Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 02:34:21

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1853225 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1980 -: Април 23, 2021, 14:54:35 »
Ся, аз мога да допусна къде стиска ДъБъ-чепикът. Така както ще може Гешев да бъде питан и атакуван в НС, така ще може и Панов. Някой ще пита Гешев "Ти защо арестува Х?", но друг ще пита Панов "Ти защо пусна У?".
Съжалявам, не мога да си причиня да слушам Дончева, включително и защото съм в офиса, а той е отворен и не мога да допусна някой да я види на екрана ми. Прочетох, че била казала, че прокуратурата трябва да се извади от съдебната власт. Добре, може и да трябва, но с промяна в конституцията. Докато я променят, щом може НС да изслушва едни представители на съдебната власт, значи може и други.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1981 -: Април 23, 2021, 15:03:38 »
Quote (selected)
Така както ще може Гешев да бъде питан и атакуван в НС, така ще може и Панов. Някой ще пита Гешев "Ти защо арестува Х?", но друг ще пита Панов "Ти защо пусна У?".

Ето, Манрико е намнение, че Гешеф и Паноф ф респективните си качества са од един и същ порядък.


Един уточняващ въпрос:

Манрикоооооу, треа ли спорет тебе Паноф фкачеството си на квото е там, да има законодателна инициатива? Щото спорет Гешеф, гл.прокурор фкачеството си на Гешеф треа да има такава инициатива.

одтук фтори уточняващ въпрос:

Кой има законодателна инициатива ф България и ако желанието на Гешеф се збъдне, тва фкоя од властите би го поставило?
« Последна редакция: Април 23, 2021, 15:09:18 от wreckage »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1982 -: Април 23, 2021, 15:17:09 »
Quote (selected)
Манрикоооооу, треа ли спорет тебе Паноф фкачеството си на квото е там, да има законодателна инициатива? Щото спорет Гешеф, гл.прокурор фкачеството си на Гешеф треа да има такава инициатива.

одтук фтори уточняващ въпрос:

Кой има законодателна инициатива ф България и ако желанието на Гешеф се збъдне, тва фкоя од властите би го поставило?
Ся, редно е съдебната власт да може да предлага промени в закони, щото тя ги прилага и като види проблеми с някакъв закон, е редно да може да предложи промяна. Ама то всеки гражданин може да предлага, като пише на някой депутат. Аз, например, мога да пиша на депутат и да предложа злостно изкривяване на правописа във форуми да се наказва с двайсе тояги на голо. Ся, кой има право да входира предложението в деловодството на НС едва ли е толкова важно. Ако не се намерят депутати да го внесат, няма да се намерят и за гласуването и приемането.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1983 -: Април 23, 2021, 15:24:24 »
Quote (selected)
Ся, редно е съдебната власт да може да предлага промени в закони, щото тя ги прилага и като види проблеми с някакъв закон, е редно да може да предложи промяна.

ъхъ, а не е ли некакси по-удобно потърпефшите од така прилаганите закони да изберат помежду си ени свои претставители, да ги наречем "народни претставители", които да се съберат ф ена зграда, да я наречем "парламент" и да гласуват промени фтеа закони?

Не за друго, а щото по тоа начин нема да има съмнение, че предлаганите законови промени опслужват интересите на ена група од населението, фслучая заетите ф съдебния отрасъл.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1984 -: Април 23, 2021, 15:27:33 »
В историята на българския новопарламентаризъм най-често закони са внасяни от МС, иначе казано от изпълнителната власт. Заради мераците на Гешев, трябва да се промени Конституцията и ведомството на гусин Гешеф следва да бъда запратено в изпълителната власт. При такива обстоятелства последният ще подлежи на парламентарен контрол. Последното се явява лека инфекция, предвид заниманията на гешефата структура
Манрико, магистратите /съдии и прокурори/ няма право на законодателна инициатива, депутатите имат/те също могат да внасят закони/

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1985 -: Април 23, 2021, 15:27:48 »
Айде де, добре почна, ся вземи и  довърши работата.

Изслушай и другите и кажи КАКВО СЕ ГЛАСУВА.
ТРИ ГЛАСУВАНИЯ по ТРИ ТЕКСТА.

ДАВАЙ.

На час по лъжичка, мани мани, всичко с ченгел трябва да ти се вади....


стига преразкази и инсинуации.

ТЕКСТА

След като ми вмени неща (че и ги окраси в червено), които не съм писал, отричаш неща, които съм написал около полунощ.
Аз твърденията си не съм променил. Единствената разлика е, че днес "стенографирам" изказванията от видеото , дали съл връзка с него, както и минутите на изказванията, така щото да могат по-лесно да бъдат проверени.
Ти обосноваваш своите с "аз слушах и чух". Чудно как някои форумци нямат проблем да разберат позицията ми, а ти имаш.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1986 -: Април 23, 2021, 15:33:22 »
Манрико, извинявай, ама забраих да те питам за още ено нещо.

Треа ли председателите на върховните съдове да имат екранно време и медийно покритие равно на тва, на което се радва главният прокурор гешеф?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1987 -: Април 23, 2021, 15:37:48 »
Quote (selected)
Треа ли председателите на върховните съдове да имат екранно време и медийно покритие равно на тва, на което се радва главният прокурор гешеф?

Тва няма нищо общо с работата на НС, а е въпрос на т. нар. свобода на медиите

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1988 -: Април 23, 2021, 15:38:57 »
За прокуратурата, с Памфуций съм съгласен, преди 30 г. така го направиха, "независим", за да се крият зад измамата, че главният бил съдебна, независима власт, и не може никой да го контролира, защото не било демократично, а да си сложат някой "наш брат" че да вървят кражбите им, ненаказани.

Какво беше казал видният "демократ" и "активен брец срещу комунизма" Татарчев  , над мене  е само Господ.
Вие си ги избрахте!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1989 -: Април 23, 2021, 15:39:50 »
Да внесем малко яснота относно поредните инсинуации на Бонго
А защо не го внесохте, когато му беше времето. Сега ще внасяте поправка на поправката..... Ама нямам никакви асоциации със законодателстването на гербавите. Никак. 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1990 -: Април 23, 2021, 15:43:09 »
Не! Лъжеш! Прогнозата ми беше, че БСП ще бъде опозиция и няма да управлява. Не ми се прави на тълмач и да разказваш какво съм искала да кажа, щото съм го казала доста ясно и категорично! А със сигурност ви се подигравах, щото хем ви се управлява, хем виете срещу БСП, хем ви трябавт гласовете й - шизофренията си е ваша!

Даже се изплюхте на подадена ръка! Справка - вторите турове за районни кметове в София и веселбите ви в мрежите. Ама нали сте майстори на трикчетата. Нечистоплътна работа...

Това, което мога да ти обещая, обаче, е, че доколкото е във възможностите ми, трудно ще ви споходи отново щастието да бъдете подкрепени..не заслужавате
:popcorn: Къде по-удобно е да се подкрепят ГЕРБ и ДПС, волно или неволно...Те сигурно заслужават.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1991 -: Април 23, 2021, 15:43:37 »
В историята на българския новопарламентаризъм най-често закони са внасяни от МС

Ами, точно МС би трябвало да внася най-много закони. Защото той управлява оперативно държавата и има нужда от тях. Но при герп стана обратното. В последния им мандат даже не знам дали МС е вкарало законопроект.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1992 -: Април 23, 2021, 15:44:11 »
А защо не го внесохте, когато му беше времето. Сега ще внасяте поправка на поправката..... Ама нямам никакви асоциации със законодателстването на гербавите. Никак.

А ти защо лъжеш, че БСП била подкрепила гербавите. Та приши и депесе, а те са си гласували заедно с вас.

Чакай да те изпреваря и за друго. Днес БСП гласува срещу вашите предложения за ИК. И това не би трябвало да е изненада за вас. Поредните ви идиотщини. Обичайните ви други заподозрени също гласуваха срещу вашите глупости. И не щото има някаква коалиция, а защото предлагате идиотщини. Тотални недомислици, които като станат факт - ревете, че не било точно както вие го искате, а ви прецакали. Даже днес тръгнахте да правите "процедурно" предложение да се гледат и вашите предложения за ИК и любимата ти Татяна Дончева се изхили, че то такава си е процедурата по правилник..гласува се по реда на вкарването им НС. Законотворци брилятни те!
« Последна редакция: Април 23, 2021, 15:53:02 от Aсол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1993 -: Април 23, 2021, 15:58:03 »
Ти обосноваваш своите с "аз слушах и чух". Чудно как някои форумци нямат проблем да разберат позицията ми, а ти имаш.

кой е разбрал позицията ти? единствено 67 се помъчи да те подкрепи с неква теза, дето не е от най-верните. иначе тези, които категорично не разбираме за какво се тръшкаш, сме аз, секуко, манрико, асол. сигурно има и други, ама не пишат.


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1994 -: Април 23, 2021, 16:02:58 »
А ти защо лъжеш, че БСП била подкрепила гербавите. Та приши и депесе, а те са си гласували заедно с вас.



За кое съм излъгал?
Я пак, че Мирчев във фейса е снимал и таблата за гласуването в 17.35. Вие услужливо сте се въздържали, ГЕРБ и ДПС са гл;асували против.

Онци - важното е, че и тук се събра болшинство, че Главният прокурор и председателите на върховните съдилища трябва да са в един кюп.
QED
« Последна редакция: Април 23, 2021, 16:08:15 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1995 -: Април 23, 2021, 16:04:00 »
В историята на българския новопарламентаризъм най-често закони са внасяни от МС

Ами, точно МС би трябвало да внася най-много закони. Защото той управлява оперативно държавата и има нужда от тях. Но при герп стана обратното. В последния им мандат даже не знам дали МС е вкарало законопроект.

Май не, щото иначе законите трябваше да минават на оценка на въздействието, а те през преходните и заключителни разпоредби, на който закон им падне под ръка, си вкараха всички лобистки текстове.
Без майтап, смятам, че е необходимо да се задели бая време и ресурс за да се прехвърли всичко, през което са върлували и да се приведе в някакъв ред

Въздъжали са се, Бонго, няколко човека повечето изобщо не са участвали в гласуването

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1996 -: Април 23, 2021, 16:08:39 »
Вероятно би било по-бързо и лесно да се напишат и приемат нови закони, одколкото да се околтучат гербавите допълнения и изменения на съществуващите.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1997 -: Април 23, 2021, 16:13:13 »
Манрико, извинявай, ама забраих да те питам за още ено нещо.

Треа ли председателите на върховните съдове да имат екранно време и медийно покритие равно на тва, на което се радва главният прокурор гешеф?
Треа да имат повече - щото са двама и щото са по-красиви.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1998 -: Април 23, 2021, 16:13:23 »
Вероятно би било по-бързо и лесно да се напишат и приемат нови закони, одколкото да се околтучат гербавите допълнения и изменения на съществуващите.

И на мен ми е минавала подобно мисъл

Оппа!

https://frognews.bg/novini/advokat-obori-temenujka-petkova-dokaza-che-naznachavat-kalinki-energetikata-2021-04-23.html
 :bigok:

А, и Марешки е на последна инстанция. Ще решава последната инстанция да ли аптюкарют  ще ходи в затвора за 4 години. Брей! Неблагодарна работа...

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 703
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1999 -: Април 23, 2021, 16:15:07 »
Яааа, не бях влизал отдавна в Kerpеden-a! Тук и Манрико и Бонго и Рекиджа, който си беше и когато аз влязох, но не се "изказваше". Първите двама ме изненадват. До тук - нищо лошо, но се надявам, че влачещи ПИК няма да видя. И събрата му, "24 часа" - също. А някога, първата ми сутрешна работа бе да си купя този, тогава - вестник. Даже Валери Найденов, мой бивш съсед и уважаван от мен автор, "на закате дня" -се осра (с извинение). А вчера при Цветанка Ризова ли или по друга телевизия видях "обяснанието на хамелеона", в изпълнение на Любен Дилов - син. Бащата, мисля би посинял от срам. Имаше обяснение и за барабанчика, с плочките... Гнус!  :ouch-2147:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2000 -: Април 23, 2021, 16:15:30 »
Quote (selected)
Онци - важното е, че и тук се събра болшинство, че Главният прокурор и председателите на върховните съдилища трябва да са в един кюп.
Те СА в един кюп - в глава 6 на конституцията.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2001 -: Април 23, 2021, 16:17:52 »
Ся, редно е съдебната власт да може да предлага промени в закони, щото тя ги прилага и като види проблеми с някакъв закон, е редно да може да предложи промяна. Ама то всеки гражданин може да предлага, като пише на някой депутат. Аз, например, мога да пиша на депутат и да предложа злостно изкривяване на правописа във форуми да се наказва с двайсе тояги на голо. Ся, кой има право да входира предложението в деловодството на НС едва ли е толкова важно. Ако не се намерят депутати да го внесат, няма да се намерят и за гласуването и приемането.

Не. Съдебната власт в лицето на ВАС и ВКС, ако има проблем с некой закон, може да се оплаче, че НС е предоставило калпав текст. Но не е работа на председателите на съдилища  да предлагат как той да бъде променен или да предлагат алтернативни закони.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2002 -: Април 23, 2021, 16:18:25 »
Какъв един куп, драги ми лъжльо....
ВЪВ ПРИЕТИЯ ТЕКСТ има ДВЕ процедури. Едната за прокурора, другата за двамата съдии....
КЪДЕ СА там ТРИМАТА В ЕДИН КУП, ти въобще можеш ли да четеш с разбиране....

Те това Е.
Или не знаеш за какво говориш (не е чак толкова невероятна тази теза, май)
или знаеш и просто лъжеш.

Не случайно те карам от няколко поста ДАЙ ТЕКСТА И НА КАКВОТО Е ГЛАСУВАНО
Да се види истината, ма нещо не ти отърва....

За кое съм излъгал?
Я пак, че Мирчев във фейса е снимал и таблата за гласуването в 17.35. Вие услужливо сте се въздържали, ГЕРБ и ДПС са гл;асували против.

Онци - важното е, че и тук се събра болшинство, че Главният прокурор и председателите на върховните съдилища трябва да са в един кюп.
QED
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2003 -: Април 23, 2021, 16:21:47 »
глей ся, айде по сериозно, че става вече байгън

Тезата ти е, че сега приетото нещо било незнамкакво си, особено съотнесено спрямо внесеното от некойсидруг.

От няколко поста те призовавам да дадеш ДВАТА текста един до друг, за да видим с очите си квоттвърдиш,
щото аз на живо от парламента видях и чух друго.

Направи водовъртеж тук от смяна на думичките кво било и кво не било станало, привнасяш всякакви други теми и тези, но не се и опитваш да докажеш твърденията си.

Та затова опростих задачата ти до максимум.

Двата текста,
един под друг,
и обяснение КАК втория, сега гласувания, е по-противоконституционен от първия вариант,

И не подкарвай тая тънка струна с неразбирането....

След като ми вмени неща (че и ги окраси в червено), които не съм писал, отричаш неща, които съм написал около полунощ.
Аз твърденията си не съм променил. Единствената разлика е, че днес "стенографирам" изказванията от видеото , дали съл връзка с него, както и минутите на изказванията, така щото да могат по-лесно да бъдат проверени.
Ти обосноваваш своите с "аз слушах и чух". Чудно как някои форумци нямат проблем да разберат позицията ми, а ти имаш.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2004 -: Април 23, 2021, 16:22:39 »
Аз пък искам да чуя, какво мислят новите ни депутати, за американските бази у нас и за намерението за  разполагане на американски военни части на наша територия, в близко време? Искат ли да ни вкарат във война с Русия?

Но няма, всички са евроатлантици, приели са че нямаме друг национален интерес, освен американския!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2005 -: Април 23, 2021, 16:26:29 »
Привет, Печно! Ти къде се загуби?

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 703
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2006 -: Април 23, 2021, 16:35:33 »
Привет, Асол!  :ok: 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2007 -: Април 23, 2021, 16:38:47 »
глей ся, айде по сериозно, че става вече байгън

Тезата ти е, че сега приетото нещо било незнамкакво си, особено съотнесено спрямо внесеното от некойсидруг.

От няколко поста те призовавам да дадеш ДВАТА текста един до друг, за да видим с очите си квоттвърдиш,
щото аз на живо от парламента видях и чух друго.



Чу ли Хамид да внася предложението по следния начин:

Благодаря г-жо Председател. Уважаеми колеги народни представители. Нека да ви припомня едни покани за изслушвания на други големи в съдебната власт. 44 НС на няколко пъти вика и председател на един (sic!) от върховните съдилища. И на няколко пъти председателството получаваше съобщения , че понеже този председател имам друга работа, не можел сега да дойде. Затова предлагам към това предложение да прибавим председателя на ВКС и председателя на ВАС. И тримата големи да вървят в комплект. И ще подкрепим това предложение.

Чу ли след това председателката да казва,  гласуваме предложението на г-н Хамид? Гласувахте ли два пъти (с прегласуване) това предложение на Хамид в зала ГЕРБ, БСП и ДПС - гласувахте. Демек, съгласихте ли се с постановката на г-н Хамид "тримата големи в един комплект" - съгласихте се. 

Третото гласуване, което всички подкрепиха беше по вече редактирания текст на целия текст, който тя прочете, с вече приетото предложение на Хамид.
Повтарям - няма алинеи в този член. Окончателния текст ще видим, когато го публикуват. Не виждам някой друг освен теб тук да говори за "конституционност", за атакуване на този текст от правилника в КС .

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2008 -: Април 23, 2021, 16:49:19 »
Аз казвам, че ще падне (вероятно) в КС. Щото се осрахте с това всеки три месеца.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2009 -: Април 23, 2021, 16:53:09 »
Аз казвам, че ще падне (вероятно) в КС. Щото се осрахте с това всеки три месеца.

Не мисля. Нали някой трябва да го сезира този КС. А не всеки може да сезира КС. Не чух подобни заявки

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2010 -: Април 23, 2021, 16:55:22 »
Спорът вече ми се струва безсмислен, след като Тошко и компания са написали сценария за скорошно закриване на парламента.  :smokin:


Впрочем Чехльо разказва небивалици за някакво негово фантастично посещение на бизнеспаркове в Москва преди две години. Въх! Журналиста от 24 часа го уби, като му каза, че Навални не е някакъв Махатма Ганди, а е кажи-речи фашистче. Сончето също сипва. Обилно. И о, ужас - спомена истинските герои Сноудън и Асанж. :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2011 -: Април 23, 2021, 16:55:43 »
А ти защо лъжеш, че БСП била подкрепила гербавите. Та приши и депесе, а те са си гласували заедно с вас.

Чакай да те изпреваря и за друго. Днес БСП гласува срещу вашите предложения за ИК. И това не би трябвало да е изненада за вас. Поредните ви идиотщини. Обичайните ви други заподозрени също гласуваха срещу вашите глупости. И не щото има някаква коалиция, а защото предлагате идиотщини. Тотални недомислици, които като станат факт - ревете, че не било точно както вие го искате, а ви прецакали. Даже днес тръгнахте да правите "процедурно" предложение да се гледат и вашите предложения за ИК и любимата ти Татяна Дончева се изхили, че то такава си е процедурата по правилник..гласува се по реда на вкарването им НС. Законотворци брилятни те!

В тая конфигурация, когато гласуваш "въздържал се", а ГЕРБ и ДПС гласуват "против", последствията се отхвърляне на предложения.
ЗА ИК - не ме изпреварваш. Тарапаната ще бъде между двете четения. Впрочем, добро впечатление направи Божанков.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2012 -: Април 23, 2021, 17:00:07 »
Аз казвам, че ще падне (вероятно) в КС. Щото се осрахте с това всеки три месеца.
Трите месеца си ги имаше и в стария правилник. Единствената разлика, която ДБ внесоха беше, че глав.прокурорът трябва да се яви. 
На мен ми е любопитно за какво ще си говорят на 3 месеца с председателите на съдилищата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2013 -: Април 23, 2021, 17:02:15 »
Боя се, че в момента в парламента кипи безсмислен труд. Щото следващият след предсрочните избори по сценария на ИТН парламент ще си направи закони по свой тертип.

Абе някой познава ли хора, гласували за ИТН? И ако познава, те кво казват за поведението на избраниците си? И дали са гласували за тях единствено заради промяна в ИК според онзи референдум?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2014 -: Април 23, 2021, 17:05:58 »
Боя се, че в момента в парламента кипи безсмислен труд. Щото следващият след предсрочните избори по сценария на ИТН парламент ще си направи закони по свой тертип.

Абе някой познава ли хора, гласували за ИТН? И ако познава, те кво казват за поведението на избранниците си? И дали са гласували за тях единствено заради промяна в ИК според онзи референдум?

Не познавам. Моите познати и близки не са с такъв профил :nuts:

Между другото в момента по фрог върви на живо страшен панаир между Мая Манолова и Теменужка Петкова  в Булгатрансгаз. Не щат да дават документи..била много обемна информацията и секакви други глупости...повечето неща не били на ел. насител, а на хартия. Красота! :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2015 -: Април 23, 2021, 17:06:50 »
Не мисля. Нали някой трябва да го сезира този КС. А не всеки може да сезира КС. Не чух подобни заявки
Гешов е в нелегалност след като американците го пришиха към корумпетата.
Само Плонжира на два пъти. Първо щял да закрива торент тракерите и фторо
тая нова антируска истерия.
Всуе.
Но що си покаже рогцата, скоро

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2016 -: Април 23, 2021, 17:07:56 »


Мая толкова ли няма кадърен администратор около себе си за да ги затапи както си му е редът. Аз бих ги взела за половин час. Направо се изкушавам да си предложа услугите :D

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2017 -: Април 23, 2021, 17:09:06 »

Мая толкова ли няма кадърен администратор около себе си за да ги затапи както си му е редът. Аз бих ги взела за половин час. Направо се изкушавам да си предложа услугите :D

Гледам, но не се чува ясно. :popcorn:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2018 -: Април 23, 2021, 17:13:23 »
Първо се оправдаха с достъп до секретни секция - не минава, депутати са. После последва обема, после нямали хора, които да сканират и записват, щото били много страници. Последното е лъжа, щото имам мноо ясна представа за колко време се сканират страници - аре не на мене тия! После интереси на клиента, после работното време и все такива мишкарски и нелепи оправданийца. А, оплакаха се, че ги снимат на видео

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2019 -: Април 23, 2021, 17:13:41 »
Ха! Теменушка рече, че нямало да предоставят документи, които да накърнят интересите на дружеството и заради които после то можело да бъде съдено! Изумителен аргумент. Муци.  :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2020 -: Април 23, 2021, 17:14:38 »
Нищо нема излезе от тая комисия на МаяМа.
Ако искаха да свършат работа требеше да има текст, че ще привличат за работа хора от разследващите органи. И то на условията дето ползва Кьовеши. Т.е. работят извън структурата и независимо от прокуратура и следствие, а се отчитат само пред комисията.
 
Както и от коментираните по горе "изслушвания"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2021 -: Април 23, 2021, 17:14:50 »
Ха! Теменушка рече, че нямало да предоставят документи, които да накърнят интересите на дружеството и заради които после то можело да бъде съдено! Изумителен аргумент. Муци.  :smokin:

Чух го. Тиминужка не може да откаже достъп на депутат!

В момента всички яко крякат и се чуват чудесно!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2022 -: Април 23, 2021, 17:19:04 »
кой е разбрал позицията ти? единствено 67 се помъчи да те подкрепи с неква теза, дето не е от най-верните. иначе тези, които категорично не разбираме за какво се тръшкаш, сме аз, секуко, манрико, асол. сигурно има и други, ама не пишат.
Виж сега, то аз също не разбирам квантовата физика, но не казвам, че тя не е правилна. Ти, секуко, манрико, асол, а сигурно и други, не се опитвате да схванете легалната част от целия този танц с барабанчета и дайрета.
Ще опитам още веднъж.
1. Внася се предложение от "Ристю" за задължаване на главния прокуро да бъде изслушван от НС веднъж на три месеца. Това е в допълнение на сегашна разпоредба че може да бъде привикан, но не е задължен да иде.
2. Правната комисия е на мнение, че този текст не трябва да се гласува.
3. "Корнелия" казва, че текстът си е ОК и нейната парламентарна група ще го подкрепи.
4. Скача "Хамид" и казва, йок, това ще го гласуваме само ако се добави в текста, че и другите двама големи, по съвместителство съдии, ще бъдат привиквани задължително.
5. Гласува се за ПОПРАВЕНИЯ текст. "За" гласуват "Бойко", "Корнелия" и "Хамид" по групи. ПОПРАВКАТА минава, т.е. ще се викат ГП и двамата върховни съдии.
6. "Ристю" иска прегласуване, защото не вярва, че се гласува не неговия текст, който "Корнелия" е рекла, че ще подкрепи, а се гласува предложението на "Хамид".
7. При прегласуването минава отново ПОПРАВКАТА на "Хамид".
8. Гласува се целият параграф, за който гласуват всички, защото на всички им е изгоден, макар и по различни причини.

Сега, защо поправката "Хамид" е вредна. Главният прокурор представлява интереса на държавата и е длъжен да й се отчита за проведената работа по тази защита. Онзи прокурор, дето рече, че над него е само Бог, беше в голяма грешка, но понеже фразата е лъскава, та се запомни. Съдиите са независими, те прилагат законите, които държавата им е връчила да прилагат. Но за да го направят, следва прокуратурата да си е свършила работата. Иначе веднага се отваря вратата за "Ние ги хващаме - те ги пускат". И ги пускат в съответствие със закона, защото прокуратурата си е свършила работата като кучето на нивата. Изтекли доказателства - пускат престъпника, защото е нарушено правото му на защита. Негодни доказателства, събрани по незаконен начин - пускат престъпника,  защото законът го защитава от нефелни действия срещу него.

Затова изслушването на съдиите е профанация. Те могат точно така да си пращат писмено доклада с числата и процентите, защото повече няма какво да кажат на Народното Събрания. "Вие надонесохте боклуци - наложи се да пуснем недоказания престъпник" - това е максималното, което може да се каже. На всеки три месеца - но преди привикването на ГП - си струва да се пуска по един обмислен и стегнат доклад, в който да се показва нагледно колко дела са заведени, колко са придвижени, колко са получили осъдителна присъда, колко са върнати. Като се изчете тоз доклад, тогава да се пита ГП защо така - това вече може. Но да идва председателят на съда да го чете е напълно безсмислено, щото тези неща на прима виста едва ли ще ги уловят вси парламентарии. Не че и на домашно четене с молив ще е много по-добре, но поне надежда някаква може да има.



Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2023 -: Април 23, 2021, 17:23:34 »
Аз пък искам да чуя, какво мислят новите ни депутати, за американските бази у нас и за намерението за  разполагане на американски военни части на наша територия, в близко време? Искат ли да ни вкарат във война с Русия?

Но няма, всички са евроатлантици, приели са че нямаме друг национален интерес, освен американския!
:well_done-1299:
Някой да напише дали Митов върна мандата, please! Докато си изпия кафето и после китайския чай не мога да сложа ръка на световния пулс.  :t0328:

Take it easy! Върнал го. Бях се притеснил, че американския палаш ще получи подкрепа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2024 -: Април 23, 2021, 17:24:27 »
Quote (selected)
Някой да напише дали Митов върна мандата, please!

Пише го по всички газети и сайтове - върна го.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2025 -: Април 23, 2021, 17:25:37 »
Ха! Теменушка рече, че нямало да предоставят документи, които да накърнят интересите на дружеството и заради които после то можело да бъде съдено! Изумителен аргумент. Муци.  :smokin:

Естествено.... Старият номер с "търговската тайна".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2026 -: Април 23, 2021, 17:26:07 »


Между другото в момента по фрог върви на живо страшен панаир между Мая Манолова и Теменужка Петкова  в Булгатрансгаз. Не щат да дават документи..била много обемна информацията и секакви други глупости...повечето неща не били на ел. насител, а на хартия. Красота! :smokin:

Кучето ми изяде домашното.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2027 -: Април 23, 2021, 17:29:22 »
дрън-дрън

аз продължавам да ти задавам един и същ въпрос и той е това, дето ризтю го иска, прието ли е? като е прието, ти за кво се тръшкаш? толко като искате, ми сезирайте го конституционния да падне частта за двамата председатели на съдилища, и да остане само главпрока. или се примолете на радев да му цопне едно вето в тази част.

и продължавам да се изумявам на дебелоочието ти при положение, че сте отхвърлили спешното предложение на бсп, да искате вашето да стане бързо, срочно, навреме, че и с всичките дивотии, дето сте ги намацали там, че и нищо друго да не се приема. баси вирнатите човки, баси нещото.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2028 -: Април 23, 2021, 17:32:52 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2029 -: Април 23, 2021, 17:33:10 »
Теменушка

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2030 -: Април 23, 2021, 17:34:50 »
Quote (selected)
Подкрепили сме надлежно внесено предложение на Корнелия, което е обединено с това на Мая.
Съжалявам, че се връщам към "мораториума", но сега се връщам отвън и чета кво сте писали.

Бонго, за пореден път ще цитирам брадясалия виц за "късно изваден"!
Знаете го.
Сега пък, за последен път ще се пробвам да употребя понятието "тайминг", белким го приемеш, ако беше тук един всезнайко - може би щеше да го направиш.
Та какво стана на практика.
Корни предлага мораториум.
Знаете за какво.
Отказвате да я подкрепите, щото предложението "може да падне в КС и следващото раздаване е чааак след 6 месеца.
Излизате и правите уж професионално предложение - изпедепцано, за същия мораториум след 5-6 дни.
След което вече и вие мънкате, че дори и така - пак бил можел КС да го отхвърли.
Междувременно през тези 5 дни са назначени от мутрите кой където може и са пробутани освен назначения и други благини - всъщност предмета на мораториума.
Сега се връщам в началото - Корни предлага, ако го бяхте гласували - приема се и кво?
Герб го дава на КС.
Обаче!
КС не може да се юрне веднага и КАКВОТО и да реши - минават месец два.
Сега въпрос към теб - мислиш ли, че ако и да бяха сигурни герберастите, че мораториума ще падне в КС биха се юрнали да правят същите назначения и заменки?
 И да попаднат директо под ударите на закона, ако пък земе КС, че не го бутне мораториума, а?
Кой може да е сигурен? Кой? И какво става като се бутне мораториума след два месеца?
Ами става точно нищо! Мутрите просто не успяват да си пробутат мурафетите.
Ерго, мораториума, дори и противозаконен, си свършва работата.
Сега - вие изпедепцахте професионален такъв.
Питане - за чий кур, като вече мутрите си свършиха работата?
На всичко отгоре и вие се съмнявате, че можел пак да падне в КС мораториума - ми да пада бе,  кво ни и ви топли или бърка това дали ще остане или щял да падне - той се изпразни от съдържание.
Ся дали да продължавам с понятието "тайминг".
Ще се откажа, първо ми бе надута главата преди време от високопарни термини, а второ - вече е се тая.
Ще болдна основното обаче още веднъж, щото не ми се иска да чета йезуитщини:
Сега - вие изпедепцахте професионален такъв.
Питане - за чий кур, като вече мутрите си свършиха работата?
« Последна редакция: Април 23, 2021, 17:41:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2031 -: Април 23, 2021, 17:35:24 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2032 -: Април 23, 2021, 17:36:51 »
... поне надежда някаква може да има.

 :thup: А най-преверзното настана сутринта. Баце се възмути ... срещу гласуваното в зала на неговата собствена група. " адвокати ще викат съдии да им се обясняват и да ги натискат". По същия начин изкилиферчи въпроса с добавките. Досега нямало никакви ограничение на добавките. Предлага  ДБ максимален праг от 25% за такива извънредни добавки, които - повтарям досега са били неограничени - Борисов и Главчев викат, че си вдигнали по тоя начин заплатата. 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 17:47:20 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2033 -: Април 23, 2021, 17:37:16 »
аз продължавам да ти задавам един и същ въпрос и той е това, дето ризтю го иска, прието ли е? като е прието, ти за кво се тръшкаш? толко като искате, ми сезирайте го конституционния да падне частта за двамата председатели на съдилища, и да остане само главпрока. или се примолете на радев да му цопне едно вето в тази част.

и продължавам да се изумявам на дебелоочието ти при положение, че сте отхвърлили спешното предложение на бсп, да искате вашето да стане бързо, срочно, навреме, че и с всичките дивотии, дето сте ги намацали там, че и нищо друго да не се приема. баси вирнатите човки, баси нещото.
Е, аз като предложих да се сложат на герба орел, рак и щука, ама варени, затова и го предлагах! Докато се мисли с такива категории, каруцата България ще си седи в блатото! Защото идеята е не какво трябва да се направи за България, а какво вие сте били предложили, ама не било подкрепено. "Спешното предложение" беше толкова спешно, колкото да покаже как да НЕ се правят спешни поправки. Но при толкова юридически капацитет - такъв резултат. "Давай, давай, потом разберемся!" го има на много езици, впрочем.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2034 -: Април 23, 2021, 17:37:20 »
Пенчо добре дошъл пак!
 :ok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2035 -: Април 23, 2021, 17:46:42 »
Съжалявам, че се връщам към "мораториума", но сега се връщам отвън и чета кво сте писали.

Бонго, за пореден път ще цитирам брадясалия виц за "късно изваден"!
Знаете го.
Сега пък, за последен път ще се пробвам да употребя понятието "тайминг", белким го приемеш, ако беше тук един всезнайко - може би щеше да го направиш.
Та какво стана на практика.
Корни предлага мораториум.
Знаете за какво.
Отказвате да я позкрепите, щото предложението "може да падне в КС и следващото раздаване е чааак след 6 месеца.

Е, нали ГЕРБ тогава я подкрепи. Всички вкупом - без нито един "против", без един "въздържал се" .
Не е това аргументът. Аргументът беше, че не може да се приеме, защото така хвърлено предложението противоречеше на Правилника на НС. Самото правене на предложението противоречеше на правилника.
Решения на КС, както и парламентарна практика дадох като аргумент за противозаконността и противокоституционността на действието.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2036 -: Април 23, 2021, 17:53:24 »
   Чак днеска се натутках да отговора на въпроса на Бойчо.. "Какво не му аресвате на мойто проектоправителство?"

 Как да те аресвам, като немаше Теменужка внего.
  Тя беше изчислила колко санирани блокове ще направят, колко мегавати ще спестят, колко блока ще закрият, колко от заплатити им ще спестиме, колко ще ни поефтинее енергията..
 
Не я включи! Енергията расте на цена.

П Бойчо, поправи се!!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2037 -: Април 23, 2021, 17:53:44 »
Е, нали ГЕРБ тогава я подкрепи. Всички вкупом - без нито един "против", без един "въздържал се" .
Не е това аргументът. Аргументът беше, че не може да се приеме, защото така хвърлено предложението противоречеше на Правилника на НС. Самото правене на предложението противоречеше на правилника.
Решения на КС, както и парламентарна практика дадох като аргумент за противозаконността и противокоституционността на действието.
Тва са дивотии с правилника.
В конституцията ясно е записано че всеки народен представител може да внесе всяко предложение по всяко време в зала.
Ако се приеме става действащо и толкова. Къф правилник. Правилника се променя от НС. Със самото гласуване този конкретен въпрос се извежда от общия ред на правилника.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 17:59:18 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2038 -: Април 23, 2021, 17:55:32 »
Човек, ти четеш ли внимателно?
Предлагам решение да те арестуват и затворят. Невинен.
Още днес. Приемат го депутатите, щот са улави.
Арестуват те и те затварят. Още днес. Закон е това!
Адвоката ти те вади след 2 месеца, щото обжалва и чака решение на съд, но през това време ти не си могъл да направиш нищо по въпроса, а то е - подозирал съм те, че си искал напр. да ми нанесеш огромна вреда.
Следиш ли ми мисълта?
Аре ходи ме съди сетне в Страсбург - гоуем праз!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2039 -: Април 23, 2021, 17:56:27 »
щото предложението "може да падне в КС и следващото раздаване е чааак след 6 месеца.

Това изобщо не е сигурно. Колкото може да падне, толкова може и да не падне. Въпрос на тълкуване и колко върховни ще го изтълкуват по единия или по другия начин. Някои ще кажат, че е намеса в изпълнителната власт, други че мораториум за назначения не е вмешателство в изпълнителната власт. Защото самият МС е функция на НС и то задава рамката за неговата работа. МС изпълнява това, което му каже НС. Дребните римляни са викали, че който може повече, може и по-малко.