Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:21:12

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874618 пъти)

0 Потребители и 70 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1740 -: Април 22, 2021, 15:47:42 »
Срамота, другарки и другари! Първият Отечествен фронт е изкарал почти година, след като е взел властта, преди да се изпокарат и разцепят партиите в него. А вие още и властта не сте взели като хората, правителство не сте направили! В конезавода в Шумен вече подбират подходящ бял кон за Баце!

ЗА ПРЕХОДА, МИШКИТЕ И ХОРАТА

https://www.youtube.com/watch?v=1mt-yCVC9_U

^^

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1741 -: Април 22, 2021, 15:48:48 »
Дами и господа, не си изтървайте нервите.  :t0120:
Асол, имам питане.  От къде на къде г-жа Нинова се е срещала с ген Решетников преди президентските избори и защо е обсъждала с него кандидатурата на ген. Радев за президент на РБ?
https://trud.bg/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BB/?fb_comment_id=1031272220332715_1031898860270051

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1742 -: Април 22, 2021, 15:52:55 »
Това е тежък фетиш. При тва противоречи на конституцията. На фундамента и. Този в чл.1!
Съдебната система не е направена от Господ. Още по-малко е Господ.
Напротив "властите" трябва да работят заедно и да има взаимен контрол.

дефинирай рамките на термина "взаимен контрол". Щото ако сме парламентарна република, парламентът има пълната свобода да приема, променя и отменя закони. Од друга страна, фсички са равни прет закона, фключително и парламентът. Од трета страна, съдът е независим и никой нема прао да се меси ф ралтата му.

Главният прокурор е друга работа, доколкото фмомента е нещо като котката на Шрьодингер - нито чист магистрат, нито само главен адвокат на изпълнителната власт.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1743 -: Април 22, 2021, 15:54:32 »
Претоплени манджи, ЗДравче,  не обсъждам, макар и да са с некакво уж добро намерение да разсеят темата, а ако е възможно да турим едно говно в градината на противника. Както вече споменах - фащате си дърмите и заминавате на изток, или се заемате лично да браните държават от руския кръволок, аз няма да ви правя компания. Тъкмо ще ви четат след време по празниците, ако все още я има тази държава. Време е и вие да станете поне веднъж герои извън апартамента :smokin:

Ето един цитат от човек, който седи зад гърба ми в момента.
"Аз съм се клел пред НРБ, не съм се клел нито пред Нато, нито пред американския посланик, а най-вече пред местните грантаджии"
Повечето ви поплювковци не са ходили даже в казарма

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1744 -: Април 22, 2021, 15:59:08 »


.... - фащайте се целите ви фамилии и заминавайте да борите Русия - никой няма да ви пречи! Подчертавам - отивате вие, децата, внуците  и родата ви! Сичките оловни войничета! Аз лично и пръста си няма да мръдна заради вас
Е, другарке асол, немой така с рогата напред. Нали ти самата чакаш детето ти да се изучи и после собираеш чемодан?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1745 -: Април 22, 2021, 16:00:39 »
От къде на къде г-жа Нинова се е срещала с ген Решетников преди президентските избори и защо е обсъждала с него кандидатурата на ген. Радев за президент на РБ?

Oткъде накъде! Оттам натам! Що да не го обсъжда? Забранено ли е?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1746 -: Април 22, 2021, 16:03:03 »
Е, другарке асол, немой така с рогата напред. Нали ти самата чакаш детето ти да се изучи и после собираеш чемодан?
Калки, за близо 20 години във форума аз не съм се променила изобщо. Детето ми се изучава само, нито му плащаш, нито го изучаваш ти, нито пък държавата го е поела на свои разноски. Оправя се само! Засега на държавата ти ще й е трудно да се откаже от него, щото трябва да има с какво да се изтъкне въпреки своето неучастие. Така че си гледай твоите деца и внуци и не се занимавай с чуждите

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1747 -: Април 22, 2021, 16:03:27 »
От къде на къде г-жа Нинова се е срещала с ген Решетников преди президентските избори и защо е обсъждала с него кандидатурата на ген. Радев за президент на РБ?

Oткъде накъде! Оттам натам! Що да не го обсъжда? Забранено ли е?
А в устава как пише?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1748 -: Април 22, 2021, 16:05:19 »
А в устава как пише?

Абе, къв устав, не ставайте смешни с тоя Решетников. Толкова ли ви промиха мозъците от телевизора?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1749 -: Април 22, 2021, 16:06:11 »
Калки, за близо 20 години във форума аз не съм се променила изобщо. Детето ми се изучава само, нито му плащаш, нито го изучаваш ти, нито пък държавата го е поела на свои разноски. Оправя се само! Засега на държавата ти ще й е трудно да се откаже от него, щото трябва да има с какво да се изтъкне въпреки своето неучастие. Така че си гледай твоите деца и внуци и не се занимавай с чуждите
Твойто дете ми е на мен през балалайката, само припомням ти самата какво си се заканвала тук. Или не си?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1750 -: Април 22, 2021, 16:08:35 »
А в устава как пише?

Абе, къв устав, не ставайте смешни с тоя Решетников. Толкова ли ви промиха мозъците от телевизора?
Как "къв устав"? Нали Корнелия всичко все по устав прави?!
Нали заради пустия устав не подкрепи Радев за втори мандат, когото му беше времето?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1751 -: Април 22, 2021, 16:10:14 »
А лелеее, нов запис на Бобо. Майтапи г-жа Петрвова.

Скандален изтекъл запис на Бойко Борисов

https://www.youtube.com/watch?v=N71Fy3VqU48

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1752 -: Април 22, 2021, 16:12:23 »

Ето един цитат от човек, който седи зад гърба ми в момента.
"Аз съм се клел пред НРБ, не съм се клел нито пред Нато, нито пред американския посланик, а най-вече пред местните грантаджии"
Повечето ви поплювковци не са ходили даже в казарма

Клел се е пред НРБ. Мисля, че НРБ не съществува вече.
Ако искате да върнете НРБ, старата конституция и стария химн "с нас Москва е в мир и в бой", кажете си го.
Ако БСП иска излизане от НАТО - заявяте го направо пред гражданите, вкарайте го в програмата си. А не от трибуната Нинова (в откриващата декларация на ПГ) да твърди, че сте за членство в ЕС , пропускайки НАТО.

Не знам кой , че и защо, се е клел пред  американския посланик. Останал съм с впечатлението, че клетви американците изискват от техните граждани. Детенцето на другарката Нинова станало ли е гражданин на САЩ?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1753 -: Април 22, 2021, 16:12:31 »
И пак нещо спрях да разбирам.

Тия тук, дет са уж за свободата и правото на всеки да прави всичко вкупом се дигат да търсят сметка
1. от някой, който им се пада никакъв [ щот нит са му/и в партията, нито нещо подобно]
2. дали се е СРЕЩАЛ или не [тоест трябва да ограничим някому свободата щот на вас ви скимва?]
3. във връзка с публично събитие. ИЗБОРИ. [още едно бясно ограничаване на свободата на словото]

А еле пък се опитвате да използвате собствената си арогантост и малоумие като някакъв отрицателен актив спрямо този, когото заливате с помия....

И да се е срещала и да е говорила какво?

И да НЕ се е срещала и да НЕ е говорила - какво?

Бе вие въобще усещате ли в какви фашистчета, не приемащи нищо освен собствените си мании, сте се превърнали?



 
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1754 -: Април 22, 2021, 16:12:42 »
Как "къв устав"? Нали Корнелия всичко все по устав прави?!

И кво? Уставът збранява ли на председателя да си говори с който иска. Да не би Корнела да го е избрала? Тя може да го е посочила, но решението за него е зето от колективен орган.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1755 -: Април 22, 2021, 16:14:52 »
При мене е "под", случва ми се за пръв път ...

А и вече изпратих две съобщения, натискайки точно бутона с надпис "Информирай модератор".

Дали са получени?!?
Получено е едно. На което ще отговоря със стара немска приказка. Ама все едно, че за последните парламентарни избори е писана!
В едно село изборът на кмет бил на ротационен принцип. И ето, дошъл редът на местния ковач, човек уважаван, семеен и изобщо стълб на обществото. Половинката на ковача си купила нова шапка за неделната проповед, но докато се гласяла, пропуснала първата камбана. Пощо в онези времена часовници основно нямало, добрата жена се запътила към църквата и тамън влязла под звуците на втората камбана. Прихожаните станали да си ходят, а тя рекла: "Мили ми съселяни, не е нужно да ставате като влизам, аз не съм забравила, че до вчера бях като вас!"
Тъй като нямам снаха, думам на Джиджи направо - моля те, не си мисли, че основното забавление на всички е да се интересуват от теб. Ако те питат за кого си гласувала в тема включваща гласуването - това не е ходене по петите ти, а опит за разговор. Огледай се, има и други хора.

Материална част и нейното потребление виртуално всеки си я учи сам. Нейде из недрата на форума има едни дълги и сложни инструкции. Мога да се напрегна да ги намеря, но съм убедена, че никой няма да ги чете со все термини и параграфи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1756 -: Април 22, 2021, 16:15:36 »
Quote (selected)
съдът е независим и никой нема прао да се меси ф ралтата му
Да видим ка е било през вековете. Примерно при нашумелия напоследък Крум страшний.
Начи там некъв жрац или мсния верможа правораздава. И докато суверена е доволен няма проблем да го прави. Но когато не е така, набързо го запознавет с брадвата на палача. Или тва беше по ингилизко.
 
От друга страна ми напомня за писъците на ректорите , че по закон ВУЗовете били автономни.
Мноо пищяха, ама никой не каза че става дума за академична автономия.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1757 -: Април 22, 2021, 16:17:07 »
Твойто дете ми е на мен през балалайката, само припомням ти самата какво си се заканвала тук. Или не си?

Като ти е през балалайката,  не го намесвай! Ти си изключително морално нечистоплътен човек! Аз не си спомням, някой и някога да е коментирал твоите деца, а тук всеки споделя за своите. От този момент ти ми влизаш на игнор!
Да се извиня на Бонго все пак, щото гледам, че съм го засегнала неумишлено. Просто му дадох пример за това, че амбициите следва да са пропорционални на възможностите. Иначе, всеки нормален човек ще си държи децата настрани  в  тази свинщина. И ще е оправдан

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1758 -: Април 22, 2021, 16:18:25 »
В кой член на устава на БСП се забранява на който и да е партиен член да се среща и да разговаря с когото и да е по какъвто и да е повод?

Оливаш се.


Как "къв устав"? Нали Корнелия всичко все по устав прави?!
Нали заради пустия устав не подкрепи Радев за втори мандат, когото му беше времето?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1759 -: Април 22, 2021, 16:22:54 »
Като ти е през балалайката,  не го намесвай! Ти си изключително морално нечистоплътен човек! Аз не си спомням, някой и някога да е коментирал твоите деца, а тук всеки споделя за своите. От този момент ти ми влизаш на игнор!
Да се извиня на Бонго все пак, щото гледам, че съм го засегнала неумишлено. Просто му дадох пример за това, че амбициите следва да са пропорционални на възможностите. Иначе, всеки нормален човек ще си държи децата настрани  в  тази свинщина. И ще е оправдан
Ами тогава защо ти, ********-о, намеси децата и внуците на Памфуций? Да те *******у високия морал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1760 -: Април 22, 2021, 16:40:00 »
И да се е срещала и да е говорила какво?

И да НЕ се е срещала и да НЕ е говорила - какво?
Няма лошо и да е и да не е, въпрос е да се знае. Защо да може да се обсъжда кой се среща с Героинята, а с Решетников да не може! Я си представи, че утре излезе Решетников и рече, абе той Слави покрай Газпром излезе на мен и сега делим баницата! И Слави ще трябва да се оправдава като ученичка.  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1761 -: Април 22, 2021, 16:46:22 »
Quote (selected)
Я си представи, че утре излезе Решетников и рече, абе той Слави покрай Газпром излезе на мен и сега делим баницата! И Слави ще трябва да се оправдава като ученичка.  :smokin:

Я си представи, че утре "излезе" (що па трябва да излиза) командирът на галактическата флотилия и рече "тая планета ми е бащиния". Що не? Всичко е възможно. И тогава кво праим?  :beer:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1762 -: Април 22, 2021, 16:52:04 »
Я си представи, че утре "излезе" (що па трябва да излиза) командирът на галактическата флотилия и рече "тая планета ми е бащиния". Що не? Всичко е възможно. И тогава кво праим?  :beer:
Същото като с руснаците.
Обявяваме капитулация  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1763 -: Април 22, 2021, 16:54:04 »
Я си представи, че утре "излезе" (що па трябва да излиза) командирът на галактическата флотилия и рече "тая планета ми е бащиния". Що не? Всичко е възможно. И тогава кво праим?  :beer:

Как кво праим? Комунистите са виновни, не знаеш ли? И Нинова в частност.
Е ги, и сичкото  беснодесно тутакси ще ти го докаже.  С и без Решетников.

Праим лустрация на непребоядисалите се комунисти и сичко е шес...

пребоадисалите се ич не ги бараме, те са вече тъмносини беснодесни и са.... а бе най най.

И не са се клели в туй пусто НРБ и БНА, затуй смело се подиграват на балъците.

ед. 17:09 шото някои имат проблеми с разбирането на текст.
« Последна редакция: Април 22, 2021, 17:11:05 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1764 -: Април 22, 2021, 16:55:18 »
Я си представи, че утре "излезе" (що па трябва да излиза) командирът на галактическата флотилия и рече "тая планета ми е бащиния". Що не? Всичко е възможно. И тогава кво праим?  :beer:
Анджък! По въпроса за галактическата флотилия кайлето е по-навътре с материала! А тук бистрим родната политика, щото ако командирът на галактическата  флотилия надуши какви неща и как се обсъждат, ще зареже бащиното си наследство и ще бега като от чума, убедена съм! Щото не дай Боже да прихване от местната лудост, че ще пламне галактиката!  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1765 -: Април 22, 2021, 16:55:42 »
Асол, ще те помоля да се въздържаш от коментарии в следния тон (виж подчертаното).
Никакви разминавания няма в момента! Аз чета изключително внимателно текстовете, които сте списали. Вие държите да се налагате и да се хвалите как сте прецакали другите и да давате тон на цяла държава - една шепа плюнки, но с грантаджийски претенции. Време е вие да сте прецаканите. От мен толкова. Лайното не ми го давай за пример - от това ги е срам и гербавите, дето са гласували за него.  Нали си даваш сметка, простотията ви докъде ще ви докара?

Както вече споменах - фащайте се целите ви фамилии и заминавайте да борите Русия - никой няма да ви пречи! Подчертавам - отивате вие, децата, внуците  и родата ви! Сичките оловни войничета! Аз лично и пръста си няма да мръдна заради вас

Конституцията все още не е променена и прокуратурата е част от съдебната власт. Даже БСП ви предложи приемлива редакция, щото вашето предложение беше бая далече от подхода и правото, които тук проповядваш. Аз гледах и слушах цирка. Както и да е. С шакламановата ви простотия турихте едно големо говно на всичко и си се оправяйте сами! С вас не може да се разговоря и на вас не може да се разчита, защото сте чужди подлоги. Така разсипахте държавата за 30 години - като американски подлоги! Оправяйте се сами!

Надявам се да съм ясна защо.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1766 -: Април 22, 2021, 17:00:09 »
Праим лустрация на непребоядисалите се комунисти и сичко е шес...

пребоадисалите се ич не ги бараме, те са беснодесни и са.... а бе най най.
Цъ! Няма непребоядисани комунисти. БКП прекрати своето съществуване почти заедно с НРБ и БНА.
БКП е била "наследена" от социалдемократическата БСП, съответно в нея има социалдемократи, а не комунисти.

Малеййй, БСП били беснодесни и най най! Секуко така рече!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1767 -: Април 22, 2021, 17:05:57 »
Ми не е така :)

Щом за пребоядисалите се до синьо комунисти им е точно ся момента
да повдигат пак парламата как да лустрират
пребоядисалите се до светлочервено комунисти.....

Някак си несериозно звучи в капиталистическата ни мамковина непрекъснатото попържане на комунистите, 32 години след като не са на власт, след като са управлявали 45 години според онази идеология....

Да бе, дай да сравним НРБ на 32 години - 1976та спрямо 1944, с днещната 32годишна РБ спрямо 1989...

Как ви звучи?


пъ съ. Фалшиментото за беснодесното БСП, уж обявено от мен, си оставя на твоята съвест.
Пусто все си мислех, че четенето с разбиране е по подразбиране, а не скъпо платена екстра.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1768 -: Април 22, 2021, 17:12:05 »
https://faktor.bg/bg/articles/ikonomika-biznes-deputati-ot-db-vnesoha-antikirzisen-zakonoproekt-namalyavane-na-zakonnata-lihva-pri-zabaveni-plashtaniya
Quote (selected)
Депутатът Мартин Димитров и колегите му от „Демократична България” Владо Пенев и Георги Ганев са внесли проекто закон за изменение на ЗЗД. Това е ключова антикирзисна мярка – намаляване на законната лихва при забавени плащания, коментира пред Faktor.bg Мартин Димитров. Той припомни, че по темата с години работят  и Петър Славов и Вили Лилков.
.
Предлагаме законната лихва при забавени плащания да бъде намалена на не повече от основния лихвен процент /ОЛП/ + 4% за гражданите и не повече от ОЛП +8% за фирмите (сега е ОЛП +10% за всички), уточни депутатът. Според него тази промяна е важна, защото кризата ще доведе до огромен ръст на забавените плащания към банки, сметки за парно, ток, вода, плащания към мобилни оператори. В общия случай се дължи законната лихва, която в момента е толкова висока, че е санкционираща, вместо да бъде компенсираща. Ако не се вземат мерки, плащанията за лихви ще натоварят прекомерно хората и бизнеса. Държавата се превръща в съучастник в натоварването на гражданите с несправедливи и прекомерни плащания, казва Димитров.

 Пак е половинчато (аз съм за ОЛП + 3 и 5% съотв. за граждани и фирми), но крайно време беше :thup:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1769 -: Април 22, 2021, 17:16:07 »
Quote (selected)
Да бе, дай да сравним НРБ на 32 години - 1976та спрямо 1944, с днещната 32годишна РБ спрямо 1989...

Сравни света и Европа през тези години, а не само България.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1770 -: Април 22, 2021, 17:20:24 »
Ми не е така :)

Щом за пребоядисалите се до синьо комунисти им е точно ся момента
да повдигат пак парламата как да лустрират
пребоядисалите се до светлочервено комунисти.....

Някак си несериозно звучи в капиталистическата ни мамковина непрекъснатото попържане на комунистите, 32 години след като не са на власт, след като са управлявали 45 години според онази идеология....

Да бе, дай да сравним НРБ на 32 години - 1976та спрямо 1944, с днещната 32годишна РБ спрямо 1989...

Как ви звучи?


пъ съ. Фалшиментото за беснодесното БСП, уж обявено от мен, си оставя на твоята съвест.
Пусто все си мислех, че четенето с разбиране е по подразбиране, а не скъпо платена екстра.
А, що, евреите споменават египетското иго вече къмто три хиляди и петстотин години, пък ти искаш тук за 32 да се спрат, не може!

Сам казваш, че са се пребоядисали всинца - а ти сам рече, че "пребоадисалите се ич не ги бараме, те са вече тъмносини беснодесни и са.... а бе най най. " Не си уточнявал нюанса на пребоядисване, значи всичките пребоядисани са в кюпа! Моята съвест си е чиста и то не защото не е употребявана.  :t0328:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1771 -: Април 22, 2021, 17:35:40 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-pak-obedini-gerb-dps-i-bsp-parlamenta

Quote (selected)
Гешев пак обедини ГЕРБ, ДПС и БСП в парламента
Новите формации поискаха редовни изслушвания на главния прокурор, а старите добавиха и шефовете на върховните съдилища

Поредица от скандали разтърсиха пленарната зала на Народното събрание заради измененията в парламентарния правилник.

Беше одобрена промяна, внесена от „Демократична България”, с която главният прокурор Иван Гешев беше задължен да се явява пред парламентарната правна комисия за изслушване най-малко веднъж на всеки три месеца. Пред членовете на комисията Гешев ще докладва за прилагането на закона и дейността на прокуратурата и разследващите органи, законодателни промени, резултати в борбата с корупцията и др. Такава разпоредба съществуваше и досега, но шефът на държавното обвинение не беше длъжен да отговори на поканата на комисията.

Разпрата избухна, когато депутатът от ДПС Хамид Хамид предложи същото задължение да се вмени и на председателите на Върховния касационен съд (ВКС) и на Върховния административен съд (ВАС). Хамид се оплака, че единият от двамата на няколко пъти е канен в предния парламент, но не се е явил с обяснението, че има друга работа. Подразбра се, че има предвид шефа на ВКС Лозан Панов.

"Така като сме ги подкарали по домова книга, г-н Хамид, да се възползваме от предимството на нашата парламентарна група – ние имаме арменски поп, да викнем и него”, саркастично реагира Николай Хаджигенов от „Изправи се! Мутри вън!”. И се зачуди: „Какъв въпрос бихме могли да зададем на председателите на върховните съдилища? Защо си осъдил, както си осъдил ли?”

Обширен коментар направи съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов: "Има решение на Конституционния съд, което ясно казва: главният прокурор отговаря за прилагането на държавната наказателна политика. Противно на това, което един окръжен съдия в Пловдив беше казал, съдът няма политика. Затова Венецианската комисия ви принуди не да въвеждате процедура за отчетност на "тримата големи", а на главния прокурор. Той упражнява различна власт, прилага държавна политика и затова е логично да бъде много по-близко до парламента и да се отчита пред него, за разлика от председателите на върховните съдилища, които са едни администратори.”

Предложението на Хамид Хамид обаче беше прието с подкрепата на собствената му партия, на ГЕРБ-СДС и на БСП. Това предизвика острата реакция на „Демократична България”. „Видя се отново задкулисието, което досега крепеше главния прокурор като рохко яйце!”, нападна трите формации десният депутат Стела Николова. Христо Иванов се обърна директно към соцлидера Корнелия Нинова: „Г-жо Нинова, понеже се правеха тук големи изказвания за мнозинствата, искам да кажа: видя се мнозинството на главния прокурор.”

„Спокойно, главният прокурор ще дойде, ние ще подкрепим това предложение. Но вие няма да продължавате да криете Лозан Панов от Народното събрание!”, закани се в отговор Хамид. Обади се и засегнатата Нинова, която излезе на трибуната, за да обяви, че процедурата за изслушване на шефа на държавното обвинение е била създадена в миналия парламент по искане на БСП. "Когато дойде г-н Гешев да си представи доклада от тази трибуна, ние гласувахме против доклада и тук пред очите му му поискахме оставката веднага. Така че не манипулирайте общественото мнение”, надхвърли се водачът на левицата върху Иванов.

При окончателното гласуване предложението за изслушванията на тримата големи беше прието с пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за".

"Пришиването" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор не е нов похват. Бившият правосъден министър Данаил Кирилов например по същия начин закачи двамата съдии към процедурата по отстраняване и разследване, която трябваше да бъде въведена за главния прокурор заради всички европейски препоръки и заради все още неизпълненото решение на съда в Страсбург от 2009 г. "Колеви срещу България". Точно с оправданието, че "Европа така иска" ГЕРБ се опита да неглижира проблема с безконтролността на главния прокурор, като сложи в тази графа и шефовете на ВКС и ВАС. Венецианската комисия обаче разби на пух и прах това предложение и в крайна сметка то не мина.

Информацията, както е от Асол:
УПС! В момента ДБО се опитва да привиква главния прокурор на отчет всяка седмица чрез правилника на НС. Не е прието на правна комисия, но е мноо сладко обяснението на бонговите хора :D
Бонго, целувай ръка, щото БСП ви приеха редакцията на текста и ще ви подкрепят. За сега не знам дали ще мине  :nuts:

Благодаря, другарко Асол, за ценната подкрепа.  Благодаря, че честно и обективно ни информирате за действията на Вашата Партия в НС!
« Последна редакция: Април 22, 2021, 17:49:17 от Памфуций »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1772 -: Април 22, 2021, 18:12:26 »
Баси гаврата



Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1773 -: Април 22, 2021, 18:29:12 »
re: ной

ми не, не казвам това, теб това ти се привижда.

казвам, че тия дето се пребоядисаха на 100% дирят сметка на тия,
дето не се пребоядисаха като ги обвиняват във всички смъртни грехове.

Особено за греховете, за които пребаданосалите се са лично виновни.

Майтап.

Твърде.... волна трактовка на думите ми, ма както казах - въпрос на съвест.



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1774 -: Април 22, 2021, 18:32:58 »
Абе верно ли оня Шаламанов искал парламентът да сложел рамки на президента?
Още като видях, че е в листата на ДБО заедно Алелуята, се опитах да обясня някои неща на малкото дете, ма то като рече, че харесва Найденов в бургаската, без да има спомен за тия двамката и... Памфуций трябва да ме почерпи за тоя глас от мойта фамилия.  :smokin:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1775 -: Април 22, 2021, 18:40:43 »
Quote (selected)
.. Памфуций трябва да ме почерпи за тоя глас от мойта фамилия. 
ВИй направо сте постигнали фамилна демакрация :smokin:
 
А иначе не ми се вижда читаво ГП да се привиква чрез ПП. Би трябало да е в ЗСВ
Барем да беха сложили ино тексче че казаното е под клетва, по мирикански тиртип.
« Последна редакция: Април 22, 2021, 18:45:44 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1776 -: Април 22, 2021, 18:48:56 »
Quote (selected)
Същото като с руснаците.
Обявяваме капитулация  :smokin:
РФ никога няма да ни обяви война каквито и поразии да направим, знаят че веднага ще капитулираме и ще се чудят какво да ни правят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1777 -: Април 22, 2021, 18:57:58 »
Абе верно ли оня Шаламанов искал парламентът да сложел рамки на президента?
Още като видях, че е в листата на ДБО заедно Алелуята, се опитах да обясня някои неща на малкото дете, ма то като рече, че харесва Найденов в бургаската, без да има спомен за тия двамката и... Памфуций трябва да ме почерпи за тоя глас от мойта фамилия.  :smokin:

Няма нищо по-естествено от това НС да определели рамки за външната политика, особено ако се очертава служебно правителство, годишни сбирки на НАТО и т.н.  Тук, дето се изливат тонове мнения за парламентарната република, трябва да са наясно, че външната политика в приоритет на изпълнителната власт с изричното одобрение на НС.
Не разбирам защо всички намират напълно естествено, че НС - в сценария за разпускането му и нови избори - може и трябва да промени бюджета, да определи възможности за заеми, но не и относно външнополитически ангажименти на страната.
====

Не видях мнението за внесения законопроект на "Алилуята".

===

Това настрана слушах Мартин Захариев в "Още от деня", настрана всички декларации на добри чувства към Дончев и ГЕРБ, оказва се, че туризмът изобщо го няма в Плана за възстановяване и устойчивост. Оказва се, че нищо досега не е направено по въпроса за тазгодишния сезон от досегашната власт. Изключително информативно интервю.   

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1778 -: Април 22, 2021, 19:01:41 »
Твойто дете ми е на мен през балалайката, само припомням ти самата какво си се заканвала тук. Или не си?

Кви закани.
Нема ли на практика да подкрепите циливилизационнио си избор. И транстлантическата си ориентация.
За тези с трассъзнание хортувам  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1779 -: Април 22, 2021, 19:10:59 »
Quote (selected)
Няма нищо по-естествено от това НС да определели рамки за външната политика, особено ако се очертава служебно правителство, годишни сбирки на НАТО и т.н.  Тук, дето се изливат тонове мнения за парламентарната република, трябва да са наясно, че външната политика в приоритет на изпълнителната власт с изричното одобрение на НС.
Не разбирам защо всички намират напълно естествено, че НС - в сценария за разпускането му и нови избори - може и трябва да промени бюджета, да определи възможности за заеми, но не и относно външнополитически ангажименти на страната.

Това би било вярно, ако президентът се избираше от парламента.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1780 -: Април 22, 2021, 19:22:26 »
Това би било вярно, ако президентът се избираше от парламента.
Не съм съгласна.
"Чл. 98.
Президентът на републиката:
...
3. сключва международни договори в случаите, определени със закон;"
а законите ги кове Народното Събрание.

"(5) Президентът обявява положение на война при въоръжено нападение срещу страната или при необходимост от неотложно изпълнение на международни задължения, военно или друго извънредно положение, когато Народното събрание не заседава. В тези случаи то се свиква незабавно, за да се произнесе по решението."
Значи пак трябва произнасянето на НС.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1781 -: Април 22, 2021, 19:28:21 »
На Шаламанов трябва да се сложи рамка, като тая:
Слушам го бесно десния често, опасен е за България, като нищо ще обяви война "убиеца" в Кремъл.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1782 -: Април 22, 2021, 19:29:45 »
Не съм съгласна.
"Чл. 98.
Президентът на републиката:
...
3. сключва международни договори в случаите, определени със закон;"
а законите ги кове Народното Събрание.

"(5) Президентът обявява положение на война при въоръжено нападение срещу страната или при необходимост от неотложно изпълнение на международни задължения, военно или друго извънредно положение, когато Народното събрание не заседава. В тези случаи то се свиква незабавно, за да се произнесе по решението."
Значи пак трябва произнасянето на НС.

Не става дума за тези, определени с Конституцията рамки.
http://epicenter.bg/article/Shalamanov--Deputatite--quot-da-slozhat-v-ramka-quot--vanshnopoliticheskata-deynost-na-prezidenta-Radev/247224/2/48

Отделно логиката на различната продължителност на мандатите на парламент и президент, и правото на президента да налага вето на произведени от парламента закони. Тва е ролята му на коректив. Дип че се избира мажоритарно.
« Последна редакция: Април 22, 2021, 19:37:39 от Simplified Solutions »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1783 -: Април 22, 2021, 19:41:28 »
Не става дума за тези, определени с Конституцията рамки.
http://epicenter.bg/article/Shalamanov--Deputatite--quot-da-slozhat-v-ramka-quot--vanshnopoliticheskata-deynost-na-prezidenta-Radev/247224/2/48

Точно за това става дума. Отстраняваме шлаката (особено заглавието , сложено от Малария Велева) и политическото говорене и остава:



През м. май предстои участие на президента на среща на върха във формат Б9 (страните от Източния фланг на НАТО от Естония до България) в Букурещ, а през м. юли е срещата на върха по инициативата „Три морета“ в София, която се председателства и домакинства от България.

Предстои България да поеме председателството на Процеса на срещи на министрите на отбраната в ЮИЕ за следващите 2 години.

Това налага ясна рамка от парламента за участието в тези процеси, каквато в момента отсъства. Възможно е парламентът да не е действащ в периода май-юли. Със свое решение Народното събрание може да определи мандата на участие на българските делегации и представители, които е възможно да са новоизбрани министри, а не е изключено и членове на служебно правителство. Добре би било това да стане в рамките на предстоящите две-три парламентарни седмици.

Към настоящия момент все още не са създадени комисиите по външна политика и по отбрана. В тази връзка представители на ПГ на Демократична България ще проведат консултации с директорите в МВнР, МО и посланика ни в НАТО, на основание на чл. 141 от Правилника на НС, по подготовката за срещите и председателството, по основните позиции, подготвени по дневния ред за участието на президента и министрите и на тази основа ще предложи проект за решение на парламента.


Това са конкретните предложения на Шаламанов.

===

Помня какви подигравки се изсипаха в стария форум през 14 та, когато Шаламанов , един от първите политици у нас, употреби понятието "хибридна война". Можете да продължавате в тоя дух. 

ПП:
Чл. 85.
(1) Народното събрание ратифицира и денонсира със закон международните договори, които:
1. имат политически или военен характер;
2. се отнасят до участието на Република България в международни организации;
3. предвиждат коригиране на границата на Република България;
4. съдържат финансови задължения за държавата;
5. предвиждат участие на държавата в арбитражно или съдебно уреждане на международни спорове;
6. се отнасят до основните права на човека;
7. се отнасят до действието на закона или изискват мерки от законодателен характер за тяхното изпълнение;
8. изрично предвиждат ратификация.
9. (нова - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) предоставят на Европейския съюз правомощия, произтичащи от тази Конституция.
(2) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Законът за ратифициране на международен договор по ал. 1, т. 9 се приема с мнозинство две трети от всички народни представители.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Ратифицираните от Народното събрание договори могат да бъдат изменяни или денонсирани само по реда, посочен в самите договори, или в съответствие с общопризнатите норми на международното право.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Сключването на международни договори, които изискват изменения в Конституцията, трябва да бъде предшествано от приемането на тези изменения.

Оставам настрана всеки от вас да види какви правомощия има служебно правителство във външната политика. 
« Последна редакция: Април 22, 2021, 20:20:18 от Памфуций »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1784 -: Април 22, 2021, 20:04:05 »
Чл. 85.
(1) Народното събрание ратифицира и денонсира дератизира със закон международните договори, които...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1785 -: Април 22, 2021, 20:10:51 »
Опа.....
Quote (selected)
Посланикът на САЩ Херо Мустафа не се е срещала с никакви политически партии, парламентаристи или политици. Така от американската мисия у нас опровергаха пред „24 часа“ спекулации в български медии, че US посолството е поканило на среща лидерите на трите партии на протеста – „Има такъв народ“, „Демократична България“ и „Изправи се! Мутри вън!“.

„Посланикът не се е срещала с никакви политически партии, парламентаристи или политици. Нашето партньорство е изградено на здравата основа на взаимно уважение и доверие. Следващите стъпки при формиране на българското правителство ще се решат от избраните представители на българския народ и ние очакваме да работим с новото правителство“, се казва в изявлението на американското посолство.

Оттам допълват, че Херо Мустафа все пак е провела много важна среща в четвъртък. Тя се е видяла с легендата на българския футбол Христо Стойчков. Двамата разговаряли за мостовете, които спортът изгражда между двете страни. Херо Мустафа благодари на легендарната осмица за това, че той е посланик на спорта между САЩ и България.
„Нашите отношения ще останат силни благодарение на трайните връзки между нашите два народа, изградени от хора като Христо Стоичков“, казва Херо Мустафа.

 :lol:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1786 -: Април 22, 2021, 20:16:37 »
Quote (selected)
Посланикът на САЩ Херо Мустафа не се е срещала с никакви политически партии, парламентаристи или политици.

Означава че само посланикът не се е срещал, други сътрудници в посолството са се срещали, защото ако опровержението е за цялото посолство, то ще е признание за среща.

Впрочем, бих се учудил, ако от Козяк не се намесват във втрешните ни работи, те комнадват тая територия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1787 -: Април 22, 2021, 20:35:23 »
Quote (selected)
защото ако опровержението е за цялото посолство, то ще е признание за среща.
🤔 ъ?


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1788 -: Април 22, 2021, 20:40:29 »
Това е заглавието
Гешев пак обедини ГЕРБ, ДПС и БСП в парламента

А това е съдържанието!
Quote (selected)
Новите формации поискаха редовни изслушвания на главния прокурор, а старите добавиха и шефовете на върховните съдилища

Поредица от скандали разтърсиха пленарната зала на Народното събрание заради измененията в парламентарния правилник.

Беше одобрена промяна, внесена от „Демократична България”, с която главният прокурор Иван Гешев беше задължен да се явява пред парламентарната правна комисия за изслушване най-малко веднъж на всеки три месеца. Пред членовете на комисията Гешев ще докладва за прилагането на закона и дейността на прокуратурата и разследващите органи, законодателни промени, резултати в борбата с корупцията и др. Такава разпоредба съществуваше и досега, но шефът на държавното обвинение не беше длъжен да отговори на поканата на комисията.

Разпрата избухна, когато депутатът от ДПС Хамид Хамид предложи същото задължение да се вмени и на председателите на Върховния касационен съд (ВКС) и на Върховния административен съд (ВАС). Хамид се оплака, че единият от двамата на няколко пъти е канен в предния парламент, но не се е явил с обяснението, че има друга работа. Подразбра се, че има предвид шефа на ВКС Лозан Панов.

"Така като сме ги подкарали по домова книга, г-н Хамид, да се възползваме от предимството на нашата парламентарна група – ние имаме арменски поп, да викнем и него”, саркастично реагира Николай Хаджигенов от „Изправи се! Мутри вън!”. И се зачуди: „Какъв въпрос бихме могли да зададем на председателите на върховните съдилища? Защо си осъдил, както си осъдил ли?”

Обширен коментар направи съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов: "Има решение на Конституционния съд, което ясно казва: главният прокурор отговаря за прилагането на държавната наказателна политика. Противно на това, което един окръжен съдия в Пловдив беше казал, съдът няма политика. Затова Венецианската комисия ви принуди не да въвеждате процедура за отчетност на "тримата големи", а на главния прокурор. Той упражнява различна власт, прилага държавна политика и затова е логично да бъде много по-близко до парламента и да се отчита пред него, за разлика от председателите на върховните съдилища, които са едни администратори.”

Предложението на Хамид Хамид обаче беше прието с подкрепата на собствената му партия, на ГЕРБ-СДС и на БСП. Това предизвика острата реакция на „Демократична България”. „Видя се отново задкулисието, което досега крепеше главния прокурор като рохко яйце!”, нападна трите формации десният депутат Стела Николова. Христо Иванов се обърна директно към соцлидера Корнелия Нинова: „Г-жо Нинова, понеже се правеха тук големи изказвания за мнозинствата, искам да кажа: видя се мнозинството на главния прокурор.”

„Спокойно, главният прокурор ще дойде, ние ще подкрепим това предложение. Но вие няма да продължавате да криете Лозан Панов от Народното събрание!”, закани се в отговор Хамид. Обади се и засегнатата Нинова, която излезе на трибуната, за да обяви, че процедурата за изслушване на шефа на държавното обвинение е била създадена в миналия парламент по искане на БСП. "Когато дойде г-н Гешев да си представи доклада от тази трибуна, ние гласувахме против доклада и тук пред очите му му поискахме оставката веднага. Така че не манипулирайте общественото мнение”, надхвърли се водачът на левицата върху Иванов.

При окончателното гласуване предложението за изслушванията на тримата големи беше прието с пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за".

БСП+ГЕРБ+ДПС=148



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1789 -: Април 22, 2021, 20:43:21 »
Това е заглавието
Гешев пак обедини ГЕРБ, ДПС и БСП в парламента

А това е съдържанието!
БСП+ГЕРБ+ДПС=148
пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за". От тях вадим 148.
Откъде са дошли останалите 41 депутати? Щото и те трябва да са в уравнението!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1790 -: Април 22, 2021, 20:45:53 »
🤔 ъ?

Всяко официално опровержение на слух, го потвърждава. Не си ли забелязал, че в Америка не отричат и не опровергават, а казват "no comment"?

Мислех, че ги разбираш тия атлантически тънкости на  говорене?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1791 -: Април 22, 2021, 20:49:51 »
пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за". От тях вадим 148.
Откъде са дошли останалите 41 депутати? Щото и те трябва да са в уравнението!

Питай заглавието!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1793 -: Април 22, 2021, 21:00:08 »
За клетвите като войници: - Те се дават към България. Който е искал, може и да е фъфлил там за вечна дружба, водещата линия на Партията и пр. гарнитури. Аз съм се клел и повторил само нещата от Клетвата които са извън тогавашната сгубо центрирана конюктура.

И!

- Именно заради това - клетвата ми пред България, сега считам, че всякакви призиви на под- и заддиванни "генерали" и други дървеници, да сме се въоръжавали и "изправяли" срещу Русия с някакви си от майната си, доказани .... и .... и .... сащисани, та да си трупат оръжие, войски и пр. тук - БЕЗ ДА Е ПИТАН НАРОДА ЗА ОТАНЯ и пр. каламбури - са меко казано предателства за пред трибунал. Военен. Още повече, че не РФ е струпала войски пред сащисаните граници, а точно тези си врат гагите из всякаквите дупки наоколо където не им е работа и вадят тлъстите червей за да водят раята.

Затуй и техните фенове - слагачи, държачи на палците си и пр. флора и фауна, както каза Асол, без да ангажират МНОЗИНСТВОТО (без значение, че е 80%  по някой определения) да си пролива кръвта и дава живота си за малоумницте от цял свят - оня 1% дегенерати и психопати (мед. определения) - сами на своя инициатива да отидат и ей на, Украйна е близо. Щото точно тези имат умствени затъмнения и не забелязват чий фенове са. А доказателствата че са останали слепи, глухи и безгласни букви за на вънка, са даже вече и на луната!
« Последна редакция: Април 22, 2021, 22:21:01 от Eisblock »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1794 -: Април 22, 2021, 21:07:55 »
Quote (selected)
пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за". От тях вадим 148.
Откъде са дошли останалите 41 депутати? Щото и те трябва да са в уравнението!

Останалите 41 са от останалите 92. Без малко половината.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1795 -: Април 22, 2021, 21:10:26 »
Всяко официално опровержение на слух, го потвърждава. Не си ли забелязал, че в Америка не отричат и не опровергават, а казват "no comment"?

Мислех, че ги разбираш тия атлантически тънкости на  говорене?

Ъхъ... разбирам .... Ако е имало подобен натиск, това трябва да е било миналата седмицам а не вчера.
Което поставя въпроса каква е причината Малария Велева да пусне дезинформацията.
Впрочем Малария не играе само една игра, както някои тук се опитват да убеждават.
« Последна редакция: Април 22, 2021, 21:42:13 от Памфуций »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1796 -: Април 22, 2021, 21:10:52 »
Енглсе тоя Виктор е на мноо яка синтетика.
Бочко не смее даже се вясне в президенството ни на консултации ни за получаване на мандатя.
Кви "еднорози", кви пет шекела.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1797 -: Април 22, 2021, 21:15:17 »
пълно единодушие – 189 депутати гласуваха "за". От тях вадим 148.
Откъде са дошли останалите 41 депутати? Щото и те трябва да са в уравнението!

Преди малко Иво Мирчев каза, че е имало депутати от БСП, които не са подкрепили.
Прочее, цитираните думи на Нинова са само отчасти верни. Миналото НС имаше две изслушвания на Гешев. На първото от БСП няма един зададен въпрос. Виж на второто, вече след началото на протестите имаше, при това Крумчо и Божанков зададоха адекватни въпроси....Та така.   

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1798 -: Април 22, 2021, 21:18:46 »
Я като сме се заприказвали колко невинен бил шакламанина, да надникнем долу. Да прочетем точно какво му е на душичката, както и на друго едно демократско светило
https://frognews.bg/novini/prof-todor-tagarev-samo-mojem-gadaem-zashto-balgariia-vazdarjana-cheshkiia-skandal.html

Приоритети дет се вика. Най-вече за държавата. Да не коментираме колко всъщност граждани седят зад горните лица, загрижени за всички български граждани

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1799 -: Април 22, 2021, 21:19:54 »
Преди малко Иво Мирчев каза, че е имало депутати от БСП, които не са подкрепили.
Прочее, цитираните думи на Нинова са само отчасти верни. Миналото НС имаше две изслушвания на Гешев. На първото от БСП няма един зададен въпрос. Виж на второто, вече след началото на протестите имаше, при това Крумчо и Божанков зададоха адекватни въпроси....Та така.   
Още не е качена стенограмата - или поне аз не я намирам. Има само стенограма от първото заседание.