За живота, вселената и всичко останало … > Футуризми …

Само за начинаещи

<< < (2/39) > >>

kаily:
Отдавна съм писала, че програмистите му трябват на ИИ, само докато той се научи да си ги пише сам. Сега разбирам, че това време е дошло.
Съвсем скоро човек няма да може да разпознава кое е реално. И човечеството хептен ще се побърка.

AnonimusBG:
Аз се надявам че ако му дръпнеш шалтера ще зацепи.
Ако не е така не ви завиждам.
Аз не съм вярващ, но май конниците на Апокалипсиса ще ги видете скоро след златния Мамон.
Едва ли ще разберете за какво става дума.
Кътайте кинти, които няма да ви потрябват.

Engels:
Така и така повдигнах въпроса в друга тема, поне да го продължа където му е мястото.
Първо да изясним някои неща, за експерименти с ИИ не е необходим суперкомпютър.
Такъв е необходим само ако ИИ се налага да отговаря едновременно на милиони запитвания. Макар и по бавно ИИ може да работи на достатъчно мощен персонален компютър. Ако се използват и мощни графични карти ефективността е още по-голяма, стига ИИ да е адаптиран да ги използва.
Както вече споменах в другата тема, един от първите персонални ИИ е доста подходящ за начален старт.
https://gpt4all.io
Ако започнете с него, после можете да преминете към по-мощни и специализирани ИИ.
Вече има доста такива.
Но можете да започнете и с "обществените" ИИ съобразно интересите си, без да забравяте, че всичко което правите с тях се запомня и запазва, тоест излиза от ваш контрол.
https://topai.tools
Например в сферата на музиката.
https://topai.tools/filter?t=music
Препоръчвам да започнете с AIVA https://www.aiva.ai
Можете да чуете доста неща в интернет композирани от AIVA.
Така че действайте, ако искате да имате теми за разговори с внуците си когато преминат пубертета.





Engels:
Предимството на Nvidia е в нейните графични процесори, които са специално проектирани за използване с изкуствен интелект. Но графичните процесори са само временно решение.
Процесорът TrueNorth на IBM, вдъхновен от мозъка, е масивна паралелна невронна мрежи, съдържаща 1 милион неврони и 256 милиона синапса.
Да напомним, че във второто поколение Loihi II, невроморфният процесор на Intel имаше 128 ядра, еквивалентни на 1 млн. цифрови неврона, които могат да емулират работата на невроните в мозъка. Intel обръща внимание, че новият модул може да емулира до 1 млрд. синапса, а в задачите за оптимизация с голям брой променливи (електронни неврони) новият невроморфен процесор е над 1000 пъти по-производителен от традиционните процесори. Дoceгa нaпpeдъĸът в oблacттa нa изĸycтвeния интeлeĸт ce пocтигaшe пpeдимнo c ĸлacичecĸи цифpoви изчиcлитeлни мaшини. Cтaвa яcнo oбaчe, чe те нe ca нaпълнo пoдxoдящи зa cимyлиpaнeтo нa мoзъчни нeвpoни. Намираме се в преходен период, тоест възходът на ИИ тепърва предстои.

Engels:

--- Quote (selected) ---Това, което предстои да видим да се случва в краткосрочен план, е, че ще се изравни или скъси дистанцията между много добрите специалисти и тези на по-начално ниво, защото изкуственият интелект ще обере част от тази разлика, най-малкото като продуктивност.
Правилата на играта се променят. Това не важи толкова за нашите инвестиционни фондове, защото те са на по-ранна фаза, но тези, които са по-скоро инвестиращи в по-късна фаза на развитие на компаниите и са привлекли много милиарди, сега може да се окаже, че няма къде да вложат толкова много пари, защото с по-малко постигаш същото.
--- Край на цитат ---
https://www.bloombergtv.bg/a/19-svetat-e-biznes/118559-ai-namalyava-investitsiyata-za-nov-produkt-uvelichava-produktivnostta-s-50

Ние се сблъскахме със същия ефект, млади начинаещи програмисти дават по-добри решения от такива с дълъг опит. Вече не е толкова важно дали имаш голям опит в програмирането, това вече го може и ИИ. По-важно е до колко можеш да разшириш визията си за възможните решения. После ИИ ще свърши останалото.
Тоест, идва времето на широките специалисти, тесните са по-лесно заменими с ИИ.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия