Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 19:13:33

Автор Тема: Право, куме, та в очи!  (Прочетена 8416 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #1 -: Януари 07, 2019, 15:10:30 »
Г-н Радев каза верни неща в НГ-приветствие, болезнени и дори в някой аспекти - засегна съдбоносни за България и за остатъците от останалото на доизживяване население, перспективи.

Отделен въпрос е, че всякакви кандидат и други пишман царедворци, се юрнаха по обичаен начин да викат на черното - бяло. Но същността на мишата паника не е даже в тях. Проблемът с настоящето ни е следствие на миналото и е екзистенциален за бъдещето. Едно е да изментваш нещо или някого, за да грабнеш или откраднеш някакви пари, докато съвсем друго е заради вродено ПРЕДАТЕЛСТВО и алчност в натурата ти, до нарисуваш цел (на новобългарски - таргет) върху Родината си и Народа си! А целите не са една и две, даже и не са само тези безплатно отдадени бази. С което ни се гарантира със сигурност предварителен прицел на руските ракети!

Пък подквичаванията на всякакви кандидати за кокълчета (оглозгани) никога не свършват. Отделно за разглеждане са мятанията на тетка валерия в страстта да се докопа до две бозки едновременно (мерси за линка, Фирмин). Въпросът е дали тя ги има на разположение или те са само миражи през които прозират съвсем други цоцащи от тях...

- Което предполага и е причина за бурното 'и престараване!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #2 -: Януари 07, 2019, 15:43:01 »
да се цитират мнения на погледовия румпет за нинова е доста тъпо. той освен жлъч по неин адрес друго не може да генерира.

тя осъди ли го, между другото?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #3 -: Януари 07, 2019, 15:57:10 »
айде още малко за погледовия румпет - едно сравнително прясно интервю с беновска /цък/. един въпрос специално за фирмин:
Quote (selected)
"Защо не се съпоставите по численост и тежест между тези, които са гласували за Корнелия Нинова и тези, които не сте съгласни с политиката й", попита Беновска.

Румен Петков счита, че не е соло-певец, макар, че критиците в БСП не са се преброили. Той даде пример за критика към Нинова, заради отношението й към конгреса на ПЕС и това, че Нинова се отказа да води делегацията. БСП е член на семейството на ПЕС и с участието си на конгреса можеше най-добре да защити тезите си, аргументирано. Това беше невъзпитание от страна на Корнелия Нинова, допълни редовият социалист.
фирмин, колко сте плювачите по нинова? що не вземете да се преброите?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #4 -: Януари 07, 2019, 16:27:34 »
ееее, много нагласена конструкция на Румен Петков
не ставай безкритичен, Firmin!

но като си дал тон, може би е добре да е обсъдят въпросите, по които опозицията мълчи

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #5 -: Януари 07, 2019, 20:29:13 »
Quote (selected)
ееее, много нагласена конструкция на Румен Петков
не ставай безкритичен, Firmin!

Каква е конструкцията?
Кое е нагласеното?
Към кое точно следва да бъда критичен?
 :m1731:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #6 -: Януари 07, 2019, 21:49:23 »
Мехлем за мазоли.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #7 -: Януари 08, 2019, 13:46:36 »
====
Към кое точно следва да бъда критичен?
 :m1731:
ето няколко изречения от текста на Р.Петков, към които аз бих се отнесла особено предпазливо, ако ми се налагаше да имам отношение
Quote (selected)
рецептата на Велева е Радев напълно да се впише в статуквото, да си трае, да се обажда ситуационно и да стане като кукла Барби, която се вади само по определени поводи.
Quote (selected)
Защото всички констатации на Радев трябваше да бъдат казани от БСП, но БСП предпочете да мълчи по много от поставените теми!!!
Quote (selected)
защото сайтът на госпожата "Епицентър" отдавна е известен като основен пропаганден окоп на Корнелия Нинова!
отделям последното, защото нямам представа дали Епицентър е пропагандно гнездо  на Нинова, но има и друго - дали Р.Петков ,пък и ти Фирмен си давате сметка колко хора четат Епецентър, какви са те ,
 дали Епицентър е фактор създаващ мнение в редовите граждани  или пропагандира между вас, във вашите кръгове, дали не е пропагандатор между пропагандатори,  дали не е глашатай в Двореца?

и друго , пак предлагам да обсъдим тук темите, по които опозицията мълчи
аз наистина се интересувам от тях, не ги знам,  защото не заслушвам много гласовете на опозицията

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #8 -: Януари 08, 2019, 13:58:28 »
Quote (selected)
Просто лъсна това, че те са от едната страна на барикадата!!!
и как точно стана това?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #9 -: Януари 08, 2019, 14:12:02 »
Quote (selected)
отделям последното, защото нямам представа дали Епицентър е пропагандно гнездо  на Нинова

Не, бе. Просто мадам В. и е пиарка.

Колкото до проблема с барикадата и страните и въпроса ти как става това - ами, елементарно, Уотсън. Просто преместваш барикадата така, че двамката да се паднат от едната и страна.

В този ред от мисли, например, Вацев наскоро рече*, че Борисов ще си ходи, ама заедно с Нинова. Което определено е вярно, стига да си избереш момента на отчет и времевия мащаб.  :D

Пространство, време, относителност.  8)

-------------
*„Ако приемем, че партията на Корнелия Нинова е опозиция, тя е в точно същата криза, точно същата деморализация, дезорганизация и дезидеализация. Ето една точка, по която Борисов може да бъде спокоен - историята ще го измете, но ще го измете заедно с Корнелия Нинова“.
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 14:34:55 от Firmin »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #10 -: Януари 08, 2019, 14:19:33 »
ти май се измъкна някак ? а? :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #11 -: Януари 08, 2019, 14:53:43 »
Quote (selected)
ти май се измъкна някак ? а?

От кое, мило? Коя е тая стяга, де ме стегнала, че да и бягам?

Президентът ясно каза в словото си - политиката е неканен гост на празничната трапеза. Но този гост идва и сяда, сяда и не пита. Той присъства чрез отсъствие - чрез нещата и хората, които трябва да бъдат на и около масата, за да е истински празникът, а не са.

Президентът предпочете да се присъедини към ощетените и онеправданите, към тези дето седят в компанията на самотата, на оскъдицата, на болестта, на лишението, на лишените от надежда.

Кое единство трябваше той да олицетвори в словото си - на сития и гладния, на силния и немощния, на този, който прегръща децата си, и на другия дето милва екрана на лаптопа или стъклото на портретчето с внуците, на труженика с ограбилия труда му, на този с бъдеще и на този, за когото бъдеще няма? Не, няма такова единство.

За какво го укоряват? За честността? За това, че избра хребета между старата и новата година, за да посочи проблемите, а така също и тези, чийто дълг е да ги решават с общи усилия - всички ние.

Какво искат мадам В и други медийни "мадами"? Радев да застане за водач на ситите, да ги припознае за свои? Или поне да не им вгорчава хапката и глътката с думи за тези в нужда? Гадно, а? Развали ви рахатя навръх кефа ви? Ай, да му се не види! Сега ли се намери баш да ви напомни, че кръчмарят иде със сметката? Разтури ви купона. Язък!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #12 -: Януари 08, 2019, 15:21:19 »
не бе!
защо казваш тази реч сега?
нищо подобно няма в текста на Р.Петков, натъртването там е,че президентът е поставил Нинова и Борисов на едната страна на барикадата
или Валерия ги поставя?
или Р.Петков?
бе, объркана съм сега :sad-3295:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #13 -: Януари 08, 2019, 15:29:39 »
натъртването е, че на фирмин му се иска всякак да принизи нинова и затова се старае да публикува всякакви глупотевини по неин адрес.

и се прави, че не е видял призива ми да се преброят там дивите зайци, пардон опозиционери на нинова.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #14 -: Януари 08, 2019, 18:17:25 »
http://pogled.info/avtorski/Rumen-Petkov/s-rechta-na-prezidenta-lasna-tova-che-borisov-i-ninova-sa-ot-ednata-strana-na-barikadata.100167
Защо не ми се отваря линкът? На два пъти - "Сървърът не е намерен".  :t1815:

На мен Румен Петков ми е интересен - не че го харесвам ...   8)
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 18:22:03 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #15 -: Януари 08, 2019, 18:28:37 »
Защо не ми се отваря линкът? На два пъти - "Сървърът не е намерен".  :t1815:
При мен се отваря, значи провери в твоя телевизор! Успех!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #16 -: Януари 08, 2019, 18:48:53 »
И аз го отворих може да е имало  проблем в момента.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #17 -: Януари 08, 2019, 21:26:30 »
Quote (selected)
натъртването е, че на фирмин му се иска всякак да принизи нинова и затова се старае да публикува всякакви глупотевини по неин адрес.

и се прави, че не е видял призива ми да се преброят там дивите зайци, пардон опозиционери на нинова.

Мъ как! Тя, Нинова, тъй се е извисила, че не смея да вдигна поглед.

С нея се извисяват, интелектуално най вече, и титани кат тебе. От гранитния им ум глупотевините отскачат кат овчи шикалки.

И тази година ще имаш много поводи да броиш зайците. Гледай само баш дивите да не ти развалят сметката в неподходящ момент. Няма да ти излезе бройката. Хапни си, прочее, позитанско морковче и да не ти пука.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #18 -: Януари 09, 2019, 12:01:33 »
да бе, а ти си толко негранитно умен, че с целия си акъл обясни на всички тук как си се издънил, като не си направил нужното да осведомиш ръководството на партията си да посети важно /според теб/ събитие.

прочее, преброяването е за теб, не за мен - да се видите въртешнопартийните плювачи дали в един кемпер се побирате или в два. или цели три трябват.

между другото, чудя се докъде си готов да стигнеш, за да развалиш сметката на ръководството на партията си. от такива като теб вътрешни недоволници са ставали и стават идеални шпиони, идейно подковани, даже в общия случай няма нужда да им плащат.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #19 -: Януари 09, 2019, 12:26:01 »
Quote (selected)
между другото, чудя се докъде си готов да стигнеш, за да развалиш сметката на ръководството на партията си. от такива като теб вътрешни недоволници са ставали и стават идеални шпиони, идейно подковани, даже в общия случай няма нужда да им плащат

Ой на бати контраразузнавача партиен, бииии! Ми нали си аналитик в партийното контраразузнаване - не се чуди, смело дай прогноза!

 :crazy-2239:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Право, куме, та в очи!
« Отговор #20 -: Януари 09, 2019, 16:22:38 »
Ми нали си аналитик в партийното контраразузнаване - не се чуди, смело дай прогноза!
То не ти требе аналитик, требе ти сборник с народни умотворения, на страницата, дето пише за кучетата и кервана. Хеле пък с БКП/БСП така е от векове  :nuts: