Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:40:19

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 78707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Писал си "кой", вместо кого.
ау,какъв страшен проблем :image008:
една страница изписана за него, що не вземем направо да застреляме g_ringo
ндааа, по-равните, водачите на обществото

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
В ъгъла, на колене, върху орехови черупки. По нашите места обичайно наказание за неприлежни ученици. Преди Девети, когато нямало "образование".  :cool-1084:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Че образованието преди Девети не е било поголовно и почти насилствено, имало си е добрата страна. Учели са наистина влечащите ги науките, другите - на къра. :)
Шегичка, знам, че тогава наистина не е можело да завършиш гимназия, ако те изключат по политически причини, по закона за защита на държавата. 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
ау,какъв страшен проблем

Не, не е проблем. Той пита, аз му отговорих. Ние тука си пишем разговорно и целта не е да се правим на грамтици.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... или по Закона за защита на нацията.  8)

Quote (selected)
Чл. 22. Въ учебно заведение, българско или чуждо, непредназначено само за евреи, въ което се приематъ ограничено число учащи, могатъ да се приематъ лица отъ еврейски произходъ въ размеръ, определенъ отъ Министра на народното просвещение, и то само ако няма кандидати българи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Шегичка, знам, че тогава наистина не е можело да завършиш гимназия,

А, "гимназия"! Ти знаеш ли колко хора са завършвали гимназия тогава? Или за тебе начално училище, прогимназия и гимназия са едно и също - се образование?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Усещам някаква изнервеност във въпроса ти, ама аз ли ги пиша тука, че до края на гимназията тече ограмотяване, а не образоване, или ти?  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Няма да се плашиш  Джиджи!
Това в града с камерите на центъра за градска мобилност.
Кой обаче да се сети да гледа, от полюционерите толкова!
Вместо да къртят кинти се занимават с теб, нормално да не са отзивчиви.

Центъра за градска мобилност настрана, но около мястото на ПТП не пречи да бяха прегледали охранителните камери колегите от Пътна полиция. Надявам се, имаш застраховка, също. Снимки направи ли на място? 
Благодаря, Фирмин, имам пълно каско!  :ive_got_it-1379:

И разказвам таз история тук доста подробно, не за да се намирам на работа, а защото – не дай си Боже! – може да се случи на всекиго ...  :t2412:

Защото човек трябва да бъде упорит и да си отстоява правата!!!

Проблемът не беше в застрахователя, а в спешния тел. 112, откъдето, след като чуха, че не съм записала рег. № на колата на извършителя, ОТКАЗАХА да се обадят на КАТ.  :nuts:

И добре, че единият от двамата застрахователи се оказа пенсиониран преди 2 месеца служител на КАТ, който в един момент се ядоса, грабна ми от ръцете телефона и ги нахока яко ...

А след като се появиха милицйонерите, почти веднага ми издадоха протокол за ПТП.

Трудното беше преди това, защото нямаше начин да се стигне до тях без спешния телефон 112!!!   :t0112:
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 17:25:15 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Закона за защита на нацията.

Да, извинявам се за грешката.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Усещам някаква изнервеност във въпроса ти, ама аз ли ги пиша тука, че до края на гимназията тече ограмотяване, а не образоване, или ти?

Не те знам какво усещаш и какви гласове чуваш. Не разбирам и какво питаш. Мойта теза е ясна от самото начало : ограмотяване и образование са две различни неща. Ти се хващаш за думата образование, но никога няма да наречеш човек, завършил начално образование образован, нали? Макар той също да е завършил "образование"

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не те знам какво усещаш и какви гласове чуваш. Не разбирам и какво питаш.

Е, като не разбираш, здраве да е, не съм Даскал Ботьо Петков, да ти обяснявам. Моята теза също си е ясна - даже е на Каравелов - чрез просвета към свобода и независимост. Не е нова идея и не са ти виновни за нея никакви "либерасти".  :D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Зкъпи грамотеи и тролюфци, дека че се изтепате тука, при тфа на чиз летературен бълъгаски. Темата беше за друго.
Поцкаска: конвенцията за детето е изключително добра, стига да не се отнася за наш'то дете (нали, Люлю?)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Трол се познава в тъмно по много признаци, единият от тях е, че почва да вика "няма връзка", като не му харесва връзката. А може и да не схваща човечецът и тогава кво да го правиш. :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Трол се познава в тъмно по много признаци, единият от тях е, че почва да вика "няма връзка", като не му харесва връзката. А може и да не схваща човечецът и тогава кво да го правиш. :)

тукашните тролове са доста еднотипни и предсказуеми  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
тукашните тролове са доста еднотипни и предсказуеми

Ахъм. Всичко свеждат до фашизъм, например. Нема разнообразие. Но ние затова сме интернет аристократи, за д ги търпим.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
(нали, Люлю?)

Ако е за Лили, по тази фонетична логика, ти ставаш Кюлот.  :D Санкюлоти - аристократи, с френска гувернантка.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Така е, Банши, така е.

Бай дъ вей, забавно кои първи подкочиха на "трол", n'est pas?   :way_to_go-1308:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Много :) Защото е много трудно да се досети човек как наричат троловете тия, които не са на тяхното мнение.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Зкъпи грамотеи и тролюфци, дека че се изтепате тука, при тфа на чиз летературен бълъгаски. Темата беше за друго.
Поцкаска: конвенцията за детето е изключително добра, стига да не се отнася за наш'то дете (нали, Люлю?)
Коле, почувствах се задължена да те уведомя, че не ти се получи
опитай отново!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
как наричат троловете тия, които не са на тяхното мнение.

Нека позная. Фашисти ги наричат, нали?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
(нали, Люлю?)

Ако е за Лили, по тази фонетична логика, ти ставаш Кюлот.  :D Санкюлоти - аристократи, с френска гувернантка.
:bigok:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Поцкаска: конвенцията за детето е изключително добра, стига да не се отнася за наш'то дете
а би ли споделил, пет примерно, опасни недостатъка на стратегията за детето?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Нека позная. Фашисти ги наричат, нали?

Очакваш да просълзиш някого за горките фашета, набедени начи...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
почувствах се задължена да те уведомя, че не ти се получи
Значи нещо се е получило. Кюмюнюкейшън един вид.
И на этом спасибо.
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 15:48:42 от Kole »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Очакваш да просълзиш някого за горките фашета, набедени начи...

Ами, цуфлюфци просълзяват ли се на нещо освен на любовни романи?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Очакваш да просълзиш някого за горките фашета, набедени начи...

Ами, цуфлюфци просълзяват ли се на нещо освен на любовни романи?

Ненормалници, викаш, на любовни романи се просълзяват, не на каквото трябва.  ;D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
а би ли споделил, пет примерно, опасни недостатъка на стратегията за детето?
А що точно 5?
Има една ама съществена. Казва се "Стратегията за детето".
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 15:51:26 от Kole »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ненормалници, викаш

Ненормалници ли съм казал? Не съм сигурен, че съм казал точно това.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Виждам, съвсем се оплете, колега, но не ти връзваме кусур - от времето е - ишиасено. :)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Има една ама съществена.

Има и още две. Писана е от либерасти и се подкрепя от социал-шовинистите от ПЕС. Какво повече трябва, за да разбереш, че нещо е токсично и разрушително?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Виждам, съвсем се оплете, колега, но не ти връзваме кусур

Аз ли съм се оплел, колежке? В какво съм се оплел? Къде съм използвал думата "ненормалници"? Или "Гласовете ви чувам"?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Очаквам да предложиш нужната лека, почти незабележима корекция на моя текст.

Писал си "кой", вместо кого.
А, добре. Приемам забележката.

Макар че, доколкото си спомням гимназиалното обучение по български език, 'кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 16:17:28 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Има една ама съществена.

Има и още две. Писана е от либерасти и се подкрепя от социал-шовинистите от ПЕС. Какво повече трябва, за да разбереш, че нещо е токсично и разрушително?
а нещо по текста?
тъкмо ще го прочетеш :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
а нещо по текста?

Текстът, както всичко сътворено от либерастията, е розите по пътя към ада. Захарчето, с което се подава лекарството. Подтекстът винаги е по-важен от текста. Цели ли унищожаване на семейството под благовидния претекс за защита на детето? Цели! Какво има повече да дискутираме текста. Както и  Истамбулската конвенция : да защитим жените, ама да узаконим и къмнайсе пола.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
Истамбулската конвенция : да защитим жените, ама да узаконим и къмнайсе пола.
И да "приютим" без право на обжалване всеки, който заяви че се чувства те*

*Те - дума на годината. Замества обидните половодефиниращи "той" и "тя"
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 16:46:20 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Редно е когато се предлага нов закон вносителят и крепителите да обяснят кое е доброто в него, а не да обвиняват че не го разбират колко е хубав. Та очаквам Лили да напише пет неща които харесва в закона ( да ги напише и по пет пъти за да разбере, че не са много хубави ). :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Редно е когато се предлага нов закон вносителят и крепителите да обяснят кое е доброто в него, а не да обвиняват че не го разбират колко е хубав.

Това никога няма да стане. Това са лицемери, които или не разбират за какво става въпрос, или разбират, но манипулират. Първото е по-добре за тях. Какво ти обясняваха за Истамбулската? На всеки резонен въпрос получаваш отговор - бият жените. Олигофрения неква. Ти му викаш жендъри, то ти вика, ама бият жените. Ти го питаш какво общо има жендър с бой над жени? То ти вика фашис. Ти му обясняваш, че боят над всекиго е криминализиран в Наказателния кодекс, то пак ти вика фашис. Същото ще е и с тая "стратегия". Няма да ти обяснят нищо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Редно е когато се предлага нов закон вносителят и крепителите да обяснят кое е доброто в него, а не да обвиняват че не го разбират колко е хубав.

редно е, когато се предлага чуждестранен документ, той да е преведен от щатните преводачи към мнвр. редно е да има оценка на въздействието. редно е да има период на публично обсъждане.

всъщност тези неща по-горе са не само редни, а и задължителни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Какво ти обясняваха за Истамбулската? На всеки резонен въпрос получаваш отговор - бият жените. Олигофрения неква. Ти му викаш жендъри, то ти вика, ама бият жените. Ти го питаш какво общо има жендър с бой над жени? То ти вика фашис. Ти му обясняваш, че боят над всекиго е криминализиран в Наказателния кодекс, то пак ти вика фашис.

в началото бяха тръгнали с 'обрязват жените'. като се усетиха, че по нашенско това не е точно така, щото се обрязват момчетата, тогава тръгнаха с 'бият жените'. имаше и некви, дето преводът им беше виновен. и всички обясняваха как не сме разбирали какво имали предвид умните европци.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
редно е да има оценка на въздействието. редно е да има период на публично обсъждане.

С това вече свикнахме, има го в нашите закони, но не се прилага и за внесените от нашите депутати, за европейски директиви няма никакъв шанс да се допусне обсъждане.
Кратичко:
Европа иска от нас! и следва гора от вдигнати ръце,.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
това с 'европа иска' се изтърка. вече не минава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
това с 'европа иска' се изтърка. вече не минава.

Сега е още по-просто:
"Нека началниците да е разберат!"
Ние сме просто верен и предвидим съюзник на всеки който ни пожелае.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Темата си се върна в топика на всички теми и няма протести. :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
(нали, Люлю?)

Ако е за Лили, по тази фонетична логика, ти ставаш Кюлот.
Санкюлоти - аристократи, с френска гувернантка.
  :i_sheepish:

Този път – огромна греда!!!  Но най-интересното е, че никой още не е обърнал внимание – даже и Лилето ...  :D

Quote (selected)
„Санкюлоти” (на френски: Sans-culotte) – революционно настроените бедни жители на Париж от третото съсловие по време на Великата френска революция.

Названието им идва от израза SANS CULOTTE („без кюлоти“), тъй като през XVIII в. мъжете от богатите съсловия са носили кюлоти – къси точно до под коляното панталони, тип брич, с дълги чорапи, а бедните са носели дълги панталони.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%8E%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B8 

Хорицата за кюлоти са се борили, а ти ги подреди и с френски гувернантки …   :0008: :0005:


Как изглежда миналото по долни гащи


И в наше време – съпруги, чиито мъже пътуват по море

« Последна редакция: Януари 05, 2020, 18:35:23 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
а би ли споделил, пет примерно, опасни недостатъка на стратегията за детето?
А що точно 5?
Има една ама съществена. Казва се "Стратегията за детето".

Откак спомена децата и внуците на Сержанта, неуважеми, ти необратимо изгуби всякакво право на мнение по "детската" тема. Че си невежа по въпроса е очевидно. Е, не ти е работа - не знаеш. Лошо няма. Мнозина са тези като теб, включително и тук. Но да кълнеш чужди деца и да очакваш някой тук да дава и пет пари за безценното ти мнение за децата, е меко казано прекалено.  :t2407:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е точно връз тебе, Джиджи, не съм възлагала надежди да схванеш вица, на който си главна героиня.   :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Очаквам да предложиш нужната лека, почти незабележима корекция на моя текст.

Писал си "кой", вместо кого.
А, добре. Приемам забележката.

Макар че, доколкото си спомням гимназиалното обучение по български език, 'кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.
  :i_sheepish:
Никогиш! Нито тогава, нито сега!!!  :t2689:
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 18:31:23 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е точно връз тебе, Джиджи, не съм възлагала надежди да схванеш вица, на който си главна героиня.
:P

Колкото и да го извърташ по килифарски – КАКТО ВИНАГИ! – тоз път не фаща дикиш!
 :b0230:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Трол се познава в тъмно по много признаци, единият от тях е, че почва да вика "няма връзка", като не му харесва връзката. А може и да не схваща човечецът и тогава кво да го правиш. :)

тукашните тролове са доста еднотипни и предсказуеми  :smokin:

Преди една вечер гледах Knives Out. Препоръчвам (ако си пропуснал, де)! Едно тролче имаше там, от породата на местните.  :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Banshee
Е точно връз тебе, Джиджи, не съм възлагала надежди да схванеш вица, на който си главна героиня.   :D

Имам един приятел, с когото си приличате. Преди като почнеше да разказва вицове, всички се смееха.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Редно е когато се предлага нов закон вносителят и крепителите да обяснят кое е доброто в него, а не да обвиняват че не го разбират колко е хубав. Та очаквам Лили да напише пет неща които харесва в закона ( да ги напише и по пет пъти за да разбере, че не са много хубави).

Абе, и 505 пъти да ги напише, аз не очаквам голема файда ...  :D

Щото, таковата ...  :t0328:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Няма начин да си приличам с приятел на Норчо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма начин да си приличам с приятел на Норчо.

Що?
Всяка добра компания си има шут.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Редно е когато се предлага нов закон вносителят и крепителите да обяснят кое е доброто в него, а не да обвиняват че не го разбират колко е хубав.

Какво ти обясняваха за Истамбулската? На всеки резонен въпрос получаваш отговор - бият жените. Олигофрения неква.

Quote (selected)

Ти му викаш жендъри, то ти вика, ама бият жените.

Ти го питаш какво общо има жендър с бой над жени? То ти вика фашис.
 
Ти му обясняваш, че боят над всекиго е криминализиран в Наказателния кодекс, то пак ти вика фашис.
:bigok:

Същото ще е и с тая "стратегия". Няма да ти обяснят нищо.
:way_to_go-1308:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Няма начин да си приличам с приятел на Норчо.

Що?
Всяка добра компания си има шут.

И ти казват, че са ти приятели? Не им вярвай, Буратино.  ;D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма начин да си приличам с приятел на Норчо.

Що?
Всяка добра компания си има шут.

И ти казват, че са ти приятели? Не им вярвай, Буратино.  ;D
Сега е мой ред да проплача:
Не мое да приличам на Банши. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, само от няколко опита и блъскания в мебелите, схвана изречената мисъл.  :t0328: Пръв сред равните си. :))

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.

Ай да не навлизаме в лингвистични теми, А!?   :D  :P :D