Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:39:10

Автор Тема: Културна дискусия  (Прочетена 5736 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Културна дискусия
« -: Ноември 30, 2018, 14:15:16 »
Следва да започна с едно извинение и едно необходимо уточнение. Извинението е към Чок觧, защото по този проблем той вече откри тема и там дискусията върви. Но оттук и необходимото уточнение - темата, която откривам, е за изразената от държавния глава и главнокомандващ президентът Румен Радев позиция по инцидента и конфликта в тази му фаза, но и за коментарите по нея.

Два източника ме провокираха за това. Първият ...

http://epicenter.bg/article/Replikata-na-Radev/169340/11/0

... а след него и вторият

http://epicenter.bg/article/Dots--Darina-Grigorova--Istinata-mi-e-skapa--no-po-skapa-mi-e-natovskata-solidarnost-/169595/11/33

публикувани все на едно място, та и в едно "каренце".

Тук, на първо четене, мисля да разгранича нещата.

Първо, нямам причини да се съмнявам в авторите и техните намерения. И Хаджийски, и Григорова са с ясни позиции, заявени по-рано.

Но има и второ. Мисля, че събирането на тези два текста си има цел и контекст. Целта е да се укори и уязви Радев в не тъй правоверна русофилия и с това да се ерозира подкрепата му. Което вече си е цел. Доколкото мадам В. е глашатай и платен пиар на субект от нежен пол, когото няма да назова от приличие и за да не предизвикам масови форумни протести, то лимитирането на общественото доверие към Радев в управляеми по интерес граници ми се струва част от дългосрочна стратегия.

Е, разбира се, можете да запишете недоверието и съмненията ми за нечисти основания и цели в епикризата на тежката ми параноя. Но пък времената са такива, че параноиците се преквалифицират на прогностици. Масово.

Чок觧

  • Гост
Re: Културна дискусия
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2018, 15:16:28 »
Много добър анализ на Дарина Григорова . Чичо Фичо както винаги се опитва да налучка накъде духа вятъра и е улучил малко посоката . Очаквам един по-подробен анализ - профил на Президента Радев , но от човек като Боян Чуков , който заяви , че е снел доверието си от него .(Той беше един от членовете на комитета/групата , издигнала кандидатурата му за президент .)
 След сдържаните реакции на Запада и САЩ , изказванията и на двамата български политици е непремерен ход .
****
 А на мен трябва да ми се извиниш , че не ми отговори на съобщението-молба , тази дублираща тема е "бял кахър" .

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Културна дискусия
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2018, 20:34:53 »
Quote (selected)
А на мен трябва да ми се извиниш , че не ми отговори на съобщението-молба , тази дублираща тема е "бял кахър" .

Какво е това "съобщение-молба"?  :m1731:

Чок觧

  • Гост
Re: Културна дискусия
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2018, 20:40:36 »
Изпратих ти съобщение на лични , ама може и да не си го получил или аз да не съм го пратил както трябва . Питах те как да разгледам сайта "АЗ управлявам" , защото все ми дава , че е в реконструкция .
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 20:44:34 от Чок觧 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Културна дискусия
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2018, 20:42:53 »
Изпратих ти съобщение на лични , ама може и да не си го получил или аз да не съм го пратил както трябва .

Или той да не е обърнал внимание, че е получил лично съобщение :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Културна дискусия
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2018, 22:18:15 »
Какво е това съобщение на лични и лично съобщение? Пощата ми я знаете всички, още от "другото място": nezlobie@gmail.com . Там съобщение от Чок觧 няма.

Mr. Blonde

  • Гост
Re: Културна дискусия
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2018, 22:20:20 »
Какво е това съобщение на лични и лично съобщение? Пощата ми я знаете всички, още от "другото място": nezlobie@gmail.com . Там съобщение от Чок觧 няма.

Най-отгоре на страницата между "Личен профил" и "Календар" има "Моите съобщения"
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 21:43:01 от Mr. Blonde »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Културна дискусия
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2018, 22:36:55 »
Век живи, век учись!

На Чок觧 - извинения. :apology-1312: На Mr. Blonde - благодарности!  :ive_got_it-1379:

Аз де да знам за тез "модерности" и "удобства" тук.

Чок觧

  • Гост
Re: Културна дискусия
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2018, 22:55:29 »
Век живи, век учись!

На Чок觧 - извинения. :apology-1312: На Mr. Blonde - благодарности!  :ive_got_it-1379:

Аз де да знам за тез "модерности" и "удобства" тук.

Прочетох съобщението - благодаря ! :thank_you-1098: