Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:57:55

Автор Тема: Имало и достойни интелектуалци в БГ  (Прочетена 7631 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Коментарът на проф. Андрей Пантев, който разплака русофобите: Ето защо Западът НИКОГА няма да превземе Русия + Ще има ли Трета световна война:
 
Оценявам самото съществуване на НАТО като неоснователно и безпричинно, доколкото няма заплаха от мащаба на НАТО – сиреч от Варшавския договор, който отдавна не съществува – която да предполага такава гигантска функция, мащаби, разходи и проявления.
Аз категорично не виждам някъде, където НАТО се е намесила, да е станало по-добре – от демокрацията до икономиката. И намирам, че в крайна сметка това изостри, а не притъпи напрежението по света.
Не, смятам, че не може да има глобална война, защото икономиката на богатите по планетата е толкова преплетена, че те нямат интерес от такова пряко взаимно изтребление.
Много често у нас се говори, че при конфликти ние винаги сме заставали на неправилната страна.
Как така при един русофилски народ като цяло, какъвто е българският народ, властта застава срещу Русия – ние сме за санкции, ние ще ставаме център на НАТО за бързо реагиране, подкрепяме всички искания на САЩ и Евросъюза…
Не само това. В момента, ако кажеш кой е изгонил турците от България, ти си неприличен и яростен русофил. Има такава отвратителна идеологизация, че някои казват: “Уважавам Достоевски, ама не уважавам Путин”, като че ли Достоевски има потребност от българско признание.
Не всички имат такава култура и не всички имат доблест. Смятам, че Русия отново не е разбрана, няма поука от никаква историческа ретроспекция. Те не могат да разберат, и това е от времето на монголските походи и походите на рицарите, че руснакът може всичко да понесе, освен унижението на чуждо управление.
Така става и при Наполеон, когато Наполеон казва “вие не сте вече крепостни”, така става и при всичките тези опити по-късно, в Кримската война и пр. Никакъв урок не е изведен от ирационалното поведение на руснаците, което обаче е изпълнено с достойнство.
Всъщност в момента единствен реален факт, с който се обосновава яростно насажданата теза за “агресията на Русия”, е присъединяването на Крим. Т.е. анексирала била, заграбила била чужда територия.
Нашите мастити русофоби защо не помислят, че ще честваме отново, през септември, кръгла годишнина от Съединението. Ами какво е съотношението между българското и небългарското население в Източна Румелия и какво е съотношението между руското и неруското население в Крим. Ако вървим по етнически показател, то тогава Източна Румелия е много по-анексирана, отколкото Крим сега.
Но тук трябва да кажем на нашите читатели, че независимо дали е болшевишка, княжеска, царска, имперска, Русия винаги е била обект на един външен натиск.
Това обяснява защо руснаците в повечето случаи, с изключение на културния контекст, гледат с недоверие на останалия свят. Защото Кримската война е индикация на коварството на Запада, който нахлува в Русия, след като самата Русия е помогнала на Австрия и на Германия да потушат унгарското въстание през 1848 г.
Защо маститите анализатори не направят сметка за едно съотношение в исторически план – колко пъти Русия е нападала и колко пъти Русия е нападана.
В крайна сметка, в повечето случаи, когато Русия е нападала, то е било, за да освободи балканските християни. Във всички други случаи всяка военна акция на Русия е била в отговор, а не предприета от нея.
Коментар на проф. Андрей Пантев
Бултаймс.com


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2019, 10:54:05 »
Quote (selected)
Така става и при Наполеон, когато Наполеон казва “вие не сте вече крепостни”, така става и при всичките тези опити по-късно, в Кримската война и пр. Никакъв урок не е изведен от ирационалното поведение на руснаците, което обаче е изпълнено с достойнство.

Не бих казала, че е чак толкова ирационално, особено ако се има предвид съдбата на осакатените войници по време и след Наполеоновите войни. Крепостните са били в доста по-добро положение след това(все пак те са били нечия собственост, за която са полагани някакви поне минимални дейности за съществуването им!) по сравнение с иначе "свободните хора" при останалите съюзници и Наполеон. Има достатъчно дори художествена литература по въпроса (например, каква е съдбата на  войниците на Уелингтън след победата при Ватерло, когато войната свършва). Нещата трябва да се гледат в цялост, но предполагам изказването на Пантев не е предназначено за исторически диспут.

п. п. Апропо, интересно е да се даде думата на самия Наполеон  как почти не е успял да вземе пленници при битката при Бородино - вземането на пленници и кражбата на имущество са били двата опорни стълба на неговото величие! Руснаците са се биели до смърт (батареята на Раевски е описана и във "Война и мир") и са успявали да извлекат ранените си войници, та дори и убитите!
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 12:13:37 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2019, 15:48:27 »
Хората по улиците изтрещяват, това не е ново.
Ново за мен е категоризацията на телесната повреда.
Два зъба, ама да били без кариеси, с кариес не се смята.
Чудни закони си имаме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2019, 15:59:57 »
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2019/02/13/3389663_jena_se_oplaka_che_e_napadnata_zashtoto_prilichala_na/

Съжалявам, че трябва да го кажа, ама ако бях на нейно място, щях да се движа с малко по–женствена прическа …  :nuts:

Само че освен Андрей Пантев, не виждам тук някой друг от достойните български интелектуалци. А май и аз самата не мога да допринеса с подобна информация.  :m1708:

Пешо

  • Гост
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2019, 18:43:29 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.

Друго ми направи впечатление - как тя чула стъпки зад гърба си, тръгнала да се обръща и била ударена. Т.е., ударена преди да се обърне ? Доколкото зная, кътник се избива доста по-трудно от резец ...
Май не е било точно така.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2019, 18:46:10 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.

Друго ми направи впечатление - как тя чула стъпки зад гърба си, тръгнала да се обръща и била ударена. Т.е., ударена преди да се обърне ? Доколкото зная, кътник се избива доста по-трудно от резец ...
Май не е било точно така.

Това значи ли, че ако не ти хареса фейса или стила на дрехите посягаш?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2019, 19:05:17 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.
Това значи ли, че ако не ти хареса фейса или стила на дрехите посягаш?
Е, не де! Аз като констатирам, че съседът си е боядисал кучето в зелено и то вече е изсъхнало, това не значи, че ще се юрна да го лакирам!

Пешо

  • Гост
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2019, 21:22:17 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.

Друго ми направи впечатление - как тя чула стъпки зад гърба си, тръгнала да се обръща и била ударена. Т.е., ударена преди да се обърне ? Доколкото зная, кътник се избива доста по-трудно от резец ...
Май не е било точно така.

Това значи ли, че ако не ти хареса фейса или стила на дрехите посягаш?
Що за глупав коментар ?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2019, 21:24:18 »
Тъпо, щото коментираш снимката, не коментираш побоя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2019, 21:44:34 »
Тъпо, щото коментираш снимката, не коментираш побоя.
Нали побоят е бил заради физиономията, или поне така твърди потърпевшата? Ако приличаше на Златокоска, може би нямаше да й са избити зъбите.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2019, 21:50:31 »
Викаш да се радва, че не е златокоска, една друга в Русе виж как пострада.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2019, 22:03:51 »
Тъпо, щото коментираш снимката, не коментираш побоя.
Нали побоят е бил заради физиономията, или поне така твърди потърпевшата? Ако приличаше на Златокоска, може би нямаше да й са избити зъбите.

67, ти красива ли си или си като останалите майнички, м?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2019, 22:07:28 »
Quote (selected)
67, ти красива ли си или си като останалите майнички, м?

Тъпичко даже и за либерал като теб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2019, 22:17:49 »
67, ти красива ли си или си като останалите майнички, м?
Сарж, какво да те правя като така не ти е провървяло с майничките?  :nuts: 67-ми два нови континента опозна зарад мен, та как да ти кажа! Освен това мога да точа баница и имам македонска жилка, това за достойното погребение нали помниш!  :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2019, 22:53:18 »
Викаш да се радва, че не е златокоска, една друга в Русе виж как пострада.
То е малко като красотата в очите на гледащия. Все на някого някой няма да му хареса или ще му хареса прекалено. Бай, бабо, да ме не среща - това май е единственото заклинание.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2019, 23:00:53 »
Ще трябва да я караме на заклинания, което не е много лошо.
Тази част от човешкото познание сме я загърбили, сега ако почнем да практикуваме интензивно, може да направим пробив. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2019, 23:03:27 »
Ще трябва да я караме на заклинания, което не е много лошо.
Тази част от човешкото познание сме я загърбили, сега ако почнем да практикуваме интензивно, може да направим пробив. :yes-1289:
А, пробивът ВЕЧЕ беше - премиер-министър с червен конец, захар по завоите - това са си все части от тази част на човешкото познание, практикувано от държавната власт!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2019, 23:06:23 »
ГЕРБ мисли за всичко, като тиганите са. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2019, 23:28:36 »
Тъпо. За "тиганите".  :i_sheepish:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2019, 23:49:24 »
Тъпо. За "тиганите".  :i_sheepish:

eeee, нима не помниш „Tefal мисли за всичко“?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2019, 00:48:47 »
 :t0120: Не бях се сетила. То да не е едно ...  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 00:52:25 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2019, 09:38:11 »
Тъпо. За "тиганите".  :i_sheepish:

eeee, нима не помниш „Tefal мисли за всичко“?!

 Сетих се за българската пародия на рекламата на Найк : " Найк - те миришат както краката ти ! " :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2019, 12:19:11 »
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6706337/Muslim-parents-lead-group-300-protest-outside-school-gates-against-equality-lessons.html

И по света има достойни интелектуалци, чиито мнения съвпадат с доста от тези, на които съм попадал тук  :yes-1289: