Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 05:04:25

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 301686 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Честито, Принце!

 Малеее, ама ние сме едно поколение, а аз някакси не се виждам като бабе..Е, поне съм сравнително далече от подобна титла :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
ПЛАТЕНО СЪОБЩЕНИЕ

довежда се до вашето знание, че на 6-ти того уважаваниятш и обичан von und zu Gossinger (да живей) стана дядо, има внук почти 4 килограма с подходящ ръст.

Предлага се на съдържателя на тази уважавана  кръчма, той и патрон на сий форум, да излезе с прокламация, да определи един Stammtisch със съответното паркомясто за новия дедо както и за баба Кайле, когато се върне и да обяви една седмица всенародни тържества с алюминации и фатерверки.


Да иляди! Да иляди и баба Кайле! А най паче - вси унуци!  :D

https://www.youtube.com/watch?v=775jfO55jAI  :nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
и от мен официално добре дошъл в групата на дядовците :)

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Kerpeden, кое те учудва във всичко това (за което си прав). Това е суперпозиция на няколко доминиращи тенденции.

Първо, комерсиализацията – "фестивал", "фиеста", "събор" – все бизнес.

Второ, опростяването и опростачването – доминация на видимости над същности, профанации на мит, обичай, ритуал, на последование,  дори!

Трето, тотална десакрализацияизпразване от смислово съдържание в полза на все по експресивната форма. И всичкото това не е от вчера.
:way_to_go-1308:

Съгласна съм с абсолютно всичко, изписано по-горе, с изключение на твърдението в последното изречение, че това не е от вчера.

Че не е точно от вчера, не е, но през последните няколко години избуя като плевел, за да достигне в началото на 2020 г. истински бум!!!

Дотам, че да не могат вече да издържат добре познати и обичани от всички АВТОРИТЕТИ в различни области.

Като например Мартин Скорсезе и Франсис Форд Копола, които се обявиха наскоро съвсем открито срещу цялата нова политика на Холивуд …

Или пък Райна Кабаиванска – една от най-значимите оперни певици на нашето време. Която онзи ден сподели в ТВ интервю изумлението си, как може изобщо да се посегне и на операта, където „за постигането на по-голям визуален ефект”, некви режисьори се канели да пуснат двама от тенорите на сцената по бански …
 :crazy-1358:


« Последна редакция: Януари 08, 2020, 15:41:15 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:18:09 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. Пардон, преди да забравя. Честито, дедо Принце!!!  :0004: C:-) :0004:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
честито, принце! здраве и радост с малчугана!

кавалер на почетен орден 'дедо' :way_to_go-1308:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Съгласна съм с абсолютно всичко, изписано по-горе, с изключение на твърдението в последното изречение, че това не е от вчера.

Ами ... не е, мило. Виж, например, карнавала в Рио. Или, о боже!, дори този във Венеция. Секс туризъм и дрога на килограм. За Азия и някои любими на българските помияри-парвенюта дестинации даже няма и да споменавам. И то не е само там. И не е от вчера, определено.  ???

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Kerpeden, кое те учудва във всичко това (за което си прав). Това е суперпозиция на няколко доминиращи тенденции. Първо, комерсиализацията - "фестивал", "фиеста", "събор" - все бизнес. Второ, опростяването и опростачването - доминация на видимости над същности, профанации на мит, обичай, ритуал, на последование, дори!. Трето, десакрализация, тотална, изпразване от смислово съдържание в полза на все по експресивната форма. И това всичкото не е от вчера. Не съм антрополог, нито пък социален психолог, но тук се открива благодатно поле за изследователска дейност.

Същевременно, продължаваща власт на невежеството, на предразсъдъка - в нови форми и норми, синтетични, "пластмасови", но също така масови и реални, плашещи понякога. И що му остава на един ум, с претенция да е просветен? Да се опре на "достиженията на съвременната наука",  и да вложи в рационална рамка някаква безумието наоколо, понякога, дори, каем се - и да се възползва от него с предимството на знаещия над невежия? А моралът, етиката ... Те къде остават? Прашасали и непотребни, в кьошето на битието ...

Ние сме по средата на пет или шест поколения (да ти са живи и здрави!) - дядовци, баби, прабаби, родители, ние, деца, внуци. И а кажи ми как да пренесем от предните три към следните три което е ценно и непреходно. Да дадем даденото ни. Щото в това е смисълът, накрая. Това е основанието да са били и да сме - да бъдат. Но нали усещаш как забързалото се време ни разпъва до крайност и колко все по-трудно става да си брънката и да не се осрамиш като най-слабата брънка. Как да се живее? Как да успеем?
Нищо не ме учудва! Дразни ме , ядосва ме! Едно време покойният проф. Иван Славов написа  една статия аа простака.Там той твърди ,че интелигентният човек е безсилен пред простака, което си е  парекселанс диктатура на малцинството( аз лично съм сигурен ,че простаците са малко в сравнение с интелигентните българи), но резултатът се вижда. Управляват ни 2000 простака( примерно) и ние нямаме оръжие срещу тях защото знаем , че веднага ще се намерят други 2000.
Може да не можем да обясним всичко на деца ,внуци,но трябва да упорстваме , инак- лошо!!!
Интелигентността сама по себе си не е решение.
Хитлер също е бил достатъчно интелигентен.
На планетата има изобилие от интелигентни лицемери, напълно лишени от алтруизъм и емпатия. Без алтруизъм и емпатия всяко общество се превръща в глутница, чийто висш идеал е борбата за кокала.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Благодаря на всички за добрите думи и пожеланията.

И наздраве по този повод :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Малеее, ама ние сме едно поколение, а аз някакси не се виждам като бабе..Е, поне съм сравнително далече от подобна титла :D

Е, имаш още малко време. Засега  :m1728:
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
ПЛАТЕНО СЪОБЩЕНИЕ

довежда се до вашето знание, че на 6-ти того уважаваниятш и обичан von und zu Gossinger (да живей) стана дядо, има внук почти 4 килограма с подходящ ръст.

Предлага се на съдържателя на тази уважавана  кръчма, той и патрон на сий форум, да излезе с прокламация, да определи един Stammtisch със съответното паркомясто за новия дедо както и за баба Кайле, когато се върне и да обяви една седмица всенародни тържества с алюминации и фатерверки.

Да му е честит ! Да дочака правнуци !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честито на младите баба и дедо!
Да не забравим и повода, нека стане добър и силен човек за радост на всички преди него! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Честито, Принце!
Да те радва малкото човече, да е късметлия то и тези около него!
Наздраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Честито! Dreimal  Hoch!!! Да даде  Господ щастливците да целуват венчила на правнуци!!!Наздраве!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Интелигентността сама по себе си не е решение.
Хитлер също е бил достатъчно интелигентен.
На планетата има изобилие от интелигентни лицемери, напълно лишени от алтруизъм и емпатия. Без алтруизъм и емпатия всяко общество се превръща в глутница, чийто висш идеал е борбата за кокала.
Абе,ако не е решение  е задължителен атрибут.А интелигентността е нужна за да схванеш кога се бориш за кокала и кога се бориш за съхранение на вида,щото извън моралните ограничения стигаме до простото описание : "двуного без пера с плоски нокти"Ако задълбаем ще влезем много надълбоко и встрани! :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Честито на ddantgwyn!
Дано внукът да достигне и надмине дядо си по способности.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Интелигентността сама по себе си не е решение.
Хитлер също е бил достатъчно интелигентен.
На планетата има изобилие от интелигентни лицемери, напълно лишени от алтруизъм и емпатия. Без алтруизъм и емпатия всяко общество се превръща в глутница, чийто висш идеал е борбата за кокала.
Абе,ако не е решение  е задължителен атрибут.А интелигентността е нужна за да схванеш кога се бориш за кокала и кога се бориш за съхранение на вида,щото извън моралните ограничения стигаме до простото описание : "двуного без пера с плоски нокти"Ако задълбаем ще влезем много надълбоко и встрани! :smokin:
Така е, задълбаем ли, стигаме до фундаменталния избор между комунизъм и посткапитализъм (техноментализъм).
Засега уверено вървим към техноментализъм.
И докато не спре натрупването на богатство в ръцете на все по малко хора, няма път назад.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Честито на новия дядо! :aplause:
да е живо и здраво малкото човече, цял нов свят идва в семейството ви, нека да е радостен за всички ви!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Честито, Принце!

 Малеее, ама ние сме едно поколение, а аз някакси не се виждам като бабе..Е, поне съм сравнително далече от подобна титла :D
охо Асол, ти си млада ;D
а пък Ной е вече свекърва и аз съм тъща :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
охо Асол, ти си млада ;D
а пък Ной е вече свекърва и аз съм тъща :smokin:
Аз и за баба съм готова, одма!  :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Kerpeden, кое те учудва във всичко това (за което си прав). Това е суперпозиция на няколко доминиращи тенденции.

Първо, комерсиализацията – "фестивал", "фиеста", "събор" – все бизнес.

Второ, опростяването и опростачването – доминация на видимости над същности, профанации на мит, обичай, ритуал, на последование,  дори!

Трето, тотална десакрализацияизпразване от смислово съдържание в полза на все по експресивната форма. И всичкото това не е от вчера.
:way_to_go-1308:

Съгласна съм с абсолютно всичко, изписано по-горе, с изключение на твърдението в последното изречение, че това не е от вчера.

Че не е точно от вчера, не е, но през последните няколко години избуя като плевел, за да достигне в началото на 2020 г. истински бум!!!

Дотам, че да не могат вече да издържат добре познати и обичани от всички АВТОРИТЕТИ в различни области.

Като например Мартин Скорсезе и Франсис Форд Копола, които се обявиха наскоро съвсем открито срещу цялата нова политика на Холивуд …

Или пък Райна Кабаиванска – една от най-значимите оперни певици на нашето време. Която онзи ден сподели в ТВ интервю изумлението си, как може изобщо да се посегне и на операта, където „за постигането на по-голям визуален ефект”, некви режисьори се канели да пуснат двама от тенорите на сцената по бански …
 :crazy-1358:
но, всичко това не е задължително лошо
светът,който ние познаваме и в който сме усвоили нашите норми, възпитали сме емоциите и вкусовете си отива, заместен от новия, експресивен свят
 това се случва, неизбежно е и ще се развива в тази посока докато се усъвършенства или бъде пометен от някой черен лебед
Скорсезе, Копола, Кабаиванска са от поколението на родителите ни, те знаят много, но за собствения си свят, а изкуството не е неизменно
гледах Ирландецът на Скорсезе, филмът изглежда като посещение на исторически обект, не като жива и вълнуваща реалност

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
гледах Ирландецът на Скорсезе, филмът изглежда като посещение на исторически обект, не като жива и вълнуваща реалност

Щото филмът говори за историята след 50 години и като такъв е безнадежно изостанал.
Друго си е да гледаш филми за Орфей афроамериканеца, положително, правдиво и я си е..........
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Kerpeden, кое те учудва във всичко това (за което си прав). Това е суперпозиция на няколко доминиращи тенденции.

Първо, комерсиализацията – "фестивал", "фиеста", "събор" – все бизнес.

Второ, опростяването и опростачването – доминация на видимости над същности, профанации на мит, обичай, ритуал, на последование,  дори!

Трето, тотална десакрализацияизпразване от смислово съдържание в полза на все по експресивната форма. И всичкото това не е от вчера.
:way_to_go-1308:

Съгласна съм с абсолютно всичко, изписано по-горе, с изключение на твърдението в последното изречение, че това не е от вчера.

Че не е точно от вчера, не е, но през последните няколко години избуя като плевел, за да достигне в началото на 2020 г. истински бум!!!

Дотам, че да не могат вече да издържат добре познати и обичани от всички АВТОРИТЕТИ в различни области.

Като например Мартин Скорсезе и Франсис Форд Копола, които се обявиха наскоро съвсем открито срещу цялата нова политика на Холивуд …

Или пък Райна Кабаиванска – една от най-значимите оперни певици на нашето време. Която онзи ден сподели в ТВ интервю изумлението си, как може изобщо да се посегне и на операта, където „за постигането на по-голям визуален ефект”, некви режисьори се канели да пуснат двама от тенорите на сцената по бански …
но всичко това не е задължително лошо
светът,който ние познаваме и в който сме усвоили нашите норми, възпитали сме емоциите и вкусовете си отива, заместен от новия, експресивен свят
Точно на този нов свят, за който говорим, му викат КРЕАТИВНА ДЕСТРУКЦИЯ …  :b0205:

Така, както деструктираха креативно любимата газета …

Или – още по-креативно! – самия Холивуд …

Където вече наистина чакат багерите да дойдат, и то не само Скорсезе и Копола …

Поради надвисналите над главите ни MORAL HAZARDS, т.е. белѝте, които можем и продължаваме упорито да правим!!!  :too_happy-1067:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Да е честит първия внук на дядо. Много радости да носи.
Освен това, има версия, че заложбите се предавали през поколение.
И наздраве!

AnonimusBG

  • Гост
Принце честито!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Яааа, имали сме нов дедо :)
Честито, дедо! Да ти е жив и здрав внука, много да те радва, много да се гордееш с него и ... много да тичаш след него :) Внуците обичат да играят с дядовците (личен опит), няма значение къде - на площадката, в планината, морето, с таблета/телефона... Готов си, предполагам за това голяяяямо "изпитание" :)
  :beer-405:

ПС. Абе няма ли нещо по-силно в тази кръчма? :)
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 22:14:53 от ohubohu »

Неактивен imco1

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 21
    • Профил
Честито на дамата и на дядото! Дай боже всекиму!
А моите хайванчета се "ослушват"...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Благодаря, на всички за пожеланията

И наздраве отново  :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И едно пожелание, за което се сетих в подобни случаи – син, внук, няма значение!

Wishing you a whole new world of joy with your new baby-boy!
:t0328:

Много е подходящо и за поздравителни картички … :D

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добро утро!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил


Пернишки папагал!!!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Сега попаднах на СЪОБЩЕНИЕТО...

Честито за ВНУКА и от мен!!!

Като дядо и аз на внук, споделям радостта.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Благодаря. Живи и здрави да са, и ние покрай тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
НЕТ повода не выпить!
:D
 
А днес е точно ПЯТНИЦА !!!  :0008: :0005:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
- Ну?

 - Давай, давай!!! :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ама вие сиг... ,да ,бе , верно ,че днес е пятница, демек  тука се пие...да внимавамееее!!!Ако щете вярвайте ,но току що приключих с разбиването на  хайвер за довечера. Без да се хваля,ама се посреща много възторжено туй произведение и си имам верни фенове, върви и с ракия, и с  водка, и  с пломари... та така , пофалих са. Чудя се младият дедо дали изтрезня или пак я захващат от  петък вечер, аз лично  така бих постъпил , еле па при мъжка унука, щото съм петимен за дедовско напиване при първа унука. Преди години (по -възрастните помнят) кога се роди Борянка не можах да се напия със свата защото от радост ли, от притеснение ли,  направих такава хипертонична криза ,че драго да ти стане,три -четири дни ме държа. Прилича на напиване за първа внучка , ама не е същото , главата боли другояче... ей тъй ша гушна един ден чимширя без да съм се напил за първо внуче както си му е редът. Дано дочакам поне правнуци  и да имам поне малце акъл ,та да си отзема и аз...и ,ако пък се случи мажко!!!... мани-мани, римув-римув ,дет`са вика по нашенски!! :t0328: :beer-405: :smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...дедо?
...петък мина!

Някога с Вулканов и Старшината ката ден си правехте проверки - кой на линия и прочие... пак ли ще се въвеждат казармени порядки и мундщровка (я каква хубава дума, и модерна)?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ами  ,писах му.Два пъти. Може да му е зор да влезе ...не знам.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ха , гледай ти!!!Тази статия ме заинтригува...имам чувството ,че с автора  сме гледали различни филми ...странно...аз продължавам да  харесвам този филм като един  оригинален подход...нищо ,че знамето на американците не съответствало и Уест Пойнт бил в гора.  Санким Холивуд винаги се придържа към истината...ади ,бе!!!Този филм съм го гледал пет -шест пъти  заради  показването на една ,може би измислена Русия и още по-измислена Америка. Беше ми омръзнало да гледам прекрасни руски филми,толкава руски,че в киносалона замирисваше на водка със сельдка и лук..., а тука откачени аристократи и учени ,възторжени юнкери...декабристи някакави...шашави и палави бъдещи командири ,графове и князе... Не , продължавам да го харесвам този филм , а автора на статията ... ми нека си пише ,к`во толкова...                                     
                                                                                                                       
                                                                                                                        http://glasove.com/categories/istoriqta-na-1-snimka/news/zad-kadyr-zashto-sibirskiyat-brysnar-na-mihalkov-ne-postiga-ochakvaniya-uspeh?fbclid=IwAR3j9a_dJ9HOnUidG4Xiu_OXayNRCvdHzVbq3lHfa6VVhMw2M1h080n55bk
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?board=5.0

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Филмът и на мен ми хареса.
Възможно е да има някой исторически неточности, не е документален.
За финансовите показатели само да спомена, че по това време в РФ се вихри главоломна инфлация даже за банкерите е трудно да изчислят какво са 40 М преди и 3 М доходи след излъчването.
Сега пак бих го гледал!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ха , гледай ти!!!Тази статия ме заинтригува...имам чувството ,че с автора  сме гледали различни филми ...странно...аз продължавам да  харесвам този филм

Добре че „авторът на статията” май не е точно автор на тази статия, тъй като отдолу е изписано изрично:

Quote (selected)
Превод от руски: "Гласове"
  :t1817:

А аз, независимо от това, че не обичам да завтарям, този филм съм го гледала минимум три пъти. И мисля, че не е нужно да обяснявам защо …

:t2015:

:clap-3332:

:bravo-1290:
« Последна редакция: Януари 15, 2020, 09:22:05 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
този филм съм го гледала минимум три пъти. И мисля, че не е нужно да обяснявам защо …

Не е нужно. И аз като теб някои фюлми ги гледам по няколко пъти. Важното е да помниш къде си заспал последния път.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
този филм съм го гледала минимум три пъти. И мисля, че не е нужно да обяснявам защо …

Не е нужно. И аз като теб някои фюлми ги гледам по няколко пъти. Важното е да помниш къде си заспал последния път.

:tongue-out:   :tongue-out:
« Последна редакция: Януари 15, 2020, 09:50:21 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
този филм съм го гледала минимум три пъти. И мисля, че не е нужно да обяснявам защо …

Не е нужно. И аз като теб някои фюлми ги гледам по няколко пъти. Важното е да помниш къде си заспал последния път.
Ми,добре!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Голяма изненада!!!Голяма!!!  Ей със този гологлавият по принцип не бих се съгласил , но този път съм съгласен... 
Интервюто На Е.Поптодорова е още едно доказателство какви говеда  се раждат под слънцето и работят по телевизиите!!(по Хашек)

http://epicenter.bg/article/Aleksandar-Simov--Elena-Poptodorova-halyutsinira-v-tv-studioto-/203488/2/0?fbclid=IwAR3E8Qubl8BNLtWGZ5Nabl2PHwiMjZCMcbF4boFL6wJyGRR1pPuZQLx_0ms

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не се сети Ленчето на времето да обяви,че кремът е бил контейнер с шпионски доказателства.
Тогава вместо условна можеше да претендира за реален медал. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не се сети Ленчето на времето да обяви,че кремът е бил контейнер с шпионски доказателства.
Тогава вместо условна можеше да претендира за реален медал.

Не си измисляй за "условната", щото никъде не се чу за такава ...  :nuts:

А тая, какъв сурат има, за да продължава да гастролира по телевизиите?!  :t2412:

Въпреки че от нея може да се очаква всичко!!!

Бяхме колежки като преводачи по времето, когато си знаехме и кътните зъби ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Не си измисляй за "условната", щото никъде не се чу за такава ...  :nuts:

Quote (selected)
Присъдата на бившия посланик на България в САЩ Елена Поптодорова за кражбата на крем от летището във Варшава влезе в сила вчера -  това съобщи за "Монитор" съдебният репортер от полската TVNWarszawa Пьотр Махайски.
Това сe случи, след като Окръжният съд във Варшава отхвърли протеста на прокуратурата и остави в сила наказанието, постановено от първоинстанционния съд през октомври м. г. - условно прекратяване на производството с едногодишен изпитателен срок, опция, предвидена от полския НК.

https://dnes.dir.bg/temida/prisadata-na-poptodorova-za-krazhba-v-polsha-vleze-v-sila-no-ostava-uslovna

Условно прекратяване пък с едногодишен срок?
Една година лежане или доживотно обслужване на САЩ.

« Последна редакция: Януари 15, 2020, 19:21:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Не си измисляй за "условната", щото никъде не се чу за такава ...  :nuts:
https://dnes.dir.bg/temida/prisadata-na-poptodorova-za-krazhba-v-polsha-vleze-v-sila-no-ostava-uslovna

:apology-1312: Това не го знаех.

Щото такава информация май не се е появявала никога тук ...  :icon_idea:

AnonimusBG

  • Гост
Нормално е да е условна.
Все пак става въпрос доколкото си спомням за около 400 евра.
А и тя май е възстановила сумата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нещо се бъгна "елита" където погледнеш някаква присъда изскача, условна за кражба, доказан лъжец скоро и други.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нормално е да е условна.
Все пак става въпрос доколкото си спомням за около 400 евра.
А и тя май е възстановила сумата.

Е, то оставаше и да не я възстанови ...
Но аз не мога да ѝ разбера СУРАТЯ, с който продължава да гастролира по ТВ!  :bluegrab:

AnonimusBG

  • Гост
Вие сте били дружки.
Аз слава Богу само чета за нея.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Вие сте били дружки.
Аз слава Богу само чета за нея.
:t2689:

Никогиш, Анонимъс!!!  :t26115:

Да, наистина ни беше колежка, работили сме заедно на кабина ... много е добра!!! :way_to_go-1308:

И е умна ... Но като човек е пълен боклук!!!

И всички, ама абсолютно всички я ненавиждаха – далеч преди да започне да се катери кариерно нагоре ...

Но след като се срути, започна отново да се върти около преводачите, ама – НЪЦ!

И като видя, че никой не ѝ обръща внимание, отново се разкара. И слава Богу!!! :aplause:


« Последна редакция: Януари 15, 2020, 23:24:33 от Джиджи »