Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:33:50

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 54684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Ot-plenuma-na--quot-Pozitano-quot--20--Istanbulskata-konventsiya-shte-e-sitoto-za-evrodeputatite-na-BSP/172750/2/0

Истанбулската конвенция ще е и ситото за избирателите, Нинова. Няма да загубиш много от тях. Само толкова, колкото да ... загубиш. Парче месо.
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 18:52:23 от Firmin »

Неактивен марпъл

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 33
    • Профил
Firmin, защо мислиш, че ще загуби? лично за мен е важно. аз ще го разчета този ѝ ход, като последователност. а при положение, че другите фактори не са се променили, защо трябва да се променя вече заявена позиция?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Щото на Фирмин му е присърце конфекцията. А щом Фирмин мисли така, значи умните хора мислят като него - останалите са....Проблемът на Фирмин е, че си мисли, че неговите мисли могат да спечелят периферия. Е, не могат, ама виж пак анализите му :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Щото на Фирмин му е присърце конфекцията. А щом Фирмин мисли така, значи умните хора мислят като него - останалите са....Проблемът на Фирмин е, че си мисли, че неговите мисли могат да спечелят периферия. Е, не могат, ама виж пак анализите му :nuts:

Мне, корнелка просто се опитва да е по-добрата баце и доколкото може и по-добрата войвода.
Резултатите ше ги преброим на изборите.
От Тути ми е съвестно да печеля повече, ма с теб да земем да формулираме бас, м?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Firmin, защо мислиш, че ще загуби?

Краткият отговор е - защото аз няма да гласувам за формирана на този принцип листа. Но има и по-дълъг.

Да, мисля, че ще загуби. Янаки, с финеса на римски преторианец, и подаде меча да се прониже.

Самата идея за мрежа от "червени линии", която да филтрира представителството, е тактически погрешна. Когато догонваш противника, стремиш се да приобщиш, защото ти липсва необходимата за победа подкрепа.

С този подход БСП губи шанса да консолидира левите. Защото, определено, в България има леви, които не са част от черносотническата и хомофобска истерия срещу ИК.

С този ход БСП губи шанса да консолидира и себе си. Всички френетични аплаузи за решението на НС, които чета, съдържат поздравления за ... чистенето на партията. Но партийната "чистка" преди избори, в които догонваш, не допринася. Осигурява ти доминиране в партията, но не и над основния ти противник.

С този ход БСП тръгва на избори за ЕП, поставяйки за основа разграничаването си от ПЕС до степен на най-остра конфронтация, унизявайки председателя на ПЕС с невъзможен личен избор.

При всички възможни и обективни проблеми на ЕС, Нинова поставя фокуса върху ИК. Защото само това може да продаде на избирателя си. Нека не се лъжем - сред огромната част от членовете и симпатизантите на БСП прочитът на проблема с ИК е сведен до примитивна реликтова хомофобия. Това, заедно с латентния евроскептицизъм води до негативна кампания. Кампания срещу, не кампания за. Щото в такава кампания личният агресивен до арогантност стил на Нинова намира мястото си. Тя разчита на резонанс на гнева. Защото хората са гневни. Срещу ИК, срещу ПЕС, срещу Брюксел, срещу ГЕРБ.

Но Нинова надценява гнева в политическата ситуация в страната. Не че има малко гняв. О, не. Но това, което е повече от него, е недоверието. Личният рейтинг на Нинова, например, се срива с темп по-висок от този на Борисов. Времето тече и за нея с обратно броене. Видяхте данните.

В условията на недоверие хората търсят. Търсят и се оглеждат за алтернатива. Ако намерят, подкрепят. Нинова направи така, че създаде, чрез разделение и противопоставяне, за левите алтернатива - БСП или ПЕС. Ако се появи партия, която се позиционира като ПЕС-алтернатива за БСП, тя ще привлече подкрепа. С което ще намали тази на БСП, отдалечавайки я от ГЕРБ. С колко ли? Ще разберем по това колко ще е широка усмивката на Цветанов в НДК след вота.

Имам и други, не политически, а електорални аргументи за прогнозата си. Но имам нужда да проверя някои неща, за да съм сигурен. Засега ще си ги спестя тук.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Периферията, която Нинова адресира с този подход, драга ми Асол, е изправена пред тежък избор: абе, аз мангалите ли мразя повече или педалите  :m1731:

Щото ако мрази мангалите, Джамбазки е човекът. Ако мрази педалите - листата на БСП.

Малки проблеми за БСП има тук, обаче. Първо, педалите не насилват старици по селата. Второ, Джамбазки, освен мангалите, люто мрази и педалите.

Прочее, на рафтчето, към което посяга Нинова, вече няма нищо. Там бонбонките ги взеха "патриотите". И им се слаждат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Firmin, защо мислиш, че ще загуби?
защото иска да загуби и съответно подменя действителността с желанието си. ето го и по-долу:
Quote (selected)
Самата идея за мрежа от "червени линии", която да филтрира представителството, е тактически погрешна.
фирмин, с тези простотии е напълно ясно що вие с мечите калпаци нямате спечелени избори срещу баце. напротив, трябва да има постоянство, принципите трябва да се отстояват, и съответно трябва да има червени линии.

то затова не остана отчетливо различима левица - щото бавно и полека се кооперираха и съгласяваха, сега не можеш да различиш пес от енп.

на мен пък ми се гади от пропагандираното от теб вечно нагаждачество. защо бе, защо искаш обединение с ренегати? за да може след половин година още някой пишман вожд с половин процент подкрепа да се направи на важен? ей го - гергов си прави партия и след година се обединява и иска да бъде третиран като равен на бсп. на какво отгоре?! айде къш и да се оправят. ренегатите са си ренегати.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Кой Янаки?
Паркетния ляф ли?
 
Изборите за ойропарламата не интересуват никого. Е освен Сидеров, Съсела и още десетина. Щото хранилката е обилна.
 
Важните са парламентарните избори.
А те ще се решават от умерените евроскептици.
Доста са и стават все повече. Един такъв "призрак" броди из Европа, както би казал класика.
А и не гласуват повечето.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе фирмин правилно се е сетил за недоверието. ама не се е сетил, че за да заслужиш доверие, трябва да покажеш постоянство. и съответно иска вместо постоянство да бъде демонстриран гъзовъртеж. за да може герберастката пропаганда, че и нинова е като баци, да стане стопроцентова истина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Изборите за ойропарламата не интересуват никого. Е освен Сидеров, Съсела и още десетина. Щото хранилката е обилна.
напротив, баци се докара дотам, че неистово да желае победа в тези избори.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Firmin, защо мислиш, че ще загуби? лично за мен е важно. аз ще го разчета този ѝ ход, като последователност.

Последователност, да. В грешната посока.

Основният ни противник в тези избори е ЕНП-ГЕРБ. Имаме шанса единението на ГЕРБ с ЕНП да е извън всякакво съмнение. Не е така, например, с БСП и ПЕС - тук се афишира не общото, а противопоставящото до остър конфликт.

И ние каним ГЕРБ на тепиха. Защото, твърдят от Позитано, тази битка ще е в голяма степен вътрешна - ще се решава въпроса за властта в страната. И какъв тепих "постели" БСП за битка с ГЕРБ? Истанбулската конвенция?! Тя е критерият, афиширан след днешното заседание на НС с най-висок приоритет! Това ли ще е битката?! За това ли най вече спорим с ГЕРБ? За ИК? Ама верно ли тъй! При всичко това, наоколо? При тази обричаща страната толерирана от ЕНП корупция на ГЕРБ? При стратегическия съюз на ГЕРБ-ЕНП с еврофобските "патриоти"? Конвенцията? И що? За да си реши Нинова партийните проблеми? Да демонстрира на противниците си силата си в партията? Това е просто смешно. Наистина. Новината, с която БСП тръгва на европейските избори е, че Нинова го начука на Станишев. Алилуя, како!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
значи за теб постоянството и принципите са нещо смешно. браво, фирмин.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Изборите за ойропарламата не интересуват никого. Е освен Сидеров, Съсела и още десетина. Щото хранилката е обилна.
напротив, баци се докара дотам, че неистово да желае победа в тези избори.
Ами сложи го тогава в графата "и още ...."
 
Quote (selected)
Firmin, защо мислиш, че ще загуби? лично за мен е важно. аз ще го разчета този ѝ ход, като последователност.

Основният ни противник в тези избори е ЕНП-ГЕРБ. Имаме шанса единението на ГЕРБ с ЕНП да е извън всякакво съмнение. Не е така, например, с БСП и ПЕС - тук се афишира не общото, а противопоставящото до остър конфликт.

Тая сага с ЕНП, ПЕС ..... ми се види изкуствена.
Но все пак да попитам кое ЕНП? За момента за поне две Италианско и немско
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 18:55:39 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
между другото, фирмин, в линка, който си поставил изключително некадърно /бъди така добър да се редактираш и да подмениш тага за мейл с таг за линк/ пише, че това е решение на пленума, ето:
Quote (selected)
Предложението на Янакии Стоилов е прието с пълно единодушие. Нито един член на НС не се е възпротивил. Самият Станишев не се е изказал на заседанието.
Quote (selected)
Критериите са дописани допълнително в проектодокумента, който членовете на Националния съвет на партията одобриха. Те са били вмъкнати след като членовете на ръководството на БСП са се запознали с проекта за Манифест на ПЕС, който одобрява еднополовите бракове и възможността всеки да си избира пола.

защо храчиш по нинова, когато това е единодушно решение на нс на бсп?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Внушава ни се, че тези избори са от голяма важност за България.
Не ми е ясно защо.
Но си мисля, че  (не)успехът на БСП на които и да е избори в много малка степен зависи от отношението и към "мангалите" и "педалите".  Или пък към "ИК", за чието (не)съществуване     благополучно забравихме.

Други са темите, които могат да додадат (отнемат)  гласове за БСП.
1. Социалната и политика или липсата и.
2. Отношението и към Русия и политиката и за нормализиране на отношенията ЕС- Русия.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
С този подход БСП губи шанса да консолидира левите
Вместо да „консолидира“ (баси кви купешки думи знаем!), би могла да ги обедини или сплоти. Но как би могло да стане това, като самата БСП не е лява партия, нито пък изобщо има някаква посока или заявена цел? А, да, и кои точно са „левите“, които бесепе да сплотяла? И в името на какво? Впрочем, смятам, че мнозинството гласуващи за БСП го правят само защото са още повече омерзени от герберастията, отколкото от псевдолевите тарикати. Единственото вече достойнство на бесепарите е, че не са такива дебили и явни мутри като партньорите си от герппп.
Quote (selected)
… определено, в България има леви, които не са част от черносотническата и хомофобска истерия срещу ИК
Със сигурност в България огромното мнозинство не са „черносотници“, нито „хомофобски истерици“, но не са и мазни лицемери да внушават, че само черносотник или хомофобски истерик може да е срещу ИК. А че ако внушаваш това си мазен лицемер за мен е несъмнено.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А че ако внушаваш това си мазен лицемер за мен е несъмнено.

Мазен лицемер ще съм, ако река, че ми пука какво съм за теб. Несъмнено.

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
С този подход БСП губи шанса да консолидира левите. Защото, определено, в България има леви, които не са част от черносотническата и хомофобска истерия срещу ИК.

Това гаче Чичо Фичо го е писал !

Асол , сигурна ли си , че това не е В. Хаджийски ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Не е така, например, с БСП и ПЕС - тук се афишира не общото, а противопоставящото до остър конфликт.

Което на фона на "авторитета" на ПЕС е повече от печелившо. На мен ми е интересно друго - следиш ли изобщо в колко държави членки от ЕС левицата изобщо е нещо различно от миманса и откъде накъде на база на фактите вадиш подобно самочувствие за "леви" анализи, пък и претенции, че си прав! Прав, щото като ляв вече нямаш никаква физиономия. Е, айде да не преувеличавам - разглеждат те като удобна креатура, докато може да свършиш някаква работа :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
ако река, че ми пука какво съм за теб
А някой пита ли те? А случайно да съм коментирал „какво си за мен“? Не. Коментирам казаното.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
А, да, и кои точно са „левите“, които бесепе да сплотяла?
ренегатите-отцепници, как кои. разни абевета и татянкота. а, и оня пишман-земеделец, дето искаше на местните да се явял сам, нищо че в коалиционното споразумение изрично пише, че не може.

въобще фирмин иска да си плюе на суратя, да премахне всякакви различия, за да може "да обедини лявото". а за какво му е такова обединение - и той не знае.

Неактивен марпъл

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 33
    • Профил
хубаво.

защо смяташ, че дистанцирайки се от станишев и курса на пес, тя е на грешен път?
според мен не си прав да отъждествяваш неодобрението към пес (и конкретно към станишев) с евроскептицизъм.

прикачайки ненужни епитети и сарказъм към ИК, не доказваш необходимостта ѝ. и съвсем не е вярно, че нищо друго не предлага -->
https://www.dnes.bg/stranata/2019/01/12/bsp-gotova-s-predizbornata-si-platforma-za-evropeiskite-izbori.399028
предлага, даже много предлага.
идеята за "червените линии" ми се струва заслужаваща уважение, принципна позиция. а преди избори аз приветствам такова поведение. не търся някой, който се върти на всички страни, за да събира и консолидира
харесва ми, че няма лицемерие в отношението ѝ към станишев. и драма няма! от нейна страна.
станишевци се тръшкат.

"чистката" не мога да коментирам. нямам мнение. може да е добре, може да е зле. тя си знае. мисля да ѝ се доверя

ти за листа, съставена на какъв принцип би гласувал?
п.п. хич нищо не знам за янаки и неговия меч.
ппп Асол, едва ли има мнение на Firmin, което не съм прочела. и във форума на сега, и в този. много, много уважавам компетентността и елегантността, с които защитава позициите си. някъде около началото на спора по ИК забелязах... как да кажа, фалшив тон (?) в неговите мнения. чета, чета и не мога да се отърва от чувството, че се опитва повече себе си да убеди в това, което пише. ама за какво ли ще му е пък? ама пък има разлика.
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 21:28:23 от марпъл »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Внушава ни се, че тези избори са от голяма важност за България.
Не ми е ясно защо.
Бачо, ще ми позволиш, нали, да взема твоят пост като основа на темата и ред по ред да си кажа мнението.
За открилия темата - "там все ясно, там тепло..."
Важни са, защото това е проверката кой къде се намира, ако има парламентарни избори сега.Премерване на силите за почти твърдите електорати. Щото от социологическите агенции - файда йок!

Quote (selected)
Но си мисля, че  (не)успехът на БСП на които и да е избори в много малка степен зависи от отношението и към "мангалите" и "педалите".  Или пък към "ИК", за чието (не)съществуване     благополучно забравихме.
Позволявам си да опонирам, че тук грешиш. За голяма част от обществото ни, наличието на "мъже" в политиката ни е вече въпрос на оцеляване. Физическо. Не мачовци с акъл на шебек а мъже! Този път ще го напиша без кавички, макар че под мъж, ще визирам единствената жена с топки в БСП.

Quote (selected)
Други са темите, които могат да додадат (отнемат)  гласове за БСП.
1. Социалната и политика или липсата и.
Да, това, но И това, не само това.

Quote (selected)
2. Отношението и към Русия и политиката и за нормализиране на отношенията ЕС- Русия.
Тук много, ама много трябва да се внимава! Това е изключително важно и изключителна дипломатичност трябва.
С две думи - ем онаа работа до края, ем душата в рая да се получи.
Щото отношението към Русия е важно за мнозина българи, но голямата част от тях - негласуващи.
Същото, отношението към Русия е важно за определени Управления, но такива, които успешно манипулират голямата част от гласуващите българи.
А търсим резултат, нали?
Не знам дали играеш бридж, но ситуацията е да изкараш голям шлем без асо коз!
Да, невъзможно, но загубата може да се окаже по малка, отколкото позволяването на опонента да си направи своята игра.
Това е нъмбъра.
И това се иска от Нинова.
А Фирмин в случая е кибик.
Може да си дудне каквото си иска.
Важно е играчите, които са седнали на масата, как ще си изиграят картите.
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 19:27:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
много уважавам компетентността и елегантността, с които защитава позициите си. някъде около началото на спора по ИК забелязах... как да кажа, фалшив тон (?) в неговите мнения. чета, чета и не мога да се отърва от чувството, че се опитва повече себе си да убеди в това, което пише. ама за какво ли ще му е пък?

Ся, това подчертаното и аз го забелязах, но ще се въздържа да го коментирам. Най-общо впечатление и то не само за Фирмин - изобщо за привържениците на конфекцията - според мен е, че се държат като кол център на оператор на услуги - дуднат ми за предимствата на новия пакет, като същевременно се опитват да ми приспят вниманието - да не прочета това с малките букви към договора. Сравнението ми е съвсем уместно, имайки предвид как под претекст "защитата на жени от насилието"(срещу което никой нормален човек няма да роптае) ми се пробутва не избирана от никого наднационална структура с неясно финансиране и още по-неясен подбор на замесените в нея кадри, на които се дават нечувани и невидени права, включително по отношение на децата ни. Е, тва няма да стане, ако ще Фирмин до утре да ни залива с остроумия за Нинова и Лао ДЗъ :smokin:
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 19:49:59 от Асол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Не споделям  почти нищо от това, което пише Firnin за Нинова и за политиката на БСП под нейно ръководство.
Но пък начинът, по който дружно го борят неколцина форумци, да не говорим за епитетите, които му се лепят,  ме хвърлят в истинско недоумение.

Сякаш им е станал личен враг. Чудна работа, какво делят ...
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 19:52:41 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Чудна работа, какво делят ...
Ти какво делиш с ренегата Баце?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
епитетите, които му се лепят,  ме хвърлят в истинско недоумение
Кой епитет, например, му се лепи, че тъй недоумяваш?
А епитети като „черносотник“ и „хомофобски истерик“ хвърлят ли те в недоумение? Щото аз например недоумявам кое от двете съм, или пък и двете.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
асол,
за ик не забравяй и назидателния тон, поне в началото - "европа така каза и следователно и за нас така ще е по-добре"*.

бачо,
фирмин за нинова се нареди до лъжци, само и само да плюе по нинова. толкова се оака, че повече няма накъде. постара се /и сега се старае/ да довлече всякаква гнус, само и само да е против нинова. ей го и сега, в тази тема - персонализира решението на националния съвет като решение лично на нинова, за да може да се изхрачи. всичко, което прави нинова, задължително е грешно. така беше за радев, за стамбулската, имаше оргазъм за плюнките на петдесетимата /тогава го хванах, че много го е грижа за вестника, който не чете/.

въобще фирмин за нинова е само лъжи, фалш и омраза. даже не може вече и с високопарни простотии за сапьорни лопатки и сун дзъ да се измъква.

* тогава станишев дойде да поучава нинова и му беше нашокано канчето; пес-жени писаха някакви ругателни писма и като резултат сега нинова не иска и да чуе за пес; някакъв енепейски герой и той поучава нинова, та тя му отговаряше остро и на място.

между другото, пес по какво точно се различават от енп?

какъв е смисъла да се гласува за партия от пес, а не за партия от енп? какво е различното?
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 20:14:56 от onzi »

Неактивен марпъл

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 33
    • Профил
"като кол център на оператор на услуги"
е, чак пък! аз виждам ревностен защитник на серж. ноо не твърде убедителен. с противоречащи си аргументи, че даже и смешни. onzi, +1!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
между другото, пес по какво точно се различават от енп?

Горе долу поне 20% от постингите ми в този форум са посветени на този въпрос. Задавах го толкова пъти :D

Неактивен rover

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 41
    • Профил
тия избори са важни за Оногова, както и местните.
първите не може да си позволи да загуби, защото ще го налетят кучетата.
а на кметовете се държи властта Му. и Той, заедно с "патриотите", отдавна работи за спечелването им. как? откакто са измислили финикийските знаци, всичко става само по един начин.
а опозицията е все още на ниво избистряне на "политиките"... е, какво да очакваме, освен некои с особена форма на кратуната да продължават и в бъдеще да дават акъл на президента...
та, така на територията...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Сякаш им е станал личен враг. Чудна работа, какво делят ...

Разбира се, че им е враг. Враг с партиен билет, при това. От най-кошмарните.

Нищо не делят. По простата причина, че с нищо важно за Firmin те нямат общо. Както се рече, Firmin е кибик.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не си измисляй врагове, ако обичаш и не бъди чак толкова драматичен. Тук не е кралският театър :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Разбира се, че им е враг. Враг с партиен билет, при това. От най-кошмарните.
не се надценявай, партиен билет друг освен теб няма. ама къде те намерихме такъв фалшив бесепеец :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Разбира се, че им е враг. Враг с партиен билет, при това. От най-кошмарните.
не се надценявай, партиен билет друг освен теб няма. ама къде те намерихме такъв фалшив бесепеец :smokin:

Хм, не мисля.
Има много и много да се работи докато БСП се докара до кондиция.
 
А за станишев даже малко ми е жал. Основните "золуми", например НДСВ във властта, плоския данък .... не беше той водещия. По това време не е имал властта и инструментариума да ги направи.
Други са героите.
Доста от тях според мен изкочиха в "оня списък"
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 21:05:31 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ама къде те намерихме такъв фалшив бесепеец

Ха! Че намерете си някой автентичен и неподправен, де. Кой ви спира?  8) Пуснете си обяви. Или разлепете по тарабите. Със снимка. Някоя миловидна муцунка. Като за домашен любимец.  :crazy-2239:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ето критериите, на базата на които ще бъдат определяни кандидат евродепутатите от бсп /цък, цък/:
Quote (selected)
НС на БСП прие "Визия за Европа"- "За Европа на народите и социалната държава- солидарна, хуманна и сигурна" . БСП е първата партия, която излиза с готова платформа за Европейските избори. В нея се казва, че в резултат на Европейските избори, БСП ще изпрати в ЕП своите представители, които заедно със социалистите, социалдемократите и другите представители на левицата от европейските държави ще отстояват общите, но също така и националните приоритети:
-          за равенството като универсална ценност на левицата – равенство на гражданите, равнопоставеност на държавите членки при реализацията на общите европейски политики;
-          против приемането на пакета „Макрон”, предвиждащ регламенти в областите на трудовия пазар, финансите, инвестициите и търговията, които фаворизират едни държави членки за сметка на други;
-          за приемане без допълнителни условия в Шенгенското пространство, против продължаващото прилагане на Механизма за сътрудничество и оценка – израз на политиката на „двойните стандарти”;
-          за равноправно участие в общата енергийна политика на ЕС чрез изграждане на нови собствени ядрени мощности и развитие на транзитната газопреносна мрежа на територията на България;
-          против  Истанбулската конвенция, чиито текстове противоречат на Българската конституция според Решение на КС;
-          за  обща миграционна политика, съобразена с интересите и изискванията на държавите членки, а не въпреки тях, против Пакта на ООН за бежанците;
-           за продължаващата интеграция в ЕС на Западните Балкани, при решаване в рамките на преговорния процес на въпросите от значим национален интерес, а именно, за българското историческо и културно наследство на територията на държавите кандидатки, както и правата на българските малцинствени общности;
-          подкрепяме създаването на европейска прокуратура и призоваваме всички страни членки да се включат в инициативата;
-          подкрепяме последователно отмяната на санкциите, наложени от ЕС на Руската федерация.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Някоя миловидна муцунка

Ти какво против миловидната муцунка имаш!? Мислиш, че бойкият имидж на партията ще пострада от наличието на подобна в нейните редици!? Знаех си аз, че не те е грижа не само за периферията. Между другото ти лично как точно си представяш партийния строй? Съдейки по писанията ти  - колектив от скучни дървени философи, взряни в пъпа на китайски философи, които са безкрайно далече и от генотипа и от историческото и културното развитие на нацията ти, но задължително напудрени и нагълтани с европейски ценности. Даваш ли си сметка колко са несъвместими двете ти артикулирани пристрастия и колко нищо, ама нищо общо нямат точно с манталитета на хората в собствената ти държава!? Защо се опитваш да насочваш хората едновременно в две несъвместими посоки и да ги правиш въртоглави, а не ги оставиш да бъдат такива, каквито са си като им предложиш нещо напълно човешко като нормално човешко съществуване - достойно възнаграждение,  лишено от лицемерие и превит гръбнак пред Сульо и Пульо, например?

Онзи, има три точки (Шенген, Западни Балкани, европейска прокуратура), които на мен ми се струват или глупости, или тотално неосъществими/поради особеностите на ситуацията в момента в държавата(за Шенген ми е думата - трябва да са луди, а те не са, да дадат достъп на мафията до сигурността на държавите си!), но като цяло решението е чудесно и ще ми бъде безкрайно интересно "истинските леви" срещу какво точно ще рипнат :D
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 21:43:34 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
"истинските леви" срещу какво точно ще рипнат
то ясно, ще реват как може баш председателят на пес да остане извън листите. щото засега той е аут. и ако не иска да бъде кандидатура на баци, ще трябва да се повтори номерът с туск.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Между другото ти лично как точно си представяш партийния строй? Съдейки по писанията ти  - колектив от скучни дървени философи, взряни в пъпа на китайски философи, които са безкрайно далече и от генотипа и от историческото и културното развитие на нацията ти, но задължително напудрени и нагълтани с европейски ценности. Даваш ли си сметка колко са несъвместими двете ти артикулирани пристрастия и колко нищо, ама нищо общо нямат точно с манталитета на хората в собствената ти държава!?

Просветени, честни към хората, загрижени за тях. Такива бих искал в партийния строй.

Аз не знам за генотипа на твоята нация, знам за генотипа на моята. Моята кръв е довела демокрацията по родните ми места на корабите си преди 2600 години. Документирано. Това ми дава самочувствие на европеец.

Артикулираните ми пристрастия са далеч само за непросветения ум. Отговорното и задълбочено отношение на китайците към държавното управление - военно и гражданско начало - това ли няма общо? Управление, основано на знания и просвета? И то няма общо, нали?

Прекланяш се пред величието на Борис Първи и на сина му Симеон Велики, наречен Хемиаргос, навярно. Те общо имат ли с манталитета? Или пък манталитетът с тях дали има? Как те възприеха наставленията на св. Фотий, а вам е тъй трудно. Искате да сте от страната на хуните или на китайците? Православието и азбуката си от хуните ли приехте? От безписмените траки? От братята славяни. Братята Кирил и Методий коя цивилизация създаде и изгради като личности? От кои знания черпеха? Държавното право, което приехте, не е ли то римското, византийското? Русофилството ви включва ли ценностите на Третия Рим, православния? И те ли са ми чужди. Или пък придържането към метод и наука ме прави не-манталитетен?

Е, чии корени са по-дълбоки? Кой стои по-здраво на родната си земя? Чии ценности са по-близо до съвремието? И патриарх Евтимий, исихаст, и него ли ще наречеш "взрян в пъпа си"? Да взрян е бил. За да чуе гласа на разума, а не куркането на червата си.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Разбира се, че ако някой иска и се е присламчил към актуалните „ценности“ на ПЕС-овете, ще трябва на първо място да приеме и натрапените, развращаващи „ценности“ на либерастията. А те са безпрекословната подкрепа на всички гадости предназначени да унищожат обявените за техен враг Национални държави и населенията в тях. Тяхното елиминиране, така си обещават и дори вече вярват в него “левите“ от Европа, как щели да бъдат подсигурени безкрайни пасища за многополовото, каращисано от какви ли не биологични  единици, стадо – превърнато в удобни чехълчета по ум и духовна структура!

Кои са тези „ценности“ за момента, дружно налагани и прихванати като епидемия, всред които единствено БСП се оказа резистентна?!

Ами на първо мястото лъжливата, изврътливата и заробваща народите Истанбулска конвенция. На второ място, но вече изтикана на челното Първо, е верността към мулти-култи перверзията „Пакта за глобална миграция“ – основно предназначен за етническото унищожаване на Европа и подмяна на нейното население с всякакви несмилаеми маси довлечени умишлено в нея! За главни помощници на Изпълнителите, са короновани старите предатели на Работническата класа (понятие от соца) – основно западните социал-демокрации и клонираните екстремни подразделения на Паразитите – Зелените и бойното ядро – АНТИФА. Както и няколкото други маргинални, подтичкващи групички покрай Шефовете - етаблираните уж „умерени“ и десни казионни западни партии.

- За всеобща изненада, Източна Европа се оказва с все още запазена имунна система и главната съпротива, най-общо отбелязано, идва от нея! Като тук именно БСП е единствената от цялата ПЕСияда, разграничаваща се от неолиберстките, анти човешки, антинационални, навлизащи даже структурно във фашизма, идиотщини на болни мозъци!

Именно под тази премиса, заради изникналият съдбовен цивилизационен вододел в Европа, се води и тъдявашната дискусия. Тази е една от неизброимите сблъсъци, замислени като вълни способни да разрушат и най-устойчивата преграда. Съфорумците също могат и вече забелязаха подобен ефект на персонална ерозия…

Затуй, двете теми – Истанбулската конвенция и Пактовете за миграцията, са в същност и остават крайъгълните камъни маркиращи нашият цивилизационен избор. Всеки сам решава – но ние всички заедно – нашето оцеляване!
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 22:42:30 от Eisblock »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Кой стои по-здраво на родната си земя?

Ми аз си стоя доста здраво (севернячка съм, за разлика от теб препускащ през вековете мога да си проследя родословието само до Дибич Балкански :D), но като те изчетох изключително внимателно останах с впечатлението, че ти не се чувстваш българин, а грък - 2/3 от цялата ти декларирана гордост, барабар с историческите препратки на там води. Няма лошо, ама излиза, че не принадлежим към една нация. Ще се прочетеш ли внимателно какво точно си написал за да не обвиняваш после хората, че не са те разбрали? :smokin:
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 22:50:37 от Асол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Да идват Йезуита, Сгугня и Бахура.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Да си направи Партия на Мангалюбците и Педалолюбците, и да обяви, че всеки, който не иска България да стане афгано-арабо-негро-циганска и педерасто-лесбийско-транссексуална д-ва, е черносотник и истеричен хомофоб.
И да отива на избори.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Античкиот грк от Стамбулската конфесия, самообявил се за кошмарен враг на съпартийците си, на които обаче той не бил сънародник, понеже кръвта му носела демокрацията по родните му места (той има много!), успя да обедини православието, N-тия Рим (за N=1,2,3,…,∞) и Стамбулската конфесия в една хомогенна … смех.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
че ти не се чувстваш българин, а грък - 2/3 от цялата ти декларирана гордост, барабар с историческите препратки на там води

Долу-горе уцели пропорцията. Двама прадядовци българи, двама прадядовци гърци, четири прабаби гъркини. Но аз съм български патриот. Не националист. Патриот. Споделям общо Отечество с други. И то е България.

Изкушен съм, прочее, да попитам историческите ми препратки уязвяват ли декларираната гордост на един българин. Не мисля, че е така. Напротив, те са съществена част от нея. В това е и Споделянето. На обща история, не винаги безоблачна, на общо Отечество. Върху това следва и да се гради взаимното уважение между етносите в едно споделено Отечество. Фундамент на националното единство е.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
да попитам историческите ми препратки уязвяват ли декларираната гордост на един българин.

Ами, не! Разбира се, доколкото един българин или грък, живеещ на територията на османската империя наричана днес България има на какво родово да се опре - доказуемо!, а не да разчита на византийските писмени източници, съхранени тук там по библиотеките посъбрали крадено оттук, оттам*.
 *Византия се е споминала преди България, без право да се прероди, обаче :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
смех.

Когато се присмееш на това, което мъж на зряла възраст счита за важно в живота си, включая предците му, то какво може да има между теб и него, освен два ножа - твоят и неговият. Това тук, на Балканите, уви, е банално като констатация. Така, вместо да споделя Отечество, човек се озовава в това да споделя омраза. На мен това ми е ясно. Част от историята на семейството ми е. И на много други.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
има на какво родово да се опре - доказуемо!, а не да разчита на византийските писмени източници, съхранени тук там по библиотеките посъбрали крадено оттук, оттам*.

Това някак не го разбрах. :m1728:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
се присмееш на това, което мъж на зряла възраст счита за важно в живота си
Тъй ли? Ако си позволявам да иронизирам нещо, то е твърде честото самохвалене, самоизтъкване, високомерие, неуместна патетика, обилното, но несвързано с темата говорене за какво ли не и използването на всичко това в опит да се замаже фактическата невъзможност да се защити някаква теза – в случая тази за ИК.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
твърде честото самохвалене, самоизтъкване, високомерие, неуместна патетика, обилното, но несвързано с темата говорене за какво ли не и използването на всичко това в опит да се замаже фактическата невъзможност да се защити някаква теза

Леле. Петроний Арбитер до Нерон, нежели.  :0006: :0006: :0006:
(Слагам емотикончетата в аванс. Но, сигурен съм, овациите няма да закъснеят.)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: аменеменема
твърде честото самохвалене, самоизтъкване, високомерие, неуместна патетика, обилното, но несвързано с темата говорене за какво ли не
Да добавим и пуйченето "заставам с името си", пък като го питаш за въпросното име, се покрива като плъх ... в мазе на книжарница.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
А епитети като „черносотник“ и „хомофобски истерик“ хвърлят ли те в недоумение? Щото аз например недоумявам кое от двете съм, или пък и двете.
И аз като колегата аменеменема съм в недоумение по въпроса. Обширното търсене из разните генеалогични растителности не докарват гърци, но македонци - бол, така че може да е от твърдостта на главата, но все пак не може "просветени, честни към хората, загрижени за тях" люде да бъдат за отваряне на задна врата в националното законодателство. Всъщност, ако правилно помня сказанията на един сляп грък, имаше там един кон, верно, не истамбулски, а троянски, дето бил вкаран с благи намерения в иначе държащата се под обсадата Троя. И после като излезли ахейците, станало мазало. А Касандра никой не я послушал.
Та понеже това ми е по-добре известно от училище, нежели великите китайски философи, докато науча повече за тях, ще си ползвам добре отработените знания и ще се сещам за червените нишки. Фирмине, помниш ли защо имало червени нишки във въжетата? Срещу кражба. Та и Нинова така - да си върже нейното! Ако е читаво, и други ще дойдат.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Ето докъде са докарани нещата за droit-ите на миноритата:
https://blogs.mediapart.fr/merome-jardin/blog/090119/interdire-lheterosexualite

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Дотук са докарани:

Attendu que l'hétérosexualité n'est pas une orientation sexuelle, mais un système de domination engendrant et se nourrissant du sexisme, de l'homophobie, de la transphobie, de la biphobie et d'autres oppressions comme le racisme, le validisme ou le classisme

Поради което се иска забраната на хетеросексуалността.
Понеже не била сексуална ориентация, а потисническа система, подхранваща сексизма, хомофобията, трансфобията, бифобията [такивато се множат, та място не е останало да се изпишат куиърите, безполовите и останалите], равна на расизма и останалите репресивностои и потисничества.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Конфекцията е същинска свинщина, според Вацев, който също недолюбва Нинова. Като знам как се спазват законите в територията, ако ще пет пъти да я подпишат - все тая. Болшинството /Фирмина требе да знае кво е тва/ от аборигените отрекоха конфекцията - леви, десни, средняци и кулаци и прочее осталая сволоч /според Фичката, Станишката и Фирмина/. Прочее, ентелегенция, която презира народа си е имало и преди. Тов. Ленин беше дал неочаквано точно определение за таквиа.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Е какво искаш, Софи? Намери се виновникът за всички проблеми на човечеството. Подобни кукумицини щеше да се разглеждат само със съжаление и насмешка, ако отвратителната им наглост не беше се превърнала в "европейски ценности" и упорито не ни се налагаше от разни поставени на управленски позиции палаши на скрити господари. Целта е ясна - тотално разбалансиране на обществата с цел безпроблемното им манипулиране и овладяване за да не се безпокоят една шепа уроди, заграбили всичко и тънещи в разкош и безчовечност

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Това тече паралелно със социалните протести във Франция.
На какво ли още са способни псевдолевите, тоест леваците-катраници, само и само да спуснат димна завеса пред реалните социални проблеми на народите.
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 11:00:18 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Да, Асол.
Както се шегуват тия дни французите с Макрон от името на Макрон: “Ще ви пратим в концентрационни лагери, за да можете да се концентрирате”.
Този път май хетеросексуалните ще се окажем първи наред за... концентриране.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Едва ли ще срещнат разбиране, освен ако целта им не е да предизвикат насрещни действия, които да се използват като повод за налагане на някакъв тип репресии и диктатура. Само че това последното вече е играно в историята на много места по различни географски ширини и изходът е винаги един и същ :t0147: