Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 17:12:29

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1873792 пъти)

0 Потребители и 65 Гости преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1920 -: Април 23, 2021, 08:42:19 »
Играе то добряк.
Мъчи се да предизвика съжаление.

Не. Накратко - не може без мен.

Велева почти го цитира - народът ни даде мандат да управляваме, но под контрол (заради минали грешки).

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1921 -: Април 23, 2021, 08:43:17 »
Quote (selected)
Поне са имали възможност за прецизиране и съобразяване с решението на КС от 2014 ....
Гледам да не се намесвам там, където другите разбират повече, но тук не издържах.
Бонго, опитвам се да приема, че това дето не се прие първото предложение на Корнела е от чисти, професионални подбуди - да не падне в КС с всички последствия.
/Следва бурно оплюване на Корнелата от всички правилни и неправилни страни, медии, парламентарни групи, юридически гуру-та и няколко циганина от края на женския пазар/.
Ся обаче било прецизирано и според цитираното от теб - пак можело да падне в КС, само че вече прецизирано и уж съобразено...
Бонго, всъщност, това което казваш е - Корнела изтропа непрецизно лайно.
Ние, след голямо умуване - прецизно такова.
По воня, цвят, консистенция и местоположение - същото.
Но - прецизирано!
И се гордееш, мей би!
Браво бе! 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1922 -: Април 23, 2021, 08:44:02 »
Не. Накратко - не може без мен.
Ооо да.
Но без типичните гръмки фалби и прикрити заплахи.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1923 -: Април 23, 2021, 08:45:01 »
Гледам да не се намесвам там, където другите разбират повече, но тук не издържах.
...

Има една тънкост, така сега ще минат концесиите на ГЕРБ, ако бяха послушали Нинова, и да падне в КС, концесиите ще са спрени. Адвокатски тънкости.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1924 -: Април 23, 2021, 08:45:56 »
Валери Найденов за Борисов - най-добрия оратор.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1925 -: Април 23, 2021, 08:46:18 »
Това ще бъде повод за безкрайни скандали и къчове, разменяни между всекакви прависти от всякакъв калибър и не се знае точно как ще приключи.  Ристю вече е обвинен, че с промените, които предлага, връща "тодорживковската конституция". Обяснението, което е дадено от "Правен свят" е щото е бил от комунистическо семейство. Тежка е короната на "градските десни" :smokin:

Това е старо обвинение на грухтящите. Живковата конституция май е в сила и в Германия .... Не хваща дикиш сред онези, които подкрепят ДБ.
В момента слушам логореята на Баце: сутринта адвокатите ще защитават престъпниците, след обяд ще викат съдиите да им се отчитат. Иде реч за вчерашната "подкрепа" от БСП за Гешев, "подкрепа", която с гласовете на ГЕРБ, БСП и ДПС обхвана и съдиите. СЕГА Дончева обяснява.
ОХ, колко пъти ще казвам, че всяко едно действие на ГЕРБ е деструктивно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1926 -: Април 23, 2021, 08:46:32 »
е, не. ной, бонго, това са глупости. тотални глупости при това.

значи айде още веднъж ретроспекция на случките, преди да метна пак бачкането:
1. миналия петък, нинова предлага мораториум, който трябва да бъде приет спешно, за да прекрати герберското окопаване. те герберите къде са блели досега, не знам, ама очевидно има какво да довършват. гербавите ортаци от депесето се опълчват, новите бонгови тикви - и те.
1.1. причина за дебейският отказ - не бил прецизен текста.
1.2. мораториумът е приет в сряда.
1.3. за мен дебейците, маите и славчувците са отговорни за простотиите, натворени от гербавите след петък. простотии, които можеше да бъдат избегнати, ако въпросните тъпаци бяха помислили, преди по навик да гласуват против бсп.
1.4. отново натъртвам - това беше спешно.

2. ицу предлага главпрокът да се отчита.
2.1. предлага го така, че не може да мине още на комисия - за мен това е достатъчно, за да твърдя, че е предложил идиотщина.
2.2. иде гласуване. текстът му е редактиран и приет.
2.3. на фона на което бонго вие као вук на месечина и реве как бесепе били против?!

алоооооооу, това не беше нито спешно, нито срочно. аз на мястото на групата на бсп щях хубаво да ти припомня кретенизма от петък и да те пратя да си оправиш текста и да го внесеш пак. внесъл простотия, редактирали му я, той пак недоволничи. в края на краищата няма значение точно кога ще приемеш главпрокът да се отчита на тримесечие. дали е днес или след седмица - все ще го приемеш. това и за 67 - ако падне в кс заради двамата топсъдии, нищо не пречи седмица след това да въде прието пак, само за главпрока. обаче неподкрепянето на мораториума имаше последици, които е доста по-трудно да се оправят.

та така.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1927 -: Април 23, 2021, 08:49:50 »
Валерия Велева и Валери Найденов открито го похвалиха. Лоша работа...

 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1928 -: Април 23, 2021, 08:53:13 »
Дончева - действащ адвокат, предлага промени в закон, касаещ нейни клиенти,

A ти знаеш ли какво предлага, или само си чул, че адвокат предлага нещо и правиш някакви заключения? Но щом нямаш проблем да те арестуват без доказателства и да седиш две години в следствието, без да ги събират, това си е твоя работа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1929 -: Април 23, 2021, 08:54:04 »
Валерия Велева и Валери Найденов открито го похвалиха. Лоша работа...

Нормално! Нашият човек и човекът на коалиционния ни партньор

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1930 -: Април 23, 2021, 08:54:15 »
Бонго, опитвам се да приема, че това дето не се прие първото предложение на Корнела е от чисти, професионални подбуди - да не падне в КС с всички последствия.
в предложението на нинова основното беше спешността - трябваше да бъде прието максимално бързо, за да се цапне баци през мазните кунки. дебейците, маите и славчувците се осраха, това е.

Quote (selected)
/Следва бурно оплюване на Корнелата от всички правилни и неправилни страни, медии, парламентарни групи, юридически гуру-та и няколко циганина от края на женския пазар/.
мъ естествено, нали някой трябва да им е виновен на онез горните, че не са знаели какво гласуват. или обратно - че прекрасно са знаели, там и на ментата именцето беше цитирано.

Quote (selected)
Ся обаче било прецизирано и според цитираното от теб - пак можело да падне в КС, само че вече прецизирано и уж съобразено...
Бонго, всъщност, това което казваш е - Корнела изтропа непрецизно лайно.
Ние, след голямо умуване - прецизно такова.
По воня, цвят, консистенция и местоположение - същото.
Но - прецизирано!

всъщност пред кс може да бъде атакувано абсолютно всичко, стига да можеш да го сезираш. и, както се вижда, всичко се праща натам без значение колко е прецизирано. очевидно това му е на боко последния рубеж.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1931 -: Април 23, 2021, 08:55:44 »
И настъпва решаващия момент. Ще има ли правителство?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1932 -: Април 23, 2021, 08:58:09 »
Quote (selected)
Това сме направили. Иначе се видя. В бордовете повечето хора са техни", коментира още премиерът в оставка.
  :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1933 -: Април 23, 2021, 09:05:09 »
Quote (selected)
И настъпва решаващия момент. Ще има ли правителство?
За съжаление - може и да няма.
Некои новоизлюпени парламентаристи се навързаха на провокацийките на Баце, колкото и да бяха плитки и се създаде нервна обстановка, като крехкото доверие между партиите от уж ОФ-то отлетя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1934 -: Април 23, 2021, 09:07:29 »
Гледам да не се намесвам там, където другите разбират повече, но тук не издържах.
Бонго, опитвам се да приема, че това дето не се прие първото предложение на Корнела е от чисти, професионални подбуди - да не падне в КС с всички последствия.
/Следва бурно оплюване на Корнелата от всички правилни и неправилни страни, медии, парламентарни групи, юридически гуру-та и няколко циганина от края на женския пазар/.
Ся обаче било прецизирано и според цитираното от теб - пак можело да падне в КС, само че вече прецизирано и уж съобразено...
Бонго, всъщност, това което казваш е - Корнела изтропа непрецизно лайно.
Ние, след голямо умуване - прецизно такова.
По воня, цвят, консистенция и местоположение - същото.
Но - прецизирано!
И се гордееш, мей би!
Браво бе!

Кое е лайното, кое "ние" сме изтропали? За мораториума ли иде реч?
Подкрепили сме надлежно внесено предложение на Корнелия, което е обединено с това на Мая. Опитали сме да го съобразим с решението на КС, с което падна мораториума 2014 - т.е. да помогнем. Толкова. Не сме оптимисти за бъдещо решение на КС, но сме действали конструктивно и позитивно. Фактът, че ГЕРБ бойкотира тоя път, дори напуснаха зала показва, че все пак има някакъв шанс. Фактът, че мобилизират всякакви юристи да обясняват, че няма шанс и т.н. показва, че те се опасяват, че може би има някакъв шанс. Защо не викнаха проф. Киров да си каже приказката след като Корнела направи скандалите , а?
Трябва да гледаш какво правят ГЕРБ. Как реагират. Това са обструкции, това са капани, това са "данайски дарове". Ей го и сега - Борисов вийстваше за викането на съдиите. Няма значение за него, с чии гласове е прието решението - неговата цел е сегашното народно събрание. 

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1935 -: Април 23, 2021, 09:08:24 »
И настъпва решаващия момент. Ще има ли правителство?
За правителството на герперите е ясно отдавна.
Заради медийната  абстиненция на Боко загубихме поне ден.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1936 -: Април 23, 2021, 09:10:09 »
Quote (selected)
като крехкото доверие между партиите от уж ОФ-то отлетя.

Тва беше трикче за ловене на баламурници и за разсейване на протестния вот. Всичко лъсна още предната седмица и ще лъсне още повече след няколко дни. Е, замисълът слафчу да е само златен пръст не успя и се налагат импровизации в движение

Иначе за мен е безкрайно интересно защо не се обсъжда надълго и на широко казаното от Нинова за набезите на Ментата, м? Гробно мълчание и правене на дръж ми шапката -минало покрай ушите! Как пък не се яви поне един да раздуе на дълго и на широко, как Ментата трябва да я съди
« Последна редакция: Април 23, 2021, 09:16:05 от Aсол »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1937 -: Април 23, 2021, 09:13:44 »
Бонгич,
проблема в предложението на Иванов е не със ВАС, ВКС а с регулярното "викане" и то често.
Иначе аз съм за това шефчето на ВАС да е на много къса сиджимка. ЩОто там "падат" дела със стотици милиони и милиарди интерс. При тов след "партнерска" намеса. Която е недоказуема естествено.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1938 -: Април 23, 2021, 09:14:45 »
Правен свят не го ли прилапа Шиши?

Опа! Бат Бойко за връщането на мандата - в домашна обстановка с икона и голям кръст на стената. Вместо в парламента.

Прилапа го.
Впрочем и там пише:

Quote (selected)
Накрая обаче опитите на Иванов и Хаджигенов да покрият Лозан Панов от публичното отчитане на дейността му, което се дължи най-малкото по силата на това, че и председателят на ВКС, както и този на ВАС, и главният прокурор, всъщност получават заплатите си от гражданите, не се увенчаха с успех. Така със 121 гласа „за“, 80 - „против“ и 2-ма се въздържали се Народното събрание прие, че и „тримата големи“ ще бъдат викани в Народното събрание за изслушване на всеки три месеца. Разговорите с тях ще се водят по време на заседанията на Правната комисия.
 


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1939 -: Април 23, 2021, 09:17:17 »
Бонгич,
проблема в предложението на Иванов е не със ВАС, ВКС а с регулярното "викане" и то често.
Иначе аз съм за това шефчето на ВАС да е на много къса сиджимка. ЩОто там "падат" дела със стотици милиони и милиарди интерс. При тов след "партнерска" намеса. Която е недоказуема естествено.

Колкото пъти съм писал за ВАС в стария форум, ти дори не си сънувал. Там има пробеми. Именно това, че ВАС е на сиджимка е проблемът.
"Предложението на Иванов" не се отнася до ВАС и ВКС по какъвто и да е начин.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 09:36:40 от Памфуций »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1940 -: Април 23, 2021, 09:20:03 »
Quote (selected)
Именно това, че ВАС е на сиджимка е проблемът.

Така е, винаги ще има някой, който ще държи сиджимката.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1941 -: Април 23, 2021, 09:24:47 »
Тва беше трикче за ловене на баламурници и за разсейване на протестния вот. Всичко лъсна още предната седмица и ще лъсне още повече след няколко дни. Е, замисълът слафчу да е само златен пръст не успя и се налагат импровизации в движение

Иначе за мен е безкрайно интересно защо не се обсъжда надълго и на широко казаното от Нинова за набезите на Ментата, м? Гробно мълчание и правене на дръж ми шапката -минало покрай ушите! Как пък не се яви поне един да раздуе на дълго и на широко, как Ментата трябва да я съди

Още веднъж казвам: на вас Баце ви е удобен. Виждате в "новите" по-голям противник, защото искате да монополизирате опозицията срещу Баце.
И мисля, че от твоя страна е доста нагло да обвиняваш Слави в желание за "златен пръст", при условие че вече една година опяваш, че златният пръст всъщност трябва да е БСП.
Първия ден на новото НС вие действате за ново Народно събрание.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1942 -: Април 23, 2021, 09:28:42 »
Не съм опявала, че БСП е трябвало да бъде златен пръст, а че не трябва да управлява. По-напред даже съм се самоцитирала и не си измисляй!  Това означава да не прави безпринципни коалиции. И не се опитвай да ми слагаш думи, които не съм казвала. Казах, че в момента БСП се озова в  позицията на балансьор, което всъщност е удобно. Има разлика и не се опитвай да манипулираш некадърно! Също така винаги съм подозирала, че Слафчу е патерица на Боци и продължавам да подозирам...Ся ситуацията не е както беше замислена и гледаме и ще гледаме панаири

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1943 -: Април 23, 2021, 09:33:39 »
Не съм опявала, че БСП е трябвало да бъде златен пръст, а че не трябва да управлява. По-напред даже съм се самоцитирала и не си измисляй!  Това означава да не прави безпринципни коалиции. И не се опитвай да ми слагаш думи, които не съм казвала. Казах, че в момента БСП се озова в  позицията на балансьор, което всъщност е удобно. Има разлика и не се опитвай да манипулираш некадърно! Също така винаги съм подозирала, че Слафчу е патерица на Боци и продължавам да подозирам...Ся ситуацията не е както беше замислена и гледаме и ще гледаме панаири

"Назаобиколим фактор" беше мантрата, която ти лично повтаряше, не ли? "Ще даваме подкрепа, само ако изпълняват онова, което искаме" да ти напомня нещо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1944 -: Април 23, 2021, 09:35:54 »
Не! Лъжеш! Прогнозата ми беше, че БСП ще бъде опозиция и няма да управлява. Не ми се прави на тълмач и да разказваш какво съм искала да кажа, щото съм го казала доста ясно и категорично! А със сигурност ви се подигравах, щото хем ви се управлява, хем виете срещу БСП, хем ви трябавт гласовете й - шизофренията си е ваша!

Даже се изплюхте на подадена ръка! Справка - вторите турове за районни кметове в София и веселбите ви в мрежите. Ама нали сте майстори на трикчетата. Нечистоплътна работа...

Това, което мога да ти обещая, обаче, е, че доколкото е във възможностите ми, трудно ще ви споходи отново щастието да бъдете подкрепени..не заслужавате
« Последна редакция: Април 23, 2021, 09:41:21 от Aсол »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1945 -: Април 23, 2021, 09:44:58 »
То се видя кой лъже,
Сега просто отричаш, защото последният форум на "Сега" не е достъпен , аз не записвам мненията на дискове като некои и нямам възможност да ти навра мнението в суратя.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1946 -: Април 23, 2021, 09:48:28 »
Колко удобно! Аз пък имам навика да се записвам :smokin:

Намери връзка с Бармалей - той чинно си водеше дневници

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1947 -: Април 23, 2021, 09:53:13 »
е, не. ной, бонго, това са глупости. тотални глупости при това.

значи айде още веднъж ретроспекция на случките, преди да метна пак бачкането:
1. миналия петък, нинова предлага мораториум, който трябва да бъде приет спешно, за да прекрати герберското окопаване. те герберите къде са блели досега, не знам, ама очевидно има какво да довършват. гербавите ортаци от депесето се опълчват, новите бонгови тикви - и те.
1.1. причина за дебейският отказ - не бил прецизен текста.
1.2. мораториумът е приет в сряда.
1.3. за мен дебейците, маите и славчувците са отговорни за простотиите, натворени от гербавите след петък. простотии, които можеше да бъдат избегнати, ако въпросните тъпаци бяха помислили, преди по навик да гласуват против бсп.
1.4. отново натъртвам - това беше спешно.

2. ицу предлага главпрокът да се отчита.
2.1. предлага го така, че не може да мине още на комисия - за мен това е достатъчно, за да твърдя, че е предложил идиотщина.
2.2. иде гласуване. текстът му е редактиран и приет.
2.3. на фона на което бонго вие као вук на месечина и реве как бесепе били против?!

алоооооооу, това не беше нито спешно, нито срочно. аз на мястото на групата на бсп щях хубаво да ти припомня кретенизма от петък и да те пратя да си оправиш текста и да го внесеш пак. внесъл простотия, редактирали му я, той пак недоволничи. в края на краищата няма значение точно кога ще приемеш главпрокът да се отчита на тримесечие. дали е днес или след седмица - все ще го приемеш. това и за 67 - ако падне в кс заради двамата топсъдии, нищо не пречи седмица след това да въде прието пак, само за главпрока. обаче неподкрепянето на мораториума имаше последици, които е доста по-трудно да се оправят.

та така.

Комисията от какви хора е съставена, бре Онци, от извънземни някакви?
Не е минало през комисия както не мина в зала - вика му се политическа воля.
Упоритото повтаряне на една глупост бе я прави вярна: Въпросът е защо другарят Попов каза, че БСП ще подкрепи предложението на Атанас Славов, а подкрепи предложението на Хамид Хамид.  :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1948 -: Април 23, 2021, 09:53:42 »
Quote (selected)
Водим неофициални разговори за съставяне на правителство. Това каза народният представител от "Изправи се! Мутри вън!" Николай Хаджигенов пред журналисти, предаде Агенция "Фокус". Той заяви, че такива разговори не водят с ГЕРБ.

По думите му има работа по изчегъртване на ГЕРБ. "Досега участието във властта е разглеждано като паница с леща. Сега обаче има да свършим трудна, мръсна, неприятна работа - изчегъртването на ГЕРБ. Ако въпросът е формулиран дали ни стиска да свършим мръсната работа, да, стиска ни", заяви Хаджигенов.

Той заяви, че от медиите разбрал, че Борисов днес връща мандата на президента. "Очевидно ние сме най-малките. Тепърва ще разберем какво се случва. Неофициални разговори водим с всички. Подехме инициативата. Да, ние сме най-малки, но не се притесняваме да взимаме трудни решения", каза още Хаджигенов.


Значи остава да видим, дали ще има правителство с трети мандат  :nuts:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1949 -: Април 23, 2021, 10:03:36 »
Бонго, същественият въпрос е: Ако утре, например Цацаров стане шеф на ВКС, ще искаш ли да се изслушва и дава отчет в НС?
 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1950 -: Април 23, 2021, 10:16:05 »
например Цацаров стане шеф на ВКС, ще искаш ли да се изслушва и дава отчет в НС?

Тези изслушвания са пълна глупост. От тях няма никаква полза. И не са никаква форма на "контрол". Идва, изчита едно лисче с числа: заведени дела, осъдителни присъди и т.н. И толкоз! Депутатите не могат да влизат в конкретика. А като знаем, че извън т. нар. "знакови дела" България е шампион в ЕС по осъдителни присъди (май гонеха 90%), отчетът винаги ще е блестящ. Никаква полза няма от такива изслушвания. Но ако прокуратурата е извън съдебната система, това вече е друга бира.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1951 -: Април 23, 2021, 10:20:23 »
Бонго, същественият въпрос е: Ако утре, например Цацаров стане шеф на ВКС, ще искаш ли да се изслушва и дава отчет в НС?
Няма да искам. И Панов да стане Главен прокурор пак няма да променя мнението си за ролята и мястото на прокуратурата.
Колко пъти ще повтарям , че иде реч за мястото и ролята на съдебните институции.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1952 -: Април 23, 2021, 10:28:10 »
Няма да искам. И Панов да стане Главен прокурор пак няма да променя мнението си за ролята и мястото на прокуратурата.
Колко пъти ще повтарям , че иде реч за мястото и ролята на съдебните институции.
:well_done-1299:
Съгласен! Колкото е логично и задължително явяването на главния прокурор пред депутатите , толкова е алогично и безсмислено пред тях да се явяват председателите на върховните съдилища.
 Отчет пред депутати на съдя за взето от него решение !?! Абсолютен нонсенс! А ако не за решение (решения), тогава за какво?!?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1953 -: Април 23, 2021, 10:46:59 »
Значи изводът от напъните на нЕкои форумци тук.

1. Нинова има право да предлага само перфектно съчинени предложения и то единствено по начина, който се харесва на беснодесните. А ако беснодесните не ги подкрепят, то това е щото Нинова е отрицателен жерой ли, що ли....
Част от веселбата е, че пет дни по-късно СЕ ПРИЕМА СЪЩОТО, но доста беснодесни, гербери и депесари са навнесени междувременно за пет години напред на държавна хранилка.

2. Беснодесните, начело с бойковия екс-министер, имат право да предлагат всякакви малоумия, несъобразени с нищо, да се сърдят, когато им ги правят законосъобразни, и да овоняват орталъка, че Нинова била подкрепила тиквоний, щом СЕ ПРИЕМЕ предложението на беснодесните...

е..... Тва не е ли малоумие тотално?

Да ви напомня ли колко пъти софийска община гласува едно и също незаконно решение - цената на  билетчето, и как на няколко пъти сменяха и наредбата, и името на билетчето - билет, карта, намкоси - когато съда обявяваше за незаконна тая цена....

И билетчетата все си бяха незаконно скъпи, нали?

Е, когато беснодесните и герберастите правят така - може. Сакън обаче  някой друг да предложи да се направи така, мани.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1954 -: Април 23, 2021, 10:49:27 »
например Цацаров стане шеф на ВКС, ще искаш ли да се изслушва и дава отчет в НС?

А като знаем, че извън т. нар. "знакови дела" България е шампион в ЕС по осъдителни присъди (май гонеха 90%), отчетът винаги ще е блестящ. Никаква полза няма от такива изслушвания. Но ако прокуратурата е извън съдебната система, това вече е друга бира.

Не е точно така. По осъдителни присъди (а не по "знакови дела") България е на челно място (около 95%). Но всички тези споразумения с прокуратурата , които водят до символични присъди, влизат вътре. Гешев има основно такива, ако вярваме на Бойко Рашков. Това особено много важи за ПТП.

Същевременно над 1/4 от обвинителните актове на прокуратурата са върнати от съда за поправка, допълване, изясняване. В едно дело в Специализирани наскоро бе се стигнало дотам, че за обжалване в Специализирания апелативен съд, спец.прокуратурата излиза с чистак нов обвинителен акт.
 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1955 -: Април 23, 2021, 10:51:45 »
а относно решението за прокурора, и шефовете на съдилищата

1. приеха се две отделни алинеи.
едната за главния прокурор и за реда, по който е ДЛЪЖЕН да се явява при повикване и така нататък

2. втора - за шефовете на съдилищата, НО СЪС РАЗЛИЧЕН ТЕКСТ от този за главпрокурора

.... Сиреч, ако някой ша иска да се спира нещо от КС има право да иска само ОТМЕНЯНЕТО НА ВТОРАТА АЛИНЕЯ,което по никакъв начин не касае АЛИНЕЯТА ЗА ПРОКУРОРА

Сичката пара в свирката на беснодесните е, че се мъчат да изкарат тия две алинеи неделими.

Да напомня, КС е отменял и ОТДЕЛНИ ИЗРЕЧЕНИЯ в алинеи, като не е отменял ЦЕЛИЯ ЧЛЕН на закон.


Аман от елементарни манипулации.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1956 -: Април 23, 2021, 10:59:26 »
Ето "нефелното" предложение на Славов, което комисията отхвърли, сетне БСП каза, че подкрепя и накрая се отметна


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1957 -: Април 23, 2021, 11:00:13 »
Няма да искам. И Панов да стане Главен прокурор пак няма да променя мнението си за ролята и мястото на прокуратурата.
Колко пъти ще повтарям , че иде реч за мястото и ролята на съдебните институции.
А аз съм загрижен за безотчетността и безконтролността на съдебната власт и следствието.
И друг въпрос: Ще се вика Каскета и какво от това след като не отговаря на конкретни въпроси? По този начин само ще "отбиваме номера". Нищо не могат да му направят колкото и да се напъват.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1958 -: Април 23, 2021, 11:01:51 »
Ето "нефелното" предложение на Славов, което комисията отхвърли, сетне БСП каза, че подкрепя и накрая се отметна:

Кво значи отметна?

че го прие, това ли значи отметна?
ай сиктир, помолих малко по-сериозно, стана ясно че пропагандата ви се осра, ама проявявайте малко уважение към останалите....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1959 -: Април 23, 2021, 11:08:08 »
А, да, и да поясня.

Следа директно ВСИЧКИ заседания досега на новото народно събрание.
Давам отношение на база НА КАКВОТО СЪМ ЧУЛ И ВИДЯЛ,
а не на база преразказано от блиц и останалите пропагандисти

В момента, например, слушам демагогията на тема промени на избирателния и чакам парламентарния контрол.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1960 -: Април 23, 2021, 11:29:12 »
Кво значи отметна?

че го прие, това ли значи отметна?
ай сиктир, помолих малко по-сериозно, стана ясно че пропагандата ви се осра, ама проявявайте малко уважение към останалите....

https://www.facebook.com/watch/live/?v=557239865244843&ref=watch_permalink
51.45 ->

Председател: Заповядайте г-н Попов.
Ф. Попов (БСП): Благодаря, уважаема госпожо председател. Ние също* подкрепяме и редакционното предложение, което преди малко колегата** отправи, а пък и моят спомен вчера от комисия е , че и комисията подкрепи тази редкция. Може би е техническа грешка, ако комисията не подкрепя предложението. Ние също*** подкрепяме това предложение от Славов и група народни представители.

Бележки:
* "също" отнася се до изразената подкрепа от ИТН - Тошко Йорданов.
** Отнася се до предложението на Атанас Славов (ДБ)
*** Виж първата бележка под линия. 


Значи от трибуна и от името на ПГ на БСП подкрепя предложението на Ат. Славов, в "тази редакция".
Обаче, Хамид Хамид предлага редакция на същото предложение и БСП гласуват за предложената редакция на Хамид Хамид, а не както са заявили от трибуна, че ще подкрепят предложението на Славов, както той го е направил.
Това е отмятане.

 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 11:34:40 от Памфуций »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1961 -: Април 23, 2021, 11:33:59 »
И КЪДЕ е ОТМЯТАНЕТО?

ай сиктир, пускаш ДОКАЗАТЕЛСТВА оборващи теб и доказващи моята теза, и се дръвчиш....

КАЗАХ, следях на живо вчера, явно ти чак сега (което не ти попречи досега да излееш куп глупости тук)
се запознаваш (което все пак адмирирам) с какво точно се е случило

а, да, давай докрай, КАКВО се гласува и как малоумниците се изцепиха преди да съобразят какво се е гласувало "бсп отхвърли изслушването на прокурора и имаме коалиция бсп герб дпс"

https://www.facebook.com/watch/live/?v=557239865244843&ref=watch_permalink
51.45 ->
Председател: Заповядайте г-н Попов.
Ф, Попов (БСП): Благодаря, уважаема госпожо председател. Ние също* подкрепяме и редакционното предложение, което преди малко колегата** отправи, а пък и моят спомен вчера от комисия е , че и комисията подкрепи тази редкция. Може би е техническа грешка, ако комисията не подкрепя предложението. Ние също*** подкрепяме това предложение от Славов и група народни представители.

Бележки:
* "също" отнася се до изразената подкрепа от ИТН - Тошко Йорданов.
** Отнася се до предложението на Атанас Славов (ДБ)
*** Виж първата бележка под линия.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1962 -: Април 23, 2021, 11:35:30 »
Аууу! Шоуто се пренесе в парламента. ХаджиТошко в схватка с бившата си координаторка от Видин, приютена в гербавите листи. Хаджията сподели с целокупния български народ, че госпоицата била съдружничка в неколко фирми с известен косовски наркобос. Тя пък го обиди на ръст и се закани, че ще го съди. Красота!

Бонго, разбирам, че си упорит, но не мога да разбера, какво се опитваш да доказваш? Потвърждаваш всичко, което сме написали, но със собствено тълкуване и ни заливаш с чаршафи, че БСП е виновна за всичко. Досадно е!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1963 -: Април 23, 2021, 11:40:29 »
Дал съм връзка с видото. Направил съм си труда да напиша под линка точните думи на представителя на БСП от трибуната.
Казва ли от името на БСП, че ще подкрепят  предложението на А. Славов, в редакцията, която е предложил. Казва го.
Гласуват ли минути по-късно за редакцията на Хамид , която променя предложението на Славов - гласуват.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1964 -: Април 23, 2021, 11:44:47 »
Така е! Гласуват. Гласувахте ли против мораториума предната седмица  - гласувахте. Не предложихте редакции, а пратихте БСП да си прецизирала решението/трябваше същото да ви посъветват и вас, ама карай/. Възпозва ли се Тиквата от вашата прецизност - възползва се! Гласувахте ли го вчера - гласувахте го. Точка. Вие сте виновни за окопаването на Тиквата в средния ешалон, а БСП е виновна, че на спявка освен Гешеф, ще ходи и Лозан Панов. Точка

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1965 -: Април 23, 2021, 11:44:52 »
А аз съм загрижен за безотчетността и безконтролността на съдебната власт и следствието.
И друг въпрос: Ще се вика Каскета и какво от това след като не отговаря на конкретни въпроси? По този начин само ще "отбиваме номера". Нищо не могат да му направят колкото и да се напъват.

Следствието върви с прокуратурата, а не със съда.
Пуснал съм снимка за какво са предложили да се вика Каскета. Колкото позволява Конституцията (да не се връщаме кой, къде, кога и как я писа тая конституция и заложи тази уникална за Европа съдебна система там) - толкова.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1966 -: Април 23, 2021, 11:45:04 »
И? нали искаш да докажеш, че втория текст противоречи на първия?

Пусни тук ДВАТА текста и покажи как втория текст отменял първия.....

Фейсбук не ползвам от десет години.

пъ съ. А бе, допълването от беснодесните на текстовете на Нинова дали не ги отмени, а?
Да вземем и ние като теб тук да почнем да подскачаме и да се правим на сейнт уотър ъндринкед......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1967 -: Април 23, 2021, 11:49:44 »
Така е! Гласуват. Гласувахте ли против мораториума предната седмица  - гласувахте. Не предложихте редакции, а пратихте БСП да си прецизирала решението/тряваше същото да ви посъветват и вас, ама карай/. Възпозва ли се Тиквата от вашата прецизност - възползва се! Гласувахте ли го вчера - гласувахте го. Точка. Вие сте виновни за окопаването на Тиквата в средния ешалон, а БСП е виновна, че на спявка освен Гешеф, ще ходи и Лозан Панов. Точка

Ми не - може би според теб "трябваше", но не можеха. Защото Атанас Славов си внесе предложението по правилника.
За мораториума няма смисъл да обяснявам пак. Обяснил съм го ясно, както с парламентарна практика, с решения на КС, с изказвания на ваши депутати от миналото НС, които пак са депутати. Няма как решение за мораториум да бъде пришито към решение за създаване на временна парламентарна комисия. Правилникът на НС не го позволява. То затова само ГЕРБ, при това безрезервно, подкрепиха предложението на Нинова. А, когато се внесе както трябва, бойкотираха и изреваха на умряло. 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 12:24:20 от Памфуций »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1968 -: Април 23, 2021, 11:59:42 »
ясно де, не е нужно да се повтаряш.

ако дебе рецензира БСП с цената на една седмица забавяне - туй нормално, ни мой да ни критикувате, кво от тва че една торба пасмина ще се гуши от моите данъци пет години.

ако ИТН и ДПС рецензират дебе и БСП подкрепи рецензираното с цената на приемане ВЕДНАГА - то тва престъпление спрямо конституцията и си мамата, да?.

Още веднъж казвам. ПРИЕХА СЕ ДВЕ ПРОЦЕДУРИ, едната за ПРОКУРОРА а другата за СЪДИИТЕ.
ПРЕСТАНЕТЕ С ТИЯ ЛЪЖИ И МАНИПУЛАЦИИ ЧЕ ТОВА Е ЕДНО И СЪЩО НЕЩО.



Ми не - може би според теб "трябваше", но не можеха. Защото Атанас Славов си внесе предложението по правилника.
За мораториума няма смисъл да обяснявам пак. Обяснил съм го ясно, както с парламентарна практика, с решения на КС, с изказвания на ваши депутати от миналото НС, които пак са депутати. Няма как решение за мораториум да бъде пришито към решение за създаване на временна парламентарна комисия. Правилникът на НС не го позволява. То затова само ГЕРБ, при това безрезервно, подкрепиха предложението на Нинова. А, когато се вмесе както трябва бойкотираха и изреваха на умряло.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1969 -: Април 23, 2021, 12:00:49 »
И? нали искаш да докажеш, че втория текст противоречи на първия?

Пусни тук ДВАТА текста и покажи как втория текст отменял първия.....

Фейсбук не ползвам от десет години.

пъ съ. А бе, допълването от беснодесните на текстовете на Нинова дали не ги отмени, а?
Да вземем и ние като теб тук да почнем да подскачаме и да се правим на сейнт уотър ъндринкед......

Вторият текст не отменя първия. ПРОМЕНЯ ГО - и по смисъл и по съдържание и по резултат. По същия начин, бившите ви лидери Първанката и Шадраванов промениха предложенията на Христо Иванов 2015, а после Гоце от Сирешник вдига банкет по повод оставката....
 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1970 -: Април 23, 2021, 12:03:15 »
Вторият текст не отменя първия. ПРОМЕНЯ ГО - и по смисъл и по съдържание и по резултат. По същия начин, бившите ви лидери Първанката и Шадраванов промениха предложенията на Христо Иванов 2015, а после Гоце от Сирешник вдига банкет по повод оставката....

Дай ги де, дай да видим как втория текст ПРОМЕНЯ ПЪРВИЯ ПО СМИСЪЛ итаканататъкпотекстати.

Писна ми от интерпретации без цитати.


Все пак прогрес има. Вече не е ОТМЕНИЛ, както писа първо, а ПРОМЕНИЛ. има накъде още да се движиш, докато стигнеш до истината.
И не бягай по тъча с нефелни аналогии....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1971 -: Април 23, 2021, 12:17:16 »
ясно де, не е нужно да се повтаряш.

ако дебе рецензира БСП с цената на една седмица забавяне - туй нормално, ни мой да ни критикувате, кво от тва че една торба пасмина ще се гуши от моите данъци пет години.

ако ИТН и ДПС рецензират дебе и БСП подкрепи рецензираното с цената на приемане ВЕДНАГА - то тва престъпление спрямо конституцията и си мамата, да?.

Още веднъж казвам. ПРИЕХА СЕ ДВЕ ПРОЦЕДУРИ, едната за ПРОКУРОРА а другата за СЪДИИТЕ.
ПРЕСТАНЕТЕ С ТИЯ ЛЪЖИ И МАНИПУЛАЦИИ ЧЕ ТОВА Е ЕДНО И СЪЩО НЕЩО.
След като Ф. Попов изнася на трибуна позицията на ПГ на БСП (за което получава ръкопляскания от ДБ), на тибуната идва хамид Хамид (ДПС)

Quote (selected)
Хамид Хамид: Благодаря г-жо Председател. Уважаеми колеги народни представители. Нека да ви припомня едни покани за изслушвания на други големи в съдебната власт. 44 НС на няколко пъти вика и председател на един (sic!) от върховните съдилища. И на няколко пъти председателството получаваше съобщения , че понеже този председател имам друга работа, не можел сега да дойде. Затова предлагам към това предложение да прибавим председателя на ВКС и председателя на ВАС. И тримата големи да вървят в комплект. И ще подкрепим това предложение.
Това предложение на Хамид Хамид беше подкрепено от ГЕРБ и БСП.
Именно за тази постановка, че "вървят в комплект" СЕГА са написали, че е "пришиване" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор беше същността на политиката на Данаил Кирилов.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1972 -: Април 23, 2021, 12:20:19 »
Дай ги де, дай да видим как втория текст ПРОМЕНЯ ПЪРВИЯ ПО СМИСЪЛ итаканататъкпотекстати.

Писна ми от интерпретации без цитати.


Все пак прогрес има. Вече не е ОТМЕНИЛ, както писа първо, а ПРОМЕНИЛ. има накъде още да се движиш, докато стигнеш до истината.
И не бягай по тъча с нефелни аналогии....

Къде съм писал "отменил" ? Писах, че БСП се отметна - заявява че подкрепя едно предложение, пък след това дава възможност ДПС и ГЕРБ да го осерат. 
Ти български език разбираш ли или просто ми пришиваш разни неща, които не съм казал?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1973 -: Април 23, 2021, 14:04:01 »
Моля ви, разяснете ми малко за форумната буря, защото чашата вече подскача. Доколкото разбирам, едни твърдят, че е внесено предложение за редовно изслушване на главния прокурор, то е прието, но е допълнено с отделна точка в решението, че ще се изслушват и шефовете на върховните съдилища? А Бонго твърди, че това допълнение разваляло изслушването на главния прокурор? Що да го разваля?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1974 -: Април 23, 2021, 14:23:51 »
Сутринта по БТВ Татяна Дончева обясни в какво е проблема. Аз също вече съм обяснил достатъчно ясно защо гл. прокурор не бива да "върви в комплект" с председателите на върховните съдилища. Болшинството от старото НС, продължи курса на Дани Кирилов.
Прочее

Quote (selected)
Ивайло Мирчев
6 ч  ·
В последните часове от кафявите "медии" и премиера Борисов тръгна нова опорка - Демократична България увеличила заплатите на депутатите на 10 000 лв. Нищо подобно. Довчера нямаше таван във възнагражденията на депутатите. Вчера поставихме максимален размер (25%) на извънредните депутатски възнаграждения. Досега такъв нямаше и тихо тихо се получаваше една сериозна сума над заплатата.
Това възнаграждение не е част от основното на народните представители, нито е ежемесечно. То е от типа "награда". Нормално и необходимо е за подобен тип плащания да има определен максимален размер. В противен случай може да се достигне до абсурдно големи по размер "награди".
Ето това предложихме ние. Предложихме също да не се получават пари кеш - в торби, пликове, чантички, а всички суми, които получават народните представители да минават по банка. Е, това не се прие.

ГЕРБ, ДПС и БСП - поборници за кешови разлащания  :smokin:
« Последна редакция: Април 23, 2021, 14:35:16 от Памфуций »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1975 -: Април 23, 2021, 14:32:27 »
Моля ви, разяснете ми малко за форумната буря, защото чашата вече подскача. Доколкото разбирам, едни твърдят, че е внесено предложение за редовно изслушване на главния прокурор, то е прието, но е допълнено с отделна точка в решението, че ще се изслушват и шефовете на върховните съдилища? А Бонго твърди, че това допълнение разваляло изслушването на главния прокурор? Що да го разваля?

Именно. И аз искам бонго това да обясни.
Как допълването на един член в правилника с една алинея отменя друга алинея в същия правилник.
Или го прави атакуем в КС

Още веднъж. Един текст за прокурора. Втори текст за съдиите. 

Щоооооо?





тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1976 -: Април 23, 2021, 14:35:44 »
Сутринта по БТВ Татяна Дончева обясни в какво е проблема. Аз също вече съм обяснил достатъчно ясно защо гл. прокурор не бива да "върви в комплект" с председателите на върховните съдилища.

Нищо не си обяснил, само внасяш пушилка.

Не ни интересува татяна дончева,
интересува ни що ти тук инсинуираш и привнасяш глупостите за това, какво било гласувало бсп.

простичко е

даваш двата текста - предложения и гласувания. (Дотук - след доста зор - даде предложения.)

поясняваш КАК гласувания евентуално прецаква / отменя / прави порочен предложения.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1977 -: Април 23, 2021, 14:41:26 »
Да внесем малко яснота относно поредните инсинуации на Бонго

Quote (selected)
Ще предложим отмяна на решението от вчера за допълнително възнаграждение на депутатите до 25 % , ще искаме замразяване на депутатските заплати и премахване на механизма за актуализацията на всеки три месеца.

 

Това заяви заместник-председателят на ПГ на БСП Кристиан Вигенин  на извънреден брифинг в Народното събрание Кристиан Вигенин обърна внимание, че БСП не е подкрепила приетите вчера предложения и подчерта, че с този брифинг искат да сложат край на спекулациите по темата.


"Във връзка с приетото вчера предложение на "Демократична България" за определяне на допълнително възнаграждение на народните представители в размер до 25 % от месечното възнаграждение, ПГ на "БСП за България" внася следното предложение за промени в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.

Първо, да отпадне приетият текст", каза Вигенин.

Той заяви, че БСП прави и второ предложнеие възнагражденията да бъдат замразени на равнищата на последния месец на 44-ото Народно събрание.

"Трето - изобщо премахване на сегашния механизъм, при който заплатите на Народните представители се актуализират на всеки три месеца", каза още Вигенин.
Според него с трите предложения ще бъде коригирана грешката на Народното събрание от вчера, която предивика обществено недоволство..

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1978 -: Април 23, 2021, 14:43:11 »
Айде де, добре почна, ся вземи и  довърши работата.

Изслушай и другите и кажи КАКВО СЕ ГЛАСУВА.
ТРИ ГЛАСУВАНИЯ по ТРИ ТЕКСТА.

ДАВАЙ.

На час по лъжичка, мани мани, всичко с ченгел трябва да ти се вади....


След като Ф. Попов изнася на трибуна позицията на ПГ на БСП (за което получава ръкопляскания от ДБ), на тибуната идва хамид Хамид (ДПС)
Това предложение на Хамид Хамид беше подкрепено от ГЕРБ и БСП.
Именно за тази постановка, че "вървят в комплект" СЕГА са написали, че е "пришиване" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор беше същността на политиката на Данаил Кирилов.

стига преразкази и инсинуации.

ТЕКСТА
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1979 -: Април 23, 2021, 14:53:06 »
може би не е зле да стигнете до некво съгласие по въпроса:

За кво точно спорите?

Щото аз виждам таман три немащи ноо опщо помежду си неща, които смесвате и од сместа не се получава ноо качествен спор. Кои три неща:

1. Бесепето з герп и депесе ли се е здушило или не се е.
2. Са ли двамата шефове на върховни съдове и гл.прокурор обекти од един и същ конституционен порядък или не са.
3. Треа ли да се набият обръчите както на гешеф, така и на позицията "главен прокурор на РБ" и теа две неща тъждествени ли са или не са баш тъждествени.