофондовете! Е, след две - три години няма да е точно така и тогава като останат да се хранят сами, ще видим какво ще стане. Засега успешно телевиизора промива мозъците на бая народ...ей, както каза колегата по-горе, тез баби основно гледат "новините"

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #441 -: Октомври 29, 2018, 16:15:27 »
Странно, ама много странно - цялата адвокатска гилдия да вдигне ръце обвинения заради кражба на ток за месец и половина и предполагаемо сутеньорство за триста лева? Та да се наложи някакъв никому неизвестен адвокат, беден като църковна мишка, да е послената опора на правото! Ти да видиш!
Това всичкото обаче не отменя въпроса на onzi дали написаното от Стефан Гайтанджиев в "Дума" е вярно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #442 -: Октомври 29, 2018, 16:23:39 »
Фирмин, ти имаш ли поне елементарна представа колко граждани на столицата са осъдени само от Топлофикация за много по - големи суми, пък после се занимавай със запис на заповед!? И не ти ли е неудобно да хвърляш кал по хора без пари? Това ли са ти аргументите!? Чиста злоба струи от всяка дума в изреченията ти! Как мислиш, такива лица като теб дали ще спечелят периферия за БСП, или ти пред публика си лицемерен!? :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #443 -: Октомври 29, 2018, 16:29:17 »
Това всичкото обаче не отменя въпроса на onzi дали написаното от Стефан Гайтанджиев в "Дума" е вярно.

За да отговоря на тоз въпрос, първом трябваше да калибрирам скалата. На електоралната тежест и амортизацията. Щото как да преценя инак прав ли е тоз или неправ. И като така, калибрирайки, исках да си създам представа за неговата електорална тежест и неговата амортизация. Създадох си. И отговорът е: не, не е вярно написаното.

И не е Гайтанджиев, Гайдарски е.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #444 -: Октомври 29, 2018, 16:36:59 »
Моля за извинение, че съм объркала двата фолклорни мотива и съм прекръстила "безтегловния" Гайдарски на Гайтанджиев! Моя грешка! Дължа му бяла риза като кръстница!

Обаче верността на едно твърдение не се определя от амортизационната тежест (реална или усетена при калибровките) на изказалия твърдението. Да не опираме до Джордано Бруно срещу цялата амортизационна тежест на Католическата църква - макар че защо да не?! Има и по-близки примери - да речем, лишеният от икономическа тежест Карл Маркс - той вероятно изобщо не би трябвало дума да казва за икономиката, да не говорим за разни манифести.  :bubblegum:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #445 -: Октомври 29, 2018, 16:44:20 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:26:12 от Captain Buddy »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #446 -: Октомври 29, 2018, 16:49:37 »
И не ти ли е неудобно да хвърляш кал по хора без пари? Това ли са ти аргументите!? Чиста злоба струи от всяка дума в изреченията ти! Как мислиш, такива лица като теб дали ще спечелят периферия за БСП, или ти пред публика си лицемерен!?

Милата, чиста, душица безсребърна ...

За щастие всички, които гласно или подмолно скачат срещу лидера, са обединени от една обща характеристика - не носят никаква електорална тежест на партията. Или са отдавна амортизирани, или никога дори не са подлежали на амортизация.

Боже, каква благост струи от това, а!

Това лице печели "периферия" ли?

Чиста злоба струи, казваш? Не си познала, миличко. Гняв е. Мен при кои ще ме сложиш? При тези без електорална тежест? При амортизираните ли? Моята електорална тежест е измерена на мажоритарен избор, където съм бил кандидат на БСП. Докато Нинова е директорствала и е плела приватизационните си схемички под благия поглед на Костов и сие. Амортизацията ми? Е, тук е по-сложно. От здравна гледна точка е прав - амортизиран съм. От професионална едва ли - чувствам се в най-добра кондиция, ефективен и ефикасен, с много ясен и измерим принос към публичното благо. Все неща, които на този хубавец му предстоят. А дано. Ама надали. Липсва му почтеност за това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #447 -: Октомври 29, 2018, 16:54:53 »
Quote (selected)
Докато Нинова е директорствала и е плела приватизационните си схемички под благия поглед на Костов и сие.
фирмин, що за простотии?!?! плела схемички, а от време на време и искала вот на доверие:

Quote (selected)
Вот на доверие в БСП! Корнелия Нинова го поиска, заради изборната загуба и го получи. Социалистите обсъдиха и възможността да направят широка коалиция с ГЕРБ. До какъв извод достигнаха?

Със 118 гласа „за”, нула "против" и нула "въздържал се" Националният съвет на БСП гласува доверие на Корнелия Нинова.
това помниш ли го? от март миналата година?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #448 -: Октомври 29, 2018, 16:55:45 »
Quote (selected)
И като така, калибрирайки, исках да си създам представа за неговата електорална тежест и неговата амортизация. Създадох си. И отговорът е: не, не е вярно написаното.

Firmin,
Горното ти празноглавско твърдение отново те доказва като безпринципно плямпало, подчинено на патологичната омраза спрямо КН. Ти просто демонстрираш откровена слабограмотност, зле маскирана с купешки приказки.
Как ще калибрираш, като нямаш репер? А? Можеш само глупостта си да калибрираш като я приемеш за единица мярка.

Ама ти и от калибриране ли разбираш, освен от СМЕРШ? Верно? Тц, тц, тц ... Празноглав, глупав съм аз, слабограмотен, къде да се меря с теб, титана.  :aplause:

Репер, казваш, няма ... Ами теб да ползваме тогава. На колко оценяваш електоралната си тежест и амортизацията си по скалата на Гайдарски? 50 позиции има на нея, дано ти стигнат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #449 -: Октомври 29, 2018, 16:57:56 »
а каква е електоралната тежест на ана пиринска, която аз свързвам единствено с факта, че е дъщеря на баща си? щото последната днес е избълвала краен брой лъжи под ръководството на беновска, любезно препечатани в поглед.инфо:
Quote (selected)
„Писмото не е в резултата от моментно състояние. В продължение на 2 години Националният съвет, който ръководи партията, повдига въпроса как се управлява партията. Бяха взети редица решения в разрез с устава на партията. Въпросът е принципен как функционираме и как взимаме решения. Имали сме достатъчно поводи да кажем че не можем да продължаваме така. На последния пленум става ясно, че се сменя главният редактор на вестник „Дума”. Това, което можем да направим, в ситуацията да поискаме да влезе точка в дневния ред, но по-късно се каза, че не и е мястото на тази точка на пленум, а на Национален съвет”, разказа Пиринска за писмото с подписите на 50 социалисти, възнегодували срещу смяната на главния редактор на вестник „Дума”.
става въпрос за писмото, пълно с лъжи. за главния редактор, дето не е главен, а и.д, за гнусната лъжа "Бяха взети редица решения в разрез с устава на партията" - ми цитирай ги, като си почнала да меткаш екскременти към вентилатора, що си траеш?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #450 -: Октомври 29, 2018, 16:59:56 »
а някой помни ли, че нинова поприземи изпълнителното бюро?
Quote (selected)
Последна промяна на 21 май 2016 в 17:33  7229  4

Новият председател на БСП Корнелия Нинова обяви, че е отнела досегашните привилегии на членовете на Изпълнителното бюро на партията.

Заплати, служебни коли, телефони и бензин стрували 200 хиляди лева на година, като сега тези средства ще бъдат насочени към местните структури на партията, подчерта Нинова.

На БСП ѝ отива първа да даде личен пример. Ако ще променяме политиката в държавата, то трябва да дадем личен пример как се прави това. Народът мрази политиците заради привилегиите и пропастта между богатството и облагите и бедността и мизерията в страната, коментира Нинова.

Това е част от ангажиментите ни да стабилизираме организационно и финансово структурите, да им покажем, че те са важните,че там ще се правят политиките, че там ще се коват кадрите, допълни тя.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #451 -: Октомври 29, 2018, 17:04:00 »
Quote (selected)
, която аз свързвам единствено с факта, че е дъщеря на баща си?
Е, пък и ти! Баща й ще се пенсионира като депутат, в случая евро такъв, редно е наследницата му да го замести поне по европските банки. Ей това задължително трябва да се забрани - семейния абонамент все за благи постове. Навици долни, но пък усти големи и на чий гръб?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #452 -: Октомври 29, 2018, 17:04:13 »
фирмин, що за простотии?!?! плела схемички, а от време на време и искала вот на доверие

От кого бе, миличък, през 99-та е искала доверие тя? От Иван Костов, невям, ще да е?

Аз добре си спомням моята есен на 99-та. А да припомним нейната есен на 99-та, а?

През 1999 г., само година и половина след назначението на Нинова, министър Валентин Василев продава 67% от акциите на държавата в „Техноимпекс“[16] на специално създаденото за сделката работническо-мениджърското дружество „Техноимпекс-98“ АД. Изпълнителен директор на РМД-то пак е Корнелия Нинова. Няколко години по-късно излиза и документ, че тя вече притежава 37% от акциите във РМД-то. По-късно собствеността ѝ в дружеството нараства до 48%. Нека напомним, че приватизацията с РМД-та е едно от нещата, заклеймени от „корупционната книга“ на БСП.

Цената на сделката изглежда много добра за купувача – 700 000 долара. РМД-то се задължава да плати веднага само 10% от тази сума, а остатъкът е разсрочен на равни вноски за следващите 10 години[17]. Купувачът се задължава да направи инвестиции за 700 000 долара. Това се случва на 13 януари 1999 г.

Само осем месеца по-късно (септември 1999 г.) двете страни сключват анекс[18], който прави сделката още по-изгодна за Корнелия Нинова. Държавата се съгласява да получи в брой само 30% от сумата, а останалата част от 70% може да бъде платена по всякакъв начин, включително и с компенсаторки. Това е другата „приватизационна схема“, осъдена остро от БСП. В този анекс изрично се казва, че всички други клаузи в договора за продажба остават в сила.

Малко по-малко обаче клаузите се променят, и то пак в полза само на продавача. През октомври 1999 г. се подписва втори анекс[19] – този път се намалява изискването за инвестиции в компанията от 700 000 на 600 000 долара. Дружеството се задължава да прави всяка година инвестиция в размер на 100 000 долара годишно, с изключение на 2000-ната година, когато трябва да инвестира 200 000 долара. Инвестициите трябва да се направят до 2003 г.

Последният трети анекс[20] е от 16 декември 1999 г. Министърът на търговията и туризма Валентин Василев Корнелия и Нинова се съгласяват да отпадат ангажиментите за увеличаване на работните места. Задължителните инвестиции спадат до само 300 000 долара, като дружеството не трябва да инвестира нищо на втората година след продажбата. Първоначалният договор регламентира, че именно през тази година трябва да се направят и най-сериозните инвестиции.

1999 г. като цяло е много добра за Корнелия Нинова. По това време тя се сдобива с ателие в София с площ 125 кв.м и гараж с площ 23 кв.м. Това е видно от първата ѝ публична декларация пред Сметната палата, подадена през 2007 г.


Инвестициите трябва да се направят до 2003 г. И са направени. През 2003 година Нинова става член на БСП, както гордо посочва на сайта на БСП, докато партията е в опозиция.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #453 -: Октомври 29, 2018, 17:08:19 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:27:00 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #454 -: Октомври 29, 2018, 17:10:36 »
Фирмин, защо не си направиш блог - "Мразя Нинова!"?  :too_funny-1052:

Вярвам, че ще завъдиш публика от кол и въже...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #455 -: Октомври 29, 2018, 17:30:48 »
Quote (selected)
Аз добре си спомням моята есен на 99-та. А да припомним нейната есен на 99-та, а?
а ти тва от автора на шайката ли го взе? а все пак да беше написал, ей-тъй, от кумова срама, че тези анекси са проверени от разни прокуратури и престъпление няма? а?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #456 -: Октомври 29, 2018, 17:42:04 »
Полезността на дискусията "Нинова срещу Борисов" е твърде спорна.
Безполезността на дискусията "Форумци срещу Фирмин" /или обратното/ е абсолютно безспорна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #457 -: Октомври 29, 2018, 17:46:00 »
Quote (selected)
Аз добре си спомням моята есен на 99-та. А да припомним нейната есен на 99-та, а?

