Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:54:49

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874702 пъти)

0 Потребители и 79 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2280 -: Април 24, 2021, 11:05:16 »
Quote (selected)
И не, няма изненада кое мнение на кой форумец в "Дневник"се е харесало в тоя крайно десен форум.
Ся Бонго, остава да ни обясниш И що десния форум на Дневник аресва този юзър - поне има най много лайкове.
Давай, гледам в последно време се специализираш да доказваш, че сборът от ъглите на десебарският триъгълник е повече от 180о
Може пък да ти се получи!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2281 -: Април 24, 2021, 11:17:19 »
И ако трябва да правим дисекция на обществото ни, бих предпочел да постна това изявление на Ицо Хазарта.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ico-hazarta-eto-kak-umniyat-legitimira-prostaka
Поне с малко думи казва повече, без да има същите претенции за аналлизатор.
А и не съм сигурен, дали DW ще си го препечатат.
Което също е показателно.
п.с. изключвам простотията за каламбура от  заглавието на гъзетата, но то това там си стана традиция.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2282 -: Април 24, 2021, 11:40:13 »
Ся Бонго, остава да ни обясниш И що десния форум на Дневник аресва този юзър - поне има най много лайкове.
Давай, гледам в последно време се специализираш да доказваш, че сборът от ъглите на десебарският триъгълник е повече от 180о
Може пък да ти се получи!

Ти сам си го казал "десен форум". Въпросният юзър беше проддръжник на миналото правителство, враг на протестите и има политически възгледи близки до тези на Тръмпослава (която също беше враг на протестите, впрочем).
« Последна редакция: Април 24, 2021, 12:54:31 от Памфуций »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2283 -: Април 24, 2021, 11:43:57 »
Ха!
Quote (selected)
За да не оставя съмнение в порочния модел на медийното обслужване на властта, държавната БНТ блесна с оценките за излиянията на Борисов, дадени от журналистите Валерия Велева и Валери Найденов. Според тях Борисов "ги довърши", той е "най-големият оратор на прехода" и т.н. Липсваше ми само диагнозата на Петьо Блъсков...
Това нарочно няма да го давам с линк.
Просто пак бих запитал автора - ава ой, след като взе властта през 2009 г. ми е ясно откъде набира гласове мутрата, но за да я спечели през 2009 г. откъде ги взе?
От кои партии джанъм, кой му направи кръвопреливането?
Кой го крепи 10 г?
Кой му услужваше с депутати и министри?
....
Имам да добавя тук още нещо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2284 -: Април 24, 2021, 11:49:19 »
Колко и да фалите Дичев, тва е просто малоумно.
Не е! И не, щото го казвам аз, а защото го потвърдиха и двама от гостите на Георги Любенов в предаването на БНТ1.

А ето съвсем накратко и какво друго казаха тези двамата ...

Румен Овчаров:

• Промяната се случи! И първият етап на това случване вече приключи;

Защото ГЕРБ не е вече това, което беше;

• Трябва обаче за кратко да се случат и някои други неща, които да гарантират завършването на самата промяна.

• За жалост обаче, г-н Овчаров не уточни точно кои …

Огнян Герджиков:

• В момента се сменят бързо правилата на играта, което означава „законотворчество на юруш”;

• А най-страшното в една държава е „интензивната” законодателна дейност;

• Тъй като резултатът е винаги нестабилно законодателство – в разрез с това, което са казали още в древни времена:

„Закон се кове столетия, за да може да служи хилядолетия …”

А освен всичко останало, в момента се набляга и на латинската сентенция „Pro domo sua”.

« Последна редакция: Април 24, 2021, 11:58:11 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2285 -: Април 24, 2021, 11:51:41 »
Ти само си го казал "десен форум". Въпросният юзър беше проддръжник на миналото правителство, враг на протестите и има политически възгледи близки то тези на Тръмпослава.


Ха!
И що ме намесваш мене?
Аз ли съм ти трън в петата?
Това, че не се намесвам в празните ви приказки, не значи, че от време на време не фърлям по едно око.
Да се убедя, до кое дъно сте стигнали.
А колкото до политичските ми възгледи.
С промивката, която имаш в главата, и подплатата на джоба си, едва ли би ги проумял.
« Последна редакция: Април 24, 2021, 12:02:55 от Алиса .. »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2286 -: Април 24, 2021, 12:11:12 »
Възможно е. На мен би ми лепнала  "меритократичната адменност", ако ... знаех какво означава това...

надменност на способните предполагам.

има такова понятие -- меритокрация. най-общо казано, власт да се дава на способните да упражняват (важи за всяка една област).

например една болница трябва да се ръководи от способен лекар, а не от способен мениджър. мениджъра може само да подпомага, но не и да е начело. същото важи и за един металургичен комбинат :)
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2287 -: Април 24, 2021, 12:18:44 »
Това ясно.
 Някой е изял буквата "н" от "надменност" и първоначално реших, че има термин "адменност", мени непознат

П.С. Меритокрация е власт на достойните.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2288 -: Април 24, 2021, 12:19:35 »
Даже не можем да организираме и залагания какво ще стане, такава плътна пелена е спусната в н. нар. българска политика. Единственото, което съм склонна да предположа с висока степен на достоверност е, че дали ще имаме  правителство с кратък срок на действие или служебно такова - ще ни бъде наредено от Мустафата. И със сигурност, което и да е от двете правителства, ще бъде пълно с фигури, които повечето от нас няма да одобрят. Ще ми се да не съм права, ама много се съмнявам, че ще сбъркам..

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2289 -: Април 24, 2021, 12:25:36 »
Бонго има предвид мен, но дума не обелва за Йордан Ментата, който беше разобличен от трибуната на НС  в опит да спре меморандума, щото трябвало да минат некои концесии и обществени поръчки. И какво правят на практика борците срещу Сараите? Вместо да го емнат, кибичат по студиа и форуми и плямпат как някой пазел Гешеф и кви законодатели брилятни са. Бонго, кво става със Сараите, Бонго? Кво става с борбата с корупцията, Бонго? А, Бонго? Що мълчите, Бонго? Данчо Ментата и обръчите на Доган ли пазите? :smokin:

Ето, не е трудно да се разпознаеш. Както казах и вие се нуждаете от подобна статия.
По въпроса за Цонев. Той е достатъчно циничен да направи подобно предложение, но надали по начина, който Нинова предава. Като се сетя за Нинова, не е "честност" първото, което ми хрумва.

От друга страна, ако Цонев наистина е споменал нещо за плажовете, предполагам какво има предвид. Аз не харесвам партията и човека, но винаги го слушам внимателно, ако че най-весто казва неприятни за мен работи. Сезонът започва след 3 седмици. Плажовете касаят един сериозно ударен бизнес, каквото и да приказвате. Знам го от първа ръка, и то много сериозна първа ръка! Вече споменах думите на Мартин Захариев, че в т.нар План, турмът просто го няма. Така че въпреки всички скандали (разорани дюни, подпорни стени - хотели и какви ли не дивотии), спирането процедурата по отдаване на плажовете, например, трябва да е добре премислена. 

За последен път ще коментирам предложението на Нинова от 16 април. То е сравнимо с хипотетично предложение за мораториум върху сечта в горите насред обсъждане на "тримата големи" оня ден. Подобни предложения за мораториуми не може да се пишат на коляно и да се предлагат в зала ad hoc. Гласува се предварително подготвен, внесен предварително конкретизиран текст, с който депутатите да са се запознали, ако има нужда да се консултират с юристи , други специалисти и т.н. и да дадат мнение,  предложения за редакции, предложения, а накрая и "инфомирано съгласие" както се казва. Затова го има тояПравилник, а в него са описан начините на гласуване на всевъзможни предложения.

Популизмът на този ход на Нинова става доста видим на фона на заявлението и, че тя - успоредно с предложението ad hoc -  била подготвила документ за внасяне в НС, който да внесе в понеделник. Ако помня добре, тогава Цонев каза - "Г-жа Нинова има план "А" и План "Б". Ще подкрепим план "Б". Защо не го е внесла още в петък? Защо не е координирала предложението си с другите партии? Да приемем, че партиите не си говорят (което странно контрастира с думите и за разговора с Цонев), но има Председателски съвет, в който е Вигенин?! Там няма начин да не си говорят.   
Аз оставам на мнението си, че на 16 април Нинова направи популистки блъф, който използва за пропагандна пушилка. Отново натъртвам - единствената партия, която я подкрепи тогава, беше ГЕРБ, срещу които уж това предложение беше  насочено. Подкрепиха напълно, всеотдайно - всичките 65 човека в зала "за". Но когато дойде ред за гласуване на едно прецизирано, подготвени и внесено по реда си предложение, се изнесоха от залата в "знак на протест".
Толкова от мен по тая тема и другата за това как БСП подкрепи Хамид. Няма смисъл от въртене в кръг.
« Последна редакция: Април 24, 2021, 12:37:58 от Памфуций »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2290 -: Април 24, 2021, 12:28:11 »
Точно така, Асол!
Изчакайте краят на представлението, вместо да си хабите енергията.
До сега успешно бихте заместили шестнадесети енергоблок на АЕЦ„Козлодуй„
Поздрав на всички участници в Pas de Quatre
Кой кой е, те сами си знаят
https://youtu.be/a5YfXD7PgMc

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2291 -: Април 24, 2021, 12:29:10 »
Ха!Това нарочно няма да го давам с линк.
Просто пак бих запитал автора - ава ой, след като взе властта през 2009 г. ми е ясно откъде набира гласове мутрата, но за да я спечели през 2009 г. откъде ги взе?
От кои партии джанъм, кой му направи кръвопреливането?
Кой го крепи 10 г?
Кой му услужваше с депутати и министри?
....
Имам да добавя тук още нещо.

1/ Тримцата отдавна са в един "unholy alliance"
2/ Кръвопреливане имаше от всички партии.
3/ От 2009 насам Борисов губи гласове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2292 -: Април 24, 2021, 12:31:30 »
Quote (selected)
Но заложи 10 кинта, че на следващите избори ще се сринат. Може би това са целели от самото начало. Да вкарат 10 безотговорни депутата, за да правят шоо в паламента.
Не са хибави тия работи, ама са върло истински.
"Маркетинга" на ТВ 7/8 се издъни.
Смятаха с няколко изнесени скеча в НС да си вдигнат рейтинга, да вземат парламента за генерален рекламодател ама се надскочиха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2293 -: Април 24, 2021, 12:31:54 »
Ясно, Бонго! Бях убедена, че ще отговориш с купища лакърдии. Цялата пара в  свирката, цел   - да се намърдате на софрата и да ни "управлявате". Всичко безкрайно познато от последните 30 години. Сътрудничеството за каквото и да било с вас е губене на нерви и време :smokin:

Долното е мноо забавно

http://epicenter.bg/article/Glen-Grant--MO-ne-e-na-nivo--Radev-ne-okazva-podkrepa-na-NATO/247361/11/0
« Последна редакция: Април 24, 2021, 12:37:22 от Aсол »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2294 -: Април 24, 2021, 12:53:35 »
Ясно, Бонго! Бях убедена, че ще отговориш с купища лакърдии. Цялата пара в  свирката, цел   - да се намърдате на софрата и да ни "управлявате". Всичко безкрайно познато от последните 30 години. Сътрудничеството за каквото и да било с вас е губене на нерви и време :smokin:

Мога и кратко:
Мога да наблегна на факта, че Нинова е Боко с пола, че демонстрирате подхода "целесъобразност над законност" , но има ли смисъл.  Осъждана ли е Нинова за клевета и лъжа - осъждана е. Цонев - не, доколкото знам. Цонев е способен на подобни предложения, но не по тоя начин и пред толкова свидетели, както описва Нинова.

Прочее, въртя ли ти дервишки танц по темата, че първо предложението е съвсем по правилника, па сетне превключи на режим, че НС не е длъжно да спазва собствения си правилник, въртя. Какво искаш повече?

А, да: какво сътрудничество, за какво и по какъв начин? 
« Последна редакция: Април 24, 2021, 12:59:00 от Памфуций »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2295 -: Април 24, 2021, 13:05:46 »
Ясно, Бонго! Бях убедена, че ще отговориш с купища лакърдии. Цялата пара в  свирката, цел   - да се намърдате на софрата и да ни "управлявате". Всичко безкрайно познато от последните 30 години. Сътрудничеството за каквото и да било с вас е губене на нерви и време :smokin:

Долното е мноо забавно

http://epicenter.bg/article/Glen-Grant--MO-ne-e-na-nivo--Radev-ne-okazva-podkrepa-na-NATO/247361/11/0

По-малко е забавно, повече - гнусно. Търсих, мъчих се, не можах да разбера кой взема интервюто от въпросния Глен. Но най-много се впечатлих от въпроса:
"- Готова ли е България да се изправи срещу руска заплаха?"
Първата ми реакция бе да си помисля, че само олигофрен може да зададе подобен въпрос. Втората - че ние сме олигофрените, щом оставаме ненаказани подобни гаври с интелигентността на българина.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2296 -: Април 24, 2021, 13:05:57 »
Изчетох полковника.
Явно е на неква мноо мощна синтетика. Примерно Новичок местно производство.
Българи да ходят да се бият за балтийските дебили, ка че стане тази работа? По скоро че утилизираме английски наглеци.
 
Отчитайте че дабългарите и Цонев в едно гнездо са снасяни. Люспи от СеДС.  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2297 -: Април 24, 2021, 13:11:47 »

Мога да наблегна на факта, че Нинова е Боко с пола

А Орбан е Боко без шкембе, нали? Аман от тия мантри. Боко е див балкански субект. Като него няма втори на света. Нинова НИКОГА не би си позволила подобно държание:

https://www.youtube.com/watch?v=bZ8Qt2brbeo

Appeal to Emotion

The fallacy of appeal to emotion makes a claim based on sympathy or empathetic instead of just or logical grounds.

https://www.logicalfallacies.org/appeal-to-emotion.html

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2298 -: Април 24, 2021, 13:13:31 »
По-малко е забавно, повече - гнусно. Търсих, мъчих се, не можах да разбера кой взема интервюто от въпросния Глен. Но най-много се впечатлих от въпроса:
"- Готова ли е България да се изправи срещу руска заплаха?"
Първата ми реакция бе да си помисля, че само олигофрен може да зададе подобен въпрос. Втората - че ние сме олигофрените, щом оставаме ненаказани подобни гаври с интелигентността на българина.

Бачо, пренсинираният полковник не го знам на кой бог се моли.
А, да:
България не е готова дори за заплаха от РСМ, ако такава се беше наложила. Не знам Любчо какво е целял с това интервю, но доколкото зная, той гравитира около ГЕРБ и МВРО.  А то е ясно, защо Малария го е препечатала.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2299 -: Април 24, 2021, 13:13:38 »
Quote (selected)
- Готова ли е НАТО да отговори на руското предизвикателство?

- Индивидуално само САЩ са в състояние да се борят с Русия. Много други страни, с изключение на Великобритания и Франция, ще се помъчат да разположат над 10-20% от въоръжените си сили в бойна форма. Много държави от НАТО имат кораби, които не могат да плават, и самолети, които не могат да летят, тъй като бюджетите им са разделени и напълно небалансирани. Повечето страни разполагат с много повече сили, отколкото могат да си позволят, като Румъния и България.

Не знам как с 10-20% боеспособност може изобщо да се мисли за някаква отбрана.
"Опита" на американските военни е доста преувеличен, бомбенето с дронове на малки държави без съществени сили е различна бира от пълноценен равностоен противник.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2300 -: Април 24, 2021, 13:14:27 »
ноо нездраф детерминизъм лъха одтука.

Не знам що предвиждаме бъдещето, ползвайки моделите, фкоито сме фкарали претставата си миналото. Ако и/или когато ено такова бъдеще се състои и се превърне фнастояще, единствената файда од него е, че съответният пророк ще може да досажда на хората с възгласи од сорта на "Аз кво ви казах?!".

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2301 -: Април 24, 2021, 13:15:57 »
ноо нездраф детерминизъм лъха одтука.

Не знам що предвиждаме бъдещето, ползвайки моделите, фкоито сме фкарали претставата си миналото. Ако и/или когато ено такова бъдеще се състои и се превърне фнастояще, единствената файда од него е, че съответният пророк ще може да досажда на хората с възгласи од сорта на "Аз кво ви казах?!".

Ти 72 часа си говорил с "колеги-фенове" за футбол. Не знам дали може да ти се има доверие.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2302 -: Април 24, 2021, 13:21:12 »
ся, нинова е права да критикува десните, колкото и на последните не им харесва. щото декларациите на последните все по-малко почват да кореспондират с реалността на действията им.

фактове.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2303 -: Април 24, 2021, 13:21:40 »
Quote (selected)
Ти 72 часа си говорил с "колеги-фенове" за футбол. Не знам дали може да ти се има доверие.
Ся, ти още малко ш'кайш, че и на Стоичков нямаш доверие!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2304 -: Април 24, 2021, 13:23:31 »
Quote (selected)
Ти 72 часа си говорил с "колеги-фенове" за футбол. Не знам дали може да ти се има доверие
ако искаш да ти обърна внимание, кажи го напрао. Фтва нема нищо срамно, хората обичат вниманието им да бъде обръщано. Ф тва одношение вниманието е като ена палачинка или катма, треа одвреме-навреме да го обръщаш.

Обаче после да нема кајање.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2305 -: Април 24, 2021, 13:24:54 »
иначе това, за което сега се замислям, е за основната грешка, която бсп допусна, а именно да не се рекламира като активен участник в протестите. щото сега излиза, че видиш ли те там били само десни, хубави, умни и йентелегентни. съответно и целта на дясната простотия тип 'не яхайте протеста' стана видима. излезе, че рекламната пропаганда е по-важна от реалността. и то не за десните поплювковци, а за всички, които просто отказаха да възприемат бсп като протестна формация.

такова повече не трябва да се допуска. като излизаш - с флагчета, плакати, тениски, всичко партийно оцветено. и като някой тръгне да се плюнчи му казваш нещо в смисъл 'протестът е на всички, като искате да е по-син - елате повече'.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2306 -: Април 24, 2021, 13:25:53 »
А, да: какво сътрудничество, за какво и по какъв начин?

ами след десните цигании - нищо не заслужавате. освен шамар зад врата. или чембер.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2307 -: Април 24, 2021, 13:28:03 »
На този полковник много много му се ще да се бие с Русия, или поне да я вкара на страната на някоя от очертаващите се вече коалиции, готвещи се за война.
Но да питам защо тези дни в Гърция, на един х. място, се правят НАТОвски учения, и се заплашва открито Турция.
Даже ам. посланник, Джефри Пайът качен на изтребител размахва заканително пръст срещу Турция.
Руска залаха мое и да няма, ама довчерашните бойни другаре по пустинните полета на Ирак, Либия, Сирия,  в разпределянето плячката от от тях, сега са се хванали гуша за гуша.
Даже и светая светих за безмозъчниците, футбола в Европа, разпердушиниха.

« Последна редакция: Април 24, 2021, 13:33:46 от Алиса .. »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2308 -: Април 24, 2021, 13:29:53 »
ако искаш да ти обърна внимание, кажи го напрао. Фтва няма нищо срамно, хората обичат вниманието им да бъде обръщано. Ф тва одношение внимаието е като ена палачинка или катма.

Обаче после да нема кајање.

Не държа да ми обръщаш внимание. Просто се съобразявай с чуждите аргументи. Щото само идиот би изгубил 72 часа от живота си в приказки за футбол. Ти не си такъв, нали?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2309 -: Април 24, 2021, 13:30:19 »
ИТН трудно ще направи сносно правителство. Положението може да се спаси, ако Славчо предложи служебното правителство на Радев. Работи се до Нова година и тогава нови избори.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2310 -: Април 24, 2021, 13:32:30 »
Quote (selected)
Но да питам защо тези дни в Гърция, на един х. място, се правят НАТОвски учения, и се заплашва открито Турция.
Не знам дали си фтечение, че Турция е член на таа организация. Така че ако имало заплахи на НАТО срещу нея, те задължително са били координирани с и одобрени од турското правителство. 

Quote (selected)
Не държа да ми обръщаш внимание. Просто се съобразявай с чуждите аргументи. Щото само идиот би изгубил 72 часа от живота си в приказки за футбол. Ти не си такъв, нали?

Щом не държиш да ти бъде обръщано, не го привличай. Само идиот би избягвал да привлича внимание към себе си посретством активно търсене на контакт с лицата, чието внимание иска да избегне.

Ти не си такъф, или фсъщност де да знам...данните са по-скоро фобратната посока.
« Последна редакция: Април 24, 2021, 13:40:09 от wreckage »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2311 -: Април 24, 2021, 13:35:08 »
Не знам Любчо какво е целял с това интервю, но доколкото зная, той гравитира около ГЕРБ и МВРО.  А то е ясно, защо Малария го е препечатала.
1. Този Любчо, Любчо Нешков ли е?
2. Тази Малария,  В. Велева ли е?
3. Ако е тя, на мен не ми е ясно защо го е препечатала. А на теб?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2312 -: Април 24, 2021, 13:35:32 »
Не знам дали си фтечение, че Турция е член на таа организация. Така че ако имало заплахи на НАТО срещу нея, те задължително са били координирани с и одобрени од турското правителство.

Руска залаха мое и да няма, ама довчерашните бойни другаре по пустинните полета на Ирак, Либия, Сирия,  в разпределянето плячката от от тях, сега са се хванали гуша за гуша.
Даже и светая светих за безмозъчниците, футбола в Европа, разпердушиниха.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2313 -: Април 24, 2021, 13:35:43 »
Ся Бонго, остава да ни обясниш И що десния форум на Дневник аресва този юзър - поне има най много лайкове.
Давай, гледам в последно време се специализираш да доказваш, че сборът от ъглите на десебарският триъгълник е повече от 180о
Може пък да ти се получи!

Специализирам се да доказвам, че щом има повече от 180о, не е триъгълник.
Плюсовете и минусите в "Дневник" трябва да се приемат условно. Щурчо и Симчо традиционно светят в жълто. Зеленоокият (помниш ли го) - също. 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2314 -: Април 24, 2021, 13:38:34 »
О, къде е Щурчо?
Моят любимец.
Толкова пъти съм питала за него...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2315 -: Април 24, 2021, 13:42:55 »
Quote (selected)
Щом не държиш да ти бъде обръщано, не го привличай. Само идиот би избягвал да привлича внимание към себе си посретством активно търсене на контакт с лицата, чието внимание иска да избегне.

Ти не си такъф, или фсъщност де да знам...данните са по-скоро фобратната посока.

Явно си позабравил българския. "Не държа" не означава "избягвам". Просто не държа, никак не избягвам.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2316 -: Април 24, 2021, 13:44:09 »
Quote (selected)
Руска залаха мое и да няма, ама довчерашните бойни другаре по пустинните полета на Ирак, Либия, Сирия,  в разпределянето плячката от от тях, сега са се хванали гуша за гуша.
Даже и светая светих за безмозъчниците, футбола в Европа, разпердушиниха.

Не са го разпердушинили, слет малко отивам да гледам мач ф гюлето.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2317 -: Април 24, 2021, 13:55:26 »
Quote (selected)
Плюсовете и минусите в "Дневник" трябва да се приемат условно.
Плюсовете и минусите в Дневник не ги ли дават регистрираните читатели?
Тогава би следвало да се замисли човек, читателите на десен вестник какво лайкват, не ли?
Аз не го чета, освен в инцидентни случаи като този или като следя някоя препратка. Тогава винаги обръщам внимание и на стадото.
Ми показателно е.
п.с. а пък грийн айс ми е като пробно камъче - ако видя, че е ЗА некква простотия, си спестявам времето да я чета, като същевременно моа да си позволя адекватно да твърдя, че съм против. Също и с другите две неща споменати от теб, но този е по академичен неккси.
Твърди, че бил професор намкъде си - се пак оценя с кво да се изпъчи, ентелегент ш'кайш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2318 -: Април 24, 2021, 14:03:25 »
Quote (selected)
п.с. а пък грийн айс ми е като пробно камъче - ако видя, че е ЗА некква простотия, си спестявам времето да я чета, като същевременно моа да си позволя адекватно да твърдя, че съм против.

Тоя пич инцидентно го гепих, че дращи с (поне) два профила едновременно в "Дневник". Тогава пишеше и в "СЕГА".
« Последна редакция: Април 24, 2021, 14:09:09 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2319 -: Април 24, 2021, 14:06:55 »
Тоя пич инцидентно го гепих, че дращи с (поне) два профила еднвоременно в "Дневник". Тогава пишеше и в "СЕГА".

Кой той?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2320 -: Април 24, 2021, 14:07:46 »
Тоя пич инцидентно го гепих, че дращи с (поне) два профила еднвоременно в "Дневник". Тогава пишеше и в "СЕГА".

Кой той?

грийн айс

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2321 -: Април 24, 2021, 14:09:07 »
грийн айс

Такъв в Сега нямаше.
Трябва да е жена, щом си е сложил за ник наименованието на тротоарна роза.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2322 -: Април 24, 2021, 14:12:59 »
иначе това, за което сега се замислям, е за основната грешка, която бсп допусна, а именно да не се рекламира като активен участник в протестите. щото сега излиза, че видиш ли те там били само десни, хубави, умни и йентелегентни. съответно и целта на дясната простотия тип 'не яхайте протеста' стана видима. излезе, че рекламната пропаганда е по-важна от реалността. и то не за десните поплювковци, а за всички, които просто отказаха да възприемат бсп като протестна формация.

такова повече не трябва да се допуска. като излизаш - с флагчета, плакати, тениски, всичко партийно оцветено. и като някой тръгне да се плюнчи му казваш нещо в смисъл 'протестът е на всички, като искате да е по-син - елате повече'.

Сутринта генерал Атанасов ясно и точно каза, кои са партиите "родени" от протеста: ИТН и ИМВ.
ДБ няма претенция, че е "партия на протеста". Поддържа, участвали са, но не са се идентифицирали.
Изслушах много внимателно Р. Овчаров - спокоен, ясен , обран, внимателен. Защо трябва Нинова да го играе като "angry black white woman". 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2323 -: Април 24, 2021, 14:16:18 »
И кво опщо има Славчу с "протестите"  :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2324 -: Април 24, 2021, 14:17:06 »
Quote (selected)
Такъв в Сега нямаше.
greeneyes
Отказа се да дращи глупостите си две-три години преди да смърцафляцат форума ония гадинки с новия фейс.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2325 -: Април 24, 2021, 14:20:11 »
грийн айс

Такъв в Сега нямаше.
Трябва да е жена, щом си е сложил за ник наименованието на тротоарна роза.

Имаше, имаше...

http://old.segabg.com/replies.php?id=234748&p=5

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2326 -: Април 24, 2021, 14:29:52 »
Цитат на: Памфуций
Специализирам се да доказвам, че щом има повече от 180о, не е триъгълник.

Жълтопаветните триъгълници са специални - неевклидови. Имат не 3 ъгъла, а над 23, и всички (ъгли) са тъпи. При това всеки от ъглите им е по-тъп от другите.
 :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2327 -: Април 24, 2021, 14:30:32 »
И кво опщо има Славчу с "протестите"  :nuts:

Припознали са ги половин милион човека. Дали заради протестите - надали. По-скоро заради многодишната агитация от екрана. Политическата дейност на Слави започна доста отдавна, все пак. То беше декларирана подкрепа за Борисов, то беха кастинги за независими депутати. Референдумът е също участие в политиката. Те май оттогава му следят на Слави и политическият рейтинг. Някой сравнявал ли го е преди и след протестите тоя рейтинг?
Но - дума да няма - най-яко "яхна протестите" Мая.   

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2328 -: Април 24, 2021, 14:30:58 »
Ето:

http://old.segabg.com/replies.php?id=276392&v=6222181

^^ Тук беше сгащен на местопрестъплението  :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2329 -: Април 24, 2021, 14:31:47 »
Ти само си го казал "десен форум". Въпросният юзър беше проддръжник на миналото правителство, враг на протестите и има политически възгледи близки то тези на Тръмпослава.

Ха!
И що ме намесваш мене?
Аз ли съм ти трън в петата?

Ми ти си ми еталон някакъв.
« Последна редакция: Април 24, 2021, 14:42:39 от Памфуций »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2330 -: Април 24, 2021, 14:45:34 »
грийн айс

Такъв в Сега нямаше.

ай ся, нямаше -- green eyes май беше точното му име.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2331 -: Април 24, 2021, 15:08:07 »
Имаше, имаше...

http://old.segabg.com/replies.php?id=234748&p=5

На предходната страница пише, че е в Щатите от десетки години.
Простено му е.
Освен ако не е нещо на заплата из форумите, ама едва ли.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2332 -: Април 24, 2021, 15:15:52 »
Ми ти си ми еталон някакъв.

Мда. Сигурно еталон на гаден боксьор.
Помниш ли, веднъж писа, че смен си избягвал да спориш, защото много подло съм удряла под кръста.
Много се смях.
И го запомних.

И аз не споря с теб.
Ама кажи ми това ДБ от къде точно се финансира.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2333 -: Април 24, 2021, 15:27:21 »
Quote (selected)
Специализирам се да доказвам, че щом има повече от 180о, не е триъгълник.
Плоско мислене. В смисъл, че това е вярно само в Евклидова плоскост. :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2334 -: Април 24, 2021, 15:31:05 »
Като чета сега Сиромахов, както съм на къра, никакво правителство няма да има.  Ако не се приемел мажоритарния вот, щяла да настъпи катастрофа.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2335 -: Април 24, 2021, 15:38:01 »
Плоско мислене. В смисъл, че това е вярно само в Евклидова плоскост. :smokin:

Триъгълникът АБСОЛЮТНО ВИНАГИ e 2D геометрична фугура.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2336 -: Април 24, 2021, 15:49:41 »
При неевклидова геометрия сборът от ъглите може да е по-малък но не и по-голям от 180 градуса.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2337 -: Април 24, 2021, 15:54:54 »
Начи, за да не си говорим за Гаусова кривина, вземете си нарисувайте един триъгълник върху глобус, топка или ако искате да запазите политическата насоченост, върху червен или син балон. :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2338 -: Април 24, 2021, 16:00:12 »
Мда. Сигурно еталон на гаден боксьор.
Помниш ли, веднъж писа, че смен си избягвал да спориш, защото много подло съм удряла под кръста.
Много се смях.
И го запомних.

И аз не споря с теб.
Ама кажи ми това ДБ от къде точно се финансира.
1. Продължавай да се смееш, защото във вица за компютрите и компотите
2. Ама има си сметна палата. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2339 -: Април 24, 2021, 16:03:53 »
А освен всичко останало, в момента се набляга и на латинската сентенция „Pro domo sua”.

Естествено. Та нали за гнездата на калинките дебнат ята от асолки. От служебното правителство се очаква именно те да бъдат трудоустроени.