Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:14:34

Автор Тема: Re: Калина Андролова: Очакваме "интелигентността" на шайката "Корнела" да реши в  (Прочетена 9244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Темата навлезе в нормално русло.
От прочетеното днес ми липсва само едно пожелание за близък роднина по майчина линия.
Това щеше да е от софт мненията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Буратино, ми постарай се да го заработиш, де, то не става така, да си поискаш и да ти дадат. Трябва и другият да изпита удоволствие.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не я харесвам, сега съжалявам и за темата за Марини дето я отворих на времето.
Посмяхме се, нека  да живее.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Да, на Бачо Кольо верно му се привиждат сблъсъците, че и интереса към каката. :D

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Драги Буратино, защо да съжаляваш за Аделинчо и отворената тема? Ами тези писаници в четвъртъците обединяваха отдолу си дори явни противници. Пълни бяха с такива непреходни глупости, че са направо учебен материал дори за бавноразвиващи се. Може би ще я шкартират най-сетне, след като в "Оттатъка" са минали на изкуствено дишане.

Инак диаметралните мнения са си наред в едно така разцепено общество по основните леми на настоящето. По-точно, всеки си произвежда собствени. И това е интересното.
 :smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
.....
Щото? Внук съм на професионален готвач, от истинските, светла му памет. Собственик на ресторант - преди Девети, както се казва. Хранил е строителите на Слънчев бряг, главен готвач на стола им. Както, преди това, и сълагерниците си на Белене. Баба ми, светла и памет и на нея, и майка ми, Господ здраве да и дава, бяха и са отлични готвачки и сладкарки. Готвенето винаги е било на почит вкъщи. Аз готвя непрекъснато. Като динамична медитация ми е - релаксирам от деня.

Но, да. Непоискани съвети не се дават.
Др. Фирмин, при цялото дължимо уважение към дядо Ви, бих изтрил подчертаното - първо, според информация в мрежата лагер в Белене преди 1949 не е имало, ерго, дядо Ви е бил въдворен в този лагер като враг на народа ?!? Ако тази закачка е достоверна, това обяснява късното Ви присъединяване към социалистическата партия (около 1990), не че има някакво значение.

Второ, малко по-сериозно, в същия този лагер преди 1944 не е имало готвачи - карали са храната с баки - източник е собственият ми баща, пребивавал в този лагер през 1942-43 година.

По темата "Белене", както съм споделял тук, имах възможност да споря с известните български социалдемократи докторите А. Чирков и П. Дертлиев през 1991 г. Интересното беше, че циганинът твърдеше, че такъв лагер преди 1944 не е съществувал докато Дертлиев само сe усмихваше под мустак и гледаше сеир. Сеир гледаше и Зъбчето, в чийто кабинет се проведе тази културна дискусия.
Имам интересен архив за историята на този лагер преди 1944 - със снимки и др. подобни.
Та така.
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 18:09:20 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Дядо ми е бил на Белене през 50-те, някъде по времето на един друг доктор там, негов уважаван съгражданин и добър познат, по-късно, лекувал е и вуйчо ми от заушка. Д-р Грозев, няма как да не си чувал за него. Лежал е уж за стопанско престъпление, но с подходящата "оцветка", като вредител-англофил. Шест години. Според прокурора по делото, в един разговор, случаен, във влака, с баба ми, много години след това, подходящо пре-"поръчан". "Логиката" ти, обаче, няма как да обясни твърде "ранното" присъединяване на вуйчо ми, далеч преди 1990, от която членувам аз, към БКП. Както и това, че с баба ми бяха дълги години избиратели на БСП. Дядо ми почина доста преди 1989. Не мисля, че щеше да е сред избирателите на БСП, ако бе доживял. Впрочем, били са с баба ми социалдемократи по някое време, пастуховци, комай, но не съм твърде сигурен.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Да те хакнат в беляне през 50-те требе да си бил леко олигофрен - вредител. Или обикновенно леке с углавни наклонности.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да наричаш леке и олигофрен отдавна отишъл си от този свят лагерник, на когото са отнети шест години от живота, оставил у дома млада жена с две малки деца да гладуват, заедно с баба им, без препитание и работа, навярно си просто един рудиментен сталинистки копролит. Но това вече няма значение за никого. Един боклук повече, един боклук по-малко, в това бунище ...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Да наричаш леке и олигофрен отдавна отишъл си от този свят лагерник, на когото са отнети шест години от живота,
......
 Но това вече няма значение за никого. Един боклук повече, един боклук по-малко, в това бунище ..
.
Не му се връзвай.
Това му е стил и метод.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Не му се връзвай.
Това му е стил и метод.

мдам, рогатия доста отдавна спря да пише дори първично забавно

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
...

мдам, рогатия доста отдавна спря да пише дори първично забавно
А, злата гад била рогатия ? Подозирах.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ей я на, "интелигентната", как се насади на пачи яйца и я отсвириха кат ямболския влак перничани.

По учебник, как НЕ се прави.

https://zapernik.com/2020/01/06/91565/%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bd%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%8f-%d0%bd%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%be%d1%82-%d0%b2%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%8f/

 >:(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а как се прави, фирмин? ще споделиш ли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
а как се прави, фирмин? ще споделиш ли?

Има ли смисъл? Постфактум? Нинова, че си няма хабер от местно самоуправление и местна администрация, то ясно. Ама да беше питала някой, де разбира. Ако е останал такъв в "шайката "Корнела"", де. Не че е имало въобще ...  ???


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
да, има. щото нинова беше поела ангажимент да провери какво става с пернишката вода. и се оказва, че тези, дето я молят за въпросната проверка, не искат да чуят какво е направила.

за което според теб виновна е нинова.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
щото нинова беше поела ангажимент да провери какво става с пернишката вода. и се оказва, че тези, дето я молят за въпросната проверка, не искат да чуят какво е направила.

Оказва се, че дребнобуржоазната либерална партийка съвсем е деградирала, щом един неин кмет шунтира председателя си. Либералното гюбре може да цвили до небесата колко демократично е това, но истината е, че това вече е една тотално разкапана клиентелска организация.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
преди това боко беше тежък гост на рождения ден на въпросния кмет :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
да, има. щото нинова беше поела ангажимент да провери какво става с пернишката вода. и се оказва, че тези, дето я молят за въпросната проверка, не искат да чуят какво е направила.

за което според теб виновна е нинова.

Ей на, такива "разбирачи", смешници, като теб са около нея. Затова се дъни постоянно. Хайде сега да ми обясниш как Нинова "провери какво става с пернишката вода".

От управленска гледна точка - вятър и мъгла. И тази се гласи за ... премиер.

От политическа гледна точка - пълен провал. И тази се гласи да я избират за председател на БСП, отново.

Некадърници и негодници - Корнела и шайка.

Искаш да ти прочета катехизиса ли? Щото ти се струвам голословен, невям. Да ти сторя обучение, тогава.

От управленска гледна точка. Ситуацията е следната - със заповед на кмета на община Перник е удължено бедственото положение в община Перник. "Бедствено положение е режим, който се въвежда в зоната на бедствието от определените в закона органи, свързан с прилагането на мерки за определен период от време с цел овладяване на бедствието и провеждане на спасителни и неотложни аварийно-възстановителни работи." Бедственото положение е обявено поради опасност от увреждане здравето на хората. Това са приоритетите на държавната власт - здравето на хората, овладяване на бедствието, неотложни аварийно-възстановителни работи. Следователно, ако Нинова намира за уместно точно в този момент да се появи в Перник, това е единственият разумен фокус на действието и като народен представител, ръководител на представителството на БСП в НС. Не отговорност, не вина, не политика, както тя упорито продължава да твърди. Здравето на хората, овладяване на бедствието. Кметът на Перник е обявил бедственото положение. Оттам нататък той е в особен режим на работа - организира и ръководи защитата при бедствието на територията на общината, организира, координира и провежда превантивни мерки за недопускането или намаляването на последиците от бедствието. И ред други, свързани с това задачи. Той няма време за "срещи в централата на БСП". Защото е положил клетва като кмет. Защото е едноличен териториален орган на изпълнителната власт и отговаря, заедно с другите органи за здравето, в случая, на хората от Перник. По линията - кмет на община - областен управител - министерски съвет (междуведомствена комисия) той следва да взаимодейства, за да изпълни задачите си. Затова и се координира с премиера, който, уви, в момента, не е Нинова, а Борисов. Както и щабовете им.

От политическа гледна точка. Като си избрал кмет на община от БСП, при криза, особено при бедствие и обявено бедствено положение, на първо място изказваш пълна подкрепа за предприетите от него действия като орган на изпълнителната власт. Както ти, като народен представител, заедно с другите такива, най-малкото от избирателния район, така и групата съветници от БСП в общински съвет на община Перник. Пълна подкрепа. А не сепаративни спявки в "централата", които внушават, че БСП, през представителството си в НС или ОбС, не стои зад кмета си посред усилията му в бедствието. Та после да се обясняваш, да гъгнеш и заекваш, че кметът ти бил млада надежда, която си подкрепил. Дрън-дрън. Не е важно, че ти си подкрепила, какооо! Важно е, че хората са го избрали. Щото ти мнозина подкрепи, ама малцина избраха. А този сега е на пангара - овластен и отговорен! Спрямо него, в Перник, ти си ... никоя. Не можещ да го привикваш на срещи "в централата на БСП". Той е днес под герба и между знамената - орган на власт. Едноличен. По Конституция. Ти ще отидеш при него. като загрижен народен прадставител, да питаш с какво ти можеш да помогнеш, а не с какво той да обслужи егото ти и амбицията ти. Просто е. Ама се иска разбиране. И опит.

Щото нещата са, всъщност,  опростени до крайност - хората от Перник си искат водата. Точка. Не отговорност, не вини. Вода! Вода. Отговорност и вина после. Сега децата им искат вода. И ако си политически лидер на място, отиваш и копаеш за вода, не за дивиденти политически. Щото не кметът, хората ще те изхвърлят като мръсна котка от града си. Без оглед на цвят и предпочитание.
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 14:55:49 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ако искаше Нинова да си прави пиар, да беше надянала гумените ботуши и по този "конспект"

http://pernik.bg/wp-content/uploads/2019/12/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4-%E2%84%961979-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA.pdf


... в качеството си на народен представител, "да провери какво става с пернишката вода". Днес не прокурорите, а работниците във ВиК, трябва да са и събеседници.

Не съм прав ли? О, да, да. Щото Aquila non captat muscas, нали? Ама социолозите от година и отгоре и думкат в главата на Нинова, че хората я припознават за опозиция, но не я припознават за алтернатива на управлението на ГЕРБ. Но тя дълбае "опозиционно". Щото и е толкова управленският капацитет, затова. И че е по-лесно да лаеш, отколкото да влачиш шейната. Да иде да гледа "Того". Може и да научи нещо. За кучетата. И за водачите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
фирмин,

това не е отговор! или ако е някакъв отговор, то не е отговор на
а как се прави, фирмин? ще споделиш ли?

гледните ти точки нямат общо с поставения от мен въпрос. знам, че си петимен да плювнеш по нинова, ама като си казал, че по учебник така не се прави, бъди така добър да споделиш как се прави. айде отначало:
1. имаш среща с кмета и група граждани
2. на срещата гражданите те молят да провериш какво става с водата
3. ти поемаш ангажимент да разбереш.

и сега си ти да споделиш как се изпълнява ангажимента.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
фирмин,

това не е отговор! или ако е някакъв отговор, то не е отговор на
а как се прави, фирмин? ще споделиш ли?

гледните ти точки нямат общо с поставения от мен въпрос. знам, че си петимен да плювнеш по нинова, ама като си казал, че по учебник така не се прави, бъди така добър да споделиш как се прави. айде отначало:
1. имаш среща с кмета и група граждани
2. на срещата гражданите те молят да провериш какво става с водата
3. ти поемаш ангажимент да разбереш.

и сега си ти да споделиш как се изпълнява ангажимента.

Ами за теб, навярно, не е отговор.  :t10502:

Лидерите се раждат и изявяват по време на криза, по време на бедствие. В този смисъл, Перник е тест. Нинова се провали безславно, но срамно. И тази оценка няма нищо общо с това дали я харесвам или не. Когато си е свършвала работата, "вдигал съм и палче". Случаят, уви, не е такъв.

"Младият" пернишки кмет Владимиров, от друга страна, прояви зрялост и смелост. Затова и нему  :aplause: Както и :way_to_go-1308: за късмет и успех, негов и на перничани, за справяне с бедствието.
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 16:16:45 от Ной »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
това също не е отговор на зададения от мен въпрос.

значи нямаш такъв, и твърдението ти
По учебник, как НЕ се прави.

излезе поредната лъжа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
щото нещата, всъщност, са опростени до крайност: ти подкрепяш кмета си, хванал си двама бокови министъра за топките /прокуратутата излезе със становище за вина/ и имаш цялото право да искаш развитие на ситуацията.

а ако случайно пропуснеш, един куп фирмини ще гракнат как си в сговор с боко. и ще тръгнат да ти искат оставката.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
това също не е отговор на зададения от мен въпрос.

значи нямаш такъв, и твърдението ти
По учебник, как НЕ се прави.

излезе поредната лъжа.

Драги, ти си толкова гола вода в нещата, за които става дума, че е без всякакъв смисъл да ти се обяснява. А мнението по въпроса тежи колкото прах на тъпан. Мръснишките ти мантрички за "поредната лъжа", също. Да не мислиш, че си давам този труд, да обяснявам, за теб,  :t2407:? Не. Разумни, просветени и търсещи хора, надявам се, четат този форум, без да участват в него. За тях е. Сред тях има и хора, дето в разбирането си и в работата си са близо за това. За тях е. Има и хора критични, които се питат кое не е наред с БСП и какво да се прави, да се подобри. За тях е. Не за теб. Никога не е било. Ами виж се. Виж и otvrat. "Похарчихте" кмета на Перник като едното нищо, че се опълчил и турил на мястото и безценната ви Нинова. За миг. Без да се спрете и да помислите. Водени от клишираните си мозъци и предразсъдък. Вие ли сте "истинското" ляво? О, горко ни, тогава.  :'(

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
 и имаш цялото право да искаш развитие на ситуацията.

Имаш, ама нали виждаш в каква кочина превърнаха фирмините бсп. Те не си уважават председателя, а искат хората да им дадат власт. Сега трябва да ти е ясно, че ако бсп вземе властта, герп ще ни се виждат пионерчета. Пъравта им работа, преди да се нагушат, ще бъде да се самоизядат, за да останат най-тлъстите паткани, които вече да захлебват. Те ще се самоизядат в партията си, а искат да им дадат държава да управляват. Гнъс!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
щото нещата, всъщност, са опростени до крайност: ти подкрепяш кмета си, хванал си двама бокови министъра за топките /прокуратутата излезе със становище за вина/ и имаш цялото право да искаш развитие на ситуацията.

а ако случайно пропуснеш, един куп фирмини ще гракнат как си в сговор с боко. и ще тръгнат да ти искат оставката.

 :t10502:, докато Нинова си играе с топките на министрите, в тройка с Боко и Гешев, водата къде е? Водата,  :t10502:! Нея чакат хората в Перник. Водата. Не оргазмите на Нинова, орехотрошачката и съчетанията и с топки.  :pissed-891:
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 16:15:43 от Ной »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
и ся кво - в учебника, дето пише как не се прави, не пише как се прави. нали така, фирмин :bigok:

лъжец.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
докато Нинова си играе с топките на министрите, в тройка с Боко и Гешев, водата къде е? Водата, :t10502:! Нея чакат хората в Перник. Водата. Не оргазмите на Нинова, орехотрошачката и съчетанията и с топки.  :pissed-891:

водата,  :t10502:, е източена от герберите със съдействието на онези двамата, дето си топлят задниците на министерските кресла, и са разписвали харчлъците. а ти стигна дотам да пришиеш нинова към боко и гешев.

подлец.
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 16:21:32 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
бсп е питала поне 15 пъти какво става с водата на перник. за да могат фирмините да прикачат нинова към боко и гешев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Сега трябва да ти е ясно, че ако бсп вземе властта, герп ще ни се виждат пионерчета. Пъравта им работа, преди да се нагушат, ще бъде да се самоизядат, за да останат най-тлъстите паткани, които вече да захлебват.

кристално ясно е, че в този си вид бсп не може да спечели доверие, следователно не може и да управлява. защото разни фирмини и станишевци се оказаха тотално неспособни да се подчинят на волята на мнозинството партийни членове. по нито един въпрос.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
и ся кво - в учебника, дето пише как не се прави, не пише как се прави. нали така, фирмин :bigok:

лъжец.

Пише, нещастнико, пише. За грамотните, функционално грамотните. А неграмотните като теб могат да дослужат само до позитански клакьорчета и тролчета на надник. Никой не е луд да им даде власт. Теб, например, с този ти акъл, за портиер на общината няма да те вземат, камо ли някой да те избере за кмет или общински съветник. Щото там се полага клетва, ама ти нея не си я чувал, камо ли ти да си я полагал. И така ще си остане, слава богу.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Сега трябва да ти е ясно, че ако бсп вземе властта, герп ще ни се виждат пионерчета. Пъравта им работа, преди да се нагушат, ще бъде да се самоизядат, за да останат най-тлъстите паткани, които вече да захлебват.

кристално ясно е, че в този си вид бсп не може да спечели доверие, следователно не може и да управлява. защото разни фирмини и станишевци се оказаха тотално неспособни да се подчинят на волята на мнозинството партийни членове. по нито един въпрос.

Firmin подчинен на мнозинство от onzi-та? Ти се шегуваш!  :crazy-2239: Когато onzi-та, Nor1-чета и otvrat-чета станат мнозинство в БСП, Firmin просто ще си сложи партийната карта на масата в ОбС на БСП. Това вече няма да е неговата партия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Пише, нещастнико, пише. За грамотните, функционално грамотните.

така пише, че половин ден не можеш да го обясниш  :bigok:

пък се имаш за грамотен. функционално грамотен. дръжки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Firmin подчинен на мнозинство от onzi-та? Ти се шегуваш!  :crazy-2239: Когато onzi-та, Nor1-чета и otvrat-чета станат мнозинство в БСП, Firmin просто ще си сложи партийната карта на масата в ОбС на БСП. Това вече няма да е неговата партия.

ето го. класическо умопомрачение от типа 'аз съм най-умния, не мога да се подчинявам на волята на останалите'. и клянка ли, клянка глупости. фирмин, какво мисли мнозинството партийни членове за стамбулската и какво мислиш ти? какво мисли мнозинството партийни членове за прекия избор на председател и какво мислиш ти?

а това за партийната карта ти е невъзможно да го изпълниш - няма да има на кого да се хвалиш колко голяма работа си.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
кристално ясно е, че в този си вид бсп не може да спечели доверие, следователно не може и да управлява. защото разни фирмини и станишевци се оказаха тотално неспособни да се подчинят на волята на мнозинството партийни членове. по нито един въпрос.

А ти знаеш ли колко ги интересуват фирмините партийните членове? Изобщо не ги интересуват. За тях те са офце, които трябва да вярват, че бсп е БКП с друго име. А целта им е да се доберат до кокала като демагогстват пред шилетата. И после веднага пристават на властта. Един кмет от бсп, на Сопот, ходи да целува ръка на Бойко пред Министерски съвет. Тоя, на Перник, стана първа дружка с Боцо и публично дезавуира председателя си. Да изброявам ли още? Реват, че герп фалшифицирали избори, а техните представители в коисиите ги купуват на килограм и подписват фалшиви протоколи. какво си мисли народът, че ще направи бсп като дойде на власт. По-лошо от герп ще е щото, младофирмините са гладни и овълчени.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Пише, нещастнико, пише. За грамотните, функционално грамотните.

така пише, че половин ден не можеш да го обясниш  :bigok:

пък се имаш за грамотен. функционално грамотен. дръжки.

Quote (selected)
"Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три."
Конфуций

 :m1708:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а, до конфуций стигнахме. още малко и ще лъсне и лопатката :smokin:

кво стана, фирмин? нали пишеше не за мен, а за тези, дето четяли анонимно? на тях що не им обясниш къв е тоз учебник, дето пише какво не се прави, ама не пише какво се прави? айде де, нали си големия знаещ :bigok:

анонимните четящи няма да могат да бъдат осенени от мъдростта фирминова. направо си ги представям как подсмърчат в ъгъла :b0414:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
кристално ясно е, че в този си вид бсп не може да спечели доверие, следователно не може и да управлява. защото разни фирмини и станишевци се оказаха тотално неспособни да се подчинят на волята на мнозинството партийни членове. по нито един въпрос.

А ти знаеш ли колко ги интересуват фирмините партийните членове? Изобщо не ги интересуват. За тях те са офце, които трябва да вярват, че бсп е БКП с друго име. А целта им е да се доберат до кокала като демагогстват пред шилетата. И после веднага пристават на властта. Един кмет от бсп, на Сопот, ходи да целува ръка на Бойко пред Министерски съвет. Тоя, на Перник, стана първа дружка с Боцо и публично дезавуира председателя си. Да изброявам ли още? Реват, че герп фалшифицирали избори, а техните представители в коисиите ги купуват на килограм и подписват фалшиви протоколи. какво си мисли народът, че ще направи бсп като дойде на власт. По-лошо от герп ще е щото, младофирмините са гладни и овълчени.

Тенеке дрънчащо ...

Айде да ти обясня "науката" в диалози, по ренесансовата традиция ...

- Другарю Firmin, как да постъпя? Другарката Нинова е недоволна, щото ...
- Другарю Владимиров, ти какво партийно поръчение получи от Партията на местните избори?
- Да бъда кмет на община Перник ...
- Ами ... изпълни партийното поръчение, тогава.
- Но как?
- Бъди кмет на община Перник.
- Това ясно. Но как?
- Просто е ... Да ти припомня, все пак. "Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на гражданите от Пернишка община и да работя за тяхното благоденствие." Заклех се.
- Но ... БСП ... Нинова ...
- Партията те издигна за свой кандидат, защото прецени, че можеш да изпълниш клетвата, която полагаш. Ако спазваш законите и Конституцията, ако се ръководиш в действията си от интересите на гражданите в поверената ти община, ако работиш за тяхното благоденствие, значи БСП не се е излъгала в теб и не е излъгала тях. Какво повече от това? Ако Нинова не разбира това, значи нищо не разбира. Толкова по-зле за нея.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
а, до конфуций стигнахме. още малко и ще лъсне и лопатката
 :b0201:
Ндей, че той съвсем се ошашави. Почна да води диалози със себе си. А и простащините му вече идат байгън

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
а, до конфуций стигнахме. още малко и ще лъсне и лопатката
 :b0201:
Ндей, че той съвсем се ошашави. Почна да води диалози със себе си. А и простащините му вече идат байгън

 :t10502:???
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 16:17:47 от Ной »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
фирмин,

ти защо ръсиш тъпота след тъпота? какво общо има игнорирането на нинова от страна на кмета със спазването на законите и конституцията?! що за кретенизъм си изтропкал? това
Quote (selected)
- Партията те издигна за свой кандидат, защото прецени, че можеш да изпълниш клетвата, която полагаш. Ако спазваш законите и Конституцията, ако се ръководиш в действията си от интересите на гражданите в поверената ти община, ако работиш за тяхното благоденствие, значи БСП не се е излъгала в теб и не е излъгала тях. Какво повече от това? Ако Нинова не разбира това, значи нищо не разбира. Толкова по-зле за нея.

какво общо има с факта, че кметът реши да не чуе какво има да му се каже по въпроса, за който той и гражданите на общината му са помолили нинова за проверка? ето ти инфо от сайта на бсп:
Quote (selected)
29.12.2019
Председателят на БСП Корнелия Нинова се срещна с кмета на Перник Станислав Владимиров, кметове на населени места, общински съветници и граждани във връзка с кризата с водата. Тя заяви, че три са темите, които хората са поставили и очакват реакция от БСП като партия и парламентарна група. “На първо място поставиха остро въпроса за отговорността - кой е отговорен за тази криза в Перник. Те не приемат липсата на информация по разследването, поради което поех ангажимент още днес да поискам среща с главния прокурор Иван Гешев и да разбера докъде е стигнало разследването.

на първо място искат да знаят, ама на второ иде боко и спират да искат. ама нинова виновна, че и в учебниците на фирмините така пише :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
На път съм да затворя темата.
Щото е малце срамно за общата интелигентност.
Кмет, който си е оставил града без вода, не става за чеп за дамаджана. Ако ще да е сложен от Господ и да може да рецитира устава отзад напред.
Нинова работа в Перник няма, ама никаква. Всичката необходима информация може да бъде получена и обработена малко по на изток, не от рая, ами от въпросния Перник, чети в София. Ходенето по язовири е работа за хидролози, какъвто тя - доколкото помня - не е. Останалото е пиар, на гол тумбак чифте пищови и заиграване с публиката. Миналата година в Канада при екстрена ситуация наругаха премиера, щото бил дошъл и забавил работата с мотането на екипа си, за сравнение.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
На път съм да затворя темата.
Щото е малце срамно за общата интелигентност.
Кмет, който си е оставил града без вода, не става за чеп за дамаджана. Ако ще да е сложен от Господ и да може да рецитира устава отзад напред.
Нинова работа в Перник няма, ама никаква. Всичката необходима информация може да бъде получена и обработена малко по на изток, не от рая, ами от въпросния Перник, чети в София. Ходенето по язовири е работа за хидролози, какъвто тя - доколкото помня - не е. Останалото е пиар, на гол тумбак чифте пищови и заиграване с публиката. Миналата година в Канада при екстрена ситуация наругаха премиера, щото бил дошъл и забавил работата с мотането на екипа си, за сравнение.
Демек Корнелия е червена шапчица.
Подкрепям  :way_to_go-1308:

П некой може ли да пита Онци дали сепак се е записал в БСП или му се е досвидяло, и да ми каже после

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Нинова работа в Перник няма, ама никаква.

Защо да няма? Най-малкото е народен представител, което значи, че има работа навсякъде. Второ, тя е поела ангажимент пред гражданите. И с какво "пречи' Нинова на "докарването" на вода? Какво се прави в Перник, че Нинова ще пречи?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Нинова работа в Перник няма, ама никаква. Всичката необходима информация може да бъде получена и обработена малко по на изток, не от рая, ами от въпросния Перник, чети в София. Ходенето по язовири е работа за хидролози, какъвто тя - доколкото помня - не е. Останалото е пиар, на гол тумбак чифте пищови и заиграване с публиката. Миналата година в Канада при екстрена ситуация наругаха премиера, щото бил дошъл и забавил работата с мотането на екипа си, за сравнение.

напротив. нинова отиде в перник, за да подкрепи кмета си. и пое ангажимент да разбере докъде са стигнали тежненията главпрокуророви. след което е логично да сподели какво е разбрала. само че междувременно кметът и войнството му очевидно са спрели да се интересуват от този въпрос. за което вината в никакъв случай не е на нинова, както се опитват да внушат разни герберски медии и фирмин.

а интересът на бсп към водата на перник не е кампаниен, точно обратното. ето от преди малко:
Quote (selected)
само през този мандат депутатите от левицата са поставили темата „въздух и вода” повече от 60 пъти, но са срещали половинчати отговори и нежелание да се дискутира честно проблемът.
„Когато кризата дойде и по празниците хората останаха на сухо, подходът на властта остана същият. Отказът или неспособността да се реши проблемът, категоричното нежелание на ресорния министър да признае допуснатите грешки при управлението на водния ресурс и по отношение на яз. „Студена”, както и отказът на министър-председателя да отчете очевидните пропуски в правителствената политика в този сектор, съвсем естествено водят до търсене на отговорност
http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova---NA-ZhIVO-/203229/2/0

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
напротив. нинова отиде в перник, за да подкрепи кмета си. и пое ангажимент да разбере докъде са стигнали тежненията главпрокуророви. след което е логично да сподели какво е разбрала. само че междувременно кметът и войнството му очевидно са спрели да се интересуват от този въпрос. за което вината в никакъв случай не е на нинова, както се опитват да внушат разни герберски медии и фирмин.
Ходенето на крака може би е впечатляващо, но ненужно - същото щеше да е, ако беше го рекла в София, пък и той да беше отишъл в столицата да пита къде му е водата, вместо да праща лидера на партията си да му вади кестените от огъня.
Инак за работата по въпроса - трябва да се казва и повтаря кой и какво е правил, да не би някой да се обърка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Срамно за общата интелигентност е да твърдиш, че този кмет на Перник, Владимиров, е оставил града без вода. Положил е клетва и е встъпил в мандата си на 12 ноември 2019. Четиридесет дни по-късно обяви бедственото положение във връзка с водната криза. Първото, което направи като кмет, бе да върне предложението на шефа на ВиК за режим на водата от 6 часа. Спирането на водата за по 18 часа дневно едва ли щеше да оправи нещата. Просто хората щяха да започнат да се презапасяват през 6 часа, в които вода има. Едва ли точно това имаш предвид като твърдиш, че е виновен за кризата. Впрочем, в битийността му на народен представител от опозицията, той самият е отправял питания и за качеството и за количеството на водата за Перник. Наясно е бил, няма как да е друго, че проблемът не е от вчера възникнал и не и от днес за утре решим.  ???

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Срамно за общата интелигентност е да твърдиш, че този кмет на Перник, Владимиров, е оставил града без вода. Положил е клетва и е встъпил в мандата си на 12 ноември 2019. Четиридесет дни по-късно обяви бедственото положение във връзка с водната криза. Първото, което направи като кмет, бе да върне предложението на шефа на ВиК за режим на водата от 6 часа. Спирането на водата за по 18 часа дневно едва ли щеше да оправи нещата. Просто хората щяха да започнат да се презапасяват през 6 часа, в които вода има. Едва ли точно това имаш предвид като твърдиш, че е виновен за кризата. Впрочем, в битийността му на народен представител от опозицията, той самият е отправял питания и за качеството и за количеството на водата за Перник. Наясно е бил, няма как да е друго, че проблемът не е от вчера възникнал и не и от днес за утре решим.  ???
Значи кметът е по-компетентен от шефа на ВиК, така ли? И с кого работи за решаването на водната криза? С Господ? С местния шаман с молитва за дъжд? С "Пеперуда" не е опитвал?
И къде е бил четиридесет дни - като Христос в пустинята?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ходенето на крака може би е впечатляващо, но ненужно - същото щеше да е, ако беше го рекла в София, пък и той да беше отишъл в столицата да пита къде му е водата, вместо да праща лидера на партията си да му вади кестените от огъня.
Инак за работата по въпроса - трябва да се казва и повтаря кой и какво е правил, да не би някой да се обърка.

цъ. нужно си беше, най-малкото да затъкне устите на вътрешните 'опозиционери' и всякаквите фирмини, които щяха да врякнат как възможностите се търкалят по пернишките улици, ама ръководството го мързи да иде да ги грабне. а след като си казал 'а', трябва да кажеш и 'б'.

да. ама на фирмин учебникът твърди, че не се прави така. и не обяснява как се прави.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ходенето на крака може би е впечатляващо, но ненужно

А, ненужно е друга работа. А не "няма работа там". Тука въпросът не е дали е нужно или ненужно нейното ходене там. Квинтесенцията е, че кметът, член на нейната партия, целуна ръката на кръсника и публично я дезавуира. Това е поуката, а не дали Нинова има работа там, или е нужна. Едно нещо може да се каже по десет различни начина, но кметът най-грубо шунтира председателя на партията си. А утре пак ще ходи на Позитано или в НС да търси подкрепа за туй-онуй. Сега Нинова трябва да го шунтира и да го остави да се гърчи в подлизурства на кондукатора.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
цъ. нужно си беше, най-малкото да затъкне устите на вътрешните 'опозиционери' и всякаквите фирмини, които щяха да врякнат как възможностите се търкалят по пернишките улици, ама ръководството го мързи да иде да ги грабне. а след като си казал 'а', трябва да кажеш и 'б'.
Може, ама са немити тез възможности, както разбирам, поради водния режим...
Това да оставиш град, известен с минералните си извори, без вода - иска се изкуство и метод, честно! И не в средата на Сахара, а насред буки, а къде има буки, има вОда, даже и аз го знам, без да съм хидроложка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Срамно за общата интелигентност е да твърдиш, че този кмет на Перник, Владимиров, е оставил града без вода. Положил е клетва и е встъпил в мандата си на 12 ноември 2019. Четиридесет дни по-късно обяви бедственото положение във връзка с водната криза. Първото, което направи като кмет, бе да върне предложението на шефа на ВиК за режим на водата от 6 часа. Спирането на водата за по 18 часа дневно едва ли щеше да оправи нещата. Просто хората щяха да започнат да се презапасяват през 6 часа, в които вода има. Едва ли точно това имаш предвид като твърдиш, че е виновен за кризата. Впрочем, в битийността му на народен представител от опозицията, той самият е отправял питания и за качеството и за количеството на водата за Перник. Наясно е бил, няма как да е друго, че проблемът не е от вчера възникнал и не и от днес за утре решим.  ???
Значи кметът е по-компетентен от шефа на ВиК, така ли? И с кого работи за решаването на водната криза? С Господ? С местния шаман с молитва за дъжд? С "Пеперуда" не е опитвал?
И къде е бил четиридесет дни - като Христос в пустинята?

В резултат на режима на водата, авариите на водопровода нараснаха с 30%. Всеки, който си е имал работа със стари тръби, амортизиран водопровод, знае защо - хидравличните удари при възстановяване на водоподаването. Местният шеф на ВиК, де се похвалва със SCADA, да публикува данните и, както и докладите си до принципала, мажоритарният собственик на дяловете в ООД. Да, МРРБ. Както и решенията на общото събрание на дружеството. Но това вече е гайле на прокуратурата ...

Сега единственото важно е да се осигури вода за град Перник. Пак старият казус на Соломон и бебето, впрочем.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Но пък ако държите на одиозното, Лилов се е погрижил ...

https://www.big5.bg/razsledvane/item/15608-koi-otkradna-vodata-na-pernik.html

Е, поне цитира усърдно източниците. Не водоизточниците, източниците ...

Като в старата приказка - "... не знаеш кое прасе ще изквичи".  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Корнела яко ошамари пернишкото кметче. "Изказал се е неподготвен. Среща с него не е искана".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Корнела яко ошамари пернишкото кметче. "Изказал се е неподготвен. Среща с него не е искана".

Охо! Владимиров вече е "пернишкото кметче", а? И среща с него не е искана? Аха ...

Ей, жалка картинка сте ...  8)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Firmin подчинен на мнозинство от onzi-та? Ти се шегуваш!  :crazy-2239: Когато onzi-та, Nor1-чета и otvrat-чета станат мнозинство в БСП, Firmin просто ще си сложи партийната карта на масата в ОбС на БСП. Това вече няма да е неговата партия.

Айде бе!
Изпренадохме се все фърляш, фърляш ама не книжката а гюбеци.
В твоя случай ако искаш наистина да плашиш заплаши че ще останеш.
Заради теб Онци не иска да подаде документи за кандидатстване. Когато все пак се случи бленуваното събитие свиркай. Може и аз да поизчакам да се поизмирише и да кандидатствам. :bigok:
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 19:54:53 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За ради теб Онци не иска да подаде документи за кандидатстване.

Не корысти ради, а токмо во исполнение воли пославшей мя жены.  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
още малко и ще лъсне и лопатката