Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:33:04

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874643 пъти)

0 Потребители и 74 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1800 -: Април 22, 2021, 21:22:33 »
Останалите 41 са от останалите 92. Без малко половината.  :smokin:
Тъй, тъй, искам ги поименно/попартийно, но ще се наложи да дочакам стенограмата да се качи.  :smokin: Да не се окаже, че заглавието за компютри, а то било компоти, и така нататък. А и съм лично заинтересована от гласуването на един от пловдивските депутати.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1802 -: Април 22, 2021, 21:29:26 »
Абе, Енгелче, тук реват срещу Велева, ти ни засипваш с боклука от веСника на гочевата. Следващото по-ниско стъпало са пикльовците

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1803 -: Април 22, 2021, 21:32:06 »
:popcorn:
Енгелсе, това е много готино! Това, че ГЕРБ са спечелили за пети пореден път, а в Бургас не са спечелили само в затвора, е просто черешка на върха на мелбата! Като са спечелили, де им е правителството и управлението, та ходи да ръчка кеманиста!
Любен Дилов-син ясно е пропуснал математиката в началните класове, ама нейсе, неговата сила не е в това. 

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1804 -: Април 22, 2021, 21:32:06 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1805 -: Април 22, 2021, 21:32:31 »
Извън темата, но току що видях в Гласове нова рубрика "Вашите гласове" с подборка от коментари на читатели.
Дълги години това беше традиция в СЕГА. Някога. После една госпожа от редакцията ни нарече "тълпа". По-после под статиите на друг от редакцията възможността за коментар бе просто изключена. И ето сега в СЕГА няма коментари.
Добре се е ориентирал Явор Дачков.  :thup:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1806 -: Април 22, 2021, 21:34:16 »
Тук дават малко повече яснота. Аз за жалост не съм слушал заседанието.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9731438

Quote (selected)
Главният прокурор и шефовете на ВКС и ВАС ще бъдат задължително изслушвани в правната комисия на парламента най-малко веднъж на всеки 3 месеца. Това решиха депутатите с промени в правилника на Народното събрание. Те бяха подкрепени единодушно от 189 депутати.

Първоначално направеното предложение бе на Атанас Славов и депутати от „Демократична България“ и в него бе разписана отчетност само за главния прокурор. Текстът не бе приет от правна комисия, но Тошко Йорданов обяви, че от „Има такъв народ“ смятат, че той трябва да бъде приет.

Същото задължение да бъде вменено и на председателите на ВКС и ВАС, и така тримата големи да вървят в комплект, поиска обаче Хамид Хамид от ДПС. Нека ви припомня едни покани за изслушвания на други големи в съдебната власт. 44-ото НС на няколко пъти викаше председателя на едно от върховните съдилища, но все пристигаха писма, че не може да дойде, припомни Хамид.

Съдът е арбитър, той решава спорове между страните. Прокуратурата е страна и това е причината, поради която прокуратурата следва да бъде тук и да даде обяснение какво се случва с разследването за пачките например. А какъв въпрос бихме задали на председателя на един съд, противопостави се на предложението Николай Хаджигенов от ИМВ.

И Конституционният съд го е казал - главният прокурор отговаря за прилагането на държавната наказателна политика. Съдът няма политика. Фундаментална е разликата и затова Венецианската комисия ви принуди отчетността да е само за главния прокурор, а не и тримата големи, включи се и Христо Иванов от ДБ. И обясни, че е порочно да се приравняват тримата големи. Това е юридически фолклор, който отразява една порочна ситуация, допълни той. И обясни, че главният прокурор осъществява държавна политика и затова е логично да бъде много по-близо до парламента и да се отчита пред него.

При гласуването обаче предложението на Хамид първоначално бе прието със 116 гласа, 70 бяха „против“, а двама се въздържаха. Последва прегласуване и отново бе прието - 121 бяха „за“, 80 - „против“, 2-ма се въздържаха.

Видя се отново задкулисието, което крепеше главния прокурор като рохко яйце - ГЕРБ, ДПС и БСП отново са заедно, каза Стела Николова от ДБ. И обясни, че Венецианската комисията е казала, че главният прокурор не е равен по статут с председателите на съдилища и дължи на Народното събрание отчет. Видя се мнозинството на главния прокурор, скочи и Христо Иванов и се обърна поименно към Корнелия Нинова.

Няма да продължавате да криете Лозан Панов от Народното събрание, скочи Хамид Хамид.

По искане на БСП в миналия парламент създадохме процедурата за изслушване на главния прокурор. И когато г-н Гешев дойде да представи доклада си в Народното събрание, ние гласувахме против него и от трибуната поискахме оставката му, отвърна Корнелия Нинова. Ние сме принципни и последователни и както и в 44-ото НС, така и в 45-ото НС му искаме оставката. И както гласувахме да идват на изслушване шефовете на ВКС и ВАС, така ще гласуваме и за главния прокурор, обясни лидерката на БСП.

Аз оставам с впечатление, че иде реч за две гласувания: за предложението на Хамид и за цялото приемане на промените в правилника. Хамид са подкреплили 121, а промените в правилника като цяло - всички.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1807 -: Април 22, 2021, 21:39:24 »
:popcorn:

Че ти сега ли разбра, че БСП "превзе" кандидатурата на Радев?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1808 -: Април 22, 2021, 21:39:32 »
Quote (selected)
Аз оставам с впечатление, че иде реч за две гласувания:

Днес слушах части от заседанието в колата. Оказа се, че не само аз не разбирам кога какво се гласува, но и голяма част от депутатите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1809 -: Април 22, 2021, 21:45:51 »
Бонго, първо беше изчетен текста с предложението на ДБО, което правната комисия беше предложила да не се приема/разбирай да не се вика Гешеф! Последва редакция на текста от самия Ристю/усети се какъв точно ултиматум е спретнал/, като БСП каза, че ще подкрепи текста с ристювата редакция. Излезе Хамид и каза, че и те ще го подкрепят, но да се прибавят и шефовете на ВАС и ВКС. Т. е. направи се втора редакция на текста и Митева подложи на гласуване последната редакция - текста на ристю с допълненията на  на агите. Гласуваха го два пъти - ти там си го посочил. Последва разправията и вече целият текст - същият, заради който се скараха, отново беше подложен на гласуване - гласуваха го всичките в залата. Демек за трети път гласуваха едно и също,  само че последния път го подкрепиха всички. Аз изгледах целия този цирк

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1810 -: Април 22, 2021, 21:47:04 »
Че ти сега ли разбра, че БСП "превзе" кандидатурата на Радев?
По-скоро, че на Радев изобщо не му пука кой ще го издигне, стига да спечели.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1811 -: Април 22, 2021, 21:49:31 »
Бонго, първо беше изчетен текста с предложението на ДБО, който правната комисия беше предложила да не се приема/разбирай да не се вика Гешеф! Последва редакция на текста от самия Ристю/усети се какъв точно ултиматум е спретнал/, като БСП каза, че ще подкрепи текста с ристювата редакция. Излезе Хамид и каза, че и те ще го подкрепят, но да се прибавят и шефовете на ВАС и ВКС. Т. е. направи се втора редакция на текста и Митева подложи на гласуване последната редакция - текста на ристю с допълненията на  на агите. Гласуваха го два пъти - ти там си го посочил. Последва разправията и вече целият текст - същият, заради който се скараха отново беше подложен на гласуване - гласуваха го всичките в залата. Демек за трети път гласуваха едно и също,  само че последния път го подкрепиха всички. Аз изгледах целия този цирк
Асол, поправи ме, ако греша, но днешното предложение не беше ли да се направи ЯВЯВАНЕТО на главния прокуро задължително, вместо пожелателно? Някъде прочетох, че и досега е имало решение да се кани, но не бил задължен да се явява.


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1813 -: Април 22, 2021, 21:54:32 »
Бонго, първо беше изчетен текста с предложението на ДБО, което правната комисия беше предложила да не се приема/разбирай да не се вика Гешеф! Последва редакция на текста от самия Ристю/усети се какъв точно ултиматум е спретнал/, като БСП каза, че ще подкрепи текста с ристювата редакция. Излезе Хамид и каза, че и те ще го подкрепят, но да се прибавят и шефовете на ВАС и ВКС. Т. е. направи се втора редакция на текста и Митева подложи на гласуване последната редакция - текста на ристю с допълненията на  на агите. Гласуваха го два пъти - ти там си го посочил. Последва разправията и вече целият текст - същият, заради който се скараха, отново беше подложен на гласуване - гласуваха го всичките в залата. Демек за трети път гласуваха едно и също,  само че последния път го подкрепиха всички. Аз изгледах целия този цирк
Ако това е вярно , кое е наложило третото гласуване? 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1814 -: Април 22, 2021, 21:57:18 »
Е те това беше проблемът на Ристю, щото го беше оформил като задължение на Гешеф /е длъжен да се явява/, а после го заметоха като представяне на регулярен отчет пред НС за ала бала и т. н.. Демек, пак ще е задължен да идва, но не му се вменява като част от длъжностната характеристика

Хаосът, Бонго! Имам чувството, че половината депутати не знаеха точно какво гласуват и това се случваше на почти всяка точка - гласуваше се минимум по два пъти. Между другото и в двата цитата, които си представил изрично си пише, че точката с окончателното решение да се викат тримата големи е приета със 189 гласа

Даже съм абсолютно сигурна, че сега ако ги питаш кой кога за какво е гласувал - поне половината няма да могат да ти отговорят
« Последна редакция: Април 22, 2021, 22:04:00 от Aсол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1815 -: Април 22, 2021, 21:58:52 »
Л.Дилов като говорител на ГЕРБ се опитва да изпързаля Трифонов.
Мнозинството от 160 гласа се изпарява веднага след гласуването на правителство и всеки почва да си лансира безумията без да успее да прокара нещо в пленарната зала.
На такова правителство му остава само да следва заложените от предните капани и да ги настъпва един по един без шанс за реакция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1816 -: Април 22, 2021, 21:59:32 »
Не говори ли под клетва полза йок.
Е тва требеше се вземе от хамериканците.
 
Впрочем с тази редакция си надхвърлят боя съществено.
Те Бочко немогат извикат, дето се избира от парламента ......
Очаквам да падне в КС.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1817 -: Април 22, 2021, 22:00:09 »
..

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1818 -: Април 22, 2021, 22:01:09 »
Асол, поправи ме, ако греша, но днешното предложение не беше ли да се направи ЯВЯВАНЕТО на главния прокуро задължително, вместо пожелателно? Някъде прочетох, че и досега е имало решение да се кани, но не бил задължен да се явява.
Тук подробно е разнищено какви са днешните решения.
Quote (selected)
Главният прокурор ще се явява задължително на всеки три месеца пред Комисията по правни въпроси в парламента. Това гласуваха народните представители с приемането на текстовете за правилника за дейността на Народното събрание.
Беше прието и най-малко веднъж на всеки три месеца да бъдат изслушвани и председателите на Върховния касационен съд (ВКС) и Върховния административен съд (ВАС).
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1819 -: Април 22, 2021, 22:02:00 »
Радев президентските ги е спечелил.
Той парламенталнит еспечели, че президентските ли :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1820 -: Април 22, 2021, 22:03:49 »
днес съм в закъснение, не съм чел сичко, така че ще бъдете ли така добри да обясните за какво точно се е възпалил бонго? искали гешевия да се отчита - приели са го. ицето нещо зяпал, ама него го знаем че не е адекватен и лесно го пързалят. и той опит има, ама пак зяпа.

за какво става въпрос?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1821 -: Април 22, 2021, 22:04:53 »
По-скоро, че на Радев изобщо не му пука кой ще го издигне, стига да спечели.
 :cool-1084:
Тъй като не съм разговарял с Радев по този въпрос, а ти, както се вижда си, ще взема да ти повярвам. И даже ще продължа с нещо, което ми се струва още по-съществено: На повечето от потенциалните избиратели на Радев също не ни пука кой ще го издигне. Повечето от нас ще  гласуват за него безотносително от състава на Инициативния комитет или от конкретната партия.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1822 -: Април 22, 2021, 22:11:39 »
Е те това беше проблемът на Ристю, щото го беше оформил като задължение на Гешеф /е длъжен да се явява/, а после го заметоха като представяне на регулярен отчет пред НС за ала бала и т. н.. Демек, пак ще е задължен да идва, но не му се вменява като част от длъжностната характеристика

Хаосът, Бонго! Имам чувството, че половината депутати не знаеха точно какво гласуват и това се случваше на почти всяка точка - гласуваше се минимум по два пъти. Между другото и в двата цитата, които си представил изрично си пише, че точката с окончателното решение да се викат тримата големи е приета със 189 гласа

Даже съм абсолютно сигурна, че сега ако ги питаш кой кога за какво е гласувал - поне половината няма да могат да ти отговорят

Утре ще излезе видеото във видеоархива и ще го видя.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1823 -: Април 22, 2021, 22:12:03 »
Онзи, щото освен Гешеф да се отчита в парламента, с подобни задачи там ще ходят и главите на ВАС и ВКС. На Гешеф обхвата на отчетите е мноо подробно разписан, обаче.  Тва заседание беше невероятен цирк - дърляха се и се обясняваха за всяка точка от Правилника, да не говорим за лиричните отклонения и скубането и гласуването на почти всеки ред по няколко пъти, щото не знаят точно кво гласуват

Непрекъснато искаха и по групи да се види гласуването, ама нищо не се виждаше, нито пък се обявяваше. Не знам дали видео ще ти свърши работа. По едно време даже и аз се обърках. Председателката трудно се оправя, обаче, непрекъснато се допитваше днес до Вигенин. Онези дни до Татяна Дончева

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1824 -: Април 22, 2021, 22:12:18 »
Цитат на: Engels
По-скоро, че на Радев изобщо не му пука кой ще го издигне, стига да спечели.

Не. Означава, че правилно си е избрал оръжието за двубоя.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1826 -: Април 22, 2021, 22:19:57 »
ще бъдете ли така добри да обясните за какво точно се е възпалил бонго?

Все същото. Да изкара БСП виновни за всичко лошо и ДСБ извоювали всичко добро. В трио с другите двама лъжливи тенори - Манрко и Миришещия крака.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1827 -: Април 22, 2021, 22:23:09 »
Онзи, щото освен Гешеф да се отчита в парламента, с подобни задачи там ще ходят и главите на ВАС и ВКС. На Гешеф обхвата на отчетите е мноо подробно разписан, обаче.  Тва заседание беше невероятен цирк - дърляха се и се обясняваха за всяка точка от Правилника, да не говорим за лиричните отклонения и скубането и гласуването на почти всеки ред по няколко пъти, щото не знаят точно кво гласуват

Непрекъснато искаха и по групи да се види гласуването, ама нищо не се виждаше, нито пък се обявяваше. Не знам дали видео ще ти свърши работа. По едно време даже и аз се обърках. Председателката трудно се оправя, обаче, непрекъснато се допитваше днес до Вигенин. Онези дни до Татяна Дончева

да де, ама не разбрах за какво се плюнчат бонго и ицето. нинова е набивала на ицо кабелите, пак е припомняла фактове как бсп привика гешевия на отчет и му иска оставката. по разни гереберски сайтове чета, че ицо зяпал как мнозинство за скатаване на гешев се било събрало и там били гербавите, депесе и бсп. което ми е тотално нелогично, ама като за диви десни може и да минава. обаче все още си мисля, че бонго не е на тоз акъл, пък може и да го надценявам, дедазнам. манрикото и пешето са ясни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1828 -: Април 22, 2021, 22:24:25 »
Цитат на: Engels
"Търсят ... или успял в чужбина за първи министър"

Сещам се за един испаноезичен футболен коментатор ... ваЩа алма матерна  :t2407:
 :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1829 -: Април 22, 2021, 22:25:19 »
днес съм в закъснение, не съм чел сичко, така че ще бъдете ли така добри да обясните за какво точно се е възпалил бонго? искали гешевия да се отчита - приели са го. ицето нещо зяпал, ама него го знаем че не е адекватен и лесно го пързалят. и той опит има, ама пак зяпа.

за какво става въпрос?
Ако се прави парламентарно тричане на Гешев, същото ще може да се прави и на Лозан Панов. И е прието със значително повече гласове, отколкото имат ГЕРБ, ДПС и БСП. :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1830 -: Април 22, 2021, 22:25:46 »
верно е неква тотална объркация из нета, и разните му примерно бсп.бг и дума.бг въобще не успяват да осветлят нещата. което говори много зле за информативната възможност на тези сайтове.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1831 -: Април 22, 2021, 22:26:49 »
Много от народните ни представители Онзи, изобщо не стоплят какво точно гласуват. Днес се нагледах на такива изпълнения и прегласувания

Кво да осветляват бе, човек! Ти знаеш ли за какви хаос и врещек става дума! Аз да си призная не бях виждала такова нещо. Тотал щета

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1832 -: Април 22, 2021, 22:27:24 »
Цитат на: Калинчо
Ако се прави парламентарно тричане на Гешев, същото ще може да се прави и на Лозан Панов.

Ми няма лошо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1833 -: Април 22, 2021, 22:28:23 »
Ако се прави парламентарно тричане на Гешев, същото ще може да се прави и на Лозан Панов. И е прието със значително повече гласове, отколкото имат ГЕРБ, ДПС и БСП.

ми аз не знам някой да има против да се трича който и да е върховен началник, стига да има за какво. от друга страна, ако няма, то въпросният има възможно най-високата трибуна за обяснения, контра обвинения и каквото там се сетиш - все неща, които интелигентен човек като панов знае как да използва.

личното ми впечатление е, че гешев не знае. за него татянко1 беше дала много хубаво определение в смисъл, че човекът е милиционер, стой се, преброй се и батальонът се строява.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1835 -: Април 22, 2021, 22:30:33 »
Много от народните ни представители Онзи, изобщо не стоплят какво точно гласуват. Днес се нагледах на такива изпълнения и прегласувания

а, че то това си е логично - от една страна, има един куп новобранци. от друга, цялото преместване на системите, на юруш, трудно може да означава те да работят на 100%. така че може да не чуват, да не им се отчитат гласовете, и квото там още може да възникне.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1836 -: Април 22, 2021, 22:30:56 »
Quote (selected)
манрикото и пешето са ясни.
Пак бързаш с изводите. Манрико например се оказа Ниновист.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1837 -: Април 22, 2021, 22:31:49 »
енгелсът май остана последният откровен гербераст тука. ей го и максимусът даже се мъчи некъв завой да направи, ама пусто има архив :bigok:

енгелсе, стига глупости, моля.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1838 -: Април 22, 2021, 22:31:54 »
Нищо няма да се прави. Гешов това ще го вкара в КС.
И най-вероятно ще падне. Разделение на властите и проч. гейро щуротии. И донякъде ще е праф. С тези три месеца излиза че са бъркат в оперативната работа на съдебната система, а тва е недопустимо. Поне да не бяха сложили срокове , а нещо като при необходимост.
Според мен Ристьо се издани, ъгейн. Подобно на деленето на "колегии" и проч щуотии в съдебния закон.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1839 -: Април 22, 2021, 22:33:40 »
Пак бързаш с изводите. Манрико например се оказа Ниновист. 

тва е некъв майтап, при това от глупавите.

межди другото, е ли възможно да има повече от 100 мнения /10 страници/ по хронология? че ми е тотално невъзможно да се оправя вече, нещо се увеличи трафика. а бях свикнал да преглеждам 50-60 мнения назад и да съм горе-долу в час.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1840 -: Април 22, 2021, 22:35:13 »
Нищо няма да се прави. Гешов това ще го вкара в КС.
И най-вероятно ще падне. Разделение на властите и проч. гейро щуротии. И донякъде ще е праф.

според мен не е, щото към момента той е абсолютно всевластен и безконтролен. а това за съдебната власт специално за него е малко изсмукано от пръстите, щото той е едната страна в процеса, а не арбитъра.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1841 -: Април 22, 2021, 22:35:36 »
:popcorn:

Огито е пропущило, че гербавите гласове няма да стигнат за правителство - тва първо. И че без предварителни ангажименти БСП изобщо няма да предлага правителство, ама то толкова му акълеца на огито

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1842 -: Април 22, 2021, 22:37:05 »
Quote (selected)
Пак бързаш с изводите. Манрико например се оказа Ниновист.  :smokin:
Разберете се там помежду си и тримцата герберяци и не ни занимавайте със себе си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1843 -: Април 22, 2021, 22:37:39 »
Quote (selected)
Ако най-важното е районирането, защо хората на Слави не приемат районите, които те определиха през 2016 г. и внесоха заедно с Мая Манолова, питат симпатизанти.Моделът на районирането е изготвен от екип математици от СУ и подробно показва как биха изглеждали многомандатните избирателни райони.
Предвижда се един район да “тежи” около 30 хил. избиратели, а нововъведението е, че българите в чужбина ще могат да излъчат свои народни представители - 9 депутати.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1844 -: Април 22, 2021, 22:38:39 »
Quote (selected)
ама то толкова му акълеца на огито
На огито задника му е силата, мъ кат го няма саджънта да го оцени, оставаме неосведомени. Частично.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1845 -: Април 22, 2021, 22:39:22 »
според мен не е, щото към момента той е абсолютно всевластен и безконтролен. а това за съдебната власт специално за него е малко изсмукано от пръстите, щото той е едната страна в процеса, а не арбитъра.
Тва е така, но аз коментирам друго. Че са аджамии и правят глупости.
 
Също че е интерсно когато от комисията на МаяМа излезе едно НИЩО.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1846 -: Април 22, 2021, 22:39:29 »
Нищо не може да вкарва Гешев в КС. Привикването му в НС го имаше и в предишния правилник, макар и в доста по-неагажиращ тон

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1847 -: Април 22, 2021, 22:42:03 »
Нищо не може да вкарва Гешев в КС. Привикването му в НС го имаше и в предишния правилник, макар и в доста по-неагажиращ тон
Ама сега са трима, едно
И по важното, този тримесечен срок навежда на едни неприятни асоциации като бъркане в оперативната работа на съдебната система. А тва е недопустимо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1848 -: Април 22, 2021, 22:43:44 »
:popcorn:
Тва требва да са некакви симпатизанти на гочевата, щото на гербавите им беше членоразделно обяснено, че райониране се прави след преброяване /тва важи особено за мажоритарни избори/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1849 -: Април 22, 2021, 22:45:06 »
Парламента прилича на събранието на хъшовете за вземането решение дали да има въстание.
След много тупурдия, псувни, закани и няколко шамара, все пак хъшовете решили да има такова.
Резултатите са известни. От самото въстание. Обаче, до тук процеса не спира, макар че е платена висока цена.
Или може би тъкмо щото е платена.
И в крайна сметка България е освободена.
Аз съм оптимист.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1850 -: Април 22, 2021, 22:47:06 »
Тва требва да са некакви симпатизанти на гочевата, щото на гербавите им беше членоразделно обяснено, че райониране се прави след преброяване /тва важи особено за мажоритарни избори/

кви симпатизанти - статия-анонимка, без автор, на какво ти прилича? верно, и надпис за платена публикация няма, ама то за тази медия необходимо ли е?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1851 -: Април 22, 2021, 22:48:08 »
Аз не съм, Джузепе! Толкова много посредствени хора на такова място!

Между другото ПКП-то да не е болна. Столът и стои празен, откакто почна да работи новият парламент. Някой знае ли нещо? Енгелсе, гочевата писала ли е нещо по този въпрос?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1852 -: Април 22, 2021, 22:52:25 »
Ама сега са трима, едно
И по важното, този тримесечен срок навежда на едни неприятни асоциации като бъркане в оперативната работа на съдебната система. А тва е недопустимо.

не знам какво разбираш под 'оперативна работа'. ако е по текущи дела - има си там служебни, следствени и не знам си кви си тайни. така че делата, по които се работи, би трябвало да са защитени. между другото, аз с нетърпение очаквам някой 'наблюдаващ прокурор' да го отнесе за произволите да озвучават записи от сересета примерно.

въобще като цяло малко свиване на перките на прокуратурата, бой по канчето и ежедневно напомняне, че обвиняемите са невинни до доказване на противното, а доказването на вината зависи от тях. и направо не смея да се надявам някой да го отнесе за неспособността да докаже вина поради кретения, документирана в обвинението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1853 -: Април 22, 2021, 22:53:11 »
правилно, асол, енгел питай, него не го е гнус да се рови по секви вонливи сайтове.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1854 -: Април 22, 2021, 22:55:49 »
Българска работа. До вчера не идваше един път на четири години, от утре - един път на три месеца...
...от едната крайност , та на другата
До вчера 12 лв. на глас, от утре - 1 .

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1855 -: Април 22, 2021, 22:58:23 »
Quote (selected)
Доган е различен политик, той си има неговите добри и лоши страни, аз обаче не мисля, че той е нещо лошо за България. Или пък поне не е по-лошо от това, което представляват останалите.
Не го защитавам. Но по принцип ми е симпатичен. Наистина. Защото съм говорил с него. Всичко, което ви казвам, е на базата на лични контакти. Аз не мога да преодолея личното.
„Не ме интересува БСП, но те трябва да се модернизират, а не да стоят в миналия век и социализма. Да се бяха модернизирали!
Окей, пенсионери, пенсионери! Аман от тези пенсионери! И аз вече отивам към тази възраст, ама младите хора са важни. Да бяха станали модерни, а не да робуват на едни социалистически постулати и в крайна сметка влизат като всички партии в меркантилни, корупционни и всякакви игри.
Костов, понеже е малко по-интелектуален типаж от Бойко Борисов, се оказва малко в неговата сянка, защото и Бойко е с голямо его. Познавам ги и двамата.
Иво Инджев го познавам, той е един много интелигентен човек. И Коритаров го познавам, за него не мога да кажа нищо хубаво. Аз съм директен. Както мога да ти кажа много хубави неща за Васил Божков, така не мога да ти кажа нищо хубаво за Коритаров.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1856 -: Април 22, 2021, 23:00:53 »
Как да разбера кого цитираш?!?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1857 -: Април 22, 2021, 23:03:49 »
Как да разбера кого цитираш?!?

Щракни върху зеления текст, бачи. Цитира Слафчу

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1858 -: Април 22, 2021, 23:04:48 »
Аз не съм, Джузепе! Толкова много посредствени хора на такова място!

Между другото ПКП-то да не е болна. Столът и стои празен, откакто почна да работи новият парламент. Някой знае ли нещо? Енгелсе, гочевата писала ли е нещо по този въпрос?
Изглежда е минала в нелегалност, нищо няма за нея по медиите.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1859 -: Април 22, 2021, 23:06:00 »
да де, ама не разбрах за какво се плюнчат бонго и ицето. нинова е набивала на ицо кабелите, пак е припомняла фактове как бсп привика гешевия на отчет и му иска оставката. по разни гереберски сайтове чета, че ицо зяпал как мнозинство за скатаване на гешев се било събрало и там били гербавите, депесе и бсп. което ми е тотално нелогично, ама като за диви десни може и да минава. обаче все още си мисля, че бонго не е на тоз акъл, пък може и да го надценявам, дедазнам. манрикото и пешето са ясни.
https://www.facebook.com/56460498309/videos/557239865244843
Видеото на "Дневник: от 49 мин насетне.
Асол, разбира се, отново е дала невярна информация.
В комисията е постъпло предложението на ДБ за промяна на чл. 27 от Правилника, което касае Гл. Прокурор. Правната комисия в зала се изказва, че не подкрепя предложението.
Излиза Атанас Славов (ДБ) и обосновава предложението си в зала. Излиза Т. Йорданов (ИТН) и заявява подкрепа. Излиза Ф. Попов (БСП) и казва, че БСП ще подкрепи това предложение и дори споделя, че според него всъщност Правната комисия е подкрепила предложението на ДБ.
Тогава излиза Хамид Хамид (вече писах за него и ролята му в миналото НС) и предлага редакция на предложението на ДБ: към Гл. прокурор да се прикачат ВАС и ВКС. Против се изказват ХаджиГенов и Христо Иванов.  Гласува се прдложението на Хамид.
Първо гласуване: ГЕРБ, ДПС и БСП за (БСП 28 "за, 2 "против",  1 "възд). ДБ и ИМВ - против , ИТН против,, 1 възд.
Иска се прегласуване: ГЕРБ и ДПС "за", БСП 29 "за, 2 "против", 1 въздържал се.
С което предложението на Хамид Хамид е прието.
Да натъртя - ГЕРБ, ДПС и БСП подкрепят редакцията на Хамид. Другите три партии не, с изключение на 2ма от ИТН (1 "за", 1 "възд." на прегласуването). 

Ако БСП беше гласувала с ДБ, ИТН и ИМВ против предложенията на Хамид - БСП имат 32 в зала, вместо със 121 гласа "за", предложението на Хамид щеше бъде отхвърлено със 111 гласа "против" срещу 90 "за".
Получи се тъй, че Ф. Попов от името на БСП уж подкрепи ДБ, а гласуваха за ДПС.   

Едва след това, както е по правилник, се гласува чл. 27 като цяло с вече направените промени. Той е приет от всички.
 
« Последна редакция: Април 22, 2021, 23:11:15 от Памфуций »