а ти тва от автора на шайката ли го взе? а все пак да беше написал, ей-тъй, от кумова срама, че тези анекси са проверени от разни прокуратури и престъпление няма? а?

От юридическа гледна точка може и да няма престъпление, но от морална такава си е парекселанс такова.

Само ми е странно, че Техноимпекс е оценен по-евтино от Института по черна металургия, който беше „продадем“ за 1 500 000 000 лева (около 830 000$ при курс 1:1700). То и това също е престъпление, но Иван Костов и Александър Божков няма да са съгласни с мен  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #458 -: Октомври 29, 2018, 18:07:19 »
Quote (selected)
От юридическа гледна точка може и да няма престъпление, но от морална такава си е парекселанс такова.
и беше раздухано от безспорния морален стожер антон генов /или тома биков, или неква подобна сволоч/... и припомнено ни от фирмин.

иначе фирмин избълва един куп жълтина за нинова... и се скри за първановата пиринската щерка, която "защитава" "любимата" му "дума" /кавичките са, щото му е любима, ама не я чете :bigok:/
« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 18:34:20 от onzi »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #459 -: Октомври 29, 2018, 18:11:50 »
ъъъъ, "Дума" много рядко става за четене тези дни...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #460 -: Октомври 29, 2018, 18:17:35 »
аз "дума" започнах да я отварям заради аида паникян, направи ми впечатление един неин коментар за здравната каса - знаеше за какво пише. което напоследък си е направо свеж полъх.

прави впечатление, че част от информацията, която е там, я няма никъде другаде. ама то щото всички са се изпотрепали напоследък да ни дават всички възможни гледни точки, така де. и понеже я няма никъде другаде, попрелиствам отгоре-отгоре пдф изданието /и това ми харесва, това е най-близкото до четене на български вестник тук/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23470
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #461 -: Октомври 29, 2018, 18:20:38 »
Имам молба!
Лична!
Не отваряйте тема само за Баце.
На никой читав форумец не  му е нужна клоака.
Нека не дълбаем септична яма в нета. :giggle-3307:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #462 -: Октомври 29, 2018, 18:27:02 »
ъъъъ, "Дума" много рядко става за четене тези дни...
Нима това те изненадва ?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #463 -: Октомври 29, 2018, 18:29:01 »
баци, като един виден международник, измисли как да свали мониторинга от съдебната система. няма лъжа, няма измама - имаме осъден зам министър. дсб ще направи нещо положително за мамковината - техен кадър отива при бай ставри.

даниел митов е оправдан, ама то не може всичко. ето от гласове /цък/:
Quote (selected)
Сигналът срещу тях беше подаден от бившия външен министър Кристиан Вигенин (БСП).

Бившият зам.-министър на външните работи Христо Ангеличин беше осъден от Специализирания наказателен съд на 4 г. лишаване от свобода по делото за разходите на МВнР за командировки.

Според магистратите Ангеличин е ощетил Външно с близо половин милион лева при неправомерно подписване на договор с фирма, която да осигури самолетни билети, хотелско настаняване и застраховки.

Тезата и на него, и на Митов беше, че не са извършили нищо незаконно и в случая се е наложило МВнР да работи само временно с туроператор, който обслужва друго ведомство.

Ангеличин получи условна присъда по друго дело - за неизгоден договор за доставка на телефонни централи.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #464 -: Октомври 29, 2018, 18:36:34 »
ъъъъ, "Дума" много рядко става за четене тези дни...
Нима това те изненадва ?
По-скоро ме натъжава. Аз честно обичам Стефан Продев-ите неща. Знам, че е неприлично висока летва за сегашния журнализъм някой да бъде нарочен за "Новия Продев", но от друга страна никой не нарича Продев "Новия Ботев", Просто седя тихо и чакам да се яви ново гениално перо. Засега не го виждам, но дайте идеи, може някой да е по-късметлия от мен в търсенето и чакането.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #465 -: Октомври 29, 2018, 20:01:28 »
Quote (selected)
Репер, казваш, няма ... Ами теб да ползваме тогава. На колко оценяваш електоралната си тежест и амортизацията си по скалата на Гайдарски? 50 позиции има на нея, дано ти стигнат.
Firmin
Горният ти пост отново те дефинира като празноглаво плямпало, защото ти не можеш да анализираш, не си в състояние да имаш принципна опорна точка.
Ти си вреден за БСП и би трябвало БСП бързо да се разправи с теб, като използва ТВОЯТА ЗНАМЕНИТА САПЬОРСКА ЛОПАТКА, ТА КЮС ПО ГЛАВАТА!

Ха! Ти пък кой си и от коя инстанция раздаваш присъди и оценки? Я къш!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #466 -: Октомври 29, 2018, 20:14:28 »
Фирмин, защо не си направиш блог - "Мразя Нинова!"?  :too_funny-1052:

Вярвам, че ще завъдиш публика от кол и въже...

Да мразя Нинова? Нинова е един сламен човек, сламеница. Може би трябва да бъдат мразени тези, на които тя е средство. Кой знае ... БСП, от друга страна, я избра за свой председател. С което продаде индулгенция на всички свои, а ако е принципна - и чужди, които облажиха от криминалния преход. Чудно, как, без ревизия на политическата, моралната и етичната оценка, която партията е дала на този процес, тя даде подкрепа и доверие на Нинова. Всъщност, това е и идеята, навярно. Нинова един ден се събудила и открила у себе си освен нагона към капитала, към тази дата вече задоволен, и странна за нея социална чувствителност към труда, още неначесана. Не смешите мои тапочки, ребята.
« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 20:22:38 от Firmin »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #467 -: Октомври 29, 2018, 21:12:12 »

Да мразя Нинова? Нинова е един сламен човек, сламеница. Може би трябва да бъдат мразени тези, на които тя е средство. Кой знае ... БСП, от друга страна, я избра за свой председател. С което продаде индулгенция на всички свои, а ако е принципна - и чужди, които облажиха от криминалния преход. Чудно, как, без ревизия на политическата, моралната и етичната оценка, която партията е дала на този процес, тя даде подкрепа и доверие на Нинова. Всъщност, това е и идеята, навярно. Нинова един ден се събудила и открила у себе си освен нагона към капитала, към тази дата вече задоволен, и странна за нея социална чувствителност към труда, още неначесана. Не смешите мои тапочки, ребята.
Тъй, тъй, чудно било. Всъщност има ли у висшия партиен вагон изобщо социална чувствителност към труда, без значение начесана или не? Как се изразява външно таз чувствителност? Как върви битката за нея в парламента, как се помага на профсъюзните среди, на дребните рибета? Че и моите тапочки се скъсаха от смях наскоро, та да питам. Царят строеше чешмички, ББ "дава" и държи гол в ръката нож (неупотребен, но нахвален), "патриотите" са препасали работнически колани вместо силяха на дяда си, та питам за външните белези.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #468 -: Октомври 29, 2018, 21:57:53 »
Вай, не съм го писала аз, но ми изглежда ужасяващо правилно.
Особено последното изречение от първия цитат!
А, да, и още нещо. ЛипЦваше ми запънатия като магаре на тесен заледен мост Сгугън!
Е, вече не ми липЦва!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #469 -: Октомври 29, 2018, 22:13:53 »
Сгуги изобщо е от алтернативна реалност! Оставя след себе си дупка, като метеорит в покрив, и се чудиш откъде му идват таквиз траектории! Понякога ми домъчнява и за Кеблото с коня. Или само за коня, не съм съвсем сигурна. Действат ми като скункс, размазан на пътя - хем ти е жал за живинката, хем се събуждаш даже да си умрял за сън!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #470 -: Октомври 29, 2018, 22:20:23 »
Добре де, не се хващай за думата! Може и ГанЮ да свърши работа ф моя случай!
Иначе, за неориентираната дупка го приемам!
За кобилата - тоже.
Да!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #471 -: Октомври 30, 2018, 09:22:20 »
И Пиргова се втурна да громи Корнелия
http://pogled.info/avtorski/Mariya-Pirgova/korneliya-ninova-tryabva-da-misli-za-otteglyaneto-si-ot-liderskiya-post-na-bsp.98569
Вчера (май) не помня кой тук обясняваше, как БСП трябвало като един Цветан да праща хора да работят по места. Сега пък обратно - "Мястото на парламентарната група е в парламента. ГЕРБ е антиконституционна партия и трябва да бъде следена на всяка крачка в законодателството и решенията." Като че ли двайсет души следователи не стигат...
И, разбира се - нов лидер. Симов или Добрев ...  :duh-1007:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #472 -: Октомври 30, 2018, 09:35:07 »
pogled.info напоследък събира всякакви храчки по нинова, сигурно това е щото нинова го съди. а там само като прочетеш как тази дето я цитираш се възхищава на онази другата, дето е известна само с баща си, и няма кво да четеш повече.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #473 -: Октомври 30, 2018, 09:38:36 »
А някога имаше какво да се прочете там ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #474 -: Октомври 30, 2018, 09:58:38 »
Пиргова, както и сам можеш да видиш поставя акцент на три неща, адмирирайки смелостта на Ана Пиринска да ги изрече при Беновска.

Първо, че Нинова не е ефективен лидер на БСП.
Второ, че Нинова няма да е ефективен премиер.
Трето, че Нинова "трябва да мисли за оттегляне".

Първото е вярно. Второто, може би, но така и няма да опрем до това да разберем дали е така. Третото, дано, ама надали.

Накрая Пиргова, под негативно условие, прави прогноза.

Ако вътрешната съпротива срещу ръководството не се осъзнае като алтернатива, ако тя не предложи лидер, ако БСП не се разграничи от бордовете на държавни и общински фирми и от трохите, които ГЕРБ раздава и на нейни членове – тогава българското общество дълго ще бъде обречено на авторитарно управление – независимо откъде се появява то – министър-председател, президент , ляво или дясно.

И тук нещата са so-so, както рече Ана, когато Беновска, накрая, я запита спортувате ли.

Тази сутрин се събудих с мисълта, че оттеглянето на Нинова не решава проблема в БСП. Просто ще го замени със симетричен. Тогава пък ще трябва да решаваме проблем с мотивацията на тези, които я подкрепят, да работят за споделени цели.

Ако, спонтанно или не, опозицията в БСП се самоорганизира и излъчи лидерство, а, може би, и лидер, то едва ли точката на сплотяване следва да бъде "Нинова да си ходи". Това е абсолютно контрапродуктивно. Това не ценност, не е принцип, не е идеология.

Самоорганизацията на "опозицията" в БСП следва да е програмна. Около програмата на БСП, приета от Конгреса. Затова и слагам в кавички "опозиция" - опоненти на ръководството, но не и опоненти на програмата на партията.

От тактическа гледна точка, ако "опозицията" се консолидира и изясни позициите си, то в оставащото време до двата (или трите) избора през 2019, подготовката на партията преминава през споразумение. Ако Нинова може да бъде част от такова споразумение и негов гарант, с което да запази партийното единство, ОК. Ако не може, то тогава наистина БСП се нуждае от нов лидер. Който да даде гарнации и на двете крила за баланс, основан на паритет.

Горното не е домашен на БСП въпрос. Горното опира до това каква ще бъде през следващите години структурата на българското ляво. Дали то ще се развива върху изключителноте права на БСП да го представлява. Или пък ще заложи на идейния плурализъм, доколкото разминаванията по фундаментални въпроси вече са повече от очевидни.

БСП, от друга страна, има потенциала, водена от изцепки на сервилни клакьорчета, като обсъдения тук С.Г., да се превърне в третостепенна политическа сила лесно и бързо. Налице е мощен гравитационен център на доверие около президента Радев. Ако той даде разрешение за създаване на свързана с него политическа формация, при вътрешното разделение в БСП, съществена част от партията може да се присъедини към нея. Съществена, съществена, колко да е съществена. Ами толкова съществена, колкото, добавена към ядрото на новата политическа сила, да я превърне в първостепенна, а отнета от БСП, да я изпрати зад ГЕРБ в класацията, превръщайски я в третостепенна.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #475 -: Октомври 30, 2018, 10:05:38 »
pogled.info напоследък събира всякакви храчки по нинова, сигурно това е щото нинова го съди. а там само като прочетеш как тази дето я цитираш се възхищава на онази другата, дето е известна само с баща си, и няма кво да четеш повече.

Прав си, разбира се. Наистина, ако четеше повече, щеше да знаеш, че Ана Пиринска не е известна само с баща си. Тя е млад, но вече утвърден автор и тези, които четат, я четат с интерес. Впрочем, бях ти дал линк към теоретичния орган на партията "Ново време". Там има нейни неща. Ако решиш да четеш повече, можеш да се възползваш.

И да, Георги Пирински може да се гордее с Ана, да му е жива и здрава!  :way_to_go-1308:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #476 -: Октомври 30, 2018, 11:46:20 »
Quote (selected)
Първо, че Нинова не е ефективен лидер на БСП.
Второ, че Нинова няма да е ефективен премиер.
Трето, че Нинова "трябва да мисли за оттегляне".
фирмин, ти си бетер ганю от форум.сегабг. горното са абсолютни глупости и на теб това трябва да ти е добре известно.

първо, при нинова бсп бележи подем. доказателство - президентските и парламентарните избори.
второто и третото са глупости от заглавието, "аргументирани" по следния начин:
Quote (selected)
каза още Пиринска и добави, че според нея Корнелия Нинова не би била ефективен министър председател, както и не е ефективен лидер на БСП.
или иначе казано - гнъс на квадрат. за да тръгна да я чета, трябва малко от малко да може да аргументира твърденията си.
Quote (selected)
Ана Пиринска не е известна само с баща си. Тя е млад, но вече утвърден автор и тези, които четат, я четат с интерес.
както вече писах, за да започна да я чета, трябва да се представи малко по-добре.

пиргова се рови в горната гнусота, а ти я адмирираш. а бе бетер ганю.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #477 -: Октомври 30, 2018, 11:54:59 »
К. Нинова е ефективна поне колкото Миков, Станишев и бащата на Пиринска, взети заедно.
Би ли била ефективен премиер?
Кой знае.
Добре ли е за БСП Нинова да се оттегли сега.
Не, според мен.
« Последна редакция: Октомври 30, 2018, 12:34:19 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #478 -: Октомври 30, 2018, 12:30:44 »
Quote (selected)
Добре ли е за БСП Нинова да се оттегли сега.
Не, според мен.
и според мен не. щото при нинова бсп почна да придобива облик на опозиционна партия.

в парламента друга опозиция няма - дпс си приемат заедно с герб квото си искат, па и герб си ги слушат.

по места: едно е в парламента да го играят опозиция и съвсем друго да видиш как общинарите на герб и бсп в еди-кой си общински съвет заедно са приели еди-кво си. като го видиш и почваш да генерираш изречения от типа на "а бе и тия са като ония, няма разлика". особено като имаш светлите примери на гергов, бенчо и един куп други като тях.

като станеш опозиция и по места, може и да започне да се доловява разликата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #479 -: Октомври 30, 2018, 12:53:22 »
между другото, въпросният бенчо се е завърнал в общинския съвет, вече като независим, щял да си чисти името. от какво? той се озова в общинския съвет заради бсп, скара се с бсп, ама сега щял да е независим.

ей таквиз трябва просто да ги няма.

на когото му се чете - епицентър /цък/:
Quote (selected)
Бенчо Бенчев се завърна в Общинския съвет в Бургас , но като независим
0 | 30 окт. 2018 | 12:33

Общинският съветник е убеден в невинноста си и е готов да изчисти името си след ареста в Турция