Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 14:43:03

Автор Тема: Ще ли е възможно някой да ми помогне  (Прочетена 27000 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ще ли е възможно някой да ми помогне
« -: Ноември 30, 2018, 21:10:57 »
... като ме информира с кои лидери на кои партии се среща във Вишеград Нинова и кого и с какъв мандат представлява там?

Има ли решение на Националния съвет на БСП, което да стои зад тази нейна инициатива? Предполагам, има. Но ми е убегнало някак. Я някой тук, от "правоверните" и да ме светне.

Навсякъде, включително и на сайта на партията си, чета "лидерите на партии от Централна и Източна Европа". Но никъде и ред кои, аджеба, са тез партии, дето нашта се конущисва с тях. Родина героев знает, ама не и тоз път, комай.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2018, 21:15:37 »
Quote (selected)
Има ли решение на Националния съвет на БСП, което да стои зад тази нейна инициатива? Предполагам, има. Но ми е убегнало някак. Я някой тук, от "правоверните" и да ме светне.

Ти за командировъчните ли питаш кой ще ги плати?
От това което съм чел Нинова е лидер на БСП и като такава не е длъжна да се моли на всички службогонци да и разрешат да пътува на международен форум.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2018, 21:20:42 »
Ти какво си чел за Нинова на мен ми е ... Сещаш се през къде.

Аз съм член на БСП от 1990 и тя представлява там мен, а не тези дето са чели за нея. Ако утре някой ми зададе като на член на БСП този въпрос, ми се ще да имам отговор.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2018, 21:25:02 »
Аз там където съм "член" членувам за да помогна, не за да разединявам.
Така че запази си "член-ството" за лична употреба, не за ексхибиционизъм.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2018, 21:30:40 »
Би трябвало да потърсиш информация в "по-висша инстанция" - все някой трябва да знае дали е служебно или на частно посещение . Аз бих завъртял един телефон в Централата в Отдел Международен или Международни връзки - не вярвам да имат сливи в устата и да не ти кажат .
http://bsp.bg/contacts.html

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2018, 21:34:32 »
Ти какво си чел за Нинова на мен ми е ... Сещаш се през къде.

Аз съм член на БСП от 1990 и тя представлява там мен, а не тези дето са чели за нея. Ако утре някой ми зададе като на член на БСП този въпрос, ми се ще да имам отговор.
А ти попита ли в пресцентъра на БСП - все пак това е ТВОЯТА партия  и ти си неин член? Какво ти отоговориха оттам?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2018, 21:37:46 »
Подозирам, службогонците са там, дето членуваш да помагаш. То такива как да разединиш в гонката. Че не му се мешате на капото ви в работата, то е ясно.

Аз капо си нямам. Там, дето аз членувам, се членува, или поне се членуваше, заради идеи. Даже се е умирало за тях. Със сигурност не се членуваше за дялове и акции от приватизация или за обществени поръчки, нито се раздаваха свинарници и панаири. Поне по времето, когато мен ме приемаха, беше така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2018, 21:42:04 »
Quote (selected)
или поне се членуваше, заради идеи. Даже се е умирало за тях.
По времето когато.......
По времето когато е имало идеи даже не си бил роден.
Партийците по указ 56 са безидейниците, сребролюбците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2018, 21:55:32 »
Quote (selected)
А ти попита ли в пресцентъра на БСП - все пак това е ТВОЯТА партия  и ти си неин член? Какво ти отоговориха оттам?

http://www.focus-news.net/news/2018/11/30/2596504/korneliya-ninova-vav-vishegrad-pri-spechelvane-na-izborite-shte-napravim-vsichko-darzhavata-ni-da-kupi-chez-balgariya.html

На сайта на БСП проверих първо. Няма информация за това кои партии и кои лидери участват в тази среща. Покрай проведена двустранна среща, разбираме, че там е бил евродепутатът Павел Поц от Чешката социалдемократическа партия. За останалите гадаем.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2018, 21:57:05 »
Там, дето аз членувам, се членува, или поне се членуваше, заради идеи. Даже се е умирало за тях. Със сигурност не се членуваше за дялове и акции от приватизация или за обществени поръчки, нито се раздаваха свинарници и панаири. Поне по времето, когато мен ме приемаха, беше така.
Не, не беше, хем аз съм по-стара от теб. Бях в първи курс в университета, и един ден си седях с кръстниците ми у тях. Стара софийска фамилия, на собствените си кожи запозната с всичките прелести на интернирането, лагерите, разстрелите, оставането без работа, пиши ги идейни. Та кръстникът ми казва, ето още малко и ще трябва да се мисли за партийното ти членство (тогава имаше една партия и един съюз, ако помниш). Аз първо си подбрах чейнето от пода, после казвам, ама кръстниче, от всеки друг - да го чуя, ама от вас! А кръстницата ми махна с ръка, като че гонеше досадна муха, и каза, каква партия е това, това е профсъюз, детето ми, нещо като да минеш съпромата. Идеи там няма и за помен, става въпрос за кариера.
Е, на мен ми се размина.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2018, 22:01:26 »
Quote (selected)
Партийците по указ 56 са безидейниците, сребролюбците.

Понеже за мен се знае къде членувам, а за теб не, ще трябва да предположа, че членуваш при светите безсребреници - тез, де са си раздали акциите и дяловете и пари не приемат.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2018, 22:04:30 »
За сегашната среща не знам, но за предшестващата първа намерих
Quote (selected)
В Братислава Нинова обсъжда бюджета на ЕС
понеделник, 04 Юни 2018
Корнелия Нинова днес е на работно посещение в Братислава. Председателят на БСП е в словашката столица по покана от лидера на партия "Смер - социална демокрация" и бивш министър-председател на Словакия Робърт Фицо. Нинова ще участва в кръгла маса, на която ще бъдат обсъдени предстоящите избори за Европейски парламент и следващата многогодишна финансова рамка на ЕС. На събитието са поканени прогресивните лидери от страните на Вишеградската четворка, Балтийските държави, България, Румъния, Словения и Хърватия.
Програмата предвижда и работен обяд с Марош Шефкович, заместник-председател на Европейската комисия и еврокомисар на енергийния съюз.
Източник: https://duma.bg/v-bratislava-ninova-obsazhda-byudzheta-na-es-n168155?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2859

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2018, 22:06:58 »
Quote (selected)
Партийците по указ 56 са безидейниците, сребролюбците.

Понеже за мен се знае къде членувам, а за теб не, ще трябва да предположа, че членуваш при светите безсребреници - тез, де са си раздали акциите и дяловете и пари не приемат.

Че знаем, знаем не спираш да се оплакваш! :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2018, 22:07:08 »
Източникът се оказа интересен и за други партийни истории.
Quote (selected)
Симеонов с неприлично предложение към депутат от БСП
петък, 30 Ноември 2018
автор:Ростислава Иванова
Бившият вицепремиер по демографската политика и настоящ депутат от "Обединени патриоти" Валери Симеонов обиди вчера от парламентарната трибуна народния представител от БСП Виолета Желева, предлагайки й 20 400 лв., за да роди три деца. По време на второ четене на бюджета за 2019 г. лидерът на НФСБ се разгневи на предложението на левицата млади родители, които са се осигурявали две години назад, да получават еднократна помощ при раждане на второ и трето дете в размер на 10 минимални заплати, или възлизаща на 6400 лв. Симеонов изригна след аргумента на Желева, че с материалното стимулиране не се изчерпват мерките срещу демографския проблем, но то може да бъде една от тях.

"Желева е млада. Нека да попита майка си и баща си, техните баби и дядовци, по колко деца са имали и какви материални стимули са получавали. Да пита и Дора Янкова", каза Симеонов. Според него това предложение насаждало в обществото погрешно становище, че с материално стимулиране може да се реши демографският проблем. "По никакъв начин не съм съгласен, че с помощи за деца и материално стимулиране ще се увеличи раждаемостта. Няма пряка връзка между сумата, която се определя за дете, и раждаемостта. На г-жа Желева лично аз, понеже съм леко случаен в политиката, собственик съм на няколко фирми от 1992 г., успешни, поемам сериозен ангажимент - 20 400 лв. ще ви ги дам за три поредни раждания на деца. Хайде да видим за колко време ще усвоите тези пари", заяде се Симеонов и обвини левицата в популизъм и опит да саботира бюджета.
Източник: https://duma.bg/simeonov-s-neprilichno-predlozhenie-kam-deputat-ot-bsp-n180473
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 22:14:15 от Калинчо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2018, 22:13:11 »
Quote (selected)
Че знаем, знаем не спираш да се оплакваш!

Не знаем, но пък предполагаме, ти защо не се оплакваш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2018, 22:20:14 »
Не мога да се вредя от такива като теб.
Твоята мъка е страшна, 28 години стаж в партията и лидера не те гледа в устата какво говориш, а прави каквото трябва.
Не знам защо но ми напомня за агитките на футболните отбори.
Те ултрасите живота си дават за отбора, а не ги питатат кой да бие дузпата.

« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 22:23:36 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2018, 22:28:38 »
Четем го, без да ти се отчитаме. На Калинчо инфото е малко баято, ама ...
Днешното: https://duma.bg/obshta-deklaratsiya-za-problemite-na-es-obsazhdat-vav-vishegrad-n180495 . Не помага особено.

Аз, обаче, се зачетох там в друго. https://duma.bg/zalutani-v-maglata-n180394 Но то е за тези с идеите, не с дяловете и акциите. И за любителите на Чаплин, не на футбола.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2018, 22:41:02 »
Първото инфо отговаря на повечето ти въпроси.
Вярно не е засегнало Стамбулската, ама да ти кажа, ние не чакаме някой да ни подпише конвенция, да ни напише закон да не бием жените.
Явно за някой трябва законно да им забранят иначе се чувстват длъжни да тормозят другият пол. :beer-405:
Второто е малко по-лежерно (да не кажа помия), особено в частта дето не подкрепя "дорогой Володя",щото нашето фюрерче  го харесва.
Кой каза че Гьобелс е мъртъв?
Жив е докато делото му живее.
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 22:49:57 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2018, 22:46:16 »
Firmin , БКП бе идейна партия до 1956г , след Априлския пленум стана интересчийска и връзкарска , роднинска . Честните хора се отвратиха от нея . Не зная кога си станал член . Баща ми го изключиха 1964г от БКП , но когато му предложиха да го приемат отново през 1990г - отказа . Искаха и АБФК да го правят за това , че е бил в концлагер - също отказа . Но си остана комунист по идеи .
***
За обществените му изяви след 1964г пак през 1990г искаха да го правят и дисидент , репресиран - и на тях им тегли майната !  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 22:50:23 от Чок觧 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2018, 22:52:34 »
Quote (selected)
Второто е малко по-лежерно (да не кажа помия), особено в частта дето не подкрепя "дорогой Володя",щото нашето фюрерче  го харесва.
Кой каза че Гьобелс е мъртъв?
Жив е докато делото му живее.

Мдааа ... Четено е с разбиране, види се. Вагенщайн съживява Гьобелс. И на buratino нослето порасна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2018, 22:55:09 »
Методите фирмин.
Много мед и лъжичка катран.
И възрастта не е индулгенция, никога не е късно да се издъниш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2018, 23:11:32 »
Quote (selected)
особено в частта дето не подкрепя "дорогой Володя",щото нашето фюрерче  го харесва

Всъщност, Вагенщайн пише, че това, че подкрепя драгия Володя, не значи, че ще захаресва Волен Сидеров, дето, напоследък, е заподкрепял драгия Володя.

Щом това, по-лесното, не си разбрал, прочитайки, как да се надявам, че ще разбереш пък това, което на мен ми е важно:
Quote (selected)
Сетих се за този епизод от филма, защото напоследък все по-често се озъртам със съмнението дали в политическата мъгла, която ни обгръща, не крачим в погрешна посока и в бойните редици на погрешния полк. И крачим например рамо до рамо с идейните родственици на онези, за които социализъм и капитализъм, експлоатация и хора на наемния труд, държавна и кооперативна собственост, социални права и класово правосъдие, или други подобни дреболии, са смехотворни и архаизирани понятия - овехтели категории от марксическите брошурки на миналото, отдавна изхвърлени на бунището на историята. Изтри ли се от националната ни памет какво се бе случило още в първата четвъртина на печалния ни двайсети век на безсмислени загубени войни и удавени в кръв въстания, което очертава и до днес фронтовите граници на националното ни разединение? Сигурно е тъй, защото нашата съвременност е като банков влог от миналото, с нарастваща негативна лихва, който според политическите потребности деформира реалните характеристики и причините за някога случилото се, или разчита на пълната ни национална амнезия. "ЗАЩОТО ВСЕКИ МОШЕНИК - казваше същият разстрелян Юлиус - РАЗЧИТА ПРЕДИМНО НА ЛОШАТА НИ ИСТОРИЧЕСКА ПАМЕТ".
    И ако той има право, другарят Юлиус, и ако четем историята в прав текст - такава, каквато е била, а не каквато ни я натрапват сега от учебници или псевдонаучни коментари, колко много са титулуваните мошеници у нас, Боже Господи, колко много!
    И тъй, залутани в мъглата, усещаме ли, как в битката за бъдещето на Родината народът  ни често се оказва в атакуващите бойни редици на вървящите в обратна посока националисти, обединени и разединени патриотари и популисти, фашизоиди или партийни поплювковци, за които членуването в Социалистическата партия, за което някога хората са разстрелвани или гнили по зандани, вече е само въпрос на служебна кариера - като да бъдеш стажант в адвокатска кантора с прилична заплата и периодични бонуси.

 :t1252:
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 23:21:55 от Firmin »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2018, 23:28:03 »
Четем, четем и това което не ни харесва:

Quote (selected)
или партийни поплювковци, за които членуването в Социалистическата партия, за което някога хората са разстрелвани или гнили по зандани, вече е само въпрос на служебна кариера

Не само средата, и началото и края четем.
Излезте от мъглата,  не вървете в грешната посока срещу своите, не чакайте да ви подгонят за да разберете къде сте, какви сте.
Мъглата е добро оправдание, не разбрах, не видях.
Филмът е добър разказ за неволите на гражданина, вие видяхте само пародията на фюрера, жалко.
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 23:36:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #23 -: Ноември 30, 2018, 23:30:50 »
Quote (selected)
...или партийни поплювковци, за които членуването в Социалистическата партия, за което някога хората са разстрелвани или гнили по зандани, вече е само въпрос на служебна кариера - като да бъдеш стажант в адвокатска кантора с прилична заплата и периодични бонуси.

И Чоки ти го рече, и аз ти го казах, ама не - това членуване е въпрос на служебна кариера не от началото на прехода, а доста преди него. Не че не познавам енно число народ, който членува(ше) по убеждение, но количеството ставаше все по-мизерно с годините.
И ми се струва, че Анжел Вагенщайн е непоправим оптимист, за щастие. Защото развитието на Чаплиновия филм е в Анна, която гледа нагоре, но през прозорчето, от което се вижда кестеновото дърво, и бъдещото й съдържа глад, тиф и смърт малко преди светлината.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #24 -: Декември 01, 2018, 00:08:30 »
Буратино,  :thumbs_up-3334:

За всичките ти постинги под таблото за "жалби и мрънкяния лични"

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #25 -: Декември 01, 2018, 01:07:02 »
Quote (selected)
За всичките ти постинги под таблото за "жалби и мрънкяния лични"
Присединявам се и аз! :clap-3332:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #26 -: Декември 01, 2018, 14:53:39 »
От толкова аплодисменти и да е отговорил някой на конкретния ми въпрос, може и да не чуя. То, с годините, човек все по-тежко чува.

Каквото и да съм свършил в този си живот, било е защото съм го вършил неотклонно и методично. Така и мисля да продължа. До края.

И още нещо. Когато, устремени към светлото си бъдеще, накрая прегазите и хора като Анжел Вагенщайн, тогава ще настъпи момент на истина и облекчение. Защото ясно ще е, че ВАШАТА партия не е НАШАТА партия. А това ще ме освободи изцяло от грижата да ми пука и за вас. Не че е тежка грижа към днешна дата, де.  ???

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #27 -: Декември 01, 2018, 16:03:35 »
Quote (selected)
От толкова аплодисменти и да е отговорил някой на конкретния ми въпрос, може и да не чуя.
Ако конкретният въпрос е за това какво е правила г-жа Корнелия Нинова във Вишеград и с лидерите на кои партии се е срещала:
https://mszp.hu/article/detail/14755
И бонус инфо - следващата им среща ще е през февруари догодина.  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #28 -: Декември 01, 2018, 19:05:34 »
Quote (selected)
На събитието са поканени прогресивните лидери от страните на Вишеградската четворка, Балтийските държави, България, Румъния, Словения и Хърватия.
Прогресивни лидери, тоест прогресори?
Само да не залитнат към национал-социализъм.
 :bluegrab:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Чок觧

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #29 -: Декември 01, 2018, 19:23:58 »
Quote (selected)
На събитието са поканени прогресивните лидери от страните на Вишеградската четворка, Балтийските държави, България, Румъния, Словения и Хърватия.
Прогресивни лидери, тоест прогресори?
Само да не залитнат към национал-социализъм.
 :bluegrab:

За вас думичките ПАТРИОТИЗЪМ и РОДОЛЮБИЕ   не съществуват ли ? Защо всичко го докарвате до "национал-социализма ?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #30 -: Декември 01, 2018, 19:27:44 »
Калинчо, благодарности. Както и на унгарските другари, за публикацията.  :way_to_go-1308:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #31 -: Декември 01, 2018, 20:04:50 »
Quote (selected)
За вас думичките ПАТРИОТИЗЪМ и РОДОЛЮБИЕ   не съществуват ли ? Защо всичко го докарвате до "национал-социализма ?

Чоки, според мен, в задачата се пита - БСП партия, която си играе политически с тези думички ли е? Ами тогава да се слее с Обединени патриоти или с Марешки?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #32 -: Декември 01, 2018, 20:23:49 »
Мен ми е интересно какво дири съсела на конференция на БСП?
Кой и защо го е канил.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #33 -: Декември 01, 2018, 20:30:18 »
Quote (selected)
Мен ми е интересно какво дири съсела на конференция на БСП?
Кой и защо го е канил.

Рядко грешен въпрос. Първо, Станишев е член на БСП. Второ, членува в Софийската партийна организация. Трето, Председател е на ПЕС, на която БСП е член, колкото и на изповядващите "социален българизъм" или друг подобен дебилизъм да не им се ще.

Това даже Паргов го знае.

Quote (selected)
"Има три риска пред БСП за спечелването на европейските избори: „Първо – конфликтите на европейско, национално и местно ниво. Второ – подреждането на листата за Европейски парламент. Трето – риториката и посланията, да не допуснем да ни вкарат отново в графата „антиевропейска партия”.
„Ако успеем да преминем успешно през това първо предизвикателство, ще имаме стабилна основа за спечелването на местните избори”,
 
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 21:51:31 от Mr. Blue »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #34 -: Декември 01, 2018, 20:38:07 »
Quote (selected)
За вас думичките За вас думичките ПАТРИОТИЗЪМ и РОДОЛЮБИЕ не съществуват ли ?
Вече съществуват само като понятия. Фактически са пропагандни лозунги, изпразнени от съдържание. 
Отделно че тук при мен в съседното село, където се плоди новата нация, тези думи нямат никакъв смисъл. А те ще решават бъдещето на държавата.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #35 -: Декември 01, 2018, 20:44:29 »
Съсела за БСП е като релсата за Симеонов.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #36 -: Декември 01, 2018, 20:47:14 »
Quote (selected)
Вече съществуват само като понятия. Фактически са пропагандни лозунги, изпразнени от съдържание.
глупости.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #37 -: Декември 01, 2018, 20:49:43 »
Съсела за БСП е като релсата за Симеонов.
цъ. освен всичко, което е споменал фирмин, той е полезен, за да се показва, че е възможно мислене и без кредото "ама какво ще каже европа". сиреч да се отстоява нашенския интерес в противовес на брюксела града голяма.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #38 -: Декември 01, 2018, 20:56:07 »
Quote (selected)
Вече съществуват само като понятия. Фактически са пропагандни лозунги, изпразнени от съдържание.
глупости.
За тези които са извън България, в София и големите градове, може и да изглежда като глупост.
Но внуците им ще разберат за какво става въпрос.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #39 -: Декември 01, 2018, 21:00:47 »
Quote (selected)
Вече съществуват само като понятия. Фактически са пропагандни лозунги, изпразнени от съдържание.
глупости.
За тези които са извън България, в София и големите градове, може и да изглежда като глупост.
Но внуците им ще разберат за какво става въпрос.
не изглежда, а е глупост. велика.

а сентенцията ти, за да е коректна, би трябвало да има нещо от рода на "ако се запазят сегашните приоритети на управлението"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #40 -: Декември 01, 2018, 21:13:47 »
Quote (selected)
а сентенцията ти, за да е коректна, би трябвало да има нещо от рода на "ако се запазят сегашните приоритети на управлението"
Да не би да храниш илюзии, че ще има промяна в приоритетите на управлението, което да спре ромите да станат мнозинство в държавата.
А при ромско мнозинство и за децата е ясно, че понятията ПАТРИОТИЗЪМ и РОДОЛЮБИЕ няма да имат смисъл.
Не че сега имат някакъв смисъл, освен за партийно строителство.
Не знам откъде имате тези илюзии, че в следващия век ще има Българска държава.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 21:16:03 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #41 -: Декември 22, 2018, 04:15:13 »
Аз съм песимист като Енгелс.
А колкото до "социалистическата" партия която въведе плоския данък,
тя е умряла. Още не го знае, но ще се види.
За умрелите или добро, или нищо. Значи нищо.
Така е откакто лидерът на родителката ѝ БКП каза, че социализма е едно недоноШче.
С ГЕРБ са двете страни на една монета.
Firmin, остани си със здраве. Нали БСП вкара БГ в НАТО? Полезен за БГ като "слънцето и въздуха"... Абе като люта чушка на тясно място. :D
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 04:43:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Пешо

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #42 -: Декември 22, 2018, 09:01:30 »
Quote (selected)
А колкото до "социалистическата" партия която въведе плоския данък,
тя е умряла. Още не го знае, но ще се види.
Повтарят се едни и същи шаблонни заклинания. И тъжно, и тъпо и съклет.

 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #43 -: Декември 22, 2018, 09:10:55 »
Quote (selected)
А колкото до "социалистическата" партия която въведе плоския данък,
тя е умряла. Още не го знае, но ще се види.
Повтарят се едни и същи шаблонни заклинания. И тъжно, и тъпо и съклет.

Когато се правят едни и същи грешки става и тъпо и съклет.
Група по интереси не е точно партия.
Сегашният модел е изчерпан, не се търси ново решение, а се ближат рани за да зараснат.
Без поглед в бъдещето, само с краткосрочни задачки не се постига нищо.
Та не убивайте вестоносеца, той само носи писмо ( от умрял ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #44 -: Декември 22, 2018, 09:16:23 »
Като ти е тъпо, не ме чети! Отвори книга или си пусни Весна.
Мен какво ми е, че ти е тъпо? Пиша каквото си мисля. Нали няма да ми даваш наклон?
Е, да. Трудно е да се кaже коя партия (ОПГ) е по-вредна БСП или ГЕРБ. Бедните да го духат. F$ck the poor!
Като очакваш нещо "философско" обърни се към практикуващите марксизма,  Ленин  & Co. Те ще ти обяснят, че социалистическите партии играят за буржоазията. И са прави. Брадите марксисти - ленинци.
Като споменах Т. Живков имах предвид (независимо от селската си хитрост), че каза голяма простотия. И гавра в същото време. Изгаври се с всички които са строили социалистическата България. Самоотвержено. Богата, бедна - толкова. Та имаше какво да се краде толкова години. За хора които са "чепкали вълна", думите му бяха "fun",  закачка.
Явно хората различно остаряват. Той специално като задник.
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 10:29:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10100
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #45 -: Декември 22, 2018, 09:28:50 »
А колкото до "социалистическата" партия която въведе плоския данък,
тя е умряла. Още не го знае, но ще се види.


Това е тъпо и изтъркано клише. Първо, не го е "въвела" БСП, а коалиционно правителство, където БСП не беше мандатоносител. Второ, въвеждането на плоския данък към онзи момент беше наложително и произведе положителен ефект. Десетки държави са минали през плосък данък, защото той вади на светло сивата икономика и сивите капитали и стимулира растежа. Но плоският данък винаги е временна мярка, защото, след като отлепи икономиката, държавата се нуждае от прогресивен данък, който стимулира потреблението и смекчава социалното неравенство. БСП не е умряла и няма да умре. Засега БСП се опъва да бъде смляна през мелницата на европейския неосоциален либерализъм и дано успее. Но за да оцелее като класическа социалдемократическа партия, ще се наложи да поработи малко и с европейските националконсерватори.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #46 -: Декември 22, 2018, 09:41:29 »
Коя точно развита държава практикува плосък данък? Нещо не се сещам. Няма по-човеконенавистна практика. Дясна, докрай. И БСП беше на власт и не я махна, а чака да бъде в опозиция, за да го предложи.
Фалш. Само изперкали хора без сериозен житейски опит може да и се вържат.
Има нужда от истинска лява партия. БСП не е такава.

PS otvrat, разочароваш ме. Започна като параграфа от другия форум - ама не била БСП, ама не били мандатоносители. Това е несериозно.
§ оттатък така пише за Атака. Ама те не са на власт, ама те само крепят. ;D Ама като вземат властта, ще е друго...
bulshit разбира се.
Защо да е наложително плоският данък? Защото държавата не иска да си върши работата. Защо IRS може да изсветли икономиката, а БГ държава не може (не иска)?
Защото капиталистическата държава работи за капиталистите. Точно те печелят от плоския данък. Богаташите. А какво прави БСП, въвежда го. Ама не били мандатоносители. Да, бе. Виж ми окото!
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 10:01:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #47 -: Декември 22, 2018, 10:06:44 »
И да. Кой го еве каква се явява БСП в Европа. Хората в България се интерисуват какво се прави за тях вътре в държавата.
Кариерата на СтаниШеф слабо ги вълнува. Мен също.
Много бързо станахте европейци. Ама то беше да ви взимат парите с Била и Кауфланд и всички други "благини" като Дънди и да си продадете естествените монополи на чужденци, не да ви направят заплатите като тях.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10100
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #48 -: Декември 22, 2018, 10:08:06 »
Коя точно развита държава практикува плосък данък? Нещо не се сещам. Няма по-човеконенавистна практика. Дясна, докрай. И БСП беше на власт и не я махна, а чака да бъде в опозиция, за да го предложи.

Кога БСП е била самостоятелно на власт? При Орешарски пробваха, но ДПС-то отказа. Аз не съм казал, че плоският данък се практикува в развити държави. Прочети какво съм написал : че плоският данък винаги е временна мярка, и когато икономиката дръпне напред, задължително трябва да се въведе прогресивен. Проблемът с прогресивния данък е, че хората са невежи (а и не им се обяснява) и си представят прогресивното облагане като плосък данък с по-висока ставка. Дори заможни хора не разбират, че с прогресивен данък могат да плащат дори по-малко, отколкото с плосък.

Чок觧

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #49 -: Декември 22, 2018, 10:22:05 »
Дори заможни хора не разбират, че с прогресивен данък могат да плащат дори по-малко, отколкото с плосък.

 Аз не съм заможен , но би ли ми обяснил как при плосък данък 10% и прогресивен данък 10% човек с по-големи доходи ще плаща по-малко ? Не съм икономист и от икономика почти нищо не разбирам .

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #50 -: Декември 22, 2018, 11:24:03 »
Аз съм съгласен с Бъч. В БСП няма нищо соц. Освен наивните все по-малобройни избиратели. Нейната роля е да пречи на издигането на истинска соцпартия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #51 -: Декември 22, 2018, 11:55:01 »
.
А колкото до "социалистическата" партия която въведе плоския данък,
тя е умряла.
..... Нали БСП вкара БГ в НАТО? Полезен за БГ като "слънцето и въздуха"... Абе като люта чушка на тясно място. :D
Да бъдем точни, все пак. Заявлението за членство в НАТО го пусна Софянски, а влезнахме по времето Сакса.
А за плоския данък си прав - крайно дясна мярка, предприета от правителство начело с "лява" партия.

П.С. И не виждам как ще се промени това нещо. В обществото ни, даже в най-нископлатените му слоеве, няма нагласа за натиск.
П.П.С. А идеята на прогресивния данък е проста и логична - да се вземе от по-богатия , здравия, можещия, силния и да се даде на по-бедния, болния, неможещия, слабия.  Иначе по какво обществото на хомо сапинсите ще се отличава от животинските глутници?
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 12:14:53 от Bacho Кольо »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #52 -: Декември 22, 2018, 12:12:19 »
Quote (selected)
Аз съм съгласен с Бъч. В БСП няма нищо соц. Освен наивните все по-малобройни избиратели. Нейната роля е да пречи на издигането на истинска соцпартия.

Мисля, че по-скоро пречи на издигането на компартия. Защото БСП ползва позитивите (гласоподавателите) и негативите на БКП. А проформа е социалистическа партия. 
Но пък, нали казват, че ако дълго се преструваш на нещо, ставаш това наистина.
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 12:17:36 от Banshee »

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10100
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #53 -: Декември 22, 2018, 14:18:08 »
 но би ли ми обяснил как при плосък данък 10% и прогресивен данък 10% човек с по-големи доходи ще плаща по-малко ?

При плоския данък за физически лица не се признават никакви разходи. Прогресивният стимулира потреблението, спомоществувателството и т.н. Приспадат се десетки разходи. Казвам го с уговорката "както трябва да бъде". Защото в България, ако го въведат, със сигурност ще се опитат да го побългарят. Аз съм живял в държава с такава данъчна система. Февруари се връщат стотици милиони на данъкоплатците надвзети данъци. Там признаваха за разход дори домашната прислужница (защото всъщност ѝ плащаш заплата). Ако жена ти не работи - пак има облекчения и т.н. Да не се впускам в подробности. Прогресивният данък те кара да харчиш, за да си намаляваш данъчната основа. Идеята е не да вземем всичко от един, а нормалното от всички и максималното от потреблението. При прогресивния спонсорството и дарението вече е сериозен разход, който се приспада. Я опитай да приспаднеш 1000 лева дарение у нас, да видиш какво ще тикажат данъчните.

Чок觧

  • Гост
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #54 -: Декември 22, 2018, 14:24:36 »
Благодаря !

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10100
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #55 -: Декември 22, 2018, 14:29:01 »
Аз съм съгласен с Бъч. В БСП няма нищо соц. Освен наивните все по-малобройни избиратели. Нейната роля е да пречи на издигането на истинска соцпартия.

Абе, соц. е, ама ние живеем със спомените и разбиранията за оня соц. и евроейския соц. не ни се вижда истински соц. БСП стана типична европейска социалдемокрация. Европейската социалдемокрация не може да не пуска фъндъци на капитала, защото иначе няма какво да прибере, за да разпределя. Но докато за класическата европейска социалдемокрация това е нормално и естествено, еврокомунизмът се продаде на либералите и сега като социаллиберализъм е даже по-опасен от дясното. Не се надявайте, че в България може да се появи крайнолява марксистка партия. 80% от българите са ултралеви, но никога няма да гласуват за такава партия. Освен това у нас има няколко такива, дори БКП-та, но кой гласува за тях?

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #56 -: Декември 22, 2018, 14:45:49 »
Ей-Богу, не мога да разбера плоският данък ли е същината на социалистическата идея!
Всъщност, някой знае ли какво представлява тя?
Според мен никой не знае.
Неслучайно влиянието на социалистите в световен мащаб се свива като шагренова кожа.
Светът се промени, а някои си мислят, че все още става въпрос за Белчо и Сивушка. 
:smokin: :smokin: :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #57 -: Декември 22, 2018, 14:48:20 »
но би ли ми обяснил как при плосък данък 10% и прогресивен данък 10% човек с по-големи доходи ще плаща по-малко ?

При плоския данък за физически лица не се признават никакви разходи. Прогресивният стимулира потреблението, спомоществувателството и т.н. Приспадат се десетки разходи. Казвам го с уговорката "както трябва да бъде". Защото в България, ако го въведат, със сигурност ще се опитат да го побългарят. Аз съм живял в държава с такава данъчна система. Февруари се връщат стотици милиони на данъкоплатците надвзети данъци. Там признаваха за разход дори домашната прислужница (защото всъщност ѝ плащаш заплата). Ако жена ти не работи - пак има облекчения и т.н. Да не се впускам в подробности. Прогресивният данък те кара да харчиш, за да си намаляваш данъчната основа. Идеята е не да вземем всичко от един, а нормалното от всички и максималното от потреблението. При прогресивния спонсорството и дарението вече е сериозен разход, който се приспада. Я опитай да приспаднеш 1000 лева дарение у нас, да видиш какво ще тикажат данъчните.
Проблемът е не само в начина на формиране на данъчната основа, ами и в липсата на необлагаем минимум.
Във Франция, с прогресивно облагане, май само около 30% от дзл плащат данъци.

Корнелия кво казва за прогресивното облагане и за необлагаемия минимум, м? 

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10100
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #58 -: Декември 22, 2018, 15:02:06 »
Проблемът е не само в начина на формиране на данъчната основа, ами и в липсата на необлагаем минимум.

Ами, да! При прогресивния има необлагаем минимум. Колкото е минималната заплата, която не се облага. Тя се вади от основата. Можеш да взимаш 10 000 лева, но първо ти вадят 560 от тях. После другите разходи и чак тогава плащаш 25%, например. Това е единият начин. Другият е "американския". Щото там първо го въведоха. Всеки месец ти прибират данъка на чистата заплата. Януари пускаш данъчна декларация с необлагаемите си и присъщи разходи и ти връщат надвзетото за годината накуп.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: Ще ли е възможно някой да ми помогне
« Отговор #59 -: Декември 22, 2018, 15:16:18 »
Сега, за това какви разходи се приспадат, няма никакво значение дали данъкът е плосък или прогресивен, и при плоския може да ти признават същите разходи, ако има желание за това. Разликата е, че при прогресивния се удържа данък само за частта, която влиза в съответната група, примерно, ако стъпката е 5% на 1000 лева и взимаш 3000, ще има необлагаеми 1000, вторите 1000 ще се обложат с 5%, третите с 10% и ще платиш 150, а не 300, както при плоския. И има една граница, до която прогресивното облагане е по-изгодно.