Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:21:38

Автор Тема: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..  (Прочетена 2486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
https://www.rollingstone.com/culture/culture-news/ti-gynecologist-virginity-test-908990/

Quote (selected)
Virginity testing is used to control and punish women worldwide — and in the United States, it’s more common than you’d think....
---странни нрави, ако написаното е вярно - връщат се в средновековието, либералите.
И ние ли след тях?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2019, 15:31:10 »
Някакъв си америкънтски рапър T.I. пращал дъщеря си всяка година на такъв тест. Момата междувремвнно е на 18.

https://www.landeszeitung.de/blog/nachrichten/aus-aller-welt/2645932-empoerung-us-rapper-schickt-tochter-jaehrlich-zum-jungfrauen-test

Нямам идея дали това е връщане към средновековните нрави или по-лошо, ама че изглежда като продуктово позициониране на задните ласки.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2019, 20:02:32 »
...не знам дали сте погледнали коментарите под статията - ето ви един (анонимен коментатор RedBasketball), за мен показателен за онова общество (може и изводът ми да е прибързан) -
Quote (selected)
Virginity increases the value of a woman; its absence decreases her value.  That's just the way things are and have been since time immemorial.  That's not going to change any time soon.[
- много ми прилича на разсъжденията на мюслюманите или на някои войнстващи християни..

Ако погледнем по-глобално (нямам конфликт на интереси, нямам дъщеря, имам 27 годишен син) - дали запазването на девствеността на една 18 годишна  девойка в наше време е достойнство, недостатък или просто посадна подробност.

Др. Фирмин - какво би показвал Ваш структурен анализ??

Атеист съм, поради което някакви религиазни догми (християнски, мюслюмански или други) са ми безразлични.

...накрая - от 1992 година се интересувам от подобни конфликти - във форума-майка обширно бях коментирал обрязването по повод някаква статия - провокативно съобщавам, че намирам връзка между монтрата за девствеността и хомосексуализма (в определени исторически времена и народи), та така...


« Последна редакция: Ноември 10, 2019, 20:33:47 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2019, 20:29:57 »
Virginity increases the value of a woman; its absence decreases her value.  That's just the way things are and have been since time immemorial.  That's not going to change any time soon.

в наши дни тва е некъв тъпизъм. ето буквално първата офета от гугъл:
Quote (selected)
Хименопластика представлява хирургическа процедура, целяща възстановяването или реконструкцията на пръстеновидната кожна мембрана, която частично покрива отвора на влагалището (т.нар. “химен”). При разкъсването на химена се наблюдава кървене, което в повечето случаи е в резултат от първия полов контакт на жената. По време на хименопластиката бива съшита тъканта и по този начин се “възстановява девствеността”.

Цени
» Хименопластика€ 1000,00
цък

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2019, 14:03:27 »
този раздел не е ли за култура?
абе направо да си кажа - подозрителен ми е мъжкъят интерес към хименопластиката, в какъвто й аспект да е заявен :image008:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2019, 14:11:30 »
Хименопластиката не е ли измама?
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2019, 14:27:21 »
дали запазването на девствеността на една 18 годишна  девойка в наше време е достойнство, недостатък или просто посадна подробност.

Запазването с каква цел? Просто да си е девствена, или за да не я върнат без чеиза?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ...из пресата- Virginity testing is used to control and punish women worldwide..
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2019, 18:10:08 »
абе направо да си кажа - подозрителен ми е мъжкъят интерес към хименопластиката, в какъвто й аспект да е заявен :image008:

а ти къде точно видя интерес?