Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 20:10:56

Автор Тема: Омбудсманът Мая Манолова атакува днес пред Конституционния съд промените в Закон  (Прочетена 7283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Не знам какво е впечатлило многоуважаемия Фирмин, но искам да дам едно примерче от държавната администрация, от едно от силовите ведомства. Вече в някои от Дирекциите им работят само хора със средно образование, при изискване да бъдат с висше.Основно в направления, занимаващи се с имотите на съответното ведомство. Просто гербавите не могат да намерят бушончета със съответния ценз. А там, където са останали с ценз, май не всички са съгласни с тази роля.
Ти да видиш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не знам какво е впечатлило многоуважаемия Фирмин

Което е впечатлило и омбудсмана - очевадното и брутално нарушение на Конституцията и принципите на правовата държава заради кефа на финансовото момченце, което наследи Дянков във вредителството - с амбиция да го задмине. Но накрая всеки си плаща, по един или друг начин.

Щях да река, че за пореден път газят Конституцията заради целесъобразност. Но случаят не е такъв. Нищо целесъобразно няма в това. Голяма част от засегнатите са пенсионери от службите за сигурност и въоръжените сили. Те са назначени в администрацията, включително и с конкурси, и на тях са възложени функции, които изискват специфичен и дълъг професионален опит, знания, умения и познаване на материята. Например, функции, свързани със защитата на класифицираната информация, с отбранително-мобилизационната подготовка, с обществения ред и сигурност, със защитата на населението от бедствия и аварии. Част от тях са старши офицери, някои с научни степени дори.

Българската лековато държава се отказва от техния капацитет и компетентности и щедро ги предоставя на прословутия "бизнес", включително и на сенчестата му част. Защото по на 50 години им е още твърде рано да играят карти под блока или да си гледат внуците.

Но пък винаги могат да постъпят като нощни пазачи или портиери на хотели. Нали?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Да!
Някъде в началото на "демокрацията" работех в известна ИТ фирма, със собственик мегаломан и параноик.
След известно време състава на пазавантите /охрана на фирмата, пазачи на склада и лични бодигардове/ нарастна до численост на артилерийски взвод. И...бе привлечен като шеф на отдел "сигурност" току що пенсиониран от сините талибани генерал.
Тогава ми се виждаше стар, но човекът май бе на около 60 или малко отгоре. Нямах честта да му знам заплащането, но по коствени признаци - около двойно на действащ генерал.
Сега не знам как е.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Впрочем, нека не пропускаме факта, че президентът вече упражни правомощието си да атакува този безумен текст пред КС, със сходни аргументи.

https://www.president.bg/news4749/darzhavniyat-glava-sezira-konstitutsionniya-sad-za-razporedbi-ot-zakona-za-darzhavniya-byudzhet-na-republika-balgariya-za-2019-g-koito-sa-v-razrez-s-konstitutsionnite-printsipi-na-sotsialnata-i-pravovata-darzhava.html

Не знам със сигурност, но ако по реда на ЗДСл президентът е определил длъжността главен секретар в своята администрация за заемана от държавен служител, а то няма как да е друго, защото принципът е, че ръководните служители в администрацията следва да са държавни служители, в случая - висш държавен служител, то на полк. Стоянов му предстои да се прощава с колектива. Което е тъпо във висша степен, впрочем.

Тъпо е казвам, щото наскоро ме попитаха кой казва какво да става - съпругата на президента или началник кабинета му. Отговорът ми беше, че не знам, но ако искам да знам какво мисли президентът по въпроса, то внимавам какво казва полк. Стоянов. Защото той е бил дълги години с ген. Радев и без пряко и недвусмислено негово разпореждане или поне разрешение и дума няма да обели. За каквото и да е. Щото е български офицер. Независимо, че л... Влади го счита за негоден за държавна служба. Понеже той самият е самата годност во плоти.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Ами в срока на годност е, така си е.
С целофан тези "продукти" имат повишен срок.
Особено ако се съхраняват в климатизирано помещение. Напр. министерски кабинет.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
С целофан тези "продукти" имат повишен срок.

Копролит направо.  >:(

Пешо

  • Гост
Не съм съгласен с позицията на ММ. Държавата има право да налага изисквания и ограничения при назначаването на държавни служители. Никой не има пречи да продължат щастливо да работят в частната сфера.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Кой текст от Конституцията прогласява права на пенсионерите да са държавни служители?
Мая Манолова е ясна, трупа от където може електорат за бъдещата партия, ама поне колегите привърженици и членове на БСП не разбират ли, че ги събира основно за сметка на тяхна маса? Или не забелязват, че съпругът на Мая Манолова се препитава в евроатлантическа фондация. Както винаги, ще разберат малко по-късно за какво иде реч.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
М. Манолова държи една от най-благите службици на територията. Ако направи партия, това означава немедлено да загуби шанс за втори омбудсумънски мандат. Не мисля, че чавка е изпила мозъка и.